ONDER VALSCHE VERDENKING Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Nu de examens naderen FEUILLETON Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roswinkel, A. K. L. Bloem cand. te Apeldoorn. Bedankt voor Nieuw-Weerdige, R. Tuente te Emlichheim. Voor Midwolda, H. B. Spijkerboer te Gaast c.a. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen, G. R. Kuyper te Kralingen en J. B. van der Sijs te Steen- wijk. Beroepen te Middelburg, A. Bondorp te Heemstede. Krabbendijke. Bij de gehouden stem ming in de Ned. Herv. Kerk is tot nota bel gekozen dhr W. Wagenaar in de va cature van wijlen M. v. Luik. Hansweert. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is bevorderd tot doctor in de Godgeleerdheid op proefschrift „De Ba bylonische termini voor zonde en hun beteekenis voor onze kennis van het Ba bylonische zondebesef", ds A. van Selms, Ned. Herv. pred. alhier. De Synode der Ned. Herv. Kerk. In den bidstond, die in verband pieit den aanvang van de jiaarlijksche zittingen van de Algemeens Synode der Ned. Herv. Kerk op Woensdag 19 dezer in de Kloosterkerk te Den Haag zal worden gehouden, zullen dit maal als voorgangers optreden de 'ker kelijke hoogleeraren, Prof. Dr A. M. Brouwer van Utrecht en Prof. Dr F. W. A. Korff van Leiden. Dr A. Troelstra f In den ouderdom van 65 jaar is plotseling over leden Dr A. Troelstra, emeritus-predi kant der Ned. Herv. Kerk. Dr Troelstra aanvaardde in Augustus 1897 de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk te Willemsoord, welke ge meente hij diende tot 1901, toen hij een beroep naar Burgwerd aannam. In 1904 werd Burgwerd voor Utrecht verwisseld. Zeven jaar later (710 September 1911) werd hij verbonden aan de Ned. Herv. Gemeente van 's-Gravenhage, welke ge meente 'hij diende tot 1 Augustus 1928, toen zijn gezondheidstoestand hem dwong eervol emeritaat te vragen. Verbouwing Kerkorgel. Aan de orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes is opgedragen de verplaatsing en verbouw van 'het kerkorgel in de Geref. Gemeente te Middelburg. Het instrument heeft 2 klavieren en 1000 sprekende pij pen. Het instrument is indertijd ook door de Dekker-fabriek gebouwd. De ombouw heeft thans plaats wegens den bouw van een nieuwe kerk. Ook is aan dezelfde orgelbouwers op gedragen de bouw van een kerkorgel met twee klavieren en vrij pedaal, 14 stem men voor de kerk te Vlierden (N.-Br.) is het van belang over te gaan tot het geregeld gebruik van KING Pepermunt. De origineele KING is bereid uit een edel natuurproduct en heeft daardoor opwekkende en kalmeerende eigenschappen. KING Pepermunt houdt Uw geest frisch en vormt een welkome afleiding bij Uw ingespannen werk. KING Pepermunt Akte-examens. Geslaagd aan cle Rijkskweekschool te Middelburg de dames E. M. de Bruyne en A. H. Step te Middelburg en B. G. Smit te Vlissingen. Afgewezen één candidaat. Geslaagd aan de Chr. Kweekschool te Middelburg de heeren A. van Maldegem mi G. van Molenbroek te Middelburg, L. B. Korstanje te Goes en M. Overweg te Aagtekerke. Afgewezen 2 candidaten. Geslaagd te Nijmegen aan de Chr. Kweekschool De Klokkenberg de heeren G. Slabbekoorn, Wolfaartsdijk en D. A. Vleugel te Goes. Vrij naar het Engelsch. 69) o— De politiemannen hadden het gevoel dat ze hem vertrouwen konden. De eene begaf zich daarom naar de overzijde van de straat, tervgijl de andere enkele meters achter hem volgde. Ze waren slechts enkele minuten onderweg, toen Tom Uhanning hijgend zijn broer in haalde en zijn hand op diens arm legde. „Schuldig of niet, maar het zal niet van een Channing gezegd worden, dat hij z\)n broer in den steek liet. Was Hamish ook maar hier." „Tom, denk je, dat ik schuld heb?" vroeg Arthur met gedempte stem, zoodat de gerechtsdienaar hem niet kon hooren. „Wel ik kan er kop noch st;iart aan maken" barstte Tom los. „Maar dat weet ik wel, als j ij schuldig bent, dan geloof ik aan niemand meer. Ben je schuldig?" „Neen, jongen". Het