V iws. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Telegrammen. Financieële Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen jtbalvereen. No- mei de te mogen groote uitgaven lesmettelijke zie- lissingen, wat kost, waarbij It door B. en W. footing 1932 en sn wordt goed iet B. en W. al :onie en de be vuilen vergoeden jen bevestigend jie tot bet nazien •orden benoemd en Schuit. ;en tot een alge- |ening der bouw- >rdt door weth. emaakt op den rden wegen. We- Lij de schouwing [e overige leden op attent ge- zijn werkzaam- |>ort, daar hij zelf Nu hij bij de ïinderd was, wil Ier schuiven. Er eten plaats heb- op gewezen, dat el. bestuur thuis feeds aandringen |n Financiën en en andere land- ïtoeslag te geven te werk stellen Lgere loonen te haltepaal van Iderom te plaat- ljns inziens heeft [sloot gelegen. officieele zij de waterbouw- Ischap Poortvliet }p zich genomen en teekening te re schietgelegen- irvan de schiet- |n Oranje alhier, )at deze zaak in geen verder be- kan gemeld wor- f>p het bouwland J. v. d. I. een werd van niet den regel vindt een broed. Het een goede jacht Izen zijn dit jaar ligd. ten. zen, H Rutgers d. Veen, cand. tiage-West Mr G Irswoude. Te Gro- fe Kralingen. Te Veen, cand. te |ierum, G. Visee, Kerk. e: L S. P. van Drijver, Haar- eisen, Woerden akkink, Leiden; dikant te Haar kus, BredaDen [tra, voorganger lond te Utrecht, bedikant te Z i e- Igustus a s. naar ken, waar hij als rang Luthersche tot de Ned nog steeds een Ik tot de Neder- erk behooren ©n Levoil'kingsregister ■opgenomen lmeen Reglement Irk zegt, dat tot Vte behooren le Is geloofs tot lid- Tigenomen; 2e zij, I gemeenschap der |e zij die uit Her zijn of geacht ng hunner ouders aede tot die Kerk het sub 3 ver- de opvatting was ouders geboren j uit hem geboren |rt. Hoe een einde komt, wordt |t luidt: de Nederland- lehooren, zoolang |aad ten duidelijk- af te scheiden, |ïe betrekking tot verklaard lieeft thans hier- der Ned Herv. volgende mede- lynode werd dd. |en Raad van Be- ïjj bij de telling te uit Hervoorm- 1 overgang hunner le Kerk gerekend worden tot een bijzondere gemeente in T betrekking te staan, niet verder moeten teruggaan dan tot de laatste generatie, zoodat zij, wier ouders zijn gedoopt of tot de Hervormde Kerk zijn overgegaan bij de telling moeten worden medegeteld Hierdoor is dus uitgemaakt, dat kin deren van gedoopten nog in het bevol kingsregister moeten worden opgenomen, maar hun kinderen niet meer, tenzij na tuurlijk hun ouders hen hebben laten doopen of zijzelven te een of ander tijd door het doen van belijdenis tot de kerk toetreden Een harde maatregel DeUit- voerende Commissies van het Nederl Zend. Genootschap en van de Utrecht- sche Zend. Vereeniging hebben besloten om wegens den slechten staat der geld- middelen, dè uitzending der reeds afge vaardigde en nog dezer dagen af te vaar digen jonge Zendelingen voorloopig uit te stellen en daarover op de Hoofdbestu- renvergaderingen in October een defini tief besluit te nemen Deze harde maatregel is allereerst een groote teleurstelling voor de betreffende Zendelingen en hun a s. vrouwen, die alle na jarenlange voorbereiding gereed gekomen, plotseling de vervulling van hun diepste wenschen voorloopig ver ijdeld zien Maar ook voor de betreffende zendings terreinen in Deli, Posso en Nieuw-Guinee is de teleurstelling wel zeer groot In Deli zal de evangelistenopleiding worden vertraagd, nu de Zendeling, die daarmee belast zou worden in zijn ressort niet door den nieuwen Zendeling vervangen kan worden In Posso zal de arbeid onder de To Wana, 'die dringend om een eigen Zendeling roept, nog langer moeten blij ven 'liggen en ook op Nieuw-Guinee zal zoowel in Sentani als in de Dorehhaai 'de arbeid er de schade van ondervinden Maar bij' den grooten achterstand van tweemaal honderdduizend gulden hadden genoemde Uitvoerende Commissies geen vrijmoedigheid om op den ouden voet den arbeid voort te zetten Schandelijke practijken. Men schrijft aan het „Dagbl. v. N.