DEZEEDW OUDER VALSCHE VERDENKING TWEEDE BLAD. Uit de Provincie. FEUILLETON VAN DINSDAG 27 JUNI 1933, Nr 226. BEZUINIGING BIJ HET INDISCHE LEGER. Legercommandant en Minister. De krach tige hand. In verband hiermede schrijft een rus tend Indisch ambtenaar aan het Hbld.: Een der laatste berichten over Indi sche bezuinigingen luidde, dat het depar tement van Uorlog afwijzend stond tegen over elke beperking, hoe klein ook, van zijn zoovele malen grooter budget. Even later deelden de bladen mede, dat de mi nister van Koloniën verklaard had de verantwoordelijkheid voor de gevolgen van verdere bezuiniging op de militaire uitgaven in Indië te hebben overgenomen. Den gewonen lezer zal het eigenaardige van die verklaring wellicht zijn ontgaan en daarom schijnt het goed hierop eens bijzonder het licht te doen vallen. Het departement van Oorlog is altijd gewend geweest op eenigszins kwistige wijze met het geld om te gaan. Dat is mis schien hierdoor te verklaren, dat het le ger vaak werd geroepen om in noodgeval len op te treden en in dergelijke omstan digheden overweging van de kosten naa<- den achtergrond moet wijken. De omslachtige en dure werkwijze van het departement van Oorlog bleef vanzelf niet onopgemerkt, doch wanneer b.v. van regeeringswege er de aandacht op werd gevestigd, dat andere groote gouverne mentsinstellingen (gevangenissen, krank zinnigengestichten) de groote leveranties veel goedkooper verkregen dan het leger, dan toonde het departement met tal van redenen aan, dat het zóó en niet anders had kunnen doen. Wanneer in zorgelijke tijden voor de schatkist allerwegen op beperking van uitgaven werd aangedrongen, dan werden door dit departement hier en daar wel enkele bezuinigingen beproefd en zoo breed mogelijk uitgemeten, maar bij ver deren aandrang van hoogerhand werd een „non possumus" kracht bijgezet met de verklaring, dat de legerleiding bij1 ver dere bezuiniging de verantwoordelijkheid voor het paraat-zijn van het leger niet langer kon dragen. Het is niet te verwon deren, dat een niet-krijgskundig gouver neur-generaal voor zulk een argument zwichtte en van verder aandringen op be perking afzag. Nu de nood van 's lands schatkist in Indië wel zeer hoog is gestegen en alle departementen herhaaldelijk worden aangespoord om voorstellen tot belangrij ke bezuinigingen in overweging te nemen, zal misschien het 'departement van oorlog opnieuw getracht hebben op dezelfde wijze aan ingrijpende bezuinigingen te ontkomen en zal de gouverneur-generaal bij het overleg met den minister daarvan mededeeling hebben gedaan. Maar thans kan die tactiek niet baten. Ditmaal is de minister van Koloniën iemand, die ook als minister van Oorlog geen kwaad figuur sloeg. Bij hem sloeg het argument niet in en laconiek deed bij weten, dan de verantwoordelijkheid van den legercommandant wel over te nemen. De bedreiging van den stok achter de deur heeft thans haar kracht verloren, zoodat ook bij het departement van Oor log verdere bezuiniging voortgang kan vinden, dank zij het krachtdadig ingrij pen van minister Colijn! De Zangersdag te Breskens. Zaterdag is onder groote belangstelling de Zangersdag van de Chr. Zangvereeni- gingen in O.- en W.-Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden. Onder begunstiging van mooi weder opende om plm. 2 uur Ds Kelder van Breskens dezen dag en schetste wat het lied vermag. Nadat hij in gebed was voorgegaan werd allereerst gezamenlijk Vrij naar het Engelsch. 