was een sobere ontkenning, doch veelzeggend door de wijze, waarop ze werd uitgesproken. Er sprong iets op Oudere wachtgelders. Het Tweede-Kamerlid Mej. Groeneweg heeft den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gevraagd of het hem be kend is, dat wachtgelders van 60 jaar en ouder worden opgeroepen om onderwijs te geven aan scholen buiten hun woon plaats en of de minister niet van mee ning is, dat uit de bewoordingen van het vierde lid van artikel 50 der Lager-onder- wijswet 1920, zooals dit gelezen moet wor den tot 1 Januari 1937, terecht bij de wachtgelders van 60 jaar en ouder de verwachting kon ontstaan, dat zij, bij het bestaande overschot van leerkrach ten, niet meer zouden worden aange steld. Ten slotte vraagt zij of de minister bereid is, zoo spoedig mogelijk maatrege len te treffen om de tegen hun zin op- nieuw-benoemden van 60 jaar en ouder te vervangen door jongere leerkrachten en voor het vervolg dergelijke ook in het belang van het onderwijs ongewensch- te benoemingen te voorkomen. Groote partjj margarine in beslag genomen Vannacht hebben controleurs van de Crisis Zuivelcentrale te zamen met een agent yan politie in een boerderij te Amstelveen een partij gesmokkelde margarine in beslag geno men De partij, die 3300 K.G. groot was, lag in doozen in een schuur opgeslagen Twee mannen zijn aangehouden. Boscbwachter meent op 'n haas te schieten. In de gemeente Sinaai-Waas (België) heeft zich een spij tige vergissing voorgedaan, welke betrek kelijk goed is afgeloopen. De jachtwachter B. aldaar maakte zijn dagelijfcschen rond gang, toen hij aan een boschkant een ge ritsel hoorde en een haas meende te be speuren. Hij nam zijn geweer en schoot in de richting, waarin hij een haas dacht te zien. Het bleek echter eein treurige Vergissing. Zekere J. T. had namelijk een bad ge nomen en ging toen in de zon liggen slapen. Zijn kousen staken boven het gras uit, en dit was de haas van den jachtwachter De zwemmer J. T., werd echter door het schroot in de beenen getroffen en bekwam ernstige verwon dingen in de beenen. Een onderzoek is ingesteld. Botsing van tram en vrachtauto. Gistermiddag reed een vrachtauto van de Thermo-chemische fa briek te Bergum op den Oudzomerweg onder Huisterheide. De bestuurder Boersma was qp weg naar Bergum. Uit de richting van dit dorp naderde een tram. De bestuurder van de auto bemerk te, hoewel het uitzicht daar ter plaatse onbelemmerd is, blijkbaar de tram niet, of hij wilde nog probeeren de rails over te steken alvorens de tram passeerde. Deze poging mislukte. De locomotief greep de auto in de flank, reet de zij wand open en drukte de wagen eenige meters achteruit. De locomotief ontspoor de, kantelde en kwam met den kop in de richting van waar zij kwam. De goede renwagen schoof nog door en werd ten slotte door het tramrijtuig over de rails gelicht, terwijl het balcon van het per sonenrijtuig werd ingedrukt. De cabine van de vrachtauto bleek intact. Alleen de ruiten werden verbrijzeld. De bestuurder liep snijwonden op aan het hoofd en werd na voorloopig verbonden te zijn naar een ziekenhuis te Leeuwarden gebracht. De machinist de Vries, uit Drachten, kroop oogenschijnlijk ongedeerd uit de machine, niemand der passagiers werd gewond, ook niet een jongmensch, dat op het bal con stond. Een eendenvijver in de keuken van een-h oog. De „Avond post" verhaalt: Toen een bewoner van de Kijkduin- schestraat te Den Haag een dezer dagen in den namiddag thuis kwam, deed hij1 de minder aangename ontdekking, dat zijn keuken letterlijk blank stond. Stralen wa ter sijpelden door het plafond en langs de wanden. Het water zocht een weg door kasten, over planken en aanrecht. Het leek wel of de keuken ingericht was als in Tom's gemoed en uit de volheid zijns harten riep hij uit: „Gelukkig!" Wat een stommeling ben ik geweest! Maar waarom ben je er dan ook niet flinkweg voor uitgekomen? Je houding heeft ons allen