Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw ZONDER PRIJSVERH00GING Telegrammen. Radio-Nieuws. Financieele Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. noodig, 't 1b al gebeurd, mijnheer!" merk te de redder een tikje ironisch op. 't Is interessant om Opa te hooren ver tellen van de entree van de fietsen en van do auto's. En nu al de vliegmachines, die hij ook nog heeft mogen zien. Nu hoort hij ze alleen maar! De heer Borgs heeft nog twee van zijn zeven kinderen in leven, een zoon en een dochter. Met deze twee kinderen, zijn be- huwdkinderen, zijn 9 klein- en 23 achter kleinkinderen en een groote kring van vrienden en bekenden zal hij, naar wij hopen, a.s. Vrijdag een blijden feestdag hebben. Er staat heel wat op het pro gramma. Vervolg: Uit de Provincie. Sint Laurens. Woensdagavond vergader de de Raad voltallig. De voorzitter, burge meester Van 't ïïoff, deelt mede, dat be richt is ontvangen, dat zoowel de normale als de extra-subsidie ingevolge het Werk loosheidsbesluit 1917 over het eerste kwartaal 1933 f 35 bedraagt. Voor 2 leer lingen op het gymnasium te Middelburg moet over 1932 door de gemeente f 714.08 worden bijgedragen. Het bekende adres •van de gemeente Poortvliet wordt op voor stel van B. en W. voor kennisgeving aan genomen en een schrijven van de Centrale voor werkloozenzorg door de kerken, waarin verschillende inlichtingen worden gevraagd, in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Daarna komt aan de orde het ontwerp voor de hulpverleeningsover- eenkomst bij brand, aan te gaan met de gemeente Middelburg. De heer Hamelink vraagt of de 'bepaling in de overeenkomst, dat de gemeente zich verbindt .de brand weer en het brandweermateriaal aan zoo danige eischen te doen voldoen, dat de verplichtingen naar behooren 'kunnen wor den nageleefd, geen financieele bezwaren voor de gemeente zullen meebrengen. De voorzitter deelt mede, dat voor zoover kan worden nagegaan, dit niet het geval zal zijn. Z.'h.st. wordt besloten een overeen komst aan te gaan met Middelburg, voor- loopig voor den tijd van een jaar. Aangesloten zal worden bij het Centraal Archief en Inlichtingenbureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon te Amster dam, tegen een contributie van f 5 per jaar. Op het verzoek van het Hoofdbestuur van den Algem. Ned. Politiebond te Har derwijk om teruggave van een bedrag van f 5 aan den vorigen gemeenteveldwachter wegens door hem betaalde vergoeding voor het verloren geraken van den aan de gemeente toebehoorende chronometer, welke thans is teruggevonden, stellen B. en W. voor hierop afwijzend te beschik ken, doch te besluiten, dat indien hier door den betrokkene prijs op wordt gesfeld een bedrag van f0.50 kan worden vergoed, zijnde f 5 verminderd met de reparatie kosten van den chronometer ad f 4.50. Z.h.st. aldus besloten. Inzake het schrijven van het bestuur der Godshuizen te Middelburg om met andere gemeenten een bedrag van f 0.40 per inwoner in eens en voor éénmaal te betalen voor 'het gebruik van een in te richten barak v.oor besmettelijke ziekten, wordt besloten nog geen definitief besluit te nemen. Voor kennisgeving wordt voorts aange nomen het verzoek van de plaatselijke geitenfokvereeniging om de meening van den Raad te mogen kennen over het in een Provinciale verordening vastleggen van een verbod om bokken ter dekking te heb ben, welke niet in een stamboek zijn in geschreven. Z.h.st. wordt besloten f 5 bij te dragen aan het comité Huldeblijk A. N. W. B. 1933. Naar aanleiding van de in de vorige vergadering door den heer Hamelink ge stelde vraag om te komen tot een kinder speelplaats, deelt de voorzitter mede, dat B .en W. van gevoelen zijn, dat dit van particulieren dient uit te gaan, doch dat zij meenen, dat er wel aanleiding bestaat, wanneer noodig, van gemeentewege eenige steun te verleenen. Ook de