ONDER VALSCHE VERDENKING De gemeentebegrooting voor 1932 wordt gewijzigd, tengevolge waarvan de uitgaven van den gewonen dienst worden vermeer derd en verminderd met f 1400. Bij de rondvraag informeert dhr Bruijn- zeel naar het probeeren van de brandspuit op Zaterdag j.L Spreker heeft gehoord, dart de spuit niet werkte. De voorzitter zegt, dat een koppeling zoek was. Later i's dit onderdeel gevonden op een zeer ongewone plaats, waaruit bleek, dat hier zeer waarschijnlijk kwaadwilligheid in het spel is geweest. Zoo spoedig mogelijk zal de spuit opnieuw worden beproefd. Heinkenszand. Woensdagavond verga derde de raad. De voorzitter deelt mede, dat de leening ad 5 is geconverteerd in een 4^ pet. leening ingang 1 Juli 1933, wat voor een bedrag van f25.000 eenige verlichting brengt in de rentelast; dat op 'n adres dat de klompenmakers uit deze ge meente na bespreking met den voorzitter hebben gericht aan Zijne Excellentie den Minister om steun aan de klompenindus trie een afwijzend antwoord is ingekomen. Naar aanleiding van een adres van den Chr. Landarbeidersbond verzocht de heer Beaufort opgaaf van den duur der werk verschaffing en de namen der te werk gestelden tegen een volgende vergadering, welke opgaven zullen worden verstrekt. Goedgekeurd wordt de rekening en de be grooting der gezondheidscommissie zetel Goes. Goedgekeurd wordt een regeling met de gemeente Middelburg inzake hulpver leening bij eventueel groote branden. Voor kennisgeving wordt aangenomen een adres van de Centrale van kerken voor werk- loozenzorg. Op een voorstel van B. en W. om de vergoeding voor de oudercommissie te stellen op f 10 voor den secretaris en een gulden per lid en per vergadering, stelt de heer Beaufort voor om de hoofden van scholen te verzoeken, gelet op de tijds omstandigheden en het groote belang, dat zij als zoodanig hebben bij de commissie tot wering van schoolverzuim, de vergade ringen bij te wonen zonder daarvoor ver goeding te eischen, welk voorstel met alg. stemmen wordt aangenomen. Op een ver zoek van de oudercommissie om borden te plaatsen bij de school voor de automobi listen, wordt afwijzend beschikt op grond, dat de uitgang van de school en het voor plein voldoende ruimte biedt om naar beide zijden uitzicht te hebben op aan komende auto's. Dhr Beaufort vraagt evenwel een goede controle op de maxi mum snelheid wat wordt toegezegd. Op voorstel van B. en W. wordt besloten niet accoord te gaan met de stopzetting van het personenvervoer door de Zuid-Hol- landsche Spoorweg Mij. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen beslo ten adhaesie te betuigen aan het adres der gemeente Poortvliet, evenwel met dien verstande, dat na overleg zal worden be paald op welke wijze door den steun aan den landbouw de landarbeider in het pro ductieproces wordt opgenomen. Tevens wordt besloten aan de Vereeniging voor Ned. Gemeenten te vragen om welke reden deze gemeente nimmer bericht ontving op een adres dat via deze vereeniging aan de regeering werd gezonden bij raadsbesluit van 5 April 1932. Op voorstel van B. en W. wordt besloten in beroep te gaan tegen een besluit van Ged. Staten, waarbij dit college heeft bepaald, dat de auto-ver goeding aan den keurings-veearts, hoofd van dienst, in diens bezoldiging zal wor den opgenomen. De behandeling van een bouwverordening, ontworpen door de ver eeniging van burgemeesters en secretaris sen in Zuid- en Noord-Beveland, werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Bij' de rondvraag brengt de heer Beau fort dank aan den voorzitter, door wiens activiteit