I 75 ct. Sanguinose Sanguinose DROSTE PASTILLES Eon Hofstede Rechtszaken Politie. Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Groote Markt, Hoek Gravenstraat MIDDELBURG G0EDK00PE TREIN Gewone Jaarlijksche Algemeenevergadering Als ik vriendinnetjes krijg op Woensdag 12 Juli a.s. op Donderdag 13 Juli a. s., Onze kleine advertentiën die Dinsdags en Vrijdags worden geplaatst, kosten slechts bij vooruitbetalingonder motto of nummer 85 ct. per plaatsing. Deze advertentiën zijn goedkoop en doeltreffend. „HIER WER& BEZUINIGD OP 'T AkVERTEEREN Te pachten voor 3 of 7 jaar, Bouw- en Weiland Te koop gevraagd TE HUUR BIJ INSCHRIJVING Woning met Tuin, A no. 12. een Noodhulp. Kleine veiling: Kersen: Meikersen 20 34, Hollanders 1829, Klerken 3233, Roode Blanche 1724, Bruine Blanche 1630, Volgers 1626, Porceleinkersen 1823, Jaapkostenkersen 21, Morellen 2229, Markiezen 2329, Limburgers 2126, Zwarte kersen 23—28, Zuurtjes 1418, Suikerkersen 1823, alles p. Kg. Diversen: Aardbeien 1021, Frambo zen 1750, Roode Bessen 19, Witte Bessen 11, Zwarte Bessen 20, Kruisbes sen 011 ct. per Kg. Blocveiling van 4.30 u. nm.: Madame Moutot 13.50, Jucunda's 15.9019.10 per 100 Kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 4 Juli. Aardbeien 1518.20, Zwarte Bessen 28.70, Roode Bessen 14 per 100 Kg. Op de gisteren in het Veilingslokaal Warmoezierstraat 3739 te Rotterdam gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 1.702.95, Eendeieren 1.702.05. Aanvoer 215.000 stuks. ST. ANNALAND. Aardappelveiling van Dinsdag 4 Juli 1933. 46.125 K.G. witte eigenheimers, prijzen f2.45, 2.50, 2.55. 15000 k.g. blauwe eigenheimers 2.50, 2.55 en 2.60. 14000 kg. eerstelingen 1.80, 1.85, en 1.90. Poters 300 kg. witte eigenh. po ters f 1, 150 kg. bl. eigenh. poters 1, 1000 kg. eerstelingen poters 0.65 per 100 kg. Groep Scherpenisse 2400 kg. blauwe eigeh. f 2.40, 2.50. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 4 Juli 1933. M. C. de G., 29 j. huishoudster te Vlis- singen, verdacht van diefstal van een bankbiljet van f 10 ten nadeele van M. G. Zeilstra te Vlissingen op 4 Juni 1.1. Eisch 12 dagen hechtenis. J. H. G. K., 20 j., bakkersknecht te Middelburg, thans in voorarrest, verdacht van diefstal van een rijwiel ten nadeele van G. Aarnoutse te Middelburg op 21 Mei 1.1. j 2e diefstal van een rijwiel ten nadeele van A. Minderhout te Middel burg op 15 Mei 1.1.; 3e diefstal van een rij wiel ten nadeele van N. Gheremeteff, te Vlissingen op 19 Mei 1.1. Verdachte erkende de hem ten laste ge legde feiten. De Officier van Justitie is van meening dat een voorwaardelijke straf hier niet op zijn plaats zou zijn. Verdachte is herhaaldelijk veroordeeld, en hij toont niet te willen. De Officier acht een strenge straf hier op zijn plaats en eischt 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr van Heel, bepleitte een voorwaardelijke ge vangenisstraf, die z.i. meer op zijn plaats is dan een vrijheidsstraf. J. P. P., 42 j., smidsknecht te Middel burg, verdacht dat hij in Mei 1933 op zettelijk ©enige rijwielen die door diefstal althans door misdrijf waren verkregen, heeft gekocht van zekeren J. H. G. K. Verdachte was niet verschenen. