AKKER.CACHETS Uit de Provincie "AKKERTJES" Nlauwa Kamerleden. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer, vacature Mr P. J. Oud, den heer D. Kooiman te Purmerend. Bij het Centraal Stembureau is bericht ingekomen, dat de 'heer Schilthuis zijn be noeming tot lid der Tweede Kamer heeft aangenomen. Oudegeest zal niet aftreden. In de Zaterdag gehouden vergadering van het bestuur der S. D. A. P. heeft de voorzitter, J. Oudegeest, die in Januari j.l. het voornemen had kenbaar gemaakt om in verband met zijn hoogen leeftijd af te treden, meegedeeld, dat hij in verband met de ernstige tijdsomstandigheden en de be langrijke vraagstukken, die er aan de orde zijn op zijn voornemen is teruggekomen. Voorts is besloten een commissie in te stellen, die tot taak zal hebben, na te gaan, of, en zoo ja, welke eventueele wijzigingen noodig zijn in programs, resoluties en tactiek der partij. Deze commissie zal zoo danig worden samengesteld, dat zij, zon der al te groot te zijn, toch een veelzijdige i behandeling der problemen waarborgt. Zij zal zoo spoedig mogelijk en uiterlijk in September uitvoerig aan het partijbestuur rapporteeren. Het partijbestuur zal, na be handeling in eigen kring, het rapport met eventueele voorstellen of conclusies publi- ceeren en in de partij ter discussie en ter amendeering aan de orde stellen. Een ver- vroegd partijcongres kan dan eventueel de noodige beslissingen nemen. Een nieuw bewijs hoe het er kraakt in de S. D. A. P. De actie tot het boycotten van Duitsche artikelen en de actie ter bestrijding van fascisme en communisme enz. zullen van de partij zeer belangrijke extra uitgaven vorderen, die uit de gewone middelen der partij niet kunnen worden bestreden. Be- Bloten werd een buitengewone maande- lijksche heffing ad 10 cent van de paxtij- genooten te vragen. Minister Colijn bezuinigt. De „Java-Bode" verneemt in verband met den aandrang tot verdere bezuiniging bij de landmacht, waarvoor Ned.-Inddë verklaarde de verantwoordelijkheid niet te kunnen dragen, dat de minister van Koloniën deze verantwoordelijkheid over nam. Als gevolg hiervan, aldus schrijft het blad, zal vermoedelijk nog eenige ver mindering worden doorgevoerd bij de ca- vallerie en bij de bergartillerie, terwijl het aantal 'bataljons van vier compagnieën tot drie zal worden ingekrompen. Hier door wordt een bezuiniging verkregen van ruim f 2 millioen. Minister Slotemaker de Bruïne beëedigd. De nieuwbenoemde minister van So ciale Zaken prof. dr Slotemaker de Bruïne is gisterochtend te half 10 door H. M. de Koningin op den Ruijgenhoek beëedigd en heeft zich vervolgens begeven naar het departement van Binnenlandsche Zaken en daarna naar het voormalig Departe ment van Economische Zaken en Ar beid, teneinde het desbetreffende deel van deze departementen over te nemen. De communisten in de Tweede Kamer. Uit een verklaring van het politiek bu reau der C.P.H., het filiaal van Moskou, in „De Tribune" blijkt, dat de heer Roes- tam Effendi als lid van de Tweede Kamer zitting zal nemen. Omtrent den heer Schalker behelst de verklaring het volgende: „Het pol. bureau van de C.P.H. protes teert er tegen, dat de benoeming van par tijgenoot Sardjono tot Tweede Kamerlid vervallen is verklaard, op grond van het feit, dat binnen één maand zijn geloofs brief niet was ingezonden. De communis tische partij zal echter, gebruik makende van de mogelijkheid, die daartoe de kies wet biedt, de benoeming van partijgenoot Sardjono opnieuw aan de orde stellen. Dit is slechts mogelijk door het bedan ken van een zittend Kamerlid. Partijge noot Schalker zal derhalve zitting nemen om te bedanken. De Com munistische partij zal ondertusschen alle maatregelen nemen, die er toe kun nen leiden, dat een