Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws Telegrammen. re mgen en en Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten A. Dondorp te Rot- Rotterdam [ten. Nieuwvliet .th. 1 i c t t e ls mede uit d is gewor- ier aan den Beheer vol- |genblik niets eigen predi- het Toezicht mis te ver- dat een ge- college van jrbreken. Oudeschoot |de Haan, tot Vriescheloo, ernstig ge- dikken later lerber, pred. heeft om ge- leritaat ge- nam Ds G. naar 's-Heer gevulde kerk terk, met een daarin aan- fcrd onzen blik 2e. op het [de predikatie roord gericht lent, de aan- jgden en no- organist, den igingen, den en hoofd der jr en ten slot- werd Ds van schoolbe- )ken, en dank die door hem |ier predikant emeente haar [Psalm 121 4. dorpsgenoot, is in N. 0.- |ur der kweek- H. B. 8. te [r afd. B mej. •en G. Bouter. allen te Zie nd, Dreischor, re; M. G. van t. Ruysch van aten. H. B. S. te h. cursus). Ge- adel te Bergen 1 te St. Maar- fSt. Maartens- te St. Maar- Irgen op Zoom, gen op Zoom, om, A. J. van J. J. H. Sle- I. v. d. Laan te .Handels- [1 b u r g. Ge- der H. B. S. I Middelburg: Ir, Ra. Da. Pa. (uw, A. v. d. H. Ligthart „L. Spuij, allen Liere, Ja. Ma. allen te Goes; Ja; A. G. Bene- lee, 't Zand; A. onsbeek, Kam- Ididaten. |er Middelbare jarigen cursus blik kwam Ro de woorden, in den weg links, greep van zijn jas zooals een |achteljjk klein gegrepen, dat - had trouwens leeuw op dat le borst, vlam- trillende neus- hij. Tod een •acht. „Jjj durft ïhanningl Daar Jein mormel., itl En laat me laat ik geen body". huilde; Tod om genade. AL ■olgde zijn „en de twee ande- Toen liet Ro. vestigde zijn ild. it vervolgd.) slaagden: M. G. P. Kampman, W. G. Schrier, beiden te Middelburg, en F. Gil- J lissen te Vlissingen. 1 candidaat werd afgewezen. Mr. J. Terpstra. Oud-Minis ter Mr J. Terpstra is in de plaats van Minister J. A. de Wilde, die wegens zijn Ministerschap de voorzittersfunctie en het lidmaatschap van de commissie van beroep, ingesteld door den Bond van Vereenigingen van Ghr. Nijverheidson derwijs heeft neergelegd, tot lid en tot voorzitter dezer commissie gekozen. i Aan de volgende leerlingen der Meisjesschool te Middelburg is heden het getuigschrift uitgereikt: A. G. J .Altoorf- fer; A. W. Evers; E. G. Fagginger Auer; B. S. Gokkes en J. van de Putte te Mid delburg; J. D. Jansen te Goes en G. P. de Rijke te Veere. Stand van fruit- en warmoezerijgewassen. Het onderstaand overzicht betreffende den stand van het fruit en de warmoeze rijgewassen op 22 Juni is samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corres pondenten der directie van den Land bouw. De stand van de a p p e 1 e n. welke zeer ongelijk is, kan gemiddeld matig genoemd worden. De vroegbloeiende variëteiten, zooals de goudreinetten, zullen slechts een geringen oogst leveren; de laatbloeiende, zooals de Brabantsche bellefleur, de zoe te appels en de sterappels, beloven iets beter. Naar het zich laat aanzien, zal de oogsl '33 slechts een geringe opbrengst aan pe ren leveren. De stand van het gewas is matig tot vrij slecht. De perziken in de stookkassen ver- toonen een goeden stand, die in de koude kassen staan vrij goed. Dit laatste is eveneens het geval met de perziken in de open lucht. Roode en witte bessen beloven een goeden oogst, die van de zwarte bes sen en de kruisbessen is vrij goed te noe men. De frambozen zijn matig tot vrij goed. De komkommers vertoonen een vrij goeden stand. De stand van de tomaten is, evenals die van de meloenen, goed tot vrij goed. De vroege aardappelen