Uit de Provincie. Onderwijs. Kerknieuws. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken ALLE „antwoorden" spoedig binnen! Aan de BEDE: „Voerhen uit hun Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. Groote vermeerdering van werkzaam- heden veroorzaakte het werk verbonden aan den Keuringsdienst Zeeland door de benoeming van den secretaris der Z.L.M. j tot secretaris van dezen dienst. Niet het minst bracht de uitvoering van de Tarwe wet en andere crisismaatre gelen veel werk mede. Ook de Grisispacht- wet gaf veel werk aan het Boekhoudbu- reau, hetwelk zich geheel belangeloos be schikbaar stelde voor het opmaken van verzoekschriften aan de Kantonrechters voor de pachters. Wanneer we den algemeenen toestand in ons land en in het buitenland beschou wen, dan kunnen we niet aders dan con- stateeren, dat van eenige verbetering nog geen sprake is. Nog voortdurend worden de tariefmuren hooger opgetrokken zeer tot schade van onzen land- en tuinbouw waarvoor exportmogelijkheid een levens kwestie is. Internationaal dient een oplos sing te worden gezocht. Eer de toestand echter eenigszins normaal zal zijn, zullen nog heel wat wereldconferenties moeten gehouden worden. En wanneer we dan nagaan, dat nog geen enkele van deze coferenties geslaagd is, dan kan het geen verwondering wekken ,dat men nog wei nig vertrouwen in een spoedig herstel heeft. Zeer zeker zullen eer het zoover is nog maatregelen door de Overheid moeten worden getroffen die zeer diep in het economisch leven zullen ingrijpen. Veel, zeer veel, zal in dezen vooral van de landbouworganisaties worden gevergd. Uit dit verslag, dat uit den aard der zaak lang niet op volledig weergeven van alle werkzaamheden aanspraak kan maken, blijkt wel, dat de Z.L.M. in het afgeloopen jaar weer de taak, waarvoor zij zich heeft gesteld, n.l. het belang van den boeren- en tuindersstand te dienen, ten volle heeft vervuld. De Z.L.M. zal die taak ook in de toekomst zoo goed moge lijk blijven vervullen. Daarbij is in de eer ste plaats noodig de steun van de leden. Daarom dient ieder die nog geen lid is en in de Z.L.M. thuisbehoort, zich aan te sluiten. Op de reeds aangeslotenen doen wij een ernstig beroep, zooveel mogelijk met de eigen organisatie mede te leven. Laten we dit verslag besluiten met de zelfde woorden als ons vorig verslag: „Wees gedachtig aan „Eendracht maakt macht", wordt lid van de Z.L.M. of is men dit reeds, wek anderen hiertoe op. i De Gokesfabriek te Sluis kil. Op 15 Juli a.s. vindt een belangrijke wijziging plaats in de productie van de groote cokesfahriek te Sluiskil. Daar de cokes geen voldoenden afzet meer vindt in de staalindustrie zal thans begonnen worden met den verkoop van fijnere co kes, o.m. in Nederland, Scandinavië en Zwitserland, welke cokes voornamelijk ge bezigd wordt voor centrale verwarmingen e.d., verwarmingsinrichtingen. Voor de productie van deze fijnere cokes is thans in de Sluiskilsche fabriek een breek-in- stallatie geplaatst. Goes. Er was voor de filmvoorstelling van de Oranjetrein op de Markt veel belangstelling gisteravond, en het weer werkte mee om deze voorstelling goed te doen slagen. Natuurlijk werd de trein die morgen hier arriveert, op het doek gebracht en een beeld gegeven van zijn inrichting enz. Het geheel vormde een door