volgende keer partij genoot Sardjono tijdig aan de vereischte formaliteiten zal kunnen voldoen. Daar toe is reeds aan partijgenoot Sardjono een brief geschreven met zakelijke aan wijzingen, hoe hij bij de volgende benoe mingsverklaring zal hebben te hande len." Werklooshelduorg. Naar gemeld wordt heeft de minister van sociale zaken den heer A. van Gee- len, directeur van den Gemeentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering te Utrecht, aangek- zocht, zich tijdelijk te belasten met de leiding der afd. werkverschaffing en steunverleening, die van het departement van binnenlandsche zaken naar het nieuwe departement is overgegaan; met dien verstande dat de heer van Geelen tevens de leiding van den ganschen bui tendienst der werkverschaffing op zich zal nemen. Zulks onder voorwaarde, dat het gemeentebestuur van Utrecht zijn noo dige medewerking zou kunnen en willen geven door aan den directeur non-activi teit te verleenen. Daar het gemeentebestuur hiertoe in beginsel bereid is en de aangezochte de bedoelde taak op zich wil nemen, laat het zich aanzien, dat de zaak spoedig haar beslag zal verkrijgen. Reorganisatie van den Rijkswaterstaat. De „Telegraaf" bevatte een bericht, da» de hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat bij de directie der „Groo- te rivieren", te 's Gravenhage ir F. L. Schlingemann zou belast worden met de directie der „Beneden-rivieren", arron dissement Rotterdam en den studiedienst. De tot hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat benoemde hoofdingenieur bij den studiedienst te Rotterdam, ir J. F. Schönfeld zou belast worden met de di rectie over het bureau „Boven-rivieren", dat te Arnhem gevestigd wordt, en dat de arrondissementen Utrecht en Nijmegen omvat. Naar wij bij inlichting te bevoegder plaatse vernamen is deze reorganisatie hoewel nog niet officieel, inderdaad te wachten. Ook de opheffing der Rijkswa- terstaats-bureaux te Nijmegen, Utrechten Rotterdam als gevolg van deze reorgani satie werd niet tegengesproken. Een tentoonstelllngstrein. 'Gisteren heeft op het spoorwegemplace ment nabij het Lijngebouw van de Neder- landsche Spoorwegen te Utrecht, de offi cieels opening plaats gehad van den „Oranjetrein", den eersten Nederland- schen tentocnstellingstrein. De rijdende tentoonstelling, welke een bezoek zal bren gen aan 70 plaatsen van Nederland, is op initiatief van den heer Th. R. Neu'telings te Bergen op Zoom, tot stand gebracht door talrijke inschrijvingen van vooraan staande bedrijven en industrieën, alsmede door speciale exposities van de Konink lijke Luchtvaart Maatschappij, het Kolo niaal Instituut te Amsterdam en de Ned. Spoorwegen. Nadat de vertegenwoordigers van de Nederlandsche pers en een groot aantal genoodigden in de daartoe gereserveerde wachtkamer le en 2e klasse van het Cen traal Station door den heer Neutelings waren begroet, begaven de vele genoodig den zich naar het emplacement bij het Lijngebouw ten einde den Oranje-trein te bezichtigen. Er was hier een in oranjekleur geschil derd entree gemaakt, waarboven de natio nale driekleur wapperde. Over een lengte van een halven kilome ter strekte de uit achttien oranje geschil derde D-wagens bestaande trein, samen gesteld uit blijkbaar oud Belgisch mate riaal, zich over de rails uit. Bij de opening heette eerst de heer Neuteling allen welkom, waarna Dr H. Th. s' Jacob, commissaris van de Ko ningin, de officieele opening heeft ver richt. Spr. releveerde hoe uit België de gedachte van het orgamseeren van een expositie als deze in 'n trein naar hier is overgekomen. Aan den trein is ook een Belgische wagen verbonden en Dr s' Jacob uitte den wensch, dat door de verdragen van Oslo en Ouchy een betere verhouding op economisch