Uit de Provincie Provinciale Staten van Zeeland. dienst; de kwartiermeester M. Keulen tot tien maanden gevangenisstraf met verla- gigg in rang; de kwartiermeester de Vries, de korporaal-machinist v. de Peet, Ever- aard en Nooyens, de korporaal-torpedo maker Lievens elk tot tien maanden ge vangenisstraf met ontslag; de matrozen le klasse Lemaire, Nordmann, De Wolf, v. Leeuwen, Thomassen, Kapitein, Bieyz- wijk Laurens, Bos en Kersten tot acht maanden gevangenisstraf met ontslag; de matrozen der 2e klasse Bouwman, Goode, Rense, de telegrafist Hamstra, de seiners- maat Linga, de stokers-olieman Rietveld, v. Gelderen, Peters, v. Haarlem, de stoker Vermeer, de marienier Keus, allen tot acht maanden gevangenisstraf; de olieman Ezec'h de stoker Dekker, de tambour Ver gouw tot zes maanden gevangenisstraf zonder ontslag; de matrozen De Wït, en Roelvink tot acht maanden gevangenis straf met ontslag. Ministerie van Sociale Zaken. 'De Minister van Sociale Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de hoofdzetel van zijn departement voorloo- pig is gevestigd in het hoofdgebouw van het Departement van Economische Zaken, Bezuidenhoutscheweg 30 te 's-Gravenhage, en dat hij daar, behoudens tegenbericht, eiken Woensdag, te beginnen met 28 Juni a.s., des namiddags te 2 uur degenen, die hem over zaken, zijn departement betref fende, wenschen te spreken, zal ontvan gen, met dien verstande, dat in het alge meen persoonlijke bezoeken van sollici tanten naar tot zijn departement behoo- rende rijksbetrekkingen slechts kunnen af gewacht worden voor zoover sollicitanten daartoe zijn opgeroepen en dat derhalve ter ondersteuning van deze sollicitaties geen gebruik behoort te worden gemaakt van vorenbedoelde audiënties. Werkloozensteun in Almelo. De minister van Sociale Zaken heeft de rijksbijdrage ten behoeve van den werkloozensteun in de gemeente Almelo stop gezet, omdat deze gemeente zich niet heeft gehouden aan de voorschriften, wel ke zijn vervat in de rijksregeling. De crisis in de S- D A. P. De heer Albarda en „Het Volk" hebben het Mr Duys euvel geduid, dat hij zijn brochure „Ter Oriënteering" bij een „bur gerlijken" uitgever heeft doen verschij nen. De „N. R. Crt." kwam ter oore, dat dit hierin zijn verklaring vindt: Ofschoon het partijbestuur der S. D. A. P. liever zou hebben gezien, dat deze brochure achterwege zou zijn gebleven, was men het toch hierover met Mr Duys eens, dat casu quo zijn geschrift bij de Arbeiderspers zou moeten verschijnen. Toen echter de schrijver zich tot den direc teur, den heer Van der Veen, wendde, weigerde deze zijn medewerking te ver- leenen. Thieme te Zutphen was coulanter. De omzetbelasting;. Dezer dagen is in enkele bladen gemeld, dat het ontwerp-omzetbelasting niet meer voor het a.s. Tweede Kamerreces in be handeling zou komen en dat in verband hiermede de datum van inwerkingtreding zou worden gesteld op 1 Januari 1934. Bij informatie dienaangaande te bevoeg- der plaatse is ons gebleken, dat het eerste gedeelte van dit bericht als juist mag wor den aangemerkt, doch dat het tweede ge deelte van grond ontbloot is. Het moet n.l. in de bedoeling liggen om, wanneer in de vacantie het eindverslag van de commissie van voorbereiding zal zijn ver schenen, het ontwerp nog in deze parle mentaire periode en wel in September in behandeling te doen komen, zoodat ge hoopt wordt dat de wet in October of uiterlijk November in werking zal treden. Dr Posthuma uit de landbouw-organisatles? Naar gemeld wordt, houdt men er in zuivel- en landbouwkringen ernstig reke ning mede, dat