Staten-Generaal. Uit de Provincie f 191.989 minder dan vorig jaar en f 41.041 minder dan de begrooting). Tele fonie f 9.842.610 (f 49.144 meer dan vorig jaar en f 55.610 meer dan de begrooting). Postchèque- en Girodienst f 2.416.808 f 169.603 meer dan vorig jaar en f 221.208 meer dan de begrooting). Onrust in het roode kamp. Afdeeling XII van de S. D. A. P. te Amsterdam heeft een motie aangenomen waarin het partijbestuur verzocht wordt den heer J. Duys te royeeren en den heer Zwertbroek van zijn functie als partijbe stuurder te ontheffen. Zaandam op zwart zaad. In den Zaandamschen Raad is gister avond behandeld het voorstel der so ciaal-democratische fractie, om te wei geren de bezuinigingseischen der regee ring in te willigen. Het voorstel werd aangenomen met 12 tegen 11 stemmen. Vóór stemden de Soe.- Democraten, de Communisten en de O. S. P.-er. De salariskwestie te Amsterdam. B. en W. van Amsterdam hebben thans een nieuw voorstel inzake loonkorting aanhangig gemaakt. Zij stellen thans voor, om de tijdelijke korting op de salarissen tot f 1000 te handhaven op het tegenwoordige peil, n.l. 2,5 pet. Op hen die een salaris verdienen van één a twee duizend gulden wordt een loonkorting toegepast over de eerste dui zend gulden van 2,5 pet. en over de twee de duizend gulden van 7 pet. Op alle salarissen boven de f2000 per jaar zal een korting worden toegepast van 7 pet. Ook hierbij gaan B. en W. er van uit, dat de pensioenpremie van het personeel met drie procent zal worden verhoogd tot het maximum van 8,5 pet. TWEEDE KAMER. Diverse contingenteeringsontwerpen. De Kamer hield gisteren een korte openbare vergadering. Vyf nieuwe leden werden geïnstalleerd, n.l. Mr F. A. van Dijken (A.R.), Jhr Mr Rutgers van Rozenburg (C.H.) en Schaep- man, G. W. J. van Koeverden en M. P. v. d. Weijden (R.K.). Voorts kwamen een aantal contingen teeringsontwerpen aan de orde. Bij dat tot regeling van den invoer van versch, gekoeld en bevroren rund- en kalfsvleesch merkte de heer van den Heuvel (A.R.) op, dat we tot ver in de geschie denis moeten teruggaan om vleeschprij- zen te vinden als de tegenwoordige. De exportbelangen van Denemarken kunnen niet van dien aard zijn, dat met de con- tingenteering niet verder zou kunnen wor den gegaan. De heer Lovink (G.H.) ondersteunde deze opmerkingen. De heer Van Voorst tot Voorst (R.K.) zeide, dat tot ergernis van den boerenstand destructie van vee wordt overwogen en toch wordt er weer geregeld Deensch vleesch ingevoerd. Denemarken is aardig op weg door zijn deviezenrege- ling onzen eigen export naar dat land om zeep te brengen. Wij, in onze goed heid laten nog 2500 stuks geslachte run deren uit Denemarken in ons land toe. Spr. wil sterke vermindering of een ver bod van den invoer van Deensch vleesch. De Minister van Economi sche Zaken hoopt, dat de heeren, die bezwaar hebben, toch hun steun aan het wetsontwerp zullen geven. Geen enkel land kan zonder meer een eenzijdige handelspolitiek toepassen. De beteekenis van den invoer in Denemarken heeft zich ongunstig ontwikkeld; dit is juist en heeft de aandacht; het gaat in hoofdzaak om chemische artikelen, kunst meststoffen, planten en bollen. Die uit voer moet niet noodeloos in verder ge vaar worden gebracht. Het ontwerp werd z. h. st. aangeno men. Bij het ontwerp tot regeling van den invoer van boter drong de heer V e r - voorn (Plattelb.) aan op verdere maat regelen. De beperking van den invoer gaat niet ver genoeg. De Minister van Economi sche Zaken ontkende, dat bij