Land- en Tuinbouw. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Rechtzaken Openbare Verknopingen en Verpachtingen Eensklaps stond een der mannen voor haar, greep haar vast en hield haar een doek of een fleschje, zij kon het zich niet meer herinneren met een bedwel mende vloeistof onder den neus. De eerste opwelling van de vrouw was, zich te verzetten, en te schreeuwen, doch de tweede man verzekerde haar, dat hij zou schieten, als ze lawaai maakte. Het volgende oogenblik was de vrouw bewus teloos. Toen ze na eenigen tijd weer bijkwam waren de indringers verdwenen. Het huis vertoonde de sporen, dat zij er een on derzoek hadden ingesteld, doch de vrouw vermiste niets, uitgezonderd haar bril, dien zij op den neus had, toen zij werd overvallen. De vrouw heeft daarop de po litie opgebeld en deze is thans druk doen de, de daders op te sporen. Hevige hagelbui boven V e n 1 o. Zondagmiddag omstreeks twaalf uur ontlastte zich hoven Venlo een klein onweer, gepaard gaande met een hevige hagelbui. Hagelsteenen ter groote van ca. 1 c.M. doorsnede, bedekten in een mini mum van tijd straten en pleinen der stad. De sc'hade, hierdoor toegebracht aan de te velde staande gewassen is vrij aanzien lijk. Ook aan de broeikassen, die rondom Venlo staan, werd veel schade aangebracht daar duizenden dezer kassen werden ver nield. 'Vier jongemannen door een auto aangereden. Gister nacht heeft de heer J. uit Hamburg op den weg Nijmegen-Kleef, ter hoogte van het grensplaatsje Kranenburg vier jonge mannen, die op weg naar huis waren, met zijn auto aangereden. Twee hunner zijn direct aan de gevolgen overleden, terwijl de anderen zwaar werden gewond. De auto werd in beslag genomen en te gen den heer J. is proces-verbaal opge maakt. Koffie in auto- banden. In een garage te Aken deden Zaterdag nacht beambten een inval. Ze legden be slag op een Limburgsche personen-auto, die al minstens 20 keer koffie frauduleus over de grens had gebracht. Telkens wer den 250 pond koffie gesmokkeld, verbor gen in de auto-banden. De Hollandsche chauffeur en de Akensche koopman, die beiden in arrest zijn gesteld, werden op heeferdaad betrapt bij het ledigen van de autobanden. De smokkelaars zijn verra den. 10.000 mark in sokken en schoenen. Een Poolsch koopman, woonachtig in Heerlen, werd Zaterdag aan het grenskantoor Panvesheide (Kerk- rade), komende uit Aken, aangehouden. Hij had in schoenen en sokken 10.000 mark, bestemd voor uitvoer naar ons land, verborgen. Het geld is in beslag genomen en de onfortuinlijke Pool werd naar Aken overgebracht. Lijnden, Prof. Dr J. W. Pont, Prof. Dr V, H. Rutgers, Mr Dr C. F. Sohooh, Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine, W. de Vlugt en Dr B. "Wielenga. Dit Comité steunt met haar middelen den schoonen arbeid der Baltische Lands- kerk. De leiding berust bij den bekenden Dr O. Schabert, een predikant der Evang. Luth. Kerk in Riga, de hoofdstad der Baltische landen, die met Estland en Letland gelegen zijn tusschen de Oostzee en het Bolsjewistisch Rusland. Deze vu rige getuige, die met zijn gezin, als door een wonder, ontkwam aan de woede der communisten, werkt met andere predi kanten en plm. 300 vrijwilligers van uit Baltië ter versterking en vertroosting van de lijdende en worstelende geloovigen in Rusland. Tevens snijden ze aan de Zen dingsschool te Dorpat de pijlen om ze te richten tegen het leger der Goddeloozen, d.w.z. men onderricht en bekwaamt god zalige mannen om als Evangelisten te strijden tegen het rijk der duisternis. Zoo wordt, door de hulp van het Comité voor Inwendige Zending en Diaconie, mo gelijk gemaakt, dat door den arbeid van Dr Schabert e.a.: Ie. Geregeld 800 tot 1200 gezinnen in Rusland worden onderhouden door het zenden van voedingsmiddelen. 