Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtzaken Finantiëele Berichten Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Land- en Tuinbouw. Afloop Verkopingen en Aanbestedingen lorp en J. H. ♦eg eenige in- punt der ver- (Stauratie van door veran- ♦nschte hij te sstuur de ver bij wijziging 3et antwoord stelde instan- ïtenconnnissie zangvereen. ond een uit- rtentie in dit t crisis-comité eurings- >nze aandacht jvan Maandag personeel van toeten worden ats aftrek, 8.5 iet. crisiskor- LOg 3 pet. kor- sn, die ook op jegepast. jut arriveerde pelschap ouden ait Bergen op tje naar Vlis- auto's, 60 par- fen, geparkeerd [en, waarna de hortgezet. Daar ijd worden ge lde Schorebrug tijd lang we- lieuwing heeft lin gebruik ge- is opgevoerd Ie Raad verga- loemeneen se leen ambtenaar pchip (de oude rises) voor de leggesleept van Wachtschip, dat jvoorziet, wordt kantongerecht e gen den heer les verbaal, dat bn het plakken |r Golijn (Stemt het huis van rechtskundig L. van Andel vond kwam de [er leiding van orz. behandel- overheid Gods lid der onder- pn De overheid volgde op dit dhr J. A. Do- b, waren mede nieuw lid ge aorgen, terwijl haar huise- bl zij neer. Een [het portaal lig- Idig ter plaatse id constateeren. lezer gemeente Afwezig dhr Ite. ente Poortvliet bouw en werk- [larbeiders werd ilgem. st. voor beschikbaar te Vet aanschaffen het uitbreiden hnis der natuur Ere school voor jidslag. et Vleeschfonds Ithuisrechten te van het slacht- (r noodslachtin- Ihtingen zijn af- |een ingekomen voor verpleging an te sluiten bij te Vlissingen aorgen gehou- bgde het nieuw ad, dhr M. Jan- De voorzitter laf hem de ver werk steeds zaJ -ieun van den ge tankte den voor- [hij steeds naar inspanning van zou zijn als tot benoe- (vacature-Reijn- mmingen, waar- rheid niet werd tte drie stemmen dhr J. de Pag- ,t eerstgenoemde zegt de benoe- eft hij, dat een jwacht. De voorb een wethouder steeds heeft ge- id te zijn en hij de medewerking [s de benoeming issie van werk verschaffing. Dhr Elout wees erop, dat, naar hem ter oore was gekomen, personen uit een naburige gemeente in Domburg werken, terwijl anderen, die dit zelfde werk zouden kunnen doen bij de werkver schaffing zijn. Dhr Geldof zeide, dat het werken uit andere gemeenten hier ook vroeger voorkwam. Dhr Brand wees er op, dat, wanneer dit voorkomt, de werkgevers daaraan voor een goed deel schuld heb ben. De voorzitter stelt thans voor de werk verschaffing stop te zetten, er is z.i. thans geen behoefte aan. Dhr Brand zou meer voelen om eerst advies over dit voorstel in te winnen bij de Comm. voor de werk verschaffing. Dhr De Pagter zou liever een algeheele reorganisatie van de werk verschaffing willen zien plaats hebben, waarbij ook de kwestie van bet uit te be talen loon behandeld zou worden; ook de vraag of bij de weinige werkloozen, die thans in de werkverschaffing zijn een opzichter noodig is werd behandeld, ter wijl de voorzitter mededeelde, dat hem van verschillende zijden klachten waren ter oore gekomen over het verzuimen van hun plicht door tewerk gestelden, waar op dhr Geldof vroeg namen te noemen. Dhr Elout meende, dat er meer reden zou zijn geweest om een maand geleden de werkverschaffing stop te zetten dan nu, waar toch in Augustus gewoonlijk wei nig werk is. Het voorstel van den voorzitter om de werkverschaffing stop te zetten werd ver worpen. Tot lid van de