Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. waar men een onvergelijkelijk panorama had op de stad en Scheldevallei. De tocht werd besloten met een bezoek aan het huis „De Gulden Spoor", direc teur dhr Glaes. Hierin bevond zich een wereldberoemde verzameling kunstschat ten, die aller bewondering trok. Te 8 uur vertrok men uit de Schelde- stad en te 10 uur arriveerde men weer te Goes. Het was voor de Bevelanden een succesvolle tocht. De Bond van Vrijwillige Burger wachten in Nederland, gevestigd te Den Haag, heeft de medaille voor bijzondere toewijding toegekend aan den oud-com mandant der Goesche Burgerwacht, dhr Johs Pilaar, alhier. Zaterdag werd alhier een vergade ring gehouden van Coöperaties en Ko- lenvereenigingen, ter bespreking van de door de z.g.n. Districtscommissie voor Zuid- en Noord-Beveland vastgestelde ko- lenprijzen. Door den voorz. van de Coöperatie „Ons Belang U.A." te Goes, op wiens initia tief deze vergadering was belegd, werden de ruim 50 afgevaardigden, vertegenwoor digende 25 vereenigingen, tellende 5000 leden, welkom geheeten. In het bijzonder heette hij welkom den heer Talsma, Prop. van den Centralen Bond van Verbruiks-Coöperaties, en den heer Stok, Chef van de Afd. Brandstof fen, van de groot-handels-vereeniging „de Handelskamer". De heer Talsma toonde aan, dat tegenwoordig een geest waarneembaar is die streeft naar saneering van diverse bedrijven. Duidelijk blijkt dit ook uit de saneerings-plannen van het Bakkersbe drijf. Overal worden schijnbaar aanval len voorbereid, om den verbruiker te plukken. Sterke centrale organisatie van verbrui kers zal daar alleen het hoofd aan kun nen bieden. Zie in dit verband naar de Handelskamer, wat deze heeft kunnen doen inzake saneering Bakkersbedrijven, n.l. oprichting eigen meelfabrieken. Ook de Coöperatieve kolen-handel zal zich meer en meer centraal moeten or- ganiseeren. De heer Stok daarna het woord ver krijgende, zette uiteen, dat uit diverse buiten- en binnenlandsche mijnen een conventie was gevormd, die tamelijk sterk schijnt te zijn. Uit deze conventie is weer een z.g.n. Huisbrandcommissie gevormd, welke de detailprijzen regelt. Zonder toestemming van die huisbrand commissie kunnen geen detailprijzen vastgesteld worden. Verder kan geen ver- eeniging of handelaar meer kolen be trekken, dan in 1932 is afgenomen ge worden, en dan ook nog van dezelfde mijn. Nu heeft de Handelskamer na ver schillende gehouden conferenties met de conventie en de huisbrand-commissie verschillende gunstige bepalingen kun nen verkrijgen voor de Coöperaties. Eén van de gunstige bepalingen is, dat een andere prijs kan vastgesteld worden voor rechtstreeksche levering uit wagon of schip. Verder, dat in streken waar Coöperatieve vereenigingen in hoofdzaak brandstoffen leveren, deze invloed zullen hebben op het vaststellen van de detail prijzen, en, waar dit laatste op Zuid- en Noord-Beveland zoo is, komt het hem wel zeer vreemd voor, dat de hande laren de prijzen hebben vastgesteld, die blijkbaar ook goedgekeurd zijn door de huisbrand-commissie. Op deze inleidingen volgde een zeer drukke bespreking, waaruit bleek, dat men algemeen verontwaardigd was, dat men de Vereenigingen totaal genegeerd had. Verder, dat de vrijheid van handelen voor de vereenigingen ten zeerste wordt belemmerd, wat tot gevolg zal hebben, dat de verbruikers de dupe zullen wor den. Aan het slot van deze langdurige be sprekingen werd besloten, met algemeene stemmen, een commissie van actie uit de vergadering te benoemen, welke com missie zal trachten verbetering voor de vereenigingen te verkrijgen. Deze com missie bestaat uit 7 leden uit de ver schillende deelen van Z.- en N.