ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie. Zoeklichtjes. Kerknieuws. ken, dat het bijvullen werd vrijgelaten. De Voorz. beval de vergadering aan te bedenken, dat bet hier gaat om de belangen van de kleine winkeliers. Als de wet, die de automaten heeft vrijgela ten, aan die menschen nog eenige ver koopsgelegenheid heeft toegestaan, mogen wij niet verder gaan dan de wetgever; dat opent de deur voor nog geheel andere dingen. De heer Frederiks (Zaandam) stelde voor, dat het Bondsbestuur een enquête zal houden onder de aangesloten organisaties van den Bond, zoodat iedere vereeniging de zaak in haar ledenverga dering kan behandelen. De Voorzitter deelde mede, dat het Bondsbestuur geheel met deze gedachte accoord gaat en stelde voor in dien geest te besluiten, hetgeen geschiedde. 39 AGENTEN op Zuid- en Noord- Beveland waarborgen de beste service bij aanschaffing van een N.S.F. of Philips- radiotoestel. Hoofdagent: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Ged. Staten van Noord-Brabant heb ben aan J. F. Ogier te Rilland-Bath ver gunning geweigerd voor een markt-auto- busdienst op Donderdag van Rilland-Bath over Korteveen naar Bergen op Zoom, voor zooveel Noord-Brabantsch grondge bied betreft. Met ingang van 15 Juli zijn benoemd tot teekenaar aan het kadaster te Breda, Mej. E. Heijboer te Goes, en de heer P. Oosthoek te Ellewoutsdijk. Tot teekenaar aan het kadaster te Hertogenbosch is benoemd Mej. G. v. d. Poel te Oudelande. Waterschappen. Bij Kon. Be sluit zijn benoemd: tot dijkgraaf van den Zuid-Kraaijert- polder, N. A. Remijn, te 's-IIeer Arends kerke, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden; met ingang van 1 September 1933 tot dijkgraaf van den Oud-Noord-Beveland- polder, P. Zuijdweg te Kats. Mond- en klauwzeer. Uit en kele plaatsen ontvangen wij bericht, dat enkele gevallen van mond- en klauwzeer onder het vee zijn voorgekomen. Wij vol staan met deze algemeene mededeeling, omdat wij niet van elk geval afzonderlijk melding kunnen maken. Ze warenniet gesmokkeld, maar uit den stal gebroken. Aan de Belgische grens te Glinge heeft zich het volgende vermakelijke feit voor gedaan. Gedurende den nacht was de Tolbrigade in dienst op de grens De Hellestraat. Op zeker oogenblik bemerkten zij langs de korenvelden een troep los loopende koeien en ieder dacht dat smokkelaars de dieren achtergelaten hadden. Een algemeene jacht had plaats; en na veel moeite gelukte men er in doze koeien te vangen. De vangst was schoon en daar bij winstgevend, te meer daar het gouver nement de 'helft van den verkoopprijs geeft aan de bedienden. Menig potje werd zoo als naar gewoonte geledigd, en de overste wenschte zijn on dergeschikten geluk. Maar als het drinkfeestje eindigde en alles verloopen was, kwam landbouwer M. op het bureel verklaren, dat dit vee van hem was, en dat deze koeien uit zijn stal waren gebroken. Dit gaf natuurlijk een heel andere wen ding aan de zaak. Volgens sommigen zou het uitlaten der koeien van M. op 'n smokkeltruc berusten. Middelburg. Gevonden voorwerpen: Be- lastingmerk in étui, J. de Schrijver, Zuid singel E 29; Broche, Leenhouts, Veersche weg T 251; Belastingmerk in étui, Ale- wijnse, N. Vliss. weg E 98; Mantelband, Janse, Segeerssingel V 19; Zilv. Broche, Sturm, Rozedwarsstr. W 253; Damestasch en inh., Bouwens, L. Geere, K 316; Col lier (parels im.), de Muijnck, Lombard straat C 67; Dameshandschoen, Nieuw- dorp, Veersche