gebied moge komen. Oud-minister Prof. Carnoy uitte den wensch, dat de Hollandsche tentocn stellingstrein zooveel bijval zal genieten in de Nederlanden als de Belgische in België. Ten slotte hebben de heeren Ir E. C. W. v a n D ij k, lid der directie van de Neder landsche Spoorwegen en de heer S t a e - len den heer Neutelings gelukgewenscht. De trein is vandaag te Hilversum en komt binnenkort ook naar Zeeland. Wij geven hier nog een kiekje van de opening van het nieuwe sportterrein te Wemeldinge. Burgemeester Keijzer knipt het lint door, dat den toegang tot het terrein afsluit. BRAND TE HOEDEKENSKERKE. EEN 8-JARIG JONGETJE OMGEKOMEN Vannacht te ongeveer half drie bemerk- i ten de heer M. Eckhardt Jr, wonende op het dorp Hoedekenskerke, en zijn vrouw onraad. Het bleek, dat er in hun woning brand woedde. Vlug wekten I ze hun kinderen. Van deze zes in getal i sliepen er vier beneden en de twee oudste boven. De vier kleinste waren spoe dig in veiligheid gebracht, maar het was niet meer mogelijk langs de trap bij de andere, die boven sliepen, te komen. Daar om werd gepoogd met behulp van buren hen door een dalkraampje te redden. De oudste wist, staande op een stoel, zidh door het raampje te wringen en is met heel veel moeite met een ladder gered. Den andere, een 8-jarig jongetje, riep men van buiten toe, dat hij ook op den stoel moest gaan staan. Dan zou men ook hem door het raampje trekken. Hij ant woordde echter, dat hij den stoel niet vin den kon en dat hij niet bij het raampje kon komen. Inmiddels breidde 't vuur zich zoo snel uit, dat de reddingspogingen op gegeven moesten worden. Men hoorde hem nog om hulp roepen, maar men stond machteloos. Het jongetje is jammerlijk in de vlam men omgekomen. Het huis is geheel afgebrand. Ook het aangrenzend schuurtje, waarin 'n vracht en een personenauto waren geborgen. Ver moedelijk is de brand, waarvan de oor zaak onbekend is, in het schuurtje begon nen. Om één uur 'had de rijkspolitie bij haar surveillance nog niets bemerkt en om half drie stond alles reeds in lichte laaie. Behalve één auto was alles grootendeels verzekerd. De brandweer wist uitbreiding van het vuur te voorkomen. Daar de situatie ech ter critiek was, werd ook de spuit van Kwadendamme ontboden, die evenwel geen dienst behoefde te doen. Het is te begrijpen, dat de ouders van het op zoo droeve wijze omgekomen kind radeloos van droefheid zijn. De bevolking van het dorp leeft dan ook met hen mee. Het göheel verkoolde lijkje is naar het lijkenhuisje overgebracht. De geruchtmakende zaak te Breskens. Men meldt uit Breskens aan het „Dag blad v. N.-Br.": De zaak omtrent de aanhouding van den directeur A. de T. van de Stoomtramweg- Maatschappij Breskens-Maldeghem heeft in geheel Zeeuwsoh-Vlaanderen groote op schudding verwekt. Daags na de aanhou ding deden overal de wildste geruchten de ronde. Wij hebben ons gewend tot een aandeel houder der Maatschappij. Hij vond de me- dedeeling van. den President-Commissaris der Maatschappij, Mr J. J. Heijse te Mid delburg, als zou het een strikt particuliere aangelegenheid van den directeur betref fen, welke geen enkel verband houdt met de Tramweg Mij, zeer ongelukkig gekozen. Dat moge juridisch waar zijn, doch de aandeelhouders hebben daar een ander zicht op en wel een meer practisch. Zij vragen zich dan ook onmiddellijk af, waarom niet onverwijld door het bestuur een officieele mededeeling is gedaan aan de aandeelhouders. Dat kan nooit het ju stitieel onderzoek belemmeren, doch wel veel menschen, die financieel bij deze zaak betrokken zouden kunnen zijn, gerust stel len. In alle geval, aldus onze aandeelhouder, ik ben reeds met enkele andere aandeel houders in relatie, wat wij in dezen zullen doen om het naadje