DE ZEEDW ONDER VALSCHE VERDENKING Iranspireerende Voeten, MERCURIUS HAVERMOUT TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel HET ADRES A. WILKING Uit de Provincie Zöskllchtjes» Gemengd Nieuws feuilleton. Brieven uit Middelburg. CENT PER PONDSPAK VAN ZATERDAG 17 JUNI 1933, Nr 218. Het vreemdelingenseizoen is weer be gonnen en de eerste honderdtallen buiten landers zijn deze week wederom gekomen om onze mooie provincie te bewonderen. Zelfs de overbekende algemeens vereeni- ging voor vreemdelingenverkeer vergader de in ons gewest en genoot van al het so'hoone van onze natuur en kleederdrach ten. Een vergadering met zulke uitge breide excursies kan niet anders dan de trek naar Zeeland bevorderen. Het vreemdelingenverkeer is voor groo- te groepen in onze provincie van veel be lang. Moge het maar niet evenals onze landbouw, veeteelt en het grootste deel on zer industrie, gaan lijden onder den in vloed der tijdsomstandigheden. Inderdaad, de crisis gaat ook Zeeland niet voorbij. De belastingen te Middelburg, Vlissingen, Goes en andere plaatsen zijn of worden tot het maximum opgevoerd. Vele gemeentebesturen zitten nu met de handen in het h'aar, hoe de begrooting voor 1934 sluitend te krijgen. Ook Gedep. Staten onzer provincie moeten met het voorstel komen om de salarissen van het provinciaal personeel te verlagen. We voe len hoe langer zoo meer de gevolgen van de economische ontwrichting onzer dagen. Ook in 'Indië is dat het geval. We heb ben dezer dagen de rede Vein den Gouver neur-generaal kunnen lezen, waaruit viel op te maken, dat men in Indië, ondanks de drastische bezuinigingen, die men heeft toegepast, nog zit met een tekort van f 34 m'illioen. En internationaal is het ook het vraag stuk van schulden en tekorten, dat alles schijnt te beheersehen. Deze week moest aan Amerika, de groo- te geldschieter tijdens den oorlog, door tal van landen de Juni-termijn voldaan wor den. Maar van al die schuldenaren was er slechts één, die prompt zijn schuld be taalde, vele andere betaalden een schijntje en de rest deelde mede, eenvoudig niet te kunnen of te willen betalen. In welk een wereld leven we tochl En temidden van al die onoplosbare moeilijkheden zijn te Londen de afgevaar- d'ig van 66 landen 'bijeengeroepen, om naar middelen en wegen te zoeken om uit den financieelen en economischen nood te ge raken. Uit de reeds gehouden (maar kort gehouden) redevoeringen bleek wel, dat al len het voelen, dat de wereld één groote chaos zal worden, als deze conferentie mislukt. Laat ons niet vooruitloopen op de vrajag, of deze conferentie succes zal hebben. Niet de mensch, maar God heeft daarover de beslissing. Beter doen wij daarom des Heeren zegen over deze belangrijke samen komst af te smeeken. Het gaat daar om wereld vraagstukken, over herstel óf ondergang. Een huiveringwekkende ge dachte. Onze minister Dr Colijn, die er een rede voering hield, welke sterk de aandacht trok, is tot een hoogst verantwoordelijke positie geroepen: Voorzitter te zijn van de economische commissie. God sterke hem en doe zijn arbeid tot heil der wereld zijn. In Oostenrijk kraakt het. Het is alsof de nationaal-socialis'ten daar gewacht heb ben op het sein van het vertrek van den bondskanselier Dollfuss naar de wereld conferentie om los te barsten in een reeks van terroristische daden, wat de bonds- regeering gelegenheid gegeven heeft om met één slag en in alle gestrengheid de maatregelen te nemen tot handhaving van haar gezag. Het is de vraag wie hier het sterkst zal blijken te zijn. 72.) Vrij naar het Engelsch. o „Zou je me dat vragen, als je jezelf onschuldig wist? Arthur, Arthur, het is niet de straf, waar men voor terug schrikt, doch het bewustzijn, dat men ze verdient." „U maakt wel een groote fout, als u dit op mij van toepassing denkt," ant woordde de jongeman bitter. „Vader, ik f°\ m^n ^even ?even, om u eenig leed te besparen. Kunt u over uw zoon niet wat gunstiger denken?" „Geef me je vertrouwen dan, jongen." 