79.) o— Een voorgevoel, dat maar al te zeer waarheid bevatte. „Channing", zei de heer Williams, nauwelijks wachtend jtot de dienst voorbij was en het gehoor het ge bouw verliet: „De deken heeft me gespro ken over die vervelende kwestie. Wat moe ten we doen?" Zijn hart scheen een oogenblik stil te staan. Ook deze verdienste zou hem ont nomen worden; hij wist het. Moest hij een nietsnut worden, die zijn vader maar tot last was? „Ikr kwam hem vanmorgen in de High Street tegen en hij hield me aan," ver volgde de heer Williams. „Hij vindt, dat, als je schuldig bent aan den diefstal, je je plaats hier niet hoort te houden. Ik heb hem verteld, dat je niet schuldig was, dat ik daar vast van overtuigd was, maar hij reageerde er heel koeltjes op. De deken is een streng man, dat heb ik altijd wel gezegd." „Hij is een braaf mensch en alleen streng wanneer er reden voor is," ant- ruim 650 zangers(essen) een grootschen indruk maakte. Het eerst betrad nu „De Lofstem" van Cadzand het podium, welke dadelijk toonde, wat met ernstige studie te berei ken valt. Vervolgens traden resp. op Aardenburg, Schoondijke, Zaamslag en Terneuzen. In een pauze, die nu gehouden werd, gaf de Chr. Harmonie „Hosanna" uit Axel enkele nummers ten beste, onder leiding van den heer P. J. Brakman. Het Oostburgsche Kinderkoor zong nu enkele nummers, waarna achtereenvol gens zongen Hulst, Sas van Gent en Kloos- terzande (gecombineerd), Zaamslag veer, en Nieuwvliet, waarna voor afwisseling zong het Mannenkoor uit Temeuzen. Jammer, dat het nu begon te regenen. Velen hadden reeds een toevlucht gezocht in de schuur van den heer Manneke, toen vóór de pauze de vereeniging „Asaf" uit Axel, het tweede gedeelte zou besluiten. Ondanks den stroomenden regen bleven velen luisteren naar dit goede koor. De meesten zochten nu een goed onderko men, doch de goede regeling was weg. Het Jeugdgebouw was spoedig tot in alle hoeken gevuld. Besloten werd, dat het Kinderkoor uit Axel hier voorloopig zijn programma zou afwerken onder leiding van den heer Le Feber. Een daverend applaus volgde na elk stukje, dat deze kleinen keurig zongen. Ofschoon het weer nu opgeklaard was, besloot men maar, daar van de vereenigingen uit Groede, Hoofdplaat en Oostburg verschillende leden huiswaarts gekeerd waren, deze vereenigingen niet meer te laten optre den. Alleen Breskens zong nog een twee tal nummers. Ds van Kooten uit Groede werd nu nog gelegenheid gegeven een slotwoord te spreken. Ondanks de teleur stelling, aldus spr., was er groote reden tot dankbaarheid om God te danken voor hetgeen hij ons nog steeds schenkt in Zijn groote liefde. Na nog een opwekking aan de niet-aangesloten vereenigingen, om toch vooral aan te sluiten bij den Bond van Chr. Zangvereenigingen in Neder land, eindigde hij met dankgebed. Op zijn verzoek werden nog gezongen het 3e vers van „Gelukkig Vaderland" uit Va lerius' Gedenckklank en twee coupletten van het „Wilhelmus". Waarschuwing tegen „Ned. Land- en Stadzending". Het Centraal Archief en Inlichtingen bureau inzake Maatschappelijk Hulpbe toon voor Nederland, waarschuwt, dat onder den naam „Ned. Land- en Stadzen ding" in den laatsten tijd werkt een „Co mité", dat voorgeeft Zending ten doel te hebben. De leiders, Jan Willem Verbeek en Dirk van Tol, laatstelijk in woonwagens verblij vend te Renkum, staan niet gunstig be kend. Gecolporteerd wordt met een blaadje: „Zendingsblad ten dienste van de Ned. Land- en Stadzending", dat tegen den prijs van 10 cent