leden betuigen hun sympathie met een derge lijke speelplaats. Wat betreft de in de vorige vergadering door den heer Riemens gestelde vraag over de wenschelijkheid om te komen tot de stichting van een vereenigingslokaal, deelt de voorzitter namens B. en W. mede, dat ook dit van particulieren dient uit te gaan, doch dat een dergelijk gebouw, gezien de behoefte, welke er aan bestaat, zeker een algemeen belang is en er wel aanleiding zal zijn, eventueel van gemeentewege steun te verleenen. De voorzitter deelt nog mede, dat de werkverschaffing met ingang van 3 Juni j.l. is stopgezet. Daarna wordt voorloopig vastgesteld een wijziging van den ligger van wegen en voetpaden. Het bedrag der vergoeding, bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920 wordt voor de School met den Bijbel over 1931 vastge steld op f 575.47 zijnde f 11.53 per leer ling, verminderd met de door het school bestuur geïnde schoolgelden. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1932 wordt goedgekeurd met een be drag van f 733.50 in ontvang en f 387.59 in uitgaaf. Hierna sluiting. Dinsdagavond hield de Landbouw- vereeniging de Juni-vergadering, onder voorzitterschap van den heer M. Francke. Het periodiek aftredend bestuurslid, dhr P. van de Putte, werd als zoodanig her kozen, tot leden der financieele commis sie werden benoemd de heeren D. Willem- se en J. Koole Dz. Vervolgens word nog verslag uitgebracht over de exploitatie kosten der pootaardappelbewaarplaats over het boekjaar 1932-1933. Tct afge vaardigden naar de algemeene vergade ring der Z. L. M. te houden op 8 Juli a.s. te Oostburg, werden benoemd de heeren M. Francke en P. J. den Boeft. Koudekerke. Maandag j.l. is op het strand onder deze gemeente aangespoeld een in verren staat van ontbinding ver- keerend lijk, vermoedelijk van het man nelijk geslacht. Tholen. Naar ons is medegedeeld, heeft de gemeente Tholen, in eerste instantie de civiele procedure, gemeente contra den heer Willemse gewonnen. Naar wij ver nemen, zal door den heer W. in hooger beroep worden gegaan. Intusschen liggen de materialen en inventaris, indertijd door de gemeente uitgezet, in afwachting van het verloop dezer procedure voor de loods aan de haven, blootgesteld aan regen en wind. Terneuzen. Naar de „Tem. Grt. ver neemt, is door de Daconie der Ned. Herv Eerk alhier aangekocht een perceel grond van den heer W. Dekker Pz. aan de Noord-Oost zijde van de hofstede „De Leeuwtjes". De bedoeling hiervan is, dat eerlang hierop zal gesticht worden een Rusthuis voor ouden van dagen. Philippine. De mosselcampagne is hier weer zoo ongeveer begonnen. Werden er vorige jaren duizenden balen gelost en verzonden, nu laat het zich aanzien, dat het dit jaar niet zoo gunstig zal zijn. De prijzen zijn ook merkelijk gedaald. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Pancras, J. F. Lijsen, te Klundert. Te Rouveen, J. Haring, te Giessendam. Aangenomen naar Hindeloopen, J. J. Franck, cand. te Heeg. Bedankt voor Den Ham, J. Ronge te Hoog-Blokland. Geref. Gemeenten. Tweetal: te Lisse, M. Heikoop te Utrecht en J. D. Barth te Borssele. Doopsgezinde Gemeente. Beroepen te Hollum op Ameland, W. Broer, prop. te Amsterdam; te Veendam en Wieringen, H. Meihuizen, prop. te Arnhem. DsJ. H. Vaandrager. Naar de Rotterd. vernam, is Ds J. H. Vaan drager, vlootpredikant, te Den Helder, aangewezen voor de geestelijke verzor ging van de schepelingen van de „Johan Maurits van Nassau", die een reis naar Curasao zal maken. Ds Vaandrager zal de terugreis met de „Van Nes" maken De reis zal ongeveer 3 maanden duren._ Een noodige tegenspraak. De heer H. J. Eggink, die jarenlang als zendeling in de Bataklanden werkte, schrijft: In een der laatste nummers van „D e Strijd", het orgaan van het N.V.V., wordt onder het hoofd „Reisschetsen uit Indonesië" verteld van de ellendige posi tie, die de vrouw