ONDER VALSCHE VERDENKING Stukken voor de Piovinciale Staten van Zeeland. Uit de Provincie. FEUILLETON. Kerknieuws. Onderwijs. nomlsche verhoudingen getroffen moeten worden, niet bij den verschijningsvorm stil te staan, doch met terzijdestelling daarvan, den werkelijken toestand te tref fen. Waar in werkelijkheid door middel van de aandeelen het onroerend goed wordt overgedragen, is het noodzakelijk, dat de wegens overdracht van het goed verschul digde belasting ingevorderd wordt. Daar echter overdracht van aandeelen gemakkelijk voor de belastingadministra tie verborgen kan worden, is een tamelijk ingewikkeld samenstel van bepalingen noodig om het eenvoudige doel te berei ken. De voorgestelde aanvullingen van de Registratiewet beperken de regeling tot die vennootschappen, waarvan aangenomen mag worden, dat van haar oprichting be sparing van registratierecht van over dracht het gevolg zal zijn. Het wetsontwerp bepaalt, dat bij over dracht van aandeelen door verkoop of op andere wijze een registratierecht van twee gulden vijftig cent van elke honderd gul den zal worden geheven van vennoot schappen, welke volgens hare naar goed koopmansgebruik laatstelijk opgemaakte en vastgestelde balans, onroerende zaken binnen het Rijk gelegen qf gevestigd be zitten, van welke onroerende zaken de verkoopwaarde drie vierde gedeelte of meer bedraagt van het verschil tussohen de waarde van de gezamenlijke bezittingen der vennootschap en hare schulden. Weg onder Hontenisse. Het gemeentebestuur van Hontenisse verzocht aan de Prov. Staten om een ren teloos voorschot van f72.700 voor verbe tering van den weg, loopende van den Provincialen weg WalzoordenHulst, bij de kom van Kloosterzande, westwaarts naar en vervolgens noordwaarts door Groenendijk en daarna oostwaarts terug naar den voornoemden Provincialen weg bij het gehucht Kruisweg, zijnde de Mo lenstraat, bij Kloosterzande, nr 22, en een gedeelte van den Groenendijk, nr 21, van den ligger der wegen en voetpaden in Hontenisse. De Hoofdingenieur van den Prov. Wa terstaat adviseerde gunstig en ziet ook in de aflossing in 25 jaar geen bezwaar, om dat de klinkers gefundeerd zullen zijn. Zooals uit het adres blijkt, is de weg thans in onderhoud bij het Kroondomein; hiji zal na zijh verbetering vermoedelijk in onderhoud naar de gemeente overgaan. Gedep. Staten vereenigen zich met de beschouwingen en stellen voor om aan de gemeente Hontenisse voor genoemden weg een voorschot te geven van ten hoogste f 72.700. Ernstig auto-ongeluk. Zondagmorgen omstreeks 11 uur heeft op den Nieuwland'schen weg onder Mid delburg een ernstig ongeluk plaats gehad. Op dien tijd kwam uit de richting Nieuw en St Joosland naar Middelburg rijden de auto H 7031, bestuurd door den heer M. Leeuwenkuijl uit Den Haag, mei wien in de auto gezeten waren diens echtgenoote en den heer en mevr. K. A. van Schalk wijk, eveneens uit Den Haag. Toen men ter hoogte van de algemeene begraafplaats was gekomen luisterde de wagen niet naar het stuur, en kwam rechts op den berm van den weg terecht, en even later links. Hier reed de auto eerst tegen een boom aan, vervolgens tegen een twee den boom en maakte toen een zwaai, waar bij de auto precies in tegenovergestelde richting kwam te staan. De wagen, die een snelheid had gehad van ongeveer 60 tot 70 K.M., was links ernstig beschadigd. De bestuurder had een zijner duimen ver speeld, die later op een heg is terug ge vonden, terwijl hij ook hoofd- en andere wonden had opgeloopen. De heer v. S. had slechts lichte verwon dingen bekomen, doch beide dames waren bewusteloos. Een 'harer had vermoedelijk een schedelbreuk, de andere een bekken breuk bekomen. Vrij naar het Engelsch. 