Onderwijs. Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. DekerkinSaksen. In de evan- gelisch-luthersche kerk van Saksen is ds Friedrich Koch belast met de waarne- j ming van alle rechten en bevoegdheden van den 1 andsbisschop. Ds Koch heeft de voormalige instanties opgedragen voor- loopig de zaken verder te behandelen. Alle gekozen kerkelijke vertegenwoordigingen heeft hij ontbonden en eenige kerkelijke waardigheidsbekleders zijn „met verlof" gezonden. Ds Koch is 46 jaren oud. Eindexamen R. H. B. S. te Vlissingen. Afdeeling B. Geëxami neerd 12 candidaten. Geslaagd: M. J. Cas- tenmiller, W. Korvas, G. J. Kwaak, L. Lucassen, M. Sanderse, N. Stofkoper, H. V. B. Stoops, W. Swart en L. J. van der viiet. Aan de Rijkskweekschool te Oost burg werden 3 Juli voor 't eindexamen in handenarbeid geëxamineerd acht man nelijke candidaten, afgewezen één; ge slaagd de heeren: M. Beun te St. Kruis, A. Dierickx te Sluis (Heille), M. P. Maat te Oostburg, J. Mascló te Aardenburg, P. Melieste en I. van de Sande, beiden te Breskens en J. J. de Voldere te Retran- chement. Eind-examen in nuttige handwerken, geëxamineerd zeven vrouwelijke candi daten; geene afgewezen; geslaagd de dames: A. L. N. Bareman te Waler- landkerkje, M. P. Brevet te Gadzaud, G. van Dijk te Oostburg, A. A. Goetheer te Utrecht, E. M. Kanse, S. Risseeuw en A. de Winde allen te Schoondijke; de exa mens zijn hiermede afgeloopen. Machinisten-examen. Ge slaagd voor het voorloopig diploma de heeren A. G. H. Michels, J. Offers, A. C. de Stigter, P. Knop en W. Tieben, allen te Vlissingen. Een inbreker in de slaap kamer. Maandagavond vond de heer De Leeuw, van een wandeling in zijn wo ning aan de Albrechtlaan te Bussum thuis komende, op zijn slaapkamer een man onder het bed liggen. Een worsteling volg de, waarbij de bestolene den inbreker wil de dwingen het geld uit zijn zak te halen, maar deze rukte zich los, en vluchtte door den tuin waarbij verscheidene voor bijgangers aan de vervolging deelnamen. Ten slotte is de inbreker, een 60-jarige Amsterdamsche recidivist, gegrepen. Gis teren is hij ter beschikking van de justi tie geleid. Betaal je huurl Dé gemeente raad van Duiven heeft besloten voor huurders van gemeentewoningen, die hun huur geregeld betalen, de huur met 10 pet. te verminderen, omdat de meeste huurders de huur ongeregeld betalen en er zelfs zijn die sedert 1931 hun huur niet betaald hebben. Boerderij afgebrand. Dins dagmorgen zijn te Waalwijk de groote boerderij, stallen en schuren van den heer Koos Rijken in vlammen opgegaan. Toen de dienstbode in de boerderij, ge legen achter het woonhuis, eenige werk zaamheden wilde gaan verrichten, be merkte zij den brand. Aangewakkerd door den feilen wind, breidde het vuur zich snel uit, en weldra stond het ach tergelegen gebouw in lichtelaaie. Vóór de brandweer ter plaatse was stond ook de schuur in brand. De brandweer van Sprang wist het woonhuis, dat reeds had vlam gevat, te behouden. De brandweer van Vrijhoeve-Capelle zorgde er voor, dat de naastgelegen boerderijen voor het vuur gespaard bleven. Een garage, ge legen achter het brandende gebouw, werd eveneens een prooi der vlammen. De eige naar was uitstedig. De schade is groot, doch wordt door verzekering gedekt. Van den inboedel kon niets worden gered. Ned. dames op het deviezen- smokkelpad. Dezer dagen ging een drietal jongedames uit Venlo naar Duitschland, elk gewapend met een rels- cheque van 1000 R.M., welke zij te Neuss aan een bankinstelling ter verzilvering aanboden. Reeds aan de bank koesterde men argwaan tegen de dames, die zich vrij zonderling schenen te gedragen. Van de bankinstelling af werden de drie jon gedames gevolgd door een S.A.