-Br.": Voor eenige maanden verscheen in het „Roosendaal's Advertentieblad" een an nonce, waarin geld op hypotheek werd ge presenteerd. Voor eerste hypotheken rente vanaf 4%, 2de hypotheken en credieten rente 6 pet. Deze advertentie werd door de weldoe ners der menschheid onder nummer ge plaatst. Aangezien ik juist een aanvraag voor een groote hypotheek had liggen, verzocht ik om nadere inlichtingen, waarop ik een offerte kreeg van het „Internationaal Bu reau voor Hypotheken en Credieten, villa „Berk en Bosch", Julianalaan 111 te Bilt- hqven, waarbij mij werd medegedeeld: „dat wij le hypotheek beschikbaar heb ben tegen 4)4 rente en 2 pet afsluitcom- missie alleen op courante panden in groo te steden. Op minder courante panden in kleine steden is de rente 5 tot 5.5 pet en 2 pet. afsluitcommissie". Deze aanbieding maakte op mij nu niet direct een serieusen indruk. Een offerte alleen op courante panden in groote ste den en minder courante panden in klei nere steden. Met dezelfde post werden mij enkele vragenlijsten toegestuurd. Onderaan stond met vette letter het navolgende stijlbloem pje gedrukt: „De aanvrager verklaart bovenstaande vragen te goeder trouw en naar waarheid te hebben beantwoord, en wetende, dat de inspecteur niets mag 'belooven of mag toezeggen. Het is aanvrager ook bekend, dat onder geen voorwaarden gelden wor den terugbetaald". Onwillekeurig rees bij mij de vraag: „Welke gelden?" Toen ging ik de zaak eens samenvatten: Een advertentie onder nummer, een ab soluut onbekende hypotheekbank, waar van zelfs nog niet eens een telefoonnum mer was te vinden, een halve offerte en tot slot niet terugbetalen van onkosten, waar van overigens nergens iets bleek. Mijn ad vies luidde dan ook onvoorwaardelijk „Af blijven". Na eenige weken evenwel kreeg ik iemand op bezoek, wien een hypotheek was opgezegd en die een nieuwe zocht van f 4500, met verzoek of ik iemand wist, die hem dat bedrag kon fourneeren. Dit nu was niet het geval. In den loop van dat gesprek toonde ik de in mijn bezit zijnde aanvraag-formu- lieren en knoopte daar tegelijk mijn con clusies aan vast. De persoon in kwestie wilde wel een aanvraag inzenden. Hij ging naar huis en de aanvraag naar het opgegeven adres in Bilthoven. Na enkele dagen kwam er een schrijven van het „Internationaal Be- middelings Instituut voor het verkrijgen van hypotheken en credieten", Weerdsin- gel W.Z. 49, Utrecht, waarbij werd mede gedeeld dat Dinsdag d.a.v. „een der inspec teurs ter afwerking zou komen bezoeken". Bij dit bezoek, heeft de inspecteur het pand niet bezichtigd, doch hij heeft zich tevreden gesteld met het overnemen var. de belastbare opbrengst vanaf het biljet van de Grondbelasting Hij heeft groote vellen papier volgeschreven en de hy potheek werd toegestaan tegen 41/4 pCt rente, zonder aflossing en het bedrag zou Dinsdag of Woensdag d a.v. bij den notaris zijn Van de afsluitprovisie ad U/2 pet. moest f 45 contant betaald worden, ter wijl de overige f22.50 van de hoofd- som zouden worden ingehouden De be- schrijvingskosten van de hypotheek zou den voor rekening van het kantoor ko- men De inspecteur heeft zoo kunnen