Commissie van advies voor de werkverschaffing werd benoemd dhr J. de Visser met 4 stemmen tegen 2 op dhr Janse en 1 op dhr Westenburger. Nadat dhr De Visser zich eerst niet be reid bad verklaard in die Commissie zit ting te nemen, nam hij op aandrang van den Voorzitter en de beide wethouders de benoeming tenslotte aan. De commissie zal nu advies uitbrengen omtrent eventu- eele reorganisatie der werkverschaffing. Met alg. stemmen werd besloten, we gens het geringe aantal werkloozen de functie van opzichter bij de werkverschaf fing op te heffen. Nadat dhr Janse nog gevraagd bad om een deel van den West- weg door de aangelanden te doen verbe teren, werd de vergadering gesloten. Zaamslag. In de Maandagmiddag go- houden raadsvergadering waren alle le den tegenwoordig. Het adres van Poortvliet wordt breed voerig besproken. B. en W. stellen voor geen adhaesie te betuigen. Dhrn Buijze en Maas begrijpen niet, dat B. en W. voorstellen om geen adhae sie te betuigen, aangezien bet voor een landbouwende gemeente als deze van groot belang is. Dhr Haak zegt, dat het practisch on mogelijk is om de tarwe met den vlegel te laten dorschen. Dhr D. Dees wijst er op dat het veel meer geld kost wanneer men met den sikkel snijdt en met den vlegel dorsebt. De laatste jaren zijn de landbouwers ver plicht geweest om machinaal hun werk te doen omdat de arbeiders naar de fabrie ken en andere werken trokken. Dhr. Koopman zegt, dat het vlegeldor- schen een idee van hem is. Toen hij een paar jaar geleden daarover is gaan spre ken, was het een roepen in de woestijn. Hij heeft berekend dat in de gemeente ongeveer 350 H.A. met tarwe wordt be zaaid. Wanneer men deze berekent op 3200 K.G. per H.A., komt men tot een gewicht van 1120.000 K.G. Wanneer men nu de helft met den vlegel liet dorschen zouden er 52, menschen 13 weken aan kunnen werken. Iedere man zou dan 825 K.G. per week moeten dorschen. Wan neer 50 ct. per 100 K.G. toeslag wordt betaald door gemeente en rijk op de tar we met den vlegel gedorscht, zou dit be dragen ongeveer f 2800. Die 52 menschen zouden die weken aan steun uitgekeerd moeten worden ongeveer f 4700, dus nog een voordeel van f 1900. De voorz. zegt dat een adresbeweging tot het treffen van maatregelen door de regeering niet van den raad eener ge meente behoort uit te gaan. Hij voelt wel iets voor de idee van Koopman. Na nog eenige bespreking hierover zegt dhr Koopman voor de volgende vergade ring met een dergelijk voorstel te zullen komen en wordt met de stemmen van dhr Buijze en Maas tegen het voorstel van B. en W. aangenomen. Verder wordt medegedeeld dat de mi nister van sociale zaken heeft goedgevon den dat de eerste f 2 van de verdiensten der vrouw, bij de steunuitkeering niet in mindering zullen komen. Tot lid van het burg. armbestuur wordt benoemd dhr J. Tollenaar in de plaats van J. P. Roose, die zijn benoeming niet heeft aangenomen. Door B. en W. wordt voorgesteld om te heffen 80 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, 50 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting en de gemeente te plaatsen in de derde klas se voor de fondsbelasting. In de memorie van toelichting schrijven B. en W. dat bij de begrooting 1933 voor steun aan uitge trokken werkloozen op 65 pet. rijkssubsi die is gerekend. Tot op heden is nog wel geen beslissing bekend omtrent het subsi diepercentage voor dit jaar, maar