ongeheeren- srkleeding, ren, enz. enz. Een politieke wapenstilstand 1 EERSTE BLAD. DINSDAG 20 JUNI 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARuANë - We, 220 tOLEUR, IUIS ABDIJ, LLBURG, OF REGENJAS Dit nummer bestaat uit 2 bladen Buitenland Belangrijkste Nieuws. Binnenland. sttigen het heffen deze aardappelen, in verleend aan de e n, in dier voege, elijk dient te wor- doel zal de hypo- rden verplicht van icuteeren aangifte itheek wordt over- tichten Rijksvoor- voorstel van de 5oo noodig zal op tecutierecht moo- m, sch Pachtbureau. is het volgende inarde omstandig- .ndbouw verkeert, (instellingen en sommen verlaagd aarnaast zijn vele jkomen als gevolg de Crisispacht- ;e moeten opmer- wet niet van een- iten, daar zij we) eld met de belan. it voorbijgaan van erpachter. Boven- ebben opgemerkt, wet de goede ver- gevallen tusscben bestond, is ver in zeerste betreu- ientraal Zeeuwsch mcbtvraagstukken likking een oplos- jetreuren dan ook ons bureau niet aakt. dnig wordt de be- iau ingeroepen. In ,v. slechts 2 schat- etrof 35 perceelen jke grootte van 34 Ned. Herv. Ge- te Aardenburg. werd aangevraagd >r Ned. Herv. Ge Muiden voor 26 land ter gezamen- L n in 1932 niet ge- nadering van de r-Mij. zal worden g 6 Juli 1933 des (wettelijke tijd) in istburg. [en voorzitter. In- r S. L. Louwes te missaris van de swet over „De Al- den Landbouw nu st". sTER en WET- in Koudokerke, tanten voor zomerseizoen 1933, ID (Tentvergunnin- loon 112. Nadere secretarie. Sollicita- ïi a. s. in te zenden eester. sr groote partij worden verkocht prijzen, b.v. iO 40 50 60 70 80 90 .5 20 25 30 35 40 45 nogelijke Manufac- Wollen- en Molton- ige Stoffen voor in Costumes, ring Vitrages en Verkmansgoederen, 1 zooals Petten, Sjaals, Jumpers, ichette Overgordij- Len, Tafelkleeden, ws, Kapstokklee- naf 55 cents per el J- eeft plaats: li, van 28 uur, Juni, Donderdag 23 Juni en Zater- 98 uur. ;en van 12 uur. September 1933. ers geen opgeld. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f 0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vriidag3 f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto i 0.35. Bij contract belangrijke korting. ZIJ DIE ZICH THANS ABONNEE- REN ONTVANGEN DE TOT 1 JULI VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. Het is gewenscbt dat we ons van de huidige politieke verhoudingen ernstig rekenschap geven. Er kan toch gemakkelijk een verkeerde bescho|uwingl post vatten, waarvan al lerlei misverstand, verwarring en mis schien zelfs verslapping bet gevolg kan zijn. Wij hebben in een vorig nummer her innerd aan de Kabinetsformatie en wat daarbij is opgemerkt over tijdelijke uit schakeling van principieele tegenstellin gen en over bet tijdelijk stopzetten van den politieken strijd zonder daarbij ook maar een oogenblik de Christelijke poli tieke beginselen terzijde te stellen. Ter verduidelijking is door de „Stan daard" betoogd, dat bet in de komende periode niet gaat om een beginselenstrijd, over bet politiek beleid, maar om de alge- meene voorwaarden die vereiscbt zijn voor de werking van elk politiek beleid. De economische en politieke nood is zóó boog gestegen, dat maatregelen moe ten worden genomen, die geheel vallen buiten bet kader van normale tijden. „De problemen die thans aan de orde zijn en waarvoor de oplossing moet wor den gevonden, liggen niet op bet terrein der diepere beginselen van levensbeschou wing. Het evenwicht tusscben inkomsten en uitgaven vinden, ons monetair stelsel gezond houden, een dragelijke economi sche positie verzekeren aan de verschil lende volksgroepen, de werkloosheid zoo doeltreffend mogelijk verminderen, bet zijn alle vraagstukken van overwegend technischen aard. Ook daarbij zijn zeer zeker beginselen betrokken, maar deze zijn van zóó algemeenen