wordt verkocht. De opbrengst strekt geheel ten eigen bate. Verbeek neemt personen in dienst, aan wie hij een door hem geteekende legimi- tatiekaart ter hand stelt. Steun aan ge noemd „Comité", in welken vorm ook, is ten eenenmale ai te raden. De verwachting voor het komende seizoen. Wij lezen in het „Domburgsch Badnieuws": Wat zal ons 't seizoen 1933 brengen? Die vraag is ons al zoo vaak gesteld en steeds als nu moesten wij er het antwoord op1 schuldig blijven. In den „goeden ouden tijd", die nog maar een paar jaren achter ons ligt, kon men zich lang vóór Juni wel aan voorspellingen over 't komende seizoen wagen, maar in deze sombere tijden valt er zelfs nu nog weinig van te zeggen. Naar huizen vooral naar kleinere goedkoope - was nog al vraag en vele van deze zijn dan voor één of twee maan den verhuurd, doch met de aanvragen voor hotels en pensions loopt het nog niet druk. Nu is men over 't algemeen, in verge lijking met vroeger, met het bespreken van logies niet zoo haastig, daar men wel weet, datook bij wat latere bespreking nog wel wat goeds te vinden is, maar wat Juli betreft, wordt 't nu toch tijd en mocht woordde Arthur, die zelf te veel recht vaardigheidsgevoel bezat om iemand ten onrechte te laten beschuldigen, al was het tot zijn eigen verdediging. „Heeft hij u opdracht gegeven me te ontslaan?" „Zoover is het nog niet gekomen. Ik zei, dat als een mensch valsch beschul digd werd, dat nog geen reden was, waarom iedereen hem steeds dieper in den moddêr zou trappen. Hij antwoordde me nogal scherp, dat ik als regel daar ge lijk in had, maar dat jij1 naar allen schijn alles behalve onschuldig was aan hetgeen je ten laste is gelegd." Arthur zat heel stil, kraste met een pot lood over z'n muziek. Nooit had hij ster ker dan nu gevoeld, dat de schijn tegen hem was. „Het leek me het beste hier even langs te loopen en het je te vertellen, Chan ning," merkte de heer Williams op. „Ik zal je niet ontslaan, daar kun je zeker van zijn, maar als de deken zijn veto uit spreekt, kan ik er niets meer aan doen. Hij is hier de baas en niet ik. Ik begrijp niet, wat de menschen toch mankeert om aan jou te twijfelen. Ze zouden het nooit in hun hoofd halen als ze maar een greintje gezond verstnrA hadden." De organist eindigde het gesprek cn liep haastig de trap af hij had het al tijd druk. Arthur zamelde zijn muziek bij elkaar en vertrok. Het was hem, als was de aanvragens* room 77V wat grooter wor den. Ook met. aanvragen uit Duitschland is het nog vrij treurig gesteld geduren de de laatste weken ontvingen wij er en kele meer dan verleden jaar over de overeenkomstige weken maar het blijft toch maar bij „enkelen". Reeds voor f 8.40 per maand kunt U zich thans een Philips radio-installa tie aanschaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Zeeuwsch Drank we er- Go m i t Door afgevaardigden van de Zeeuwsche Propaganda-commissie van de „Nederlandsche Vereen, voor Afschaffing van Alcoholhoudende dranken", van het Zeeuwsche district van de „Ned. Chr. Ge heelonthouders Vereeniging" en van de Zeeuwsche Bond van de „Gereformeerde Vereeniging voor Drankbestrijding" werd Zaterdagmiddag j.l. te Middelburg opge richt het „Zeeuwsch Drankweercomité". Deze organisatie bedoelt de ter hand ne ming van maatregelen voor drankbestrij ding, welke gemeenschappelijk kunnen worden verricht, en waarbij alleen die ac ties worden gevoerd, waartegen bij geen der aangesloten organisaties pricipieele bezwaren bestaan. Schore. Het ligt in de bedoeling, dat de ouden van dagén uit deze gemeente Zater dag 8 Juli a.s. een reis maken naar Breda en omgeving. Het betreffende comité be staat uit de heeren J. G. van Nieuwenhuij- zen, burgemeester, voorzitter; W. Karei- se, A. Bruijnzeel, M. Smits, J. Overbeeke, G. van de Repe en J. Hendrikse. Rilland-Bath. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving dhr Van 't Leven. De voorzitter deelt mede, dat door den ontvanger ten behoeve der zekerheidstel ling hypotheek is verleend op onroerend goed, de akte is gepasseerd en de ver- eischte stukken zijn in het bezit der ge meente, zoodat de beëediging kan plaats hebben. De heer De Goffau, benoemd tot Secretaris-Ontvanger, legt daarop de door de wet voorgeschreven eeden af. De voorzitter wenscht daarop de heer De Goffau namens den Raad geluk met zijn ambtsaanvaarding. Hij' kan verklaren dat de nieuwe Secretaris-Ontvanger tij dens de tijdelijke waarneming dezer func tie tot volle tevredenheid van den Raad, van B. en W. en van hemzelf is werk zaam geweest en spreekt de wensch uit, dat de heer De Goffau onder Gods ze gen bij; zijn ambtsvervulling nog veel in het belang der gemeente moge verrichten De heer De Goffau zegt voor deze woor den hartelijk dank. Bericht is ingekomen, dat door Gedep. Staten de gemeenschappelijke regeling met Goes inzake de gasvoorziening van „Oosteinde" is goedgekeurd. Het bekende adres van den Centralen Bond van kerken inzake steun aan jeug dige werkloozen wordt ter afdoening in handen gesteld van B. en W. Voor een in het najaar te hou den bazar ten bate van de afd. Rilland- Bath van „Het Groene Kruis" worden enkele lokalen der O. L. school te Rilland afgestaan, terwijl op voorstel van B. en W. wordt besloten daarvoor geen vergoe ding te berekenen, aangezien het hier be treft een belang der geheele burgerij. Door B. en W. wordt voorgesteld te voldoen aan het verzoek der Vereen, tot bevordering van de verkrijging van on roerend goed door Landarbeiders te Ril land-Bath om te besluiten, in verband met de heerschende crisisomstandigheden den looptijd der geldleening 1923 groot f 10 Tri te brengen van 30 on 50 jaren, mits het Rijk eenzelfde besluit neemt en onder bemaling, dat bij: herstel van het economisch leven de oorspronkelijke af lossingstermijnen worden hersteld. Daar toe wordt met alg. st. besloten. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten te garandeeren het gebruikelijke per centage der kosten van een uitbreiding van het gasbuizennet in den Tweeden Weg. B. en W. stellen voor het aantal aan- deelen in de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten te brengen van 2 op 4. De heer Van Gorsel heeft tegen het voorstel geen bezwaar, maar vraagt zich af, of het geld daarmee niet vast komt te liggen. De stukken zijn niet gemakke- hem een zware last te meer op de schou ders gelegd. Hij ging de kerk door en liep de trap naar de kruisgangen af. Toen hij het huis van den deken voorbijging, ging juist de deur open en kwam dokter Gardner in ambiskleeding naar buiten. Hij sloot de deur achter zich, maar niet, voor Arthur gezien had dat de deken alleen in zijn kamer zat met een dik foliant voor zich. Beiden waren juist uit de kathedraal ge komen. Arthur nam zijn hoed af voor den dom heer, die den groet beantwoordde, maar naar Arthur meende zeer koeltjes. Plotseling viel het Arthur in dat hij nu wel onmiddellijk met den deken kon gaan spreken. Handelend naar die ingeving, zonder