2e. Plm. 45 predikanten (waarvan 20 in de gevangenis) en 12 kosters, als pre dikant dienstdoende in Rusland, met hun gezinnen voor den ondergang worden be hoed. 3e. Dat een Zendingsschool te Dorpat kan worden onderhouden, waar studenten worden opgeleid, speciaal voor den Evan- gelisatiearbeid onder het verbolsjeweeren- de Russische volk. 4e. Dat een weeshuis voor Russische kinderen te Tschoraa in stand kan worden gehouden. U begrijpt, dat dit alles veel, heel veel geld kost, en dat al dezen arbeid slechts één druppeltje lafenis is, vergeleken bij de zee van ramp, die over dat land der Goddeloosheid spoelt. Daarom herhalen we onzen oproep tol het vormen van Comité's. Laten er dis- trictscomité's in Goes, Middelburg, Ter- neuzen, Tholen en Zierikzee worden ge vormd, dan kunnen van daaruit de plaat selijke comité's worden voorgelicht en van propaganda-lectuur worden voorzien. Gaarna wil ondergeteekende bewijzen van instemming ontvangen en mededee- ling van plannen, die plaatselijk worden beraamd. De noodklok klept, het geschrei der ellendigen klimt omhoogl Laat Zeeland niet doof blijven, maar ook een enkele druppel laten vallen in den beker koud waters. Gedenk de gevangenen alsof ge mede-gevangenen waart! Namens het voorloopig Prov. Comité, St Laurens. A. KONING. OUDERDOMSVOORZIENING VOOR MIDDENSTANDERS. Op de algemeene vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond op 4, 5 en 6 Juli a.s. te Vlissingen, zullen o.a. eeni- ge prae-adviezen worden uitgebracht. In het prae-advies van den heer S. Robe! t. hlid van de Alg. Winkeliers- vereeniging te Amsterdam, over: „De ver zorging van den ouden dag van den middenstander" wordt behandeld de noodzakelijkheid der ouderdomsvoorzie ning voor middenstanders. Nadat spr. verschillende nuanceeringen der ouder domsvoorzieningen, de pensioenwet 1922 en den toestand in het buitenland be sproken heeft, komt hij o.a. tot de vol gende conclusies: „De verzorging van den ouden dag van den middenstander is een sociaal- economische noodzakelijkheid. De bestaande Vrijwillige Ouderdomsver- zekering (z.g. V.O.V.) is niet in staat ge bleken om in de leemte in onze wet geving op afdoende wijze te voorzien. De middenstand dringe bij regeering en volksvertegenwoordiging onverwijld aan op invoering van „verplichte ouder- domsverzekering van middenstanders" zooveel mogelijk analoog aan de te wij zigen bepalingen van de Pensioen-wet 1922. Staatspensioen wordt niet aanvaard, omdat men bij het nemen van welke maatregelen ook verband behoort te leg gen tusschen inkomsten en uitgaven. Indien naar de meening der regeering het huidige tijdsgewricht onverhoopt als een financieel beletsel, om tot practische uitvoering over te gaan, zou worden aan gemerkt, dan wordt ten minste op een zoo kort mogelijken termijn het principe wettelijk vastgelegd, doch wordt tevens uit billijkheidsgroepen het ambtenaren- pensioen verminderd tot die pensioenuit- keeringen, waarop hun premie-bijdragen hun het recht heeft gegeven. In ieder ge val behoort het euvel der „cumulatie van pensioen" onafhankelijk van den stand der rijksfinanciën binnen den korst mo gelijken tijd geheel te verdwijnen. Er behoort in ons land slechts één auto riteit tot het uitkeeren van