ONDER VALSCHE VERDENKING Examen gedaan en niet geslaagd Uit de Provincie FEUILLETON Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw gen clearing te doen plaats hebben, ten opzichte van eenig land, dat beperkende bepalingen ten aanzien van het internatio naal betalingsverkeer heeft getroffen. Geldbelegging der Rijksfondsen. Verschenen is het rapport der in 1931 ingestelde commissie Patijn over de geld belegging der Rijksfondsen-instellingen. Het rapport komt tot de conclusie, dat bij de belegging der gelden in de eerste plaats moet worden gelet op solidi teit en vervolgens op het rendement In verband hiermede gaat het na of gemeenteleeningen wel aan den eisch van soliditeit voldoen. Door de Rijksfondsen is een bedrag van f 559,2 millioen direct of indirect aan gemeenten verstrekt of 33.87 pet. der beleggingen. Het rapport geeft uiting aan bezorgdheid ten aanzien van de belegging in gemeente-obligaties. Blijft de huidige toestand bestendigd, dan acht de commissie het bezwaarlijk aan ge meenten op ruime schaal crediet te ver- leenen. Het rapport ontraadt het denkbeeld van oprichting van een Hypotheekbank der Rijksfondsen om verschillende rede nen, welke de commissie uitvoerig moti veert. Zij is van oordeel, dat buitenlandsche effecten niet thuis behoonen onder de be leggingsobjecten. Wat de kwestie kapitaaldekkingsstelsel of omslagstelsel betreft, acht de grootst mogelijke meerderheid, dit laatste alleen mogelijk, indien het stelsel der Invalidi teitswet niet of slechts langzaam verande rende lasten medebrengt. De Ned. Spoorwegen. De ontvangsten der Ned. Spoorwegen bedragen over de eerste drie maanden meer dan 4 millioen gulden minder dan in 1932. Verplaatst van het post-, ielegraaf- en telefoonkantoor te Steenbergen naar het kantoor te Sneek de Referendaris 2e klasse der Posterijen, Telegrafie en Tele fonie, B. D. Pronk, directeur van eerst genoemd kantoor, voorheen werkzaam ten post- en telegraafkantore te Goes. DE RADIODOKTER, steeds en over al te ontbieden. Thans lage tarieven door gecombineerde bezoeken. Tel. 129. J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Diefstal. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. werd uit een weide, liggende in de gemeente Clinge (B.) ten nadeele van een aldaar woonachtige landbouwer, een paard gestolen. Opsporing van den dader alsmede van het paard werd verzocht. Maandag j.l. werd door de marechaussee te Breskens in die gemeen te een persoon aangehouden, die 'n paard met zich voerde en welk paard voldeed aan het opgegeven signalement. De man, daarover gehoord, ontkende aanvankelijk het paard gestolen te hebben, doch toen de eigenaar op kwam dagen die het paard als zijn eigendom herkende, bekende de man, zekere M., wonende te Breda, het paard uit de weide te hebben weggehaald. M. is ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Aangehouden. Door de poli tie te Renesse, is aangehouden en ter be schikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere v. d. H., aldaar woonach tig, als verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met een minderjarig meisje. Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zeeland. Gisteren hield de Ver. tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zee land haar zeer druk bezochte 29ste Jaar vergadering in het kerkgebouw van haar Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Aan de vergadering ging vooraf een bidstond, welke werd geleid door Ds A. T. W. de Kluis, te Vlissingen, die zijn ge hoor bepaalde bij Marcus 9:8 en daar van de woorden: „Jezus alleen". De jaarvergadering werd geleid door den Voorzitter der Vereeniging, den heer J. J. C. van Dijk; vertegenwoordigd waren 55 aideelingen en 31 corporatiën. Uit de door secretaris en penningmees ter uitgebrachte jaarverslagen vermelden wij, dat de Vereeniging aan het einde van het verslagjaar, evenals het vorige Vrij naar het Engelsch. 84) o „Is het waar, dat je gezegd hebt, dat Arthur Clianning het bankbiljet heeft ge stolen?" „En als het waar is?" vroeg Gerald. b,Dan heb je een leugen verteld. Een leugen, net zoo gemeen, als je zelf bent. Als je je woorden niet terug neemt, ben je een schande voor den naam Yorke. Jongens, geloof mij" wendde Roland zich tot de verbaasde schare „Gaunt, i ij gelooft me, Arthur Channing heeft het biljet niet aangeraakt. Ik weet het. Ik weet het, zeg ik je. Het doet er niet toe, wie het wel gestolen heeft, maar Arthur Channing was het niet. Als je Weer luistert naar zijn leugenachtige be weringen", en hrj wees vol minachting naar Gerald, „toon jullie je al even min als hij." Roland zweeg bjj gebrek aan adem. Bywater, die nu eenmaal altijd eerder een antwoord klaar had dan iemand anders, baande zich een weg naar het midden jaar, 68 afdeelingen en 48 corporatiën telde, terwijl het aantal leden nagenoeg op sterkte bleef. In de Stichting „Vrederust" wer.'m aan het eind van het verslagjaar patiënten verpleegd, waarvan 225 fn „open" afdeelingen, 535 in de gesticht afdeeling en 10 in gezinnen. Het ve- pleegpersoneel bestond uit 69 verplegers en 100 verpleegsters. In den loop van het jitar werden als hersteld ontslagen uit de „open" afdee ling 21 patiënten en uit de gestichtsafdee- ling 17 patiënten; als niet hersteld, doch verbeterd, uit de „open" afdeeling 8 pa tiënten en uit de gestichtsafdeeling 10 patiënten. De „buitendienst" in de Provincie Zee land, omvattende zoowel nazorg als voor zorg, bleef zich gestadig ontwikkelen; in de consultatie-bureaux hadden 109 con sulten plaats, terwijl ten behoeve van de nazorg 80 personen en ten behoeve van de voorzorg 53 personen werden bezocht. Reclasseeringspogingen hadden in enkele gevallen gunstig resultaat. Naast het verrichten van omvangrijk onderhoudswerk, werden verschillende installaties uitgebreid; voorts werden de plannen voorbereid tot het verbouwen en uitbreiden van een 4-tal paviljoens. De exploitatie van de Stichting gaf een gunstig resultaat, zoodat een goed saldo werd verkregen van f29160.08. In totaal kon op gebouwen, machines en inven taris f 98129.13 worden afgeschreven, waarna de bezittingen op de balans voor komen tot een bedrag van f 1.394152.92, waar tegenover de schulden staan tot een bedrag van f 1.080.033.17. De gevormde reserves zuilen voldoende zijn om de kos ten van verbouwing en uitbreiding der paviljoens te bestrijden. Aan contributiën, collecten en giften werd ontvangen f5339.21, aan legaten f4182.28. De aftredende bestuursleden Ds J. de Vries, G. v. d. Putte en L. J. van Voort- huijsen, die als leden van het Modera- men herkiesbaar waren, werden herko zen, terwijl in de vacature van Ds A. Scheele, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer J. Laport te Goes en in de vacature, ontstaan door het over lijden van Mr A. A. de Veer, de heer J. W. van 'tHoff te St.