aard, dat zij in het geheel niet of slechts in onderge schikte mate de markante principieele verschillen raken tusscben de bestaande politieke partijen." Hierbij, zoo betoogt bet blad verder, mag echter de beginselstudie niet op den achtergrond geraken. In de pers, de Kiesvereenigingen, de jongerenorganisa ties, moeten de beginselen als zoodanig bestudeerd en besproken, opdat we straks als de dagen, van den normalen strijd weer komen, ons principieel gesterkt voe len en dubbel geharnast daaraan kunnen deelnemen. Maar in het actueele openbare leven laat men den die peren beginselstrijd rusten en is thans een wapenstilstand ingetreden. Geheel duidelijk is dit alles niet. Mis verstand is bier niet uitgesloten. Vooreerst al omdat er tusscben de ver schillende partijen geen afspraak ge maakt werd, evenmin als er tusschen de verschillende fracties waaruit de Minis ters werden gerecruteerd over een po litieken wapenstilstand onderhandeld is. Wij hebben een extra-parlementair Kabinet. De partijen zijn bij de kabinetsformatie niet in bet overleg betrokken en zijn dus ook niet gebonden. Er is bij de leden van bet Kabinet ho mogeniteit omtrent bepaalde punten, er is een personeele overeenkomst ten aanzien van bepaalde onderwerpen, waarbij hun nerzijds besloten is, de principieele ver schillen niet op den voorgrond te plaat sen. Maar daaruit volgt niet, dat er nu ook zou zijn een! parlementaire wapenstil stand. Ook nu, evenals vroeger zijn de partijen in de Kamer geheel vrij hunne beginselen op den voorgrond te stellen en zij' zullen daartoe zelfs geroepen zijn, eenvoudig omdat er tal van vragen zijn, die zich opdringen. Dat bleek reeds bij het debat over de Regeeringsverklaring, toen de heer Joe- kes, de woordvoerder der Vrijz. Democra tische fractie, bet noodig oordeelde, te be- toogen, boe nu gebleken is, en hij: noemde dat een verheugend feit, dat de Christe lijke beginselen geen richtsnoer geven voor het in de groote staatkundige en economische vragen te volgen beleid. Dat was een zeer scherpe aanal op de Christelijke politieke beginselen. En daar bij zal het niet blijven. Nu volgt hieruit niet, dat wij van oor deel zouden zijn, dat het nu de tijd is, de Principieele verschillen op den voorgrond te plaatsen. Dr Kuyper heeft zich indertijd be klaagd, dat er in onze gelederen altijd waren, die het geschut in de verkeerde stelling brachten. De wijze kent tijd en wijze. Het staat reeds van te voren vast, dat het Kabinet door de A.R. Kamerfractie en de A.R. pers bij zijn nationalen her- stelarbeid zooveel mogelijk zal worden ge steund. De taak waarvoor het Ministerie-Golijn geplaatst werd, is waarlijk moeilijk ge noeg. En men kan in redelijkheid van dit Kabinet niet eischen, dat het allerlei vraagstukken, die met de huidige crisis geen verband houden, aan de orde zal stellen. Maar dit kan toch geen reden zijn om van een politieken wapenstilstand te spreken. Met onze „Nieuwe Meerbode" zijn wij van meening dat bet politiek bestand al leen betrekking beeft op de leden van bet Kabinet, die alleen persoonlijk gebonden zijn. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE TE LONDEN. Een verwarrende dag. Aan vergaderingen beeft bet gisteren op de economische wereldconferentie niet ontbroken. Maar de algemeene indruk van den eersten werkdag der commissie is deze, dat de bereikte resultaten omgekeerd even redig zijn aan bet aantal gehouden ver gaderingen. Reeds direct in de economi sche commissie kwam bet tot een ver traging der werkzaamheden, doordat Frankrijk voorstelde van de volgorde der agenda af te wijken en allereerst punt twee te gaan 'behandelen, dat samenwer king der producenten van voorname grondstoffen voorstelt. Natuurlijk bad dit Fransche voorstel een politieken achtergrond, daar