de con- tingenteeringen de belangen der industrie worden gesteld boven die van den land bouw. Ook bij de contingenteering van landbouwartikelen moet redelijkheid naar alle zijden worden betracht. Wat andere eetbare vetten betreft, ook die zijn aan de noodige heffingen onderworpen. Ook dit ontwerp werd z.h.st. aangeno men. De vergadering werd verdaagd tot 4 Juli. DE „KONINKLIJKE" EN DE GULDEN. Scherp protest tegen Dr Deterding. Het weekblad „In- en UitvoeT" neemt in een artikel over den bekenden brief van den heer Deterding inzake den gul- den als vaststaand aan, dat de Koninklijke het grootste belang heeft bij de daling van den gulden. Het concern van de Ko ninklijke, aldus het blad, beschikte Mei 1932 over f 343 000.000 liquide middelen, die op f 12.900.000 na, geheel in dollars en ponden belegd waren (1). Kort, tevo ren had de Bataafsche op haar ponden- bezit f46.000.000 en de Koninklijke nog eens f 2.900.000 verloren. Uit de verslagen der Koninklijke leidt het blad af, dat de maatschappij de laat ste jaren voortdurend op een stijging van het pond sterling speculeert. Ook over 1932 had Sir Henry, het weer misgezien; zoo zqgt het verslag: „Thans moeten wij constateeren, dat onze verwachting niet in vorvulling is gegaan, nadat het pond eerst tot boven f9 was gestegen, is het wederom belangrijk gedaald." Mei 1933 beschikte het concern van Koninklijke over plm. f422.800.000 aa liquide middelen; thans wordt de same- stelling van de valuta in het geheel niet meer piedegedeeld. We hebben zoo'n stil vermoeden, zegt In- en Uitvoer, dat dit wel eens kon zijn, omdat er hier en daar nog een „Dollartje" onder het gras schuilt. Sir Henry, die, dat loeren de feiten, op de valuta, wat zijn eigen ondernemin gen betreft, een onjuiste kijk gehad heeft, zal nu aan ons land willen zeggen, hoe het moet. Een schande vindt het blad het, dat iemand, wiens ondernemingen een overgroot belang hebben bij de daling van den gulden, d.w.z. een stijging dus van pond en dollar, ongevraagd zich op deze wijze op den voorgrond dringt. Het blad spreekt de hoop uit, dat men den heer Deterding duidelijk te kennen zal geven, dat hij niet aangewezen is om ongevraagd advies in deze materie te geven en dat het voor zijn ondernemingen wat beter geweest ware, indien hij wlat meer vertrouwen in den gulden getoond had. Lezing Ned. fabrikatenhuis te Goes. (Slot.) Na de pauze wees dhr Born op de woor den van Minister Verschuur: „Het Neder- landsche volk is onvoldoende ingelicht". De Nederlandsche producten moeten dus beter worden bekend gemaakt. Goede propaganda is noodig, zoowel massaal als individueel. Spr. besprak daarna enkele bekende Ned. industrieën die ook exposeerenop de tentoonstelling in bet Schuttershof: Van Nelle te Rotterdam, koffie en thee, Nederl, verpakking, een klinkende Nederlandsche naam, op ieder pakje de naaml) ,Tiele- man en Dros te Leiden, conservenfabriek; Adelaar Zeepfabrieken, Robinson-schoen- fabrieken (36 pet. van de in Nederland gedragen schoenen zijn buitenlandsche, terwijl de Nederlandsche schoenindustrie bij machte is geheel Nederland van schoe nen te voorzien, waarbij Spr. nog op merkt, gehoord te hebben, dat een buiten landsche schoenfabriek 400 winkels in Nederland wil openen), Nimco kinder schoenfabriek, geneesmiddelen van A. Mijnhardt te Zeist (voor miljoenen gul dens worden helaas jaarlijks buitenland sche geneesmiddelen ingevoerd, terwijl we toch ook geen buitenlandsche dokters roepen en onze Nederlandsche industrie zeer best