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. J. de V., 31 j., landbouwer te Middel burg, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de Rechtbank te Middelburg waarbij hij wegens overtreding van de Jachtwet werd veroordeeld tot een geld boete van f25 of 10 d. h. met verbeurd verklaring en uitlevering van het niet in beslag genomen geweer of daarvoor to betalen f50 of 20 d. h. Eisch: Bekrach tiging van het vonnis waartegen verzet. De oplichting te Krabbendijke. A. H., 44 j., koopman te Krabbendijke, laatstelijk wonende te Rotterdam, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, verdacht van oplichting. Verdachte was omstreeks September of October van het vorige jaar bij zekere Th. G. Lagendijk te Krabbendijke gekomen en had dezen bedriegelijk en in strijd met de waarheid medegedeeld, dat er te Ierseke twee dubbele woonhuizen te koop waren die in October geleverd moesten worden en in Januari '33 moesten verkocht wor- den aan menschen uit Walcheren; dat verdachte's te Yerseke wonende broeder een dier panden wilde koopen en hij (ver dachte) het andere; dat hij, verdachte, door het pand te koopen en te verkoopen f 500 f 600 kon verdienen; dat hij, ver dachte, omdat hij wist dat Lagendijk met zijn slagerij niet veel verdiende hem in de gelegenheid wilde stellen iets extra te verdienen en hem daarom voorstelde het bedoelde pand gezamenlijk te koopen en te verkoopen en de winst samen te dee- len; dat hij, verdachte, dat wel alleen kon doen, maar zijn geld in andere dingen zat; dat hij L. dit voordeeltje gunde en deze meer kon verdienen naar gelang hij er in stak; dat er geen kans was om te verliezen omdat zoodra de huizen weer zouden worden verkocht, hetgeen in Ja nuari '33 zou geschieden, hij verdachte het geld dat hij van L. had gekregen zou terugbetalen met de helft van hetgeen er aan verdiend werd, zijnde minstens f 250 tot f 300. Door voornoemde verhalen is Lagendijk voornoemd bewogen aan ver dachte een geldsbedrag van f 4000 af te geven. Een broeder van verdachte als getuige gehoord, verklaarde dat verdachte geld wist te verdienen, door n.l. een tweetal huizen te Ierseke te koopen. Getuige's broer had echter geld noodig,n.l. een be drag van f 3000 om betalingen te doen. Dit was een paar maanden voor verdach te's faillissement. Getuige Lagendijk wonende te Krab bendijke, deed mededeelingen, zooals in de dagvaarding omschreven en verklaar de verdachte volkomen te vertrouwen. Get. heeft dan ook aan verdachte f 4000 ter hand gesteld om de hulzen te kunnen koopen. Verdachte heeft daarop aan get. een schuldbekentenis ter hand gesteld. Verdachte door den President onder vraagd, zegt de gedachte te hebben gehad dat hij met het geld doen kon wat hij wil de. Hij heeft het gebruikt om uien te koo pen en dat is tegengeloopen. Omrede ver dachte een schuldbekentenis had afgege ven aan L. was hij de meening toegedaan met het geld naar vrijen wil te kunnen handelen. Een getuige decharge verklaarde ter zitting, dat hij met verdachte over den verkoop van huizen heeft gesproken in najaar van 1932. De Officier van Justitie aan het woord komende, is van meening dat de feiten vast staan. Spr. is van meening, dat hier oplichting is gepleegd. Toen verdachte het geld, n.l. de f 4000, in handen had, zag hij plotseling af van het koopen van huizen en ging daarvoor uien koopen. Geen enkele poging is gedaan om huizen te koopen. Verdachte stond veel te zwak om zaken te doen. Hij stond vroeger gun stig bekend en daarom stelde L. vertrou wen in hem. Acht de Rechtbank de op lichting niet bewezen, dan staat volgens de Officier de verduistering vast. Hij eischt 6 maanden gevangenisstraf met af trek voorarrest. Den verdediger van verdachte, Mr J. Adriaanse, valt het requisitoir erg tegen. Volgens verdediger is door verdachte geen enkel verzinsel en geen enkele leugen ge bruikt. Verdachte zat met vele uien en aardappelen die hij niet kwijt kon. Ver dachte's huis kostte f 14.000 en de 23 gemeten land had hij gekocht voor f 43.000. Het land bracht zoo goed als niets op en dan gaat men snel achteruit. Volgens pl. heeft verdachte zijn