'rjk kan niet o, kon ik maar." Hij1 greep hartstochtelijk zijn vaders hand, en wendde zich tot zijh moeder, zij trok hem naar zich toe en aan zijn breeden schouder barstte ze in snikken uit. „U kunt het geloof in uw zoon niet Prijs geven, lieve moeder?" fluisterde hij Hjj kuste haar teeder en zichzelf niet lan ger vertrouwende, snelde hij, zonder Con stance te groeten, de kamer uit en zocht lijn kamer op. Nauwelijks had hij de deur dichtgetrokken, of zijn broer H&- mish verzocht om te mogen binnen tre- CLXV. Amice, Het schijnt wei, dat de Amsterdamsche Sociaal-democratische raadsleden bezig zijn een ei te leggen, hoewel zij dat ei lie ver niet leggen. Doch evenals de na tuur de kip dwingt haar ei te leggen, zoo zal de treurige toestand der Amster damsche gemecntefinancien den Raad van Amsterdam evenzeer noodzaken de salarissen van het Amsterdamsche ge- meentepersoneel te gaan verlagen, voor dat wellicht de Rijksregeering daartoe overgaat. En wanneer de Raad van Amsterdam, onder leiding en op voorstel van den so cialistischen wethouder van financien, te gen heug en meug dit ei zal hebben ge legd, zal deze kip aan het kakelen gaan, niet zoozeer uit blijdschap dat zij weder aan haar natuurlijken plicht voldaan heeft, doch omdat zij1 wil aantoonen, on der het hoongelach der communisten, dat zijl niet anders kon doen en zij de ge meentearbeiders en -werklieden, door wier stemmen ook de drie socialistische wethouders hun zetel bezetten, wel moest teleurstellen. Bitter en wrang zal het zijn, als ook de Amsterdamsche roode raads leden, die tot heden, zelfs met opoffering hunner beste mannen, stand hielden, on der het Gandijnsche juk zullen moeten doorgaan. Er zit echter niets anders op en dat niet alleen te Amsterdam en te Zaandam, doch ook elders. Beter is het dat de ge meenteraden uit zichzelf tot bezuiniging overgaan dan dat de Rijksregeering het in hunne plaats doet, waarvoor alle kans bestaat. We vernamen dat de vrees van B. en W. onzer gemeente dat het geraamde te kort over 1932 van het Gasthuis zal wor den overschreden, ongegrond zal blijken te zijh. Men verwacht dat het omgekeer de het geval zal zijn en het tekort eenige duizenden guldens lager zal zijn dan ge raamd werd. Lagere salarissen en met name de veel lagere prijzen van voedings middelen zijn daarvan de oorzaak. Echter staat hier weder tegenover, dat het voor het Burgerlijk Armbestuur ge raamd subsidie niet in staat zal zijn de uitgaven van het Burg. Armbestuur te dekken en weder een aanzienlijk be drag aan het geraamd subsidie zal moe ten worden toegevoegd, zoodat de meeval ler van het Gasthuis bij den tegenvaller van het Burg. Armbestuur in het niet verdwijnt. Wil men den financieelen toestand der gemeente Middelburg eenigszins gezond maken, dan zullen middelen moeten wor den overwogen om te voorkomen dat de geheele opbrengst der Gemeentefondsbe lasting en meer zelfs dan die opbrengst wordt verslonden door de drie vormen van onderstand en bedeeling: Burgerlijk Armbestuur, kostelooze ziekenhuisverple- ging en werkloozensteun. Zoolang deze ongezonde toestand bestendigd blijft, kan er van een goede financiering va,n Mid- delburg's uitgaven en van een redelijke belastingheffing geen sprake zijn. Doch ook de Rijksuitgaven nemen on gehoorde afmetingen aan. En het zijn dezelfde contribuabelen, die ook deze zullen hebben te dekken. Nu de schroef der directe belastingen zoo vast mogelijk is aangedraaid, zal men zich weder op de indirecte moeten werpen. Zoo is dan bij de Tweede Kamer door de Regeering een wijziging ingediend op het ontwerp tot heffing eener omzetbelasting. Daarbij