er is bericht ontvangen dat over 1932 slechts 25 pet. zal worden uitgekeerd. Wanneer gemelde belastingen verhoogd worden zooals wordt voorgesteld, nemen B. en W. aan dat dan 50 pet. subsidie zal worden ontvangen. Na een korte bespreking wordt het voorstel van B. en W. met alg. st. aange nomen. Nadat in comité is vergaderd, wordt door B. en W. voorgesteld om de woning staande bij de openbare dorpsschool te laten verbouwen. De kosten bij gunning aan de laagste inschrijvers zullen zijn f 1377. Hiervoor wenschen zij een geld- leening aan te gaan van f 1400 en na verbouwing de woning te verhuren aan dhr E. G. Jansen Verplanke voor de som van f325 per jaar. Aldus besloten. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Roswinkel, A. K. L. Bloem cand. te Apeldoorn. Bedankt voor Veenendaal, I. Kievit te Baarn. Geref. Kerken. Bedankt voor Wormer, D. G. A. Brou wer te Rozenburg. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te 's Gravenzande, L. H. van der Meyden te 's Gravenhage en J. Tam- minga te Harderwijk. Eindexamen Rijks H. B. School te Goes. Afdeeling B. Geëxamineerd 16 candida- ten. Geslaagd; W. J. Bierens, Biezelinge; D. G. Kloosterman, Goes; P. Knuist, 's H. Arendskerke; A. H. Scheeuwe, Kloetinge; G. A. van Weele, Rilland; F. van Zee, Goes; Ka. Aa. Ea. Goetheer, Wolferts- dijk; Ma. Oom, Ierseke; J. M. de Regt, Kats; J. A. Vlinkervleugel, Wilhelmina- dorp; Pa. A. Postma, Krabbendijke; J. G. Wattez, Goes. Aan de Rijkskweekschool te Oost burg werden geëexamineerd één vrouwe lijke en vijf mannelijke candidaten. Af gewezen één. Geslaagd mej. Dra S. Risseeuw te Schoondijke en de beeren M. Beum, St. Kruis, C. Bruggeman te Bosch kapelle, A. Dierikx te Sluis (Heille) en F. Klaaij- sen te Breskens. Biezelinge. Tot hoofd der school voor Christelijk Volksonderwijs alhier is tegen 1 Oct. a.s. benoemd de beer J. P. Cornelis, hoofd eener Ghr. school te Almkerk, vroe ger onderwijzer te Goes. i De heer W. Vrijlandt te Bier vliet slaagde aan de universiteit te Utrecht voor het candidaats-examen theologie. Geslaagd voor bet examen Gemeen te-administratie J. J. Dronkers te Poort vliet, en voor Gemeentefinanciën A. v. Dijk te Vlissingen. Gesmokkelde Zwitser- sche horloges. Blijkens een bericht uit Lissabon zou een grootè hoeveelheid Zwitsersche horloges onder de vleugels van een kudde ganzen van Zwitserland naar Portugal zijn gesmokkeld. Eenige weken geleden werd een groote kudde ganzen door een boerenjongen ovei de Zwitsersch-Fransche grens gedreven. Omstreeks veertien dagen later waggelde een kudde van deze dieren over de Fransch-Spaansche grens, onder de hoede van een stevigen boer, terwijl een week later de Spaansch-Portugeesche grens werd gepasseerd. Sindsdien is niets meer van de ganzen geboord, doch men vindt het opmerkelijk dat op het oogenblik te Lissabon zeer goedkoop Zwitsersche horloges verkrijg baar zijnt De Waal wast sterk. Tengevolge van de zware regens van de laatste weken is de Waal de laatste dagen sterk gewassen. Voor den tijd van het jaar is de stand buitengewoon boog. Ernstig zijp evenwel de gevolgen voor de bezitters van hooilanden op de uiterwaarden. Over groote uitgestrektheden zijn de uiter waarden ondergeloopen en bet reeds ge maaide en op hoopen gezette hooi is afge dreven, terwijl het gras dat nog niet ge maaid was, ernstig beeft geleden door het slib. Voor veevoeder is het daardoor on geschikt geworden. Op de nog droog ge bleven gedeelten werkt men thans met man en macht om te redden wat nog te redden valt. Voor velen is echter het hoo ge water een groote schadepost gewor den. Dubbele moörd te Nut h. Ook de molenaar Wevers te Nuth, die door Jansen was aangevallen en deerlijk toegetakeld werd, is thans aan de hem toegebrachte verwondingen overleden. De aardbeving in Zuid-Su- iraatra. Een adjunct-inspecteur van den P. T. T.