geheele leven netjes geleefd en hard gewerkt. Pl. vraagt zich af: waar is hier het wederrechtelijke? Dat zal de Officier moeten bewijzen. Getuige L. heeft nu wel gezegd: als verdachte mij geld ter leen had gevraagd voor zijn zaak had ik het hem niet gegeven, doch verdachte heeft meerdere malen van get. L. geleend. Plei ter betreurt het evenwel dat get. er in is geloopen. Pleiter verzoekt verdacht's invrijheid stelling en vrijspraak, omdat volgens hem hier geen sprake van bewijs is. Nadat de Rechtbank in Raadkamer was geweest, werd de invrijheidstelling van verdachte geweigerd. Uitspraak 18 Juli a.s. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 4 Juli 1933. De volgende zaken werden behandeld. A. de R., 40 jaar, commissionaar te Oostburg, werd verdacht dat hij in de maandMaart 1933 te Oostburg een gelds bedrag van f 36.15 voor afgeleverd stroo heeft verduisterd. Eisch f 50 of 30 d. h., uitspr. f 30 of 10 d. h. J. E. de K., 20 j., arbeider te Honte- nisse, werd verdacht dat hij op 9 April 1.1. te De Clinge (België) J. A. Gadaan een stomp in het aangezicht heeft ge geven. Eisch f 15 of 10 d. h., uitspr. f 10 of 10 d. h. Fl. M. V., huisvr. A. P., 26 j., zonder beroep te Hulst, werd beklaagd dat zij op 27 Mei 1933 in tegenwoordigheid van A. van Kerkhove, diens vrouw heeft be- leedigd. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. J. D., huisvr. van A. v. K., 22 j, zonder beroep te Kuist, werd verdacht dat zij op 27 Mei j.l. Florentina Maria Vleeskens heeft beleedigd. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. H. E., 41 j., landbouwer te Koewacht, werd ten laste gelegd dat hij op 28 Mei 1933 Achiel de Conick heeft beleedigd. Eisch f 10 of 5 d. h. Uitspr. f 2 of 2 d. h. N. de P., huisvr. van P. R., 35 j., zon der beroep te Westdorpe, wefd verdacht dat zij op 23 Mei 1933 Christina de Vrieze heeft beleedigd. Eisch en uitspraak vrijspraak. Failissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet ver klaard: W. v. Beveren, koopman en meubel handelaar te Middelburg, Lange Gortstr. K 35. Rechtercommissaris Mr Th. Por- theine, rechter. Curator Mr A. van der Weel, advocaat te Middelburg. A. de Bruyckere, bakker, vroeger te Oostburg, thans te Schoondijke. Rechter commissaris Mr J. H. Bybau, rechter. Curator Mr J. Erasmus, advocaat te Oostburg. Gevonden voorwerpen. In de maand Juni 1933 zijn aan het Bureau van Politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen: Zeven portemonnaie's met inhoud, een Lipssleutel aan een houtje, een gouden da- mesring, een sierspeld, een badmuts, een nikkelen heerenhorloge, een badschoen, twee schoolétui's met inhoud, een brillen- koker, een penning aan een kettinkje, een Engelsohe sleutel, een sleuteltje, twee sleu tels aan een touwtje, een kinderschop, een rijwielzadeldekje een zilveren arm band, twee taschjes met inhoud, een zak mes, twee huissleutels, een handschoen, een gleufhoed, een paar oude schoenen, een doublé broche, twee mantelceintuurs, een bedelkettinkje, een ringetje met steen tje, een negatief van een foto, enkele Fon- gers rijwielsleutels, twee padvindersrie- men, een hondje, een broodtasch met zak je, een driehoek, een sigarenaansteker, een muts, een vlieger met touw, een stee- nen broche, een zilveren vulpotlood, een collier, een kinderriem, een zilveren kruis je, twintig siepjes (fruitmandjes), een bril, een autonummerplaat, een ring met drie sleutels, een pak lucifers, drie schroeven draaiers, een tang met knipmes, en een Zeeuwsche muts. Goes, 1 Juli 1933. De Commissaris van Politie, WIERTS VAN COEHOORN. Poortvliet. Door het bestuur van het Waterschap Poortvliet is aanbesteed het