praten, dat, ondanks mijn waarschuwing, de f 45 werden betaald en de stukken ge- teekend Des anderen daags werd ik telefonisch ervan in kennis gesteld, dat de zaak voor mekaar was en dat de contracten waren geteekend Wat hield nu heel dat z.g. contract in? Niets, absoluut niets. Het was gewoon weg een nieuwe aanvraag voor die hy potheek terwijl de aanvrager nog eens extra daarop onderstaande clausule had onder jeekend: „Ondergeteekende bericht aan het In ternationaal Bemiddelings Instituut te Utrecht, dat de Inspecteur hem niets heeft beloofd; „En weet dat alleen de Instelling over het wel of niet toestaan der leening en het wel of niet stellen van borg of bor gen beslist; „Zoodat ik mij nimmer kan beroepen, als zou de Inspecteur het een of ander hebben beloofd, aangezien ik weet dat in alles alleen de Instelling, bovenge noemd, beslist; „En weet, dat de kosten nimmer terug betaald worden." Hoe vindt u dat nu? Moet men de pet niet afnemen voor de handigheid van die zoogenaamde inspecteurs, die kans zien ondanks positieve waarschuwingen de menschen dergelijke dingen te laten tee kenen en f45 mee te nemen? Na enkele dagen kwam, net echt, uit Utrecht een schrijven, waarbij gevraagd werd de eigendomsbewijzen op te zenden. Na eenige weken kwam bericht, „dat ons na het beëindigen van het door ons ingestelde onderzoek gebleken is, dat uw aanvraag veel te hoog is, zoodat wij dezen tot onzen spijt moeten afwij zen." Juist wat ik verwachtte. Maar zoo ge makkelijk liet ik de zaak nog niet los. Het touw moest wat vaster worden aan gehaald. Een brief werd geschreven, waarbij werd medegedeeld, dat de aanvrager kans gezien had f 1000 op schuldbekentenis te leenen, zoodat de aanvrage tot f 3500 werd teruggebracht. Na ca. twee weken komt een schrijven van den volgenden inhoud: spijt het ons U te moeten be richten, dat in verband met het onder zoek er voor uwe aanvraag aan de zijde van den geldschieter geen interesse be staat, als zijnde „incourante dekking". Ik herinner er aan, dat de inspecteur het pand niet bezichtigd had. Wie kon derhalve over het al- of niet-courant zijn oordeelen? Nog zat het koord niet vast genoeg. Wederom een brief naar Utrecht, waarin stond, dat aanvrager persé een hypo theek moest hebben en dat hij daarom elders nogmaals f 1000 geleend had, zoo- dat de aanvraag tot f 2500 werd verlaagd. Hierop kwam als antwoord: dat indien een pand incourant is, dit ook niet voor f 2500 beleenbaar is. Of er al of niet over gesproken is, doet niets ter zake, aangezien wij' het recht hebben zonder opgaaf van redenen een aanvraag af te wijzen." Ziezoo nu wisten we het. 't Kan mis schien voor belanghebbenden geen kwaad er even op te wijzen, dat alle correspon dentie èn van de bank te Bilthoven èn van het bemiddelingsinstituut te Utrecht, getikt is door iemand met de initialen G. v. W. Ik wil te goeder trouwe gemoede lijke menschen waarschuwen tegen alle mogelijke en nog meer onmogelijke aan biedingen van vreemde heeren en als heer vermomde schepsels. Goes. Vanwege het Nederlandsch fabri- katenhuis werd hedenmiddag in 't Schut tershof een lezing gehouden over de vraag: „Hoe bevorder ik de Nederlandsche wel vaart.?" De heer Born, directeur van het Ned. fabrikatenhuis, verwelkomde namens de samenwerkende Nederlandsche industriee- len de niet talrijke aanwezigen. Spr. be treurde de weinige belangstelling en hoop te, dat de lezing van vanavond drukker bezocht zou zijn. Het gaat om de redding der Nederlandsche industrie en de bestrij ding der groote werkloosheid, waarvoor vooral de hulp der vrouw noodig