Singel S 472; Beurs met inh., Simon de Wit, L. Delft; Tasch met inh., Hariot, K. Breestr. D 174; Boodschap- FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 85) o— „O, de heele stad spreekt er over. Na tuurlijk bewijst dat nog niet, dat het waar is, maar de schooljongens gelooven het. Ze meenen", merkte Roland zeer ter snede op, „dat u den oorsprong van die geruchten moest zien uit te vinden en tusschen beide komen. Tom Channing heeft al genoeg te dragen door die val- sche beschuldiging, waar zijn broer onder gebukt gaat en die sommige lafaards hem nadragen. Het zou al te erg zijn, dat Pye hem .nu ook nog het seniorschap ontnam." „Jij meent dus, dat Arthur Channing onder valsche verdenking staat?" vroeg de deken. „;Wie zou een oogenblik iets anders kunnen veronderstellen!" antwoordde Ro- land, zich opwindend. „Ik zou voor Ar thur Charming met mijn eigen leven dur ven instaan. Hij is geheel onschuldig. Goeden middag, mijnheer de deken, als ik nog langer hier bleef, zou ik wel eens iets kunnen zeggen, dat minder beleefd Idonfc. men kam nooit weten. Dingen, die tasch, Kerkvoort, Kanaalweg V 137; Por- temonnaie met inh., Simon de Wit, L. Delft; Ring met sleutels, Kasander, F a relsgang T 44; Damestasch, Verhage, Vlaanderen M 145; Belastingmerk, Eenenaam, Koestraat K 291; Jas, S. <- jouw, Hoogstraat I 128; 5 Latten, Lorie Spanjaardstraat E 86; 2 Kinderporten... Minderhout, Noordweg; Hondje, v. Ooij- en, Park v. Nieuwenhoven; Mantelband, Dekker, 'tZand D 114; Belastingmerk, de Bree, 'tZand D 105; Winterjas, Geers, N. Oosterschestr. N 90; 1 pr. Dameshandsch. Bouwense, Korendijk P 58; Belastingmerk Nijpjes, Zanddijk, 283; Pakje inh. stof, enz., B. v. P.; Huissleutel, le Due, Been houwerssingel K 75; Huissleutel, Burgs, Goesche Korenmarkt P 51; Belastingmerk Veldwachter, St.-Laurens; Sleutel, Bou wense, Wagenaarstr. D 86; Grijs poesje, Asyl, Seisweg R 171; Bagageriem, B. v. P.; Koperen gewicht, Boone, Segeerssingel V 63; 2 Heerenrijwielen, Garage Blankert Pottenmarkt; Dameshandschoen, B. v. P.; Sigarenknippen, De Jong, Heerengracht M 17; Huissleutel, B. v. P.; Een pak schuurpapier, B. v. P. Goes. De Oranjetrein, waarvoor vandaag in deze omgeving propaganda is gemaakt en die reeds door meer dan 100 duizend bezoekers is bezocht, zal Vrijdag morgen te 8.12 uur alhier arriveeren. De trein die plm. A K.M. lang is, zal ge plaatst worden op de trambaan Wernel- dinge. De ingang is op het voorplein van het station. De uitgang is bij de veiling, waar een deel van de wagons naast elkaar wordt geplaatst. Schore. Alhier is een voetbalclub opge richt met aanvankelijk 18 leden. Het ligt in de bedoeling aan te sluiten bij den Zeeuwschen Voetbalbond en mede te spe len in de Zaterdag-competitie. lerseke. Dinsdagavond ongeveer 0 uur brak brand uit in de woning van den heer P. van der Weele, aan de Juliana- straat alhier. De brand ontstond op zol der en breidde zich geweldig snel uit. De oorzaak is tot op heden onbekend, al spreekt men van kortsluiting. De be woners konden zich gelukkig allen red den. De inboedel is ten deele gered door hulpvaardige handen. Alleen van boven kon weinig worden weggehaald. Het woonhuis brandde geheel uit. De brand weer was spoedig ter plaatse en gaf met 3 stralen op de waterleiding flink water, al liet de druk wat te wenschen over. Aan de goede windrichting (uit N.