-Laurens. Na het huishoudelijk gedeelte der ver gadering hield Prof. Dr L. v. d. Horst, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, een rede over: „De strijd om het wonder". Deze met gespannen aan dacht gevolgde rede, lokte enkele vragen uit, die door den inleider op heldere wijze werden beantwoord. Middelburg. Gisterenavond hield de Vereen, uit het VolkVoor het Volk een algemeene vergadering onder voorzitter schap van den heer W. de Graaf. De secretaris, dhr J. A. Tavenier, bracht het 68ste jaarverslag uit. Allereerst herinnerde de secretaris aan het overlijden van het medebestuurslid dhr E. Berdenis van Berlekom. Door ver trek naar elders verloor het bestuur zijn medelid, dhr W. Goumou. Voor de jaarlijks terugkeerende wed strijd in gevelversiering vermindert de deelname voortdurend. Deze maal is hel na herhaalde opwekking slechts mogen gelukken tot een 20-tal deelnemers te komen. Het verslag herinnert verder aan het feest op 31 Aüg., tevens een onderdeel van de feesten van Handelsbelang; aan de nog versch in het geheugen liggende huis- vlijttentoonstelling en herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Druk wordt gewerkt aan de voorberei ding van de viering van bet 50-jarig be staan van de Volkszangschool. De direc teur heeft een revue ontworpen, waarin de daden van Uit het VolkVoor het Volk gedurende zijn bestaan door de school zullen worden ten tooneele ge bracht Het aantal leerlingen der school bedroeg bij den aanvang van den cursus 85 meisjes en 37 jongens, bij het einde 93 en 34. De vergadering keurde het verslag goed evenals de rekening van den penning meester, dhr J. Delzenne, welke rekening een kwaad slot aanwijst van f 404.97%. Bij het volgende punt, bestuursverkie zing, deelde de voorzitter mede, dat moei worden voorzien in de vacatures van wij len dhr v. Berlekom, van dhr Goumou, die van den kring, zonder eenige aandacht te schenken aan den droeven staat, waar in de rugzijde van zijn kleeren verkeerde daar een groot deel van een zeer nood zakelijk kleedingstuk hij zijn laatsten val blijkbaar aan een spijker was achterge bleven. „Zoo mag ik het hooren, Roland Yorke", riep hij. „Ik vind het hoogst onbillijk iemand te veroordeelen voor de daden van zijn betrekkingen. Of Ar thur Channing schuldig is of niet, wat heeft "dat met Tom te maken, of met ons? Een paar van de jongens zeggen, dat Tom Channing het verzoekschrift aan Pye over het seniorschap niet mag on derteekenen." „Wat voor een verzoekschrift?" vroeg Roland, die er niet kalmer op gewor den was. „Wel, er wordt beweerd, dat Pve, zon der op 'de rechten van anderen acht te slaan, het seniorschap aan Gerald zal toe kennen", antwoordde Bywater. „Je zult toch zeker ook wel gehoord hebben, hoe Gerald er zich op beroemt, maar ik vind het een schande. Vanmorgen nog heb ik gehoord hoe hij en Griffin tegen elkaar zeiden, dat alleen Huntley nu nog maar buiten gevecht behoefde te worden ge- steld, daar Tom niet meer meetelt na die kwestie over Arthur." vertrok, terwijl dhr J. A. Tavenier perio diek moet aftreden. De voorz. zeide verder, dat de heer Ta venier heeft medegedeeld, niet meer voor secretaris in aanmerking te willen komen. Het bestuur heeft verschillende personen gepolst of zij het secretariaat wilden over nemen. Thans is men er in geslaagd dhr P. Luteijn daartoe bereid te vinden, bij eventueele verkiezing als bestuurslid. Voor de vacature