hoofdpijntabletten, enz. kan leve ren), Daalderop metaalfabrieken te Tiel, de Zwolsche slaoliefabriek van Reinders (een zuiver Hollandsche fabriek, die geen gemengd fabrikaat aflevert), Timtur schoenfabrieken te Waalwijk, Novana tricotfabriek, Delana tricotbovengoede- renfabriek te Dedemsvaart, fa. Jannink te Enschedé (Sorita-zijde, die zeer nood zakelijk de buitenlandsche zijde moet vervangen in bet belang van onze nood lijdende textielindustrie), Van Rijns mos terd die zoo'n uitstekende naam heeft, Haars en Boog azijn en tafelzuren, Ho- uig's soepen en bouillonblokjes, zelfwer kend 1, 2, 3 waschmiddel te Apeldoorn, dat het Duitsche waschmiddel uitste kend kan vervangen, de Bekkon emaille- fabriek (die een speciaal Jeko-theelicbtje in den handel brengt) en de Kon. Vereen. Tapijtfabrieken, die aa^ zoovele arbei ders werk verschaffen. Spreker wekte ten slotte op, ook in Goes den strijd te voeren vóór het Nederlandsche fabrikaat en om de interessante tentoonstelling van Neder- landsch fabrikaat, die gratis toegan kelijk is, Woensdag en Donderdag (van daag en morgen) te bezoeken. Iedere twintigste bezoeker ontvangt een cadeau. Mevr. Ballegoyen de Jong dankte na mens de vereen, van Ned. huisvrouwen den spreker voor zijn causerie. Verschillende der aanwezige dames wa ren zoo gelukkig een cadeau, aangeboden door een der exposeerende fabrikanten, te ontvangen. Gisteravond werd de lezing voor een volle zaal herhaald. De tentoonstelling. Hedenmiddag brachten wij een bezoek aan de tentoonstelling, die vanwege het Nederlandsch fabrikatenhuis in de groote zaal van het Schuttershof wordt gehou den. Het is een mooie, interessante expo sitie, die met smaak in elkaar is gezet en waar de bezoeksters, naast oude bekenden, ook vele nieuwe stands zullen aantreffen. De tentoonstelling, bestaande uit twintig stands, is feitelijk één aansporing tot de huisvrouwen: koopt Nederlandsch fabri kaat en bevoordeelt niet het buitenland ten koste van onze landgenooten. De fa. Wed. Van Nelle maakt in een keurig verlichte stand een artistieke re clame voor haar reeds zoo overbekende koffie en thee. De B e c c o n Emaillefabriek te Doe- tinchem exposeert tal van emaille,artike len, o.a. de Jeko-gascomforen. Daarnaast ziet men een verzameling mooie dames- en heeren Timturschoenen, Waalwijksch fabrikaat. De bekende Daaldero p-metaal- fabriek te Tiel maakt nu speciaal reclame met een prachtcollectie tin. Dat er ook Nederlandsche soeptabletten en bouillonblokjes zijn, be wijst de fa. H o n i g te Koog a. d. Zaan. Voor verschillende soepen kan men hier terecht. De electrische appaxatenfabriek te Ede komt o.a. uit met verwarmingstoestellen. De dames zulen zeker wel groote be langstelling hebben voor de mooie, on kreukbare Sorita-zijde van de fa. Ger hard Jannink te Enschedé. Aan het eind der zaal is over de volle breedte een reuzen-stand van de Kon. Vereen. Tapijtfabrieken te Rotterdam, Moordrecht en Deventer (K. V. T.). Schitterende Silma en Darrab, Ko- nia, Moquette, Bouclé, Hercules en Tapis beige (zonder zoom) tapijten in alle soor ten en prijzen ook loopers, bewijzen, wat onze nationale industrie vermag. De Novana tricotfabriek te Asten expo seert een mooie verzameling tricotage (o.a. bedrukt). Daarnaast vindt men de inzending kin derschoentjes van de Nimco-fabrieken uit Nijmegen. In het midden van de zaal deelen Van Rijn's mosterd die ook reeds een voor treffelijke reputatie heeft verworven en Haas' Boog azijn en tefelzuren broederlijk een stand. Daarnaast trekt de hooge