Dr Posthuma het voorzit terschap van de A. N. Z. (Algemeene Ne derlandsche Zuivelbond), alsmede enkele andere functies in verschillende landbouw organisaties zal neerleggen. Dr Posthuma heeft een en ander bij navraag niet ontkend. Intusschen kan hij op dit oogenblik nog geen nadere bijzonderheden omtrent zijn voornemens mededeelen, daar hij deze aangelegenheid voorloopig nog als van ge heel internen aard beschouwd wil zien. Het herplaatsen van wachtgelders als schoolhoofd. Op de vragen van den heer Lingbeek in verband met een bestaande ongelijkheid in de regeling der benoeming van school hoofden aan openbare- en bijzondere scho len, heeft minister Marchant o.m. geant woord: Krachtens het vierde lid van art. 56 der Lager Onderwijswet 1920 zijn de gemeen tebesturen in verband met de aan spraak op rijksvergoeding inderdaad gehouden, bij de benoeming van hoofden en onderwijzers van openb. lagere scho len, aan wachtgelders de voorkeur te ge ven. Een dergelijke algemeene verplichting geldt niet voor de besturen van bijzonde re lagere scholen. Het bestuur eener bij zondere lagere school is overeenkomstig art. 97 dier wet alleen dan gehouden aan een wachtgelder de voorkeur te geven, in dien een gewezen hoofd of een gewezen onderwijzer van een onder dat bestuur staande bijzondere lagere school in het genot is van wachtgeld. Inderdaad is er in de regeing, betreffen de het herplaatsen van wachtgelders on gelijkheid ten gunste van het bijzonder onderwijs. Zij vloeit hieruit voort, dat de wet de openbare scholen, welke alle door de Over heid worden bestuurd, als een eenheid behandelt, terwijl zij ten aanzien van de bijzondere scholen alle instellingen of ver- eenigingen, die één of meer scholen bestu ren, individualiseert, zonder eenig ver band van gelijke richting in aanmerking- te nemen. De minister past het laatste lid van art. 56 der Lager Onderwijswet toe zoo dik wijls hij de gewichtige redenen, aldaar bedoeld, aanwezig acht. Zoodanige reden kan zijn, dat door de benoeming van den beschikbaren wachtgelder het onderwijs zou lijden. Belastingverlaging in Friesland? Ged. Staten van Friesland stellen aan de Prov. Staten voor ten behoeve van het dienstjaar 1934 te heffen: a. 66 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de ongebouwde eigen dommen (waaronder 16 buitengewone op centen onder den naam van Bemalings belasting), 50 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de gebouwde eigendommen over dat dienstjaar; b. 34 opcenten op de hoofdsom der ver mogensbelasting over het belastingjaar 1934/35 en 34 opcenten op de hoofdsom der inkomstenbelasting. Vergeleken bij het vorige dienstjaar be- teekent de voorgestelde opcentenheffing een lagere heffing van 6 opcenten op de vermogens- en de inkomstenbelasting. Eerste zitting in 1933. Vergadering van Dinsdag 20 Juni, des avonds te half acht. Voorzitter de Com missaris der Koningin. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de zitting in naam der Koningin en gaat voor in ambtsgebed. Ingekomen stukken. Verzoeken van de Ingelanden van den Zaamslagpolder en van het Comité van Actie tegen de oprichting van eeu water schap om het voorstel van Gedep. Staten tot oprichting van een waterschap Hul ster- en Axeler-Ambacht niet aan te ne men en een adhaesiebetuiging aan die verzoeken worden gevoegd bij het desbe treffende punt der agenda. Ditzelfde geschiedt resp. met een ver zoek van B. en W. van Hontenisse om het voorstel van Ged. Staten tot ophef fing van den tramdienst Hansweert Vlake niet aan te nemen met een adhae siebetuiging