73.) o— Arthur hoorde tevreden toe. Als iets hem had kunnen stijven, om in zijn zelf opoffering te volharden, dan was het deze uitlating van zijn vader. Want hij wist, dat laatstgenoemde den eenen zoon niet boven den andere zou stellen; en dat hij alleen aldus had gesproken, omdat hij wist, dat hun gansche welvaart van Ha- mish afhankelijk was. Constance sloeg hem onderwijl met be traand gelaat gade. „Kon ik je op de een of andere manier maar troostenl" fluis terde ze. Den volgenden morgen na een lange nachtwake was hij tegen den morgen vast ingeslapen en werd nu ont steld wakker wist Arthur nauwelijks, welke gedragslijn te volgen. Zou hij, of zou hij niet als gewoonlijk naar mr Gal loway's bureau gaan? Als zijn patroon aan zijn schuld geloofde waaraan nau welijks te twijfelen was zou hij hem toch moeilijk in zijn betrekking kunnen handhaven. Aan den anderen kant, om zich vrijwillig weg te houden, had toch wel wat al te veel den schijn van een schulderkenning. De drie ernstig gewonden zijn naar het Gasthuis vervoerd te Middelburg, waar de beide dames des avonds nog niet tot be wustzijn waren gekomen. De politie heeft de zwaar beschadigde wagen naar een garage te Middelburg doei. vervoeren. Als vermoedelijke oorzaak moet worden aangenomen het springen van een der veeren. De toestand van de beide dames was hedenmorgen nog van dien aard, dat het bewustzijn maar af en toe een kort oogen- blik terugkeerde. Schip uit Ierseke ge strand. Vrijdagmiddag is onder de ge meente 's Gravenzande een trawler uit Ierseke, op een strekdam geloopen. Het vaartuig was op de mosselvangst geweest en men was voornemens den Nieuwen Waterweg binnen te loopen. De voorsteven schoof bijna geheel over den dam heen, en bleef toen op de palen van den dam hangen. Waar het juist eb werd, was het nu onmogelijk om 't vaartuig vlot te krijgen. De bemanning, bestaande uit de gebroe ders Bom uit Ierseke, ging daarom rus tig van boord, teneinde met L. Smit en Go.'s Sleepdienst te onderhandelen over vlot sleepen. Bij het vallen van het water, kwam het vaartuig bijna geheel uit het water te liggen, zoodat men te voet over den dam het vaartuig kon bereiken. Het schip is waarschijnlijk niet beschadigd, omdat de zee nogal rustig was. Het gebeurde was evenwel voor de fa milie Bom nogal een groote tegenslag, door bet overboord werpen van de lading is de vangst van eenige dagen verloren gegaan. Deze vangst vertegenwoordigde een waarde van plm. f 200. Regeling brandstof fenprij- z e n. Naar aanleiding van het verslag van de vergadering van coöperaties en ko- lenvereenigingen op Zuid- en Noord-Be veland, verzoekt de „districtscommissie" ons alsnog het volgende te melden: De handelaren in brandstoffen kregen een opdracht, waarin o.a. het volgende bepaald was: le. dat de plaatselijke of gewestelijke kleinhandelaren, al of niet vereenigd, de minimum-verkoopprijzen opmaken en aan de Huisbrandcoimmissie, welke de con ventie uit haar midden aanwees, schrif telijk ter goedkeuring voordragen; 2e. dat de plaatselijke handelaren uit haar midden een prijzen-commissie aan wijzen, enz.; 3e. 