-O. richting) is het te danken, dat de aan gebouwde panden gespaard bleven. Huis en inboedel waren verzekerd tegen brand schade, hoewel laag. Wemeldinge. Door de wandelsportclub alhier werd op 2 Juli deelgenomen aan den 40 K.M. afstandmarsch, uitgeschre ven door „Sparta" uit Bergen op Zoom. De Wemeldingsche jongens zagen zich als 3de aankomende geplaatst. Niemand van hen was uitgevallen, hetgeen voor de club, die nog slechts 4 weken bestaat, een mooie prestatie genoemd mag wor den. Zij ontvingen een groepsprijs en een deelname-insigne. Dinsdagmorgen 4 uur is bij vallend water te Dintel omhoog gevaren het schip „Alida", schipper Hoogentoorn van Dordt, komende geladen met zand van de Mer- wede en bestemd voor Brussel. Door de sleepbooten „Advendo" en „Ottello" is ge tracht het schip vlot te krijgen, hetwelk echter niet gelukte, zoodat dit bij hoog water onder zit. Schip en lading waren verzekerd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Ellewoutsdijk. Loop dor bevolking over de maand Juni 1933. Vertrokken: Sara Jacoba Maat naar Nieuwdorp. Krabbendijke. Aan bet postkantoor al hier en de daaronder ressorteerende hulp- postkantoren werd gedurende de maand Juni ingelegd f 14.801.13, en terugbetaald f 7.854.02. i Loop der bevolking over de maand Juni. VertrokkenAlbert, Aart en Hendrika Hofman naar Beekbergen, gem. Apel doorn; G. H. van Iwaarden naar Goes; A. Balk en eebtgenoote, naar 's Graven polder; P. G. van den Berge, naar Middel- ik vanmiddag gehoord heb, hebben me uit mijn humeur gebrachtl" Hjj stapte weg, terwijl de deken hem glimlachend nakeek. Deze had jaren op vriendschappelijke wijze met dokter Yor ke omgegaan en nog kwam hij vaak bij de Yorkes aan huis. Rolands woorden waren in zonderlinge overeenstemming met Arthur Ghannings eigen verdediging een uur geleden. HOOFDSTUK XXX. Het vertrek. Wel zelden verrees er een stralender zon aan een helderder hemel dan op den dag, bestemd voor het vertrek van den heer en mevrouw Channing. De Augus- tushemel vertoonde geen enkel wolkje, de dauw glinsterde in de zonnestralen; bij en en vlinders vlogen rond tusschen de ontwakende bloemen. De beer Channing was al vroeg opge staan en had zijn kinderen rond zich ver zameld. Tom en Gharles hadden vrij ge kregen van de ochtendlessen en Con stance was niet naar lady Augusta Yorke gegaan. Het vertrek zou minder droef zijn ge weest, was er niet die donkere schaduw geweest van Arthurs misstap. Want de heer Channing kon niet anders dan hem schuldig gelooven en zijn houding jegens burg; A. C. de Jonge, naar Kruiningen; D. K. Bal, naar 's Gravenhage; Ida van Baren, naar Kruiningen; Marinus Bouw man naar Kruiningen. IngekomenJ. A. Lindenberg van Ril land-Bath; Pieternella Amperse van Kort- gene; A. J. Weststrate en gezin van Waar de; Cornelis Harthoorn van Kruiningen; G. Houtekamer van Waarde; P. J. Gron del en gezin van Manokwari (Ned.-Oost- Indië); N. Th. van Doorn van Zuid-laren; Anthonie Butijn en gezin van Steenbergon L. de Jonge en gezin van IJsselmoude, J. G. Hollestelle van Kruiningen; Maria T. Bruynzeel van Schore en H. C. van Iwaarden van Kruiningen. St Laurens. Loop der bevolking over de maand Juni 1933. IngekomenA. G. Smallegange, mole naarsknecht, A 12, uit Hoedekenskerke; G. N. v. d. Peijl en gezin, werktuigkundige, B 154c, uit Middelburg; P. van Raalten en echtg., onderwijzer, B 4, uit Meppel; A. Slabber, chauffeur, B 151b, uit Middel burg; J. Slabber-v. d. Woestijne, zonder beroep, B 151b, uit Oostkapelle. Vertrokken: M. Schrijenberg, dienstbo de, van A 32, naar Biggekerke; E. Brand en gezin, graanhandelaar, van B 53k naar 's-Heer Arendskerke; P. Wisse, landar beider, van A 31, naar Serooskerke; G. Krijger, landb.kn. van A 15, naar West- kapelle; H. G. Maris, tuinder, van B 176 naar 's-Heer Arendskerke. Vrouwenpolder. In de Maandagmiddag gehouden Raadsvergadering deelde de voorzitter mede, dat de Rijksvergoeding ingevolge art. 56 der L.O.