van de wijs gebracht. Maakten die kerels van de po litie je van streek?" Tom, nu weer geheel de oude, wan delde met evenveel opgewektheid naast zijn broer, hoofd op als tartte hij een ieder om laatstgenoemde van iets oneer vols te verdenken of" het een feestdag gold. Door een onverdiende verdenking lieten de Ckannings zich niet uit het veld slaan. Om zich vernederd te gevoelen moet men werkelijk een schuldig gewe ten hebben. „Tom", vroeg Arthur, toen ze de recht zaal genaderd waren, „wil je me een ge noegen doen?" „Maar kerel, dat spreekt toch vanzelf?" „Loop dan, zoo hard je beenen je maar veroorloven, naar Williams en zeg hem, dat ik tot mijn spijt verhinderd ben, om vanmiddag het orgel te bedienen." „Maar ik zal hem niet vertellen waar om je niet komt". „Waarom zou je niet? Over een uur weet heel Helstonleigh het toch". Imitatie Niagara-waterval. De onthutste bewoner van het perceel met de natte keuken dacht aan een lek in de water leiding van de boven-étage. IJlings bel de hij' dan ook aan, doch kreeg geen ge hoor. Daar inmiddels het water in ver sneld tempo door bleef stroomen, werd een ladder achter tegen het balccm gezet, om te trachten door ontsluiting der keu kendeur binnen te komen en dan naar 't lek te zoeken. Wie beschrijft echter de verbazing! van den benedenbewoner en zijn helpers, toen zij', op het balcon geko men zijnde, de bovenbewoners in haar keuken bezig zagen met een paar eenden te laten zwemmen. Zij' hadden daartoe het zeil, dat den vloer in de keuken moet be dekken, aan de kanten wat opgetrokken en waren met een slang op de waterlei ding bezig in haar keuken een miniatuur vijver aan te leggen, waarin haar eend jes luid kwakend rondploeterden. Het is zoo warm, beweerden ze tegen den ver bolgen benedenbewoner en de eendjes verlangden zoo naar water! Invloed van de tempe ratuur op de menschen. Even als ons land is Engeland weer bevrijd van de hittegolf, die daar ongeveer een week lang oppermachtig geregeerd heeft. Het is gebleken, dat de hitte een typi schen invloed uitoefend op de menschen. In de eerste plaats worden zij vergeet- achtiger. De spoorwegdirecties deelen me de, dat in de afgeloopen week (de Pink sterdagen niet medegerekend) het aantal „verloren voorwerpen" met 20 pet. geste gen is. Vooral hoeden en parapluies ble ken een weinig gewaardeerd bezit. Een ander bijzonder feit is, dat het personeel in een der grootste Londensche melkfabrieken in de hitte-dagen 40 pet. meer flesschen brak, dan op normale da gen. Ook bet Engelsche nationale instituut der industrieele physiologie doet over de warmte interessante mededeelingen, waaruit blijkt, dat de arbeidsprestatie der arbeiders en bedienden in slecht geventi leerde fabrieken en kantoren belangrijk daalde. Proeven gedurende acht maan den genomen, wezen uit, dat zoo de tem peratuur 20 graden rees, de arbeidspres tatie met 10 pet. verminderde. De groot ste arbeidsprestaties worden verricht bij een temperatuur van 65 graden Fahren heit, waarbij natuurlijk voor een behoor lijke ventilatie gezorgd moet worden. Geadviseerd wordt, de daken van kan toren en fabrieken wit te kalken, opdat de zonnestralen worden teruggekaatst en niet geabsorbeerd. Door auto gegrepen en gedood. Gistermorgen is op den rijks weg onder de gemeente Arcen (L.) een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De 18-jari- ge dienstbode van den caféhouder P. uit Arcen, mej. A., geboortig uit Grefeld, wil de zich per fiets in de richting van het dorp begeven, waartoe zij va;n het linker- gedeélte van den weg naar het rechter gedeelte overstak. Juist op dat moment naderde uit de richting Venlo een luxe auto, bestuurd door den heer D. uit Ven lo. Het meisje werd door de auto gegre pen, tegen den grond geslingerd en nage noeg op slag gedood. Aangaande de schuldvraag van dit on geval wordt een onderzoek ingesteld. DE BROCHURE VAN Mr DUYS. Een andere houding gevraagd tegenover de Koningin, het