'dat door de plaatselijke prijzen- commissie worden opgemaakt redelijke verkoopdetailprijzen, zoowel voor leve ringen via het pakhuis van den hande laar als voor levering direct uit een aan gekomen wagon of schip. Zoowel de klein handel als coöperaties zijn verplicht deze prijzen, indien die door de Huisbrand- commissie zijn goedgekeurd, te volgen, op straffe van verdere uitsluiting van levering door de conventieleden. De handelaren op Zuid- en Noord-Be veland hebben dus niet anders gedaan dan hun was opgedragen. Voorts hebben zij de prijzen der brandstoffen zoo laag gesteld, dat slechts een alleszins billijke winst gemaakt kan worden. Vergelijken wij deze prijzen b.v. met die te 'sGra- venhage vastgesteld, en ook door de groote coöperatie „Eigen Hulp", aldaar berekend, dan zien we, dat dezen winter de prijzen, voor eierkolen en anthraciet b.v., op Zuid- en Noord-Beveland van 10 tot 20 cent per H. L. lager zullen zijn dan te 's Gravenhage. Dat deze prijzen billijk zijn vastgesteld blijkt trouwens ook uit het feit, dat zij door de Huisbrand- commissie zijn goedgekeurd. Intusschen is wel duidelijk, dat, indien andere kolenleveranciers (in dit geval de coöperaties) „gunstiger bepalingen ver krijgen", zooals in het verslag beweerd wordt (bij levering uit schip of wagon b.v.) daarmede de geheele regeling op losse schroeven komt te staan, en ook de handelaren zich vrij zullen gevoelen, en zullen zorgen, dat deze „gunstige be palingen" ook aan hun afnemers ten goe de komen." 6e Zeeuwsche Zendings dag. Op den zesden Zeeuwschen Zen- i dingsdag, welke op Dinsdag 27 Juni a.s. Hij besloot te gaan. Op het kantoor vond hij niemand aanwezig, zoodat hij rustig kon doorwerken. Daarna ging hij naar huis, om te ontbijten en tot zijn verbazing vond hij zijn vader reeds op. Even later werd er luide gebeld de oude Judith, die dacht, dat het minstens de bisschop moest zijn, slofte zoo gauw haar oude beenen haar dragen konden, naar de deur, onderwijs een schoone boe zelaar voorstrikkend. Het was Roland Yorke, die met een gemoedelijken hoofdknik de oude ge trouwe voorbij ging en kalmpjes de huis kamer binnenstapte. „Goeden morgen, u allen. Wat ik zeg gen wou, kerel dit tegen Arthur ben je klaar om mee naar kantoor te gaan? Dat is goed nieuws, meneer Chan- ning, om u reeds zoo vroegtijdig bij de hand te zien." Men noodigde hem uit, nog even plaats te nemen en een kop thee te gebruiken, doch hij bedankte, zeggend, dat hij zijn patroon niet langer mocht laten wachten. Arthur aarzelde. „Ik weet niet, of meneer Galloway me wel verwacht onder de gegeven omstan digheden", merkte hij op. „Je niet verwacht?" snauwde Roland, zich onmiddellijk opwindend. „Ik zal je eens wat zeggen, Arthur: als hij jou niet verwacht, behoeft hij mij ook niet te ver wachten. Meneer Channing, hebt u ooit zoo iets schandelijks en onrechtvaardigs in den tuin der voormalige Willem III Kazerne te Vlissingen gehouden zal wor den, zullen als sprekers optreden: Prof. J. W. Geels van Apeldoorn; Ds H. Jans sen, Leger en Vlootpredikant in algem. dienst, van Den Haag; Ds A. M. Franssen, van Biezelinge; Ds J. Hoogendoorn, van Zierikzee; Ds L. Kleisen van Vlissingen en Ds J. W. van Ree van Barendrecht. Deze Zendingsdag wordt .gehouden ten bate der Chr. Gereformeerde zending op Midden-Celebes. De Commissaris der Koningin heeft aan den heer N. Kievit, op eigen verzoek met ingang van 1 October 1933 eervol ontslag verleend als veldwachter in de gemeente