-wet 1920 aan de gemeente over 1931 uit te betalen, is vastgesteld op f 6439.49, dat de bijdrage in de kosten der R. B. B. S. te Middel burg over het jaar 1932 is vastgesteld op f 295.69, dat de Minister van Econo mische Zaken heeft bericht, dat bij hem geen bezwaar bestaat tegen de door den Raad vastgestelde verordening regelende het langer open blijven der winkels in de afd. Vrouwenpolder gedurende de zomer maanden; dat het raadsbesluit tot toe passing eener tijdelijke korting op de jaarwedde van den veldwachter, ingaan de 1 Jan. 1933, door de Kroon is goed gekeurd; dat van de Vereen, van Ned. Gemeenten bericht is ontvangen dat 10 pet. der restitutie wordt verleend op de over 1933 betaalde contributie en dat voor 1934 eveneens een verlaging van 10 pet. zal worden toegepast, dat de kosten verbonden aan de door Ged. Staten voor geschreven keuring van de voor de be strating van den Langeweg bestemde klinkers f38 hebben bedragen, welk be drag door den leverancier aan de gemeen te is terugbetaald; dat de gemeente Se rooskerke (W.) en St. Laurens over het jaar 1931 ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 aan deze gemeente verschuldigd zijn resp. f 592.26 en f 79.12, welke bedragen reeds zijn ontvangen. Z.h.st. werd besloten het adres van de „Centrale voor werkloozenzorg door Ker ken" inzake moreele ondersteuning van werkloozen, voor kennisgeving aan te ne men. Naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten, inzake de te treffen maatre gelen ter voorkoming van het levend ver branden van vee bij stalbranden, gaf de heer Kesteloo in overweging van gemeen tewege voor te schrijven dat nieuw te bouwen landbouwschuren zoodanige vee stallen moeten hebben dat het zich daarin bevindende vee in geval van brand spoe dig kan worden losgemaakt en naar bui ten kan komen. De voorzitter deelde me de, dat de door Ged. Staten bedoelde cir culaire door B. en W. bij: de behandeling van de nieuw vast te stellen bouwveror dening in den breede is besproken, doch dat zij geen vrijheid konden vinden in een tijd als de tegenwoordige de ingezetenen maatregelen van gemeentewege voor te schrijven, die een belangrijke uitgave vor deren. Vervolgens bood de voorzitter den Raad de gemeenterekening over het jaar 1832 aan, aanwijzende voor den gewonen dienst in ontvang f31005.47, in uitgaaf f 30887.56, en een goed slot van f 117.91, en voor den kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf f 3140. Tot leden der Commissie belast met het nazien dier rekening wer den benoemd de heeren Kesteloo, Dinge- manse en van Dis. hern was daardoor koel en streng gewor den. Bet was een vriendelijk tooneeltje, dat men dien morgen in de huiskamer der Channings had kunnen aanschouwen. De vader had den Bijbel voor zich liggen. Hij had er een korten psalm uit voorge lezen. Toen had hij God geheden hen te zegenen, hen voor kwaad te behoeden, hun almachtige Beschermer te zijn. Geen oog bleef droog en Charles en Annabel hoe wild en zorgeloos Annabel