van B. en W. van Glinge en met een verzoek van de afdeeling Middel burg van den Gentr. Ned. Ambtenaars- bond en de afd. Vlissingen van den Gentr. Bond van Transportarbeiders om net voorstel van Gedep. Staten tot tijdelijke korting op de wedden en loonen der amb tenaren niet aan te nemen. Nog een verzoek van A. Dek Sr., A. Dek Az. Jr. en J. G. Blok te Kruiningen om te mogen mededingen naar de event, uitoefening van een autobusdienst Hans- weertVlake. Dit verzoek stelde de vergadering in handen van Ged. Staten ter afdoening. Buitengewoon lid van Ged. Staten. De vergadering herbenoemt tot lid der Staten, bedoeld in art. 89 der Provinciale wet, den heer Kodde met 22 st., tegen 6 op den heer Vogelaar, 6 op den heer Erasmus en 8 blanco. De verschillende reeds vroeger gepu bliceerde voorstellen worden gerenvoy- eerd naar de afdeelingen. Bootdienst Vlissingen--Neuzen. De heer Geelhoed krij!gt gelegen heid om over een zaak te spreken, vreemd aan de orde van den dag. Spr. zegt, dat hij er over het algemeen geen voorstander van is, op pas genomen be sluiten terug te komen. Thans meent hij echter een uitzondering te moeten maken ten opzichte van het besluit tot opheffing van den Zondagsdienst op de lijn Neuzen Vlissingen, welk besluit voor hen, die van dien dienst gebruik maken, groote moeilijkheden medebrengt. Mede namens de heeren de Paauw, Paap, Kalle en Goossens dient spr. daarom een voorstel in op genoemde lijn op Zondag een mor gen en een avonddienst in te leggen. De heer v. Dusseldorp zegt, dat hij verrast is door dit voorstel, dat zoo plot seling in de vergadering wordt gebracht. Hij weet te spreken namens zijn fractie. Spr. heeft tegen deze wijze van doen bezwaar, want het is toch een goede par lementaire gewoonte, genomen besluiten te respecteeren en het geldt hier een be sluit genomen in voltallige vergadering. Als het nog noodig geacht wordt cfeze zaak opnieuw te bespreken, dan moet dit in de najaarsvergadering bij1 de begrooting. Spr is zelfs tegen 't verzenden van dit voorstel naar de afdeelingen. De heer Adriaanse dient een voor stel in om het voorstel juist wel naar de afdeelingen te brengen. De heer v. Dusseldorp blijft hier tegen opkoipen, en herhaalt, dat dit in strijd is met de parlementaire gewoonte. De heer Dominicus sluit zich geheel bij het betoog van den heer van Dussel dorp aan. De heer Kodde doet dit even eens. De heer Onderdijk zegt, dat de heer van Dusseldorp zich niet te veel moet be roepen op 't parlementaire gebruik waar het de bootdiensten betreft. Spr. heeft de stukken niet bijl de hand om het na te zien, maar herinnert zich toch zeer goed dat men ten opzichte van de bootdiensten vlug achter elkaar tegenover elkaar staande besluiten heeft genomen. Zoo zachtjesaan heeft men van die bootdien sten een politiek spelletje gemaakt. Spr ontkent dat het besluit in een vol tallige vergadering zou zijn genomen, Er ontbraken twee leden, een wegens ziekte en een door andere ometandigheden. De heer Goossens zegt, dat 't voor stel in de vorige vergadering juist een verrassing was. De heer D i e 1 e m a n zegt, dat men ten onrechte van de Staten een parlement wil maken. Spr. wijst op de practische be zwaren, vooral als men ook op de lijn VlissingenBreskens nog veranderingen op Zondag zou willen aanbrengen. Over het voorste 1-A d r i- aanse staken de stemmen, en waar het een voltallige vergadering is, is het voor stel verworpen. De heer v. Dusseldorp stelt nu voor het voorstel-Geelhoed aan te houden tot de begrooting. De heer De Pauw zegt, dat het goed gezien is niet te