enkele hu moristische afdeelingen afgewisselde pro paganda voor Nederlandseh fabrikaat. Koudekerke. Woensdag hield de Tuin- bouwvereeniging eene excursie. Allereerst werd bezocht de proeftuin van den Wil- helminapolder. Hier werden getoond de verschillende typen als onderstam, welke groote verschillen te zien gaven. Bijzon dere aandacht werd geschonken aan de prachtige vormboomen enz. Nadat de druivenserre's en nog een veld eersteling aardappelen waren bezichtigd, werd ge reden naar de 'bedrijven der N.V Wed. P. de Jongh te Goes. Hier werden bezichtigd de gebouwen, de diverse reinigingsmachi nes, de droogzolders, zaadafdeeling enz. Zeer belangrijk waren de verschillende stamselecties der groentenvariëteiten, wel ke aan alle gestelde eischen voldeden. Nadat eerst getracteerd was op 'n flesch „Hero-Perl" werd tenslotte de boomkwee- kerij bezocht. Op onderhoudende wijze werd van de verschillende boomensoorten wat verteld. Het was voor de Tuinbouw- vereeniging een zeer leerzame dag. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Urk, H. A. Jellema, cand. te Woubrugge. Te Lage Vuursche, J. En kelaar te Leerdam. Te Vreeswijk, E. E. de Looze te Renswoude. Bedankt voor Poortvliet, S. Goverts te Gameren. Geref. Kerken. Bedankt voor Groningen, Th. Delleman te Aalten. Geref. Gemeenten. Beroepen te Yerseke, P. Honkoop, cand. te Rotterdam. Beroepbaar. Door de classis Amersfoort der Geref. Kerken is beroep baar verklaard de heer O. van Hoort, theol. cand. te Westbroek (U.). De heer J. G. Panhuise, cand. en hulpprediker te Sloten, stelt zich be roepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Zijn adres is: Anna Vondelstr. 5 bov., .Vmster- dam-W, Zierikzee. Eindexamens (R.H.B.S. ö-j. cursus) afd. A. Geslaagd: mej. T. L. Houd- kamp, Zierikzee; de heeren C. W. van Zuijen te Burghsluis, J. G. Gonstandse te Brouwershaven en 'D. M. Padmos te Ei kerzee. Benoemd tot onderwijzeres aan de Groen van Prinstererschool te Enschedé mej. M. J. Kloppenburg te Zierikzee. Bij de te 's Hertogenbosch en Lei den gehouden examens ter verkrijging van bet K. S. A.-diploma Staatsinrich ting en Staathuishoudkunde slaagde voor Staatsinrichting de heer H. v. Bers te Kloeting e. Eindexamen Rijks Hoogere Burgerschool te Goes. Afdeeling A. Geëxamineerd 4 Candida- ten. Geslaagd: J. W. Kusee, Krabben- dijke; E. B. G. Lokerse, Kapelle; J. Noordhoek en C. Visser te Goes. Niet rookenV.D. meldt uit Rome dat toen de bekende Italiaan- sche zangeres Rosa Penselle gisteravond te Napels een uitvoering gaf, zij plotseling het zingen staakte en vroeg: „Wie rookt hier?" Kroonprins Umberto, die dicht bij het podium de uitvoering bijwoonde, vroeg verlegen: „Hindert de rook u?" en toen de zangeres zei, dat ze een doodelijken angst had voor rook als ze zong, trapte de kroonprins, terwijl aller oogen op hem ge vestigd waren, de sigaret uitl Moord voor de klas. Te Oberruhr, een voorstad van Essen, heeft de 21-jarige schoenmakersgezel Konig, die kort geleden uit een krankzinnigen gesticht ontslagen was, een inval gedaan in een klas van een meisjesschool. Met een dolk in de hand wierp hij zich op de 43-jarige onderwijzeres, die hij met verscheidene steken doodde. Daarop vluchtte de man, die echter later gear resteerd kon worden. Keizerlijke schatten in een pakhuib. De