is. We zijn gewoon geraakt te prijzen en lekker te vinden, wat uit het buitenland komt. Er is nu al enkele jaren een cam pagne gevoerd voor Nederlandsch fabri kaat, zoodat ieder van de noodzakelijk heid wel is overtuigd. Wie dat nu nog niet is, wordt het nooit. Teekenend is, dat er winkeliers zijn, die in hun etalages bijna uitsluitend buiten- landsche artikelen uitstallen en dan een mooie kaart ophangen: „Koopt Neder landsch fabrikaat". Spr. doet namens de 400.000 Neder landsche werkloozen een beroep op de vrouwen, om indirect mee te werken hen aan werk te helpen. Spr. schetst de ellen de en het leed <jpr werkloozen. We willen geen bekrompen nationalis me, geen chauvinisme. Maar wij hebben de tolmuren niet opgericht. Daarom moe ten we zoeken naar afweermiddelen. Zelf verdediging is onze eerste plicht. Vaderlandsliefde is ook de regeering, de Nederlandsche industrie en onze arbei ders helpen. De reclame voor het Neder landsch fabrikaat wordt veel te slap ge voerd. We doen niet veel meer dan mop peren over de fouten van onze industrie, onze middenstand en het koopend publiek. Ons volk weet nu wel, dat het Nederland sche artikelen moet koopen. Hoe moeten we nu verder gaan hande len? Spr. richt zich nu tot de vrouw, die het in haar macht heeft de werkloosheid geheel of gedeeltelijk te doen verdwijnen. Ook moet er samenwerking zijn tusschen industrie en handel. De industrie moet zorgen voor Nederlandsche verpakking en Nederlandsche namen. Ook de distributie moet verbeterd, zoodat men niet moet zoe ken naar een artikel, zooals nu wel eens gebeurt. Spr. zegt tot de aanwezigen: weiger naamlooze artikelen. Daarvan is de her komst nooit te raden. Werk er niet langer aan mee, werkloozen te maken. De huis vrouwen hebben alleen een 40, 50 artike len te kennen. Dan weten ze voldoende om de Nederlandsche industrie te kunnen steunen. De fabrikanten moeten zorgen hun ar tikelen voldoende bij het publiek bekend te maken. Zij, die goed en pakkend heb ben geadverteerd, hebben hun product er goed in gebracht. In dit verband wees Spr. op de waarde van goed adverteeren. Hierna wérd gepauzeerd. HOLLANDSCHE Mij. VAN LANDBOUW Onder leiding van den voorzitter, den heer dr H. J. Lovink, vergaderde het hoofdbestuur verleden week te 'sGra- venhage. Met een brief van de besturen der Ge westelijke Taiwe-Organisaties Noord- en Zuid-Holland, waarin er op gewezen wordt, dat een uitbreiding der steun regeling voor de Rogge zeer ge- wenscht wordt geacht, aangezien deze thans slechts geldt voor ontginningsbe- drijven, die voor meer dan 75 pot. van het bouwland bestaan uit ontginningen, dateerende van na 1905, als gevolg waar van kleine landbouwers in het Gooi niet 'in aanmerking komen voor deze steun regeling, hoewel zij regelmatig hun rogge hebben verkocht, kon het Hoofdbestuur zich volkomen vereenigen. Ook de drie Centrale Landbouworganisaties hebben in dezen zich reeds tot den Minister ge wend, die echter heeft geantwoord, den uitslag van de door de Gewestelijke Tar we Organisaties gehouden inventarisatie der met rqgge betealde oppervlakte te willen afwachten, alvorens hij nadere maatregelen zal overwegen. Het rapport over het vraagstuk der Consumptiemelkregeling zal worden be sproken in een vergadering van afge vaardigden van de drie centrale land bouworganisaties en van den F.N.Z. Ge vraagd zal worden ook de samenstellers uit te noodigen. Vervolgens werd uitvoerig nagegaan het besprokene ter Algemeene vergade ring van 1.1. 