-dienst telefoneerde de eerste be richten omtrent de aardbevingsramp in de Ranau-streek. Hij overnachtte in den gouvernemients- pasan-grahan te Banding-Agoeng en redde zich uit het instortende gebouw. Hij be gaf zich te voet naar de doesoen Ban- ding-Agoeng, waar slechts drie huizen overeind waren gebleven. De rest was ingestort. Overal werd hulpgeroep ver namen. Vele dooden werden aangetroffen. De Kisam- en de Makakau-streek zijn zeer ernstig getroffen. Het aantal dooden en gewonden is niet bekend. Het centrum van de ramp is het Ra- naujmeer, waaromheen alle doesoens zwaar beschadigd zjjn. Benzin e-s mok kelarjj. De straf- garner 'te Munster behandelde de zaak tegen vier chauffeurs uit Bocholt, die een autobusdienst tusschen Aalten en Bo cholt onderhouden en van de gelegenheid gebruik maakten om de benoodigde ben zine op Nederlandsch gebied in te ne- men en dan over de grens te verkoopen omdat de benzine in Duitschland zoo duur is. I Drie van de vier verdachten zijn ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, een boete van 21000 mark of 3 maanden gevangenisstraf en een schadevergoeding van 7966 Mark. De vierde kwam er met een boete van 550 Mark en 164 Mark schadevergoeding af. Jongen door een riool ge perst. De hevige regenval van de laat ste dagen heeft in verschillende deelen der gemeente Lonneker tal van weiden geheel of gedeeltelijk onder water gezet en in vele tuintjes en landerijen schade teweeggebracht. Bijna had het overvloedige water een menschenleven gekost. Bij het vliegveld, nabij den Lonnekerberg, waar het water door middel #n ©en duiker onder een weg wordt afgevoerd, viel een 12-jarige jongen in het water. Hij werd door het riool geperst en werd aan den anderen kant van den weg uit de sloot gehaald. Merkwaardigerwijs had hij geen letsel ge kregen. Ernstig ongeval te Amster dam. Op het Mercatorplein te Amster dam staken gisteren drie personen, een vader met twee zoons, een van twintig en een van elf jaar achter de tram om den rijweg over. Op hetzelfde oogenblik naderde een auto, die alle drie aanreed. De vader was het ergst er aan toe. Hij werd een eindweegs meegesleurd. De jongste zoon kreeg eveneens vrij ernstige verwondin- gen, 'terwijl de 20-jarige zoon er met eenige schaafwonden afkwam. De vader is in den loop van den dag overleden. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 27 Juni. De volgende verdachten waren gedag vaard: E. I. S., 21 j., schipper te Ierseke, we gens mishandeling van Sara Noussen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. J. V., 27 j., vrachtrijder, en H. V., 37 j., landbouwer, beiden te Westkapelle, ieder wegens strooperij van zand, met be hulp van een automobiel. Eisch ieder f 15 of 10 d. h., uitspr. ieder f 10 of 5 d. h. A. K., v. T., 58 j., stoker te Amsterdam, wegens vernieling van een glasruit van een cel in het politiebureau te Vlissingen. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. J. B., 36 j., commissionnair te 's Hee- renhoek, wegens wederspannigheid tegen de veldwachters van Nieuwenhuize en Knopjes, toen zij hem op grond van een schriftelijk bevel van den Ambtenaar van bet Openbaar Ministerie, beetpakten om hem naar bet Huis van Bewaring te Mid delburg over te brengen. Eisch en uitspraak f 25 of 10 d. h. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet 'ver klaard: W. K. Ka at, koopman te Kou- dekerke. Recbter-commissaris Mr Tb. Bortheine, rechter; Curator: Mr A. M. J. van "Deinse, advocaat te Middelburg. De volgende faillissementen zijn opge heven wegens gebrek aan actief: P. Pie- ters, werkman te IJzendijke, curator Mr J. Erasmus te Oost burg; J. J. Ver ia re, bandelende onder de firma J. J. Verlare en Co, te Kruiningen. Curator Mr P. C. Adriaanse te Middelburg. Het faillissement van P. v. Gr em ber gen, koopman te Terneuzen, cura tor Mr G. Tichelman te Terneuzen, is ge ëindigd door bet in kracht van gewijsde gegane acooord; preferenten 100 pet. con currenten 20 pet. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige.koers heden Ned. Handel Mij. 70 70 Philips Gloeilampen G.B. 17714 17214 Unilever 10814 104 Anaconda Copper 13% 133/ie Bethlehem Steel 34 331:L/i6 U.S. Steel Corp. 47% 4614 Koninkl. Petroleum 191 186)4 Shell Union 7% 7% Amsterdam Rubber 94% 92% Ned. Scheepvaart Unie 71% 70 Dfeli Maatschappij 158% 150% Handelsverg. Amsterdam 244 237 5 pet. Nederland 1932 100 100 4% pet. Ned.-Indië 1926 83 82% 4 pet. Nederland 1933 95 95 Ondanks de verklaringen der Nederl. Bank en de Regeering ging het publiek door met koopen. De Amerikaansehe markt stelde teleur. De obligatiemarkt was hier en daar wat beter. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Juni, 2.30 u. Londen 8.428.46% Parijs 9.78—9.80% Berlijn 59.00-59.05 Brussel 34.8134.85 New York 1.95—1.98 Izaak Boasson Zonens Bank. In de jongstleden Zaterdag gehouden verificatievergadering in het faillisse ment van de Boassons-bank is door de heeren Curatoren bekend gemaakt dat de mogelijkheid bestaat dat nog uitkeeringen van ten hoogste 35 pet. zullen volgen. Van het Hof. APELDOORN. H. M. de Koningin zal Zaterdag van Het Loo naar den Ruigen- hoek terugkeeren, waar zij bet verdere gedeelte van den zomer zal doorbrengen. Ambtenaarssalarissen. DEN HAAG. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandscbe Zaken is ingesteld een commissie belast met bet voorstellen van een norm, welke mede met het oog op de zeer bijzondere tijds omstandigheden door bet centrale gezag behoort te worden aangelegd bij de be oordeeling der bezoldigingen (in ruimen zin genomen) van personeel in dienst van provinciën, gemeenten, waterschappen, veenschappen en veenpolders. Tot leden van deze commissie zijn be noemd de beeren J. Schouten, lid van de Tweede Kamer, voorzitter; W. Drees, Mr J. F. Goseling, H. W. Tilanus en Dr I. H. Vos, eveneens allen lid der Tweede Kamer. Tot adviseerende leden de heeren W. M. Palm, Dir. van het Centraal bureau ter voorbereiding ambtenaarszaken, en A Mastenbroek, referendaris bij bet Dept. van Sociale Zaken. BREDA. De 60-jarige B. in de Tuin straat, van wien wij gisteren meldden dat bij zich met petroleum bad overgoten en in brand gestoken, is aan de gevolgen overleden. ROME. De tocht van bet Italiaansche luchteskader is voor onbepaalden tijd uit gesteld. De deelnemers hadden nun plaat