op de verpleging van armlastige krankzinnigen elk jaar f 1510 kan worden bespaard. De heer De Mol verzocht ver betering in het verwijderen van afval producten van geslachte dieren aan de slagerij van den heer Van der Does. De voorzitter zegt, dat reeds maatregelen zijn getroffen en zegt verdere voorziening toe, waarna de vergadering wordt gesloten. St Laurens. Op initiatief van het Be stuur van de Vereeniging Gemeentebelang alhier had Dinsdagavond een bijeenkomst plaats in café Bloemendaal van ouders en belangstellenden ter bespreking voor het verkrijgen van een Kinderspeelplaats. De vergadering, die geleid werd door dhr P. Wisse, voorzitter van Gemeentebe lang en werd bijgewoond door den burge meester, de beide wethouders en de raads leden Riemens en Hamelink, was unaniem van oordeel, dat, mede door de eigenaar dige bebouwing van de gemeente, het, r 1 voorkoming van ongelukken, hoogst g< wenscht is een terrein tot speelplaats te richten. Staande de vergadering werd daarom opgericht de „Vereeniging tot oprichting en instandhouding van kinderspeelplaat sen" en werden tot bestuursleden gekozen de heeren J. Riemens, voorzitter; C. Pol derman, secretaris en A. A. de Broekert, penningmeester, met toevoeging van de heeren K. Janse en J. Mesu als advisee- rende leden. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Van den ontvan ger der belastingen en accijnzen was be- I richt ingekomen, dat op het poststation gelegenheid is om aangifte te doen voor accijns van geslacht vee of de betaling daarvan. Van de PZEM, dat weder 5 pet. kan worden gerestitueerd van het door de gemeente verstrekte garantiekapitaal voor de ondergrondsche lichtleiding. Het bekende adres van Poortvliet wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een schrijven van de Centrale Commissie voor werkloozen- zorg door de kerken, waarin wordt aan gedrongen om, indien noodig, aan vol wassen en jeugdige werkloozen moreelen steun te bieden, door gelegenheid te geven voor ontspanning, het volgen van cur sussen, enz. B. en W. zijn van meening, dat er plaatselijk aan moreelen steun geen be hoefte is en stellen daarom voor dit aan genoemde commissie te berichten. Dhr Brand wijst er op, dat hetgeen deze commissie ter hand neemt, nuttig kan werken. Echter acht hij ook plaatse lijk dit niet noodig. Z.h.s. het voorstel van B. en W. aangenomen. Aangezien met 1 Juli de termijn van 1 jaar waarvoor de kweekeling met akte aan de openbare school is benoemd, ver streken is, stellen B. en W. voor om hem met ingang van 1 Juli definitief te be noemen. Dit geschiedt met alg. stemmen. Nu komt in bespreking de belooning voor genoemden kweekeling. De beide wethou ders stellen voor om weder f200 per jaar te geven, doch de voorzitter is van mee ning, dat dit bedrag met f100 verhoogd moet worden en gebracht op f300, aan gezien hij het gewone werk van een onderwijzer verricht. De beide wethouders gronden hun mee ning hierop, dat het onderwijs reeds zoo duur is, zoodat men uit eigen beweging dit niet duurder moet maken. Dhr Brand is van meening, dat drie leerkrachten aan de openbare school ge- wenscht zijn. Hij steunt het voorstel van den voorzitter. Dhr Maljaars stelt voor om f250 te geven. Het voorstel van den voorzitter om f300 te geven wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor dhrn de Kam, Maas en Brand. Het voorstel van dhr Maljaars om f250 te geven, wordt aan genomen met alg .stemmen. Vastgesteld wordt de overeenkomst met de gemeente Middelburg inzake hulpver leening bij brand. De voorzitter doet eeni ge mededeelingen inzake de