24 Mei in verband met de wenschelijkheid, te komen tot inkrim ping van den rundveesta pel. De daarvoor opgestelde nota, alsme de de resolutie, waartoe het Hoofdbestuur is gekomen, zal aan de afdeelingen wor den toegezonden en afzonderlijk worden gepubliceerd. Ten aanzien van de afschaffing der So ciale lasten voor het landbouwbedrijf (in verband met den naar voren gekomen wensch, de betaling dezer lasten althans voor 1 jaar op te schorten) wordt beslo ten, dat het voorontwerp van wet tot het instellen van een crisis werkloosheids- fonds weer opnieuw een last zal leggen op de landbouwers. Oeze last zal neerko men op f 1.50 per f 1000 loon. Hierbij zal er het K.N.L.G. aan wor den herinnerd, dat tot heden steeds dé actie tot het tijdelijk overnemen door den Staat der betaling der sociale lasten is verlamd, doordat een der 3 Centrale Or ganisaties de betaling door den werkge ver wil handhaven en wil aandringen op loonende prijzen. Dit laatste geschied in derdaad, doch de ervaring leert, dat loo nende prijzen uitblijven, zoodat het mo tief zijn kracht verloren heeft. Medegedeeld werd, dat in de vergadering van de le Afdeeling van het K.N.L.G. namens de H. M. v. L. verzocht is, te willen bevorderen, dat de contingentee- ringsregeling voor den invoer van scha- penvleesch in België zoodanig veranderd worde, dat de invoer niet plaats heeft bij maandelijksche hoeveelheden, gelijk aan één twaalfde gedeelte van het totaal contingent, doch overeenkomstig met de maandelijksche behoefte, zonder over schrijving van het jaarcontingent. ((Ongecorrigeerd.) Gemeentebestuur en Minister. ALMELO. In de gisteravond gehouden raadsvergadering kwam in behandeling het advies van Minister Slotemaker de Bruïne om de rijksbijdrage voor steunver- leening met ingang van 2 Juli in te trek ken. Men weet, dat de minister van den gemeenteraad eischte, dat de voorzitter van de commissie voor steunverleening be noemd zou worden door B. en W., terwijl de raad deze benoeming aan zich zelf wilde houden. Voorts eischte de minister, dat in de commissie voor steunverleening geen werkloozen zitting mochten hebben, tbrwijl de raad in zijn vergadering van 12 Juni weigerde een dergelijke bepaling in de verordening van de steunregeling op te nemen. Na langdurige debatten besloot de raad met 13 tegen 3 stemmen zich bij de eischen van den minister neer te leggen. Vijf soc.-dem. raadsleden kozen, toen 't er op aankwam, het hazenpad en ver wijderden zich tijdens de stemming. NISTELRODE. Hedenmorgen brak brand uit in het café van den heer J. Dinther. De bewoners moesten in nacht gewaad vluchten. Het café, een garage en het woonhuis zijn tot den grond afge brand. Ook een auto met aanhangwagen is verbrand. De schade, die door verzeke ring gedekt wordt, is zeer aanzienlijk. 0SS. In den vroegen ochtend is hier een hevige brand uitgebroken. Vanmorgen om half 5 werd brand ontdekt in de opslagplaats en machinaal timmerbedrijf van de firma Gebr. Klokgieter. Een der leden van het gezin van een der firman ten, die bij de fabriek woont, ontdekte den brand, toen de ruiten aan de achterzijde van de woning reeds waren gesprongen. De brand greep met groote snelheid om zich heen. Door de groote hitte sprongen golfijzeren platen met groot geluid in stukken. Sommige stukken werden op grooten afstand teruggevonden.- Een in de nabijheid staand schoenen magazijn raakte eveneens in brand. De geheele inventaris, schoenen, leer, schoen makersgereedschappen, ging verloren. De schade is zeer aanzienlijk. DELFT. Aan de Technische Hooge- school zijn geslaagd: Voor het cand.