gewoonlijk ook was snikten luid. Hij stond nu rechtop, ondersteund door Hamish, zijn linkerhand zwaar leunend op Toms schouder. O, Arthur voelde het diep, het was hem, of hem het hart zou breken. Zijn vader had Tom te hulp ge roepen; hij waa voorbijgezien. Het was moeilijk te dragen. Voor ieder had hij nog een laatste waar schuwing, een laatste opdracht. „Constan ce, mijn kind, het huishouden staat on der jou toezicht; je moet voor je broers zorgen. En Hamish, mijn zoon, Con stance vertrouw ik aan jou' zorgen toe. Tom laat je raden, aan je drift paal en perk te stellen, vooral in verband met die ongelukkige kwestie van het seniorsohap. Annabel, wees je zuster gehoorzaam en geef haar geen extra zorg. En Charley, mijn kleine kerel, wees lief en zacht, zoo als je altijd bent. Bij mijn terugkeer als God het me toestaat Z.h.st. werd besloten de ingekomen re kening over 1932 van het Burg. Armbe stuur aanwijzende in ontvang f 412.70, in uitgaaf f225.62 en een goed slot van f 187.80, alsmede de begrooting voor 1934 dier instelling, aanwijzende in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 419.08, ter on derzoek in handen te stellen van de Com missie belast met het nazien van de Ge meenterekening. De voorz. deelde mede, dat de te koop stelling van de woning van het hoofd der voormalige O.L. school te Vrouwepolder tot resultaat heeft gehad dat twee in schrijvingsbiljetten zijn ingekomen, n.l. een van L. Duvekot en een van J. Duve- kot Wzn., die hebben ingeschreven voor resp. f 2020 en f 2277, en dat B. en W. voorstellen niet tot verkoop van het ge bouw over te gaan, op grond dat de gebo den sommen hen veel te laag voorkomen. De heer Kesteloo zeide van oordeel te zijn dat de wijze waarop de advertentie was gesteld, van invloed is geweest op het verloop der inschrijving. Ook wees Spr. er op dat de voorz. door bij de advertentie, waarbij' de woning te koop werd aangeboden, te doen vermelden, dat de woning ook te huur was, niet heeft gehandeld overeenkomstig het gevallen raadsbesluit. Er is alleen besloten tot ver koop. Spr. zegt er dan ook sterk voor te zijn de woning andermaal in de bladen te koop aan te bieden. De voorz. en de beide wethouders die nen uitvoerig van antwoord. De heer W. Maas zeide nog hetzelfde standpunt te dezer zake in te nemen als in de vorige vergadering. Hij blijft van meening dat verkoop de voordeeligste weg voor de gemeente is, waarna met 5 tegen 2 st. werd besloten niet tot ver koop voor een der geboden sommen over te gaan. Na zeer breedvoerige en lange gedaohtenwisseling werd met 6 tegen 1 st. besloten de woning bij inschrijving voor den tijd van 1 jaar ingaande 15 Juli a.s. te verhuren. Bij de rondvraag vroeg de heer Keste loo of B. en W. nog overleg met de direc tie van de N.V. PZEM hebben gepleegd inzake het stationneeren van isoleertan gen op verschillende plaatsen in de ge meente. Nadat de voorz. van antwoord had gediend werd de vergadering geslo ten. Arnemuiden. Loop der bevolking over de maand Juni 1933. Ingékomen uit: Vlissingen, J. Marijs, A 111; Munchen (D.), A. W. F. Schmidt, G 22. Vertrokken naar: N.