-man. Van Neuss vertrokken zij naar Crefeld. Op het station aldaar werd het drietal aan gehouden door beambten der Zolfahn- dungstelle, die van den achtervolgenden S.A.-man een wenk hadden gekregen, dat hier een geval van deviezen-smokkel werd verondersteld. De aangehouden dames werden naar het Finanzambt te Crefeld overgebracht en daar afzonderlijk aan een verhoor on derworpen, waarbij haar gevraagd werd wat zij eigenlijk van plan waren met het ingewisselde geld te doen. De dames spraken zich in hun ver klaringen dermate tegen, dat de douane beambten het drietal onder verdenking van poging tot deviezensmokkel in ar rest stelden. Boschbessenpluk. De bosch bessenpluk is in de bosschen rondom Apeldoorn weer begonnen. De oogst is overvloedig, terwijl de kwaliteit der bes sen zeer te roemen valt. Het getal pluk kers is groot. De prijzen voor de bessen variëeren in deze dagen tusschen 10 en Tó cent per pond. Smokkelen. Belgische douane beambten hebben aan de grens bij Tud- deren een partij margarine, bestaande uit 325 K.G., welke frauduleus uit Duitsch land was binnengesmokkeld, in beslag genomen. De smokkelaars wisten te ont komen. Verder zijn aan de grens bij Stamproy vier runderen in beslag genomen, welke op frauduleuze wijze werden vervoerd. Ook in dit geval wisten de smokkelaars zich uit de voeten te maken. Devalsche Engelsche bankbiljetten van 10 pond. Vrijdagmiddag is het aan de Haagsche recherche gelukt, te 's Gravetthage een Rus en een Nederlander te arresteeren, die valsche biljetten van 10 pond uitga ven, en in hun bezit hadden. Blijkens een artikel in de Daily Mail heeft men hier te doen met een complot van valsche munters, die hun bedrijf over heel Europa hebben uitgestrekt. De man nen moeten al geruimen tijd aan het werk zijn geweest, zonder dat de politie er ach ter kon komen, uit welken hoek de wind waaide. De valsche Engelsche bank biljetten kwamen het eerst in omloop in Engeland zelf en wel in zoo grooten ge tale, dat de Bank van Engeland als het ware door deze papieren overstroomd werd en zich in hooge mate ongerust be gon te maken. Scotland Yard heeft toen een uitgebreide organisatie in het leven geroepen, om, ten koste wat het wil, de vervalschers op het spoor te komen. Er werd contact gezocht met de politie-auto- riteiten van tal van Europeesche landen, rechercheurs werden naar de hoofdsteden gestuurd om in samenwerking met de po litie van die plaatsen een onderzoek te gaan beginnen, dat met kennis van zaken werd uitgevoerd, en dat meer en meer materiaal opleverde, zoodat tenslotte tot bovengenoemde arrestatie kon worden overgegaan. De inlichtingen, gedurende de laatste twee weken links en rechts van den weg verzameld, wezen erop, dat men in Neder land wel eens succes kon hebben. Zoo kon dan Vrijdag in Den Haag tot de arrestatie warden overgegaan van 2 mannen. Een van hen is een Duitsch sprekende Rus van ongeveer 40 jaar oud. die voorgaf Louis Brouwer te 'heeten. Voor Nederland een heel gewone en veel voor komende naam dus. De andere heet J. M., is