vooruit te bedenken, wat hij zou zeggen, draaide hij zich om en legde de hand op don deurknop. Even ging hem een hui vering door de leden, maar hij wist, waar hij hulp kon vinden in alle nooden en uit zijn hart steeg een kort gebed om hoog. De deken keek op bij zijn binnen treden, zag, dat het Arthur Channing was, stond op en wachtte, tot hij naderbij zou zijn getreden. „Wilt u me vergeven, dat ik zoo bjj u binnen kom vallen, heer deken?" begon hij op zijn zachten, hoff el ijken toon; en nu hjj de moeilijkheden onder de oogen lijk ve'-Voorbssar De voorzitter geeft dit toe, maar meent, dat de behoefte daaraan zich niet zoo gemakkelijk zal voordoen, daar men de aandeelen in deze Bank voor gemeentecrediet niet eerder zal aan tasten voor elke andere mogelijkheid om geld op te nemen is uitgeschakeld. En is het zoo ver, dan is de toestand voor alle publieke lichamen hopeloos. Het voorstel wordt daarop met alg. stemmen aanvaard. Daarna sluiting. Biezelinge. Op de markt had de jaar- lijksche keuring van geiten plaats. Keur meesters de heeren Sietema en Versluijs. Er waren 23 dieren aangevoerd. Categorie lammeren: le en 3e prijs Ja cob Rottier, 2e prijs A. v. d. Graaff, 4e prijs P. Glas. Categorie 1-jarige geiten: le prijs G. J. Butler, 2e prijs A. de Klerk, 3e prijs F. Steutel. Categorie 2- en 3-jarige geiten: le prijs M. Nieuwenhuize, 2e prijs J. Beenakker, 3e prijs J. Delzenne, 4e prijs W. de Roo, 5e prijs G. Paauwe, 6e prijs J. Rottier. Categorie 4-jarige en oudere geiten: le prijs G. J. Butler, 2e prijs A. v. d. Graaff, 3e prijs J. Delzenne. Drie geiten zijn in het Provinciale Stam boek ingeschreven; eigenaars: G. J. Butler, J. Beenakker en J. Delzenne. Diploma no. 1 P. Glas; no. 2 Jan Rot tier; no. 3 J. Delzenne. Een extra prijs voor de mooiste geit verwierf de geit van G. J. Butler. Bij loting had E. Paauwe een jaar gra tis abonnement op het blad „De Geit". De beschikbare prijzen bestonden uit huis houdelijke artikelen. Arnemuiden. Als bijzonderheid kan ge meld worden, dat Maandagavond alhier werd aangevoerd een steur, welke een ge wicht had van 7 K.G. en een lengte van circa 1.5 M. Deze visch, welke zéér zeld zaam wordt gevangen, werd in de visch- hal verkocht aan den vischhandelaar J. Martijn, om naar elders te worden ver kocht. Ze was gevangen door schipper Minne boom uit Veere. O. en W. Souburg. A.s. Woensdag ver gadert de Gemeenteraad. Punten van be handeling zijn: Vaststelling pensioens grondslag Gemeente-ontvanger. Verzoek P.Z.E.M. om ontheffing art. 44 sub b Mo tor- en Rijwielreglement. Aankoop grond Dijkstraat, idem Vlissingschestraat. Elec- trificatie straatverlichting. In verband met het aanhouden van dit punt in de vorige vergadering werd den Raadsleden het te sluiten contract met de P.Z.E.M. toegezonden en wordt dit punt wederom aan de orde gesteld. Wijziging 'begrooting 1932 en 1933. Aanvaarding schenking. (Voorgesteld wordt de schenking van een muziektent, staande op het Oranjeplein in dank te aanvaarden.) Bezwaarschriften belastingen. Volgens art. 44 sub b van het Motor en rijwielreglement mag de grootste hoog te van een voertuig 3.5 M. zijn. Ingevolge art. 54 van genoemd reglement kan door den Raad van die bepaling van art. 44 sub b ontheffing worden verleend. Bij de N.V. P.Z.E.M. te Vlissingen is een montagewagen in gebruik, welk in ge wone rijtoestand, met neergeklapte leu ningen, 4 M. boog is, waarom genoemde maatschappij ontheffing verzoekt van meergenoemde bepaling. B. en W. stellen voor die ontheffing te verleenen. Nu het noodzakelijk begint te wor den, dat de Dijkstraat wordt doorgetrok ken tot den Bermweg, is het noodig de be- schikkng te verkrijgen over grond, thans in eigendom toebehoorende aan den heer N. C. 