Rechtzaken Bij Examens Land- en Tuinbouw. Het Vrouwenhoekje Dammen Burgerlijke Stand lige electromotorenfabriek „De Vijf", rauar, dat daartoe in verschillend op- z.cnt de medewerking van de gemeente noodig is. De voorzitter verklaarde nog niet in staat te zijn mededeelingen te doen om trent den aard der te vestigen industrie. Uit de debatten viel nog op te maken, dat er voor deze industrie circa 400 arbeiders zullen worden tewerk gesteld, hetgeen beteekent, dat voor Doetinchem het werkloozenvraagstuk ongeveer wordt opgelost. Besloten werd op voorstel van B. en W., om behoudens goedkeuring van Ged. Staten op de gestelde voorwaarden in te gaan. Het schijnt in het voornemen te liggen, dat de fabriek reeds 1 Augustus a.s. in bedrijf komt. Auto door trein gegrepen. Gisternacht omstreeks 1 uur heeft op den spoorwegovergang Burg. Reigerstraat te Utrecht een ernstig ongeval plaats gehad, hetwelk gelukkig goed is afge- loopen. Terwijl de boomen reeds gesloten wa ren, naderde uit de richting Wilhelmina- park een door baron Bentinck uit Ame- rongen bestuurde auto. Op tot nog toe onverklaarbare wijze is de auto door het eerste afsluithek heengereden en kwam bij het tweede tot stilstand. Juist naderde de binnenkomende trein. De machinist trachtte nog door krachtig remmen de aanrijding te voorkomen, doch kon niet meer verhinderen, dat de wa gen een tiental meters werd meegesleurd. De bestuurder wist door tijdig uit z'n •wagen te springen, zijn leven te redden. De auto werd totaal vernield, terwijl ook de afsluithekken ernstige schade be liepen. Ook een viertal wissels werd ontzet. De betrokken nachttrein kwam met ongeveer 1 uur vertraging in Maastricht aan. Meisje aangerand. Gisteren bood een straatventer, die met een kistje garen en band langs de huizen liep te Naaldwijk, aan een 12-jarig meisje zijn koopwaar aan. Toen op zijn vraag aan het meisje „of moeder niet thuis was", ontkennend werd geantwoord, stapte de man het huis binnen en trachtte het kind aan te randen. Het meisje rukte zich echter los, snelde de deur uit en liep zenuwachtig een naburigen winkel bin nen, waar zij haar wederwaardigheden vertelde. De winkelier waarschuwde di rect de politie, die met het kind naar den man een onderzoek instelde. Deze was bij een jonger meisje in de woning achtergebleven, doch had spoedig de vlucht genomen. Later is de man aange houden en in verzekerde bewaring ge steld. Diefstal van f2000. Bij de fam. J. Moerman te Apeldoorn is dezer dagen op een middag ingebroken en een beurs met ruim f 2000 gestolen. De ongewensch- te gast drong binnen door het raampje der W. C. De politie arresteerde deswege te Amersfoort zekeren B., iemand, die in een psychopathen-inrichting verpleegd wordt en thans 14 dagen met vacantie thuis, te Apeldoorn, was. B. bekende volledig. TEGEN ROODE TERREUR. In één zijner „Confidenties" in „De Standaard" van 13 Mei j.l. maakte Jan Politiek de volgende opmerking: „Maar het wordt hoog tijd, dat wij in dit land een comité van verweer vormen, wij als Christenen, tegen de terreur, die dreigt en al menigeen murw heeft willen ma ken". Naar aanleiding hiervan plaatste Ds J. Hetebrij, predikant te Rilland, in en kele Christelijke bladen een oproep, om hem bewijzen van instemming te zenden met een dergelijk plan, opdat overwogen zou kunnen worden, hoe dat plan zou kunnen worden uitgevoerd. Ds Hetebrij mocht op dezen oproep eenige honder den bewijzen van instemming ontvangen. Thans wordt ons echter, mede namens Ds Hetebrij geschreven, dat aan den wensch, die te dezen aanzien blijkt te le ven, reeds voldaan wordt door het optre den van het Hoofdcomité van Actie uit de Chr.