-Beveland. Als secretaris werd aan die commissie toegevoegd dhr J. S. Visscher, Bierkade 3, Goes. Verder werd door de vergadering besloten, dat de vereenigingen voorloopig zelfstandig geen stappen zullen doen in dezen, en ook niet zullen gaan naar een eventueel nog te houden vergadering met de Brandstoffenhandelaren, welke Zater dag is uitgesteld geworden. Nadat door een der afgevaardigden namens de vergadering aan de „Coöp. „Ons Belang" een hartelijk woord van dank was gebracht voor haar bemoeiin gen, sloot de voorz. om ongeveer half zes deze vergadering, welke om 2 uur was aangevangen. Driewegen. Op de aanbeveling voor ge meente-ontvanger alhier zijn geplaatst: 1. A W. Nieuwenhuize; 2. J. van Oosten Mz., beiden wonende te Driewegen. lerseke. Andere jaren heeft in Juli en Augustus de oestercultuur veel schade ge leden van z.g. flap. Dit jaar is dit reeds vroeger begonnen en reeds deze week is öen groei van dit vuil geconstateerd, die angstwekkend is. De oesterperceelen, die tot de beste gerekend worden hebben er den meesten last vein en men begint meer an meer te gelooven, dat de vrees, die meermalen door ervaren kweekers is uit gesproken, dat de Ierseksche .bank ver sleten is, bewaarheid is geworden. Nu mag men de vroege val en sterke groei van dat vu" toeschrijven aan het mooie zomer seer, de sc'hade die het berokkent is zeer ïroot. Tea eerste groeien de oesters niet, en ten tweede gaan de oesters dood door den modder, die dat flap vergaart. Maat regelen daartegen zijn bijna niet te ne men, daar z.g. schoonkorren het vuil wel verplaatst, doch de groei schijnt te be vorderen. De oesterkweekers hebben bericht ontvangen dat zij wegens de ongunstige uitkomsten van het bedrijf op hun aan den Staat verschuldigde pachtsommen een reductie zullen genieten van 30 pet. Wolphaartsdijk. Zaterdag j.l. ontving de Wed. D. van Damme alhier telegra fisch bericht, dat haar 23-jarige zoon Frans te Ouderkerk a. d. IJssel bij het zwemmen verdronken was. De jongen was bij zijn zuster aldaar voor een paar dagen uit logeeren en was werkzaam te Eindhoven bij de Philipsfabrieken als bankwerker. Het lijk was Zondagavond nog niet gevonden. Arnemuiden. Onze gemeente staat thans in het teeken van den melkoorlog. J.l. Woensdag was de melkprijs vastgesteld op 9 cent per liter door de crisis-zuivel- commissie, doch een melkslijter verkocht de melk voor 8 cent per liter. Zoodat de andere slijters Zaterdagmorgen ook hun melk verkochten voor 8 cent. Het publiek schijnt echter van deze prijsverhooging niet te zijn gediend, ten bewijze, dat Zaterdagavond per omroe per bij het publiek er op werd aange drongen niet meer dan 7 cent per liter te betalen, daar het in dezen tijd on redelijk is om 9 cent voor één liter melk te moeten betalen. In hoever deze actie succes zal gehad hebben, zal later blijken. Veere. Zaterdag vergaderde de Gemeen teraad. Ingekomen o.a. een schrijven van van dhr M. Roeting, dat hij zich geves tigd heeft als schilder met het verzoek om ook op de lijst der schilders te mogen komen. Wordt ingewilligd. Het adres van de Gemeente Poortvliet wordt voor ken nisgeving aangenomen. De voorz. deelt mede een bespreking met Middelburg te hebben gehad over den ontwikkelingscur sus voor werkloozen. Gevraagd wordt ook in de kosten te helpen bijdragen. De kos ten zijn per persoon of leerling ongeveer f3.50. Intusschen was er een schrijven in gekomen van den Minister om dit zoo zuinig mogelijk te doen. De kosten voor deze gemeente mogen niet hooger zijn dan f31.50, waarvoor het Rijk dan 75 pet. aan bijdraagt. Een paar personen uit Veere hebben zich opgegeven. B. en W. stellen voor om te steunen. Aldus be sloten. Ingekomen is rekening en verantwoor ding van de Commissie Veersche weg Middelburg. Het saldo is groot f3059.75. Besloten werd deze rekening na te laten zien door een Commissie uit den Raad. (De heeren P. Simonse en Jac. J. van Beveren). De heer Castel vraagt inlich tingen over den wegwerker, die destijds is aangereden door een auto. De voorz. antwoordt, dat deze man zijn loon voor de weken, die hij niet heeft kunnen wer ken, heeft ontvangen. Men is van mee ning, dat de commissie verplicht is den werkman te verzekeren. Hierover zal de commissie gehoord worden. Vastgesteld wordt de driejaarlijksche afrekening, als bedoeld in art. 101, 8e lid der L.O.