Goumou is getracht weder iemand uit rechtzinnige kringen te vinden. De daarnaar gevraagde personen meenden echter een bestuurslidmaat schap niet te kunnen aanvaarden. Tot bestuursleden koos de vergadering nu de heer P. Luteijn en F. B. den Boer; en herkoos dhr Tavenier. Een 23-tal personen richtten zich tot het bestuur met een schrijven, waarin zij zeggen, dat het hun ten zeerste heeft be vreemd, dat de Vereen, geen enkele fees telijkheid heeft georganiseerd op den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Adressanten zouden gaarne de verzeke ring ontvangen, dat op initiatief der ver eeniging voortaan den jaardag van de Koningin en dien van de Prinses op fees telijke wijze gevierd werd. Indien de ver eeniging deze toezegging niet kan geven, dan ligt het in de bedoeling een Oranje- Vereeniging op te richten. Met verwondering is deze brief in ont vangst genomen. Men meende dat de ver eeniging steeds veel doet in die richting, maar bovendien kwam de vraag naar vo ren, of deze menschen, van wie 20 nog niet eens lid van Uit het Volk zijn, toch hierover medebeslissen zouden. Op genoemden brief zal het antwoord luiden dat de Vereeniging gaarne bereid is ook op Julianadag wat te doen, maar dit moet financieel mogelijk zijn. Een flinke toename van leden is dan ook zeer gewenscht. Vlissingen. Werkloosheid. Het aantal wertloozen daalde van 1013 tot 982, van wie er 116 bij de werkverschaf fing zijn geplaatst. Schore. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Adriana Krom- been geb. Traas en gezin, zonder beroep uit Rotterdam. Vertrokken: F. A. de Jonge, chauffeur, naar St. Jansteen; N. de Jonge, zonder beroep, naar Etten en Leur; J. J. Wil- lemstein, spoorwegarbeider, naar Kapelle; Ma. F. Bruijnzeel, zonder beroep, naar Krabbendijke; P. Glerum, bakkersknecht, naar Wemeldinge; S. L. Lavooij en gezin, zonder beroep, naar Kruiningen. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Juni 1933. Ingekomen: D. Verstraate en gezin uit Koudekerke; G. Krijger uit St Laurens; J. Vader uit Aagtekerke; J. Simonse uit Aagtekerke. Vertrokken: J. Simonse en gezin naar Koudekerke; K. Huibregtse naar Dom burg; L. den Hollander en gezin naar Middelburg. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Juni 1933. Ingekomen: D. G. Mieras, van 's-Gra- venhage, Blankenburgstraat 33, naar Da- nielstraat B 102; H. J. de Bliek, van Schoondijke 0 35, naar Dorpstraat B 187; P. Glerum, van Schore, D 18, naar Dorps straat B 24; N. Korstanje, van Bergen op Zoom, naar „Vrede Best", A 118. Vertrokken: P. van Oosten van B 265 naar 's-Heer Arendskerke, „Eindeweege"; T. Vermeulen, van a./b. naar Rotterdam, Westkruiskade lb; W. van Stel, van B 120 naar Ierseke, Paardenmarkt B 170; J. Verbrugge, van G 84, naar Wieringen, Den Oever, Hofstraat 74; D. A. Sonke, van Dorpsstraat B 24, naar Kapelle, Wil- helminastraat 34s; M. J. Laven, van B 108, naar Goes, Stationsweg 16; P. J. Sonke, van Dorpsstraat B 187, naar Brus sel (B.) 23, Avenue Houba de Strooper. Wissenkerke. Loop der bevolking over de maand Juni 1933. Ingekomen: Barbara Joosse uit Middel burg; Marinus Moerman uit Kortgene. Vertrokken: Lourus Adriaan Verhage naar Kerkwerve; Cornelia Hage naar Colijnsplaat. Domburg. Loop der bevolking over de maand Juni 1933. Ingekomen: K. Huibregtse uit West kapelle; Gh. L. Quéré uit Deventer; Adr. Houweling uit Vlissingen. Vertrokken: Chr. Bimmel naar