-Sociale organisaties. Dit Couiité, waarin zoo goed als alle Chr.-Sociale or ganisaties (de algemeene Chr.-Sociale Bonden, de Chr. arbeidersvakbeweging, de Chr. organisaties van werkgevers, middenstanders en boeren) vertegen woordigd zijn, heeft ten doel, in een drachtige samenwerking waakzaam te zijn en zoo noodig daadwerkelijk op te treden tegen revolutionaire woelingen. Aan de terreurgevallen, die het comité ter kennis worden gebracht, wordt even eens de noodige aandacht besteed. Het Hbofdcomité gaat er echter van uit, dat vóórop moet gaan het positieve werk voor en van de Chr.-Sociale organisaties zelve. Versterking dezer organisaties en medewerking aan den Chr.-Socialen ar beid is stellig de beste vorm van verweer tegen elke revolutionaire of terroristische actie. Daartoe wekt het Hoofdcomité da-i ook op. Het Hoofdcomité kon in het verleden en kan vooral nu, door verzameling van feitenmateriaal, aanhangig maken van deze feiten ter plaatse waar dit beteeke- nis heeft en zoo noodig publicatie er van, bevorderen, dat, indien andere groepen door daadwerkelijk optreden den Christenen zouden willen beletten, hun belijdenis te beleven, deze belemmering wordt weggenomen. Mededeelingen of opmerkingen, die voor den arbeid van het Hoofdcomité be- teekenis hebben, kunnen worden toege zonden zonden aan het bureau: Absteder- dijk 204, Utrecht. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 16 Juni 1933. G. M., 39 jaar, muziekonderwijzer, Zv^,, der vaste woonplaats, thans in voorarrest in het Huis van Bewaring te Middelburg, had zich te verantwoorden over een op lichterszaakje. Hij had n.l. gedurende eenigen tijd bij een zekeren Van den D. te Aagtekerke kost en inwoning genoten en was bij die menschen vertrokken zon der voor het genotene te hebben betaald. Toen de menschen hem voor zijn ver trek om kostgeld hadden verzocht, had hij hen onder voorwendsels aan het lijn tje weten te houden, terwijl hij een zeke ren P. ook met allerlei smoesjes heeft bewogen hem geld af te geven om daar na met de Noorderzon te vertrekken. Verdachte door den President onder vraagd erkende de hem ten laste gelegde feiten. De Officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van 6 maanden, in aan merking nemende, dat verdachte reeds herhaaldelijk is veroordeeld. De verdedi ger van verdachte, Mr van Deinse, refe reerde zich aan het oordeel van de Recht bank. S. P., 22 jaar, werkman, wonende te O.- en W.-Souburg, vroeger te Middel burg, had zich eveneens wegens oplich ting en verduistering te verantwoorden. In de eerste plaats had hij een zekeren L. in Januari 1.1. te Middelburg bewogen hem een paar schaatsen af te geven, voorgevende, dat hij die voor rekening van zijn grootmoeder kon koopen en dat hij f5 mocht besteden, en in de tweede plaats heeft hij ten nadeele van een zekeren van L. te Middelburg een hee- renfiets, die hij van dezen in huurkoop had ontvangen, verkocht en de opbrengst verbruikt. Verdachte was niet verschenen. De Officier van Justitie eischte 3 maan den gevangenisstraf, er rekening mede houdende, dat P. iemand is, die zich her haaldelijk schuldig maakt aan strafbare feiten. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten ge bruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De Pluimvee-tentoonstelling te Berlijn. II. De Pluimveetentoonstelling had een bij zonder karakter en is onze belangstelling ten zeerste waard. Ten eerste zien we uit een tentoonstelling het standpunt, dat de pluimveehouderij in een bepaald land in neemt en kunnen we er uit concludeeren welke richting men uit wil en ten tweede kunnen we er ook vaak veel van leeren. Men krijgt weer eens nieuwe ideeën, die ook voor het eigen land van waarde kun nen zijn. Deze tentoonstelling nu stond geheel in het teeken van den landbouw, van het nut dat men met de kippen als onderdeel van het boerenbedrijf behalen kan. Deze rich ting is de eenig mogelijke voor de toe komst, niet alleen voor Duitscbland, maar ook voor ons. Liefhebberij-pluimveehoude rij zal er natuurlijk altijd blijven bestaan als aangename en nuttige tijdpasseering voor duizenden in steden en dorpen, waar geen gelegenheid is tot het houden van veel kippen bij elkaar. Maar de eigenlijke eierfabrieken, bedrijven, waar men mas sa's pluimvee hield, uitsluitend voor den verkoop der eieren, die zijn al heel gauw door de nieuwe omstandigheden verdwe nen en zelfs de fokkers, wier taak het is den pluimveestapel met waardevol mate riaal te vernieuwen, hebben een zwaxen dobber. Op de boerderij, waar geen extra- onkosten behoeven gemaakt te worden voor terrein, arbeidsloon, waar veel voer tegen betrekkelijk lagen prijs beschikbaar is, daar kan met goed pluimvee nog ge werkt worden. Deze richting spiegelde zich ook op de tentoonstelling af, waar men het bedrijfs- pluimvee in de volgende groepen had ver deeld: Af deeling I: Leghoenders, geschikt voor vrije uitloop. Gladbeenige rassen met gele huid en gele beenen. Hierin had men drie klassen. 1. Leghorns (1 haan en 4 hen nen), Leghorns (10 jonge hanen), Leg horns (10 jonge hennen). Afdeeling II was veel minder bezet. Zij omvatte leghoenders van zwaar slag, ge schikt voor beperkte ruimte. Als zoodanig golden Wit Wyandottes en Rhode Island Reds. Afdeeling III omvatte ook leghoenders, echter geschikt voor mesterij. Hierin wa ren ingeschreven Orpingtons en Mechel- sche Koekoeken. Een afdeeling apart vormden eenden (legeenden en mesteenden, ganzen, kal koenen en parelhoenders). Een voorname afdeeling was die der kippen, welke deelgenomen hadden aan een legwedstrijd in het jaar, dat aan de tentoonstelling vooraf ging. Hier zijn we dus beland bij het echte bedrijfspluimvee. De dieren werden geëxposeerd met de of ficieels legstaten erbij en daarna volgens het uiterlijk, den houw, enz. beoordeeld. Dit is een uitstekend systeem, waaruit blijkt, dat naast goede leg ook gelet wordt op raseigenschappen, krachtige bouw enz. Een mooie afdeeling vormde de eierten- toonstelling. Per inzending 50 eieren, en daarnaast kisten met eieren voor groot- en kleinhandel. Onder de Welsummer en Barnevelder eieren waren zeer mooie exemplaren. Een bijzonderheid op Duitsche tentoon stellingen vormen altijd de groote wand- teekeningen, welke in één oogopslag een beeld geven van een bepaalde ziekte of een overzicht over een of ander onder werp. De Duitschers zijn op dat gebied specialiteiten en met betrekkelijk eenvou dige teekeningen wordt vaak een uitste kend effect op het publiek verkregen. Op een viertal schetsen zagen we een ondoelmatig hok van binnen en van bui ten en ondoelmatige voerbakken en drink bakken. Daarnaast met teekeningen ge demonstreerd, hoe dat alles op goedkoope en eenvoudige wijze verbeterd kan worden. Daarbij het leerzame gedichtje: „Zonder lucht en zonder licht, zijt gij ook een treu rig wicht. Daarom naar buiten in de zon nestralen, dan leggen de kippen met hoo- pen". Natuurlijk wordt er veel propaganda gemaakt voor Duitsche voedermiddelen en daarin zien we in den laatsten tijd de ge droogde aardappelen en gedroogde suiker bieten een voorname rol spelen. Juist om dat deze artikelen in Duitscbland in ver houding tot de granen goedkoop zijn heeft men in den laatsten tijd een flinke serie proeven er mee genomen en bleek, dat de ze producten in kippen- en kuikenvoer uitstekend te gebruiken zijn. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Baby begint mee te eten. Als na de vijf of zes maanden de borst voeding langzaam-aan vervangen mag worden door ander voedsel, dan valt de keus gewoonlijk het eerst op een zacht soepje, bereid van gelijke deelen groente afkooksel en melk, welke vloeistof dan door wat griesmeel gebonden wordt tot een dun papje, terwijl een lepeltje suiker er den door baby gewenschten smaak aan geeft. Daarop volgen geleidelijk de brood-, rijst- en andere „papjes", die één of meer borstmaaltijden per dag gaan vervangen, tot in de zevende en achtste maand be gonnen wordt met het vermeerderen van de hoeveelheid groente (purée van blad groente, wortelen, later ook van erwten en boonen) en ook wordt overgegaan tot het geven van aardappelen als een dunne purée. Gemengd voedsel moet omstreeks dien tijd de uitsluitende melk- en papvoeding gaan vervangen, als men wil bereiken, dat ziekte (bloedarmoede, Engelsche ziekte) wordt voorkomen en dat het kind blozend en krachtig opgroeit. Baby moet wennen aan het nieuwe voedsel, hij moet andere dingen leeren proeven (en waardeeren!) dan de melk, m.a.w. zijn smaak moet eenigszins wor den getraind door het in aanraking ko men met voor hem nieuwe smaakprik- kels. Hieronder volgen hiervoor eenige re cepten. Groentesoep je. 2 d.L. water, Ya Maggi's bouillonblokje, 50 G. spinazie, 10 G. griesmeel. Kook de goed gewasschen spinazie met het aanhangende water vlug gaar (onge veer 15 minuten); wrijf de groente door een zeef tot purée. Laat intusschen in het kokende water het halve bouillonblokje oplossen, strooi er de griesmeel roerende in en laat ze zachtjes in den bouillon gaar worden (on geveer 10 minuten). Verdun de spinazie-purée door er het gebonden soepje roerende in te gieten. Aardappelpurée. 100 G. aardap pelen, 1 d.L. melk, 1 d.L. water, Ya Mag. gi's bouillonblokje. Kook de geschilde aardappelen (2 mid delmatig groote) in het water gaar (onge veer 20 minuten). Wrijf de aardappelen door een zeef; laat intusschen de melk met het overgebleven aardappelwater aan de kook komen en los er het halve bouil lonblokje in op. Verdun geleidelijk de gezeefde aardap pelen met deze vloeistof, tot ten slotte een dunne purée wordt verkregen. j Wortelpurée. 100 G. jonge wor- teltjes, 2 d.L. kokend water, Ya Maggi's bouillonblokje, Ya theelepeltje suiker, 1 theelepeltje boter. Kook de geschrapte worteltjes gaar in i het water met het halve bouillonblokje i (ongeveer Va uur). Schep de worteltjes in een zeef en wrijf ze fijn; verdun de purée I met den overgebleven bouillon en roer er de suiker en de boter door. i Erwt en- of boonenpurée. 50 G. groene erwten, witte of bruine boonen, 2Va d.L. water, Ya Maggi's bouillonblokje, i 1 theelepeltje boter. Wasch de erwten en laat ze in het wa ter een nacht weeken. Zet ze met hetzelfde water op, laat ze op een zacht vuur gaar worden (1 a 1Y uur), schep ze op een 1 schuimspaan in een zeef en wrijf ze tot purée. 1 Laat intusschen in het overgehouden boonennat het halve bouillonblokje op lossen; verdun met deze vloeistof de boo- j nenpurée en roer er ten slotte de boter door. Hoe vleesch moet verzorgd worden. 1. Het vleesch moet na het slachten een dag besterven. 2. Het verdient aanbeveling het vleesch vóór 't koken of braden „eerst te klop- pen i 3. Rund- en kalfsvleesch moet vlug af- gewasschen worden. Als het lang in het water ligt, verliest het aan malschheid en voe dings waar de. 4. Bij het braden van vleesch mag het vuur in het begin slechts matig branden, later kan men het aanwakkeren. Dikwijls bedruipen met boter, vet en later met vleeschnat, maakt het vleesch sappig en smakelijk. Als bij varkensvleesch of gevo gelte veel vet uitvloeit, moet men dat af scheppen en kokend water, bouillon of melk bijvoegen. 