ongeveer even oud, en uit Rotter dam afkomstig. Ze moeten reeds verschei dene valsche bankbiljetten in Nederland uitgegeven hebben. In hun bezit werden niet minder dan 480 valsche biljetten van 10 pond aangetroffen. Volgens de aanwijzingen, die de politie in den loop der laatste weken verzameld heeft, moeten de biljetten of in Frankrijk of in Engeland gedrukt zijn. De politie zet het onderzoek met kracht voort. Het doodelijk ongeluk bij Breukelen. We vermeldden reeds, dat Maandagavond te Breukelen-Nijenrode een ernstige aanrijding plaats had waar bij de 20-jarige P. de Jong uit Breukelen zoodanig werd gewond, dat hij gedurende den nacht overleed. De auto reed door. De Rijksveldwachter stelde aanstonds een streng onderzoek in. Het onderzoek had weldra het beoogde resultaat. In de auto waren gezeten de heeren de K. uit Nieuwersluis, van T. uit Breukelen, en v. W. uit Abcoude, die tijdens den rit ach ter het stuur zat en op zoo roekelooze wijze gereden heeft. De bruid kon niet in de kerk. Toen Lady Patricia Morre aan St. Margarets in Westminster (Londen) even over twee kwam voor haar huwe lijk met het Lagerhuislid Sir Paul La tham vond ze de deuren der kerk ge sloten en een lange queue van gasten vier diep, wachten om binnengelaten te worden. De chauffeur moest de bruid tallooze malen rondtuffen eer men zoover was, dat ze de kerk kon betreden. Er kunnen even duizend menschen in de kerk, maar er waren over de driedui zend uitnoodigingen verzonden en per extratrein waren nog meer dan tweehon derd personen uit het district van den bruidegom gekomen. Het gevolg was, dat de kerk al om kwart voor twee meer dan propvol was. Maar de stroom hield aan. De kerk voogden lieten de deuren sluiten en ver zochten de binnenzijnden zoo dicht moge lijk op elkaar te gaan staan. Toen gin gen de deuren weer open en mocht weer een aantal genoodigden binnen. Een keer of zes gingen zoo de deuren open en dicht, tot er geen centimeter plaats meer was, en het absoluut on mogelijk was nog iemand toe te laten. Maar buiten stond het nog zwart van de genoodigden uit de eerste kringen. Toen bekend werd, dat de bruid voor geweest was en weer weggereden, wer den deze wachtende gasten en haie ge schaard op het pad naar de noordelijke deur en tusschen deze nieuwsoortige eere vacht kon de bruid eindelijk ter kerke schrijden. In de kerk moesten de bruid en haar vader lord Droghe o.a. zich haast met geweld een weg dringen naar het altaar en tijdens den dienst, geleid door den bis schop van Londen zelf, was het erg on eerbiedig en rumoerig. Want de kerke- knechts moesten de deuren een paar duim openen om den wachtenden te zeggen, dat er geen mensch meer bij kon en die wachtenden namen dat niet voor zoete koek op en gaven op boozen toon hun ontevredenheid te kennen, wat bin nen maar al te duidelijk werd gehoord. Toen na de plechtigheid de huwelijks stoet de Westelijke deur uit kwam om naar de abdij te gaan, stiet ze op een massa van een paar duizend genoodig den, die in de kerk niets van de bruid hadden gezien; zij snelden de Noordelijke deur uit en renden de kerk rond om den stoet ten minste te zien. Toen het echtaar was weggereden, is het verkeer meer dan een half uur in de was geweest door het van elkaar gaan van de menigte. Thornton en MacDonald te Rotterdam. De beide Engelsche inge nieurs van de Vickers-Maatschappij, Mac