schuimzuil van Adelaars zeepfabrieken te Wormer veer de aandacht. Aan de zijde van de zaal exposeert de Robinson schoenfabriek te Nijmegen hee ren- en jongensschoenen, daarnaast de Zwolsche slaoliefabriek van Reinders haar boterolie en verschillende soorten (o.a. niet stollende) slaolie. De Delana tricotfabriek te Dedemsvaart heeft een mooie inzending dames- en heeren- en kindertricot-artikelen. In het midden van de zaal vinden we verder den s'tand van de firma M ij n - hardt uit Zeist. Al de hier geëtal- leerde geneesmiddelen opnoemen, gaat niet. De meeste er van zijn trouwens door adverteeren en gebruiken wel bekend. De Vereenigde Chemische Fabrieken te Nijmegen vestigen de aandacht op het Ovaline kachelzwart, terwijl de firma Tieleman en Dros uit Leiden heeft gezorgd voor een smaakvolle en smake lijke uitstalling van haar talrijke con serven, merk Molen. Tenslotte noemen wij nog het 1, 2, 3 zelfwerkend Nederlandsch wasch middel, fabrikaat van Arsol uit Apel doorn. Gaarne wekken wij onze lezeressen op deze gratis toegankelijke tentoonstelling te bezoeken, de Nederlandsche industrie te steunen en daardoor mede te werken het aantal Nederlandsche werkloozen te verminderen. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N. S. F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) De landarbeiderssta king in Zeeuwse h-V 1 a a n d e- r e n. In verband met het nog steeds voortduren van de landarbeidersstakin gen te Zuidzande en Retranchement in Westelijk Zeeuwseh-Vlaanderen, heeft de rijksbemiddelaar, prof. Josephus Jitta, de landbouwers uit die dorpen en de verte genwoordigers van de landarbeidersbon den opgeroepen voor een bespreking op heden te Vlissingen. Een geheime zender te Middelburg? Maandagavond om streeks half acht, konden de luisteraars, die hun toestel op de korte golf hadden ingesteld, de programma's der stations, waarnaar zij wilden luisteren, niet vol gen, doordat een onbekende allerlei tech nische mededeelingen deed over de wijze waarop hij een uitzending verzorgde. Vol gens zijn uitlatingen deed hij dit in Mid delburg zelf. (Midd. Crt.) Werkloozenzorg door de Kerken. De Provinciale Com missie in Zeeland, ingesteld door den Centralen Raad voor werkloozenzorg door de Kerken, onder voorzitterschap van Z. Exc. Dr J. R. Slotemaker de Bruine, heeft aan alle gemeenteraden, Kerkeraden, Chr. Jeugdorganisaties en Chr. Sociale Bon den in Zeeland een schrijven gezonden, waarin zij er op wijst, dat de langdurige werkloosheid, dermate demoraliseerend is, dat alles gedaan moet worden om de funeste gevolgen er van te ondervangen. Zij is van oordeel, dat nog veel meer ge daan kan en moet worden voor de geestelijk zedelijke verzorging dan tot op heden gedaan is. De commissie vestigt er de aandacht op, dat het niet in haar bedoeling ligt, het werk zelf ter plaatse te organiseeren, dit zal moeten geschieden door plaatselijke commissies, samengesteld uit vertegen woordigers van de verschillende groepen hierboven genoemd, welke hebben na te gaan wat ter plaatse gedaan kan worden voor de vakopleiding, ontwikkeling en ont spanning. De commissie wil alleen stimu- leerend werken en zooveel mogelijk met advies en voorlichting bijstaan. Daar er voor de commissie alles in gelegen is om een zoo zuiver mogelijk overzicht te krij gen van hetgeen in de verschillende ge meenten reeds gedaan wordt, is een vra genlijst bijgevoegd, welke de secretaris van de Provinciale Commissie, de heer J. Lo- rier Jr, Beenhouwerssingel 70, te Mid delburg, gaarne