sen in de vliegbooten reeds ingenomen en wachtten op bet vertreksein, toon de tocht werd afgelast. REVAL. Het Estlandsche parlement heeft na een stormachtige zitting een voorstel van de Regeering om de gouden standaard los te laten, aangenomen. BERLIJN. Officieel wordt gemeld, dat de Rijkspresident de ontslagaanvrage van den rijksminister Dr Hugenberg heeft in gewilligd. Ged. Staten van Zeeland hebben hedenmorgen aanbesteed het verbeteren van den weg Zuidzande-Gadzand, voor komende onder no. 22 van het Provin ciaal wegenplan en gelegen in de gem. Zuidzande en Cadzand. Inschrijvers warenIz. Lagasse en Zn Koudekerks f120.000; P. J. v. d. Sande, Breskens f120.000; L. G. J. v. d. Ven te Vlissingen en M. Wandel, Schoondijke f114.559; P. Dekker, Veere f114.200; N. V. Noord-Nederl. Wegenbouw, Harlingen f112.960; 7. H. v. d. Ven, Vlissingen f112.870; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 110.666; Th. Cambier, te Breskens, f 109.870; A. J. Cambier, te Breskens f109.600; M. Hoogesteger, Wemeldinge, f 108.600; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist te 's Heer Arendskerke f 97.580j Aannemersbedrijf van der Wal en Wou denberg te Utrecht f94.300. MIDDELBURG. Bevallen: P. van Wal lenburgMalj aars, z. Overleden; M. G. Rozemond, 79 j., wed. v. P. Maas; M. P. Koeleman, 87 j., wed. v. M. J. de With. GOES. Gehuwd; Pieter Cornelis Vente- vogel, 20 j. jm. en Maria Johanna van Stee, 20 j. jd. MIDDELBURG, 27 Juni. Aardappel- veiling. Groote aardappelen 3471, po ters eerste soort 1841, tweede soort 0.1 16, Zeeuwsche blauwe 1013 ct., alles per 25 Kg. Kleine veiling van 26 Juni: Aard beien 416, Roode Bessen 517, Witte Bessen 210, Bredasche Aardbeien 24, Frambozen 517, alles per Kg.; Perza ken 3, Meloenen 24% ct., alles per stuk. Exportveiling f4f7.20 per 100 Kg.; Roode Bessen 2 c .per Kg. GOES. Groote veiling van 27 Juni Frambozen (voorkoopveiling) 1717.20, kruisbessen 22.70, aardbeien vm. 10.30 u. Jucunda A 10.20, id. B. 7, Madame Moutot 5.306.70, nm. 4 u. Jucunda A 10.30—10.40, B. 8.20, Mad. Moutot 5.30 11 gld. alles p. 100 K.G. Kleine veiling:Kersen: Hollanders 15 21, Meikersen 1128, bruine Blance 1014, zoete Morellen 13, vroege van Werden 13, Porseleinkersen 910, roode Suikerkersen 1112, luikenaars 810, uitschot kersen 310, blauwe druiven 75 80, frambozen 931, aardbeien 29, roode bessen 820, witte bessen 15, to maten 1327 gld. alles per 100 K.G. Me loenen 2434, perziken 38, kipeieren 2.20 gld. alles per 100 stuks; bloemen 2 4 gld. p. 100 bos; bloemen 1060 p. 100 pot. Honing 0.31 per flacon. KAPELLE. Veilingen van 27 Juni. Blocveiling van 1 u. n.m.: Madame Moutot 7.10 per 100 Kg. Kleine veiling: Vroege Kersen 10—11, Hollanders 1523, Suikerkersen 12>14, Porceleinkersen 10—12, Morellen 1316, Bruine Blanche 1518, Meikersen 11 20, Frambozen 22—56, Roode Bessen 8 15, Aardbeien 515, Aardappels 3 ct., alles per Kg. Blocveiling van 4.30 u. n.m.: Madame Moutot 7.20, Jucunda 9.5010.10 per 100 Kg. KRABBENDIJKE, Veiling van 27 Juni. Aardbeien 10—10.90 per 100 Kg. Op de heden in het Veilingslokaal Warmoezierstraat 3739 te Rotterdam, gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 1.85—3. Eendeieren 1.652.Aanvoer 190.000 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 Juni: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 755. Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u. 53 min. Kring Walcheren der Z. L. M. Maandagmiddag vergaderde bovenge noemde Kring onder voorzitterschap van den heer Mr v. d. Minne, in een der bovenzalen van het café „De Eendracht" te Middelburg. De voorzitter heette de aanwezigen welkom, inzonderheid dhr Zwagerman. De voorzitter deelde mede, dat de heeT C. Franse ontslag had genomen als voor zitter van de commissie der Onderlinge Walchersche Slachtvee- en Slachtvar- kensverzekering. Hij dankt dhr Franse voor de verrichte werkzaamheden. Dhr A. W. Cevaal is benoemd in deze vaca ture. Van de vereeniging „Hippos" js een verzoek om een bijdrage voor haar veu- Jenkeuring ingekomen. Besloten wordt om hiervoor evenals vroeger f 10 beschikbaar te stellen. De rekening der Onderlinge Slachtvee- en Slachtvarkensverzekering over het boekjaar 1932'33 wordt na voorlezing goedgekeurd. De voorgestelde wijzigingen in de ar bitrage- en scheidsrechterlijke voorschrif ten van den aardappelhandel worden na eenige bespreking goedgekeurd. De voorgestelde korting op de contribu tie der Z. L. M. wordt na eenige bespre king aangenomen. Dhr C. Franse wijst er nog op, dat meerderen meenen, dat er zoo weinig wordt gedaan, doch als we zien dat 'elke maand door bet Kringbestuur wordt ver gaderd waar iedere afdeeling een afge vaardigde beeft die daar eventueel wen schen naar voren kan brengen om ze daarna via de Z. L. M. door te geven aan bet K. N. L. Comité, dan treft dit verwet niet de organisatie doch deleden zelf. Goedgevonden wordt aan het K. N. L. Comité te verzoeken een nieuw urgentie programma te ontwerpen. Dhr Franse zag gaarne, dat Ged. Staten alsnog geen beperkende bepalingen pp de asbelasting invoerden. Algemeen is men van oordeel, dat voor Walcheren deze alsnog dienen achterwege te bleven. Dhr Zwagerman zette hierna 'in 'tkort uiteen, wat de consumptiemelkregeling voor Walcheren beteekent. Hij wijst er op, dat de wettelijke grondslagen om ontbindende krachten te bestrijden heel wat versterkt zijn en spreekt met waar deering over den steun van den Regee- ringsoommissaris, de rechterlijke macht en politie-autoriteiten om de afbrekers van deze nuttige regeling tot hun plichten te brengen. Met.algemeene stemmen wordt besloten het volgende telegram aan den Regee- ringsoommissaxis der Crisisi-Zuivel-Cen- trale te zenden. „De Kring Walcheren der Z. L. M. in algemeene vergadering bijeen, dankt u hartelijk voor steun, welslagen der con- sumptie-melkregeling op Walcheren, dia zegenrijke gevolgen heeft voor melkvee houders en melkhandel. Zij verzoekt u dringend krachtige onderdrukking van ontbindende krachten." Bij de rondvraag wordt gevraagd of er reeds iets bekend is omtrent de veetelling. Dhr Zwagerman zegt, dat dit door de Crisis-Varkens-Centrale moet geschieden op de bedrijven zelf. De voorzitter vraagt of bij de afname mogelijk ook rekening zal worden gehou den met de bestrijding der t.b.c. Dhr P. Brasser zegt, dat bij de inven tarisatie hieraan reeds aandacht geschon ken wordt. Dhr Zwagerman meent dat de bedrijven niet ontwricht zullen worden daar er ■slechts 1 op ongeveer 13 stuks aige- slacht zal moeten worden. Op vrijwel alle boerderijen heeft men veel meer dan het normale aantal run deren. Van belang is een soepel werkend stelsel en goede uitbetaling der over te nemen dieren. Hierna sloot de voorzitter deze verga- dering. i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3