-wet 1920 voor de Bijz. lagere school (gemiddeld per leerling f9.03) De voorz. deelt nog mede een schrijven te hebben ontvangen van den Pensioen raad, dat er enkele jaren te weinig voor pensioenen is betaald en dat dit zal wor den nagevorderd. Deze zaak wordt in den breede onder de oogen gezien. Daar dit een hoog bedrag is, zal alles worden nagezien. B. en W. worden gemachtigd deze zaak af te handelen met den Pen sioenraad. De voorz. noemde een som van f 4002.54, die zou moeten worden betaald! De voorz. deelt nog mede, dat er groote neging bestaat om aan de overzijde van de kade te bouwen en daar het natuur schoon daardoor in 't gedrang komt, wenscht de voorz. in besloten vergadering dit verder te bespreken. De heer Gideonse wil de ongebruikte keien langs den Veer- schenweg opruimen. De voorz. zal dit in orde zien te brengen. Hierna sluiting. Axel. Raadsvergadering. (Slot.) Bij de debatten over de steunver laging merkt dhr F. Dieleman (A. R.) nog op, dat deze vermindering inderdaad zeer pijnlijk is. Toch zal spreker vóór stemmen al is het met een schreiend hart. Het verschil aan steun tusschen modern en Christelijk georganiseerden, dat hier genoemd is, speelt in deze kwestie geen rol. Ook niet, dat hier nog vreemden bij de (boeren komen werken. Dit is altijd zoo geweest en is eer verminderd dan vermeerderd. Weth. Oggel wil iets zeggen over de uit gebrachte critiek op B. en W. Het is een zeer pijnlijke zaak, die voor de betrokke nen niet meevalt. Ook de andere groepen, die weer afhangen van de verdiensten of inkomens van onze arbeiders, zijn even eens door dezen maatregel gedupeerd. Persoonlijk heeft hij deze zaak met den Commissaris besproken en er op gewe zen, dat bet een verkeerde politiek is oin steun te moeten verlagen, terwijl de hoo- ge salarissen door dik en dun door Ged. Staten gehandhaafd worden. Reeds meer malen is dit Ged. Staten onder de aan dacht gebracht, maar belaas zonder resul taat. Het is dan ook onder protest, dat de wethouders met dit voorstel meegaan, maar de nood dwingt. Met de financieele politiek van de S. D. kan spreker niet meegaan. Hij vindt ze roekeloos, en niet steunend op de werke lijkheid. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 9 tegen 3 st. B. en W. stellen voor om de gemeente in de derde klasse van de Gemeentefonds belasting te plaatsen. Bij de behandeling van de gemeentebe- grooting, dienst 1933, werd voor werkloos- beid en steun in totaal geraamd een be drag van f 27.000. Thans, nu de maand Mei is gepasseerd, zijn de uitbetaalde bedragen aan steun ge stegen tot f 12.449,21; de uitbetaalde be dragen voor werkverschaffing geklommen tot f 7.011,74; en de uitbetaling voor vlas bewerking tot een bedrag van f 2.750, Samen f 22.211,95. Waar te verwachten is, dat de verdere verzorging der werkloozen in het overige gedeelte van het jaar nog belangrijke be dragen zal vorderen en da begrooting geen gelegenheid biedt om daarvan groote be dragen te nemen ten behoeve van de werk loosheid, rest thans niets anders dan een voorstel te doen om de gemeente in de derde klasse van de Gemeentefondsbelas ting te plaatsen. De opbrengst daarvan wordt geraamd op f 3000. Weliswaar zal dit bedrag en de bedra gen, die nog in de begrooting schuilen voor afschrijving ten behoeve van de werkloo zen, niet voldoende zijn, doch dan kunnen wij met bet volste recht ons tot de Regee ring wenden om financieele steun. Dhr de Ruijter (A. R.) kan ditmaal B. en W. niet terwille zijn. De Raad heeft op goede gronden willen bezuinigen, wat Ged. Staten hebben belet, die salarissen van f 4000 en f 5000 bandhaven. En nu steun verlagen en belasting verhoogen. Dat kan spreker niot doen. Het schijnt of ze het in Middelburg niet willen zien, dat alles achteruit gaat. Spreker keurt de houding van Ged. Staten ten sterkste af en wenscht hiertegen te protesteeren. De voorzitter wijst er op, dat het geld noodig is en de Raad hiertoe moet mede werken. Dhr de Ruijter handhaaft zijn stand punt. Dhr 't Gilde is het met de Ruijter eens. De gevolgen zijn voor Ged. Staten. Ook dhr van Kampen wil zijn stem ver heffen tegen Ged. Staten en dhr van Ben- degem sluit zich hierbij aan, Dhr Dieleman zegt: dat bant alles niets. Straks kunnen de menschen, die geld moe ten hebben van de gemeente niet betaald worden. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 9 tegen 4 stemmen. De Raad trok hierop huiswaarts. Voetbal. Goes. Zaterdagavond speelde de Christ, voetbalvereen. S. D. O. alhier op haar ter rein een vriendschappelijken wedstrijd te gen Goes V. Deze werd gewonnen door Goes V met 43. Stand met de rust 20 voor S. D. O. Kapelle. Zaterdag speelde Kapelle I voor de competitie tegen Waarde. Uitslag 0—0. Wemeldinge. Uitslag voetbalwedstrijd Wemeldinge Ilerseke IT 52 in het voordeel van lerseke H. lerseke. De voetbalvereen. Wit-Zwart 1 speelde Zaterdagavond tegen Kruiningen I. Uitslag 60 in het voordeel van Wit- Z'wart. Ajax III speelde tegen Kapelle IH Ruststand 40, eindstand 80 in het voordeel van Ajax III. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wilp (Gld.), R. G. W. J. Hoek te Den Helder. Geref. Kerken. Aangenomen naar Haamstede, J. M. Mulder, cand. te Goes; naar Zoutkamp, S. D. Lankhuyzen, cand. te Kampen. Bedankt voor Oudshoorn, H. Post te Ambt Vollenhove. Geref. Kerken (H. V.) Aangenomen naar Amsterdam-Gen trum, J. ter Schegget te Harkema-Op einde i Voor de examens van P.B.N.A. te Arnhem zijn o.a. geslaagd: voor water bouwkundig-opzichter de heer J. P. Rooze te Koudekerke; voor wegentech nicus dhr A. de Priester te Koudekerke ('t Zand)voor landmeetkundige (2e ge deelte) de heer S. Louwerse te Koude kerke ('t Zand). Bevorderd aan de universiteit te Utrecht tot semi-arts de heer P. M. Dik- kenberg. Eindexamens Rijkskweek- school voor onderwijzer s(es- sen) te Zierikzee. Geslaagd de da mes J. Verjaal, Dreisehor en M. Vonk, Zierikzee. Acte-examens L. O. Rijkskweek school te Middelburg. Zaterdag slaagden de heeren A. van Iren, Middelburg, A. de Kan en G. J. van Oorschot, beide te Vlissingen en de dames J. H. Bakker en G. Mange, heiden te Middelburg, afge wezen een vrouwelijke candidaat. Christelijke kweekschool te Middel burg. Zaterdag slaagden alle 6 manne lijke candidaten, nl. de heeren J. C. Abra- hamse, E. M. Bakker, beide te Koude kerke; J. van Belle en C. Klap, beide Vlissingen, J. Janse, Souburg en L. C. J. Kooiman, WestkapaLle. Aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers(essen) te Dordrecht, slaagde voor het examen akte L. O. mej. J, C. Kram te Kapelle. De stranding vande „Stella Maris". Zaterdagmorgen is op het Noordwesterstrand nabjj Ameland bet Duitsche jacht „Stella Maris" vastgelo pen. Het jacht, aan boord waarvan zich vier personen bevonden, was van Dussel- dorf vertrokken voor een tocht naar Ne derland. De opvarenden waren kapitein Mariannes, zijn echtgenoote, mevr. Ma- riannes-Gedauer, mevr. Wolfgang en de heer A. Dietel. Volgens de laatste mede- deelingen is het jacht op het Bernrif ten anker moeten gaan, waarna bij het opha len van het anker, de ankerketting is ge- broken en de 'kapitein en zijn vrouw overboord zijn geslagen. Daar hun licha men tot nu toe niet zijn gevonden, moet men wel aannemen, dat zij verdronken zijn. Het jacht is na het breken van den ketting afgedreven en op het Noordwes terstrand van Ameland vastgeloopen, waar men het heeft kannen bergen. De beide overige opvarenden, die diep on- der den indruk van het gebeurde waren, hebben voorloopig te Hollum onderdak gevonden. Boeren nemen wraak. BÜ een tweetal boeren in de buurtschap Meye bij Bodegraven, werden Vrijdagmorgen, toen men mei maaimachines het hooiland introk, een groote hoeveelheid lange rechtopstaande spijkers tusschen het gras gevonden, waarop de messen van de maaimachines kapot sloegen. Verleden jaar werd bij een anderen boer hetzelfde geconstateerd. Men verdacht hiervan toen een in de