Uit de Provincie. Hit vliacharijconfllct la IJmuldan, De rijksbemiddelaar prol. mr A. C. Jo- sephus Jitta heeft gisterenmiddag op het Departement van Economische Zaken een bespreking gehad met partijen, betrok ken bij de staking in het visscherijbe- drijf te IJmuiden, in welke bespreking partijen elkaar zijn genaderd. De bespre kingen zullen deze week nog worden voortgezet. Ontslag bij de rechterlijke macht. Bij Koninklijk besluit is thans aan een groot aantal rechterlijke ambtenaren we gens het bereiken van de gestelde leef tijdsgrens met ingang van 1 Juli a.s. eer vol ontslag verleend. Notariaat. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot no taris binnen het arrondissement Amster dam, ter standplaats Amsterdam, W. Straub, candidaat-notaris te Amsterdam (vacature-R. Nicolaï); L. J. van Roosen daal, candidaat-notaris te Amsterdam (vcature-M. van Riel) en mr dr B. J. F. Steinmetz, candidaat-notaris te Amster dam (vacature-J. de Blank). Industrieels opleving. De N.V. Betonbuizenfabriek te Lange- rak, die in het voorjaar slechts op halve kracht kon werken wegens het ontbre ken van orders, is thans zoo ruim daar van voorzien, dat een tweeploegenstelsel is ingevoerd, waardoor thans wordt ge werkt van 's morgens 5 tot 's avonds 11 uur. Als gevolg van deze opleving zijn er in de gemeenten LangeraJr en Nieuw- poort op het oogenblik geen crisiswerk- loozen meer. Minister de Wilde bij P.T.T. De minister van binnenlandsche zaken, mr J. A. de Wilde, bij wiens departement zooals men weet o.m. alle aangelegenhe den betreffende den post-, telegraaf- en telefoondienst zijn ondergebracht, heeft gisterenochtend in gezelschap van den secretaris-generaal, mr dr K. J. Frede- r.ks, een bezoek gebracht aan het hoofd bestuur der P. T. en T., aan de Korte- naerkade. De minister werd ontvangen in de studio van het hoofdbestuur door den directeur-generaal der P. T. en T., ir. M. H. Damme, en den algemeen secretaris, mr J. F. van Royen, die den minister rondleidden door het gebouw, ter kennis making met de hoofden der afdeelingen en van de afzonderlijke diensten. S8cretaris-generaal oeconomische zaken. Dezer dagen is de benoemig te ver wachten van mr dr A. A. van Rhijn, ad ministrateur aan het departement van sociale zaken, tot secretaris-generaal van het departement van oeconomische za ken. Dr A. A. L. Rutgers. Het vertrek naar Nederland van den gouverneur van Suriname, dr Rutgers, is voorloopig vastgesteld op 3 Augustus a.s. per s.s. „Van Rensselaer". Verdrag Nederland-Roemenië. In het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot goed keuring van het op 19 November 1931 te 's-Gravenhage tusschen Nederland en Roemenië gesloten vestigings-, handels- en scheepvaartverdrag wordt gewezen op de eenzijdigheid waarvan art. 35 van het verdrag blijk geeft. Terwijl aan beide contracteerende par tijen het recht wordt gegeven, de over eenkomst met zes maanden op te zeggen, wordt bovendien Roemenië bevoegd ver klaard, haar op elk oogenblik te doen eindigen, indien de wederpartij verande ring brengt in haar tarief van invoer rechten, voor zoover bepaalde aangewe zen artikelen betreft. Aan Nederland wordt een gelijk recht niet verzekerd. Naar de meening van een deel der leden kan de volksvertegenwoordiging op grond van deze eenzijdigheid het ver drag niet aanvaarden. Op deze wijze geven gesloten verdragen ook niet de noodige zekerheid voor handel en indu strie. Andere leden betreurden, dat in deze overeenkomst geen aansluiting is ge zocht bij het verdrag van Ouchy. Centrale Commissie Landbouw-Crisiswet. De Minister van Economische Zaken heeft gisteren de centrale commissie, be doeld in art. 25 van de Landbouwcrisis- wet, geïnstalleerd. De taak van deze commissie bestaat in het uitbrengen van advies, zoowel eigener beweging ais des gevraagd met betrekking tot de ingevolge genoemde wet te nemen maatregelen als met betrekking tot de wetten, genoemd in art. 13 van bedoelde wet. Desgevraagd verleent zij bijstand