vernieuwen steenglooiing 01. Inschrijvers waren: N. v. d. Linde, te Scharendijke f2988; Gebrs de Jager te Sliedrecht f 4444; N. v. d. Velde, te Brui- nisse f3088; A. Polderman te St. Maar tensdijk f 2350; J. H. de Krijger, te Gies>- sendam, f 5200; Adr. v. d. Werf, Scher penisse, f2527; Anth. v. d. Werf, idem, f 2550; B. Bolier, idem, f 2620. Tevens werd er ingeschreven voor een gedeeltelijke vernieuwing van do havenbe- schoeiiing. Inschrijvers waren: I. W. Nor- tier, Poortvliet, f2487; M. Andriesse, te Scherpenisse f 2222; P. van Driel, idem, f3535; Gebrs Parel, Sliedrecht, f3684. Voor de levering van 200 scheepton stortsteen werd ingeschreven door N. v. d. Linde, te Scharendijke voor f 3.33 per ton; Ranen Stark en Co, te Utrecht f3.70; Jac. de Dreu, Goes, f3.25; W. van den Berg, Bruinisse f2.83; Iz. Adriaansens, te Terneuzen, f3.10. Gegund aan de laag ste inschrijvers. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 Juli: Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen, afnemende bewolking, droog warm weer. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u. 48 min. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het over lijden onzer Moeder, betuigen wij, ook namens de familie, onzen har telijk en dank. A. E. DE PLAA. W. A. S. MARCUSSE. Middelburg, 5 Juli 1933. Voor de vele en groote deelne ming in het smartelijk verlies, ons getroffen op 11 Mei j.l. zeggen wij bij deze onzen hartelijken dank. Uit aller naam, F. X. MANNHARDT. Goes, Juli 1933. Middelburgsche straat 26. van Vlissingen, Goes t/m. Roosendaal naar Utrecht, Zeist, Rotterdam, Den Haag, Scheveningen en Amsterdam Strooibiljetten met alle gegevens kosteloos aan de stations van Aandeelhouders in de N. V. de Eerste Goesche Stoomwasch-, Bad- en Machinale Strijkinrichting „DE ZON" te GOES, 's avonds 7 uur, ten kantore der Vennootschap. AGENDA: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verslag over 't boekjaar 1932. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. De Directeur G. GEIJSEN. Zijt gij bleek? Is uw tandvleesch bleek, in plaats van frisch rood? Zijn uwe oogleden van binnen fletsch en bleek? Zijt gij spoedig vermoeid, zoodat u alles te véél is? Dan is uw bloed niet krachtig genoegdan moet gij uw bloed versterken. Het beste middel om uw bloed te versterken is de SANGUINOSE vermeerdert de roode bloedlichaampjesmaakt daardoor uw bloed gezond en krachtig; helpt in zeer korten tijd de bloedarmoede en zenuwzwakte overwinnen. Prijs per fl. f2,-, de 6 fl. f 1112 fl. 21. Bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4 Den Haag. NEDERLANDSCH FABRIKAAT LEEZ 'VERVALLEN ZAAK KAN U LAT LEEREN en ik ze eens extra tracteeren wil, be hoef ik nooit lang te bedenken, wat ik daarvoor kiezen zal. Want één voor één dwepen ze - net als ik zelf - met die heerlijke Droste Pastilles! Spaart plaatjes voor het album „Ball". ALTIJD WELKOMI ingaande r. o. en 25 November 1933: 2 H. 46 A. 10 c.A. of 6 G. 81 R. te Serooskerke, bij het Dorp, thans in pacht bij Ands. Wattel Pz. Inlichtingen ten kantore van No taris BLAUPOT TEN CATE, waar aanbiedingen worden ingewacht tot uiterlijk Donderdag 13 Juli 1933. met 30 a 40 H.A, in Noord- of Zuid-Beveland. Br. fr. onder lett. F aan Boekh. KROM te Zierikzee. voor den tijd van een jaar, ingaande 15 Juli 1933: De te Vrouwenpolder staande Inlichtingen te bekomen bij den Burgemeester, Gapinge B no. 20. alwaar vóór of uiterlijk op 13 Juli e, k. de inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd. Mevrouw VERTREGT, Noord straat 109, Middelburg, vraagt wegens ziekte der Dienstbode ter stond

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 4