van de kous te weten te komen en wanneer wij niet spoedig ten volle worden ingelicht, zullen wij, indien zulks statuair kan, een spoed-algemeene vergadering bijeen doen roepen. De Commissaris der Koningin heeft voor het tijdvak van 1 Juli 1933 tot 1 Juli 1938 herbenoemd tot lid van de Gezond heidscommissie, gezeteld te Middelburg, den heer A. J. Hoorweg te Middelburg; alsvoren, gezeteld te Veere, Mr P. Loeff te Koudekerks; alsvoren, gezeteld te Vlis- singen, den heer J. J. Wolters te Vlis singen; alsvoren, gezeteld te Zierikzee, den heer C. Blom te Haamstede; alsvoren, ge zeteld te Tholen, den heer D. van der Maas te Oud-Vossemeer; alsvoren, gezeteld te Goes, den heer L. W. B. A. Mulder te Ovezande; alsvoren, gezeteld te Kruinin- gen, den heer W. M. Moree te Rilland- Bath; alsvoren, gezeteld te Oostburg, den heer J. A. van Baal te Oostburg; alsvoren, gezeteld te Hulst, den heer P. J. N. de Gier te Hulst, die tevens tot voorzitter van deze Commissie is aangewezen; alsvoren, gezeteld te Neuzen, den heer A. P. Wisse te Z aamslag. I Goes. In ons blad van 26 Mei meld den wij bij den uitslag der huisvlijtten- toonstelling dat dhr M. Schijve, Nieuw- vliet, een eerste prijs behaald heeft met de inzending „Christuskop". Dit is niet juist. De heer P. de Sutter te Oostburg heeft dien prijs behaald, n.l. met 46 pun ten, een medaille van wethouder van Melle. Middelburg. Met het werkverschaffings plan voor het Molenwater is men thans zoo goed als gereed gekomen, behalve dn beplanting, die eerst in het najaar kan aangebracht worden. Aan de diverse we gen w.o. de verkeersweg BleekKoepoort is men nog bezig, terwijl het groote speel veld reeds door de jeugd gebruikt kan worden. A.s. Maandag wordt met een nieuw belangrijk werk aan den Oranjezon aan gevangen, waarbij pl.m. 50 werkloozen geplaatst kunnen worden, n.l. de egalisee- ringswerken van het duinterrein der wa terleiding, dat in werkverschaffing wordt uitgevoerd. Klcetlnga. Gisteren had de wed. r. L., wonende aan den Kapelschen weg, het ongeluk in haar woning te vallen, waar door zij haar been brak. Na naar het zie kenhuis te zijn overgebracht en aldaar verbonden te zijn, kon zij weer naar huis worden vervoerd. Hansweerl. Maandagmiddag zijn de 23-jarige J. Houtman en de 21-jarige P. Snoep, beiden afkomstig uit de ge meente Schore en werkzaam bij de sluis- werken te Hansweert, van een hoogte van ongeveer 8 meter gevallen en terechtge komen op een betonvloer. H. is daarbij licht gewond, doch S. beliep zware inwen dige kneuzingen en is in zeer ernstigen toestand overgebracht naar het zieken huis te Goes. Dreischor. Een gewichtig besluit is Zaterdagnamiddag j.l. in de vergadering van Ingelanden van den Dreischorpolder genomen. Het in 1882 gestichte stoomge maal zal vervangen worden door een electrisch gemaal, het eerste op ons eiland. Met 29 tegen 8 stemmen werd daartoe besloten. Biggekerke. De Schietvereeniging „Nut en Genoegen" alhier hield bij gelegenheid van haar 35-jarig bestaan een vierdaag- schen wedstrijd. De uitslagen zijn als volgt: Korps M 95. 1. Onderofficierenschiel- vereeniging „Ons genoegen" te Bergen op Zoom, zilveren medaille van H. M. de Koningin met 226 punten. 2. Schietvereen. te Domburg, Beker van den Commandant der Kon. Marine te Vlissingen met 222 punten. 3. H. M. Wachtschip te Vlissingen, ver guld zilveren medaille van den heer P. G. Laernoes te Vlissingen met 216 pun ten. 4. Schietvereen. te Koudekerke zilv. med. van den Z. S. B. „Pro Patria" met 214 punten, laagste schot 41 punten. 5. Schietvereen. te Koudekerke zilv. med. van den burgemeester van Vlissin gen met 214 punten, laagste schot 40. Hoogste korpsschutter: Weit, Bergen op Zoom met 49 punten. Korps Buks. 1. Schietvereen. te Dom burg, bronzen med. van H. M. de Konin gin-Moeder met 476 punten. 