waterleiding en wel, dat het garantiebedrag, dat de gemeente jaarlijks aan Domburg moet betalen f580 bedraagt. Dit bedrag wordt verminderd met f10 voor elke aansluiting aan de hoofdlei ding. Momenteel zijn er 44 aansluitingen, zoodat, wanneer dit aantal nog wat uit breidt, de gemeente niets heeft te be talen. Wat betreft de Duinweg en andere zij straten, hiervoor is door het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening aangedron gen om de zijleidingen thans, nu men toch met de aansluitingen bezig is, ook aan te leggen. Aangezien echter de ge meente zich voor 15 pet. van de aanleg- kosten garant moet stellen en er nog bijna geen aanvragen voor aansluitingen zijn, wordt besloten hiermede te wachten tot er voor elke zijstraat enkele aansluitin gen gevraagd worden. Bij de rondvraag vestigt dhr Maljaars er de aandacht op, dat er in den land FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 80.) o— „Maar er schijnt toch wel iets geheim zinnigs aan het verlies verbonden te zijn, in ieder geval aan wat er aan vooraf ij gegaan," zei de deken peinzend, ofschoon zijn stem een vriendelijker klank had aangenomen. „Ongetwijfeld, ongetwijfeld," luidde Ar thurs antwoord. „Mijnheer," voegde hij er in een opwelling aan toe, „wilt u zich mijn vriend betoonen door me een gunst toe te staan?" De deken verwonderde zich, wat er nu wel komen zou. „Ofschoon ik u zoo nadrukkelijk mijn onschuld heb betuigd en ik heb niets dan de waarachtige waarheid gesproken zijn er redenen, waarom ik tegen an deren niet zoo openhartig kan spreken. Wilt u zoo vriendelijk zijn dit onderhoud als strikt persoonlijk te beschouwen en er zelfs met mijnheer Galloway niet over te spreken?" „Maar waarom?" vroeg de deken. „Waarom zou men zijn onschuld niet van de daken verkondigen?" „Dat kan ik niet uitleggen. Ik kan slechts een beroep doen op uw goedheid, mijnheer om me dit verzoek toe te staan. Werkelijk, ik heb er gegronde redenen voor." „Ik heb dit onderhoud niet gezocht, ik zal er dus niet verder over spreken," zei l de deken vriendelijk. „Maar ik begrijp niet, waarom je je onschuld niet openlijk wilt uitspreken." „Heusch, ik ben onschuldig," herhaal de Arthur. „Mocht er ooit licht komen in deze zaak, dan zult u zien, mijnheer de deken, dat ik de waarheid heb gespro ken." „Ik zal je gelooven," zei de deken. „Je kunt het orgel blijven bespelen." „Ik wist, dat God met me zou zijn in dit onderhoud," dacht Arthur, terwijl hij den deken bedankte en diens huis verliet, l Hij ging niet onmiddellijk naar huis. Hij moest nog een boodschap in de stad doen. Dat kostte hem ongeveer een uur, zoodat het ongeveer vijf uur werd, voor hij naar huis kon gaan. Op den terugweg ontmoette hij in de Boundaries Roland Yorke, die juist vrij was van de plaag van zijn leven, het kantoor. Arthur ver telde hem, hoe hij bijna zijn post van hulporganist kwijt was geweest. „Wel, alle menschen," riep Roland met zijn gewone opvliegendheid uit. „Een mooie deken! Hij verdiende zelf aan den dijk gezet te worden, als bij dat gedaan bouw veel schade wordt aangericht door de kauwen, die hun broedplaatsen in de bosschen, voornamelijk in Westhove, hebben. Hij verzoekt B. en W. pogingen aan te wenden, om die broedplaatsen uit geroeid te krijgen. De voorzitter zegt in dezen zijn medewerking toe. O.- en W.