schatten van het vroegere Keizerlijk paleis te Peking zijn thans opgeslagen in een pakhuis in Sjanghai. De waarde er van wordt op ruim dertig millioen gulden geschat. Het meest kostbare stuk is wel een oude encyclopaedie uit de Ghing-dynastie. Het werk bestaat uit meer dan 100.000 deelen en alles, wat toen van de weten schap bekend was, staat er in opgeschre ven. Oorspronkelijk bestonden vier exem plaren van dit werk, doch twee zijn door brand vernield en het derde bevindt zich in een museum te Moekden. Verder bestaan de schatten uit edel- steenen, wapens en wapenrustingen, ta pijten, vazen e.d. Doodgekneld. De 22-jarige P. van der Vlist, te Jaarsveld, is Dinsdag bij het lossen van hooi, tusschen een hooi- grijlper beklemd geraakt, waarbij de tan den van den grijper hem in het lichaam drongen. Gisteren is hij in het ziekenhuis te Utrecht aan de gevolgen overleden. Verdronken. Te Zaandam is gis ter in de oude Zeehaven bij het lossen van houtschepen een dekschuit gekanteld. Van de drie zich daarop bevindende werklieden wisten twee zich zwemmende in veiligheid te brengen. De 43-jarige Zaandammer K. Doorgeest kreeg bij de zelfde poging een lading hout op zich, tengevolge waarvan hiji is- verdronken, 't Slachtoffer laat vrouw en eenige kinderen achter. Douanebeambte overre den. In 't Belgische grensplaatsje Maas- eijk kreeg de bestuurder van een met bo ter beladen auto, komende van de Maas brug bij Roosteren, het sein om te stop pen. Deze reed met zijn auto echter een douanebeambte omver, waardoor de be ambte ernstig werd gewond. Enkele kilo meters verder is de ledige auto onbeheerd gevonden. Het gebeurde te Swol- gen. De sectie op het lijk van den 50- jarigen landbouwer M. D. te Swolgen is gistermiddag door dr Hulst uit Leiden ge schied. Zij heeft uitgewezen dat hier van moord geen sprake is, doch dat de man waarschijnlijk tengevolge van hartver lamming moet zijn overleden. De verwon dingen aan het hoofd van het slachtoffer zijn waarschijnlijk opgeloopen bij den val. Het mes dat zich in de linkerhand van M. D. bevond, heeft hij vermoedelijk ge bruikt om elzentakjes te snijden, waarvan er enkele onder zijln lichaam waren ge vonden. Het lijk is op last van de justitie vrijgegeven. De valsche Engelsche bankbiljetten. De beide te 'sGra- venhage door de politie gearresteerde personen, de 40-jarige Rus L. B., en de Rotterdamsche koopman H. D. R., die verdacht worden zich te hebben schuldig gemaakt aan uitgifte van valsche Engel sche bankbiljetten van 10 pond op ver schillende plaatsen in ons land, zijn giste ren, na door den rechtercommissaris rar van Wageningen te zijn gehoord, in het Huis van Bewaring ingesloten. Staking Haarlemmer meer. Sedert verleden week Donderdag zijn een 40-tal arbeiders, werkzaam bij de uitvoering van een gedeelte van den rijks weg AmsterdamSassenheim door de Haarlemmermeerpolder, in staking. De arbeiders verlangen het loon, bepaald in de landelijke collectieve overeenkomst voor de bouwbedrijven. De burgemeester van Haarlemmermeer had Maandagavond be sprekingen met de vertegenwoordigers der arbeidersorganisaties en zal nu ver der eveneens een bespreking hebben met de directie der N. V. de Cycloop te Am sterdam, de uitvoerster van het werk. Vergane glorie. Op de Rot terdamsche veemarkt is Dinsdag een