Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Financieële Berichten. 4 pot. Nederland 1933 97)4 97 K Radio-Nieuws. Marktberichten. Burgerlijke Stand subsidie verminderd, doch de uitgaven bleven daar beneden. Het aantal leden verminderde en alles moet gedaan wor den om tot verhooging der contributie of toetreding als lid op te wekken. De penningmeester, de heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande, bracht het fi nancieel verslag uit. De rekening der dagscholen sluit met een totaal in ontvang en uitgaaf van f75.423.15; die der avondschool van f 18.153.37, die van de vereeniging met f 796.33, w.o. goed slot ad f 154.11. Op de balans komen de gebouwen voor ter waarde van f8275.53. De vergadering herkoos bij1 acclamatio tot bestuurslid den heer Hoegen van Hoogelande. De voorz. wees nog eens op het zware werk voor de leeraren, die des middags en ook des avonds les moeten geven. Vooral aan den directeur, die ook veel administratief werk heeft, brengt spr. grooten dank, eveneens aan de admini stratrice. De directeur, de heer mr de Jong bracht mede namens de leeraren dank voor de waardeerende woorden, die enkele ma len aan hun adres zijn gericht. Hij ver zekerde, dat de belangen van de school hem zeer ter harte gaan en bracht dank voor den steun, die hij nu reeds twee jaar heeft mogen ondervinden. Aan de Christelijke kweekschool te Middelburg slaagden Zaterdag voor het examen nuttige handwerken de dames: M. P. Janse de Jonge en W. C. Leijnse te Middelburg; P. Slotema te Colijnsplaat en D. C. van "Westreenen te Poederooijen. Benoemd aan de Ghr. school te Zie- rikzee, voor tijdelijk, E. Jonker te Veen- dam en A. van der Welle te Middelburg. Zeiljacht omgeslagen. Een der inzittenden verdronken.Za- terdagavond waren de 25-jarige A. van R. en de 30-jarige J. van D., beiden uit Vlaardingen in een zeiljacht op de Maas aan het zeilen. Door een plotselingen rukwind sloeg het zeiljacht om, waar door de beide inzittenden te water ge raakten. Het mocht zekeren R. gelukken, A. van R. uit het water te halen. De heer van D. verdween in de diepte. Zijn lijk is nog niet gevonden. Van D. was ongehuwd. Jongetje verdronken. De 10- jarige K. te Wormer was met eenige ka meraadjes aan het spelen op de drijvende houtvletten. Op een gegeven oogenblik viel hy in het diepe water. Op zijn hulp- geroep schoot de heer Dibbitz toe en sprong den jongen na. Hy wist hem te grijpen, doch op eens greep de drenkeling zyn redder bij de keel, waardoor deze zelf in levensgevaar begon te verkeeren en den jongen moest loslaten, die in de diepte verdween en verdronk. Slangen overvallen een dorp in Turkye. Het dorp Kusud- juvel bij Mersina is door duizenden slan gen overvallen, die alle huizen en ge houwen binnendrongen. De bewoners stonden machteloos tegenover deze plaag en een paniekstemming maakte zich van hen meester, boen eenige personen, die door de slangen gebeten waren, stierven. Ook de politie uit Mersina en andere ste- den, die tot hulpverleening naar het dorp was gekomen, stond tegenover deze slan gen geheel machteloos De bewoners van Kusudjuvel zagen zich tenslotte genoodzaakt hun dorp te verlaten en eenige kilometers verder in de open lucht te overnachteu. Bij geloovigheid Reuter meldt uit Bombay: Onder de Hindoes in sommige deelen ran Indië heerscht het bygeloof, dat, in dien een man voor de derde maal trouwt hy onmiddellijk daarna zal sterven. Om dit onheil af te wenden wordt het derde huwelijk voor den vorm gesloten met een boom. Het leven van den man zal dan ge spaard worden en hij kan daarna een vierde huwelyk met een werkelyke bruid sluiten. Voor bet „derde huwelyk" wordt ge woonlijk een plataan of een semi (een soort mimosa) gekozen. De boom wordt omwonden met katoendraad en driemaal met water besprenkeld, vrouwenkleeding wordt aan den vo8t gelegd. Evenals by een gewoon huwelyk wordt een gordijn geplaatst tusschen den brui- degom en de boom-bruid en het hals>- snoer, dat iedere getrouwde vrouw draagt wordt door den bruidegom aan den boom gehecht. Na de plechtigheid wordt de boom om- vergehakt en verbrand. Man doodgereden. Gistermid dag is op den Rjjswijkschen weg te 's Gra- venhage, de 73-jarige J. L. Groenewegen vermoedelijk bij het oversteken van den ryweg, door een personen-auto gegrepen en met verschillende zware verwondin gen overgebracht naar het Ziekenhuis, waar hy is overleden. Roofoverval op een wedu we.. In den nacht van Zaterdag op Zon- dag heeft een overval plaats gehad op de aI B.urSers Verhaag te Tegel-en. De ,M5 d'e Eet blykbaar gemunt had op of a?<^a3'-> d-i® in de slaapkamer stond °eg de te bed liggende dame met een dachtepiege1 op het hoofd. Toen het slachtoffer om Eu(p riep, nam h'n ter- stond de vlucht Twee uur later was de vermoedelijke ader, de 24-jarige A van Eisen uit 6®™6E1>reeds door de politie gearres- "9 bleef ontkennen, maar de politie meent over voldoende bewezen te be- schikken. De dame heeft enkele ernstige maar niet levensgevaarlijke wonden op- geloopen. Verkeers-ongelukken. Zater dagmiddag is de motorrijder D. uit Horst (L.) op deu straatweg naar Boxmeer te gen een personenauto gereden. D. die met groote snelheid reed, wetrd van zijn motorrijwiel geslingerd en bleef hevig bloedend liggen Omstanders droegen hem de kazerne binnen, waar dr K uit Box- meer hem eerste hulp verleende. Hy bleek een zware hersenschudding te hebben be komen. Hij is naar het Ziekenhuis te Box meer vervoerd. Een ernstig ongeluk speelde zich af op den Bredaschen weg onder Wuestwe- sal by de Nederlandsche grens op Bel gisch gebied. Daar is de motorrijder v. Kamp uit Brasstaert Zaterdagavond om streeks 9 uur, toen hij voor een wagen wilde uitwijken met zijn motor met zij span tegen een hoorn gereden en op slag gedood. Een vriend, die in de zyspan zat werd zwaar gewond. De „W ijnbergen" onder den hamer. Naar wij vernemen, zal het bekende en fraaie landgoed „Wijn bergen", aan den Diepenveenschen Puin- weg, tusschen Diepenveen en Olst, eigen dom van de familie Grommelin, binnen kort onder den hamer komen. Het landgoed bestaat uit landerijen en zeer fraaie bosschen. Inbraak opgehelderd. In den nacht van 29 op 30 Mei j.l. is naar men zich herinnert, een brutale inbraak ge pleegd in het „Cullinanhouse" in de Kal- verstraat te Amsterdam. De daders, die zich hadden laten insluiten, hebben bij die gelegenheid voor ongeveer f 10.000 aan kostbare voorwerpen buit gemaakt. Het energieke onderzoek van de politie heeft thans in deze zaak klaarheid gebracht. Het was de politie al onmiddellijk op gevallen, ,<iat vry kort na de inbraak re^ds, op een tamelijk brutale manier met de gestolen kostbare steenen werd geleurd. Een van 'de lieden, die zich daaraan schuldig maakten, was "n vrouw, die op de Oude Waal haar woning had en die in betrekking was in een winkel in de Indische buurt. Voorzichtig heeft de politie nagegaan met wie deze vrouw in den iaatsten tijd in contact stond. Het bleek een echtpaar te ?ijn, waarvan de man bij de politie reeds bekend was en dat woonde bij het Ferd. Bolplein. Onmid- dellyk daarna is de politie tot huiszoe king overgegaan, allereerst in de woning van de vrouw op de Oude Waal, daar na in de winkelzaak, waar de vrouw in betrekking was in de Indische buurt. De eerste huiszoeking leverde geen po sitief resultaat op. By de huiszoeking ech ter in den winkel in de Indische buurt vond men in