5. Het vleesch moet, als het kan, een paar uren te voren gezouten worden, om dat het zout er dan beter intrekt, alleen biefstuk zout men direct voor het bak ken. Gevogelte wordt van binnen gezou ten. 6. Men moet zoo weinig mogelijk in het vleesch prikken, terwijl men het braadt. Door te dikwijls er in te prikken, verliest het zijn sappen. 7. Vleesch, dat taai is, kan men uitste kend bereiden door het van te voren te besprenkelen met azijn. 8. Kalfs- en varkensvleesch moet goed gaar zijn. Nederlandsch fabrikaat en de Neder- landsche huisvrouwen. „Zij koopt voor millioenen" luidde eenigen tijd geleden de slagzin van een advertentie in de dagbladen. Met „zij" werd in dit geval de huisvrouw bedoeld en inderdaad, zoo is het ook. De huis vrouw is verreweg de grootste afneemster van het Nederlandsche fabrikaat, kan dit tenminste zijn. Maar in heel veel gevallen wordt door de Nederlandsche huisvrouw nog niet genoeg aandacht aan het Ne derlandsche fabrikaat besteed. Men ver wacht nu goede resultaten van de uitge breide propaganda-actie, die thans ten gunste van het Nederlandsche product gevoerd wordt. Bovendien heeft nu de Minister van Economische Zaken en Arbeid het ver zoek gericht aan het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Huis vrouwen om medewerking te verleenen aan propaganda voor den afzet van het Nederlandsche product in eigen land en om vergaderingen te beleggen, waarin be voegde personen erop zouden aandringen, dat de huisvrouwen zooveel mogelijk de voorkeur zouden geven aan Nederlandsch fabrikaat. Het bestuur heeft hierop geantwoord, dat het gaarne aan het verzoek van den Minister wil voldoen, met dien verstande echter, dat slechts voor die Nederland sche waren propaganda wordt gemaakt, welke in prijs en kwaliteit niet bij de bui- tenlandsche ten achter staan. Verder wijst het bestuur den Minister op het feit, dat buitenlandsche fabrikan ten gebruik maken van de reclame voor het Nederlandsche product, door hun wa ren zóó te verpakken, dat het lijkt, alsof deze uit het eigen land afkomstig zouden zijn. Waar deze waren dan vaak van minderwaardige kwaliteit zijn en zeer goedkoop verkocht worden, om met het eigen product te kunnen concurreeren, wordt hier op deze wijze veel afbreuk aan de toenemende belangstelling voor de Ne derlandsche industrie gedaan. Wij willen hier in dit verband niet na laten, nog eens te wijzen op het controle- merk van de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat, waardoor dergelijke ergerlijke dingen voorkomen kunnen worden. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstr. 221, Amsterdam. Oplossing probleem 301. Auteur: A. J. Moggré Jnz., Schoondijke. Stand. Zwart 11 sch. op: 2. 5. 8. 9. 10. 15. 17. 19. 22. 26. 27 en dam op 13. Wit 14 sch. op: 24. 30. 33—36. 41. 42. 45. 46. 48—50. Oplossing. Wit: 11—7 24—20 33—29 30—24 35— 30 4843 41X14 45—40 50X 6. Zwart: 2X11 15X24 24X33 19X39 13X35 39X37 10X19 35X44. Oplossing probleem 302. Auteur: A. Wind, Eindhoven. Stand. Zwart 9 sch. op: 3. 10. 11. 19. 20. 23. 24. 29. 30 en dam op 9. Wit 11 sch. op: 12. 28. 31. 32. 37. 39— 41. 43. 44 en 46. Oplossing. Wit: 12—8 40—34 39—34 34X5 5X15. Zwart: 9 X47 29 X27 23X 41 3X12. Oplossing probleem 303. Auteur: A. Deurloo, Nieuwdorp. Stand. Zwart 8 sch. op: 7. 8. 15. 17. 18. 20. 23. 24 en dam op 12. Wit 7 sch. op: 26. 27. 29. 3134 en dam op 36. Oplossing. Wit: 27—22 26—21 36X19 29X9. Zwart: 17X30 12X28 23X14. Oplossing probleem 304. Autteur: H. A. Luyt, Halfweg. Stand. Zwart 13 sch. op: 2. 