vos hengst verkocht, die eenige jaren geleden door een fokvereeniging te Oud-Vosse- meer voor f 70.000 was aangekocht en die voor meer dan f 100.000 verzekerd was, voor de som vanf 120. Het dier moest als slachtpaard van de hand gedaan worden. Huwelijksreis door de lucht. Met het vliegtuig van den weke- lijkschen dienst AmsterdamBatavia, de Ijsvogel, gezagvoerder Geijsendorffer, vertrokken gisterenmorgen van Schiphol de heer en mevrouw SchottGoddard, met bestemming Batavia. Aan deze reis zit voor ben een zeer idyllische zijde, omdat dit hun huwelijks reis is. Zaterdag j.l. namelijk zijn zij in den echt verbonden. Hun komt de eer toe, dat zij de eersten zijn, die de luchtlijn AmsterdamBatavia voor de huwelijks reis gebruiken. EEN VERLATEN EILAND. „Pampus" wordt straks ontruimd. Naar wij vernemen zal het fort „Pam pus" met ingang van 15 Juli e.k., door de thans aldaar nog verblijf houdende ser geants met hun gezinnen verlaten worden, waarna het eiland geheel onbewoond zal zijn. In verband met dit besluit van het De partement van Defensie kunnen wij nog vermelden, dat kort, nadat op 13 Januari 1932 de groote proviandloods van genoemd fort in vlammen opging, het plan reeds bestond het fort t. z. t. te doen verlaten. Reeds een half jaar geleden werd de aan wezige hoeveelheid buskruit met een twee tal schepen naar elders vervoerd. Met ingang van 15 Juli e.k. zal ser geant v. d. Wagt, die o.a. met de bemaling was belast, worden overgeplaatst naar Dordrecht, en serg. Albers, die admini stratieve bezigheden op het fort verricht te, wordt met ingang van denzelfden da tum naar Naarden overgeplaatst. Behalve genoemde sergeants waren nog eenige „corvee'ers" op het fort „Pampus" werk zaam. De verbinding met Muiden werd onder houden door de z.g. Pampus-boot, welke tweemaal daags heen en weer voer in ver band waarmee het Departement van De fensie een overeenkomst had aangegaan met de N.V. Scheepsbouw Mij. v.h. firma H. Schouten te Muiden, welke overeen komst thans is opgezegd. Pampus wordt dus, na 15 dezer, een verlaten eiland, waar zelfs de militaire woningen niet meer aan het „glorieus" verleden zullen herinneren, want ook zij zullen worden afgebroken, om te voorko men, naar men ons verzekerde, dat min of meer avontuurlijke aangelegde perso nen hun „week-end" op Pampus zouden wenschen door te brengen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Wat door de Russische Christenen wordt geleden. 10 Febr. „Vrijdag is mijn vader gestor ven en wij wilden hem begraven. Daar echter kist en graf nog niet klaar waren, stelden wij de begrafenis een dag uit en nu is ook het kleine kind dezen nacht gestorven, zoodat we het dadelijk bij hem in de kist gelegd hebben. De kleine was slechts vel en beenderen; het had de ge- heele week alleen van zoethout geleefd. We zijn heden naar het kerkhof gereden. Moe der is zóó zwak, dat ze van den doodenwa- gen afgevallen is. Nu is moeder met vijf kinderen achtergebleven, waarvan 2 vol wassen; die zouden wel kunnen werken, maar we zijn allen zoo opgezwollen (van den honger) dat we bijna niet uit onze oogen kunnen zien. Nu, vader en hef klein tje behoeven tenminste niet meer te ver hongeren". 