bij het volk der Bataks zou innemen. Afgezien nog van de vraag, of dat alles zoo maar zonder meer geheel als juist kan worden aangenomen en of er bij die pere kennisneming niet iets anders zou kunnen geconstateerd worden, verdient de onmiddellijk daarop volgende zinsne de: „De christelijke zending schijnt aan deze wantoestanden niets te doen, alhoe wel de meeste Batakkers christenen zijn," toch stellig tegenspraak. Hlet staat nu toch wel vast, dat juist de Zending krachtens haar beginsel den vin ger legt op elke wondeplek en die ook tracht te genezen. Dat behoeft in onzen tijd toch waarlijk geen betoog meer. En ook voor het speciale geval, waar het hier om gaat, n.l. de opheffing der Bataksche vrouw, is dit zeker van toepas sing. De schrijver van dit artikel had zich zeer gemakkelijk daarvan kunnen over tuigen door b.v. een bezoek te brengen aan de meisjesschool te Balige zelve en aan die te Lagoeboti, niet ver van Balige verwijderd. Aan deze laatste is zelfs een internaat verbonden, dat onder leiding staat van Europeesche zusters, die zich met groote toewijding en zelfverlooche ning hebben gegeven aan de taak Batak sche meisjes op te leiden tot deugdelijke huisvrouwen. Wie eens precies weten wil hoe de Rijnsche zending, die in deze streken ar beidt, haar taak ten opzichte van de maatschappelijke toestanden onder het Batakvolk opvat, leze maar eens het be langrijke referaat „Mission und Volksle- ben in den Bataklanden", door dr Joh. Warneck, gehouden op de Algem. Zen dingsconferentie van 1931 te Amsterdam en in extenso opgenomen in het Tijd schrift voor Zendingswetenschap „Mede- deelingen", 76ste deel 2e stuk 1932. /Onbegrijpelijk is het, dat men een reis maakt door de streken om het Toba-meer en weinig of geen notitie neemt van het zendingswerk, dat juist daar naar zijn maatschappelijken kant zoo krachtig zich heeft ontwikkeld. Jubileum. Op 28 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Dr W. H. Weeda aan de Ned. Herv. Gemeente te Oosterland werd verbonden. Van 1900 tot 1908 was Ds Weeda predikant der Ned. Herv. Gemeente te Gadzand (Z.-V1.). Theologische student en. Bij de sluiting van de lessen der Theol. school te Kampen heeft de rector Prof. Honig een bemoedigend woord gesproken tot de studenten. Het gevaar dreigt, aldus spr., dat gij in den rusttijd u zeiven kwellen gaat met de vraag: Zal er straks voor mij wel een plaats zijn in de Kerk des Heeren? Weest voor dat gevaar op uw hoede. Doet nu naarstig, en vooral doet nu in kinderlijk geloofsvertrouwen, hetgeen de Heere van u vraagt. Geniet met een dankbaar hart het goede, dat de vacantie brengt, al is dit wellicht minder dan anders, waar zoovele ouders hebben te worstelen met allerlei tegenheden. Met bijzonderen na druk roept uw Heiland u, die straks zijn gezanten hoopt te zijn, toe: Zijt niet be zorgd! Leeft bij den dag, zoo besloot Spreker. En geeft uw jonge leven in het geloof over aan Hem, Die als een verrassend God kan en wil doen, ver boven ons bid den en denken. Te Amsterdam is bevorderd tot doc tor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift „Selbstmord und Todesfurch bei den naturvölkern" de heer J. V/isse, geboren te Zaamslag, met lof. Akte-examens Voorber. On der w ij s. Gemengde Commissie voor Be waarschoolexamens (akte A). Geslaagd: H. M. Caro te Middelburg en W. A. Che valier te Terneuzen. Salariëering bij ziektever lof van onderwijzers. De Onder- wijs-Centrale heeft aan den Minister van Onderwijs een adres gezonden, waarin wordt verzocht: het invoeren van een algemeen ver plichte keuring van de onderwijzers bij indiensttreding en controle bij ziekte; eenzelfde regeling van uitbetaling van het salaris bij verlof wegens ziekte als geldt voor de rijksambtenaren en rijks onderwijzers. Journalistdoorsecretaris generaal afgeranseld. Het Belgi sche blad „De Vingtième Siècle" heeft