hebben van de droogte geleden. De stand van het gewas kan toch goed genoemd worden. Stoksnijboonen en stamsnij- b o o n e n staan goed tot vrij goed. Erw ten beloven een goeden oogst. In de sla komen op verschillende plaatsen veel bladluizen voot. De stand van bet gewas wordt over het geheel genomen nochtans als goed aangemerkt. De aardbeien hebben door nacht vorst en droogte geleden. De stand is vrij goed. De Italiaansche vliegtuigen Zaterdag te Amsterdam aangekomen en gisteren weer vertrokken. Eén machine vernield. Eén doode en drie gewonden. Ongeveer om één uur Zaterdagmiddag is het Italiaansche vliegeskader van gene raal Balbo eindelijk boven Amsterdam verschenen. De eigenaardig gevormde vliegtuigen - in type zoo geheel verschillend van de vliegtuigen die vrij hier zoo gewoon zijn te zien vlogen met zwaar brommende motoren drie aan drie over de stad. Alles holde de straat op. De trottoirs stonden zwart van menschen. De groote blank metalen toestellen van Balbo's eskader daverden snel voorbij. Na een rondvlucht boven de stad koer sten de Italiaansche toestellen naar het vliegkamp in Schellingwoude. Helaas is een der machines, de I.-D.I. N.I., bij het neerkomen over den kop ge slagen, waarbij één der inzittenden om het leven is gekomen en drie werden ge wond. Het toestel kwam bij het dalen plat. op het water neer, dook met het voor stuk even onder en sloeg vervolgens over den kop. De splinters van het toestel vlo gen naar alle zijden. Het vliegtuig is na genoeg geheel vernield. Van de vijf opvarenden is de korporaal- mecanicien Quintavalle verdronken. Hij is vermoedelijk tusschen de motoren en de modder bekneld geraakt. De commandant van het vliegtuig, ka pitein Baldin, is met een hersenschud ding, luitenant Novelli met arm- en been breuken, korporaal Jaria met kaak- en schouderfracturen in het Binnengasthuis te Amsterdam opgenomen. De vijfde op varende, een zekere Landi, is uit het wa ter opgevischt. Hij is er met een nat pak afgekomen. Het geheele drama heeft zich afge speeld, zonder dat de vele autoriteiten, welke in de groote loods bijeen waren er iets van bemerkt hebben. De eerste die in de nabijheid van de vliegboot kwam, was een boot met leerlin gen van de Zeevaartschool. Twee der zee vaartschoolleerlingen bedachten zich geen oogenblik. De heeren D. "Witkamp en G. Ophoof sprongen aanstonds te water en met vereende krachten slaagde men er in de schipbreukelingen in veiligheid te brengen. Generaal Balbo verklaarde, dat het ongeluk aan de verstrooidheid van den piloot te wijten moet zijn. Hij Bt&at be kend als een zeer goed piloot. In zijn zeventienjarigen dienst heeft hij b.v. o.a. deelgenomen aan 't zoeken naar Amund sen in de Noordelijke IJszee. Het gaat echter wel meer zoo: hij was misschien te knap en daardoor wat zorgeloos. Minister Deckers heeft generaal Balbo en zijn tochtgenooten een hartelijk wel kom op Nederlandschen bodem toegeroe pen. Gistermorgen tusscben half acht en acht uur zijn de vliegtuigen weer opge stegen om naar Londonderry te vertrek ken waar zij behouden zijn aangekomen. Tragisoh verdrinkings ongeval. Een zeer ernstig ongeval, dat het leven heeft gekost van een 48-ja- rigen man, is gistermiddag te kwart voor zes geschied op den Baarsjesweg te Am sterdam. De bewuste persoon reed, verge zeld van zijn 10-jarig zoontje, beiden per rijwiel, toen de jongen met zijn fiets tegen het rijwiel van zijn vader botste. De knaap kwam 'hierbij te vallen en kwam terecht in het water van de Derde Kostverloren- kade. De