pensioenen bevoegd te worden verklaard en wel uit sluitend een instantie als het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds of dergelijke, die uitgaat van de regeering, zoodat het niet meer kan voorkomen, dat een ander autonoom lichaam als een gemeente b.v. nog zelfstandig pensioenen (aan wethou ders enz.) kan toekennen. Een goed functioneerende ouderdoms voorziening draagt bij tot bestrijding van de (alom gevreesde permanente) werkloos heid, omdat de openvallende plaatsen door jeugdiger personen kunnen worden bezet en brengt bovendien en veelal geen nieuwe kosten voor de gemeenschap mede, indien zulke werlcloozen reeds door werkloozenkassen werden ondersteund. Uit een en ander volgt, dat door de invoering eener wettelijk verplichte ouder domsverzorging voor middenstanders voor een deel geen nieuwe eischen aan 's rijks schatkist behoeven te worden ge steld, daar niet alleen de bedragen voor werkloozensteun kunnen worden vermin derd, maar ook de uitgaven voor armlas tigen beduidend geringer zullen zijn." Aan het prae-advies zijn tevens twee rapporten gevoegd, een van den heer C. Struyvelt, alg. secretaris en leider van het prov. middenstandssecretariaat voor Oost-Vlaanderen te Gent over het ouder domspensioen in België en een van den heer M. Oostwoud, secretaris van den bond van smedenpatroons in Nederland, over: uitbreiding der sociale verzekering tot de kleine patroons. Uitslaande brand te Haar 1 e m. Gisteravond heeft in de Konings straat te Haarlem een felle uitslaande brand gewoed op de bovenverdieping van het café van den heer Humme. De heer H., die met eenige bezoekers in het café zat, werd door voorbijgangers gewaar schuwd, dat rook uit de bovenverdieping opsteeg. Voordat de heer H. zich kon vergewissen, wat er precies aan de hand was, sloegen de vlammen reeds fel uit. Spoedig stond het bovenhuis in lichter laaie. De echtgenoote en eenige kinde ren, die boven waren, konden zich ter nauwernood in veiligheid stellen. Met zes stralen op de waterleiding bluschte de brandweer het vuur in drie kwartier. De bovenverdieping brandde totaal uit, niets kon worden gered. Inbraak te Boekei. Zondag nacht hebben onbevoegden zich door ver breking van een ruit toegang verschaft tot de boerderij van den landbouwer J. van Grinsven te Boekei (N.-Br.). De in brekers hebben de brandkast opengebro ken en daaruit een bedrag van ongeveer 100 gulden aan contanten gestolen. Ook worden eenige gouden en zilveren sie raden vermist. De politie stelt een uitge breid onderzoek in, waarbij gebruik wordt gemaakt van speurhonden. Van de daders is echter geen spoor ontdekt. Vleeschvergiftiging. In het gesticht „Notre Dame" te Röchter, waar oorlogsweezen worden opgevoed, zijn 28 meisjes tengevolge van vleeschvergifti ging ziek geworden. Een 18-jarig meisje is reeds overleden. Verscheidene anderen verkeeren in levensgevaar. De kerkinbraak te Druten. Gisteren is het de Renkumsche politie in samenwerking met de Amsterdamsche recherche gelukt de hand te leggen op een tweetal personen uit Amsterdam, die verdacht worden van medep^chtigheid aan de inbraak, welke is gepleegd in den nacht van 13 op 14 Juni in de R.