spreken van een par lement. De kamer en de raad hebben veel meer gelegenheid hun meening kenbaar te maken. De Staten kunnen dit maar tweemaal per jaar doen en deze kwestie is van te veel belang om haar weer 6 of 7 maanden uit te stellen. De heer v. Dusseldorp zegt, dat er geen novum ten opzichte der kwestie is. Er is z.i. geen enkel nieuw feit en het voorstel hoort niet thuis in deze vergade ring. De heer Geelhoed zegt, dat juist in de afgeloopen maanden gebleken is hoe groot de bezwaren zijn voor hen, die er op Zondag van gebruik maken. De heer Staverman meent, dat het onderwerp zelf is dood gepraat en men daarover nu niet meer praten moet. De heer v. 't H o f f heeft ernstig be zwaar omdat men de gevolgen van het voorstel niet kan overzien. Men heeft geen gegevens en geen praeadvies. De heer Kodde heeft ook bezwaar nu een beslissing te nemen. De heer Adriaanse zegt, dat men de vorige maal ook overvallen is met het voorstel tot stop zetten van den Zondags dienst. Als zulke groote moeilijkheden van een besluit blijken als hier het geval is, dan moet men er op terug komen. De heer v. 't H o f f stelt voor het voor stel-Geelhoed in handen van Ged. Staten te stellen om praeadvies. De heer v.Dus- s e 1 d o r p trekt zijn voorstel in. Over het voorste 1-v. 't H o f f staken de stemmen, zooda' dit dus ook verworpen is. De heer Staverman dient nu een motie in om direct het voorstel-Geelhoed in behandeling te nemen, maar er niet over te discussieeren. Dit voorstel! wordt aangenomen met 22 tegen 20 stemmen. De v o o r z. zal nu het voorstel-Geel hoed in stemming brengen. De heer Van 'tHoff vraagt het woord. De v o 0 r z. wijst op de aangenomen motie en zal alleen na de stemming den heer van 't Hoff het woord verleenen over een onderwerp vreemd aan de orde van den dag. Het v o 0 r s t e 1-G e e 1 h o e d, weder instelling van deo Zondagsdienst op de lijn Ne u z e nV lissingen wordt aangenomen met 22 tegen 20 stemmen. De heer Van 'tHoff krijgt nu het woord en protesteert ernstig tegen deze wijze van doen. Het gaat niet op, op een dergelijke manier zulke vraagstukken te behandelen, waar men geen inzicht heeft in de gevolgen. Hij hoopt voortaan van zulk een optreden verschoond te blijven. De v o o r z. zegt, dat dit niet zijn be doeling was. Dit is geen onderwerp vreemd aan de orde van den dag. Als de heer Onderdijk den heer v. 't Hoff nog wil antwoorden, sluit de v o o r z. over dit punt de discussie. Nadat de afdeelingen zijn samengesteld vereenigt de vergadering zich met het voorstel om de eerstvolgende vergadering te houden op Dinsdag 11 Juli des voor- middags te 10 uur, waarna de voorzitter deze vergadering sluit. Reeds voor f 8.50 per maand kunt U zich thans een Philips radio-installatie aanschaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Nederlandsche Slagers- bond. De Nederlandsche Slagershond h'oudt dit jaar congres te Vlissingen van 2022 Juni. Dinsdagavond zijn de van elders komende congressisten aan het station ontvangen en daarna in hotel „Britannia" door den voorzitter der af deeling Vlissingen verwelkomd. Ten stadhuize had vervolgens de offi cieels ontvangst door 't Gemeentebestuur plaats, bij monde van den burgemeester, den heer G. A. van Woelderen, die vooral ook den vertegenwoordiger van den Bel gischen Beenhouwersbond welkom heette en daarna wees op de wenschelijkheid van goede verstandhouding tusschen de overheid en de slagers, wat te Vlissingen leidde tot de oprichting van het Coöpera/- tief openbaar slachthuis. Spr. gaf een his torisch overzicht van het slagerSbedrijf