27 Maart. „DAAR BIJ ONS DE NOOD VAN DAG TOT DAG GROOTER WORDT en veel gemeenteleden den hongerdood na bij zijn, zoo wend ik mij tot U met het verzoek ons te helpen, en TE REDDEN VOOR HET TE LAAT IS. Er zijn in mijn gemeente wel 200 families, die ellendig te gronde moeten gaan, wanneer hun geen ondersteuning geboden wordt. April. Wij wenden ons tot u, broe ders (en zusters) in het buitenland. Dat is onze laatste steun en hoop; anders zijn wij van allen verlaten. Bidt voor ons dat God toch spoedig dit zware juk van ons af neemt en ons redt. Terwijl wij ons mogen verheugen in 's Heeren gunstbewijzen verkwijnen onze geloofgenooten. Mogen, kunnen wij dat lijdelijk, met onbewogen hart, aanzien? „Neen", zoo hebben velen geantwoord met d e DAAD, door giften te zonden. Maar ALLE ANTWOORDEN zijn nog niet binnen. De nood dringt. Helpt, om Jezus wil, voor het te laat is. „Ge moest een Giro-nummer hebben", zeide één van mijn kennissen, „Dan gaat het giften zenden gemakkelijk!" Juist was ik van plan mij er één „aan te schaffen", toen de oproep van het „Middelburgsche comité" verscheen. Nu IS het gemakke lijk. Stort uw gaven op Giro-nr 220659 van Ds A. Koning te St. Laurens. Nu gaat er weer een nieuwe „giften regen" komen! angst en nooden pare zich DE DAAD: ,,'k Deel aan U w volk, mijn God, GEWIL LIG gaven uit". J. v. d. BERGE. Wemeldinge. BESTRIJDING WERKLOOSHEID. Productieve werken ontworpen. Wij lezen in de „Telegraaf": Naar wij vernemen, is onze Regeering van plan een forsche poging te doen om tot een gedeel telijke oplossing van het werkloosheids vraagstuk te geraken. In beginsel is zij bereid een aanzienlijk bedrag beschikbaar te stellen tot uitvoe ring van productieve werken, d.w.z. van werken, wier uitvoering zij economisch verantwoordelijk acht. Dit sluit in, dat zooveel mogelijk zal worden gebroken met alle niet-productieve werkverschaffing, waardoor op het oogenblik vele millioenen, die door het departement van Binnenland- sche Zaken worden uitgegeven, aan aller lei kleine objecten zonder noemenswaardig practisch nut verloren gaan. Zijn wij welingelicht, dan staan op bet werkverschaffingsprogram der Regeering een reeks van groote plannen. Daartoe zouden behooren: Inpoldering van den Noordoostelijken Zuiderzeepolder; Aanleg van tunnels onder de Maas te Rotterdam, onder het IJ te Amsterdam, en onder bet Noordzeekanaal te Velzen; Verbetering van de spoorwegtoestanden rondom Rotterdam en Amsterdam; Verbetering van bet vaarwater Gronin gende Lemmer e.d. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 70 69 Philips Gloeilampen G.B. 180-1 173 Unilever 102% 100% Anaconda Copper 13% 137/io Bethlehem Steel 33% 33Vs U.S. Steel Corp. 46% 45 Koninkl. Petroleum 190% 186 Shell Union 7% 7%-% Amsterdam Rubber 93 91 Ned. Scheepvaart Unie 68 66% Deli Maatschappij 149% 149 Handelsverg. Amsterdam 235/6 226% 5 pet. Nederland 1932 100 100 4% pet. Ned.-Indië 1926 83 82% 4 pet. Nederland 1933 94% 951/ie Winstneming was oorzaak, dat de markt in alle afdeelingen terugliep. Ook de on zekerheid, welke na bet mislukken der conferentie weder grooter wordt was aan leiding tot aanbod. De obligatiemarkt was prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Juli, 2.30 u. Londen 8.288.31. Parijs 9.75—9:76. Berlijn 59.0759.12. Brussel 34.7634.80. New-York 1.83—1.84%. GOES. Geboren: Jan Johannes, zoon van Jan van Maasdam en van Maria Jo hanna Snoep; Pieternella