wordt voorgesteld het mede aanhangige Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Klnderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST den. Arthur's hart klopte met verdubbel de slagen! Zou het eindelijk tot een ver klaring tusschen hen beiden komen? „Arthur," begon Hamish, op gedwon gen, doch vriendelijken toon sprekend, „kan ik je ook op de een of andere wijze van dienst zijn in deze zaak?" „Ik zou niet weten hoe," antwoordde deze tegelijkertijd boos op zichzelf, dat hij zich zoo weinig meester was. „Ik vind het een lamme geschiedenis voor je, zooals je wel begrijpen zult klonk het argeloos. „Toen ik je daar in de rechtzaal op het bankje der beschuldig den zag, was het me, of ik het in Keulen hoorde donderen." „Dat laat zich verstaan. Je zult wel niet er aan gedacht hebben, dat men mij van diefstal zou beschuldigen." „Hoe zou ik ook ik kan het nog nauwelijks gelooven. Ik liep zonder eenig vermoeden langs het rechtsgebouw, en omdat er zoo'n oploop was, vroeg ik aan den deurwachter, wat er aan de hand mocht zijn en toen zei hij1 me, dat jij bin nen onder verhoor was. En ik heb hem toen in zijn gezicht uitgelachen, denkend, dat het een mop was." Arthur gaf geen antwoord. „Wat kan ik voor je doen?" herhaal de Hamish dringend. „Ik zou me maar aan mezelf overlaten, Hamish. Dat is voor vanavond de beste dienst, die je me bewijzen kunt." wetsontwerp tot heffing tijm een weelde- verteringsbelasting met de omzetbelasting samen te smelten. Van deze nieuwe belas tingen wordt een hooge opbrengst ver wacht. Doch ook wanneer zij in 't Staats blad komen en hare opbrengst in 's Rijks schatkist zal zijn gevloeid, evenals die der tijdelijke opcenten of van eventueele equi valenten, wordt voor 1934 nog een tekort van 122 miliieen geraamd. Hoe ook dü tekort nog moet worden gedekt, is een raadsel, waarop de nieuwe minister van financiën zijn hoofd zal hebben te breken. Bij1 de Sociaal-democraten is eenige kentering in hun geavanceerde ideeën te bespeuren. Althans de heer Aibarda was bij het debat over de regeeringsverkla- ring slap en mat. Ook andere bekende socialisten, o.a. de heer Keurschot, lid van Ged. Staten van Gelderland, tapte uit een ander vaatje dan 't gewone. Over het vraagstuk der nationale verdediging wil men zich nader bezinnen. Aibarda pro testeerde er tegen, dat Regeering en bur gerlijke pers zoo maar aannemen dat de sociaaldemocraten door hun partij ver plicht zijn tot het plegen van sabotage in het geval van een mobilisatie en men hen dus uitwerpt uit het personeel der lands verdediging. Nu is het toch meer dan duidelijk dat de uitingen der sociaaldemocratie oor zaak zijn dat men tot deze conclusie komt. Of moet men zulke uitingen niet al te ernstig opvatten en zijn deze meer tot 't kiezerskorps dan tot Regeering en Volks vertegenwoordiging gericht? Laat men er dit dan bij zeggen. Er zijn meerdere Kamerleden, die zóó handelen en in de Kamer anders spreken dan tegen het publiek. In den verkiezingsstrijd wilden volge lingen van ds Kersten niet met den Lu- therschen predikant Bik uit Enkhuizen debatteeren, omdat deze, die des Zondags twee gemeenten bedient en openlijk per auto vice-versa EnkhuizenMedemblik rijdt, een „sabbatschender" zou wezen. Ds Bik, uit Gouda afkomstig, toonde on- wederlegbaar aan dat ds Kersten zelf, na Zondags tweemaal te Gouda te heb ben gepreekt, des avonds per auto naar Stolwijk rijdt tot gelijk doel, doch dit alles behalve openlijk doet en door den tol rijdt zonder te betalen. Zelfs letter en nummer van de auto werd genoemd. Geen wonder dat toen ds Kersten in de Tweede Kamer weer over gebrek aan Zondagsheiliging klaagde, de heer Duy- maer van Twist op dien Zondagstocht per auto wees, waarop ds Kersten zich beriep op de hervormers, de Dordtsche Synode en Voetius, om zulks goed te praten. Dus: als de Luthersche predikant Bik 's Zondags per auto uit preeken gaat, is dat ongeoorloofd en sabbatsschending, als ds Kersten het doet is het alleszins gepermitteerd. Een Lutheraan kan zich op de Calvinisten van de 16e en 17e eeuw niet beroepen; een Gereformeerde wèl. De wereld wil bedrogen zijn; laat ze dan bedrogen worden. Vriendschappelijk groetend, t.t. METELLUS. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen hij Apoth. en Drogisten. Stoomvaartmaatschappij Zeeland N.V. In de heden (Zaterdag) te Vlissingen gehouden aandeelhoudersvergadering van de Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland", Koninklijke Nederlandsche Postvaart N.V. brachten commissarissen het jaarverslag over 1932 uit, waaraan wij het volgende ontleenen: De omstandigheid, dat Engeland den gouden standaard verliet, heeft haar stem pel op het geheele verslagjaar gedrukt. Wel is waar is het, in samenwerking met de Londen North Eastern Railway Company mogelijk gebleken, verliezen tengevolge hiervan te beperken, doch men was hierbij in verband met de tarieven van de met den dienst der maatschappij Hamish gaf niet onmiddellijk gevolg aan den wenk. „We moeten tot iederen prijs gedaan zien te krijgen, dat de zaak geen voortgang heeft," zeide hij. „Doch vader zeide al, dat Galloway er wel een eind aan zou maken. En Yorke schreeuwt dat hij in heel Helstonleigh geen steen op den anderen zal laten, als ze niet geloo ven, dat het geld bij' de post verloren is geraakt." „Dat is ook Yorke's vaste overtuiging," antwoordde Arthur met zacht verwijt. „En velen zullen er wel evenzoo over denken, behalve natuurlijk die gekke But- terby. Vervelende ouwe speurhondl Als hij er niet geweest was, zou er niets aan de hand zijn." Stilte. Arthur scheen niet voornemens ze te breken. Hamish had een vouw been opgenomen, dat hij afwezig in zijn hand bewoog, terwijl hij van tijd tot tijd Arthur onderzoekend aankeek. Arthur leunde tegen den schoorsteenmantel en keek op zijn beurt naar zijn ouderen broer. Er was geen twijfel aan, of beiden zouden gaarne hebben uitgesproken, wat ze op het hart hadden. Doch er was iets, wat hen weerhield. Hamish verbrak het eerst de stilte. „Dus je hebt me niets te zeggen, Ar thur?" „Vanavond niet." Arthur dacht bij zichzelf, dat als er iets gezegd moest worden, het dan van concurreerende vervoer-maatschappijen aan grenzen gehouden. Zooals vanzelf spreekt heeft echter het verlaten van den gouden standaard door Engeland mede bijgedragen tot de alge- meene vervoersvermindering, die als ge volg van de alom heerschende ongunstige economische omstandigheden in het af- geioopen jaar in het bedrijf sterk tot uiting kwam. Ook had de depreciatie der valuta in Groot-Brittanië en Scandinavië een scherpe concurrentie van de directe verbinding tusschen deze landen zoowel via HarwichEsbjerg als via Newcastle— Bergen tengevolge. Bleef zoowel dus voor passagiers als voor goederen en post, het vervoer kwan titatief beduidend ten achter vergeleken bij 1931, in inkomsten deed zich deze teruggang bij de beide eerstgenoemde categorieën nog in sterker mate gevoe len. In het passagiersvervoer toch bleef de in het verslag van verleden jaar reeds vermelde verschuiving naar een lagere klasse aanhouden, terwijl in het goede renvervoer concurrentie meermalen noop te de tarieven te veriagen. Het aantal vervoerde reizigers nam af van 67.053 in 1931 tot 58.730 in 1932, zijn de een vermindering met 12.41 welk cijfer intusschen nog gunstig mag wor den genoemd in vergelijking tot de an dere Kanaaldiensten. Deze vermindering omvat hoofdzakelijk het gewone le en 2e klasse vervoer en het toeristenverkeer van Engeland, terwijl het 3e klasse vervoer in aansluiting op de 3e klasse in de boot treinen en het