in vroeger eeuwen, speciaal te Vlissingen, wat met groote belangstelling werd ge volgd. De burgemeester besloot met zijn beste wenschen voor het slagen van het congres. De heer W. Schaal, voorzitter van den Bond, bracht dank voor de ontvangst en stelde ook de goede verstandhouding tus schen overheid en slagers op hoogen prijs. Vooral bracht hij den burgemeester dank voor het mooie historische overzicht. Nadat de eerewijn was aangeboden, be- gel men zich weer naar Britannia, waar een prettige avond georganiseerd was. Heden (Woensdag) morgen is in ge noemd hotel de algemeene vergadering van den Bond gehouden, waarop wij na^ der terugkomen. 'Rotterdam Haamstede. Als bewijs van toenemend luchtverkeer op de K. L. M.-lijn Rotterdam-Haamstede- Vlissingen dient, dat deze lijn sedert de heropening op 1 Mei j.l., Maandag 19 Ju ni haar 500ste passagier vervoerde. Goes. Met ingang van 1 Maart 1932 is aan den heer J. D. A. Sneep, wegens diens benoeming tot directeur der N.V. Asser bronwaterleiding te Assen, ontslag verleend als directeur van de Zuid-Beve- landsche gascentrale Oosteinde te Krab- bendijke. In de plaats van den heer Sneep is toen als directeur van Oosteinde (ge meenten Krabbendijke, Kruiningen, Ril- land-Bath, Schore en Waarde) benoemd de heer W. Hl van der Kraaij, hoofd opzichter bij de lichtbedrijven te Schie dam. In verband met de toen reeds be staande plannen voor combinatie van het gasbedrijf van Oosteinde met dat der ge meente Goes, was de heer Van der Kraaij evenwel niet in staat zijn benoeming aan te nemen. Thans, nu de gemeente Goes de exploitatie van Oosteinde zal overne men, komt deze benoeming te vervallen, zoodat de heer Van der Kraaij in dienst blijft van de gemeente Schiedam. De heer H. J. Regtop te Goes is be noemd tot opzichter bij' de Nederlandsche Heide Maatschappij met standplaats Ruc- phen (N.-Br.) Kapelle. Waar het alhier herhaaldelijk is voorgekomen, dat bij verschillende aardbeien'telers de chips werden wegge haald van de perceelen, is het thans ge lukt door ijverig onderzoek van de Rijks- en gemeentepolitie om den dader op te sporen, welke voor den burgemeester is geleid en aldaar heeft bekend. 's Heer Abtskerke. Dinsdagavond ver gaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester. Allen aanwezig. Na voorlezing en goedkeuring der no tulen deelt de voorzitter mede, dat kasop name bij den gemeenteontvanger heefl plaats gehad en boeken en kas in orde zijn bevonden en dat de PZEM in het vervolg een tweede terugbetaling van 5 pet. zal geven op het bedrag der geldlee- ning voor de straatverlichting. Een reclame schoolgeld wordt gedeelte lijk toegewezen. Het bekende adres van Poortvliet wordt voor kennisgeving aangenomen met 5 tegen 1 st. en 1 blanco. Aan het request van de Landbouwver- eeniging te Wolfaartsdijk inzake wijzi ging der vleeschkeuringsverordening iQ den Kring Goes wordt met 5 tegen 2 st. besloten geen adhaesie te verleenen. Met het idee om het personenvervoer op de lijnen in Zuid-Beveland, met uit zondering van de lijn GoesHoedekens- kerke stop te zetten tegen een reductie van 33.055 pet. wordt accoord gegaan. Nog wordt goedgekeurd een af- en overschrijving begrooting 1932. Na nog mededeeling te hebben gedaan over het vaststellen eener nieuwe bouw verordening wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Biggekerke. Onder leiding van dhr G. Polderman vergaderde Dinsdagavond de afdeeling vein de Vereen, tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland. De penningmeester, de heer M. Houter man, deelde in zijn jaarverslag