het handtaschje van de vrouw, een zakdoek, waarin enkele ju- weeüen ringen en spelden waren verpakt. Eerst verklaarde de vrouw niet te weten, hoe deze voorwerpen in haar tasch te recht waren gekomen, maar, scherper on dervraagd, vertelde zy ten slotte, dat zy de sieraden cadeau had gekregen van iemand, waarmee zy een avondje was uit geweest. De politie, die aan geen van de beide verhalen sterk geloof hechtte, besloot de juffrouw voorloopig in verzekerde be waring te stellen. De derde huiszoeking, die de politie verrichtte, was in de wo ning van het echtpaar, waarmee de ge arresteerde vrouw vriendschappelijke re laties scheen te onderhouden. Ook daar had de politie succes, want de vrouw bleek in het bezit van een juweelen ring en een speld en in den vestzak van haar echtgenoot werd een stel gouden ringen gevonden, waaruit de kostbare steenen waren weggehaald. Het echtpaar gaf na een langdurig verhoor toe, wel vermoed te hebben, dat de voorwerpen van diefstal afkomstig waren. Zij hadden de ringen en de speld gekregen van een bekende van de politie, die op den Achterburgwal woont. Onmiddellijk ging de recherche tot ar restatie van den man over. Deze vierde arrestant ontkende aanvankelijk alles, maar moest tenslotte toegeven, dat hij de voorwerpen op zyn beurt had gekocht hij een zekeren v. d. V., een bekend recidi vist. Het gelukte de politie ook dezen man te pakken te krijgen en in arrest te stel len. Hem wordt heling van de sieraden ten laste gelegd. De politie is er echter stellig van overtuigd, dat v. d. V. ook 'een van de daders van de inbraak zelf is geweest. Waarschijnlijk heeft hiji nog 'een helper gehad, doch daaromtrent tast men nog in het duister, aangezien van de V. alles ontkent. De vijf arrestanten zullen zoo spoedig mogelijk aan de justitie worden overge leverd. Een deel van het ontvreemde goed is teruggevonden. Het grootste deel echter is nog steeds zoek en het is niet waarschijnlijk, dat dit nog ooit zal wor den teruggevonden. De smok keizaak van 47 koeien aan de Z.-Vl. grens. Door het Gerechtshof van Brugge had Zater dagavond laat de uitspraak plaats in het geruchtmakende proces inzake het smok kelen van 47 koeien uit Zeeuwsch-Vlaan deren langs den weg van Retranchement naar Knocke. Tegen een dertigtal verdach- ten werden zware straffen en hoeten ge- eischt. Tegen de twee Nederlanders, die in de zaak betrokken waren, nameljjk C. Cattoir en 'O. Debbaut te Eede, werd 8 maanden gevangenisstraf geëischt en 340.000 frank boete te betalen met nog twee Belgische medeplichtigen. SOESTERBERG. Vanmiddag te twaalf uur is het militair vliegtuig 564 boven het vliegkamp Soesterberg tengevolge van het weigeren van den motor neergestort. De bestuurder, sergeant-vlieger North bleef ongedeerd. Het vliegtuig kwam ge deeltelijk op het vliegveld en gedeeltelijk op den straatweg terecht. Een aardbeving. DE BILT. Gisteravond te 21 u. 50 (Greenwichtijd) is aan het Kon. Ned. Met. Instituut een sterke aardbeving waarge nomen. Afstand 9100 K.M. Oorsprong in of bij Japan. Eigenaardig geval. OLDEBROEK. Gisteravond te ongeveer half twaalf is de 25-jarige v. d. P., toen hij zijn meisje naar huis had gebracht, bij het verlaten van haar woning, opge wacht door iemand, die hem met een hard voorwerp een slag op het hoofd gaf. De dokter, die gewaarschuwd werd, consta teerde een schedelbreuk, v. d. P. is eeni- gen tijd later, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. He politie stelt een onderzoék in. He dader is nog niet be kend. He oorzaak is vermoedelijk minne nijd. Later wordt gemeld: He toedracht der zaak blijkt geheel anders te zijn. Het meis je is aan een streng verhoor onderwor pen en heeft bekend het