toeristenverkeer naar En geland een toeneming ten opzichte van 1931 toonen Het goederenvervoer nam af van 26.210 tonnen in 1931 tot 14.546 in 1932. Deze belangrijke teruggang is be halve aan de algemeene ongunstige om standigheden, voor een groot deel toe te schrijven aan de per ultimo Februari 1932 door de Engelsche regeering verhoogde invoerrechten op vrijwel alle artikelen. Het aantal vervoerde postzakken nam af van 334.448 in 1931 tot 286.465 in 1932. Naast den invloed van de crisisom standigheden is deze vermindering een gevolg van het feit, dat de Duitsch-Ame- rikaansche post voor een belangrijk ge deelte vervoerd werd direct van Duitsche havens met Duitsche mailschepen of in aansluiting op transatlantische booten via Cherbourg. De gevoelige vermindering aan inkom sten kon men slechts ten deele opvangen door een niet onbelangrijke besparing op de exploitatiekosten. Door ingrijpende bezuinigingen met de daarbij onvermijdelijke loonsverlaging voor alle betrokkenen bij de Maatschap pij, alsmede door de sterk gedaalde prij zen voor uitrustings- en onderhoudsarti kelen, voedingsstoffen en steenkolen, was het mogelijk de exploitatiekosten met on geveer een kwart te verminderen. De vloot bleef gespaard voor groote averijen. Alleen is de Oranje Nassau van nieuwe ketels voorzien bij' een Neder landsche onderneming. De boekwaarde is verhoogd met f 160.000, zijnde de kosten van deze installatie. De bezetting van het hotel was gedu rende het seizoen bevredigend. De nieuwe douaneloods en bijgebouwen aan de bui tenhaven te Vlissingen zijn in 1932 in gebruik genomen. In Juli is het garage bedrijf geliquideerd en de garage aan particulieren verpacht. De vloot der maatschappij' bestond op 31 Dec. 1932 uit drie schepen, de Oranje Nassau, Prinses Juiliana en Mecklen burg. Ingezonden Mededeeling. de andere zijde moest komen. Hij had een zwakke hoop gekoesterd, dat Hamish al thans tegenover hem open kaart zou spe len. Iets van: ,,'tis boven mijn kracht ge weest, Arthur: ik was ten einde raad en ik kon de verleiding niet weerstaan. Maar ik had nooit kunnen denken, dat de ver denking op jou zou kunnen vallen." Maar niets van dat alles. Constance kwam juist de trap af, toen Hamish vertrok. „Mag ik binnen komen Arthur?" vroeg ze. Tot eenig antwoord opende hij de deur en voerde haar de kamer binnen. „Heeft Hamish er over gesproken?" fluister de ze. „Geen woord voorzoover het hemzelf betrof. Hij vroeg, in het algemeen, of hij me ergens mee kon helpen. Constance" voegde hij er in spanning aan toe - „beneden vermoeden ze toch niets, hoop ik?" „Vermoeden wat?" „D'at Hamish de dader was." „Natuurlijk niet, hoe zouden zij? Jou verdenken ze, althans vader doet het. Hij kan er kop noch staart aan maken, zegt hij! Of je zou het geld zelf genomen moe ten hebben, of het oogluikend hebben toe gelaten, dat 'een ander er zich mee ver rijkte; iets anders acht hij, met het oog op je onzekere houding, onaanneembaar. 0 Arthur, 't is haast niet te dragen, zoo als hij lijdt! Hij zegt, dat de lasten, die een 't Begint een beetje onrustig te wor den in het roode kamp. Men zit daar een weinig verlegen met de bruchure van Mr Buys, die voor de partij wel op eer. heel ongelegen oogenbiik is verschenen. De inhoud was van dien aard, dal de redactie van „Est Volk" er een oo£52l*Iü stil van was. En dat z e g t wat! Toen kwam de verklaring dat dit ge schrift zonder bezwaar achterwege had kunnen blijven omdat het niet anders doet dan open deuren intrappen. Een onschuldig brochuretje dus. Maar er zijn er ook die er anders over denken. Een partijgenoot uit Apeldoorn vraagt of Mr Duys niet geroyeerd moet vvorden. En een vriend uit Amersfoort vraagt ook al of dergelijke ondisciplinaire handelingen geduld kunnen worden. „Het Volk" sust de zaak een beetje. Duys, zoo