Frank rijk (evenals Duitschland) voorloopig- lie ver niet over tariefverlaging wil spreken en ook geen concessies wil doen, voordat op monetair gebied de stabilisatie verze kerd is. Door een gelukkig toeval, namelijk een te laat verzenden der Fransche voorstel len, kon Dr Co'lijn deze oppositie ongedaan maken. Van belang was de rede van Mr Runci- man (Engeland) waaruit bleek, dat Enge land volkomen tot samenwerking bereid is. Hij hoopte echter, dat deze conferentie niet betzelfde resultaat zou bereiken, als de conferentie in Genève in 1927, welke weliswaar een succes werd, maar waar van de besluiten niet practisch werden toegepast. Eigenaardig is bet feit, dat Zaterdag door de Amerikaanscbe delegatie aan de economische commissie officieel een voor stel werd ingediend tot een algemeene verlaging der tarieven met 10 pet., welk voorstel Maandagmorgen weer werd in getrokken. Geen wonder dan ook, dat men eenigszins gereserveerd staat tegenover bet voorstel, dat gisteren door Amerika werd ingediend om den gouden standaard in te voeren en bet dekkingspercentage op 25 pet. te brengen. Zou dit voorstel ook weer ingetrokken worden? Juist deze weifelende houding der Ame rikaanscbe delegatie en de tegenstrijdige berichten uit de Vereenigde Staten vormen voor de conferentie een onaangename en onzekere factor. Ook de financieele subcommissies kwa men nog tot geen enkel positief resultaat. Mr Trip, de president der Nederland- scbe Bank, gaf zijn zienswijze over den stand der monetaire problemen weer en merkte op, dat het vraagstuk van den gouden standaard reeds zoo dikwijls be sproken is geweest. Steeds is men tot de conclusie gekomen, dat de gouden stan daard de eenig juiste is, al bestond er ver schil van meening over de voorwaarden, waaronder de gouden standaard goed zou kunnen werken, doch indien eenmaal de economische voorwaarden voor een her stel van den gouden standaard vervuld waren, dan werd de doorvoering unaniem aanbevolen. Deze subcommissie nu moet haar zienswijze over dit vraagstuk uitspre ken. Er is geen gebrek aan kapitaal, doch de beleggers houden bet vast, zoolang er geen vertrouwen in de toekomst bestaat. Wat het streven van sommige landen betreft tot bet aanmunten van zilver ver wees Mr Trip naar bet Nederlandscbe systeem, waar zilvergeld tot ieder bedrag wettig betaalmiddel is en waar goud- „hoarding" wordt voorkomen. Hoewel de dag van gisteren nog geen resultaat had opgeleverd, bleef Mr Trip nog hoopvol gestemd. Men moet zijn ver wachting inzake de te bereiken resultaten niet te boog stellen, doch reden om wan hopig te zijn is er nog niet. Alles hangt hier af van wat Amerika zal doen. De Amerikaansche voorstellen. De sensatie van de dag was gisteren het Amerikaanscbe voorstel, dat door se nator Pittmann aan de sub-commissie, welke zich met de valuta-stabilisatie bezig houdt, werd voorgelegd. Wij laten bier de voornaamste punten van bet Amerikaansche voorstel volgen: lo. Spoedige doorvoering van de mo netaire stabiliteit; 2o. het herstel van het goud als den monetairen standaard; 3o. goud zal alleen een rol mogen spe len als dekking voor de circulatie; 4o. standaardiseering van de wette lijke gouddekking; 5o. uitnoodigingen aan de centrale banken om onmiddellijk bijeen te komen ter bespreking van de kwestie der metal lieke reserve. Een dekking van 25 pet. wordt voorgesteld; 6o. met bet oog op de beteekenis van bet zilver: a. dienen dö voornaamste zilverprodu- ceerende landen overeen te komen den ver koop van dit metaal te limiteeren; b. dienen de landen depreciatie van bet zilver te voorkomen; c. verdient het aanbeveling, dat de landen overgaan tot de weder aanmun ting van zilver; d. aan de centrale banken wordt aan bevolen, dat zij haar dekking voor 80 pet. in goud zullen