-K. Kerk een pastorie te Druten. Na lang zoeken vond men de perso nenauto, voorzien van een valsch num merbord, gestald in een der garages van de hoofdstad. De garagehouder verklaar de, dat de gebroeders A. te Amsterdam eigenaars waren van het voertuig. De po litie begaf zich toen naar de woning der gebroeders en onderwierp hen aan een streng verhoor. Zij gaven tenslotte toe, dat zij inderdaad op 12 en 13 Juni in gezelschap van nog drie andere personen per auto Renkum en Druten hadden be zocht, doch bleven hardnekkig ontken nen iets met de hun ten laste gelegde inbraken uitstaande te hebben. Volgens hun verklaring zouden zij een partij ge smokkelde Duitsche margarine hebben vervoerd. Dit verhaal kwam de politie zeer onwaarschijnlijk voor, daar het uit gesloten is, dat in de klein model auto, waarin reeds 5 personen waren gezeten, ook nog plaats was voor smokkelwaar. Zij ging daarom tot arrestatie van de ge broeders A, over. De verdachten zijn resp. op transport gesteld naar Druten en Ren kum en aldaar ingesloten. De gebroeders A. zijn beruchte recidivisten. Door een hond aangevallen. Gisteravond wilde de 17-jarige landbou wersknecht van H. uit Berchem, werk zaam op de boerderij van den landbou wer M. van Dijk te Schaak een hond voor de kar spannen. Eensklaps werd het dier wild en vloog den jongen naar de keel. Het dolle dier scheurde hem let terlijk het vleesch van de kaken. De knaap slaagde er tenslotte in zich los te rukken. Het slachtoffer, dat diepe won den aan hals en gelaat had bekomen is onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis te Grave vervoerd. Waarschijnlijk zal ope ratief moeten worden ingegrepen. De hond is door de politie afgemaakt. Een woeste stier. Zondag werd de landbouwer Bouhuis onder Langelo (gemeente Haaksbergen) in zijn weide door zijn eigen stier zoodanig aangeval len, dat hij levensgevaarlijk werd ge wond. Hij wilde den stier, die wat woest was, halmeeren, doch werd door het beest op de horens genomen en weggeslingerd. Het dier rukte zich daarbij van zijn ket ting los en wierp zich andermaal op zijn eigenaar. Een automobilist, die oogge tuige was, waarschuwde de huisgenoo- ten van den boer, die hem in huis droe gen. Een geneesheer, die spoedig ter plaatse was, constateerde zware inwendige ver wondingen, De toestand van B. was gis teren nog zeer zorgwekkend. Moordaanslag op 'n vrouw. Te Zeyen (gemeente Vries) is gistermor gen door een verpleegde uit de Rijks werkinrichting van Veenhuizen J. H. Leenders, die Vrijdag van daar is ont vlucht, een moordaanslag gepleegd op de 40-jarige echtgenoote van den arbeider G. die alleen thuis was. De vrouw is zeer ernstig aan hals en beide polsen ver wond en naar het ziekenhuis te Assen overgebracht. De marechaussee te Assen zijn met politiehonden aan het zoeken gegaan naar den verdachte en gistermid dag heeft men hem in een veld tusschen Peest en Norg gevonden, waar hij zich op een roggeakker verborgen had. Ver dachte heeft bekend. In het water door den blik sem getroffen. Tijdens een korte onweersbui, die Zondagmiddag boven Ko ningsbergen losbrak werd een 17-jarige jongen, die aan het zwemmen was, in het water door den bliksem getroffen en gedood. Zijn lijk kon pas na een kwartier geborgen worden. Voorzichtig met vergiften. De concurrentie tegen het mooie en gave buitenlandsche fruit genoodzaakt de Be- tuwsche boomgaardbezitters alle midde len aan te wenden om blanke vruchten te oogsten en zoodoende neemt daar het gebruik van allerlei sproei- en bestuif- middelen hand over hand toe. Dezer dagen lieten de bespuiters in een boomgaard van den heer B. te Eist een bus met vergif een oogenblik onbe heerd staan. Runderen liepen de bus on dersteboven en gebruikten eenigen tijd later van het daardoor vergiftigde gras. Men vond vijf runderen dood in den boomgaard. Geheime zender