geheele verhaal te hebben verzonnen. Haar verloofde is van den zolder door een luik gevallen, waarbij 'hij ernstige hoofdwonden bekwam. AMSTERDAM. De Duitsche Minister van Economische Zaken Hugenberg had vóór zijn vertrek uit Londen een inter view met een vertegenwoordiger van de Telegraph Union. Ook aas de Duitsche bladen is een verslag van dit interview toegezonden. Op last van den Minister van Volksvoorlichting en Propaganda mag dit interview echter onder geen om standigheid geplaatst worden. Hugenberg schijnt daarin gezegd te hebben, dat de van marxistisch-bolsje- wistische zijde verspreide berichten over Duitschlands bedoelingen op de econo mische conferentie (een tegen Rusland gericht plan) slechts producten van fan tasie zijn. Amerika zorgt voor een verrassing. LONDEN. Tot groote verrassing in conferentiekringen werd gisteren door de Amerikaansche delegatie plotseling verklaard, dat de Zaterdag in de econo mische commissie gedane tariefvoorstel- len niet beschouwd moeten worden als een officieele aanbeveling van de Ameri kaansche delegatie, doch slechts als een ontwerp der Amerikaansche tariefdes kundigen. Deze verklaring heeft temeer opzien gebaard, omdat de Amerikaansche voorstellen (10 pet. verlaging der tarie ven en verlenging van den economischen wapenstilstand) door het bureau der con ferentie zijn verspreid als de officieele voorstellen van de Amerikaansche dele gatie en werden beschouwd als de grond slag voor de discussie. Men is algemeen van meening, dat er meeningsverschilleu in de Amerikaansche delegatie aan den dag getreden zijn. WASHINGTON. Naar verluidt, heeft president Roosevelt aan de Amerikaan sche delegatie te Londen opdracht gege ven geen besprekingen te voeren over het valutavraagstuk, voordat Moley zal zijn aangekomen, die instructies van den pre sident zal meebrengen. Moley vertrekt Woensdag uit New York. Dit besluit be- teekent dus een vertraging van tien da gen in de valuta-besprekingen. LONDEN De buitengewone Amerikaan sche vertegenwoordiger Norman Dawis is van Londen naar New York vertrokken. Te Washington zal hij een onderhoud hebben met president Roosevelt. Dollar en Yen. LONDEN. De Daily Express meldt, dat Amerika met Japan onderhandelt over de stabilisatie van dollar en yen. Amerika zou een accoord van 26 27 dollar per yen hebben aangeboden. Als tegenpresta tie zon van Japan gevraagd worden, dat het bij de economische besprekingen te Londen zich mèt Amerika zon verklaren tegen het verdrag van Ottawa. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Juni, 2.30 u. Londen 8.418.4514. Parijs 9.78—9.8014. Berlijn 58.98—59.02. Brussel 34.7334.77. New-York 2.042.05%. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. 68 68 Philips Gloeilampen G.B. 16114 16714 Unilever 95% 9614 Anaconda Copper 12 13 Bethlehem Steel 22% 26)4 U.S. Steel Corp. 12 13 Koninkl. Petroleum 164 168 Shell Union 5% 6% Amsterdam Rubber 78 83)4 Ned. Scheepvaart Unie 134 136)4 Heli Maatschappij 151 153 Handelsverg. Amsterdam 222)4 227 5 pet. Nederland 1932 100% lOOYs 414 pet. Ned.-Indië 1926 87 86% De grootere omzetten hadden deze beurs plaats in Youngleening in Kon. Olie, welke laatste, evenals de meeste Amerikaansche aandeelen gedurende het beursuur in koers kon'den verbeteren. He beleggingsmarkt was eerder aangeboden. N.V. Stoomvaartmaatschappij Zeeland te Vlissingen. Zaterdagmiddag had in hotel Britan nia de algemeene vergadering van aan deelhouders plaats onder voorzitterschap van den heer T. H. de Meester, president commissaris. Er waren 8 aandeelhou ders, uitbrengende 4853 stemmen, aan wezig. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming vereenigde de vergadering zich me* het reeds gepubliceerde verslag, de winst en verliesrekening en de balans. Ook het voorstel om de winst ad f 20.177.55 op nieuwe rekening over te brengen kon de goedkeuring van aandeelhouders wegdra gen. Be heeren W. Kakebeeke en Ir J. A. Kalff, waren als commissaris aan de beurt van aftreding. He vergadering her koos eerstgenoemde bij' acclamatie. Be heer Kalff had bedankt wegens zijn be noeming tot Minister van Waterstaat. Be voorzitter wees er op dat dit niet in de stukken is bekend gemaakt en met voor ziening in deze vacature moot worden ge wacht tot volgend jaar. Bij de rondvraag wees de president er op, dat aandeelhouders gaarne dividend zien, maar veelal moeten zij" dit missen. Commissarissen zouden ook niets liever zien, dan dat dividend werd uitgekeerd. Be maatschappij heeft weder met vele moeilijkheden te kampen gehad, o.a. in erge mate tengevolge van de lage koersen van het Engelsche pond. Bit laatste is lastig bij het uitgeven van doorgaande reisbiljetten. Hit heeft de volijverige di rectie grootendeels ondervangen door het opmaken van een veertiendaagschen schaal. Vooral daardoor heeft de Maat schappij niet te groote schade van de moeilijkheden ondervonden en heeft zij niet alleen geen verlies geleden, zooals de meeste scheepvaartmaatschappijen, doch zelfs nog iets overgehouden. Spr. hoopte, dat deze directie nog lang voor de Zeeland behouden blijft. Een der aanwezige aandeelhouders sloot zich geheel bij de aan de directie gebrachte hulde aan. N.V. Izaak Boasson en Zonen's Bank in liquidatie. Het weekblad „Handelsbelangen" deelt mede, dat de crediteurenlijst in het fail lissement der N.V. Izaak Boasson en Zo nen's Bank in liq. Middelburg 436 cre diteuren telt met een totaal passief van f 313.923. Be baten bedragen daartegen over f 126.242. De golflengte-verdeeling. Nederland weigert te onder- te e k e n e n. Zaterdag is het plan inzake de golf lengte-verdeeling te Luzern definitief aan genomen, waarin Huizen 223 K.P., gedu pliceerd met Kharkov; naastliggende sta tions zyn Motala en Warszawa (War schau), beide op 7 K.P. afstand. Hilver- sum heeft in het plan 995 K.P. exclu- sief; naastliggende stations zyn Genua en Bratislava, beide op 9 K.P. Het plan wondt niet onderteekend door Nederland, Zweden, Polen, Finland, Griekenland en Hoogarye. Deze lan den hebben besloten op hun te genwoordige golven te blyven, waardoor het gedeelte der lange golven van het plan niet in uitvoering kan ko- men. In October vergadert de U. I. R. (Union Internationale de Radio diffusion) te Amsterdam en zal daar een andere verdeeling der lange golven opmaken, waarby Nederland hoogstwaarschijnlijk op de tegenwoordige frequentie van 160 K.P. zal blyven". 223 Kilo Periode beteekent voor Hui zen een golflengte van 1350 M., terwyl 995 K.P. neerkomt op een golflengte van ongeveer 301 M. 160 K. P. is de thans gebruikte golf lengte van 1875 M. ROTTERBAM, 19 Juni 1933. Veemarkt. Aanvoer: 619 koeien en ossen; 428 vette kalveren; 561 schapen en lammeren, 984 varkens. Prijzen per )4 K.G.: koeien 16-18, 22.5- 25, 27-29; ossen 16-17, 21-22.5, 24-26; vet te kalveren 12.5-20, 25-27.5, 31-35; scham pen per stuk f 6-10; zuiglammeren p. st. f 8-11; varkens p. p. 14.5, 15, 16. Vette koeien en ossen: aanvoer iets rui mer, handel traag, de prijzen ongeveer gelijk aan vorige week. Een enkel prima beest 1 cent boven noteering. Vette kal veren: zeer ruim aangevoerd, handel zeer slecht, prijzen voor le en 2e soort gelijk, de 3e soort ging lager. Een enkel prima kalf tot 2.5 cent boven noteering. Schapen en lammeren: aanvoer iets ruimer, han del slepend, de prijzen ondergingen weinig verandering. Varkens: veel ruimer aange voerd, handel redelijk, prijzen vrijwel ge lijk aan vorige week, echter voor afwij kende kwaliteit vermoedelijk slechte af loop. Zaden. La Platamais f 64.50 per last. Vlas. 1550 k.g. blauw 0.400.60,1000 k.g. wit 0.40—0.55, 1400 k.g. Holl. geel 0.400.55, 1500 k.g. dauw root 0.35 0.40 gld. Prijzen onveranderd, vraag gering. Of schoon de aanvoer klein w&s, bleef toch nog een gedeelte onverkocht. Aardappelen. Brielsohe eigenhei mers 2550 ct. p. H.L. Zeeuwsohe bonte en blauwe 0.701, bravo's 11.60, Red Star 0.901.40, voeraardapp. 