en Kerknieuws. Onderwijs Telegrammen. Marktberichten. Finantiëele Berichten Advertentiën. AANBESTEDING. 0p Woensdag 21 Juni 1933, Dhr "Wisse wijst er op, dat menschen werden aangenomen, welke eigenlijk niet I bij de brandweer behoorden. De heer De Jonge wijst op het onbil lijke, dat bij de brand aan de Jamfabriek alleen de mannen bij de waterleidingspuit uit hun bed werden gehaald. De overige zijn vrij. Moeten zulke diensten dan niet betaald worden? Weth. van Wingen zegt dat besloten werd te vergoeden. De voorzitter zegt, dat eigenlijk wel de assurantie-maatschappij diende te ver goeden, vooral bij Bijl. Wanneer niet krachtig was opgetreden, dan had de landbouwschuur er spoedig bij neerge legen. De heer De Jonge stelt voor om de men schen uit te betalen en er op aan te drin gen, dat de assurantie-Mij. vergoedt. Al dus besloten. Ook werd na onderlinge bespreking de noodzakelijkheid gevoeld van een motor spuit. Met de begrooting voor 1934 'zal hiermee rekening gehouden worden. Bij de rondvraag zag de heer Zuidweg gaarne, dat tot aanschaffing werd over gegaan van een beter vervoermiddel voor de gemeentewerkman te Biezelinge voor de uitwerpselen uit de riolen. Voorziening werd toegezegd. De rondvraag ging over gras, dat ge maaid moet worden, boomen die gesnoeid moeten worden, putjes, paaltjes, enz. Zoo veel mogelijk werd voorziening toegezegd. Loop der bevolking. Ingekomen: Ma. Verdonk van Hoedekenskerke naar Ka- pelle, G 16; Ja. van Zanten van Hoede kenskerke naar Kapelle A 34; Da. West- veer van Waarde naar Kapelle, A 235; Fr. Butler van Wissenkerke naar Bieze linge, D 52; J. J. de Puit geb. Hoek en gezin van '0. en W. Souburg naar Ka pelle, A 34s; Da. Quakkelaar, van Goes naar Kapelle, A 142; D. van Schai'k van Oudelande naar Kapelle, A 34v; Ma. Ros van Ouderkerk aan den IJssel naar Ka pelle, A 34v. Vertrokken: Ca. J. 'Luijk van Biezelinge naar Puth, gem. Schinnen (L.)A. Wal- rave van Kapelle naar Kloetinge, Abbe- kinderen; Ma. de Schipper van Biezelinge naar Goes, Ziekenhuis Oostwal. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Rijsoord, P. den Duyn te Enschedé. Naar Gelselaar, J. H. Kluiver, cand. te De Bilt. Bedankt voor Maartensdijk, G. Ooster huis te Eemnes-Buiten. Geref. Kerken. Beroepen te Groningen Th. Delleman te Aalten. Te Wormer, D. G. A. Brouwer te Rozenburg. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Steenwijk, L. H. Beekamp te Meppel. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Edam, C. H. Brandt, prop. te Amsterdam. Baptisten-Gemeenten. Beroepen te Nieuwe-Pekela, T. Jansma, cand. te Hamburg. Ds A. M. Berkhoff. Naar gemeld wordt, heeft de Kerkeraad der Chr. Geref. Gemeente te Zwolle van de Synodale De- putaten betreffende het houden van een samenspreking met Ds A. M. Berkhoff, van Sneek, en het bestudeeren van zijn werk betreffende zijn gevoelen omtrent het Duizendjarig Rijk, het verzoek ont vangen, om de Synode ter verdere behan deling van deze zaak in September a.s. opnieuw bijeen te roepen. Zooals men zich herinnert, is de Gene rale Synode, die in 1932 te Zwolle samen kwam en die reeds een bijzonder karakter droeg, daar zij tusschentijds samenkwam ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van Prof. F. Leng- keek, toen voorloopig gesloten, in afwach ting van de resultaten van het onderzoek van deze deputaten. Emeritaat. Het Prov. Kerkbe stuur van Utrecht heeft aan Ds P. Bon- gers, Ned. Herv. predikant te Kamerik eervol emeritaat verleend, ingaande 1 October. Prof. Dr H. H. Kuyper. Naar de Stand, meldt, is de algemeene toestand van Prof. Dr H. H. Kuyper naar om standigheden bevredigend. Geslaagd voor machinisten examen theoretisch gedeelte van diploma B J. Fröberg te Vlissingen. Alg. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer. Vandaag houdt deze vereeniging te Vlissingen haar algemeene vergadering. Gisteravond had de officiëele ontvangst ten stadhuize plaats. De burgemeester £eÜf*v-inamens gemeentebestuur allen nartelijk welkom in Vlissingen. Spr. gaf daarbij uiting aan zgn vreugde, dat dit jaar aan deze gemeente de onderschei ding is te beurt gevallen voor het hou den van dit congres. Krachtige banden binden velen uwer, althans van uwe bestuursleden, aan Vlis singen, zoodat ik, aldus Spr., h er ver- scheidenen onder u als goede oude vrien den mag begroeten Voorop, u, Mjjnheer de Voorzitter, gij «gt uw carrière begonnen als valontair i Stoomvaart Mij „Zeeland" en het treft mg steeds, hoe gotrouwelijk gij uwe zeeuwsche jaren herdenkt. Dan de on- ■vermoeide heer De Meester, die zgn naam als directeur aan de grootste bloeiperiode van de St. Mij „Zeeland" onverbrekelijk heeft gehecht en vooral ook de heer Van Deventer, uw bekwame directeur, die zjjn jeugd hier doorbracht. De groote opkomst naar uw congres uit alle deelen van ons land verheugt ons in hooge mate, zij is een bewijs, hoe juist het van uw bestuur gezien is, om telkens in verschillende plaatsen onzer provincies uwe jaarvergadering te hou den. Dat houdt de algemeene belangstel, ling wakker Maar tevens is deze groote opkomst een welverdiende voldoening voor ons ijverig plaatselijk afdeelingsbe- stuur, "dat mede door het met groote zorg samengestelde interessante program- ma verhoogde belangstelling wist te wek ken Velen zullen zich nog uwe vorige Algemeene Vergadering in Zeeland op 24 Juni 1920 te Middelburg herinneren, ook toen werd in opgewekte feeststemming gedurende eenige dagen het mooie Zeeuwsche land en de zee bezocht. Heit programma, dat u thans de volgende dagen wacht, is weer geheel anders sa mengesteld en moge u ten bewijze strek ken hoe vol aan steeds nieuwe en inte ressante afwisseling Zeeland is, een zoo belangrijke factor voor het vreamdelin. genverkeer Het jaar van het Middelburgsch con- gres was ook dat der functie-aanvaarding der heeren Van Deventer en Quarles van Ufford Heden bij het bereiken van dezen Zeeuwschen mijlpaal wilt gij mij wel ver- 'gunnen, deze heeren hier in het bijzonder eens te danken voor de groote bereid willigheid, waarmede zjj steeds de Zeeuw- 'sche belangen hielpen bevorderen Het is mg verder tot een aangename plicht uwe Vereeniging hier nog eens in !het bijzonder te danken voor den steun en medewerking, die wij steeds in ruime mate ontvingen van uwe Noordzeebad- plaatsencommissie, waarvan ik het voor recht heb sedert de oprichting lid te zjjn. Spr. eindigde met de hoop uit te spre- iken, dat in latere jaren ook dit Zeeuw sche A. N. V. V.-congres zal geacht wor den te behooren tot de samenkomsten waaraan gaarne zal worden teruggedacht. De woorden van den burgemeester zjjn beantwoord door den algemeenen voor- zitter van de A. N. V. V., den heer C. R. T. baron Kraijenhoff, die zeide, dat het gewoonte is, dat hjj nu enkele woor den spreekt als altijd bij zulk een ont vangst en dat hjj dan als voorzitter zegt, d,at het de leden aangenaam is, zoo te worden ontvangen. Maar hier kan men er verzekerd van zijn, dat zijn woorden uit zgn hart komen. Spr. denkt dan terug aan de jaren van 1880 tot 1890 toen hjj werkte aan de Zeeland onder leiding van den vader van den burgemeester, den 'toenmaligen sympathieken directeur der taaatscbappij, die met zjjn zuidwester op op de pontons liep en zich met de kapi teins onderhield. Het was in den tijd, toen de Zeeland nog volop een nacht en dag-dienst onderhield en 'de Zeeland nog „de" Zeeland was. Daarom mede was het voor spreker een groot genoegen te Vlis singen te vergaderen, en na 13 jaar weer eens in Zeeland te zjjn. Spr. richt zich ook tot den heer van Woelderen als lid van het hoofdbestuur en van de com missie voor de Noord zee-badplaats en eon brengt hem 'dank voor