vóór 20 Juli ingevuld te rug verwacht. Stertocht van den A. N. W. B. Zaterdag bestaat de Algemeene Ne derlandsche Wielrijdersbond, de groote or ganisatie op het gebied van tourisme in Nederland 50 jaar. Eén der onderdeelen van de feestelijk heden, die ter eere van dit gouden jubi leum plaats hebben, is een stertocht voor de beoefenaars van verschillende takken van sport te land en te water. Voor Zeeland komen voor deelname, ge zien de afstanden, die in de voorwaarden zijn opgenomen, alleen vliegeniers, auto mobilisten en motorwielrijders in aanmer king. Het doel van den stertocht is, dat allen ongeveer 1500 deelnemers, Vrijdagmor gen tusschen 10 en 12 uur op het vlieg veld Schiphol te Amsterdam aankomen en zich daar aan een gemeenschappelijken koffietafel vereenigen. Voor de controle zijn alom posten aan gewezen, waar de deelnemers, die met de kleuren van den A. N. W. B. gesierd zijn, zich moeten melden, wat kan geschieden vanaf Donderdagmorgen 6 uur. Voor Zeeland zijn vier posten aangewe zen, waar men zich ook in den nacht van Donderdag op Vrijdag zal kunnen melden. Die posten zijn te Middelburg ten hui ze van den consul, den heer Mr P. G. Adriaanse, Lange Delft H 15; te Suis in het Bondshotel „Het Hof van Brussel", eigenaar F. A. Hiller, Kade; te Terneuzen bij den heer A. W. Brons, Westhoekstraat 52 en te Zierikzee in de garage Anker, Havenplein A 325. De posten zullen kenbaar zijn aan de ontplooide hondsvlag en des nachts aan een steeds brandend licht. VacantiecursusBinnen- vaart. Naar wij vernemen zal de va- cantiecursus van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart voor directeuren en leer aren der Binnenvaartscholen dit jaar ge houden worden van 31 Juli tot 5 Aug. Het instructievaartuig „Prinses Julia na", aan boord waarvan de vacantiecur- sus plaats heeft, zal met de deelnemers aan den cursus een oefentocht maken door Zeeland, met als eindbestem ming de Belgische haven Gent. De route is als volgt vastgesteld: Amsterdam, Dordrecht, Terneuzen, Gent en terug van Gent via Breskens, Vlissingen, Middelburg, Veere, Dordrecht, Gouda, Haarlem naar Amsterdam. Zomerdienstregeling Stoomtram Bresken sM a 1- d e g h e m. Met ingang van 1 Juli wordt de dienst van bovengenoemde tram ge deeltelijk omgezet in autobussen. Liepen er vorige seizoenen op beide trajecten 7 trams vice-versa, thans wordt de lijn BreskensMaldeghem teruggebracht op 5 trams, doch uitgebreid met 3 busdien sten op Brugge, welke ook alle stations aandoen en 2 diensten op Knocke, welke rijden via Sluis en een busdienst tot Aar denburg, zoodat op alle booten, uitgezon derd de eerste boot van 6 uur uit Vlis singen, een directe verbinding is. De dienst BreskensRetranchement Knocke krijgt nu 6 doorloopende diensteu per tram, terwijl 2 bussen loopen via Oostburg, welke rijden op booten, waar geen tram op loopt. Ter Burgerlijke zitting van de Recht bank te Middelburg werd beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand te 's-Heer Arendskerke, dhr A. A. Elenbaas, burgemeester aldaar. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: In de provincie Zeeland: a. met ingang van 3 Augustus tot dijk graaf van het waterschap de Vrije Pol ders onder Tholen: J. M. Wagemaker te Tholen. b. tot dijkgraaf van den Thoorinpolder: W. de Jonge te Wissenkerke; c. met ingang van 6 Juli tot dijkgraaf van den Stadspolder: A. G. G. Danekaerts te Kortgene; d. met ingang van 18 Juni tot voor zitter van het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Scher- penisse; J. Oudesluys J. Nz. te Scherpe- nisse; e. met ingang van 1 Augustus tot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de sluis van den Oos- terlandpolder: L. Overbeeke te Wolfaarts- dijk; f. met ingang van 1 Augustus tot ge zworene van den Wilhelminapolder (Z.B.) A. de Groene te Kattendijke; g. tot gezworene van den Stadspolder: J. D. Verburg te Kortgene; h. met ingang van 1 Augustus tot lid van het bestuur van het waterschap Stop peldijk c.a.: E. C. Fassaert te Hontenisse. Middelburg. De volkszangschool der Vereen. Uit het Volk Voor het Volk zal dit jaar haar gebruikelijke openbare les voor de vacantie niet geven. De reden daarvan is, dat men in October a.s. het 50-jarig bestaan der school eenigszins feestelijk hoopt te herdenken en dit met de opvoering van een zangspel, waarvan de voorbereiding reeds in vollen gang is. In de onder presidium van den 'heer W. Berdenis van Berlekom gehouden al gemeene vergadering van de Vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen te Middelburg, bracht de secretaris, de heer Dr W. S. Unger, het jaarverslag over 1932 uit, waaraan het volgende is ont leend. De belangrijkste gebeurtenissen in 1932 waren de verschijning van de beschrij ving van de bouwgeschiedenis van het stadhuis door Dr W. S. Unger en de her denking van 'het 25-jarig bestaan der ver eeniging. Voor subsidieering van de restauratie was dit jaar geen bijzondere reden. De fraaie pomp op de Vischmarkt, die van 1747 dateert en waarvan het bovenstuk in zeer desolaten toestand verkeerde, trok de aandacht van het bestuur. De dienst der gemeentewerken was echter reeds eigener beweging tot de noodige reparatie overge gaan. De ongunst der tijdsomstandigheden bleef ook de vereeniging in haar ledental en bedrag der contributies niet gespaard. De vergadering keurde het jaarverslag goed, evenals de rekening met een eind cijfer van f 548,39 en een batig saldo van f 6.07. De vergadering herkoos tot be stuursleden de fceerea J. A. van Door- ninck, Mr R. M. van Dusseldorp en J. H. Klarenbeek. De heer Ir Rothuizen vroeg eenige in lichtingen omtrent het standpunt der ver eeniging ten aanzien van restauratie van gevels, waarvan de onderpui door veran dering is bedorven; ook wenschte hij te vernemen, of het gemeentebestuur de ver eeniging om advies vraagt bij wijziging van monumentale gevels. Het antwoord luidde, dat de daarvoor ingestelde instan tie de plaatselijke monumentencommissie is. De zangschool der gem. zangvereen. „Hosanna" geeft morgenavond een uit voering. Men zie de advertentie in dit nummer. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 58,29 op. Salarissen Keurings dienst. Men vestigt er onze aandacht op, dat van de in ons nr. van Maandag genoemde salarissen van het personeel van den Keuringsdienst nog moeten worden afgetrokken: 4 pet. standplaatsaftrek, 8.5 pet. pensioenpremie, 6.5-9 pet. crisiskor ting en voor ongehuwden nog 3 pet. kor ting extra, dezelfde kortingen, die ook op het rijkspersoneel worden toegepast. Hedenmiddag om 12 uur arriveerde op de Groote Markt een gezelschap ouden van dagen (320 in getal) uit Bergen op Zoom, welke een autotochtje naar Vlis singen maakten. Nadat de auto's, 60 par ticuliere en 2 groote bussen, geparkeerd waren, werd koffie gedronken, waarna de rit naar Vlissingen werd voortgezet. Daar zou in Britannia de maaltijd worden ge bruikt. Schore. De weegbrug bij de Schorehrug over het kanaal, welke een tijd lang we gens herstelling en vernieuwing heeft stil gelegen, is thans weer