mede, dat was ontvangen f 104,56%, uitgegeven f 104,11, alzoo een batig slot van f 0,45%. De heer S. Leinse bracht verslag uit van de jaarvergadering van het vorige jaar op de stichting „Vrederust" gehou den. Tot bestuurslid werd herkozen dhr G. Polderman. Tot afgevaardigden naar de vergadering op „Vrederust", 3 Juli a.s., werden benoemd de heeren Z. Roelse, J. Dekker en C. Caljè. Besloten werd in de wintermaanden wederom een spreker te laten optreden; naar toerbeurt ditmaal een predikant der Ned. Herv. Gemeente. Domburg. In de Maandagavond gehou den Raadsvergadering werden de ge loofsbrieven en verdere stukken ingezon den door het nieuw benoemde Raadslid, den heer M. Janse, door een commissie nagezien en in orde bevonden. Tot toe lating van den heer Janse werd be sloten. De voorzitter zeide, dat nu, door het zitting nemen van het nieuwe Raadslid, de heer Reijnhoudt als Raadslid en Wet houder zal aftreden, dit de laatste ver gadering is, die hij zal bijwonen. Hij be treurt het, dat het wethouderschap van den heer Reijnhoudt zal ophouden. In de 20 maanden, dat hij dit ambt vervulde, heeft hij steeds een buitengewonen ijver, voortvarendheid en idealisme getoond. Nimmer was hem iets te veel. Steeds heeft hij veel klachten moeten aanhoo- ren, maar hij heeft op bewonderenswaar dige wijze zijn werk onder soms zeer moei lijke omstandigheden verricht. Spr. zegt hem daarvoor, ook namens de ingezete nen, hartelijk dank. Hij hoopt, dat de heer Reijnhoudt nog vele jaren nuttig in deze gemeente mag werkzaam zijn. De heer Elout zegt zich geheel té kun nen aansluiten bij de woorden van lof door den voorzitter tot zijn mede-wethou der gericht. Hij vreesde bij het optreden van den heer Reijnhoudt, dat zijn jeug dige leeftijd hem nog in den weg zou hebben gestaan om de bezonnenheid, die vooral in deze moeilijke tijden van een wethouder geëischt worden, te verkrij gen, thans kan hij verklaren, dat hij den heer Reijnhoudt zeer heeft leeren waar- deeren in zijn werk en hij met leedwezen afscheid neemt. De heer Reijnhoudt dank den voorzit ter en den heer Elout voor de vriende lijke en van waardeering getuigende woorden, hij dankt hen, de leden van den Raad en den Secretaris voor de aan gename samenwerking. Hij hoopt, dat het den Raad gegeven moge zijn om in de zeer moeilijke tijden, die wij misschien nog tegemoet gaan, met wijsheid en kracht te besturen. Thans komt in behandeling een met de PZEM te sluiten contract voor leve ring van stroom voor het pompstation voor de waterleiding. Het contract wordt conform het ontwerp, doch met een enkel voorbehoud, aangenomen. De heer De Visser zag gaarne, dat aan Ged. Staten vrijstelling werd gevraagd van het verbod om wagens hooger dan 3.70 M. te laden, welk verbod soms groote moeilijkheden veroorzaakt. De heer Gel dof zou wel bezwaar hebben wanneer het laden op grootere breedte werd toe gestaan, daar dit zeer lastig voor het verkeer zou zijn. De heer De Pagter acht het ook zeer gewenscht, dat deze vrij stelling wordt gevraagd. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer Geldof, wordt besloten de gevraagde vrijstelling te ver zoeken. De heer Westenburger wil hier een woord van hartelijken dank brengen aan het Rijksbureau voor Drinkwatervoorzie ning en de Ambtenaren van dat Bureau voor de buitengewoon vlotte wijze waar op een groot aantal pensions en hotels nog vóór de Pinksterdagen zijn aange sloten aan de waterleiding. De heer Geldof vraagt of er met de kermis nog een draaimolen komt, waar op de voorzitter antwoordt, dat niemand bereid was met een