wettig gezag, eventueele mobilisatie enz. De Telegraaf geeft enkele bijzonder heden uit de thans versohenen 'brochure van Mr J. Duys. Hij wil o.m. zien uitgesproken, dat on der geen enkele voorwaarde ooit van eenige samenwerking, verstandhouding, „eenheidsfront" of wa't dan ook met de communisten sprake kan en zal zijn. Verder vraagt hij o.m.: De S.D.A.P. spreke het duidelijk uit en brenge practisch haar optreden daarmede in overeenstemming, dat zij tegenover 't Koningshuis in Nederland inneemt hetzelfde loyale standpunt als de zuster-partijen in Engeland, Denemarken, Zweden enz. Toelichting: een principieel debat over de vraag: „Republiek of Monarchie" kan HOOFDSTUK XXIV. Het verhoor. Eén ding toen Arthur de rechtzaal betrad werd hem al spoedig duidelijk, dat zijn patroon aan het gebeurde geen schuld had en zelfs van zijn arrestatie niets wist. De heer Butterby had gemeend op eigen gezag te mogen handelen, daar hij gegevens genoeg meende te hebben, om van Arthurs schuld overtuigd te mo gen zijn. Niettemin voelde Arthur zich op de plaats, waar allerlei misdadigers hun vonnis hadden afgewacht, niet op zijn gemak. Toen bij het verhoor Hamish' naam, in verband met diens aanwezigheid op het kantoor van den heer Galloway ter sprake 'kwam, begon hem dezelfde onzekerheid te kwellen, die ook in den kring der zijnen zooveel onrust had ver wekt. En de arme jongen sloeg de oogen naar den grond, uit vrees, dat men hem de onschuld van het gelaat zou lezen, waardoor zijn broer noodwendigerwijs in moeilijkheden zou 'komen. En aarzelend legde hij zijn verklaring af, dat de dief stal niet door hem was gepleegd, ja, al zou het hem zijn hoofd gekost hebben, we gelooven niet, dat hij een andere hou ding had kunnen aannemen. De heer Butterby trachtte nog zjjn be toog te versterken, door er aan te her inneren, dat de verdachte zich op een middag had laten ontvallen, dat hij wel gevoegelijk achterwege blijven. Gegeven dat wij nu eenmaal als Staatshoofd een Koningin hebben, heeft deze dan speciaal tegenover de sociaal-democraten zich zóó gedragen, da't de houding, die de partij aanneemt tegenover haar eigenlijk ge rechtvaardigd is? Op die vraag antwoordt schrijver vierkant: Neen, De Koningin gedraagt zich uitermate constitutioneel. Hoe gedraagt zich de s.-d. partij in En geland, Denemarken, Zweden enz.? Hier vindt men geen spoor van een door niets gemotiveerd sectarisme. Toen in 1909 het internationaal congres in Kopenhagen werd gehouden, waren de arbeiderswijken versierd met duizenden vlaggen, maar het was.... de Deensche nationale vlag. Schrijver laakt dan de houding aange nomen bij de Kamer-opening. Het zal wel aan mij liggen, schrijft mr. Duys, maar.... ik vind die houding on juist, noodeloos onze tegenstanders dema gogisch bestrijdingsmateriaal tegen ons verschaffende, onlogisch, niet correct te genover een Koningin, die zich zóó con stitutioneel, ook tegenover onze Partij ge draagt, en een groote Partij' als de onze, die geen sekte, maar een waarlijke volks partij wil zijn, levende, staande en wer kende te midden van ons volk, onwaardig. Voorts: De 'S.D.-partij spreke zich duidelijk en klaar uit hierover, dat zij haar doel niet anders dan met wettige middeleD wenscht te hereiken en zich volkomen stelt op den bodem der Legaliteit. De S.D.-partij spreke zich eveneens klaar en onomwonden uit, dat zij; h e t wettig gezag steeds wenscht te eer biedigen, zulks onder geen enkel ander voorbehoud, dan zooals ook vanzelfspre kend ieder (ook 'b.v. de Anti-Revolution- naire Partij' en alle burgerlijke partijen) natuurlijk maakt. De S.D.-partij verklare uitdrukkelijk, dat'wanneer ons land in gevaar mocht komen, zij onvoorwaardelijk achter de re geering staat wanneer het er om gaat die gevaren van ons land af te weren of tot een minimum te beperken. Elke gedachte aan sahbotage van mobilisatie of hande lingen van dergelijken aard, wanneer een oorlog, ondanks al onze pogingen om dien te keeren, eenmaal een feit is geworden, worden door haar onherroepelijk en met den meesten nadruk veroordeeld. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 13 Juni 1933. De volgende zaken werden behandeld; J. F. E., 34 j., schilder te Terneuzen, werd verdacht dat hij op 29 April 1933 Iz. van Kerkvoort heeft beleedigd. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. A. E. S., huisvr. van G. A. v. B., 39 j. zonder beroep te Zaamslag, werd ten las te gelegd dat zij op 29 April 1933 te Sas van Gent M. R.de Theije en R. B. v. d. Castel heeft beleedigd. Eisch f30 of 15 d. h., uitspr. f25 of 10 d. h. J. F. van H., 52 j., molenaar te Hulst, werd ten laste gelegd dat hij op 28 April 1933 A. v. Wallen heeft beleedigd. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. H. R. de M., 43 j., expediteur, te Ter- neuzen, werd verdacht dat hij op 4 Mei 1933 L. Muller heeft beleedigd. Eisch en uitspraak f 1 of 1 d. h. J. J., 51 j., zetschipper te Rotterdam, werd beklaagd dat hij' op 14 April 1933 te Terneuzen A. Verhage heeft beleedigd. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. R. B. v. d. C., 45 j., veedrijver te Sas van Gent, werd ten laste gelegd, dat hij op 29 April 1933 te Sas van Gent Camiel van Boven heeft beleedigd. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. A. J. R., huisvr. van P. v. d. V., 32 j., zonder beroep te Clinge, werd beklaagd dat zij op 10 Mei 1.1. L. Vermeersen heeft beleedigd. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. A. M. L. J. de S., huisvr. v. J. F. S., voor tweehonderd gulden in de schuld zat. En eerst toen kwam er eenig leven dn de gebogen gestalte en met een heftig hoofdschudden verklaarde Arthur, dat hij integendeel geen cent schuld had. Wat de heer Butterby aanvoerde, kwam slechts hierop neer, dat hij eens spottenderwijs tegen zijn collega Yorke had gezegd, dat een biljet van tweehonderd gulden meer dan voldoende was, om aan al zijn ver plichtingen te voldoen. Het verhoor ging verder. De heer But terby verklaarde, dat niemand buiten ver dachte op het kantoor aanwezig was ge- weest dan de heer Hamish Channing, dieHij hield op, want, daar in de deur, stond de drager van dien naam, die, in het voorbijgaan van het gerechts gebouw, 4oor de groote menigte men schen aangelokt, naar binnen was geloo- pen, om te zien, wat er aan de hand was. Men opperde het denkbeeld, dat het veel tijd zou sparen, om Hamish maar dadelijk te verhooren, de heer Galloway kon zijn verklaring nog altijd wel later afleggen. „Wat zou ik moeten verklaren?" vroeg hij op koelen, hoogbartigen toon, als gin gen de zaak en de menschen hem niet aan. „Ik heb niets te zeggen, want ik weet niets." Men vroeg hem of hjj den brief dan niet gezien bad. 88 j., zonder beroep, Axel, werd ver dacht dat zij op 25 April 1933 te Axel P. M. de Witte slagen op het hoofd heeft toegebracht. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h P. L. v. E., 22 j., agent verzekerings maatschappij, Axel, werd ten laste gelegd dat hij op 5 Mei 1933 te Axel verzet heeft gepleegd tegen den marechaussée Koole, toen deze hem ter zake van een overtre ding naar de Marechaussékazerne wilde geleiden. Eisch f 15 of 10 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. h. Sa. Ma. D., 35 j., zonder beroep te Aar denburg, werd verdacht dat zij in het be gin van de maand April van dit jaar te Aardenburg, door misbruik van gezag heeft uitgelokt dat een in haar dienst staanden arbeider op 3 April 1933 een heg, die toebehoorde aan E. M. Bonte, heeft vernield, althans onbruikbaar ge maakt. Eisch f 10 of 5 d. h., uitspr. a.s. VrU- dag. J. H., 42 j., landbouwer te Hoedekens- kerke, werd verdacht dat hij op 6 Mei 1.1. Glasina Lukasse heeft beleedigd. Eisch f 15 of 10 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. h. S. J. b. d. V., 48 j., landbouwer en win kelier te Zierikzee, werd ten laste gelegd dat hiji omstreeks Febr. of Maart j.l. in de kapperszaak van H. van Doorn op lui den toon burgemeester G. J. Boogerd heeft beleedigd. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. J. R., 22 j., koopman te Zierikzee, werd ten laste gelegd dat hij op 30 April 1933 Jacobus Willemse heeft geslagen en tegen een prikkeldraad heeft geduwd, waardoor hij' bloedend werd verwond en zijn broek scheurde, en dat hij den surveilleerenden agent van politie Verlare heeft beleedigd. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. J. S., 43 j., motordrijver te Vlissingen, werd verdacht dat hij op 27 April 1.1. een kistje met 50 sigaren, toebehoorende aan Gh. L. Dert, heeft weggenomen. Eisch f 40 of 20 d., uitspr. f 25 of 10 d. M. H. B., 59 j., tuinier te Zierikzee, werd verdacht dat hij' op 14 Mei 1933 eenige seringen, toebehoorende aan de gemeente Zierikzee, heeft weggenomen. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. h. J.v. K., 25 j., chauffeur, te Middelburg, werd beklaagd dat hij' op 8 Mei 1933 een plank, toebehoorende aan P. J. Eiegen, met een hamer heeft stukgeslagen. Eisch f 10 of 5 d. h„ uitspr. f 7.50 of 5 d. h. A. K., 64 j., arbeider te Geersdijk (Wis- senkerke) werd verdacht dat hij op 8 Mei 1.1. te Wissenkerke Pieter Heijboer heeft bedreigd met misdrijf tegen het leven. Eisch en uitspr. vrijspraak. M. J. R., 28 j., arbeider te Goes, werd beklaagd dat hij' op 30 April 1.1. te Kat- tendijke Mathijs van der Linde heeft ge slagen. Eisch f 10 of 5 d. h., uitspr. f 5 of 5 d. h. P. J. H., 38 j., werkman te Nijmegen, werd verdacht dat hij op 31 Maart 1.1. te Middelbu'rg Jacob Plasse met een mes of scherp voorwerp heeft gestoken, en dat hij den politieagent van Luijk, toen deze hem moest insluiten in het arrestanten lokaal, heeft beleedigd. Eisch: bekrachtiging van het verstek- vonnis, uitspr.: idem, 1 mnd. gevangenis straf. Hooger beroep. Door C. G. 23 jaar, koopman te Serooskerke, is hoo- ger beroep aangeteekend tegen het von nis der Rechtbank van 25 April 1933, waarbij' hij wegens oplichting tweemaal gepleegd, te Breskens en Zoutelande, is veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, met aftrek van de ondergane pre ventieve hechtenis. Verduistering vanf 18000? Marinebond benadeeld. Een vijftigjarige sociaal-democratische oud- wethouder van Financiën van de gemeen te Den Helder, had zich gisteren in hoo- ger beroep voor het hof te Amsterdam te verantwoorden wegens verduistering ten nadeele van den toenmaligen Bond van Korporaals bij de Kon. Nederl. Ma rine, welke naderhand vereenigd is met den Bond van Minder Marinepersoneel, van welken Bond hij: penningmeester was. Hem werd ten laste gelegd, dat hij in den Helder omstreeks het tijdvak van Ik zag een brief, die het mogelijk heeft kunnen zijn en die, naar ik meen, aan een zekeren heer Robert Galloway te Ventnor, gericht was." „Hebt u ook gezien, dat uw broeder hem naar het privé-vertrek van zijn par troon bracht?" „Inderdaad. Toen hij de lessenaars op ruimde, vóór ziju vertrek, heeft mijn broer den brief in de kamer van den heer Galloway achtergelaten, dat weet ik persé". „En u bent er zeker van, dat er tijdens uw aanwezigheid op het kantoor niemand anders is geweest?" Hamish' ontkennend antwoord werd on derbroken door de rumoerige 'komst van Roland Yorke, die met een van drift rood gekleurd gelaat de zaal binnenstormde. Hij was zeer opgewonden. Bij toeval had hij vernomen, dat men Arthur gearres teerd had, en dit had dermate zijn ver ontwaardiging gewekt, dat hij in hevige beroering alles en iedereen beschul digende behalve Arthur naar de ge- rechtszaal was gesneld. Met zjjn elle bogen zich door de menigte werkend, zonder zich te storen aan de gerechts dienaars, die hem wilden tegenhouden, baande hij zich een weg naar de plaats, waar Arthur zich bevond en terwijl hjj hem een arm om den schouder sloeg, keek hjj uitdagend om zich heen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3