in de uitvoering dezer maatregelen en wetten. Zooals bekend is, is de werkingsduur der wet voorloopig beperkt tot 1 Januari 1934 en heeft zij voorloopig alleen be trekking op bloembollen, rundvee en stroocarton. De commissie bestaat uit de volgende leden: dr H. J. Blink, L. Bück- mann, mr J. A. G. M. van Hellenberg Hubar, Chr. van den Heuvel, ir S. R. Louwes, J. A. Nysingh, mr dr A .L. Scholtens, F. V. Valstar, Th. Verheggen en mr J. J. Wintermans. Secretaris is ir Cr. P. G. J. Smit, hoofdcommies bij de directie van den Landbouw. Mr Scholtens neemt tijdelijk het voor zitterschap van deze commissie waar, tot dat hij als secretaris-generaal van hel Departement van Econ. Zaken zal zijn afgetreden. HET DülTSCHE MORATORIUM. Het standpunt der regeering. De Minister van Eeconomische Zaken antwoordt op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Korten- horst, betreffende het nemen van maat regelen van regeeringswege tot verdedi ging van de Nederlandsche belangen in verband met het door Duitschland inge stelde betalings-moratorium het volgende: Met betrekking tot het standpunt -vai de Regeering ten aanzien van het doe* Duitschland ingestelde betalingsmoratori um moge worden verwezen naar de op 11 dezer in de dagbladen verschenen mede- deelingen, waaruit blijkt, dat de Neder landsche Regeering ten volle doordron gen is van den ernst der schade, welke uitvoering der plannen van de Duitsche Regeering Nederland zou berokkenen, dat gelijk trouwens vanzelf spreekt, deze aan gelegenheid de voortdurende aandacht der Regeering heeft en binnen de grenzen van het mogelijke niets doeltreffends zal wor den nagelaten, waardoor de betrokken Ne derlandsche belangen zouden kunnen worden beschermd. Inderdaad is ook de Regeering van oor deel, dat de door Duitschland getroffen maatregel de mogelijkheid opent tot een concurrentie op de Nederlandsche markt, die het karakter van valuta-dumping zal dragen, indien en voor zoover betaling van den Duitschen export met gedepreci- eerde Sperrmarken mogelijk zal worden. Waar op het oogenblik het besluit van de Rijksbank het onderwerp uitmaakt van internationale besprekingen, is de Regee ring van meening, dat de ontwikkeling van deze besprekingen ai te wachten is, al vorens kan worden beslist, op welke wijze de Nederlandsche belangen tegen de door Duitschland ten dezen gevolgde politiek op de meest doeltreffende wijze kunnen worden verdedigd. NEDERLANDSCHE SLAGERSBOND. Vergadering te Vlissingen. (Vervolg.) Bij enkele candidaatstelling zijn herko zen tot bestuursleden de heeren W. Schaab, F. W. v. Asperen, J. P. Pruiksma, J. P. v. d. Veer, en gekozen de heer J. Th. Sluiter te Groningen. Deze laatste in de plaats van den heer R. Swijgman, die zich niet meer herkies baar stelde. De heer Pruiksma brengt den voorzit ter dank, dat hij zijn functie weer wilde aanvaarden, omdat hij de capaciteit en het volste vertrouwen heeft van bondsbe- stuur en leden; wat vooral in dezen moei lijken tijd van zeer groote beteekenis is. De varkensslachtersvereeniging Amster dam stelde voor, in beginsel de wensche- lijkheid uit te spreken van de oprichting van een eigen fabriek voor de fabricatie van Geldersche worst en conserven. De voorzitter zeide bij de discussie na dere overweging van deze kwestie toe. Haarlem stelde voor, te trachten de 10 cent crisisvarkensheffing zoo spoedig mo gelijk te doen wijzigen, althans voor waar- delooze of minderwaardige producten. De voorzitter zette uiteen, dat men in die richting werkzaam is. Schouwen en Duiveland verzocht den Bond een flinke actie te voeren tot verla ging van de kosten voor electrischen stroom voor koel- en verdere bedrijfsin- stallaties. Het bleek, dat de kwestie met de N.V. P. Z. E. M. reeds is opgelost en de P. Z. E. M. heeft geschreven, dat de tarieven verminderd zullen worden. De afdeeling Geldermalsen stelde voor er op aan te dringen, dat de ministerieele beschikking om aan de burgemeesters de bevoegdheid te geven, eens of tweemaal