den laatsten tijd een reeks artikelen gepu bliceerd over de misbruiken in staats bedrijven en 'staatsinstellingen. In een dezer artikelen liet het blad doorsche meren, dat een hooggeplaatst ambtenaar in het departement van openbare werken zich aan onregelmatigheden inzake de aanbesteding van een deel van het Al- bertkanaal zou hebben schuldig gemaakt. Dinsdagmorgen verscheen de secretaris generaal van het genoemde departement op het redactiebureau van de Vingtième Siècle, vroeg naar den redacteur, die dit artikel geschreven had, en gaf dezen, zoodra hij binnenkwam, een geducht pak slaag. Het ijlings toeschietende personeel wierp den secretaris-generaal de deur uit. De directie van het blad heeft tegen den doortastenden ambtenaar een aan klacht ingediend. Ergerlijke dierenmishan deling. Voor een geval van ergerlijke dierenmishandeling heeft de marechaus see te Dokkum proces-verbaal opgemaakt tegen twee ingezetenen te Dokkum. Zij hadden een klein hondje met petroleum overgoten en vervolgens het arme dier een bus met brandbare vloeistof aan (len staart gebonden en den inhoud in brand gestoken. Het diertje is aan de gevolgen van de vreeselijke kwelling ge storven. Penningmeester voort vluchtig. Het bestuur van een Jeugd bond te Amsterdam heeft de politie in kennis gesteld van het vermoeden, dat de penningmeester van die organisatie plotseling verdwnen is. Het schijnt, dat hij een bedrag van f 1200 heeft meegeno men. De betrokken persoon zou zich in Duitschland bevinden. De Internationale Tarwe-conferentie. Een medewerker van het Handels blad schrijft: De mededeelingen die ons tot dusver bereiken van de Internationale Tarwe- conferentie luiden niet hoopvol. Het is nu geen profetie meer wat wij eenige malen hebbenopgemerkt, dat bij de in ternationale besprekingen over beper king der tarwe-voortbrenging zou blij ken, dat de landen van het Zuidelijk halfrond: Argentië en Australië, de situ atie zouden beheerschen. Ten overvloede wijzen wij nog eens weer op de oorzaken, die aan deze landen hun sleutelpositie geven. Dat is ten eerste, dat zij in ieder oogst jaar zich van hun oogst ontdoen en geen overjarige voorraden aanhouden zoo als de Vereenigde Staten en Canada doen. Ten tweede, dat hun nieuwe oogst Jer markt komt op een tijdstip, waarop de invoerlanden op het Noordelijk halfrond die in dezelfde maanden oogsten als Ca nada en de V S., reeds 4 a 5 maanden hebben gegeten van hun eigen oogst, terwijl de aanvoer in de Europeesche in voerhavens eerst een half jaar na den oogst der invoerlanden valt. Het zwakke punt bij de V. S. en Ca- nada is niet zoo zeer, dat zij den uit zaai sterk zullen moeten beperken om een prijsherstel op de exportmarkt te be werkstelligen dan wel, dat deze beper- king moet dienen om oude voorraden te ruimen. Al heeft, nu de oogsttijd nadert de raming, dat de V. S. in 1933 minder tarwe zouden voortbrengen dan de bin- nenlandsche behoefte gedurende een jaar, reviBio noodig groot zal althans het overschot van 1933 niet zjjn. Zoowel Ca nada als de V. S. zitten echter in 1933 nog opgescheept met tarwe van de oog. sten 1931 en 1932. Dit punt biedt niet alleen moeilijkheden by het sluiten van overeenkomsten met landen die de voor- raden van ieder oogstjaar nog in dat jaar zelf hebben kunnen ruimen, het be neemt ook de beperking van den uitzaai een deel van haar effect Die beperking vangt in de Vereenigde Staten aan met den uitzaai van winter- tarwe in September en zal derhalve eerst bij den oogst 1934 invloed kunnen oefe- nen. In een Canadeesche uiteenzetting ter conferentie te Londen is gezegd, dat de aangehouden oude voorraden eerst kunnen verdwijnen bij internationale over eenkomst. Als oorzaak van het ontstaan dezer groote voorraden wordt opgegeven de groote oogsten in het jaar 1928. De werkelijkheid is anders. Onder in vloed van de gunstige oogsten