Donald en Thornton, die, zooals men weet, in Rusland hebben gevangen gezeten, als verdacht van spionnage en die dezer dagen in vrijheid zijn gesteld, zijn gisteravond op hun doorreis naar Engeland door Rot terdam gekomen. Zij verklaarden over hun ervaringen in Rusland niets te wil len mededeelen, maar zij zeiden, blij te zijn, dat de zaak achter den rug was. Hoewel beiden den indruk maakten, goed gezond te zijn, klaagde MacDonald over zijn maag, wat hij toeschreef aan de ge vangeniskost in Moskou. Een plesante speelreis. Een koopman uit Antwerpen, aldus de N. R. Grt, had een paar dagen geleden kwes tie met zijn vrouw gekregen en uit louter baloorigheid is hij er toen vandoor ge gaan, met den auto, met den chauffeur en met vrijwel al het geld dat hij in zijn wo ning wist te vinden. Men ging naar Am sterdam en omdat men toch niet den ge- heelen dag kan kniezen of gramstorig kan blijven, ging de koopman daar heel gezellig uit, met den chauffeur, omdat het alleen zoo eenzaam is. Op dat uitstapje geraakte het koppel in Rotterdam, waar het immers ook zoo jolig en jent zijn kan, totdat de koopman ontdekte, dat hij zijn portefeuille met al zijn fra'nkskes kwijt was en seffens besefte hij, dat het met de speelreis gedaan was. Men ging naar de politie en vorderde een onderzoek naar de portefeuille. Maar dat onderzoek zal niet gemakkelijk zijn, want de koopman noch de chauffeur konden bij benadering op geven, waar in Nederland het ding teloor gegaan zou kunnen zijn en hoeveel er zoo wat in gezeten kan hebben. De koopman heeft toen een idee gekre gen. Hij is afgereisd naar Antwerpen, waar hij zal trachten de ruzie met zijn vrouw bij te leggen. „Rati n" als rattenver- delger. In verband met de uiteenloo- pende meeningen, die er, ook in weten schappelijke kringen, bestaan over de waarde van 'bacterie-preparaten (onder meer „Ratin") tot het verdelgen van rat ten, heeft de regeering het advies gevraagd van den Gezondheidsraad. Deze heeft een uitvoerige studie gemaakt over de erva ringen, die men hier te lande en in an dere landen met deze bacteriepreparaten heeft opgedaan ook van infecties die zich als gevolg van het gebruik kunnen voordoen. Uit een en ander trekt de Gezondheids raad de conclusie, dat men met het ge bruik van „Ratin" en aanverwante stof fen uiterst voorzichtig moet zijn. Een verbod om die producten te ge bruiken, acht hij indien zulk een ver bod mogelijk zou zijn niet noodzakelijk. Deze conclusies worden als volgt sa mengevat: 1. „Ratin" en de met dit middel gelijk te stellen producten bieden geen voordeelen voor het uitroeien van ratten boven ver giften of vangen, terwijl over het alge meen het gevaar, dat zij mensch en dier kunnen besmetten, niet denkbeel dig is. 2. In pakhuizen, waarin levensmiddelen zijn opgeslagen, in slachthuizen, in fa brieken van conserven, in vleesch-, visch- en groentenwinkels en ook in bewoonde huizen zijn de bedoelde praeparaten a f t e keuren. 3. Wil men toch, niettegenstaande het voorgaande, die producten tot massaver delging van ratten gebruiken, dan dient dit te geschieden in overleg met den ge zondheidsdienst of anders met de aange wezen medische autoriteiten, die de wijze, waarop de plaatselijke aanwending zal geschieden, kunnen controleeren en zoo gewenscht een bacteriologisch onderzoek van het aan te wenden middel kunnen in stellen of doen instellen, alvorens het goed te keuren. 