vader sprong zijn zoon in wan hoop na en heeft dit met zijn leven moe ten boeten. De jongen kon door handreiking van de omstanders op het droge worden ge bracht, evenals zijn vader, aan wien de knaap zich had vastgeklemd. Het bleek echter, dat de man bewusteloos was. Ge- ruimen tijd is door personeel van den Ge neeskundigen dienst getracht de levens geesten van het slachtoffer op te wekken, evenwel zonder succes. De verduistering van f 29.000. Een deel van het geld te Bergen op Zoom teruggevonden. Met betrekking tot het verduisteringsgeval van den employé van de Scheepvaartvereeniging „Noord" wordt uit Zaandam gemeld, dat van As is teruggekomen op zajn bewering, dat het geld hem ontstolen zou zijn. Na vele on dervragingen heeft hij mededeeling ge daan, het geld in Noord-Brabant in de omgeving van Bergen op Zoom te hebben begraven. Na deze bekentenis is de commissaris van politie te Zaandam, de heer S. v. d. Laan, in gezelschap van een inspecteur en een rechercheur met van A. per auto naar Bergen op Zoom vertrokken. Naar aanwijzingen van v. A. is men onder lei ding van de politie te Bergen op Zoom terstond begonnen te graven en is in een bosch inderdaad een belangrijk deel van het geld teruggevonden. Van A. is in Bergen op Zoom geboren, zoodat hij ter plaatse goed bekend is. Het bleek dat van A., die Dinsdag de grens naar Nederland had gepasseerd, 't geld in drie keukenpotten had verdeeld en voor iederen pot een gat in den grond had gegraven, welke gaten hij weer netjes had gedicht en met mos bedekt, zoodat van het graafwerk niets te zien was. Het zoeken werd daardoor wel iets bemoei lijkt, maar toch had men vrij spoedig den eersten pot gevonden. Zaterdagmorgen ongeveer kwart voor 12 werd de tweede pot aan de oppervlakte gebracht, waar door nU in totaal een bedrag van onge veer f20.000 terecht is. Het is nog niet gelukt de derden pot te vinden. Malversatie plegende ambtenaren. Het is gebleken, dat aan aannemers van door den P. T. en T.- dienst uit te voeren werkzaamheden door ambtenaren van den P.T.T.-dienst tegen belooning inlichtingen, tot het geven waarvan deze niet bevoegd waren, zijn verstrekt. Op deze wijze werd het z.g. „opzetten" op de aannemingssommen, iets wat ove rigens bij aanbestedingen veelal pleegt voor te komen, in de hand gewerkt. Het onderzoek is nog in gang, doch heeft reeds uitgewezen, dat dergelijke toe standen voorkwamen te 's Gravenhage en Maastricht. Het bedrag der door de mal versatie plegende ambtenaren ontvangen steekpenningen staat nog niet vast. Het is evenwel waarschijnlijk, dat dit niet meer dan eenige tienduizenden guldens zal beloopen. Ambtenaren van het hoofdbestuur der P. T. T. zijn bij deze aangelegenheid niet betrokken; integendeel, is het initiatief, dat tot het onderzoek geleid heeft, recht streeks uitgegaan van genoemd hoofdbe stuur en met name van de directie van den Technischen Dienst aldaar, die de zaak in handen der politie heeft gege ven en het verdere onderzoek in samen werking met deze voortzet. Van andere zijde wordt medegedeeld, dat het slechts moeilijk kan worden aan genomen, dat de bedragen, die door de corrupte ambtenaren aan steekpenningen ontvangen werden, beperkt zullen blijven tot eenige tienduizenden guldens. Be halve te Den Haag en Maastricht zijn ook in Amsterdam en andere gemeenten reeds arrestaties gedaan, en het einde van het onderzoek is nog lang niet in zicht. Reeds meer dan zes weken is de politie met deze zaak bezig en nu is al komen vast te staan, dat men te doen