4. 7. 8. 9. 12. 14. 15. 16. 18. 19. 23 en 29. Wit 12 sch. op: 20. 21. 25. 26. 27. 31. 35. 36. 42. 45. 48 en 49. Oplossing. Wit: 49—43 35—30 45—40 43—39 21 —17 26—21 31X24 42—38 48X10 25 XI. Zwart: 15X24 24X35 35X44 44X33 12 X32 10X27 29X20 32 X43 4X15. Goede oplossingen. Ontvangen van: S. Blaas, S. Bosselaar, P. de Visser, A. de Visser en A. Wil- lemse, allen te Aagtekerke; P. Boone, J. Huissoon, J. Modderkreeke, M. G. Ge- schiere, A. Deurloo, allen te Nieuwdorp; J. Scheele, Zaamslag; J. Almekinders, Oostburg; J. Daane en J. Geelhoed, Zou- telande; H. K. Allaart, Ritthem, A. J. Moggré Jnz., Schoondijke; A. S. Versluys, Serooskerke; Jac. Zeevaart, Krabben- dijke. Probleem 307. Auteur: J. Daane, Zoutelande. 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Zwart 10 sch. op: 8. 9. 1315. 18. 20. 22. 23. 26. en dam op 6. Wit 12 sch. op: 25. 27. 29. 30. 33—35, 38. 42. 43. 47 en 48. Wit speelt en wint. Juni-problemen voor 4 Juli in te zen den aan bovenstaand adres. Uit de spelopening. 1. 34—30 2. 30—25 3. 33—28 4. 39—33 5. 44—39 6. 50—44 7. 33—29 8. 39—33 1 2 17—21 21—26 11—17 17—21 6—11 11—17 19—241 47 48 49 50 8. 9. 28X17 10. 25X23 11. 29—20 12. 32—21 13. 31X22 14. 23X12 17—22 14—19 21—27! 15—241 16X271 12X211 8X50 Van 510 Juni. WEMELDINGE. Huw.-aangiften: P. Dekker, 42 j. wedn. en D. G. Mieras 36 j. jd.; Jac. Paauwe, 27 j. jm. en P. Fer- dinandusse, 23 j. jd.; Jac. Ferdinan- dusse, 25 j. jm. te Brussel (België) en P. J. Sonke, 24 j. jd. Over de maand Mei. POORTVLIET. Gehuwd: Jan Jacob v. d. Zande, 25 j. en Adriana Willemijna Steenpoorte, 22 j.; Izak D. Geuze, 35 j. en Stevina Lisseveld, 37 j.; Hendrik Boo- gaart, 26 j. en Janna M. Monteau, 25 j.; Anthonie Schot, 19 j. en Willemma Ista, 21 j.; Marinus Hendrik Lisseveld, 32 j. en Wilhelmina Oostdijk, 32 j.; Adriaan Dekker, 25 j. en Willemina van Houdt, 20 j.; Andreas Pieter Luijk, 25 j. en Pieler- nella Tannetje Speijer, 21 j. Geboren: Jannetje Helena, dv. Jan de Boer en Maatje van Dijke; Jacob, zv. Leendert Anthonisse en Johanna van As: Bernardus H. J., zv. Hendrik v. d. Veen en Cornelia Jansen; Pieter Jacobus, zv. Johannes J. W. van Houdt en Maatje A. Overbeeke; Marina Johanna, dv Corne lls van der Weele en Geertje Jacoba de Witte; Geertrui, dv. Johannis Har tog en Christina W. Anthonisse; Cornelis, zv. Leendert Marcelis Andriesse en Jannetje Scherpenisse. Overleden: Maatje Sijs, 86 j., wed. van Marinus de Groen. ZAAMSLAG. Huw.-aang.: 11, Jacob Jan Cornelis Willemsen (van Axel), 21 j. jm. enJanneke Hamelink 18 j. jd.. 18, Maxinus Hamelink 18 j. jm. en Janna de Pooter van Axel, 18 j. jd.; Poulus Ja cobus Jacob Willemsen 23 j. jm. en Ma ria Martha Dees 22 j. jd.; Jacobus Hame link 27 j. jm. en Wilhelmina Elizabeth de Jonge 22 j. jd. Huwelijks-voltr.: 11, Jacobus Hame- link 23 j. jm. en Gatharina Heijnsdijk 23 j. jd.; Marinus Cornelis Maris, 22 j. jm. en Martina Catharina Steendijk 24 j. jd., 18, Pieter Abraham van der Hooft, 21 j. jm. en Margaretha Elizabeth de Bruij- ne, 22 j. jd.; Gilles de Blaeij van Hoek, 22 j. jm. en Ebrina van Dixhoorn 20 j. jd. Geboorten: 1, Esther Adriana d.v. Jan Marinus Scheele en Janneke de Putter; Leunt je Johanna Frederika d.v. Cornelia de Jonge en Pieternella Maria Lensen; 6, Janna, d.v. Jacobus Dieleman en Jan neke Suzanna 't Gilde; 15, Adriaan Joost- z.v. Pieter de Putter en Adriana Hame- link. Overleden: 16, Janna van Herrnon, 51 j., d.v. Jozias van Hermon en Adriana Verpoorte; 24, Maria de Jonge, 72 j-, echtgenoote van Cornelis Jan Snap.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6