-Souburg. De Gemeenteraad vergaderde Woensdagmiddag voltallig on der voorzitterschap van weth. Gysouw. De voorzitter deelt mede, dat de burge meester wegens ziekte niet aanwezig kan zijn. De beslissing over de begrooting 1933 is door Ged. Staten verdaagd tot 1 Juli. Om trent 't adres van Poortvliet; vrijstelling van gymnastiek in de openbare school; verzoek door een sportvereeniging om be schikbaarstelling terrein voor voetbalveld, stellen B. en W. voor alles voor kennis geving aan te nemen. Dihr de Priester zegt, dat het hier adres sen aan den Raad betreft. Deze dienen dus te worden behandeld. De voorzitter antwoordt, dat een adres als dat van Poortvliet aan landbouwver. enz. behoort te worden gericht. Spr. wil wel toezeggen eventueele verzoeken op de agenda te plaatsen in het vervolg. Dhr de Priester zegt, dat het adres der werkloozen voor een sportterrein, al is het niet gezegeld, toch wel kan worden behandeld. Het is z.i. niet uitgesloten, dat van Regeeringswege hierop subsidie wordt verkregen. De voorzitter wil laten stemmen over het voorstel om dergelijke stukken op de agen da te plaatsen. Aangenomen met 7 tegen 4 stemmen (dhrn Lorier, Suurmond en beide wethouders tegen). Het adres der werkloozen wordt ter zijde gelegd ais zijnde ongezegeld. Op het verzoek van de N.V. P. Z. E. M. om ontheffing art. 44, sub b Motor en Rij wielreglement wordt gunstig beschikt. Aankoop grond Dijkstraat. Het voorstel van B. en W. om tot aankoop te besluiten van den grond van dhr N. G. But voor den prijs van f 2.50 per vierk. M. wordt goedgekeurd. Idem van den grond in eigendom van dhr L. Ovaa, zijnde onge veer 50 vierk. M. om niet. Electrificatie straat verlichting. Dhr de Priester constateert, dat deze overeenkomst zeer eenzijdig is opgesteld en de gemeente hier niets te winnen heeft. Hij zag gaarne be handeld de kosten van aanleg in verband met de tarieven, de Raad kan dan pas oordeelen. Spr. vraagt; wat zijn de kos ten per lantaarn? Aankoop van palen is z.i. goedkooper dan de nu voorgestelde paalhuur. Verder lijkt het hem, dat het eene artikel in strijd is met het andere. Het is toch wel goed geweest, dat in de vorige zitting dit punt is aangehouden ge worden. Dhr Suurmond is ook niet geheel tevre den met de voorstellen. Hij vraagt naar het verschil in prijs van ondergrondsche of bovengrondsche aansluiting. Welken prijs wordt berekend voor aansluitingen op den nieuwen weg, welke bovengrondsch is? Als er palen tusschentijds zijn versle ten, zijn dan de kosten voor de gemeente of voor de P. Z. E. M.? Ook op de tarieven- baseering op de kolenprijzen is hij niet geheel gerust, Is de gemeente voldoende gewaarborgd voor eventueele schadepos ten? De secretaris licht de punten over de kolenclausule toe. Als er verschil komt is arbitrage mogelijk. De gemeente staat in dezen safe. De Nieuwe Vlissingsche weg is gelijk gesteld met het ondergrondsche net, daar de kosten ongeveer even hoog bleken te zijn. De palenhuur loopt over 15 jaar en be draagt dus f 60 per paal. De geheele in stallatie komt verder voor rekening van de P. Z. E. M., ook voor aanleg van 10 M. buiten de kabel. Verplaatsingen 'komen voor rekening van de gemeente. Dhr de Priester wil het artikel over de kolenclausule schrappen. Hoe staat het nu eigenlijk met de kosten van aanleg? De stroomleiding aan den Nieuwen weg ziet hij als bovengrondsch. Het bijplaatsen van palen bij de gas fabriek brengt thans geen kosten mede, doch als de overeenkomst wordt aange nomen wel. I Ook is hij bevreesd, dat de 40 watt lam pen te zwak zullen zijn. had." „Nu, het gevaar is voorloopig gewe- i ken. Zeg, Yorke, spreekt Galloway er j vaak over?" i „Hij1 niet!" antwoordde Roland. „Hij is zoo somber en norsch als een oude beer. Ik zeg vaak tegen Jenkins, dat hij nijdig op zichzelf is, omdat hij jou heeft weggestuurd en het kan