gewonen draaimolen te komen, waaruit de heer Geldof de con clusie trok, dat het marktgeld te hoog was. De heer Brand vroeg nog herstel van bestrating, in het bijzonder rond de brand- kranen, waarop de voorzitter mededeel de, dat zooveel mogelijk de straten na het opgraven worden hersteld, maar dat, hoewel in dezen alle medewerking van aannemer en straatmaker wordt ver kregen, niet alles gelijk kan geschieden. Hierna sluiting. Ritthem. Maandagmiddag j.l. verga derde de Raad. De raming van de extra subsidie op grond van het Werkloosheidsbesluit 1917 over het eerste kwartaal 1933 bedraagt f40.—. Een voorstel van B. en W. om de door den te benoemen ontvanger te stellen zekerheid, onder goedkeuring van Ged. Staten vast te stellen op minder dan 1/10 van den gemiddelden jaarlijkschen ontvang, volgens de vastgestelde gemeen terekeningen over de laatste vijf jaren en alzoo te bepalen op tenminste f1000, werd aangenomen. Hierna was aan de orde de benoeming van een gemeentesecretaris, gemeente ontvanger en ambtenaar van den burger lijken stand. Uit 20 sollicitanten was door B. en W. het volgende dubbeltal aanbevolen: 1. dhr P. Daniëlse, ambtenaar ter secreta rie van Veere te Middelburg); 2. dhr A. J. Bruijnooge, ambtenaar ter secretarie van O.- en W.-Souburg te Vlissingen. Al vorens tot benoeming over te gaan, ging de Raad in comité-generaal. Na herope ning werd gestemd en dhr Daniëlse be noemd met 5 stemmen tegen 2 op dhr Bruijnooge. Vervolgens werd met aig. stemmen be noemd tot agent der Arbeidsbemiddeling tevens belast met het toezicht op de Werkloosheidsverzekering en tot secreta ris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur dhr J. Anker, volontair ter secretarie, alhier. Van de Gezondheidscommissie te Veere was ingekomen het gunstig eindadvies betreffende de bouwverordening. B. en W. stelden nu voor de bouwverordening vast te stellen, wat zonder discussie ge schiedde. Rondvraag: Dhr Van de Putte infor meert of de Polderopzichter het toezicht op het onderhoudswerk aan de gemeente gebouwen op zich wil nemen. De voor zitter antwoordt toestemmend. Verder vraagt hij naar de verbetering van den Ritthemschen Straatweg en naar de straatverlichting. De voorzitter deelt hem mede, dat de straatverlichting in de volgende vergadering afgehandeld zal worden. B. en W. hebben verder het plan om het gedeelte van den Ritth. Straatweg, gelegen op het grondgebied dezer gemeen te te vernieuwen en te verbreeden en het gedeelte, gelegen op het grondgebied der gemeente O.- en W.-Souburg te ver beteren en te verbreeden met oude steen. Dhr J. de Pagter wijst op de vele ver nielde en versleten vonderleuningen aan het Rammekensvoetpad en klaagt over de groote snelheid, waarmede de aan nemer van het zinkwerk per auto de ge meente doorrijdt. De voorzitter zal deze klachten ernstig onderzoeken. Hierna sluiting. Grijpskerke. Zaterdagmiddag werd door de burgerwacht alhier een schietwedstrijd gehouden op een terrein door dhr W. de Wolf daartoe welwillend afgestaan. De uitslag was als volgt: Marga en K. S. B. baan. Max. 100 p. le prijs J. G. Rotte met 98 punten; 2e Chr. de Voogd 96 p.; 3e Abr. Francke Jz. 95 p.; 4e A. Boogaard 93 p.; 5e S. Vreeke 93 p.; 6e L. Davidse 91 p.; 7e P. Francke 90 p.; 8e Js Vlieger; 9e J. H. Louwerse; 10e P. A. Rotte; lie P. de Kam; 12e J. H. Geschiere; 13e W. Francke Jr.; 14e L. Louwerse; 15e A. Francke Wz.; 16e Js Francke; 17e E. Wisse; 18e J. Vreeke; 19e A. Geschiere; 20e prijs A. Dingemanse. Vrije baan. Max, aantal punten 50.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2