aanhouden en dat zij de overige 20 pet. in goud of zilver kunnen aanhouden. Een onderhoud mei Dr Colijn. Reuter heeft aan Dr Colijn gevraagd, wat zijn meening was over de stabilisatie der valuta's, als noodzakelijke voorberei ding voor den productieven arbeid van zijn commissie. Dr Colijn verklaarde, dat het van het grootste belang is, dat pond sterling en dollar gestabiliseerd worden. Op bet oogenblik echter schijnt een definitieve stabilisatie nog onwaarschijnlijk; indien een stabilisatie wordt bereikt, zal deze voorloopig zijn. Gevraagd, of verschillende voorstellen bij hem zijn ingediend antwoordde de commissie-voorzitter, dat hij inderdaad reeds vete plannen beeft ontvangen, doch slechts weinig van definitieven aard. Dr Colijn, die door zijn staatsmanschap en humor zeer bij; de conferentie in den smaak valt, bewaart de uiterste reserve en voorzichtigheid, wanneer hem wordt ge vraagd, wat hijzelf van de toekomst van de conferentie denkt: „Ik geef liever in dit stadium van de conferentie nog geen uitdrukking aan mijn verwachtingen", zeide bij. Dr Colijn werkt voortdurend hard aan de voorbereiding van het commissie-werk. Een in zwart gebonden bijbel en een aantal sigaren staan naast hem op tafel. De Duitsche delegatie loopt weg van de internationale arbeidsconferentie. De Duitsche regeeringsgedelegeerde, de Duitsche arbeidersvertegenwoordiger en de Duitsche werkgeversvertegenwoordiger hebben aan den voorzitter der internatio nale arbeidsconferentie te Genève een ver klaring afgegeven, waarin bet volgende gezegd wordt: Bij bet begin der conferentie zijn in een groepszitting der werknemers zeer zware beleedigingen tegen Duitschland en zijn gedelegeerden geuit. Deze zijn door den voorzitter der groep nog steeds niet af gewezen. In aansluiting daarop publiceerden Ge- neefsche bladen verklaringen, welke de Duitsche arbeidersvertegenwoordiger, Dr Ley, op een persconferentie zou hebben afgelegd. Dr Ley beeft al deze aan hem toegeschreven uitlatingen beslist en in bet openbaar tegengesproken. Buitendien is van toonaangevende Duitsche zijde ver klaard, dat Duitschland de grootste waar de hecht aan vriendschappelijke betrek kingen met landen, in bet bijzonder met de Zuid-Amerikaansche staten. Desniettemin werd op z.g. offieuse bij eenkomsten van de arbeidersgroep der conferentie, waartoe men den Duitschen gedelegeerden den toegang bruusk wei gerde, deze afgedane kwestie herhaaldelijk opnieuw besproken en daarna door den voorzitter van deze groep in bet open baar behandeld. Wij zien in de genoemde voorvallen een zware beleediging der Duitsche delegatie in baar geheel. Met bet oog op dezen stand van zaken ziet de Duitsche delegatie zich genoodzaakt de conferentie te verlaten. Een nader telegram uit Genève meldt, dat de Duitsche delegatie haar aangekon digde voornemens reeds ten uitvoer ge bracht heeft en de conferentie beeft ver laten. Het bureau heeft moeten constateeren, dat tot op heden nog nooit eenige klacht bij den president van de conferentie door de Duitsche delegatie is ingediend ten aan zien van deze zoo beleedigende woorden. Bovendien beeft het bureau niet bet minste contact met de niet-officieele groepsbijeen komsten en nog nooit is gedurende de con ferentie of in de commissies eenige belee digende houding ten aanzien van de Duit sche delegatie ingenomen. Het incident, waarvan de Duitsche delegatie gesproken heeft, heeft buiten het werk der confe rentie plaats gehad. De Ontwapeningsconferentie. De president der Ontwapeningsconfe rentie, Arthur Henderson, heeft de leden van de algemeene commissie der Ontwa peningsconferentie er van op de hoogte gesteld, dat bet met het oog op den zwa- ren arbeid, welke op de delegaties rust, niet raadzaam is een zitting van het bu reau der Ontwapeningsconferentie