wat hij in die beide functies voor de Vereeniging doet. Dank brengt spr. aan de afdeeling Vlis singen, voor het in samenwerking met de Zeeuwsche zusteraideelingen, samenstel len van een programma, dat belooft zoo veel te bieden. De heer D. L. H. van Raalte, voorzitter van Vreemdelingenverkeer te Vlissingen, heette allen namens de ontvangende ver- eeniging harteljjk welkom en bracht een leve de gasten, dank aan den burgemees ter en een hoerah op Vreemdelingen ver. keer uit. Nadat de eerowjjn was aangeboden, heeft de heor Krajjenhoff een dronk ge- wjjd aan de afdeeling Vlissingen en aan den burgemeester Hierna stelden de ongeveer 150 reeds aanwezigen zich op achter het muziek gezelschap „Ons Genoegen" en niettegen staande het druilige weder, en een regen buitje ging het door een deel der stad en langs den geheslen Noordzeeboulevard naar hotel Britannia, de plaats, waar het congres plaats heeft Voor dezen avond was er echter iets anders georganiseerd en wél de vertoo ning van Zeeuwsche fragmenten uit de folkloristische film van D J. van der Ven, Waarbjj de vervaardiger op zjjn be kende goede wjjze toelichtingen gaf en muziek werd gegeven van wijlen prof Ju lius Röntgen Veel moois trok aan het oog voorbjj en nadat het Zeeuwsche Volks lied had weerklonken volgde als slot nog 'een film over een Walchersche Ringrij- derjf, eigendom van V V. V. te Middel burg Hiermede werd de eerste avond besloten De vergadering wordt vandaag gehou den in het hotel Britannia. Dan wordt er op de Schelde voor Vlis singen een zeildemonstratie gehouden door de Vlissingsche visschersvloot, daarna scheept men zich in op een van de booten van de „Zeeland" voor een tocht langs de Belgische kust, met diner aan boord, onderwijl. De eerste dag wordt besloten met een 'kort bezoek aan Middelburg voor namelijk aan het Stadhuis, dat voor deze gelegenheid verlicht zal wezen. Den volgenden dag tocht door Zuid- Beveland met bezoek aan Ierseke (de oes- terbanken), waar een lunch met kreeften, gereed zal staan en Goes. 's Avonds is in Britannia een officieele maaltijd, gevolgd door een uitvoering van echt-Zeeuwach karakter. Voor den Donderdag staat een tocht door Walcheren op het programma met oponthoud te Domburg, Veere en Middel burg (de markt en de abdij), met receptie ten stadhuize, thee in de sociëteit St. Jo ris, en een bezoek aan het vliegveld. En tenslotte komt dan Vrijdag, den laatsten dag, het eiland Schouwen aan de beurt. Het congres. De algemeene vergadering had heden morgen plaats- in hotel „Britannia" te Vlissingen. De voorzitter, baron Krayenhoff, opende de vergadering met uiting van blijdschap over de groote opkomst. Hij richtte zich tot den burgemeester, en wenschte hem geluk met de groote ver betering te Vlissingen, als de nieuwe Ferrybooten, de nieuwe haven en de nieuwe sluizen. Spr. wenscht Vlissingen geluk met dezen burgemeester. Spr. verwelkomde daarna de afdeeling Vlissingen en toonde een tableau van snijwerk, aangeboden door den heer Wim Abeleven te Souburg, wat de voorzitter op hoogen prijs stelde. De heer Van Woelderen, burge meester van Vlissingen, bracht dank voor de vriendelijke woorden. De Minister van Econ. Zaken meldde, dat Mr E. Talis inplaats van den heer M. Rozen als regeeringsvertegenwoordiger is benoemd. Van de N.S. was bericht ingekomen, dat de subsidie aan de A.N.V.V. zoo lang mogelijk zal worden gehandhaafd. Van Drenthe was het verzoek ingeko men om in 1935 daar te vergaderen, doch dit verzoek werd teruggetrokken ten be hoeve van. Valkenburg. Van Bergen was een voorstel ingekomen om in het vervolg te vergaderen in Sep- tmber, dus in het na-seizoen, in het be lang van leden uit het hotel- en pension- bedrijf, die in Juni niet kunnen. De voorzitter achtte dit verkeerd. Het is dan geen goede tijd meer voor excursies en die zijn, volgens