heet het, beeft al genoeg ver troebeld; laat men het niet erger maken. Intusschen kondigt de uitgever een nieuwe druk aan. Terwijl de „Volk"- ifedactie en de partij-bonzen zitten te zweeten, brengt Mr Duys zijn partij crisis-winst in rustige haven. OPMERKER. De bruto opbrengsten hebben bedragen f 1.803.576.19, tegen f2.449.916.23 in '31 en f2.844.364.77 in 1930. De exploitatiekosten hebben bedragen f 1.548.117.36, tegen f 2.053.902.41 in '31, het overschot van de exploitatie der sche pen was dus resp. f 254.938.83, tegenover f396.013.82 in 1931. D'e verhouding der exploitatiekosten tot de ontvangsten in procenten was in 1932 85.861 en in 1931 83.836. Van bovengenoemde winst moet wor den afgetrokken aan verlies op nevenbe- drijlven f 23.645.31, nadeelig saldo in terestrekening f 3969.92 en afschrijving op schepen en andere bezittingen f207.419.05, totaal f234.761.29, zoodat de netto-winst bedraagt f 20.177.55, welk be drag de commissarissen voorstellen naar de reserverekening over te brengen. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N. S. F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Verplaatst. Bij Ministerieele beschiklking is de heer R. N. G. Galle, administratief ambtenaar bij de Rijksveld- wacht in het 5e District te Middelburg, op 1 Juni a.s. overgeplaatst naar het 4e district te 's-Gravenhage. LICHT HET IN HET OOSTEN? Of het komt door de jaarlijksche „zo- merhausse" of door het feit, dat de groot ste diepte der malaise-periode is gepas seerd, is moeilijk te zeggen, doch een feit is, zegt de Javabode", dat de scheepvaart op Amerika een aspect vertoont, wat gun stiger dan te voren. Amerika koopt den laatsten tijd meer tin, meer rubber, meer tapioca. De stoomvaartmaatschappijen moeten voor dit en ander vervoer drie ex tra schepen inleggen: de „Kedoe", de „Bli- tar" en de „Tarakan". Een verblijdend verschijnsel in dezen somberen tijd. Wij vernamen nog, zegt het blad, dat de tinplate-industrie in New-York, die anders in dezen tijd van het jaar op 50 pet. van normale capaciteit werkt, dit thans doet voor 80 a 85 pet. Ook de staal- en de automobielbedrijven geven teekenen van grootere bedrijvigheid. In stede van een maandelijksche automobielproductie van 80.000 stuks worden er thans 140.000 gemaakt. De groote onbekende. Gister avond was de gemeenteraad van Doetiii- chem in spoedeischende vergadering bij een. Na een. geheime zitting van ruim een uur deelde de voorzitter mede, dat er plannen bestaan voor de vestiging van een nieuwe industrie in de voorma- mensch worden opgelegd, gemakkelijk te dragen zijn, als men een rein geweten heeft; maar dat de grootste slag, die ons nu treft, door eigen schuld is toegebracht. „Wat kunnen we er aan doen?" klaag de de jongen. „Ik kan mezelf alleen maar rechtvaardigen ten koste van Hamish, en dat zou het leed en de zorg slechts ver- grooten. Hamish, overal zoo gewild met zijn zonnige natuur; ik heb toch altijd het gevoel, dat moeder het meest van hem houdt. Maar ik dank je, intusschen, Con stance, dat je me op de hoogte houdt." „Arthur, ik moet je toch nog zeggen, dat ik je onzelfzuchtige houding bewon der." „Onzelfzuchtig!! Ik zie er de verdienste niet van in. Het is eenvoudig mijn plicht, zooals ik gedaan heb. Als ik bijvoorbeeld door een onvoorzichtig woord, de verden king op Hamish zou vestigen en ons ge zin dientengevolge tot armoede verviel, wie zou dan zelfzuchtig genoemd wor den?" „Je hebt gelijk. En zoo moet vader ook gedaan hebben, toen hij God dankte, dat de gerezen moeilijkheden niet op Hamish' hoofd neerkwamen." „Deed hij dat?" vroeg Arthur haastig. „Ja, zoo straks. En ik hoorde 'them ook tegen moeder zeggen. Als het Hamish was geweest, had alles er nog veel don kerder uitgezien." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5