me niets schelen, als hij het hoort. Er is ontzettend veel te doen, nu jij weg bent. Ik en Jenkins kun nen ons doodwerken. En nu moet de drukste tijd van het jaar nog aanbreken, de herfst, als de pachten en huren verval len. Ik blijf er niet lang meer, dat weet ik wel." Glimlachend over Rolands bewering, dat hij zich dood zou werken, daar hij wist, hoeveel die verklaring waard was, vervolgde Arthur zijn weg. Roland ver volgde den zijnen en toen hij zijn huis 1 binnentrad, ontmoette hij juist Constance Channing, die het wilde verlaten. Hij wisselde een paar woorden met haar, waarbij het hem opviel, dat ze er erg be droefd uitzag, en ging toen naar zijn moeder. „Wat een buitengewoon mooi meisje is die Constance Channing toch," riep hij op zijn gewone ongegeneerde manier uit „Het verbaast me, dat ze zich verwaar digt de meisjes hier te komen les geven." „Ik denk, dat ik haar zal ontslaan Roland." zei lady Augusta, De secretaris antwoordt, dat bij uitbrei ding ook de eventueele verlenging van den kabel moet worden betaald. Dhr de Priester wil duidelijker om schrijving, daar de overeenkomsten met de P. Z. E. M. hem geleerd hebben, dat voorzichtigheid geboden is. Dhr Suurmond is ook van meening, dat de overeenkomst gunstiger is voor de P. Z. E. M. dan voor de gemeente. Dhr de Priester wil eerst nog nadere inlichtingen verzoeken aan de P. Z. E. M. voor een besluit zal worden genomen. Het voorstel-de Priester wordt verwor pen met 8 tegen 3 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met de S. D. tegen. Wijziging begrooting. Dhr de Priester zegt, dat de door de S. D. fractie gedane voorstellen ten opzichte van de belasting bij de behandeling der begrooting juist blijken te zijn geweest. Hij vraagt: hoe staat het nu met den post oud materiaal bij de gemeentereke- ning? Namens B. en W. wordt geantwoord, dat deze onder een andere post is gebracht De wijziging wordt goedgekeurd.. Dhr de Priester vraagt of de voorge stelde verhooging; kosten schoonhouden lokalen openbare school niet te laag voor gesteld wordt, daar ook de voormalige be waarschool hieronder valt. De voorzitter meent van niet. Hierin wordt voorzien door arbeid te laten ver richten door werkloozen. Aanvaarding muziektent. Dhr Van Soelen zou het op prijs stellen, dat deze muziektent door de gemeente be hoorlijk zal worden onderhouden. De voorzitter stelt voor om deze schen king in dank te aanvaarden, wat wordt aangenomen. Voor onderhoud en toezicht zal worden zorg gedragen. Rondvraag. Dhr De Priester vraagt of de Kanaalstraat al is overgenomen. Deze straat blijkt, voor wat de kwaliteit der steenen 'betreft, niet te voldoen. Is hert gerucht waar geweest, dat de steenen in eerste instantie zijn afgekeurd en later weer goedgekeurd? De voorzitter antwoordt, dat de straat nog niet is overgenomen. Vóór dit ge schiedt kan er rekening worden gehouden met een en ander. Dhr de Priester verzoekt, dat door B. en W. in de overname der straat de Raad zal worden gekend. De voorzitter zegt toe, in een volgende vergadering de Raad een uitspraak te lar ten doen inzake de overname. Dhr de Priester wil verandering in de samenstelling van verschillende commis sies. Door B. en W. evenwel wordt een ad vies van de contact-commissie eenvoudig terzijde gelegd, wat spr. afkeurt. De waterleidingcoinmissie, welke zeer weinig bijeen komt, kon niet vergaderen door afwezigheid van den directeur. De voorzitter antwoordt dhr de Pries ter, dat hert geval waarop deze doelt niet anders kon worden behandeld dan door B. en W. is geschied. De kwestie met de waterleidingcommis