heeft met een zeer dicht weefsel van corruptie en malversatie. Reeds zou veilig kunnen worden aangeno men, dat dit schandaal het gascorruptio- schandaal van eenige jaren geleden nog zal overtreffen. Een brand met een on geluk. Zaterdagmorgen brak een felle brand uit in de bakkerij „De Voorzorg" te Almelo. De eigenaar van de bakkerij, die met zijn gezin achter en boven het fabrieks gebouw woont, was juist opgestaan om thee te zetten. Blij zag van beneden rook en vlammen komen. Het vuur greep di rect zoo snel öxn zich heen, dat hij nau welijks tijd had om zijn gezin te wekken. In nachtgewaad kon men zich uit het reeds brandende woonhuis redden. Niets kon worden meegenomen. Intusschen woedden de vlammen in 't bakkerijgebouw zoo fel, dat weldra bet ge heele gebouw één vuurzee was. Eenige brandwachts hadden zich naar het dak begeven met de bedoeling om van daar uit water in de vuurzee te werpen. Het dak begaf zich echter, met het gevolg, dat drie manschappen er af vielen. Eén hun ner, zekere Klamper, viel op straat en werd met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn beide collega's vielen naar binnen; het was voor hen een groot geluk, dat de zolder hen nog kon houden, hoewel deze reeds sterk door de vlammen geleden had. Ware dit niet het geval geweest, dan zouden zij in het vuur zijn terecht gekomen. De bakkerij en het woonhuis zijn totaal uitgebrand; geen stukje van het huis raad, noch iets uit de broodfabriek kon worden gered. Vliegtuig in brand ge vlogen. Zaterdagmiddag is een sport- vliegtuig, met de letters P. H.-A.I.G., boven Wieringen in brand gevlogen. Be stuurder van het vliegtuig was de sport vlieger H. Holl, te Groningen, die er in slaagde tijdig een noodlanding te maken en het brandende toestel te verlaten. Hij heeft slechts een weinig beteeekenende wond aan het voorhoofd en lichte brand wonden aan de handen opgeloopen. Het vliegtuig is totaal vernield. (Telegr.) Verzuimd geld aan te geven. De gebroeders Wildeman uit Nieuwerschans hadden met hun vracht auto eenige goederen naar Weener (Duitschland) gebracht. Daar zij op de heenreis verzuimden het geld, dat zij bij zich hadden aan te geven, werden ze op den terugweg in Bunde door de douane aangehouden. Het bleek, dat zij veel te veel geld bij zich hadden. De auto werd in beslag ge nomen en zij zelf werden naar de gevan genis te Weener overgebracht. Twee en zestig vlieg tuigen in de lucht. Men meldt uit Soesterberg: De groote esquadrille-vlucht van de Luchtvaartafdeeling Soesterberg, waar aan Zaterdag werd deelgenomen door 62 jagers, verkenners en schoolvliegtuigen, zoomede zes reservetoestellen, heeft een buitengewoon gunstig verloop gehad. Het eskader, dat den tocht van het verzamel punt voerde via Gouda, Rotterdam, Delft, Den Haag, Leiden, Haarlem, Amsterdam en het Gooi, heeft de formatie tot op het laatste oogenblik gehandhaafd. Slechts één toestel moest bij Harmeien een noodlanding maken. Om 1.50 u. streek de 801 als eerste toestel op het vliegveld neer. De laatste dalende machine werd even over half drie in de hangar gereden. Deze buitengewone prestatie is een waardige afsluiting en viering van het 20-jarig bestaan van de Luchtvaart-afdeeling, waarbij ook de proefneming (telefonische verbinding tus schen toestellen in de lucht) een groot succes heeft opgeleverd. Geheimzinnig ongeluk te Sliedrecht. Zaterdagochtend vroeg is een auto van den Merwededijk nabij de Spoorbrug te Sliedrecht in de rivier gereden. Omwonenden hoorden in den vroegen ochtend een hevigen slag. De