in 1928 trad een prijsdaling in. De Amerikaansche farmers wilden die .niet aanvaarden en hielden hun oogst vast, omdat Hoover hun verkiezingsbeloften had gedaan. In de V. S. is men toen den tarweprijs gaan fixeeren, zich zelf daardoor uitsluitende van de exportmarkt. Canada heeft met gijn „Wheat Pool" iets dergelijks gedaan. Men dacht door het ophoopen van voor raden in één hand de markt te kunnen re- guleeren. Die pcging is mislukt In 1930 toen er door den terugkeer van Rusland op de tarwemarkt een paniek ontstond, bleek dat wel zeer duidelijk. Vóór dat Rusland aan de markt 'kwam had echter Argenti nië de „Wheat Pool" en „Farm Board" reeds verslagen. In 1933 bleef de voorziening met tar we zoowel van Rusland als van de Do- naulanden uit. Noch Canada noch de V. S. hebben daar wat den export betreft noemenswaardige voordeelen van gehad. De invoerbehoeft.e was ingekrompen en wat het resteerende gededte betreft was het het Zuidelijk halfrond geworden, dat de situatie beheerschte door geografische ligging (Australië ten opzichte van het Verre Oosten waar het tarweverbruik nog toeneemt) en door de omstandigheid, dat het oogstseizoen er in een heel ander jaargetijde valt dan in de invoerlanden op het Noordelijk halfrond. Onder deze omstandigheden zijn wij ©r benieuwd naar wat er uit het overleg tusschen twee ongelijkwaardige partijen Argentië en Australië versus de Vereen. Staten en Canada zal geboren worden. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". AMSTERDAM. Hedenmorgen te 10 uur is de „Oehoe" van de K.L.M. naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich 3 passagiers, waarvan 2 voor Gaïro en 1 voor Bagdad. Het vliegtuig vervoert 273.474 kg. post en 60.478 kg. lading. ROME. Naar verluidt zou Koning Vic tor Emanuël voornemens zijn in het vol gend voorjaar een officieel bezoek te bren gen aan de Vereenigde Staten. NEW-YORK. Volgens officieuse mede deelingen is het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten met 1.629.000 gedaald. Oceaanvliegers verongelukt. PARIJS. Berichten uit Mexico melden, dat de 'Spaansche vliegers, die den Atlan- tischen Oceaan zijn overgestoken bij Apri- zaco gevonden zijn. Het toestel is geheel vernield. Luitenant Gollart is gedood en Kapitein Barberan is stervende. Dr H. Colijn. LONDEN. De leider van de Nederland- sche delegatie op de Economische Con ferentie Dr H. Colijn heeft hedenmiddag aangezeten aan een lunch aangeboden door den voorzitter der conferentie Mac Donald. ROTTERDAM. De 36-jarige arbeider M. A. T., wonende in de Roggestraat is gisteravond in het ruim van een Rus sisch schip naar beneden gestort. Hij is hedennacht aan de gevolgen overleden. ROTTERDAM. De 60-jarige H. Groot huizen had het ongeluk in de Gronjéstr. in een stal te vallen. Hij kreeg een slag van een paardenhoef tegen het hoofd, waarbij hij zoo ernstig werd gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. De Londensche Conferentie. LONDEN. De Engelsche delegatie heeft bij' de Economische Conferentie een ont- werp-resolutie ingediend, waarin o.a. de volgende voorstellen worden gedaan: Invoerverboden worden afgeschaft, af gezien van internationaal algemeen erken de uitzonderingen. De Commissie zou de grootste beteeke- nis hechten aan de geleidelijke afschaf fing van alle invoercontingenteeringen. Tenslotte werd het Fransche voorstel gesteund om een internationale overeen komst te sluiten voor een betere regeling van productie en afzet. LONDEN. Een Duitscb. voorstel om door middel van een internationale over eenkomst de verplichting om op verschil lende producten een merk aan te brengen met een aanduiding van het land van herkomst, werd door de Nederlandsohe delegatie kraohtig gesteund. Nederland en de 1875 M. golf. Zooals reeds werd gemeld, heeft de Radio-conferentie te Luzern de 1875 M. golf, welke tot dusver aan Nederland