Maatje, dochter van Jan Abraham Versé en van Jaco- mina Anthonia Catharina van der Vliet; Johan, zoon van Pieter Jacob Sturm en van Anthonia Suzanna Rottier. Ondertrouwd: Marinus van der Weele, jm. 24 j. en Pieternella Catharina Fier- loos, jd. 19 j. Gehuwd: Josias Visser, j.m. 22 j. en Jannetje Tannetje Simonse, j.d. 20 j., Kattendijke. Over de maand Juli. KLOETINGE. Gehuwd: 1, Adriaan Cor nelia van Liere, 28 j. jm. en Jacoba Beenhakker, 27 j. jd. Geboren: 8, Cornelia, z. v. Jacobus van Bremen en Lena Knieriem; 8, Cornelia, d. v. Klaas Doekes en Carolina Wilhel- mina Antoinetta van Luipen; 22, Jan, z. v. Simon van den Boomgaard en Ja coba Harinck. Overleden: 3, Elizabeth Jozina Kloos terman, 74 j., eebtgenoote van Pieter Adriaan Trimpe; 2, te Goes, Jan Bre- douw 2 j., z. v. Machiel Bredouw en Pie ternella Hendrika van de Plasse; 4, te Goes,, Adriana van Liere, 60 j., echt- genoote van Pieter Cornells Oele. NISSE. Gehuwd: 28, Jan Roeland Koert, 34 j. jm. te Vries en Geertruida Johanna Pieternella van der Poest Cle ment, 22 j. jd. te Nisse. Geboren: 9, Willem Adriaan, z. v. Izak de Blaauwe en Maatje Ruijsaard; 16, Frans, z. v. Adriaan Poortvliet en Johan na Doene. Overleden: Frans, z. v. Adriaan Poort vliet en Johanna Doene. WOLFAARTSDIJK. Gehuwd: 1, Frans Gaan, 45 j. wedn. van Maria Johanna Leenhouts en Adriana op 'tHof, 45 j. jd.; 8, Marinus Polderdijk, 27 j. jm. en Wil- helmina Verheule, 24 j. jd.; 22, Marinus Dekker, 29 j. jm. en Suzanna Kole, 28 j. jd. Geboren: 3, Johanna Jobdna, d. v. Adriaan Rijk en Maria van den Dries; 10, Tannetje Thona, d. v. Willem Sandee en Neeltje de Groene; 12, Janna Elisabeth, d. v. Jan Saaman en Adriana Sara de Jager; 24, Catharina Johanna Jannetje, d. v. Johan Adriaan Dingemanse en Jan netje van Strien; 27, Jan, z. v. Leendert Houtekamer en Adriana Maria Beenhak ker; 29, Cornelia Jannetje, d, y. Laurus Jan Schipper en Janna Baxendina Ver sluis. Overleden: 12, Pieternella Nouse, 82 j., wed. van Laurus Kopmels; 13, Geerard Adriaan, 3 mnd., z. v. Jacob Eggebeen en Leunt je Murre. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 3, Joos Schroevers, 27 j. jm. en Jacomina van Belzen, 25 j. jd.; 16, Jacob Caljouw, 23 j. jm. en en Jannetje van Belzen, 23 j. jd.; 17* Klaas van Belzen, 27 j. jm. en Jan netje van Belzen, 30 j. jd.; 28, Arnold Cornelis Visser, 21 j. jm. en Dina van Dalen, 23 j. jd.; 28, Willem Jacobus de Schipper, 24 j. jm. en Tona van Sluijs, 27 j. jd. Geboren: 1, Jan, z. v. Pieter Meulmees- ter en Leuntje Dingemanse; 7, Francois, z. v. Marinus Haartsen en Maria de Troije; 10, Lieven, z. v. Lieven van de Ketterij en Neeltje van Belzen; 30, Izaak, z.v. Pieter Boone en Leuntje Cornelisse. Overleden: 1, Cornelis Louwerse, 44 j„ echtgenoot van Jacoba Tange; 20, Corne lis Jobse, 74 j., echtgenoot van Johanna Houtermans. KRABBENDIJKE. Geboren: 31 Mei, Neeltje Adriana, d. v. Anthonie Jacobus Hoogstraate en Adriana Jannetje Goeree; 3, Adriana, d. v. Anthonie Zeevaart en Jacoba van Velzen. Gehuwd: 1, Marinus Staal, 37 j. en Neeltje Geense, 33 j. Overleden: 9, Pieternella Servaas, 83 j., echtgenoote van Leendert Zuidweg; 14, Dina de Kok, 53 j., weduwe van Adriaan Allewijn. ZOUTELANDE. Gehuwd: J. Geschiere, 25 j. jm. en M. Koets, 22 j. jd. Bevallen: E. JanseMoens, z.; M. GeelhoedGeldof, d.; L. de Kam Moens, z. Overleden: P. M. Vos, ongehuwd. RITTHEM. Gehuwd: 14, Paulus Melis, 27 j. en Johanna van de Putte, 24 j.; 16, Abraham Lijnse, 24 j. en Christiana Pie ternella de Visser, 25 j. Geboren: 28, Abraham, z. v. Abraham de Visser en Elizabeth de Pagter. HOEK. Huw.