ontdekt. De Rijksradiocontroledienst heeft gisteren in samenwerking met de gemeentepolitie een geheime radiozendinrichting in be slag genomen ten huize van den heer C. v. S. te 's-Gravenhage. Gevaarlijke smokkelaars. Door kommiezen en marechaussées te Achtmaal is Zondagmorgen aangehouden en in beslag genomen een personenauto waarin zich 400 K.G. margarine bevon den, gesmokkeld uit België. De bestuur der was voorzien van een geladen revol ver, doch de ambtenaren waren hem voor, zoodat hij van bedoeld wapen geen ge bruik heeft kunnen maken. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de auto in beslag ge nomen werd. Overval op een vrouw. In de 3de Oosterparkstraat te Amsterdam is gistermorgen een eigenaardige overval gepleegd. In een loodgieterswinkel in per ceel 72 van deze straat verschenen drie mannen, die aan de vrouw van den eige naar, die alleen thuis was, verlof vroegen even te telefoneeren. De vrouw stond dit toe en bleef in den winkel, terwijl een der drie mannen de telefoon opnam. ROOD KAPITALISME. Over het jaarverslag der socialistische „Centrale Arbeiders-Verzekerings- en De posito-bank" schrijft „De Standaard": „De instelling bezit aandeelen en obli gaties van diverse „kapitalistische" on dernemingen. Zoo b.v. van de Maas- trichtsche Zinkwit-Maatschappij, van de Bataafsche Petroleum-Maatschppij, zelfs van de Vereinigte Stahlwerke, enz. Voorts is zij houdster van pandbrieven, heeft zij gelden belegd in hypotheken en is zij eige naresse van huizen. Vanzelfsprekend is zij ook in het bezit van een portefeuille, inhoudende obligaties van Staat, Provin cies en Gemeenten Maar nu herinnere men zich eens de gewone populaire sociaal-democratische voorstelling! Aandeelhouders, obligatie- bezitters, hypotheekgevers, huiseigenaren zijn „kapitalisten", niet waar, die de ar beiders uitbuiten. Gedwongen renteverla ging zou niet de arbeiders, maar alleen de „kapitalisten" schaden. Het „groot kapitaal" wordt voortdurend als de vij and voorgesteld. De werkelijkheid leert evenwel, dat het z.g.n. „grootkapitaal" in onze moderne maatschappij in den regel niets anders is dan een concentratie van kleine kapita len, voor een zeer groot deel door de ar beidersmassa bijeengebracht. Via Verze- kerings-maatschappijen, Spaarbanken, Vakvereenigingen, Pensioenfondsen, enz. zijn de arbeiders in het bezit van een niet onbelangrijk deel van ons nationale ver mogen." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Rusland's Hulpgeschrei! Met voldoenning namen we kennis van de hartelijke instemming met onze Oproep tot organisatie der Steunactie voor onze verdrukte medegeloovigen in Rusland, van de zijde van br. Jac. v. d. Berge, den pionier voor dezen heerlijken arbeid der barmhartigheid in onze Provincie. Ter nadere toelichting op ingekomen vragen, hoe deze zaak verder in den lande gere geld is en hoe de geldelijke bijdragen de plaats harer bestemming bereiken, diene het volgende. Er bestaat een Internationale Bond voor Inwendige Zending en Diaconie, waarvan in Nederland een Comité uitgaat, welks leden welbekende mannen zijn op het gebied van socialen en philantropi- schen arbeid. Alphabetisch zijn het de volgende heeren: A. J. da Costa, Mr A. de Graaf, Prof. Dr F. W. Grosheide, Dr W. G. Harren- stein, Ds J. A. van Leeuwen; J'hr Mr M. Q. T. T&a Leaaept G. J. K. Baron van Hoe moet men thans bloedluls bestrijden? Rijkstuinbouwconsulent ir Van der Kroft vestigt nog eens de aandacht op deze plaag, die bij de cultuur van appels