politie werd hiervan in kennis gesteld en op den dijk vond men sporen van auto banden, dié er op wezen, dat een auto van den dijk in de rivier moest zijn ge rold. De politie is daarop onmiddellijk begonnen te dreggen. De auto is later door de politie gedregd. Het was een particuliere wagen. Beide portieren stonden open, van inzittenden was geen spoor te bekennen. De auto had als nummer G 93383, een wagen uit de provincie Noord-Holland dus. Naar later gebleken is, behoort de auto toe aan de Pontifac-garage te Amster dam. Deze heeft den wagen Vrijdagavond verhuurd aan den heer v. d. L., te Am sterdam. Hij is alleen vertrokken naar Eindhoven om daar zaken te doen. Sedert zijn vertrek is niets van hem vernomen. De aardbeving in Zuid- Sumatra. Langzamerhand is een aan vulling van het overzicht van de ramp mogelijk. Het Departement van Koloniën Ont ving Zaterdag van den Gouverneur-Gene raal van Nederlandsch-Indië het volgend telegram: Resident Benkoelen seint 30 Juni: „Ben heden aangekomen Kroë. Aantal dooden als volgt: Margas Soekau 35, Ba- toeberak 35, Kembahang 27, Liwa 171, Kenali 91, Soewoh 22, Poegoengmelaja 1, Pegoengpenengaham 3, Goenöengkamala 3, Pedada 2, Waysindi 6, Ghineezen 5, totaal 401. Voorloopig bekend zwaar en lichtgewonden: Margas Liwa 86, Kem bahang 13, Waysindi 23. Ingestort dan wel onbewoonbaar beschadigde huizen Margas Soekau 403, Batoeberak 250, Kembahang 92, Liwa 741, Kenali 124, Soewoh 42, Goenoengkemala 79, andere Pesisimargas tezamen 60, Pasar Kroe 73, waaronder nagenoeg alle steenen ge bouwen, woning gezaghebber, gevangenis, totaal 1864." NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond is de bloembollenschuur van den heer G. v. d. Meer door brand vernield. Een groote voorraad bollen is daarbij verbrand. ALMELO. Hedenmorgen brak brand uit in het pakhuis van den eierhandel van Gebr. Sikkel. Een in de nabijheid staande schuur en een garage werden mede door het vuur vernield. VEGHEL. De 72-jarige B. Verhoeven werd bij het oversteken van den weg door een passeerende motorfiets gegrepen en gedood. De bestuurder van het motor rijwiel békwam vrij ernstige verwondin gen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Heden morgen kwam men aan boord van een motorschip, afkomstig van Ouderkerk a. d. IJssel, tot de ontdekking, dat een 5- jarig kind vermist werd. Men vreesde dat het over boord was gevallen. De vader en de knecht stelden een onderzoek in en vonden op ongeveer 7 K.M. afstand de klompjes drijvende. Het kind is echter nog niet gevonden. Besprekingen over het valuta-vraagstuk. •LONDEN. Naar aanleiding van presi dent Roosevelt's afwijzing van de te Lon den door de goudlanden opgestelde valuta formule, heeft Mac Donald zijn weekend verblijf buiten Londen ontijdig afgebro ken. Zondag had hij een conferentie met den kanselier van de schatkist en de ver tegenwoordigers van de goudlanden. Naar gemeld wordt heeft Mac Donald bij deze conferentie verklaard, dat Enge land zich niet zonder de medewerking van Amerika bij de door de goudlanden voor gestelde formule kan aansluiten, aange zien men dit te Washington waarschijn lijk verkeerd zou interpreteeren. Mac Do nald voegde hieraan toe, dat de Engel- sche regeering misschien een afzonder lijke verklaring zal afleggen. LONDEN. In het lang verwachte ant woord over de stabilisatie verklaart presi dent Roosevelt, dat hij het een ramp zou achten, wanneer de conferentie, bijeen geroepen om een permanente, financieele stabilisatie te bereiken, zich zou laten af