te laten uitponden, komt te vervallen. Het hoofdbestuur zegt in zijn praeadvies, dat het hier slechts een uitlating van oud- minister Aalberse geldt o"er zijn opvatting van de wet. De commissie van overleg vestigt hierop voortdurend de aandacht van de regeering. Men kan dit euvel niet voldoende bestrijden. Enschedé verzocht stappen te doen bij de slachtveeverzekeringen om bij afkeu ringen van slachtvee de prijzen daarvoor uniform vast te stellen. De voorzitter zei- de, dat de slagers hier minder mee te ma ken hebben rils het particuliere maat schappijen betreft. Hij ziet in het voorstel een aanbeveling voor het onderling vee fonds. Deze kwestie geeft aanleiding tot uitvoerige discussie. Bij de rondvraag diende de afdeeling Dordrecht een voorstel in om er bij de nieuwe regeering op aan te dringen, dat in warenhuizen enz. geen vleeschwaren worden verkocht. De voorzitter was van meening, dat deze kwestie bij de Warenwet thuis behoort, doch het bestuur zal de noodige stappen doen. Hierna 'hield de heer J. S1 a g e r, hoofd van den Keuringsdienst te Schoonhoven een inleiding over: „De uitvoering der Vleeschkeuringswet". Spr. wees er op, dat de wet nu ongeveer 11 jaar in werking is. Hoe is nu het resultaat? Iedere bonafide slager stelt de hygiëni sche eischen voorop, zoowel voor den con sument als voor de belangen van den slager zelf. Perfecte hygiënische eischen zijn de beste beschermers van de bonafide handelsbelangen. Spr. heeft meermalen door slagers hoo- ren zeggen, dat autoriteiten zouden bewe ren, dat de wet er niet is om de slagers te 'beschermen. Dit acht Spr. in dezen al- gemeenen zin gebruikt, absoluut onjuist. De bedoeling van de wet was wel dege lijk in de eerste plaats wering van on deugdelijk vleesch, dus bescherming van den consument en in de tweede plaats en daarnaast zoo weinig mogelijk schade toe brengen aan de handelsbelangen. Steeds vaker hoort men de roep om rijksuitvoering ter wille van de uniformi teit weerklinken. Het resultaat van de keuring moet voor den slager gelijk zijn in welke gemeente van Nederland ook bet vleesch ter keuring aangeboden wordt. Reeds geruimen tijd houdt deze kwestie de gemoederen bezig. Spr. kan niet inzien, dat bij oordeel kundige organisatie en verdeeing in keu ringskringen de werking duurder moet zijn van een Rijksdienst. Als de voordeelen van een Rijksdienst noemt Spr. uniformiteit in uitvoering; geen groote verschillen in keurloonen, het afschaffen van de invoerkeurloonen, die de gemeenten heffen ter bescherming van eigen schatkist; goed'koopere uitvoering der wet bij oordeelkundige organisatie en indeeling der kringen en het uitsluiten van inmenging van niet steeds objectieve gemeentebesturen. Spr. behandelt dan uitvoerig de uitpon- ding en de vele bezwaren die daartegen vernomen worden. Spr. juicht de bepa lingen van de wet inzake de inrichting der slachtplaatsen en winkels toe, maar wijst op het gebruik van veehouders en gele genheidsslagers om varkens te slachten in inrichtingen, welke allerminst aan de eischen der wet inzake slachtplaatsen enz. voldoen. Integendeel in den regel dienen vuile schuren en hokken als slachtplaat sen. Een dergelijk geval gaf de rechtbank te Breda aanleiding tot een veroordeelend vonnis, doch de Hooge Raad vernietigde dit, omdat niet als bewezen kon worden aangenomen, dat de uitponder een be waarplaats had, welke niet aan de eischen der wet beantwoordde. Het kwaad van de uitponderij bestrij den is in de eerste plaats de Volksgezond heid bevorderen. Maar ook de handelsbelangen eischen dringend, dat aan het kwaad der uitpon derij een einde komt, waardoor de onge lijke concurrentie verdwijnt. Ook over de noodslachtingen maakt Spr. enkele op merkingen. Hier wordt de bedoeling der wet, het minder houdbare vleesch onder bepaalde voorwaarden te verkoopen soms niet be reikt en worden de handelsbelangen van de bonafide slagers ernstig geschaad. Het vleesch van zieke en goedkoopere dieren kan in vrije concurrentie