Arnemuiden CENTRALE VERWARMING reeds voor f 450. Installateur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Zooals gewoonlijk liggen stukken van verschillenden aard als „in gekomen" voor de a.s. raadsvergadering ter lezing. Zoo treffen wij oa. aan een mededeeling van Ged. Staten, dat de pensioengrondslag voor den heer M. Fernüout is bepaald op f 7000. Een afschrift van een overeenkomst voor levering van electrischen stroom aan de Wassc'herij Zeeland, met 5.2 voor de eerste 10.000 KWU. en 3.7 daarboven. Verder het jaarverslag van de Openbare leeszaal en Bibliotheek, het bekende adres van Poortvliet inzake werkverruiming ten plattenlande en een adres van de Commis sie van verweer tegen terreur en vervol gingen in Duitschland met verzoek te trachten de behoeften der gemeente buiten Duitsc'hland te dekken. Nog treffen wij aan de rekening 1932 en de begrooting 1933 van den Middel- burg-Veerschen rijweg. De rekening wijst een goed slot aan van f 3122,71, wat de commissie aanleiding gaf 3 obligaties Ne derland 1931 ad f 1000 aan te koopen. De begrooting geeft een eindcijfer aan van f 1376. De directie van het Grand Hotel zond plannen voor herbouw in, waaraan B. en W. hun goedkeuring reeds verleenden. Tenslotte is er een mededeeling, dat na een jaar nog geen wijziging in de L. O. wet, die verleden jaar reeds verwacht was, is aangebracht en dat daarom de gemeente nog geen recht heeft naar eigen goeddun ken de schoolgeldheffing vast te stellen. Aan de toezegging ten deze verleden jaar gedaan, kan dus nog geen gevolg worden gegeven. Zaterdagmiddag is op de algemeene begraafplaats alhier een grafsteen, welke door vrienden van wijlen Ds J. de Visser, in leven predikant bij de Ned. Herv. Ge meente aldaar, op diens graf is opgericht aan de familie overgedragen in tegenwoor digheid van vele belangstellenden. De heer R. M. van Dusseldorp sprak namens de vrienden en wees er op, dat een leven volbracht is, dat gewijd was aan de Kerk en zorg voor anderen. Ds de Visser heeft in het bijzonder aan tallooze jonge menschen leiding gegeven. Spr wees op den troost, die is neergelegd in Ge zang 249 6, dat Ds de Visser zoo vaak liet zingen en welks inhoud hij zoo vaa'k zijn vrienden voorhield. D© zoon, Mr J. de Visser, dankte mede namens zijn moeder en zuster, mede ook voor de wijze, waarop de plechtigheid plaats vond, en die zoo geheel in den geest van zijn vader is. De grafzerk is uitsluitend een gedenk steen van de naaste vrienden uit de ge meenten, waarin hij zijn gelukkigste jaren doorbracht. Goes. Vrijdagavond meldden zich een vijftig bij de werkverschaffing te werk ge stelden demonstratief aan bij de woning van den inspecteur der werkverschaffing Ir Stevens, daar zij meenden niet aan 1 un loon te kunnen komen. Nadat de heer S. aan eenigen van hen een uiteenzetting van den stand der zaken gegeven had, zijn allen rustig vertrokken. Koudekerks. Loop der bevolking van 1 tot en met 15 Juni 1933. Ingekomen: P. de Snoo met gezin, B 247, uit Vlissingen; J. Melse met gezin, E 199 d, uit Oostkapelle; G. de Boer met ge zin, E 156, uit Bergen op Zoom; Mej. G. gehoord, als wat gisteren is voorgeval len?" „Onrechtvaardig, als het zonder grond is", antwoordde de aangesprokene. „Zonder grond! Als dat niet ongegrond is, dan is er nog nooit een onschuldige achter de tralies gebracht. Ik zou voor Arthur met mijn leven instaan. En die Butterby ik weet niet, wat je eigenlijk met