spr., noo- dig om de leden hun eigen mooie land te leeren kennen. (Luid applaus). Bij de discussies wees de voorzitter nog op de mogelijkheid om met de ho teliers later in het jaar apart te ver gaderen. De rekening over 1932, sluitende met een eindcijfer van f 132.788.14 keurde de vergadering bij acclamatie goed. De heer B o t z e, directeur van 't Kog geschip, protesteerde tegen een circulai re waarin uit Brabant-West klachten kwamen over het niet zitting hebben van een lid uit Breda of Ginneken in hel hoofdbestuur, waardoor de belangen van die streek niet voldoende zouden zijn be hartigd. Spr. wil die woorden zien te ruggenomen of bewezen. De heer v. d. B e r g afgevaardigde van Breda, wil liever de verklaring aan den secretaris zijner afdeeling overlaten, die dit schriftelijk zal kunnen doen. De v o o r z. acht dit niet geheel vol doende, maar zal er zich bij neerleggen. De beer B o t z e meende, dat de V. V.V.'s toch niets moeten schrijven zonder het op de vergaderingen te kunnen toe lichten. Het jaarverslag kwam thans aan de orde. De heer Ten Have, voorzitter van 't Koggeschip, wees op het feit, dat voor verschillende landen het bedrag dat Duit- schers mogen medenemen, van 200 op 700 mark is verhoogd. Dat is voor Nederland door de A.N.V.V. wel bepleit, maar niet ter sprake gebracht in de conferentie te Berlijn. Spr. meent, dat men zich hier niet 'bij mag neerleggen, maar alsnog moet aandringen om de ach terlijke positie opgeheven te krijgen van Nederland. (Applaus.) De voorzitter is het hier volmaakt met den heer Ten Have eens, maar de medewerking van regeeringswege was niet groot. Spr. heeft op het gezantschap gezegd, dat de hoteliers dreigen met boycot van Duitsche artikelen en dit schijnt te helpen, want er worden nadere inlich tingen over gevraagd van die zijde. De heer Ten Have vraagt of een motie welkom zou zijn. De voorzitter zal niets liever zien, dan dat de geheele vergadering zich ten deize achter het be stuur plaatst. (Luid applaus.) De heer W. P. F. van Deventer, directeur der A.N.V.V. deed mededeelin- gen betreffende den arbeid der A.N.V.V. Spr. wees er op, dat de vereeniging sedert de oprichting in 1916, nog nooit gewerkt heeft onder normale omstandig heden, en dit stelt juist hoogere eischen van de propaganda. Men moet minder, maar zorgvuldig gekozen propaganda voeren. Vooral is de propaganda gericht op de nabuurstaten. In Engeland heeft men de groote hulp van de firma Will Muller Co, vooral van den heer Noest, den vertegenwoordiger van de Zeeland. Die staat in verband met 800 reisbureau'». Georganiseerd is een Nederlandsche week met verdere propaganda. In de Paasöhweek was het touristen- vervoer van Engeland naar Nederland 50 pet hooger dan in 1932. Van vele andere zijden ontvangt men meewerking.De North Easter Raillway organiseert dit jaar eeni ge boot-excursies naar de havens Vlis singen en Amsterdam. Ook de excursies b.v. naar de bloembol- lenvelden vanuit België vormen een schit terende propaganda. In Duitschland moest de propaganda iets worden ingekrompen. Maar toch is er geregeld werk, dank zij de hulp van de vertegenwoordigers, ook die der Neder landsche Spoorwegen. Frankrijk, met name Parijs, is het cen trum ook van Amerikaansohe toeristen en daar wordt speciale propaganda gevoerd. Het bezoek van Franschen wordt steeds grooter. Ook de verschillende stoomvaartlijnen met name de Holland-Amerikalijn, helpen de propaganda voeren en tot in Zuid- Afrika toe wordt op Nederland gewezen. Aan tentoonstellingen en jaarbeurzen wordt deelgenomen, maar de beste pro paganda is steeds de thuiskomende tevre den reiziger. Juist in tijden van depressie is het Vreemdelingenverkeer van groot belang. De actie voor de Noordzee-badplaatsen is groot. Een K. L. M. rondvlucht zal ook dit jaar plaats hebben. Spr. dringt aan op