'But. Toen met het bouwen in de Dijkstraat een aanvang werd gemaakt werd het uit breidingsplan op verzoek van een belang hebbende gewijzigd, door de in teekening gebrachte straat te verleggen. Dit heeft echter tot gevolg gehad, dat thans van het bovenbedoelde perceel van den heer But veel meer grond noodig is voor aanleg van de Dijkstraat, dan bij het ongewijzigd laten van het uitbreidingsplan het geval zou zijn geweest. Als gevolg hiervan kunnen op het per ceel van den heer But minder woningen gebouwd worden dan het geval zou zijn moest zien, scheen al zijin energie terug gekeerd. Verlegenheid en schuwheid wa ren geweken en hij stond voor den deken als een vrij man, die zijn goed recht komt verdedigen. „Mijnheer Williams heeft me zoo juist verteld, dat u het eigenlijk ongewenscht vindt, dat ik onder de gege ven omstandigheden het orgel blijf bespe len," zei hij ter inleiding. „Dat is waar," antwoordde de deken. „Het komt niet te pas, dat iemand, die onder een zoo zware verdenking staat, zijn plichten in de kerk mag blijven ver vullen." „Maar mijnheer, als de verdenking nu ongegrond is?" „Hbe kunnen we dat weten?" vroeg de deken. Arthur zweeg een oogenblik. „Mijnheer kunt u me niet op mijn woord gelooven? De Channings staan niet als leugenaars bekend, mijnheer. Mijn goed woord is trouwens het eenige, dat ik te mijner ver dediging kan aanvoeren. Mijn onschuld bewijizen kan ik niet. U is niet onbekend met de omstandigheden van mijn familie, mijnheer de deken; en ik moet n eerlijk zeggen, dat, als deze bétrekking me ont nomen wordt, dat thuis als een ernstig verlies zal worden gevoeld. Het kleine beetje, dat ik bij den heer Galloway ver diende, heb ik al verloren; ik hoop, dat ik ook dit niet zal kwijtraken." geweest bij het ongewijzigd laten van het uitbreidingsplan. Op dit meerdere verlies aan bouwgrond heeft de eigenaar bij aankoop van hat per ceel niet kunnen rekenen. De heer But is evenwel bereid gevon den den door de gemeente benoodigden grond af te staan tegen f 2.50 per M3. Indi8n tot aankoop wordt overgegaan wat voor aanleg van de straat noodzake lijk is, bedraagt dit ongeveer 240 M3, ter wijl genoemde persoon dan nog in eigen dom overhoudt eenige hoeken grond, waarop geen woningen meer gebouwd kunnen worden. Daar" bet aanbod B. en W. billijk voor komt stellen zij voor te besluiten tot aan koop van ongeveer 240 M3. grond tegen de som van f 2.50 per M3. Zooals bekend wordt in de Vlissing schestraat een tegeltrottoir aangelegd van af de iBurchtstraat tot hij het café „De Zwaan". In verband met het verkeer naar de Burchtstraat was het noodzakelijk de hoek Vlissingschestraat-Burchtstraat af te ron den en moest grond in beslag genomen worden in eigendom toebehoorende aan den heer L. Ovaa. Deze is bereid gevonden al zijn ter plaatse Iiggenden grond voor zijn winkel huis om niet af te staan aan de gemeente. B. en W. stellen voor te besluiten tot aan koop van ongeveer 50 M3. grond om niet. Kortgene. Maandagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Dhr Hollestello is zon der kennisgeving afwezig. Voorzitter: de weth. Boot. De commissie voor centrale werkloo- zenzorg door de kerken vraagt de noo- dige aandacht voor cursussen en ontspan