in Londen bijeen te roepen. Het bureau zal daarom op 27 Juni in Genève bijeenkomen in overeenstemming met de beslissing van de algemeene com missie. De Duitsche minister van Buitenland- sche Zaken, v. Neuratb, heeft Maandag een bespreking gehad met den president der Ontwapeningsconferentie, Henderson, Bij dit onderhoud werd breedvoerig van gedachten gewisseld over de situatie ter en de kwestie van de voortzetting der Ont wapeningsconferentie van Genève. Hugenberg's „idee" wekt boosheid In Rusland. In een hoofdartikel waarin commen taar wordt geleverd op het memorandum van Hugenberg op de economische con ferentie te Londen, waarschuwt het sov jetorgaan „Prawda", Duitschland ernstig, zijn handen van sovjet-Russisch grondge bied af te houden en dreigt met drasti sche repressailles, indien het deze waar schuwing in den wind slaat. Hugenberg heeft slechts datgeen onder woorden gebracht, waarvan de regeerders van Duitschland droomen en waarnaar zij streven. De beeren moeten in elk geval voor oogen houden, dat Rusland machtig is, dat bet heel goed in staat is zichzelf te verdedigen en degenen, die droomen van een in bezitneming van sovjet-Russisch gebied, krachtig aan te grijpen. De Duitsche ex-Keizer over Hitier. D'e Evening Standard publiceert een artikel van Bradley Birts over een bezoek in Doorn, waarin o.a. wordt gezegd, dat de Duiïsche ex-keizer verklaard heeft, dat Hitier getoond heeft, te doen, waartoe geen ander in staat was. Hij heeft de ge- heele Duitsche natie tot een gemeen schappelijke geest opgeheven. Hij heeft een golf van nationaal gevoel over heel Duitschland gebracht. Tentoonstelling over den hongersnood in Rusland. Te Berlijn zal een unieke tentoonstelling worden georganiseerd, welke de ellende van den hongersnood in Sowjet-Rusland wil aantoonen en waarop o.a. brieven te zien zouden zijn van Russen, waarin dezen bun nood uiteenzetten. Tot de verdere tentoonstellingsvoorwer- pen behooren foto's van uitgehongerde mannen en vrouwen en monsters van z.g. Russisch brood, zooals dit in het land der Sowjets wordt gegeten. De N.S.D.A.P. in Oostenrijk verboden. Naar uit Kr ems aan den Donau bericht wordt, zijn gisterenmiddag tegen een af- deeling hulppolitie, die van een oefening terugkeerde, drie bandgranaten gewor pen, waarvan er 2 ontploft zijn, terwijl een derde onschadelijk kon worden ge- 'maakt. Van de politie zouden 12 man zwaar en 8 licht gewond zijn. De daders konden, zonder berkend te zijn, in bet naburige boscb ontkomen. Bondskanselier dr Dollfuss beeft dade lijk, nadat hij het bericht had ontvangen van den aanslag te Krems, den minister raad bijeengeroepen, die tot in de late avonduren vergaderde. D'e minister voor de veiligheid ver klaarde, dat bet onderzoek der politie en ten deele ook bekentenissen van de ge arresteerden betreffende den jongsten bomaanslag duidelijk bewezen hebben, dat de daders tot de N.S.D.A.P. en de S.A. en S.S. behooren Op grond van dit feit besloot de minis terraad de S.A.- en S.S.-afdeelingen en den vaderlandschen „Sehutzbond" te ont binden en der Oostenrijksche N.S.D.A.P. (Hitlerbeweging) elke werkzaamheid in Oostenrijk, en speciaal ook de vorming van alle partijorganisaties te verbieden. Daarbij zijn ook alle onderafdeelingen der partij verboden. De Fransche schulden aan Amerika. D'e Fransche ambassadeur te Washing ton heeft gisteren een bezoek gebracht aan den onderstaatssecretaris Philips, met wien hij opnieuw de kwestie der schulden heeft besproken. De onderstaatssecretaris verklaarde den ambassadeur, dat Frankrijk eerst den Decembertermijn ten volle en den Juni- termijn ten deele zal moeten betalen, ai- eer Amerika tot verdere onderhandelin gen in de schuldenkwestie met Frankrijk zal kunnen overgaan. Ook de Belgische gezant is in het staatsdepartement op bezoek geweest. Hij Binnenland. Wrijving in de S. D. A. P. Een hoogere melksteun? Bezuinigingsgeruchten. Buitenland. De economische conferentie gisteren wei nig resultaat. De ontwapeningscommissie weer aan 't werk. De nat.