treden met het andere en duurdere vleesch van den sla ger. Spr. wijst er op, dat de bepalingen betreffende de vrijbank verkoop zeer ver schillend worden toegepast, vooral ten plattenlande en hij meent, dat deze kwes tie nauwkeurig bestudeerd moet worden en dat men voorschriften, geldig voor ga- heel Nederland, moet geven, of anders het geheele vrijbank instituut moet af schaffen. Deze rede werd met groote belangstel ling gevolgd, o.a. door den Burgemeester van Vlissingen, wethouder Laernoes en den gemeentesecretaris. Verschillende gestelde vragen beant woordde de inleider, waarna de voorzitter hem dank bracht voor zijn leerzame voor dracht. Nadat verschillende gasten het woord hadden gevoerd, sloot de voorzitter de 42e algemeene vergadering. Des avonds had een gemeenschappelijke maaltijd plaats en ten slotte een echte Zeeuwsche feestavond. Hedenmorgen is een autotocht rond Walcheren gemaakt met de markt te Mid delburg als eindpunt, waar het congres uiteen ging. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips), vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Heden bij de jaarlijksche paardenmarkt is gebleken, dat ook bij den nieuwen aanleg het Molenwater voor dit doel geschikt is. De paarden ston den goed opgesteld, zoodat de vele han delaren en belangstellenden een goed overzicht over de aangevoerde dieren hadden. Gelegenheid tot draven enz. is er op het ruime speelveld, maar ook de nieuwe weg BleekKoepoort leent zich daarvoor goed. Er waren 237 paarden aangevoerd, te gen verleden jaar 254 en in 1931 288. Gezien de tijdsomstandigheden dus een niet zoo heel groote vermindering. Even als verleden jaar waren er zeer weinig veulens, van de enkelen, die verkocht zijn hoorden wij prijzen van f60 tot f70 noemen. Éénjarige paarden, die verleden jaar tot 140 opbrachten, noteerden nu f130 tot f175, tweejarige gingen van f200 tot f220 en oudere tot f275 toe. Er was meer handel dan in 1932. Met de Prov. boot Breskens-Vlissin gen zijn hedenmorgen 500 passagiers en 28 auto's overgekomen. Vlissingen. Gisterenavond hield de Ver- eeniging voor Ziekenhuisverpleging haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Dr A. Staverman, heette de weinige aanwezi gen welkom. Hierna werd het reeds gepubliceerde jaarverslag goedgekeurd, onder dankbe tuiging aan den heer De Meij voor zijn zorgvuldig gehouden beheer. Vervolgens deed de heer De Meij eenige mededeelingen over de financiën, waar uit bleek, dat de vereeniging gezond is en de Vlissingsche burgerij bijna in haar geheel is aangesloten. De heer Magcheels bracht rapport uit namens de controle-commissie, over het nazien der financiëele bescheiden, en zei- de, dat alles in de beste orde is bevon den. Hij bracht dank aan het bestuur voor den velen arbeid in het afgeloopen jaar in het belang van deze mooie sociale vereeniging verricht. Het aftredende bestuurslid, de heer E. Andriessen, werd met bijna alg. stem men herkozen. Tot leden der controle-commissie wer den herbenoemd de heeren Magcheels, Abrahamse en Hubregtse. Vervolgens werden enkele reglements wijzigingen vastgesteld, o.a, dat de ver eeniging voor haar leden vergoedt het gebruik der operatiekamer, berekend naar het 3e klasse-tarief der ziekeninrichting, waarin men verpleegd wordt. Bij art. 2 wordt aangenomen, dat het recht op vergoeding aanvangt 3 maanden na de eerste contributie-betaling. Het entree-geld voor nieuwe leden ad 25 ct. wordt afgeschaft, maar alle nieuwe leden zullen zich een reglement 10 ct. moeten aanschaffen. De heer M. Laernoes sprak nog een woord van dank aan het bestuur voor de nauwgezette behartiging der belangen der leden. De voorzitter zegde dank voor deze har telijke woorden en wees er op, dat het bestuur samengesteld is uit verschillende richtingen en standen en slechts één doel heeft, n.l. het verlichten der zorgen voor hen, die van ziekenhuisverpleging gebruik moeten maken. Goes. De melkprijzen. Be droeg reeds geruimen tijd de melkprijs 8 cent per liter (een enkele slijter bere kende 7 cent), hedenmorgen bood een melkslijter aan de huizen melk te koop aan tegen zes cent per Litgr. Wemeldinge. Woensdagvoormiddag ver gaderde de Raad dezer gemeente. Afwe zig met kennisgeving dhrn J. A. Domini- cus en D. M. de Jonge. De voorzitter deelt mede, dat de Raad in een volgende ver gadering een nieuwe bouwverordening ter vaststelling zal worden aangeboden, die te voren den raadsleden zal worden toe gezonden. Een adres van de Provinciale Commissie der Centrale voor Werkloozen- zorg door de Kerken, Vordt gerenvoyeerd Daar B. en W. Medegedeeld wordt, dat Ged. Staten meenen, dat de jaarwedde aan den waarnemenden burgemeester dient te worden uitgekeerd uit billijk heidsoverweging. Het adres van den raad der gemeente Poortvliet wordt voor ken nisgeving aangenomen. Aangeboden wordt de rekening van het Burg. Armbestuur, dienst 1932. Voor het nazien dezer reke ning wordt een commissie benoemd, be staande uit de heeren Wabeke, Bruinooge en De Jonge. In behandeling komt het rapport der commissie ter bestudeering van een 'bijdrage-vermindering voor de N.V. Spoorweg Mij. Zuid-Beveland in ver band met de geheele of gedeeltelijke stop zetting van het personenvervoer. B. en W. stellen voor het advies van de com missie om een bijdrage-vermindering van 33 pet. te verkrijgen te aanvaarden. Dhr Lindenbergh zegt, dat het hier een begin selzaak betreft en wijst op de moeite, die gedaan is om den spoorweg hier te krij gen. De huidige omstandigheden, die voor de spoorwegmaatschappij inderdaad on gunstig zijn, kunnen een gunstige wending nemen. Dhr Wabeke kan zich vereeni gen met het voorstel van B. en W. op grond van het sterk verminderd gebruik, dat van de tramtreinen wordt gemaakt. Dhr Cysouw betreurt het, dat het zoover komen moet. Hij zal echter voor het voor stel van B. en W. stemmen. Het voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen; voor stemden dhrn Wabeke, Cysouw en A. Dominicus, tegen P. Lindenberg en Bruinooge. De al gemeene politieverordening wordt vervol gens gewijzigd in dien zin, dat venters, uit andere gemeenten afkomstig, zullen noo- dig hebben een vergunning van B. en W., zoolang de waarde van hun negotie het bedrag van f 100 niet overschrijdt. Vast gesteld worden verordeningen, waarbij de wijken worden aangewezen, waarin voortaan geen vergunningen voor den ver koop van sterken drank in het klein, noch verloven voor den verkoop van zwak-alco- holisc'hen drank zullen worden verleend. Voorts wordt vastgesteld een nieuwe leges verordening waarin o.m. is bepaald, dat voor het trouwen op Dinsdag f 7.50, op Woensdag f 5 en op Donderdag f 2.50 we gens leges zal verschuldigd zijn. Op Vrij dag worden de huwelijken kosteloos vol trokken. Op andere dagen bedraagt het legesrecht f 15; de legesrechten voor jacht akten bedragen f 2.50. Deze verordening wordt zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. Met intrekking van een wijzi- gingsbesluit 1932, genomen in de vorige vergadering, wordt deze begrooting en die van het gasbedrijf 1932 nader gewijzigd. Aangewezen wordt een boekhoudkundige voor het nazien der rekening van 'het gas bedrijf over den dienst 1932. Bij de rond vraag informeert dhr Wa'be'ke naar de rijksuitkeering wegens steun en naar den gang van zaken, betreffende het onderwijs op de O.'L. School, in verband met de on gesteldheid van mej. van de Putte. De voorzitter geeft de noodige inlichtingen. Hierna sluiting. Gapinge. Dinsdag j.l. werd vanwege de P.Z.E.M. in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk een kook- en bakdemonstratie gegeven. Des middags werd door den heer Vader, opzichter bij genoemde N.V. aan de hand van vertoonde films een duidelijke uiteenzetting gegeven van het gebruik van electrische stroom zoowel voor huishoudelijke als andere doeleinden, waarna, nadat de aanwezigen een kopie thee met gebak was aangeboden, werd overgegaan tot de eigenlijke kookdemon stratie, waarna de klaargemaakte spijzen door de