meer belangstelling voor „Ons Nederland". De propaganda voor reizen in eigen land is goed, maar mag geen principe worden. Het vrije ruil- verkeer moet hersteld worden in het be- lang der maatschappij. De mededeelingen gaven aanleiding tot enkele opmerkingen en wenken uit de vergadering. De voorzitter zegt, dat het bestuur aandrong bij de hotelhouders hun prij zen te verlagen, teneinde de Nederlan ders tegen te houden om financiëeJe re denen naar het buitenland te gaan. GRONINGEN. Alhier is aangehouden de 37-jarige K. B., assuradeur, verdacht van groote oplichtingen. Hij zou iemand uit Leeuwarden voor f 3000 en iemand te Groningen voor f 12.000 hebben opgelicht. HEERLEN. De Poolsche houwer V. M. is in de Staatsmijn Hendrik onder een wagen geraakt en aan zijn verwondingen later overleden. 'Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. LAREN. Gisteravond had een ernstige botsing plaats tusschen een auto uit Heemstede en een motorrijder uit Hil versum. De motorrijder werd gegrepen en 40 M. meegesleurd. Hij bekwam een sche- delfractuur en ernstige inwendige verwon dingen. Men vreest voor zijn leven. WEEN'EN. Het lid van den Duitschen rijksdag, de nationaal-socialist Habioht, is gisteren met nog andere leiders der nat.- socialistische partij gearresteerd. W'EENEN. De rector der Universiteit te Graiz heeft zijn afkeuring uitgesproken over de'houding der studenten op Zondag j.l. en heeft de Universiteit tot nadere aan kondiging gesloten. DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft de Minister voor sociale zaken den heer Josephus Ji'tta, buitengewoon hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft verzocht te willen optreden als voorzitter der in te stellen comissie, bedoeld in art. 8 der bedrijfsradenwet. De heer Josephus Jitta heeft zich daartoe bereid verklaard. De taak dezer comissie is: den Minister te adviseeren omtrent de wenschelijkheid van het instellen van bedrijfsraden en andere onderwerpen dienaangaande. BERGEN OP ZOOM. In de melkfabriek V. A. G. A. had gistermiddag te drie uur een ongeval plaats, dat zich eerst ernstig liet aanzien, maar nog vrij goed is afge- loopen. Plotseling ontplofte het ammo- niak-reservoir van de koelcel. Een muur tje werd weggeslagen en de ammoniak- dampen verspreidden zich door de fa briek. Vier arbeiders werden bedwelmd. Een spoedig aanwezige dokter deed ze overbrengen naar het Gasthuis. AMSTERDAM. Geslaagd voor prop. examen theologie aan de Vrije Universi teit A. J. van Sluijs te Middelburg. GOES, 13 Juni 1933. Eieren, per 100 stuks 1.60, middenprijs, per 25 stuks 0.40, particuliere prijs 2.60 per 100, eendeneie ren 1.50 per 100, poeleieren 1 per 100, ganseieren 5 ct per stuk. Boter, per K.G. 1,40, middenprijs, per pond 0,70, particuliere prijs 0.80, fabriekfl- boter 0,85, afwijkende boter 0.60. V. P. Z., 13 Juni 1933. Aanvoer 16.071 eieren. Prijs f 1,90 per 100 stuks. Marktbericht van boter- en export handelaren: boter 68 per pond, eieren 1,60, eendeieren 1.50 per 100, ganseieren 4 cent per stuk. MIDDELBURG. 12 Juni. Op de veiling deden: Zeeuwsche blauwe aardappelen 1024 ct. mid,lothians 1.462.26, poters eerste soort 621.09, idem 2e soort 29 53, alles per 25 Kg. Spinazie 216, postelein 28, moskrul 24, suikerboo- nen 54, sngboonen 5064, tuinboonen 1018, princesseboonen 5870, doperw ten 1622, peulen 1125, uien 2, zu- ring 4, alles per K.g.; pioenen 1116, kernoffels 16, lelies 1221, rozen 6, iris 36, korenbloem 3, alles per bos; geraniums 7 per pot, peen 4.5—9.5, ra pen 23, kroten 2.57, uien 1.52.5, selderie 3.5—4.5, peterselie 4, rabarber 3.56, radgs 1, ramenas 2, alles per bos. spitskool 1.52, bloemkool 1.59, an- dgvie 1—3.5, kropsla 1—1.5, komkom- mers 19, alles per stuk, boonenkruid 29 kervel 34, beide per chipje en blauwe druiven Frankenthaler 50—1.53 per