-aangiften: 15, Douwe Hellinga, 28 j. jm. te Ermelo en Tanneke Scheele, 26 .j jd.; 22, Pieter Loof, 27 j. jm. te Terneuzen en Margaretha de Blaeij 22 j. jd. Getrouwd: 1, Pieter Jansen, 25 j. jm. en Elizabeth Meertens, 25 j. jd.; 15, Hen drik Remijnsen, 26 j. jm. en Cornelia Tanneke de Bree, 22 j. jd.; È2, Marinus Romeijn, 24 j. jm. te Terneuzen en Adri ana Cornelia Roose, 22 j. jd.; 22, Pieter Cornelis den Beer, 26 j. jm. te Zaamslag en Frangoise Jacoba de Bokx, 28 j. jd.; 29, Dirk van Tatenhove, 24 j. jm. te Ter neuzen en Maria Aaltje Jansen, 26 j. jd.; 29, Thomas Meertens, 21 j. jm. en Aaltje Janna Verhelst, 19 j jd. Geboren: 9, Dominicus Johannes, z.v. Willem Pieter Jansen en Neeltje Scheele. 11, Jacobus, z. v. Adriaan 't Gilde en Ca tharina de Blaeij; 12, Jamneke Catharina, d. v. Petrus de Kraker en Catharina Pie ternella Bakker; 29, Abraham Frangois, z. v. Jan van Hoorn en Janna Bolleman; 29, Adriaan Pieter, z. v. Willem Hoog straate en Cornelia de Koeijer. Overleden: 5, Maria Adriana Keuke- laar, 55 j., geh. met Hendrik van Taten hove. Middelburg, 6 Juli 1933. Aangevoerd door Walchersohe boerin nen: boter 85 ct., eieren f 2.15, eendeieren f 2.25, ganseieren f 6, kalkoeneieren f 4.50 p. 100. Aangevoerd door handelaren: boter 87 ct., eieren f 2, eendeieren f 2, ganseieren f 5, kalkoeneieren f 4.50. Particuliere prijs: boter 92,5 ct„ eieren 3 ct., eendeieren 3 ct. Op de veiling waren 31.000 eieren aan gevoerd: Witte kipeieren 5052 k.g. f 1.34, 54 56 k.g. 1.81, 56—58 k.g. 2.01—2.06, 60— 62 k.g. 2.22—2.26, 62—64 k.g. 2.29—2.39, 6466 k.g. 2.38 gld alles per 100 stuks. Bruine eieren 5658 k.g. f 1.96, 6062 k.g. 2.26, 62—64 k.g. 2.29—2.39 gld. alles p. 100 stuks. Eendeieren f 1.75, ganseieren 6 ct., kal koeneieren 5 ct. MIDDELBURG, 5 Juli 1933. Kleine vei ling. Peen 2; uien 2-9; zilveruien 7-10; Roem van Holland 51-62; capucijners 24- 26; spinazie 3-14; postelen 13-20, augur ken 31-38; Wagenaarsboonen 48-49; stok- snijboonen 51-63; stamsnijboonen 45-50; princesseboonen 48-61; doppers 13-25; tuinboonen 5-12, alles per K.G. Anjers 4-6, Lathyrus 2; Duizendschoon 3; Goudsbloem 3, alles per bos. Struisveder Asterplan ten 5; Leliën 12, beiden per 10 stuks. Golea's per pot 5 cent. Peen 5-7.5; rapen 2; kroten 3.5-5.5; uien 2.5-3.5; selderie 1.5; peterselie 2; ra barber 1.5-3.5; radijs 1; rammenas 3; boo- nenkruid 0.5-1; kunne 0.5, alles per bos. Savoye kool 5; spitskool 3; bloemkool 1- 22; andijvie 1-55; kropsla 0.1-1; komkom mers 4-10, alles per stuk. Kleine veiling van 6 Juli 1933. Aard beien 7-17; Tomaten 7-28; Frankenthaler 61; Roode bessen 5-14; Witte bessen 6-13; Zwarte bessen 20-22, Kruisbessen 7-15, Madeleinen 3-5. Netmeloenen 20-42; Perziken 3, beide per stuk. Exportveiling van 6 Juli 1933. Aardap pelen 90-1.10; poters I 80; Frambozen 29; Zwarte bessen 30.40-30.70; Aardbeien 7- 12; Roode bessen 8-10. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Groote veiling van 5 Juli: Zwarte

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3