toe behoorde, aan een ander land, n.l. Roe menië toegewezen. Aangezien Roemenië tot nog toe niet over een eigen zender beschikte, moet deze nog worden gebouwd, waarmede minstens 1% jaar is gemoeid, zoodat, nu Nederland het protocol van Lucern niet heeft geteekend, voorloopig rustig op de 1875 M. golf kan worden uitgezonden. Dit treft te meer, omdat de naaste buren van de 1875 M. golf, n.l. Finland en Litauen, mede tot de niet-onderteekenaars behoo ren, zoodat ook die landen voorloopig aan hun oude golflengten blijven vasthouden, met het gevolg, dat de nieuwe stations die de golflengten in de buurt van de 1875 M. hebben toegewezen gekregen, w.o. Ra dio Paris, vooralsnog wel zullen wachten met het verbouwen hunner zenders. Men kan dan ook gerust zeggen, dat de confe rentie van Luzern, nu 7 landen het proto col niet hebben onderteekend, als een mislukking moet worden beschouwd. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsclie Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij 67 67 Philips Gloeilampen G.B. 170 16814 Unilever 97 9714 Anaconda Copper 1314 13% Bethlehem Steel 28% 273/4 U.S. Steel Corp. 46% 46 Koninkl. Petroleum 1713-4 17414 Shell Unio 614 714 Amsterdam Rubber 88 87 Ned. Scheepvaart Unie 6214 64 Deli Maatschappij 150 150 Handelsverg. Amsterdam 233 232 5 pet. Nederland 1932 100% 100 4 14 pet. iNed.-Indië 1926 86)4 85% 4 pet. Nederland 1933 9614 9614 Het koersniveau was bij de opening weder hooger dan gisteren, gedurende het beursuur liep de markt door winstnemin gen wat terug. De bewegelijke hoeken wa ren Amerikaansche Olie-aandeelen welke op de verbetering der Olie-situatie in de wereld druk gekocht werden. Ook aan- deelen Kon. Olie hadden als specifiek va luta-aandeel een goede markt. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Juni, 2.30 u. Londen 8.448.45% Parijs 9.799.80 Berlijn 59.0859.10 Brussel 34.7834.81 New York 2.0O—2.02. GOES. Gehuwd: Eugenius Francois Marie van der Keilen, jm. en Marie Mannhart, jd. Huw.-aang.: Josias Visser, 22 j. jm. en Jannetje Tannetje Simonse, 20 j. jd. te Kattendijke. Middelburg, 22 Juni 1933. Aangevoerd door Walchersche boerin nen: Boter f0.85, kipeieren f2.10., eend eieren f 2.25, ganseieren f 6, kalkoeneie ren f 4.50. Aangevoerd door handelaren: boter 0.83, kipeieren 2, eendeieren 2, ganseie ren 5, kalkoeneieren 4 gld. Particuliere prijs: Boter 92% ct., kip eieren 3 ct., eendeieren 3 ct. Veilingsvereen. Walcheren. Aanvoer 32.000 stuks. Prijzen: 5254 k.g. 1.58; 54 —56 k.g. 1.70—1.76; 56—58 k.g. 1.88; 58—60 k.g. 1.94—2.10, 60—62 k.g. 2.04 —2.13, 62—64 k.g. 2.25, 66—68 k.g. 2.37 gld.; Bruine: 5860 k.g. 2.06; 6062 k.g. 2.25, 62—64 k.g. 2.39 gld. Eendeieren 1.551.63, ganseieren 6, kalkoeneieren 4, pauweneieren 10 gld. al les per 100 stuks. MIDDELBURG. 21 Juni. Op de veiling deden: spinazie 710, postelein 36, moskrul 2, wagenaarsboonen 5658, stok snijboonen 38, stamsnijboonen 4547, princessenboonen 5865, tuinboonen 5 8, peulen 420, peen 5, uien 45, snijbiet 7, zuring 13, alles per K.g.; peen 2.5—4.5, rapen 2, kroten 2.54.5, raapstelen 1, uien 0.52, selderie 3 3.5, perterselie 2.56.5, rabarber 13.5, radijs 0.51, ramenas 1, boonenkruid 1.52.5, boskunne 1, alles per bos; sav. fcoolplanten 17, spruitkool 17, bloem kool 0.5—13, andijvie 0.52, kropsla 0.1 1.5, komkommers 17, alles per stuk. Asterplanten 6, anjerplnaten 2122, b. per 10 stuks; pioenroos 30, lathyrus 4, duizendschoon 3, alles per bos, gerani ums 28, hanekammen 7, fuchsia's 7, begonia's 4, alles per pot. Leeuwebek- planten 46, afrikaner hoog 56, beide per 100 stuks. Fruit. Kleine veiling aardbeien 413 frambozen 50—69, beide per K.G. Per ziken 16 per stuk Exportveiling aardbeien 512 per K G. Aardappelen 7186, poters Ie soort 28—69, 2e soort 20—55, ronde negen wekere 41, Z Blauwe 1016, per 25

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3