aanwezigen werden genuttigd, die ze zich goed lieten smaken. Des avonds werd wederom door dhr Vader een lezing gehouden, thans over het gebruik van electrische stroom in verband met het bakken en braden, waarna met de bak demonstratie werd aangevangen. De beido demonstraties mochten zich in een druk bezoek verheugen en werden afgewisseld door radiomuziek. BIJ EEN HONDERDJARIGE OP BEZOEK. Het overkomt elke gemeente niet, dat ze onder haar ingezetenen een honderd jarige tellen mag. Morgen zal, naar wij hopen, Goes dat voorrecht hebben. Dan hoopt de oudste Goessenaar, de heer J. F. B o r g s, beter bekend als Opa Borgs, het feit te herdenken, dat hij een eeuw ge leden, ter wereld verscheen. Dit zeldzame feit was voor ons aanlei ding om den bijna honderdjarige eens op te zoeken en een praatje met hem te maken. Een plicht van den journalist, die wel tot de meest aangename gerekend mag worden, want Opa is zulk een gezellig verteller en zulk een opgewekte oue baas, dat de tijd onder het converseeren har der opschiet, dan men wel vermoedt. En al te veel mag men hem ook weer niet vermoeien, want er zal morgen heel wat van hem gevergd worden. Het is, alsof hij af en toe eigenlijk niet begrijpt, waar om men toch eigenlijk zoo'n notitie van hem neemt en waartoe al die drukte die nen moet. Toch is de bijna honderdjarige nog in het gelukkig bezit van al zijn vermogens, behalve van zijn gezichtsvermogen. Vanaf zijn 91ste jaar is hij blind, na dat hij daarvoor reeds langen tijd alleen maar door één oog kon zien. Maar overigens is hij nog zóó frisch en monter, dat menige jongere van jaren het hem zal benijden. Hij zit nog zóó vol met grappen, dat hij vaak de zusters en de patiënten in het Ziekenhuis Sint Joanna waar hij al vijf jaar een uitstekende en liefderijke verzorging geniet 1 weet op te vroolijken. Men moet hem maar zijn grappige er varingen en ondeugende streken uit de Bathpolders hooren vertellen! Hoe hij zich wist voor te doen als de toovenaar, van wien ze stiekem allemaal wat bang waren! Opa Borgs is Goessenaar van geboorte. Natuurlijk is hij er wel eens uit geweest, om hier of daar tijdelijk te werken en ook om zijn militairen dienstplicht te ver vullen (vijftien maanden deed hij als mi licien van de lichting 1853 dienst als fu selier), maar zijn verhuisbiljet is nooit Goes uit geweest. Een flink stukje Goesche historie heeft hij dus mee gemaakt. Op het Roosjeshof is hij geboren, op den dag, dat „de oliemeulen" is afgebrand Niet, dat ik dat nog weet, voegde hij er oolijk aan toe, maar ik heb dat later ge hoord. Al vroeg trok hij aan den slag en nooit heeft hij tegen hard werken opgezien Als er ergens een extraatje te verdienen was, trok hij er op uit en net als nu zocht hij daar werk, waar het loon het beste was. Vroeger - zoo zei hij waren we niet bang van een eindje loopen. Een marsch van Goes naar Borsselen telden we niet mee. Ik werkte nu hier, dein daar, o.a. in Borsselen, in Bath, enz. Meest was ik sjouwer, opperman, delver, enz. Ik heb de Goesche poorten mee helpen afbreken, de gevangenis helpen bouwen, enz. Bij de firma van Heel heb ik, met tus- schenpoozen, tot mijn 71ste jaar gewerkt. De heer Borgs zag niet op tegen hard en lang werken, maar hield ook op zijn tijd van lekker eten en drinken. En dat doet hij nog. Zijn maag is blijk baar in uitstekende conditie. Opa is tot zijn tachtigste jaar een lief hebber van visschen geweest en met smaak vertelt hij nog van de paling, die hij in de Poel en de bot, die hij in de leiding bij Kattendijke ving. Ook de zwemkunst verstond hij uitste kend. Verschillende malen heeft hij kin deren uit het water gered, maar 1 zoo zegt hij toevallig altijd kinderen van arme menschen. Hij weet nog precies te beschrijven, hoe hij, zonder zich te beden ken, te water sprong om onder de brug een kind te redden. Een ingenieur stond op den kant zich gereed te maken om wat kleeren uit te trekken, ,,'tls niet meer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2