ningen voor jeugdige en volwassen werk loozen. Daar er vorige maand maar één ingezetene werkloos was, meenen B. en W., dat er nu geen reden bestaat voor dergelijke cursussen. Het verzoek van de Z. L. M. om van de gemeente een lokaal te verkrijgen voor het geven van een landbouwhuis- houdke..u.gen cursus wordt ingewilligd, daar de heer G. van Maldagem zijn lo- kaal voor den te geven cursus afstaat. Er zullen gedurende 43 weken tweemaal per week lessen gegeven worden. De kosten zijn f2 per week. Benoeming secretaris Op de aanbeveling van B -en W. staan dhrn Schuit van Kolijnsplaat en Bruinooge van Souburg Dhr Salomé wil niet persoon lijk zijn, doch is van meening, dat er veel redenen zijn, om den nieuw benoemden burgemeester tevens secretaris te doen zijn. B. en W. voelen er veel voor om twee functionnarissen te hebben. De heer Salomé noemt dit een kaakslag voorden burgemeester. Dhr Dees is het met B. en W. eens. Na stemming krijgt dhr Schuit van Ka lijnsplaat 4 st. en dhr van Oeveren (de nieuw benoemde burgemeester) 1 st. De heer Schuit dankt de heeren voor zijn benoeming, die 15 Juli a.s. ingaat. Dhr Schuit wordt ook met algemeene stemmen tot ambtenaar van den burger leken stand benoemd. Dhr Wolse blijft belast met de voltrekking der huwelijken. De voorz. neemt de gebruikelijke eeden af. Dhr Schuit zal als secretaris f 1600 tractement krijgen, en als ambtenaar van den burgerlijken stand f180. Bjj de rondvraag vraagt dhr De Looff welke maatregelen zullen worden geno men om den heer van Oeveren officiéél te ontvangen. Daar nog geen bericht om trent de installatie is ontvangen, zal af gewacht worden, wanneer die plaats zal hebben. Daarna geheime zitting. Thoien. Tot op heden is het met de vis- scherij op bot meer dan treurig gesteld. De besomming is week aan week zoo slecht, dat de opbrengst meestal niet toe reikend is voor de consumptie die de schippers voor eigen gebruik mede naar boord nemen, zoodat voor vrouw en kin deren niets overblijft. Dientengevolge wordt de armoede in de meeste schippers- gezinnen nijpend. Maandagmorgen omstreeks 10 uur vond de vischventer Math, de Korte, al hier, bij zijn thuiskomst, zijn 67-jarige broer Hendrik, dood in zijn stoel zitten, Hij was door een hartverlamming getrof fen. „Je weet, Channing, dat ik de laatste zou zijtn om iets onrechtvaardigs te doen; je bent er je misschien ook wel van be wust, dat ik je familie zeer hoogacht," luidde het antwoord van den deken. „Maar de misstap, waaraan jij je zou hebben bezondigd, is zeer ernstig. Mocht je schuldig zijn, dan zou ik zoo iets niet over het hoofd mogen zien." „Ik ben er onschuldig aan," zei Arthur nadrukkelijk. „Mijnheer de deken, geloof me. Als ik eenmaal voor mijn Schepper zal staan om me te verantwoorden voor mijn daden op aarde, zal.mijn getuigenis niet anders luiden dan nu. Ik ben on schuldig aan wat mij ten laste gelegd wordt. Ik heb het geld niet aangeraakt; ik wist niet, dat het geld verloren was, voor mijnheer Galloway het me eenige dagen later mededeelde." De deken keek naar Arthur, zooals deze voor hem stond; naar zijn lange gestalte edel, ondanks zijn jeugd zijn mooi, verstandig gelaat, zijn ernstige oogen; het was hem Onmogelijk zoo iemand van diefstal te verdenken. Alle achterdocht, en verdenking van den deken verdwenen. Als ooit het stempel van oprechtheid op een menschelijk gelaat was gedrukt, was het wel op dat van Arthur Channing. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5