sie is buiten hem om gegaan. Dhr de Priester bestrijdt de zienswijze van den voorzitter. In de commissieverga dering waren ook B. en W. er vóór, maar ze voerden de zaak anders uit, zoodat de betrokken persoon de dupe is geworden. De voorzitter zegt, dat de bepalingen de Ziektewet dit meebrachten, waarmede dhr de Priester niet accoord gaat. Dhr Janssen verzoekt om voor de tegel- trottoirs worden afgewerkt, dat de be staande rioleering op de Viss. straat in orde wordt gebracht. De voorzitter zegt toe, dat hieraan ge dacht zal worden. Dhr Janssen zegt vervolgens, dat het personeel der Gemeentereiniging veel te lang dienst doet. De voorzitter zal naar een en ander een onderzoek instellen en zoo noodig meer personeel aanstellen. Dhr Jansen wordt verder geantwoord, dat in de Kanaalstraat één lijn wordt ge trokken inzake het doen betalen voor ver strekte tegels aan particulieren. Dhr Janssen zegt, dat niet ieder geval gelijk is en stelt voor om bij Florusse op kosten der gemeente te doen bestraten. De voorzitter zegt, dat bij de rondvraag geen voorstellen kunnen worden gedaan. „Ik denk, dat ze zichzelf wel zal ont slaan, mama, zonder op u te wachten, nu William Yorke een fatsoenlijk stuk brood verdient en een huis heeft om in te wo nen," antwoordde Roland, zich in zijn volle lengte op de sofa werpend. „Dan denk je toch verkeerd," zei lady Augusta. „Als juffrouw Channing hier S weggaat, is het op mijn verzoek. En ik weet niet, of het niet zoover zal komen," voegde ze er aan toe, met het hoofd knik kend. „Waarom?" vroeg Roland lui. „Het is niet prettig als gouvernante voor zijn kinderen iemand te hebben, wier broer een dief is." Roland viel van de sofa af en stond op met een luiden kreet een kreet van hartstochtelijke verontwaardiging en van blinde woede. „Wat," brulde hij, „dat zal niet gebeu ren!" „Maar Roland, bedaar toch," riep zijn moeder verschrikt „je bent toch wel bij je zinnen? Wat is er toch met dien Ar thur en jou, dat je zoo door dik en dun zijn partij kiest?" „Hij is dat voor mij dat hij niemand ij anders heeft om zijn partij te kiezen," J stotterde Roland Yorke, zoo opgewonden, dat hij nauwelijks uit zijn woorden kon I komen. „We zijn beiden op hetzelfde kan- l toor en die schandelijke beschuldiging bad net zoo goed mij kunnen treffen ale Het voorstel zal op een volgende agenda geplaatst worden. Dhr Janssen vraagt naar het besluit inzake de middagsluiting der kappers. Hierop kwam nog geen antwoord in, zegt de voorzitter. Verder antwoordt de voorzitter aan dhr Janssen, dat de grond in de Buteux- straat eerstdaags te koop zal worden ge steld. Dhr Leenhouts vraagt door wie de op zichter van de Heidemaatschappij moet betaald worden. De voorzitter zegt: door de gemeente. Dhr Leenhouts vraagt, waarom met een zieke arbeider aan de werkverschaffing niet gehandeld wordt naar zijn advies. De voorzitter zegt, dat volgens zijn mee ning de ziektewet zulks verhindert. Dhr Goedbloed vraagt uit welk fonds de Ritthemsche straat moet worden ver beterd. De voorzitter antwoordt, dat dit nog niet bekend is, doch verbetering is zeer noodig. Dhr Leenhouts wil den burgemeester 'n spoedig herstel toewenschen, waarmede de Raad instemming betuigt. Daarna vergadering met gesloten deu ren. Grijpskerke. Gisteren werd alhier de jaarlijKsche geitenkeuring gehouden. Dank zij de zeer gewaardeerde mede werking van een groot aantal notabele ingezetenen der gemeente, was het be stuur in staat als naar gewoonte een groot aantal prijzen beschikbaar te stel len, waardoor de opkomst boven ver wachting groot was. Door