-exa- men werktuigkundig ingenieur, de heer L. v. d. Eyk te Middelburg', voor het prop. examen civiel ingenieur de heeren L. van Bendegem te Oostburg en J. van Hellemond te Vlissingen; voor het prop. examen werktuigkundig inge nieur de heer J. C. Jonker te Goes. BREDA. Hedenmorgen heeft zich in een perceel aan de Tuinstraat een tragisch geval voorgedaan. De 60-jarige B., kort geleden uit een zenuwinrichting ontslagen, heeft zich met petroleum overgoten en daarna in brand gestoken. Door toesnel lende buren werd de man in dekens ge wikkeld. Zijn toestand is hopeloos. OOLTGENSPLAAT. Hedennacht is het huis van den heer P. Hokke aan den Mo lendijk tot den grond afgebrand. SOMEREN. In den afgeloopen nacht is een groote boerderij een prooi der vlam men geworden. Een kalf en drie varkens kwamen in de vlammen om. LONDEN. Hedenmorgen zijn in het ge bouw der Economische Conferentie be sprekingen gehouden tusschen vertegen woordigers van een aantal centrale cir culatiebanken over de handhaving van den gouden standaard en o.m. over de positie van de Nederlandsche gulden. MADRID. Op eenige kilometers afstand van Barcelona stortte een marine-vlieg tuig naar beneden. Het toestel zonk on middellijk. Het gelukte van de opvaren den twee personen te redden. Vier perso nen verdronken. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers lieden Ned. Handel Mij. 68 M 70 Philips Gloeilampen G.B. 173/4 17714 Unilever 101 10814 Anaconda Copper 13)4 13/4 Bethlehem Steel 317/u 34 U.S. Steel Corp. 46Vs 47 Koninkl. Petroleum 18414 19014 Shell Union 7 7% Amsterdam Rubber 90 9414 Ned. Scheepvaart Unie 69/4 71H Deli Maatschappij 155 158/4 Handelsverg. Amsterdam 238 246 5 pet. Nederland 1932 lOOVio 100 434 pet. Ned.-Indië 1926 84)4 83 4 pet. Nederland 1933 95)4 95 De verklaring van Mr Trip koelde de kooplust weinig af en de kooplust voor Nederlandsche aandeelen bleef groot. Ook in Amerikanen ging veel om, hoewel de koersverschillen gering waren. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Juni, 2.30 u. Londen 8.508.56. Parijs 9.829.86. Berlijn 59.3359.37. Brussel 35.1035.14. New-York 2.012.02. Goes, 27 Juni 1933. Eieren per 100 stuks 2.per 25 stuks 0.50, winkelprijs 3.Eendeneieren 2. per 100 stuks; Ganseieren 5 ot. per stuk. Poeleieren 1.50. Boter 1.50 per Kg.; per Kg. 0.75; winkelprijs 0.85; Fabrieksboter 0.90. Afwijkende boter 0.60. V.P.Z. Aanvoer 18751 eieren. Prijs 2.20 per 100 stuks. Marktbericht van boter- en eierhande- laren: Boter 0.70 per pond; Eieren 2. Eendeieren 1.50 per 100 stuks; Ganseie ren 4 ct. per stuk. GOES. Groote veiling van 26 Juni. Kruisbessen 2.302.90, aardbeien vm. 10.30 u. Jucunda A 12.60, B 10.30, Mad Moutot A 8.70, B 6, nm. 4 u. Jucunda A 11—12.30, B 8.40, Mad. Moutot 6.10— 7.50, B 4—5.10 gld. p. 100 k.g. Kleine veiling: Kersen: Hollanders 18 21, bruine Blance 1414, Meikersen 16, vroege van Werden 13, Luikenaars 10, uitschot kersen 47, roode bessen 1619, 2e soort 48, frambozen 1535, 2e soort 914, aardbeien 410, tomaten 1419, id. kriel 8, peulen 1524, dop erwten 512, tuinboonen 37, dubb. princesseboonen 3545, vroege Wage naars 32, postelein 89, spinazie 10, oude aardappelen 0.10, nieuwe id. 1.402.80, id. poters 1.401.80 gld. alles per 100 k.g.; perziken 4.508.50, meloenen 18 32, witte komkommers 37, groene id. 35, bloemkool 610, 2e soort 1.505, groene savoye kool 2.504.80, kropsla 0.601.80 gld. alles per 100 stuks; wor telen 58, kroten 3.10, rammenas 3.10, rhabarber 23, seldery 1, bloemen 5 gld. alles per 100 bos; bloemen 38 gld. p. 100 pot. MIDDELBURG, 26 Juni. Op de veiling deden: Postelein 615, Wagenaarsboo- nen 4047, Suikerboonen 44, Stoksnij- boonen 