- en St Joosland, B 33, S. de Kraker; Rotterdam, Oostplein 14, M. van Belzen en J. Vogel; Koudeker- ke, G 24, T. van Sluijs. Kortgene. Maandagavond vergaderde de Onderlinge Schooningsinrichting „Noord- Beveland" in de Stadswijnkelder alhier. Aanwezig waren 19 leden. Voorzitter dhr Bom van Colijnsplaat. De secretaris las het verslag voor over den toestand en de werkzaamheden der vereeniging. Hieruit bleek, dat er dit jaar geen verwisseling der aandeelen heeft plaats gehad en dat er dit jaar is geschoond 8699 H. L. ver schillende granen en zaden. Van de exploitatierekening bedroegen de ontvangsten f 77,35, uitgaven f 77,11, bar tig saldo f 0,24. De rekening der schoo- ningsgelden wijst aan: ontvangst f 2240,58, uitgaaf f 2147,59, saldo f 92,99. Beide rekeningen werden goedgekeurd. Verder werd het bestuursvoorstel aan genomen om 10 cent per H.L. terug te betalen aan de leden en den penningmees ter een gratificatie te schenken van f 50. Het 'bestuur werd als voorheen gemach tigd om 3 leden aan te wijzen voor het controleeren der volgende rekening. Dhr K. A. van Langeraad werd bij ac clamatie herbenoemd als bestuurslid. De waarde der aandeelen wordt als vorig jaar vastgest ld op f 45. Het schoonen wordt per H.L. vastgesteld op 20 cent voor le den en niet-leden gelijk. Verder wordt er een kleine wijziging aangebracht in de overeenkomst met den heer P. H. Noord- hoek voor het schoonen. Daarna wordt be handeld een schrijven van de G. W. T. Z., dat de vereeniging tot aanschaffing van een poetsmachine zal moeten overgaan, wil ze erkend blijven als schoonings-in- ric'hting. Daar er in de inrichting nooit tarwe wordt opgeslagen, is men algemeen Vader," barstte Arthur plotseling los, „heeft u geen enkel woord voor mij?" De heer Channing legde de hand op Arthurs hoofd. „Zegen, o zegen dezen mijnen zoon!" zei hij zacht. „En moge God hem vergeven, als hij werkelijk gedwaald heeft, zooals we vreezenl" Slechts enkele minuten waren voorbij gegaan sinds de heer Channing de woor den uit het gebed, eens door onzen Hei land geleerd, had uitgesproken: „Leidt ons niet in verzoekingl" Een van zijn hoorders vooral had die woorden ter har te genomen. Als Arthufc ooit in verzoe king was geweest, was het wel nu. „Niet ik vader, maar Hamish is schuldig, voor hem moet ik alles dragen. Hamish, op wien u nul steunt, is de ware schuldige, ik, dien u veracht ben onschuldig." Zulke woorden lagen Arthur op de tong; bijna had hij ze uitgesproken, had Constance, die zijn strijd begreep, hem niet een smee kenden blik toegeworpen. Nog eenige oogenblikken en strijd en verleiding wa ren voorbij. Hij waa overwinnaar geble ven. In de drukte om mijnheer Channing in het rijtuig te krijgen, werd Arthur al leen gelaten met zijn moeder. Ze sloeg de armen om hem heen, luide snikkend. Zelfs haar vertrouwen in hem was ge schokt. Toen de breuk tusschen Con stance en de heer Yorke bekend werd, had hij immers niet gezegd; „Er is geen In de verkiezingsdagen hebben de libe rale bladen zich uitgesloofd, om aan de kiezers duidelijk te maken, dat zij het best den heer Colijn konden steunen, door li beraal te stemmen. Wat de heer Colijn beoogde, wilden ook de liberalen. Alleen zouden ze, als het er op aan kwam, meer kunnen bereiken en steviger in hun schoenen staan. Nu, dat is gisteren wel gebleken. Toen het eerste bezuinigingsontwerp, door den minister heusch niet met vreug de verdedigd aan de orde kwam, welk ontwerp bedoelt om de lasten voor hen, die van het Hooger Onderwijs genieten, eenigszins te verzwaren, was het weer de heer Boon, die in het eerste gelid stond om de Regeering te bestrijden. En dat is nog maar het begin. Meer zal daarop volgen. Maar goed, dat de kiezers de liberale propagandisten goeddeels hebben