4. Wat de zweminrichtingen betreft, is het gebruik van „Ratin" in geen geval te verdedigen als het zwemseizoen reeds is aangebroken. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Juli, 2.30 u. Londen 8.308.35. Parijs 9.77—9.80. Berlijn 59.00—59.10. Brussel 34.7834.82. New-York 1.83—1.85%. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 70 70 Philips Gloeilampen G.B. 179% 180/1 Unilever 105% 102% Anaconda Copper 13 13% Bethlehem Steel 33% SSYs U.S. Steel Corp. 46% 46% Koninkl. Petroleum 196% 190% Shell Union 7% 7% Amsterdam Rubber 95 93 Ned. Scheepvaart Unie 69 68 Deli Maatschappij 153 149% Handelsverg. Amsterdam 233 235% 5 pet. Nederland 1932 100 100 4% pet. Ned.-Indië 1920 84 83 4 pet. Nederland 1933 95 94% Het waarschijnlijk uiteengaan der Lon- densche Conferentie beperkt eerder de onrust en het publiek blijft zich interes^ weren voor aandeelen, waarvan de koer sen zich in het beursuur van een lagere opening konden herstellen. De Ameri- kaansche afdeeling toonde nagenoeg geen initiatief. AMSTERDAM. Op het hoofdspoor van het Oostelijk emplacement is hedenmor gen te half zeven een locomotief die aan den personentrein voor Hilversum gekop peld was, uit de rails geloopen. Persoon lijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. Wel ondervond het treinverkeer belang rijke vertraging. VENLO. Te Swalmen heeft men in het bosch het lijk gevonden van den 60-jari- gen B., die sinds Zondagavond vermist wordt. Het hoofd was door een diepe mes- snede van de romp gescheiden. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Amerika en de Economische Wereld conferentie. WASHINGTON. Naar aanleiding van de berichten omtrent de verdaging van de Economische Conferentie is president Roosevelt in allerijl naar Washington teruggekeerd om terstond nieuwe instruc ties naar Londen te seinen. Naar verluidt zou Roosevelt de Ameri- kaansche delegatie hebben verzocht, al het mogelijke te doen om te voorkomen dat de Conferentie verdaagd wordt. Roo sevelt heeft de hoop uitgesproken, dat voorkomen zal kunnen worden dat de Conferentie uiteen gaat. Volgens vroegere berichten uit Was hington zou Roosevelt een positief pro gram van actie hebben gegeven, dat te vens een rechtvaardiging is van zdj a standpunt dat zijn weigering om den dol lar te stabiliseeren niets met de Confe rentie te maken heeft. Nader wordt gemeld, dat Roosevelt's instructie klaarblijkelijk in de eerste plaats bedoelt de andere mogendheden verantwoordelijk te stellen voor het af breken der conferentie. Hij zal in geen geval zijn standpunt inzake het valuta- vraagstuk wijzigen. NEW YORK. Ondanks de nieuwe in structie van Roosevelt, twijfelt men er ook in Amerikanasche kringen niet meer aan dat de Conferentie verdaagd zal worden. LONDEN. De Britsche minister van handel heeft verklaard, niet te gelooven, dat de Conferentie zal mislukken. Een vervreemding tusschen Engeland en Amerika zou als een groote ramp be schouwd moeten worden. De minister was zeer pessimistisch gestemd. PARIJS. De Fransche minister van Fi nanciën heeft verklaard, dat het stand punt van Frankrijk ten aanzien van de Economische Conferentie zeer duidelijk en vast is. Z.i. blijft den afgevaardigden niets anders over dan naar huis te gaan. Vijf kinderen verdronken. BREMEN. Onverantwoordelijke licht zinnigheid heeft een ernstig