Bigge- „Wat mankeert den deken, dat hij Pyo niet eens onder handen neemt?" vroeg Roland. „De deken! Ja, als we het den deken maar konden laten weten, dan zou het wel in orde komen. Maar dat durven we geen van allen." „Ik dank je, dat je Arthur zoo warm verdedigd hebt," zei Tom Channing, toen Roland wilde gaan. Roland keek om. „Ik schaam me over jullie allemaal! Je kunt toch zelf wel weten, dat Arthur Channing geen verde diging noodig heeft. Als ik senior was, Gaunt, zou er zoo iets op school niet rondverteld worden." Alles bij elkaar genomen was Roland in langen tijd niet zoo uit zijn humeur geweest. Gaunt liep hem achterna, maar Roland wilde het hoofd niet omwenden of naar hem luisteren. „Je broers zijn ontsiemd over Tom Channing en daarom zijn ze wat hard tegen hem nu in dit geval met zijn broer', pleitte Gaunt. „Tom heeft zich erg op gewonden, dat Gerald senior zou wor den, ongeacht de rechten van Huntley en hem. Tom Channing weet aardig zijn mondje te roeren, als hij wil en ditmaal wilde hij van ganscher harte. Daar Gerald de belanghebbende partij is, vond hij het niet erg prettig. En daar hadden ze juist kerke; Mej. P. J. van Keulen naar Oost- kapelle; mej. A. N. Spronk naar Goes. Koudekerke. Loop der bevolking over de maand Juni 1933. Ingekomen: Mej. C. van der Heijden, B 326, uit Vlissingen; J. M. van Hemert en gezin, E 78, uit Den Helder; G. Baan en gezin, B. 242s, uit Vlissingen; S. P. Wil- lems en gezin, D 67, uit Middelburg; Mej. M. J. Zandee, D 49, uit Aardenburg; Mej. P. Provoost, E 45, uit Middelburg; J. Si monse en gezin, B 205, uit Vlissingen. Vertrokken: R. N. G. Galle en gezin, van E 200, naar 's-Gravenhage. Thclen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Juni 1933 ingelegd f 18781,93 en terugbetaald f 11061,99. Wedvlucht van de duivenvereeniging „De trouwe Duif", alhier, op 30 Juni van Ghateauroux; afstand 556 K.M. G. Havermans le, 2e en 7e prijs; G. Baay Pz. 3e, 5e, 6e en 8e prijs; M. van Noort 4e prijs; G. Vermey 9e, 10e en 11e prijs. Eerste geteekende G. Havermans. Gelost 30 Juni 7 u. vm. Eerste duif aankomst 5.30.34 uur nm.; laatste duif 1 Juli 8.5.41 v.m. Westdorpe. Bij het afgraven van een dijk ten behoeve van 't zandbed van den z.g. „Ouden Weg" onder deze gemeente nabij de Belgische grens, zijn op plm. 40 c.M. diepte drie geraamten gevonden. Twee der geraamtes, van een man en een vrouw, waren samen begraven, terwijl op 2 M. afstand hiervan het derde geraamte van een man gevonden werd. Vermoed wordt, dat deze personen hier als slachtoffers van een smokkeldrama uit den tijd der mobilisatie, werden neer geschoten en vervolgens begraven. Zaamslag. Begunstigd door mooi zo merweder werd Zaterdagmiddag alhier Zomerfeest gehouden door den Ring Zeeuwsch-Vlaanderen van J. V. op Geref. Grondslag. In totaal waren ongeveer 650 betalende bezoekers aanwezig. De Ring-voorzitter, dhr C. Herrebout, opende de samenkomst en sprak een kort openingswoord, waarna Ds P. van Dijk van Zaandam sprak over: „In de plaats der vaderen, uwe zonen". Inplaats van Z.Exc. Mr J. A. de Wilde, die ver hinderd was te komen, sprak Ds Kok over „Ons goddelijk beroep". Na de pauze sprak Ds Torenbeek van Ierseke over „Zeer vuriglijk". Ds Kok sprak een kort slotwoord, waarna hij in dankgebed voor ging. Voetbal. Krabbendijke. Alhier werd Zaterdag de vriendschappelijke voetbalwedstrijd ge speeld KrabbendijkeRilland. Na uiterst spannend verloop wist Rilland met 31 te winnen. De ruststand was 21. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huisduinen en Juliana- dorp, J. G. Panhuis cand. te Sloten (N.H.) Aangenomen naar Kubaard, A. A. van Ruler cand. te Apeldoorn. Bedankt voor Elburg, E. E. de Looze te Renswoude. Geref. Kerk (H. V.) Beroepen te Leeuwarden, J. Dieper- sloot te Andijk. Geref. Gemeenten. Tweetal te Terneuzen, P. Honkoop cand. te Rotterdam en W. G. Lamain te Rotterdam. De synodale voorstellen. Door de Classicale Vergaderingen der Ned. Herv. Kerk is het voorstel om de jeugddiensten in het reglementair ver band op te nemen, met groote meerder heid aangenomen. Slechts in zeven van de 44 classes is dit voorstel verworpen. Omtrent het voorstel tot wijziging van de predikantstractementen (verlaging van de 12 tweejaarlijksche verhoogingen van f160 op f120) is de uitspraak der classicale vergaderingen niet duidelijk. Het werd aangenomen in 24 classes, doch in elf van deze classes met consideraties; 15 classes waren er tegen en in 5 classes kwam het tot geen advies. Jubileum. Dr W. H. Weeda, pre dikant bij de Ned. Herv. Gem. te Oos- terland, heeft in den avonddienst van ruzie over, toen jij kwam." „Er is niet de minste reden, dat Ge reld boven Tom Channing begunstigd zou worden", zei Roland kwaad. „Natuurlijk niet", zei Gaunt. „Maar er wordt tegenwoordig niet meer naar recht gevraagd, weet je. Die kwestie met Ar thur is voor Gerald de stok geweest om den hond te slaan. Hij geeft het op als reden, waarom Tom in geen geval senior kan worden. En dan blijft alleen Huntley over." „Ach zoo, dacht je!" riep Roland uit. „Als de deken..." Roland's stem, die niet al te zacht was geweest, stierf plotseling weg. Want daar verscheen de deken zelf aan de deur van zijn woning, die ze juist voor bij gingen. Roland nam zijn hoed af, Gaunt zijn pet. De deken sprak den laatst genoemde aan, toon en houding minder vriendelijk dan anders. „Wat is de oorzaak van dat ongewone lawaai, Gaunt? Het heeft me uit mijn lezing gestoord. Als die kruisgangen ver anderen in een wilde beestenspel, zal ik bevel geven ze te sluiten." „Ik zal er onmiddellijk een eind aan maken mijnheer", antwoordde Gaunt, nam nogmaals zijn pet af, en aanvaardde haas tig den terugtocht. Roland, die zich geen tijd gunde tot Zondag het feit herdacht, dat hij 28 Juni aldaar 25 jaar geleden zijn intree deed. Na een predikatie over Deut. VIII2a en 3, werd hij toegesproken namens kerkeraad en gemeente door ouderling De Visser; namens den Ring door Ds Waardenburg uit Bruinisse; namens de predikanten uit Schouwen en Duiveland door Ds van Griethuysen uit Noord- gouwe; namens de Jeugdvereenigingen door den heer De Boer uit St.-Jansland. Allen getuigden van hun groote hoog achting en liefde voor den jubilaris. Alles met mate. In de pas ge houden vergadering van den kerkeraad der Hervormde gemeente van Maastricht is de hier volgende motie, door een der ouderlingen ingediend, aangenomen: De kerkeraad, overwegende dat het recht der lidmaten meebrengt, dat in een gemeente met twee predikanten een rechtzinnig en een vrijzinnig predikant werkzaam zijn, besluit in de aanstaande vacature-Ds Bax een gematigd rechtzin nig predikant te beroepen. Op grond van bovenstaande overweging verklaren de leden van den kerkeraad zich persoon lijk te verbinden om in de later komen de vacature Ds ten Bruggenkate hun stem uit te brengen op een gematigd vrij zinnig predikant. Eindexamens Handels scholen. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft in het „Reglement op de eindexamens der erkende Handelsscho len", behoorende bij de „Voorwaarden, waaronder door den Minister van Onder wijs, K. en W. handelsscholen kunnen worden erkend", vastgesteld bij beschik king van 24 Febr. 1925 en gewijzigd bij beschikking van 28 April 1933, met in gang van 1 Sept. 1933 de volgende wijzi ging aangebracht: In artikel 10 wordt in plaats van: „Toe gelaten wordt de leerling, aan wien geen eindcijfer beneden 5 is toegekend, Afge wezen wordt de leerling, wiens eindcijfer voor de verplichte examenvakken gemid deld minder dan 5 bedragen" gelezen: Toegelaten wordt de leerling, bij wien het gemiddelde van de eindcijfers voor de verplichte examenvakken 6 of meer be draagt en die geen enkel eindcijfer heeft lager dan 5. Afgewezen wordt de leerling wiens eindcijfers voor al de examenvak ken gemiddeld 5 of minder bedragen." Machiniste n-e x a m e n. Ge slaagd voor het voorloopig diploma P. F. W. Berting, D. M. A. J. van der Gug- ten, W. Hoffman, P. Kragt, H. J. Kroon, J. A. de Lange, J. Hpogeveen, allen te Vlissingen. Aan de 'Chr. Kweekschool te Middel burg slaagden voor het Voorbereidend examen van den Schoolraad en het Kweekschoolexamen (Kerkgesch., Bijb. Oudh. en Aardrijkskunde) de dames J. F. Contant, Souburg; J. Flipse, Middelburg; L. de Graag, Goes; N. J. W. v. Hoek, Vlis singen; M. P. Janse de Jonge, Middel burg; W. A. ten Kate, Koudekerke; W. C. Leijnse, Middelburg; P. Slotema, 'Colijns plaat; D. O. van Westreenen, Poederooyen. En de heeren: J. C. Abrahamse, Koude kerke; E. M. Bakker, Koudekerke; J. v. Belle, Vlissingen; J. Janse, Souburg; C. Klap, Vlissingen; 'L. C. J. Kooiman, Westkapelle; L. B. Korstanje, 's-H. Hen drikskinderen; A. v. Maldegem, Middel burg; C. v. Molenbroek, Middelburg; M. Overweg, Aagtekerke; J. v. Rooyen, Bigge- kerke; J. F. v. Strien, Terneuzen; J. M. Verburg, Goes; L. de Visser, Aagtekerke; A. Wattel, Serooskerke; A. J. Wisse, Aag tekerke; P. v. d. Woestijne, 'Oostkapelle; B. v. Wouwe, Vlissingen. Kennis voldoende, maar te nerveus ge weest. Waarom niet tijdig Mijnhardt'a Zenuwtabletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth, en Drogisten in kokers van 75 cent. Stand van groenten en fruit in België. Naar de rijkslandbouwconsulent in nadenken, wat de Yorke's trouwens gewoonlijk niet deden maakte onmid dellijk zijn grieven aan den deken be kend. „De jongens zijn zoo'n beetje in staat van opstand, mijnheer de deken en daar door niet zoo rustig als misschien wel wenschelijk was. Ze zouden met hun klachten wel tot u willen komen, maar ze durven niet" i,Zoo", zei de deken. j,,Met St. Michaëlsdag verlaat de se nior de school", ging Roland voort, den deken nauwelijks tijd gunnend aan het woord te komen „Boven aan de lijst van jongens staat Tom Channing, dan Huntley en in de derde plaats pas Gerald Yorke. Nu meent men, dat mijnheer Pye van plan is de eerste twee te passeeren zonder op recht of verdienste te letten en het seniorschap te geven aan Gerald Yorke. Het gerucht gaat, dat hij zulks aan mijn moeder, Laxly Augusta, beloofd heeft. Mag dat maar zoo, mijnheer de deken, ofschoon mijn vraag rechtstreeks in strijd schijnt met de wenschen van mijn moeder en de belangen van mijn broer?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2