laten praten. OPMERKER. van gevoelen, dat het zeer weinig zal voorkomen, dat er tarwe gepoetst zal moeten worden, en wanneer het eens mocht voorkomen, is het lid J. P. Verburg bereid de noodige partijen te poetsen. Met alg. stemmen wordt besloten nog niet tot aankoop over te gaan, maar een schrijven te richten tot de G. W. T. Z. en uitstel te vragen van dien aankoop. Colijnsplaat. Gisteravond vergaderde in de Geref. Kerk alhier de Kring Noord- Beveland en gedeelte van Zuid-Beveland van den Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. Grondslag in Nederland. De vergadering werd door de Presidente, Mej. A. Jongepier, op gebruikelijke wijze ge opend. Door een der leden van de ver eeniging van Nieuwdorp werd een in leiding geleverd over Saul. Door Wol- phaartsdijk over „De Vrouw in Israël". Op beide onderwerpen volgde bespreking. De vereeniging van Colijnsplaat zorgde voor zang en voordracht. Mej. 1. van Wijk van Wolphaartsdijk eindigde deze vergadering met dank gebed. In deze gemeente is de werkloosheid weer ingetreden, doordat enkele land bouwers Zaterdag werkkrachten hebben gedaan gegeven. Zierikzee. Zaterdag is te Schuddebeurs de jeugdherberg „Weelzicht" geopend. Er waren hierbij verschillende autoriteiten tegenwoordig. De opening geschiedde door dr Schultz, directeur der R. H. B. S. te Zierikzee. Nadat hij de jeugdherberg geopend had verklaard, werd het woord gevoerd door verschillende andere personen, w.o. de burgemeester van Zierikzee, de heer Ban- nink. In de jeugdherberg is plaats voor 50 trekkers en treksters, terwijl er bovendien nog 20 noodslaapplaatsen zijn. Voetbal. Wolfaartsdijk. Gisteravond speelde de voetbalvereen. Wolfaartsdijk VI. een vriendschappelijken wedstrijd tegen Uni- tas I. Ruststand 31. Eindstand 54 voor Unitas. Oostkapelle. Maandagavond speelde O. V. V. I. tegen Concordia I uit Middelburg. Ruststand 12. Eindstand 32. Concor dia werd hierdoor winnaar van de me daille beschikbaar gesteld door den heer Vijgeboom uit Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ossendrecht, G. J. A. Of- ferhaus te Eernewoude. Bedankt voor Hoornsterzwaag, H. O. Molenaar te Idsegahuizen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Nes en Wierum, G. Viséé Jr. cand. te Loosduinen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dinteloord, J. Fraanje te Barneveld. aanleiding voor hen, om te scheiden" hij had het stilzwijgen bewaard, iets, wat tegen hem sprak. „Moeder, liefste moeder! Ik zou u wil len vragen me te blijven vertrouwen, maar ik zie, hoe zwaar het u valt!" zei hij-, terwijl heete tranen over zijn wangen rolden. Hamish kwam binnen. Arthur, die zijn ontroering niet aan iedereen wilde too- nen, ging voor het verst afgelegen venster staan. „Vader zit heel gemakkelijk in het rijtuig," zei Hamish. „Moeder, weet u ze ker, dat u alles heeft?" „Alles, geloof ik." „Nu, doe dat dan in uw eigen porte- monnaie, moedertje mijn. U zult het wel kunnen gebruiken." Het was een biljet van honderd gulden. Mevrouw Channing begon te protesteeren, dat ze er geen behoefte aan had en dat de kinderen het zelf wel konden gebruiken. „Moedertje, moedertje, ik ken dat," lachte Hamish op zijn vroolijksten, luid- ruchtigsten toon. „U is in staat dagelijks zonder warm eten te loopen, alleen uit vrees, dat uw geld niet toereikend zal blij ken. Als u het niet neemt, stuur ik het u morgen na." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2