ongeluk* met een zeilboot tot gevolg gehad, waarvan waarschijnlijk vijf kinderen en een vol wassene het slachtoffer zijn geworden. Ondanks den Noordwester storm waag den zich zes volwassen menschen met vijf kleine kinderen in een zeilboot op den open Weser. Even buiten de haven sloeg de boot om. Een sleepboot schoot te hulp en redde drie volwassenen. Een andere boot nam nog twee volwassen drenkelingen op. Vermoedelijk zijn de zesde en de vijf kleine kinderen ver dronken. Men heeft reeds twee kinder lijkjes geborgen. Het Italiaansche luchteskader naar IJsland. DUBLIN. Het Italiaansche luchteska der, bestaande uit 24 watervliegtuigen is heden te 12.50 te Londonderry gestart voor de derde etappe van de Oceaanvlucht Een reusachtige menschenmenigte juichte de vliegers toe. Het toestel van generaal Balbo vertrok het eerst. Daarna volgden de andere toe stellen en werd de tocht naar IJsland aangevangen. HAMBURG. Volgens hier ontvangen berichten is de Graf Zeppelin gisteravond te 7 uur te Pernambuco geland. Het weer was gunstig. MIDDELBURG. Bevallen: L. Catsman Bravenboer, d.; J. A. Sinkevan Zwe den, z. GOES. Overleden: Johannes van Zwe den, 27 j. te Waarde. Over de maand Juni. ELLEWOUTSDIJK. Geboren: 13, Pio- ter Johannes, z. v. Pieter Marinus Dielo- man en Leuntje Maria Clasina Schrijver. Gehuwd: 15, Willem Leendert Schip per, 24 j. jm. en Sara Jacoba Maat, 20 j. jd. SGHORE. Geboren: 22. Marinus Corne- lis, zoon van Hendrik Gerritse en Helena de Leeuw; 27. Antonia Louisa, dochter v. Willem Rijk en Maria Magdalena Boon man; 28. Maria en Willemina, dochters van Cornelis Kole en Pietemella Malle- kote. Overleden: 22 te Goes, Pieter Adriaan Snoep, 21 jaren, ongehuwd. Gehuwd: 1. Jacob Buscop, 26 j. jm. te Kruiningen en Neeltje de Jonge, 21 j. jd. te Sehore; 22. Jacob Marinus Moerland, 28 j. jm. te Krabbendijke en Maria Tan netje Bruijnzeel, 25 j. jd. te Schore. HEINKENSZAND. Geboren: 1, Jaco bus Job, z,v. Adriaan Simonae en Cor nelia Smits; 20, Cornelis, a v. Pieter Driedijk en Cornelia de Koning. Gehuwd: 29, Jacobus Pieter van Liere, 25 j. te Borssele en Maria Elizabeth Die- leman, 23 j. ST. LAURENS. Ondertrouwd: J. An- driessen, 39 j. en P. J. Dingemanse, 26 j. Getrouwd; P. Wisse, 24 j. en L. Melse, 26 j. Geboren: Francois, z. v. F. Kwekke- boom en M. Polderman; Janna Maatje, d. v. J. Mesu en C. Sinke; Andries Jaco bus, z. v. P. Francke en J. Louwerse. OOSTKAPELLE. Getrouwd: Johannes Adriaanse, 22 j. en Corn, de Voogd, 26 j., K. Wisse, 26 j. en Job. de Kam, 22 j.; A. Slabber, 6 j. en Jac. v. d. Woestijne, 26 j.; J. Maljaars, 23 j. en J. J. Allaart, 24 j. Geboren: Jacoba, d. v. And. de Visser en J. G. Louwerse; Joost Johannes, z. v. A. Jobse en Suz. den Hollander; Pieter nella, d. v. P. de Kam en Jac. v. d. Woes tijne; Abraham, z. v. W. Schoe en Joh. Janse Overleden: Cornelis Johannes Boo- gaardt, 51 j., echtenoot van E. L. Brandt; Johan August Heijse, 55 j., echtgenoot van J. E. H. Tak. WESTKAPELLE. Getrouwd: Pieter Verhage, 19 j. en Kornelia Cijsouw, 19 j.; Willem van Vaardegem, 25 j. en Fieter- nella Roelse, 26 j.; Lourus Brasser, 32 j. en Johanna Pouwelse, 28 j. Huwelijksaangifte: Pieter Houmes, 22 j. en Johanna Brasser, 22 j. Geboren: Daniël, z. v. Jan Minderhoud en Leintje Janisse. Overleden: Adriana Ingelse, 50 j., echt- gen. van Jan Huibregtse. WISSENKERKE. Geboren: 26, Jan, z. v. Abraham Imanse en Dina Thona Kramer; 29, Krina, d. v. Eduard Izak de Regt en Tbona Bruinooge. Overleden: 20, Leendert Anthonisse, 56 j., echtgen. van Pieternella van Vossen. AXEL. Huw.