zoo'n kerel moet aanvangen." „De kwestie schijnt je wel heel diep te gaan, Roland." „Gelukkig, dat het zoo is. Kijk eens, mijnheer Channing: het is een blaam op ons kantoor; voor mij, en voor Jenkins en voor Galloway zelf ook. Ja, dat zeg ik, en ik meen het ookl En ik zou nog eerder gelooven, dat Galloway diefstal pleegde, dan Arthur! Dat zal ik hem onder zijn neus wrijven ook." Tom aan zijn haar trekkend en de kat op haar staart trappend, terwijl hij nog kans zag, Annabel met een stekeligen bremtak uit een vaas te belagen, verliet de heer Yorke het vertrek. Arthur, zich voegend naar zijn sterken wil, volgde hem En buiten op straat stak Roland triom fantelijk zijn arm door dien van zijn met gezel, en zoo marcheerden ze naar Close- street af. Onderweg ontmoetten ze nog den heer Williams, den organist, die gelukkig de zaak van denzelfden kant bekeek als Yor ke. „Ik heb verbaasd gestaan over Gal loway", merkte hij op, toen ze over het J. W. FaJber, D 41, uit Leeuwarden; Mej. E. Marinusse, B 89, uit Middelburg; M. de Wijze, A 142 a, uit Bergen op Zoom; E. Gans, D 66, uit Amsterdam; J. E. J. Huizinga met gezin, G 4, uit Groningen; B. A. K. Grucq met gezin, E 47, uit Mid delburg; J. Simonse met gezin, B 242, uit Westkapelle. Vertrokken: Mej. P. Theune, van E 33, naar Middelburg; T. J. Melchers met ge zin, van E 9 naar Schiedam; A. Melis, van B 167 naar Zoutelande. Ierseke. Door de firma gebroeders Lin- denberg alhier is besteld bij de IJzerwerf Vlaardingen een stalen motorkotter groot ongeveer 300 mosseltonnen. De boot zal beschikken over alle moderne gemakken en zal voorzien worden van een lier sy steem-Bakker te Ierseke. Voor de mo tor is nog geen beslissing genomen. Zaterdagmorgen had aan boord van het mossel-parlevinkersvaartuig „De Fer- nic" YE. 23 een ongeluk plaats dat heel goed is afgeloopen. Bij het autogenisch lasschen sloegen een paar vonken in een schijnbaar leege benzinetank, alwaar de gassen tot ontploffing kwamen en de tank met geweld naar buiten in stukken sloeg. Wonder boven wonder werd er nie mand gekwetst. Tholen. In de Zaterdag gehouden ver gadering van de N. V. Waterleiding-Mij Tholen, is door den Raad van Beheer in de vacature Jhr J. v. Vredenburgh geko zen tot voorzitter Mr A. J. v. d. Hoeven, burgemeester alhier, met 5 van de 8 stem men. Op dhr Hanssens, burgemeester van St Annaland, werden 2 stemmen uitge bracht en 1 stem blanco. Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag speelde het 2de elftal van de Chr. voetbalvereen. S. D. O. alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen Goesche Boys 3. Uitslag 31 voor S. D. O. Ruststand 21, eveneens voor S. D. O. 2. Daarna speelde een veteranen-elftal uit Goes een wedstrijd tegen S. D. 0. 1. Stand met de rust 32 voor het veteranen-elf tal. Eindstand 33. Waarde. Zaterdag speelde de voetbal vereen. Waarde een vriendschappelijken wedstrijd tegen H. V. V. van Hansweert. H. V. V. won met 52. Ruststand 21 in het voordeel van Waarde. Wemeldinge. De uitslag van de gehou den wedstrijden is als volgt: Wemeldinge Juniores-Kapelle Juniores 90; Wemeldinge 2-KapelIe 3 33; Com petitie Z. V. B. Wemeldinge 1-Wit-Zwart 1 2—2. Ierseke. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereen. Wit-Zwart 1 tegen Wemel dinge 1 (Competitierecht). Ruststand 02, eind 22. De Ajax-Junioren speelden tegen de Goesche Junioren. Ruststand 10, eind stand 12 in het voordeel van Goes. Serooskerke (W.). Voor een talrijk pu bliek speelde U. D. I. 2 Vrijdagavond een voetbalwedstrijd op haar terrein, tegen O. V. V. 1 van Oostkapelle. Met de rust was de stand 11. Eindstand 42. U. D. I. 2 won hiermee den prijs, welke beschik baar was gesteld door dhr I. Wattel te Oostkapelle. Zaterdagmiddag speelde U. D. I. 1 een wedstrijd tegen D. O. S. 2 te Vlissingen. Met de rust was de stand 20. De eind stand van dezen vluggen en aangenamen wedstrijd was 32 in het voordeel van U. D. I. 1. Geref. Gemeenten. Tweetal te Tholen, M. Heikoop te Utrecht en J. D. Barth te Borsselen. Reglement op de predi- kantstractementen. In buiten gewone zitting heeft de Synode der Ned. Herv. Kerk, terwijl ook de Raad van Be heer tot het geven van inlichtingen verte genwoordigd was, het wijzigingsvoorstel voorloopig aangenomen. Het komt hierop neer, dat het bedrag der verhooging van f 160 op f 120 gebracht werd. geval spraken. „En ik ben er zeker van, als hij de vervolging niet stopt dat ieder een er schande van zal spreken". Arthur lichtte hem verder in, dat het voornamelijk door toedoen van den detec tive zoover gekomen was. En allen waren het er over eens, dat Butterby zijn be roepsijver wel wat ver dreef het was niet de eerste maal, dat hij ongevraagd zijn neus in eens anders zaken stak. „Ik mag er toch op rekenen" zeide de organist, dat je vanmorgen het orgel speelt?" toen ze uiteen gingen. „Ja, want ik ben vroeg genoeg klaar, om op tijd aan de rechtzaal te zijn. Om half twaalf begint het". „Die schurken van rechters moesten zich schamen, om een mensch daarvoor nog te laten komen!" riep Yorke. Daarna scheidden zij. HOOFDSTUK XXVI. Schaakmat. Constance Ohanning ging als gewoon lijk dien morgen naar Lady Augusta om haar taak waar te nemen. In den loop van den morgen 'kwam lady Augusta met veel geweld het schoolver- trefc binnenzeilen en vroeg in groote ver bazing: „Juffrouw Channing, wat is dat voor een praatje, dat ze uw broer in hechtenis hebben genomen wegens het stelen van Naar aanleiding van dit feit schrijft het bestuur van den Bond van Ned. Predikan ten in zijn Orgaan van Juni: „De Synode heeft het voorstel aange nomen. Is haar de nijpende ernst van den brief ontgaan, of heeft zij de verantwoor delijkheid voor de afwijzing willen leggen op de gansche kerk? In beide gevallen zal zij wel een duidelijk antwoord krijgen. De Raad van Beheer was ter Synode aanwezig. Hij heeft het voorstel verde digd en er op gewezen, dat er nog komt een voorstel ten opzicht van de kleine ge meenten en dat er nog is de maatregel van de dispensatie. Dus een afslachting in vol len gang, sans frase. Hier kunnen de classicale vergaderin gen wel niet anders op antwoorden dan: Als de Synode er geen weg op weet om dit voorstel af te wijzen en langs den weg van breed overleg een aannemelijke op lossing te vinden voor de moeilijkheden, is het maar beter, dat zij het heele regle ment huiten werking stelt. Als het zoo moet, heeft het reglement als grondslag voor de predikantstractementen geenerlei waarde meer". Vereeniging van Handelsonderwijs te Middelburg. Zooals wij Zaterdag reeds in het kort meldden, hield bovengenoemde vereeni ging Vrijdagavond na het uitreiken van de diploma's der Handelsavondschool haar algemeene vergadering. Aan het jaarverslag van den secretaris den heer J. W. Kögeler is het volgende ontleend: Het onderwijs aan de scholen had re- gelmatigen voortgang. Wel