-socialistische partij in Oostenrijk verboden. De Duitsche delegatie loopt weg van de Arbeidsconferentie. Aardbeving in Japan. zou een antwoord hebben ontvangen van gelijke strekking als dat aan den Fran- scben ambassadeur. Enkel Hitler-jeugd. Andere jeugdorganisaties ontbonden. Zooals gemeld, heeft rijkskanselier Hit- Ier een rijksjeugdleider benoemd, die aan bet hoofd zal staan van alle Duitsche j eugdorganisaties. Door den rijksstadb ouder van Schwerin is intusscben op een betooging der Hitler- jeugd verklaard, dat, in afwachting van de reorganisatie der jeugdbeweging in Mecklenburg-Lu'beck, alle jeugdbonden zullen worden ontbonden en verboden. O o k d e c h r i s t e 1 ij k e jeugd organisaties hebben z. i. niet bet recht staatspoli tie k e opvoedingsmethodes toe te passen op jonge Duitschers. De lichamelijke opvoeding onzer jeugd en haar opvoeding tot de volksgemeen schap, aldus de stadhouder, zulten wij alleen ter hand nemen. Daarom zullen alle tehuizen en bezittingen van alle jeugdbon den van Mecklenburg en Lubeck ter be schikking worden gesteld van de Hitler- jeugd. De 15.000 jongens en meisjes van de Hitler-jeugd begroetten deze aankondiging met applaus. Korte Berichten. Rijkskanselier Adolf Hitler is per vliegtuig van Erfurt naar München ver trokken. Zondagmorgen is in een tuinkolonie bij Berlijn een groote razzia door de po litie gehouden, waarbij wapenen en ver boden lectuur ontdekt en in beslag geno men zijn. Twee personen zijn gearres teerd. Uit Athene wordt vernomen, dat meer dan 1000 Duitsche vluchtelingen in Griekenland asyl zoeken. Het schijnt, dat sommigen deze monscben op Korfoe wil len huisvesten, anderen verzetten zich evenwel tegen bun immigratie, aangezien Griekenland reeds genoeg te doen heeft met zijn eigen communisten. Geweldige boschbranden woeden in 't district Garelia, gelegen aan de Finsch- Russische grens. De regeering beeft troe pen afgezonden om de bevolking bij bet bestrijden van de vlammenzee te helpen. In de aangrenzende Russische gebieden woeden de boschbranden al sedert weken als gevolg van de buitengewone droogte. Men is daar niet in staat iets te doen om bet vuur te bestrijden. Uit Berlijn wordt gemeld, dat staats secretaris von Robr minister Hugenberg met zijn verjaardag den volgenden geluk- wenscb beeft gezonden: „'De beambten en bet personeel van bet rijksministerie bieden u bun gelukwen- schen aan. Wij willen u geen bloemen schenken maar zulten, ter eere van u, allen heden een uur langer werken." 1 De regeeringspresident van Dussel- dorp heeft gisteren voor bet geheele dis trict Dusseldorp den Stahlhelm in zijn te- genwoordigen vorm verboden. Als grond hiervoor wordt aangegeven, dat in den laatsten tijd herhaaldelijk politiek ontoe laatbare elementen in den Stahlhelm zijn opgenomen. Er wordt op gewezen, dat een verbod niet tegen de Stahlhelm in zijn geheel is gericht. i Gisteren waren 48 staten toegetre den tot den tarief-wapenstilstand, waar onder alle Europeesche landen met uit zondering van Yoego-Slavië. Naar in welingelichte kringen te Berlijn verluidt, zal de president van de Rijksbank, dr Schacht, die thans in Lon den vertoeft, waarschijnlijk Dinsdag naar Berlijn terugkeeren. HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Aan de toelichting op een gisteren in gediend wetsontwerp tot wijziging en ver hooging van de rijksbegrooting voor het dienstjaar 1932 wordt het volgende mede gedeeld: Bij het samenstellen van de begrooting

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1