het groot aantal aangevoerde gei ten, verdeeld in 5 categorieën, was de arbeid der heeren Sietema en Versluijs niet gemakkelijk. Bij monde van dhr Sietema werd het bestuur der plaatse lijke vereeniging dank gebracht voor zijn arbeid in het algemeen en voor de rege ling der keuring op heden. Van de 13 aangevoerde jongeboren gei ten verkregen C. Wattel len en 2en pr.; J. Vlieger 2en pr.; Jb. Wine Gz. 2en pr.; C. Boogaard 3en pr.; F. Jacobsen 3en pr.; Jb. Willemsen 3en pr. Van de 7 geborenen in 1932, die voor de eerste maal gelammerd hadden, ver kregen C. Huisman en Joh. Geertse bei den een len pr. en C. Boogaard en Jb. Willemsen ieder een 2en prijs. Van de 5 aangevoerde geiten, die voor de tweede maal melk gaven, kreeg C. Wattel een len en een 2en prijs en A. Wagenaar een 3en prijs. Van de 9 aangevoerde oudere geiten werden aan Jb. Willemsen en J. Huisman ieder een le prijs toegekend; M. Kaljouw een 2e prijs en L. Davidse een 3e prijs. Van de 4 aangevoerde Prov. Stamboek geiten werd aan C. Huisman een le en aan A. de Visser een 2e prijs toege wezen. Twee geiten van C. Wattel werden op genomen in het Prov. Stamboek, enkele werden in het Plaatselijk Stamboek ge plaatst, terwijl enkelen werden aanbe volen voor de fokkerij. Het door de Prov. vereeniging beschik baar gestelde j aarlij ksche abonnement op „De Geit" werd bij loting toegewezen aan L. Davidse. Bij monde van den voorzitter werd dank gezegd aan de keurmeesters voor hun arbeid, aan de ingezetenen voor den ontvangen steun en aan de aanwezigen voor hun belangstelling. Terneuzen. Woensdagmiddag kwam de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen. Bij het adres van het Algemeen Comité van Verweer tegen terreur en vervolging in Duitschland te Amsterdam, houdende verzoek ten opzichte van Duitschland boy cot toe te passen, maakt de heer L. J. van Driel (S. D.) enkele opmerkingen. Toege stemd wordt van de zijde van B. en W., dat Nederlandsch fabrikaat voor aankoo- pen van goederen voor de gemeente alge- heele voorkeur heeft, en in den vervolge zal hebben. Het adres van het dagelijksch bestuur der afdeeling Ter Neuzen en omstreken van den Nederl. Bond van koffiehuishou ders, houdende verzoek het sluitingsuur gedurende den zomertijd een uur later te stellen, ontlokt eenige discussie. B. en W. stellen voor, op dit adres afwijzend te be schikken. Dhr Bakker spreekt zich uit te- ze nu hem gedaan heeft. Niets dan een kwestie van toeval. Channing is even on schuldig als u, moeder; hij is even on schuldig als die mooie deken, die aan het overwegen is, of hij hem maar niet van zijn baantje aan de kerk zal ontslaan. Een schandaal vind ik het, een schan daal, zooals jullie je met je allen gedra gen." „Kom, kom, je moet heelemaal niet denken, dat ik liefdeloos wil zijn. Ik zei het om de meisjes" antwoordde lady Augusta, die bij al haar fouten een goed hart bezat. „En ik weet zeker, dat de de ken ook geen kwaad bedoelt; daar is hij een veel te goed en verlicht mensch voor. De halve stad zegt, dat Channing schul dig is en wat moet men er dan anders van denken? Je zoudt me dus niet aan raden die lamme zaak van invloed te doen zijn op mijn houding tegenover juf frouw Channing?" „Neen," riep Roland uit op een toon, die het dak naar beneden zou hebben doen komen, was het van glas gemaakt. „Ik zou zulke schandelijke onrechtvaar digheid verachten tot in het diepst van mijn' hart." „Als ik jou was zou ik mezelf verach ten om me zoo op te blazen over de zaken van iemand anders," antwoordde zijn moeder. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2