ontkwamen de scholen niet aan den invloed der bezuini- ginsmaatregelen, waardoor het wensche- lijke dikwijls achterwege moest blijven, doch tot nu toe bleef men voor aantasting van vitale onderwijsbelangen gelukkig ge spaard. Het aantal leerlingen van de 5-jarige H. B. S. A (Hoogere handelsschool) be droeg bij den aanvang van het kalender jaar 90 tegen 88 begin 1931. Op 31 Dec. was het aantal 103. De Middelbare Handelsdagschool (Han delsschool met 4-jarigen cursus) had be gin 1932 9 leerlingen, tegen 15 begin 1931, de nieuwe cursus begon alleen met een 4e klasse bestaande uit 5 leerlingen. Deze afd. zal na afloop van dit cursus jaar worden opgeheven. Deze opheffing is te beschouwen als een natuurlijk ge volg van de later in het leven geroepen H.B.S. A en de aan het einddiploma verbonden grootere voordeelen. De handelsdagschool in haar geheel telde bij den aanvang van den cursu3 19321933 108 leerlingen, tegen 98 bij den aanvang van den vorigen cursus. Van deze 108 leerlingen kwamen er 53 van buiten Middelburg, t.w. uit Vlissin gen 16, uit Kamperland 4, uit Seroos kerke 2, uit Goes 10, uit Kapelle 1, uit Souburg 3, uit 's Heer Arendskerke 2 uit Nieuw en St. Joosland 2, uit Kruinin- gen 2, uit Koudekerke 3, uit Krabben- dijke, Oostkapelle, Domburg, Aagtekerke, 't Zand, Waarde, Ierseke en Heinkens- zand ieder 1. De Handelsavondschool telde aanvang 1932 72 leerlingen in de eerste afdeeliDg en 34 bij den daarop aansluitenden ver volgcursus en 4 bij den cursus voor het staatspraktijkdiploma. De school begon in September met 109 leerlingen, tegen 117 het vorige jaar. On der hen zijn er 12 van buiten Middelburg. Op aandrang van de regeering moest het aantal lesuren tot 10 worden terug gebracht en zijn de schoolavonden nu al leen Maandag, Woensdag en Vrijdag, doch op de vrije avonden moet meer huls- werk worden gemaakt. Mede tengevolge van het vervallen van de 3e klasse der 4-jarige dagschool zijn de heeren dr W. S. Unger en mr F. W. Adriaanse op wachtgeld gesteld. Laatst genoemde heeft later 4 uur handelsrecht te geven gekregen toen de 4e klasse der H.B.S. A gesplitst is. Het jaar 1932 kon ondanks alles nog zonder geldelijke zorgen worden beëin digd. Alleen is het maximum der Prov. dien banknoot? Ik heb juist visite gehad en men vertelde mij, dat de heele stad er vol van is". Het was een bittere pil voor Constance Channing, de voorlooper van vele andere, die ze nog te slikken zou krijgen. Het was of 'haar hart werd dicht geknepen, ze werd bleek en haar stem bracht nauwelijks eenig geluid voort. „Het is juist dat hij gisteren als ver dacht is aangehouden". „Wat vreeselijk. En zit hij nu achter slot en grendel?" „Neen, zoo erg is het niet". „Heeft hij het geld gestolen?" Constance voelde de verontwaardiging in zich opkomen. „Niemand, die Arthur goed kent, zou er een oogenblik aan ge looven", antwoordde ze met nadruk. „Maar hij is gisteren toch „voor" ge weest, hoor ik, en vandaag wordt hij op nieuw verhoord". „Dat zal ik niet ontkennen". „En daar heeft Roland me niets van verteld, toen hij gisteren thuis kwam" mopperde de dame. „Nota bene, en we waren maar alleen, want Gerald en Tod lagen al in bed. Ik zal hem toch vragen waarom hij zijn eigen moeder in onwe tendheid 'houdt van hetgeen iedereen ge hoord schijnt te hebben. Maar juffrouw Ohanning, dat moet toch wel een heele slag voor uw familie zijn!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2