in gebruik ge nomen. Het weegvermogen is opgevoerd van 5000 tot 15000 Kg. lerseke. Vanavond zal de Raad verga deren om onder meer te benoemen een se cretaris, een ontvanger en een ambtenaar van den burgerlijken stand. Gisteren is het wachtschip (de oude kanonneerboot H. M. Ramses) voor de jaarlijksche schoonmaak weggesleept van de Ierseksche Bank. Het wachtschip, dat in een dringende behoefte voorziet, wordt noode gemist. Vrijdag zal voor het kantongerecht te Goes dienen de zaak tegen den heer Willemsen oftewel het proces verbaal, dat aanhangig is gemaakt tegen het plakken van het reclamebiljet van Dr Golijn (Stemt lijst 33) aan den gevel van het huis van dhr W. Dhr Willemsen zal rechtskundig worden bijgestaan door Mr L. van Andel uit Middelburg. Wemeldinge. Maandagavond kwam de Arja-club „Pro Rege" onder leiding van J. v. d. Berge bijeen. De voorz. behandel de de A. R. beginselen: De overheid Gods dienaresse; Gehoorzaamheid der onder danen om 's Heeren wil en De overheid een wreekster tot straf". Een leerrijke bespreking volgde op dit onderwerp. Burgemeester Keijzer en dhr J. A. Do- minicus, adviseurs der club, waren mede aanwezig. Er werd één nieuw lid ge wonnen. 's-Gravenpalder. Hedenmorgen, terwijl de vrouw van G. Polderman haar huise- lijken arbeid verrichtte, viel zij neer. Een harer zoons vond haar in het portaal lig gende. Dr Koole, die spoedig ter plaatse was kon slechts den dood constateeren. Aagtekerke. De raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond. Afwezig dhr P. de Visser wegens ziekte. Het adres van de gemeente Poortvliet inzake steun aan den landbouw en werk verruiming voor de landarbeiders werd na eenige discussie met algem. st. voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd gelden beschikbaar te stellen ten behoeve van het aanschaffen van nieuwe gordijnen en het uitbreiden van leermiddelen voor kennis der natuur ten behoeve van de Lagere school voor Onderwijs op Geref. Grondslag. Op een verzoek van het Vleeschfonds werd besloten geen slachthuisrechten te doen betalen door hen die van het slacht huis gebruik maken voor noodslachtin- gen, wanneer die noodslachtingen zijn af gekeurd. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven werd besloten voor verpleging van besmettelijke zieken aan te sluiten bij het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen Domburg. In de Dinsdagmorgen gehou den Raadsvergadering legde het nieuw benoemde lid van den Raad, dhr M. Jan- se, de vereischte eeden af. De voorzitter wenschte hem geluk en gaf hem de ver zekering, dat hij bij zijn werk steeds zal kunnen rekenen op den steun van den ge- heelen Raad. Dhr Janse dankte den voor zitter, verzekerende, dat hij steeds naar plicht en geweten en met inspanning van alle krachten werkzaam zou zijn als Raadslid. Daarna werd overgegaan tot benoe ming van een wethouder (vacature-Reijn- houdt). Na twee vrije stemmingen, waar bij de volstrekte meerderheid niet werd verkregen, werden ten slotte drie stemmen op dhr Brand, en twee op dhr J. de Pag- ter Lz. uitgebracht, zoodat eerstgenoemde benoemd was. Dhr Brand zegt de benoe ming aan te nemen, al beseft hij, dat een zeer moeilijke taak hem wacht. De voor zitter zegt dat de taak van een wethouder moeilijk is, maar dat hij steeds heeft ge toond een ijverig Raadslid te zijn en hij zal kunnen rekenen op de medewerking van den Raad. Aan de orde was thans de benoeming van een lid. van de Commissie van werk-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2