veel schade kan veroorzaken, wanneer men er niet tegen optreedt. Waarbij komt, dat bij meer intensief gedreven cultures de kans op besmetting toeneemt: b.v. in Zuid-Limburg kwam bloedluis tot voor kort betrekkelijk weinig voor, omdat de boomen ruim geplant stonden en de bloedluis dichte aanplantingen en dichte kronen prefereert. Maar in de jonge en dichtere beplantingen, begint de bloedluis meer schade te veroorzaken. Deze bestaat hierin, dat ze met de snuit voedende sap pen uit stam en takken zuigt, daardoor den groei in sterke mate belemmert, ter wijl ze de kankerzwam de gelegenheid biedt zich in de gemaakte en door de vorst vergroote knobbels en wonden te vestigen, terwijl ze zelf de kankerbesmetting in de hand werkt. Bekend is, dat de gevoelig heid voor bloedluis bij1 verschillende ap pelvariëteiten zeer uiteenloopt. Transpa rent de Croncels én Sterreinette b.v. zijn weinig, Yellow Transparant en Belle de Boskoop (die we gewoonlijk Goudreinet noemen) zeer vatbaar voor bloedluis. Er zijn nog andere redenen, waarom de bloedluisplaag toeneemt: ze geven n.l. de voorkeur aan welig groeiende en sterk ge voede boomen. Door de opvoering van de bemesting, in het bijzonder die met stik stof, is de bloedluisplaag eveneens toege nomen. Nu mag men de bemesting om deze reden niet verminderen, doch moet meer aandacht aan de bestrijding schen ken. Deze is niet zoo eenvoudig, omdat de bloedluis beschermd wordt door witte wasdraden aan het achterlijf. Nu zijn al jaren een aantal bestrij dingsmiddelen bekend: niet te dichte be planting, ruime snoei, een zorgvuldige winterbespuiting met vruchtboomcarbo- lineum, wat echter niet afdoende hielp; het aanstippen met benzine, waarin per liter eenige lepels afgewerkte machine olie, hielp bij jonge boomen, maar was bij! oudere onbegonnen werk. Nu is er een nieuwere bestrijdingswijze, die met succes op den Limburgschen proeftuin werd toe- pepast. In Mei en Juni, wanneer de witte kolonies beginnen op te komen, wordt ge spoten met een oplossing van 1 K.G. zach te zeep en i ons pure nicotine (9490 pet.) per 10O liter water. Er moet met een krachtige straal gespoten worden, zoodat de bloodluizen goed geraakt worden; een motorspuit is bijzonder geschikt, doch het kan ook nog met een handspuit. Met één of twee dergelijke zomerbespuitingen bleek het mogelijk de bloedluis te be dwingen. Daar nicotine een sterk maag gift is, dient men er voorzichtig mee om te gaan. Kantongerecht te Middelburg Terechtzitting van 14 Juni 1933. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rij'wiel in een bocht binnen de bebouwde kom niet de rechterzijde van den weg houden: P. M. te Middelburg' f5 of 5 d. h.; met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: T. B., te Vlissingen f J of 3 d. h.; rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: N. G. v. H., te Mid delburg f 3 of 3 d. h.; fietsen zonder rem: A. K., te Zoutelan- de, bekrachtiging van het vonnis waar van verzet f 5 of 5 d. h.; 'sav. fietsen zonder licht: J. P.; te N, en St. Joosland f 5 of 5 d. h.; als bestuurder van een motorrijtuig een rijwielpad buiten noodzaak berijden en niet op de eerste vordering der daar toe bevoegde ambtenaren zijn nummer en rijbewijs vertoonen: J. de S. te Bres- kens 2 maal f3 of 3 d. h. voor iedere boete; rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer met let ter: H. P. V., te Oost- en West-Souburg f2 of 2 d. h. dronkenschap op den openbaren weg. J. de R. te Vlissingen f 15 of 15 d. h.; W. D., te