leiden door voorstellen van zuiver kunst- matigen en tijdelijken aard en door ex perimenten ten aanzien van de valuta's van slechts enkele naties. Wanneer de wereld in staat is, in de meeste landen een politiek te voeren, waardoor de begrootingen in evenwicht worden gebracht, kunnen de eigenlijke be sprekingen beginnen over de juiste ver deeling van de wereldvoorraden goud en zilver, ten aanzien van de vorming van reserves als basis voor de internationale 'betalingen. De verklaring van Roosevelt is ter con ferentie ongunstig ontvangen. De goud landen verklaren, dat zij nog ongunstiger is dan zij hadden verwacht. Er schijnt echter geen sprake van te zijn, dat de conferentie zal worden ver daagd. Juli. 4 Meliskerke, dubbel woonhuis^ v. d. Harst. 4 Middelburg, inboedel, de Grooli en Hondius. 5 Middelburg, Antiquiteiten, de Groot en Hondius. 12 Ellewoutsdijk, hofstede, Beth. 12 Heinkenszand, melkkoeien, kalveren, mestputloopers, Oele. 13 Middelburg, twee café's en huizen, v. d. Harst en Werkum. 19 Kapelle, 7 perc. bouw- en weiland, Kram. Middelburg. Door Ir A. Rothuizen, ar chitect, is 1 Juli aanbesteed de opbouw van het Grand Hotel Verseput, alhier. Ingeschreven werd als volgt: G. Hollema, Middelburg f 19.880; W. Anker, Vlissingen f 21.000; Fa. W. J. v. d. Weert Zonen, Goes f 21.200; Fa. de Muynck, Vlissingen f 21.400; N.V. Neder landsche Aann. Mij v.'h. H. F. Boersma, Den Haag f 21.600; M. Walraven, Middel burg f 22.100; M. F. Goedemondt, Goes f 22.700; N.V. Bredasche Beton Mij v. b. H. Vriens, Breda f 23.100; N.V. „Albouw", Breda f 23.400; N.V. „De Kondor", Am sterdam f 23.500. Raming f 22.000. Gegund aan G. Hollema, alhier. Krabbendijke. Zaterdag werd door A. Wabeke, bouwkundige, aanbesteed het bouwen van een woonhuis met magazijn voor het Groene Kruis. Ingeschreven werd door: G. Breker f 5908; Jer. v. d. Sande f 5896; Th. van Doorn f 5888; L. J. van Doom f 5808; J. Benou f 5796; J. van Strien f 5745; L. Butijn f 5739; Jan v. d. Sande f 5650. Borsselen. Aanbesteding metselwerk voor de nieuw te plaatsen weegbrug haven Borsselen. Inschrijvingen: B. Oele, Ellewoutsdijk f 198; J. Priem, Ovezande f 179; P. van Loo, Driewegen f 164,80; G. v. d. Sande, Borsselen f 222; C. Melis Zonen, Bors selen f 210; H. de Pree Capello, 's-Hee- renhoek f 210; Joh. v. d. Poel, Ovezande f 168; G. F. Schijf, Driewegen f 230. Gegund aan den laagsten inschrijver. MIDDELBURG. Gehuwd: J. A. van Overbeeke, 38 j. en G. G. van Grootheest, 37 j. Bevallen: C. A. Hartig—'Nelisse, z.; J. G. de Jongev. d. Boezem, d. Overleden: J. Gilde, 81 j., wede v. G. J. de Troije. GOES. Geboren: Pieter Jannis, z. v. Cornelia Baarendse en Wilhelmina Rijn; Janna Dina, d. v. Nicolaas Gillis Ge- schiere en Johanna Frandna Koeijers, te 'sHeer Arendskerke. Overleden; Maria Sinke, 50 j., echtge- noote van Arie Dirk Cornelia Willem- stein. Van 26 Juni1 Juli. WEMELDINGE. Ondertrouwd: L. Lu- teijn, 23 j. jm. en G. C. Noels, 22 j. jd. te Borssele. G. J. Nimwegen, 25 j. jm. te Ooltgensplaat en D. Heijboer, 25 j. jd. Getrouwd: Jac. Ferdinandusse, 25 j. jm. te Brussel en P. J. Sonke, 24 j. jd. Over de maand Juni. KATTENDIJKE. Gehuwd: 15, Pieter Adriaan van den Broecke, 28 j. en Pie- ternella Johanna Wilhelmina Vermeulen, 30 j.; 22, Jan Smit, 25 j. en Johanna Wisse, 24 j. Geboren: 7, Izaak, z. v. Leendert Ruis- sen en Neeltje van de Schraaf. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 20, Catbarina, d. v. Govert Jeronimus en An- thona Martina de Kok. Overleden: 5, Joannes Adrianus Don kers, 56 j., echtgenoot van Catharina Bos; 13, Andries Eckhardt, 8 j.; 15, Adriaan Westdorp, 70 j., ongeh. BIGGEKERKE. Ondertrouwd: Jan Poppe, 63 j., wednr. van G. Klaasse en Maatje Christiaanse, 44 j., weduwe, van J. Jakobsen. Gehuwd: Willem Schrijenberg, 22 j. jm. en Pietemella Bimmel, 21 j. jd. Geboren: Abraham, z. v. Lein Wijk- huijs en Pietemella Harpe; Willemina Maria, d. v. Jan Corbijn en Pietemella Schout; Willemina Johanna, d. v. Izaak Verhage en Suzanna Caljé. AAGTEKERKE. Bevallen: Maria de Visser geb. de Visser, d. GRIJPSKERKE. Geboren: 4, Bertha, d. v. Pieter Riemens en Maatje Verhage; 10, Neeltje Catharina, d. v. Hendrik Brasser en Jozina de Potter; 25, Abra ham, z. v. Adriaan Koets en Johanna Pietemella Poppe. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. 68 69%-70 Philips Gloeilampen G.B. 170 182%-3 Unilever 102 107 Anaconda Copper 12 13% Bethlehem Steel SOVn 82 U.S. Steel Corp. 4414 46% Koninkl. Petroleum 184% 196%-7 Shell Union 7 7"/u Amsterdam Rubber 90 94% Ned. Scheepvaart Unie 66% 69% Deli Maatschappij 147 152% Handolsverg. Amsterdam 230 241 5 pet. Nederland 1932 100 100 4% pet. Nederl.-Indi§ 1926 84 84 4 pet. Nederland 1933 94% 95% De inflatievrees blijft regeeren, zoodat het publiek nog steeds zijn heil zoekt in het koopen van aandeelen. Een substan- tieele rijzing vond dan ook onder groote omzetten plaats. De locale markt bleef goed gevraagd, zoodat vrijwel alle fond sen sloten op het hoogste niveau. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 Juli, 2.30 u. Londen 8.41—8.46. Parijs 9.789.83. Berlijn 59.07—59.13. Brussel 34.8434.89. New-York 1.88—1.90%. NEDERLANDSCHE VORDERINGEN OP DUITSCHLAND. De Nederlandsche Bank N.V. deelt het volgende mede: De enquête naar de Nederlandsche vor deringen op Duitschland kan thans als afgesloten worden beschouwd. In totaal hebben ruim 47,500 hier te lande geves tigde personen, firma's en instellingen hunne vorderingen op en belangen in Duitschland aan De Nederlandsche Bank opgegeven. Volgens deze opgaven bedroeg op 1 Juni 1933 de totale nominale 'waar de der Duitsche obligaties in Nederlandsch bezit f 430.6 millioen (vreemde valuta om gerekend naar de koersen op 1 Juli j.l.). Hieronder was begrepen f 12.1 millioen aan obligaties Dawesleening en f 30.4 mil lioen aan obligaties Youngleening. Het totaal der niet in obligaties be lichaamde vorderingen beliep f 613.4 mil lioen. Obligaties en niet in obligaties be lichaamde vorderingen tezamen bereikten dus een totaal van f 1.044.000.000. Daarnevens wezen de bij de Bank inge komen opgaven nog een totaalbezit van Duitsche aandeelen aan ten bedrage van nominaal f 263.8 millioen. Aan andere deelnemingen en aan eigendommen in Duitschland werd in totaal respectievelijk f 101 millioen en f 35.1 millioen opge geven. NEDERLAND EN DE DUITSCHE SCHULDEN. De Vereeniging voor den Effectenhandel deelt naar aanleiding van de thans ge publiceerde transfer bepalingen betreffen de de Duitsche schulden mede, dat deze maatregelen niet krachtens een overeen komst tusschen de Reichsbank en de ver tegenwoordigers der houders zijn geno men, doch dat deze bepalingen eerst na de besprekingen door de Reichsbank zijn vastgesteld. De vertegenwoordigers der houders hebben zich bij de besprekingen met Dr Schacht met verschillende der door hem voorgenomen punten geens zins vereenig d. Zooals reeds werd medegedeeld is on der meer ten sterkste geprotesteerd tegen de bepalingen, dat de debiteuren voor zoo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2