0.200.25 gld. alles per H.L. Malta Springs 1112, Westl. nieuwe 68, Westl. kleine 4—6 ct. p. K.G. MIDDELBURG. Veiling van 19 Juni. Kleine veiling. Aardbeien 1825, toma ten 1830 ot. beide p. k.g. meloenen 40 ct. p. stuk. Exportveiling aardbeien 1523 ct. p K.G. GOES. Groote veiling van 17 Juni. Kruisbessen f4.50f4.70, id. met meel dauw f2.90 p. 100 k.g. Kleine veiling: vroege kersen 1015, aardbeien 818, 2e soort 37, tomaten 1424, 2e soort 812, tuinboonen 12, doperwten 410, peulen 1418, poste lein 7, vroege aardappelen 57, oude ld. 0.10—0.30 gld. alles per 100 k.g. Bloem- koo 68, 2e soort 1.504, kropsla 0.50 0.70 gld. alles per 100 stuks; bloemen 110, rhabarber 2.50, selderie 2 gld. al les per 100 bos. KAPELLE. Veiling van 17 Juni 1 u. nm.: vroege kersen 1126, aardbeien 6— 17 ct. p. k.g., kropsla 0.30 gld. p. 100 krop. Veiling van 4.30 u. nm.: Aardbeien 9 16 ct. p. k.g. KRABBENBIJKE. Veiling van 16 Juni. Kruisbessen f4.20, Aardbeien f 18.60 per 100 kilo. MIDBELBURG. Ondertrouwd: W. L. Schut, 20 j. en G. Kremers, 18 j.; J. A. v. Overbeeke, 38 j. en O. 0. v. Grootheest, 37 jaar. Gehuwd: J. Griep, 23 j. en M. Louwa, 23 j.; P. Wondergem, 55 j. en J. Over- weel, 48 jaar. Overleden: J. J. Diesch, 36 j., geh. met D. Simpelaar. J. A. Julianus», 73 j., wed. H. F. Beenhakker. GOES. Geboren: Irène Gabriel Josephi ne, d. v. Firmin Joseph Joanne3 Corne lius Galle eu Dorothea Elisabeth de Co- ninck; Maria en Johanna, dochters van Jan Quakkelaar en Johanna van Riet; Hendricus Gerrit, z. v. Elias Maas en Elizabeth van der Weele. Juni. 20 Goes, 3 woonhuizen, Jonkers. 20 Serooskerke, hofstede „Banenhurg", Struve. 21 Gapinge, inspan „Banenburg", Struve. 22 Middelburg, 15 perc. bouw- en wei land, Terpstra. 22 Middelburg, Rijwielveiling, Vervaat en Willeboordse. Kruiningen. Be gehouden aanbesteding op 16 Juni voor vernieuwing en het on derhoud van den zeedijk van het water schap Kruiningen was als volgt: M. Hoo- gesteger te Wemeldinge f 2794; J. P. Cor nelia te Hoofdplaat f2757; L. van Bo ven te Ellewoutsdijk f2720; J. Verheijke te Ellewoutsdijk f2712; P. Andriessen te Walsoorden f2700; A. Warren te Osse- nisse f2685; J. M. Bekker te Papen- drecht f 2683 (gegund). Borssele. Aanbesteding door B. en W. van een te bouwen woning voor den bur gemeester. Ingeschreven op perceel 1, bouwen der woning: Engelsche, Hein- kenszand, f5382; v. d. Poel, Ovezande, f 5234; Schijf, Briewegen, f 5010; Gabr. Janse, Nisse, f 5685; Gebr. Weststrate, 's Heer Arendskerke, f 5920; Minderhoud, Nieuwdorp, f 5838; Lindhout, Hoedekens- kerke, f 5207; v. d. Zande, Borssele, f 6600; v, Strien, Oudelande, f 5635. Ingeschreven op perceel 2, schilderen der woning: Be Muijnck, Borssele, f510; Pleijte, Nieuwdorp, f555; Be Graaf, Goes, f 648; Penninck, Kruiningen, f 563; Verplakke, Goes, f775; France, 'sHee- renhoek, f587; Modderkreeke, Nieuw dorp, f 620. Beide gunningen nog aangehouden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Juni: Meest matige Zuidelijke tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, nog regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietssrs: Dinsdag 9 u. 52 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3