2. Schietvereen. te Vrouwepolder, verg. zilv. med. van den Inspecteur van den Vrijw. Landstorm met 474 p. 3. Schietvereen. te 't Zand, verg. zilv. med. van de Nat. Landstormcommissie met 463 punten, laagste schoten 88, 89. 4. Schietvereen. te Koudekerke, zilv. med. van den heer H. F. Lantsheer, voor zitter van den Polder Walcheren met 463 punten, laagste schoten 88, 88. Hoogste korpsschutter: W. Brand te Domburg, 100 punten. Korps .Cylinder of K.S.O. 1. Schietver een. te Domburg, bronzen med. van Z. K. H. den Prins der Nederlanden met 278 punten. 2. Schietvereen. te 'tZand, verg. zilv. med. van den Commandant van den B. V. L. in Zeeland met 276 punten. 3. Wachtschip te Vlissingen, zilv. med, van den Burg. van Biggekerke met 257 punten. 4. Schietvereen. te Koudekerke, zil7. med. met 252 punten. 5. Schietvereen. te Vrouwepolder, met 234 punten. Hoogste korpsschutter: C. Baas te 't Zand met 59 punten. Personeele baan M 95. 1. M. Kleine- pier, Biggekerke, 48 p.; 2. S. de Roo, Vrouwepolder, 47 p. 43; 3. Jac. Duvekot, Vrouwepolder, 47 p. 42; 4. H. Verschuu- re, Biggekerke 46 p. 43; 5. P. Brasser, Vrouwepolder 46 p. 35; 6. W. Brand, Domburg 45 p.; 7. J. Konraad, Bigge kerke 45 p.; 8. P. Polderman, Vrouwe polder 45 p.; 9. L. van Willigen, Ierseke 44 p.; 10. P. de Lange, Biggekerke 44 p Personeele baan Buks. 1. P. Schoe, Vrouwepolder 97 p.; 2. G. Wondergem, Oostkapelle, 96 p.; 3. A. Trieller, Dom burg, 96 p.; 4. W. Brand, Domburg 95 p.; 5. C. Baas, 't Zand 95 p.; 6. S. de Pagter, Domburg 93 p.; 7. P. Joziasse, Gapinge 92 p.; 8. G. J. Bos, Nisse 91 p.; 9. A. W. Kleinepier, Biggekerke, 91 p.; 10. Jac. Duvekot, Vrouwepolder 90 p. Eerebaan M 95. W. Brand, Domburg 48 p.; J. Ligtenberg, Vlissingen 47 p. Eerebaan buks: M. v. d. Putte, Middel burg, 100 p.; S. de Pagter Iz., Domburg 98 p. Eerebaan Cylinder of K. S. O.: D. Trieller, Domburg, 60 p.; A. Trieller, Domburg 57 p.; S. de Pagter, Domburg 57 p. Wisselbeker van den Z. S. B. „Pro Pa tria": Schietvereen. te Ierseke met 189 p. Hoogste Beker schutter: M. Kleinepier te Biggekerke, 44 punten, zilveren thee lepel van dhr P. Florusse te Biggekerke. Vrije baan M 95: P. Flipse, Koudeker ke 90 p.; G. J. Bos, Nisse, 89 p. 9 maal 29; H. J. Muhren, Bergen op Zoom, 89 p. 3 maal 29; W. Brand, Domburg, 88 p. 10 maal 29; S. de Pagter, Domburg 88 p 3 maal 29; M. Kleinepier, Biggekerke 88 p. 29; S. de Roo, Vrouwepolder 88 p. 28; J. Konraad, Biggekerke, 87 p. 3 maal 29; J. de Loof, Korgene 87 p. 4 maal 29; S. de Blok, Kortgene 87 p. 8 maal 28. Vrije baan buks: A. Trieller, Domburg 300 p.; W. Brand, Domburg 299 p.; D. Trieller, Domburg 294 p. 2 maal 96; S. de Pagter, Domburg 294 p. 96; J. van der Hage, Domburg 293 p.; M. van de Putte, Middelburg 293 p.; J. Reijnierse, Koudekerke 292 p.; P. de Pagter, Dom burg 291 p.; P. Flipse, Koudekerke, 290 p. 2 maal 95; C. van de Putte, Middel burg 290 p. Vrije baan Cyl. of K.S.O.: A. Trieller, Domburg 179 p. 2 maal 59; W. Brand, Domburg 179 p. 2 maal 59,58; S. de Pag ter Iz., Domburg 174 p. 5 maal 57; W. N. van Liere, Oostkapelle 174 p.; M. van Ingezonden Mededeeling. MUM Niet meer in »taat nog leti te doen aan 't vele werk, dat te wachten ligt? Dan m zullen één of twee van die d !f f kleine "AKKERTJES" snel en rc "c zeker Uw nare hoofdpijn verdrijven enUw geestweer helder makenl Onschadelijkl 't Zijn ideale pijn-stilleri bij Zenuwpijn. Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt du» voortaan uitsluitends Volgens recept van Apotheker Dumont Bij Apothekers en Drogisten. de Putte, Middelburg 173 p.; P. Flipse, Koudekerke 167 p.; Verlinden, Vlissingen 107 p.; Vermeulen, Vlissingen 159 p. Medaille voor de hoogste series, Korps, Personeel en Eerebaan M 95: W. Brand te Domburg, 141 p. Verzilverde plaquette, hoogste 9 series der 3 vrije banen: W. Brand, Domburg, 566 p. Kapalle. Maandagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig met kennisgeving de leden A. J. van Liere en P. Fraanje. Na lezing'der notulen deelt de voorzitter mee, dat door de P.Z.E.M. geen ontheffing van meterhuur kan toe gestaan worden, bij de aan te leggen ver lichting van de bergplaats voor het brandweermateriaal. Ook kan hij mee- deelen, dat de verbetering aan het Juf ferswegje reeds in geschied. Voor werk- loozenzorg is betaald voor 1932 f2583.18 en voor 1933 tot op heden f 3629.92. De Ohr. bewaarschool Kapelle legt over de rekening en verantwoording over 1932. Het te kort is f 105.22. Volgens het gem. gasbedrijf Goes heeft de gemeente Kapelle te betalen, volgens garantie-overeenkomst voorDijkwel 255.30 gulden, voor den Oos'terweg f 32.42 en voor den Postweg f 51.10, totaal f 338.82. De gemeente nam af aan gas 55991 M'. Bij een afname van 60.000 M\ kan een cent per M8. terugbetaald worden. In 1932 is het verbruik met 7145 M8. toegenomen. Aangenomen wordt voor kennisgeving het bekende adres van den raad van Poortvliet, inzake werkverruiming. De vereeniging voor dierenbescherming verzoekt om de belasting van de waak honden niet veel hooger te stellen dan die der andere. De heer Wisse kan hier niet zoo mee ingenomen zijn, spr. werd daar straks nog door een hond gebeten. Aan genomen voor kennisgeving. 'Ged. Staten konden niet goedkeuren om den weg in Nieuw Bouwplan over te nemen van de bouwondernemers Staal Mol. De inspecteur van de volksgezond heid sprak van een gemoedelijke Raad, welke bij de vaststelling van de rooilijn, strenger maatregelen had moe'ten nemen. Moest het komen tot overname dan kon van de bewoners een aparte belasting ge heven worden. De weg laat veel te wen- schen over. Ook de rioleering is niet in orde. Om'trent de ruil met den grond van dhr M. Eversdijk is men tot overeenkomst gekomen, een beroep van betrokkene op Ged. Staten had tot uitwerking, dat men de zaak beschouwd als afgedaan. Nota- rieele overlegging volgt. ■Ook met den heer W. de Groene is de verkoop van aangekochten grond nabij de gemeentelijke woning tot een eind ge komen, tot tevredenheid van beide par tijen. De Gezondheidscommissie zetel Krui- ningen biedt haar jaarverslag aan met be grooting over 1933. Opgemerkt wordt, dat geen nader bericht werd ontvangen van de Breede Watering Bew. Ierseke inzake de vuile stinkende watergang bij het per ceel van den heer W. Bogaards aan de B.straat. In de kosten voor 1933 is bet bedrag voor de gemeente Kapelle vastge steld op f 82.75. Jaarverslag van de N.V. Waterleiding- Mij. Z.-B. De heer de Jonge merkt op, dat het niet behoorlijk is om die men schen, welke onmogelijk kunnen aanslui ten wegens de ligging van hun perceel, by afname van drinkwater meer te laten be talen dan de gewone afnemers. Op het verzoek om wijziging verorde ning op den keuringsdienst van vee en vleesch werd afwijzend beschikt. Inzake de credietregeling voor boom kweekers verklaarde de raad, indien dit noodig mocht blijken, niet ongenegen te zijn om mede te werken. De belooning van den voerman van den ophaaldienst werd vastgesteld voor 3 jaar op f 156 per jaar. 41 aansluitingen hadden plaats. Vóór de rondvraag wil de voorzitter even behandelen de regeling inzake dp brandweer. Ingediend is voor de brand te Biezelinge op het erf van den landbouwer A. Bijl een rekening ten bedrage van f21.60 voor verleende hulp. Ook is 6«n ingediend van de brand bij de Jamfabriek. Het uurloon werd geregeld zooals dit vastgesteld werd voor de vrijwillig® brandweer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2