K.g. MIDDELBURG. Kleine veiling van 13 Juni. Tomaten 3—33, aardbeien 6—35, kruisbessen 2. Exportveiling: kruisbessen 4.70, groote aardappelen 6—7.30, poters le soort 4.80 idem 2e soort 2.70, alles per 100 K.G. Aardbeien 13—24 per K.G. GOES. Groot# veiling van 13 Jnnl; kruisbessen 5.20—5.70 gld. p. 100 k.g. Kleine veiling: Aardbeien 1623, 2e soort 714, vroege kersen 1528, toma ten 1830, asperges 30, dubbele princes- seboonen 5355, Wagenaarsboonen 44 51, doperwten 726, peulen 1926, pos telein 413, oude aardappelen 1.10 1.30, nieuwe idem 69, idem poters 2 5 gld. p. 100 k.g. Bloemkool 2.605.70, 2e soort 1.50 2.10, witte koolplanten 0.080.09, witte komkommers 47, groene id. 46, krop sla 0.500.90, bloemkoolplanten 0.14 0.15, kipeieren 1.802.20 gld. alles per 100 stuks. Bloemen: hortensia's 0.500.78 gld. p. pot; bloemen 12, wortelen 310, rha- bar 4.105.60, radijs 0.300.50, selderie 3 gld. alles per 100 bos. KRABBENDIJKE, 12 Juni 1933. Kruis bessen f 5,20 per 100 K.G. KAPELLE-BIEZELINGE, 12 Juni '33. Groote veiling: Kruisbessen 4.70-5, per 100 K.G. Kleine veiling: aardbeien 10-24, boon tjes 50, peultje® 18-29, doperwten 21-32, alles per 100 K.G. Kropsla 0.40-0.60 per 100 krop. Radijs 1.40 per 100 bos. Komkommers 8 per stuk. Bloemen: bolbegonia's 10-11 per pot. Zaaibegonia's 2,60, viooltjes 0.60, per 100 planten. Wissenkerke. Zaterdag werd door no taris Matthijs in het hotel De Kroon al hier in het openbaar verkocht een woon huis, verderen timmer en erf, groot 93 c.A., eigendom van dhr M. Kouwer. Hoogste inschrijver J. Dourleijn voor f 1477. Kooper dezelfde voor inschrij vingssom. Van Heel Co. In liquidatie. Ter rectificatie van ons bericht van gisteren, diene, dat door de liquidateuren wordt overgegaan tot een tweede uitkee- ring ad 4 pet. op de aan crediteuren uit hoofde van het accoord uitgereikte schuldbekentenis. Door deze uitkeering zullen crediteuren 50 pet. hunner vorde ring ontvangen hebben. Geldleeningen. De gemeente Schore plaatste bij Van Heel Go. N.V. een leening groot f 4500 tegen een rentevoet van 434 pet., aflos baar in uiterlijk 40 jaar. De gemeente Scherpenisse plaatste bij Van Heel Go. N.V. een 20-jarige an- nuïteitenleening groot f 6000 tegen een rentevoet van 4)4 pet. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamse he Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 67 66 Philips Gloeilampen G.B. 167% 169 Unilever 97 34 98% Anaconda Copper 13% 14% Bethlehem Steel 24% 25% U.S. Steel Corp. 44% 46%-% Koninkl. Petroleum 171H 173 Shell Union 5*4 5% Amsterdam Rubber 88 H 89 Ned. Scheepvaart Unie 63 65 Deli Maatschappij 141 151 Handelsverg. Amsterdam 232 233 5 pet. Nederland 1932 100% 100% 4)4 pet. Ned.-Indië 1920 88% 89 4 pet. Nederland 'S3 97% 97% De betere stemming der New-Yorksche beurs stimuleerde de kooplust, zoodat de koersen in alle afdeelingen flink konden oploopen. Vooral de Suikeraandeelen kon den van deze betere stemming goed pro- fiteeren. Ook Duitsche waarden waren goed prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Juni, 3.S0 u. Londen 8.418.43. Parijs 9.799.80 34. Berlijn 58.47—58.52. Brussel 34.7634.79. NewYork 2.03—2.0434. Voor de vele blijken van deel neming ons betoond gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Broeder, Behuwd- broeder en Oom JACOBUS MINDERHOUD, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: J. MINDERHOUD Az. Domburg, 13 Juni 1933. des nam. 8 uur (N. T.) in het Hotel „De Vriendschap" te Hans weert: Het bouwen van 2 blokken van 2 Arbeiderswoningen In Welhoek te Krulnlngen. le perc. Timmer- en metselwerk. 2e Loodgieterswerk enz. 3e Glas-, verf- en behangwerk. Bestek en teekenlng verkrijgbaar h 12.50 ten kantore van het Bouwk. Bureau v.h. A. LE CLERCQ M.Jz. te Kruiningen. Postrek. 124358 Tel. 13. Restitutie II.»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3