-aangiften: 6, Jan Hame link, 26 j. jm. en Ymkje Hoekstra, 24 j.jd. Gehuwd: 1, Petrus Arthur Hillaert, 26 j. jm. te Koewacht en Louisa Nathalia Madeleina Steel, 25 j. jd.; 1, Willem Hel mendag, 23 j. jm. te Hoek en Maria Rie- mens, 20 j. jd.; 1, Guillaam Riemens, 28 j. jm. te Biervliet en Cornelia den Hamer, 28 j .jd.; 8, Aarnout Bakker, 29 j. jm. en Janneke van Dixhoorn, 32 j., jd.; 15, Adriaan Verhelst, 31 j. jm. en Sara Neeltje Jansen van Rosendaal, 23 j. jd., 15, Adriaan Kolijn, 21 j. jm. te Terneu- zen en Krina Elizabeth Hollebek, 19 j. jd.; 15, Karei Maarten Steendijk, 31 j. jm. te Zaamslag en Pieternella Dekker, 27 j. jd.; 29, Cornelis Jacobus Naeye, 30 j. jm. en Adriana Verschelling, 23 j. jd. Geboren: 6, Christina Jacoba, d. v. Jan de Feyter en Dina de Feyter; 6, Wilhel- mina Maria, d. v. Pieter Schieman en Maria Elisabeth Ortelee; 4, Hermanus Pieter, z. v. Hermanus Zegers en Pieter nella Schieman; 7, Johannes Cornelis, z. v. Jan Jacobus Dieleman en Janna Maria Scbeele; 9, Jan, z. v. David Kos ter en Cornelia Zegers; 9, Pieternella Wilhelmina, d. v. Govert Hamelink en Elisabeth Suzanna van Tatenhove; 15, Jacobus, z. v. Michiel de Visser en Adria na Pieternella Dey; 18, Maria Leonora Seraphina, d. v. Johannes Anthonius Hoogendoorn en Erna Cornelia de Jonghe; 25, Annie Prudentia, d. v. Alfred August Goethals en Nathalia Cornelia van Pienbroek. Overleden: 4, Casper, 2 j., z. v. Pieter Kanaar en Maria Petronella de Rijk; 10, Anna de Bokx, 76 j., weduwe van Salo mon de Bruyne; 21, Frangoise Susanna, 18 j., d. v. Andries Stouthamer en Su sanna Cornelia Elisabeth Schieman; 22, Frans Verberkmoes, 51 j7 echtgenoot van Tanneke Verpoorte; 28, Adriana Verpoor- te, 46 j., echtgenoote van Daniël Dees; 30, Jacob de Bruyne, 79 j., echtgenoot van Maria Cornelia de Pooter. MIDDELBURG. Kleine veiling. Aard beien 616, tomaten 29, frankenthaler 55 roode 'bessen 714, witte bessen 714, kruisbessen 615, roode kruisbessen 7 8, alles per kg. Perziken 35, netmeloenen 36, beide per stuk. Exportveiling: aardbeien 513, fram bozen 26, roode bessen 10, witte bessen 10, alles per kg. MIDDELBURG, Aardappelveiling. Aard appelen 2638, Poters eerste soort 21i 27, tweede soort 17>18, Bonken 23, Blauwe Eigenheimers 4450, Poters 21 ct. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groote veilingen van 4 Juli 1933. Veiling van 1 u. n.m.: 28.70—28.90 per 100 Kg. Veiling van 4 u. n.m.: Aardbeien Ju- cunda A 1818.80, id. B 15.70, Madame Moutot 12.20—13.— per 100 Kg. Kleine veiling: Kersen: Hollanders 23 33, Klerken 32, Meikersen 1926, Mar kies 24, Zoete Morellen 1925, Bruine Blance 1921, Roode Blance 15, Roode Suikerkersen 1417, Porseleinkersen 15 17, Witte Vleeschkersen 1920, Zuur tjes 11, uitschot kersen 57, Blauwe Druiven 63—80, Vroege Oranje Pruimen 10, Frambozen 1225, Aardbeien 12— 18, Kruisbessen 311, Roode bessen 5- 19, Witte bessen 612, Tomaten 18, af val appels 9, alles per 100 Kg.; Perziken 2—7, Meloenen 31, Kipeieren 2.302.50, Kalkoeneieren 3.50 per 100 stuks; Bloe men 815 per 100 bos. KAPELLE. Veilingen van 4 Juli. Bloc- veiling van 1 u. n.m. Madame Moutot 16.20 per 100 Kg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3