4359, Stamsnijboonen 4049, Stokprincessenboonen 3759, Doperwten 817, Peulen 224, Uien 34, Zuring 3, Tuinboonen 19, Roem van Holland 4751, Capucijners 20 ct., alles per Kg.; Peën 35,5, Kroten 2,54,5, Uien 13,5, Selderie 1,54,5, Peterselie 27,5, Ra barber 12,5, Boonenkruid 1, Kunne 1 ct., alles per bos; Bloemkool 4—24, Andij vie 14,5, Kropsla 0,52, Komkommers 0.15 ct., alles per stuk; Savoyekool- planten 1011, Spruitkoolplanten 15 19, Brocollplanten 1315 ct., alles per 100 stuks. Asters 4, Lelies 1012, Daglelies 3, Gladioelen 1517 ct. per 10 stuks; La thyrus 13, Anjers 26, Dahlia's 27, Lelies 7 ct., alles per bos; Geraniums 6, Begonia's 3 ct. per pot. Kleine veiling van 27 Juni: Aardbeien 410, Bredasche Aardbeien 39, Tomaten 729, Frankenthaler 98, Gele Kruisbes sen 1219, Frambozen 438, Roode Bessen 220, Witte Boonen 1231, Hol- landsche Kersen 31 ct., alles per Kg.; Meloenen 26 ot., per stuk. Exportveiling: Kruisbessen 2.20, Aard appelen 1.301.60; Poters eerste soort 0.90; tweede soort 0.80, alles per 100 Kg.; Aardbeien 49 ct. per Kg. KAPELLE, 26 Juni 1933. Blocveiling van 9.30 uur v.m.: Jucunda's f 12,50 per 100 K.G. Blocveiling van 1 uur nm.: Madame Moutot f 8,20 per 100 K.G. Groote veiling: Kruisbessen 2,10-2.50 per 100 K.G. Kleine veiling: Vroege kersen 9-12, Hol landers 17-26, Porceleinkersen 9-12, Mei kersen 10-21, Bruine Blance 12-16, Lui kenaars 10-14, Morellen 13-18, Suikerker sen 13-15, Volgers 12-17, Roode Blanche 10-15, Hangblad 11-13, Frambozen 19-63, Roode bessen 8-20, Doperwten 6-8, Peulen 12-18, Dubb. Princ. z. dr. 40-50, Aardap pels 1-3, alles per K.G. Perziken 8, Bloemkool 3-8, beiden per stuks. Wortelen 4-5 per bos1. Kropsla 0.70-1.30 per 100 krop. Blocveiling van 4.30 uur n.m.: Madame Moutot 6.60-6.70, Jucunda 10.80-11,30, beiden per 100 K.G. KRABBENDIJKE, 24 Juni 1933. Aard beien 12-12,90 per 100 K.G. Veiling van 26 Juni: aardbeien 10.50- 13,20, per 100 K.G. THOLEN, 26 Juni 1933. Aanvoer 15000 K. G. aardappelen. Eerstelingen 1,91-2.08, poters 1.01, eigenheimers f 4 (aangehouden), alles p. 100 K.G. GOES Geboren: Cornelis Hendrikus, z v. Hendrikus Kouwenberg en Adriana van de Rafelaar Overleden: Wilhelmina Philomijna Mijnsbergen, 2 jaar Kruinigen. Uitslag aanbesteding van het woonhuis voor dhr J Blok alhier door bouwkundig bureau v h. A. le Clercq MJzn. Timmer- en metselwerk: G. Leijs, Kapelle f5839; Joh v. d. Poel, Ove- zande f5836; C M. Laban, Ierseke f 5274; J Nieuwenhuize, Rilland-Bath f5150; Bruijnzeel en Poleij, Kruiningen f5064; Th J. van Doorn, Krabbendijke f4970; D Lindhout, Hoodekenskerke f4963; Ge broed. Jansen, Nisse f 4825; J. J. Fraanje Kruiningen, f4791; J Griep en A. van Eenennaam, Hansweert f4664; J Krijger Kruiningen f 4649 Glas-, verf-, en behangwerk: P Penne, Kruiningen, f559; J van IJzerloo, Krui ningen f542; J M. Elenbaas, Ierseke f515; A Leijs, Schore f473. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund Hansweert. Gisteren werd alhier door Notaris Jonkers publiek verkocht de voormalige scheepswerf „Zeeland" met opslagplaats, terreinen en slikken, samen groot 10 H.A. 28 A. 28 c.A. aan den heer A. van der Straaten Jr te Hansweert voor f 1000. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond vein 28 Juni: Meest matige Westelijke tot Noord- Westelijke wind, zwaar bewolkt tot be trokken, met tijdelijke opklaring, nog kans op eenige regenbuien, weinig veran dering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Stand van gistermiddag 3 u. 757. Licht op voor fietsers: Woensdag 9 u. 54 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3