Oost- en West Souburg f 15 of 15 d. h.; L. I. L., te Koudekerke f 15 of 15 d. h., H. L., te Middelburg f 5 of 5 d. h.; idem bij herhaling: W. L. S., te Mid delburg 3 d. h. Niet voldoen aan de verplichting opge legd bij art. 72 tweede lid der kieswet: Aa. G. geboren J., te Middelburg f 0.50 of 1 d. h.; Ea. F., geboren T. te Middel burg f0.50 of 1 d. h.; G. J. M. te Mid delburg f 0.50 of 1 d. h.; Ga. L., tijdelijk te Amsterdam f0.50 of 1 d. h.; P. v. I., J. W. B., Pa. Ma. B. geboren M., allen te Middelburg: allen ontslag van rechtsver volging; te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. voorwerpen, andere dan gedrukto stukken, langs de huizen te koop aan bieden: W. v. N. te Amsterdam f 0.50 of 1 d. h.; te Vlissingen met een rijtuig op een weg stil blijven staan naast en tegenover een reeds stilstaande handkar op den weg, na. gedaan verzet: P. de V., te 0. en W. Souburg: bekrachtiging van het ver- stekvonnis, behalve de straf (geen straf). Te Vlissingen als bestuurder van een rijiwiel rijden op een voetpad, na gedaan verzet: L. v. d. B., te Brussel: bekrachti ging van de bij verstek gewezen uitspraak f 10 of 10 d. h. Steeds overtreders der G r i s i s-V arkenswet. Een zestal landbouwers had zich voor de rechtbank te Dordrecht te verantwoorden ter zake van valschheid in geschrifte, gepleegd bij' het invullen van een aanvraag tot vrij stelling van de heffing bepaald bij de Grisis-Varkenswet, bij het slachten van varkens voor eigen gebruik. Iemand uil Nieuw-Lekkerland had de inkomsten van zijn gezin op een formulier slechts voor éón-tiende opgegeven en onder de on juiste aangifte zijn handteekening ge- plaats. De officier was van meening dat tegen den verdachte, die verstek had la ten gaan, streng moest worden opgetre den ten einde een voorbeeld te stellen en eischte een gevangenisstraf van drie weken. Een man uit Zuid-Beyerland had een ander varken geslacht als waarvoor hij de vrijstelling van heffing had gevraagd. Het varken dat hij1 had gemest, had hij verkocht en er een lichter voor in de plaats gekocht, dat hij voor eigen gebruik had aangewend. Ter terechtzitting bleek, dat de verdachte er weinig van begreep dat hiji een onwettige daad had verricht. De officier eischte een voorwaardelijke straf voor den tijd van drie weken met een proeftijd van 3 jaar en een boete van f20 of 10 dagen hechtenis. Vervolgens stonden nog eenige land bouwers uit Groot-Ammers terecht, van wie er een door zijn onnadenkendheid en onwetendheid de dupe was geworden van een dorpsslager. De officier eischte ook drie weken voorwaardelijk en f20 of 10 d. h. Uit de uitlatingen van een der verdach ten, een 78-jarige, bleek, dat deze van de heele Grisis-Varkenswet niets maar dan ook niets begreep. Met het oog op den leeftijd van verdachte vroeg de officier f 20 boete of tien dagen hechtenis. Juni. 21 Gapinge, inspan „Banenburg", Struve. 22 Middelburg, 15 perc. bouw- en wei land, Terpstra. 22 Middelburg, Rijwielveiling, Vervaat en Willeboordse.' 23 Middelburg (Loskade), Afhraakvei- ling, Struve. 24 Middelburg, Inboedel, Blaupot ten Gate. 26 Hansweert, scheepswerf „Zeeland", Jonkers. 28 Middelburg, 40 gem. bouw- en wei land, Struve. 28 Kruiningen, Woonhuis en Bouwland, v. Dijke. 28 Wissekerke, Woonhuizen, Bouw- en Tuingrond, 2 Houtloodsen, Matthijs. 30 Krabbendijke, Woonhuis, v. D'ijke. 30 Krabbendijke, veldvruchten, v. Dijke. 30 Brigdamme, 14 Perc. Bouw- en Wei land, Blaupot ten Gate.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6