nabijheid wonenden boer, doch het bleef bij verdenkingen daar bewijzen niet te vinden waren De boeren hebben nu zelf de zaak in handen genomen en eigenhandig een wraakoefening gehouden In het holst van den nacht zijn zij in grooten getale naaf de kleine boerderij van den verdachten Sch getrokken en met een regen van steenen hebben zij alle ruiten vernield De bewoner loste, om zich te verdedigen, eenige schoten, doch ook de aanvallers lieten zich niet onbetuigd en schoten met jachtgeweren. Ten slotte trokken zij af. De politie stelt een onderzoek in. Een kerkdief gearresteerd. De gemeentepolitie te Weert blijkt Za terdag een goede vangst gedaan te hebben door de hand te leggen op een beruchten Duitschen inbreker. In het hotel „J" te Weert bood de man kleingeld aan tegen bankpapier. De hotelhouder vertrouwde de zaak niet en stelde de politie van een en ander in kennis. Onmiddellijk trok deze er per auto op uit en kreeg den man een half uur buiten de stad op weg naar Roermond ta pakken. Hij gaf voor Th. Fiete te heeten. De man had pas noch andere papieren. Wel beschikte hij over inbrekerswerktuigen en gummihand schoenen. Inmiddels vernam de politie, dat er te Stevensweert bij Roermond een kerkinbraak had plaats gehad op Vrijdag 9 Juni. De man is ter confrontatie naar Stevensweert gebracht en door den veer man aan de Maas pertinent herkend. Hij bleek over ongeveer f 100 papiergeld te beschikken. Griezelige vondst. Te Am sterdam heeft men gisteren in het per ceel Transvaalkade 97 het in verregaan- den staat van ontbinding verkeerende lijk van een man van middelharen leeftijd ge vonden, een zekeren M., die er zeer eenzaam leefde. Niemand had hem blijk baar gemist en eerst door de onaange- name lucht is men tot de afschuwelijke ontdekking gekomen. Uit gevonden kran ten maakt men pp, dat de man reeds om streeks 16 Mei gestorven moet zijn. Felle brand te Hillegers- berg. Vannacht, even pa het midder nachtelijk uur, is te Hillegersberg, dicht bij de Rotterdamsche gren3, brand uitge broken in een der schuren op het ter rein van A. H. H. de Man's zand- en grinthandel, grenzende aan de Rechter- Rottekaide Het vuur greep met razende snelheid om zich heen en had alle op stallen op het groote emplacement wel dra in vlam gezet Alle opstallen zijn platgebrand; een groote voorraad hooi, en een partij turfmolm is verloren ge gaan; aan het wagenpark werd zeer groo te schade toegebracht evenals aan een partij onderdeden van vrachtauto's Vier paarden zijn in het vuur omgekomen Felle bosch- enheidebrand Zaterdagmiddag ontstond brand in het Elspeterbosch en de uitgebreide heide vlakten tusschen Vierhouten en Elspeet Door deu sterken wind aangewakkerd, breidde het vuur zich zeer snd uit Tientallen hectaren heide en jonge den nen werden verwoest. De Veluwsche boschbrandwachts uit Nunspeet, Vierhou ten, Elspeet, Apeldoorn en andere plaat sen waren spoedig ter plaatse en pakten het vuur met groote energie aan, terwijl auto's steeds menschen uit de omliggen de dorpen aanbrachten om het vuur te bestrijden. Om ongeveer negen uur was men er bjj den Gortelschenweg in geslaagd, het vuur door tegenbranden tot staan te brengen. Jacht op een smokkel auto. We Wehrderweg te Sittard, die leidt naar de Nederlandsche en Duitsche douanekantoren wordt zóó veelvuldig door smokkelauto's bereden, dat hij' in den volksmond „de smokkelweg" heet. Geregeld zijn aan deze grenswegen, die dwars door de volden loopen, uitgebreide wachtposten uitgezet, die meermalen auto's met hun contrabande „knipten", mede doordat de aangebrachte versper ringen tot stilhouden dwongen. Donder dagavond was men vooraf gewaarschuwd dat een smokkelauto met Duitsche mar garine den Wehrderweg passeeren zou en op het aangeduide uur kwam een auto uit de richting Wehr. Aan de haltbeve len stoorde de chauffeur zich niet en met een enorme vaart brak hij door de aan gebrachte versperringen heen, zoodat de stukken links en rechts van den weg vlo gen. Door de ambtenaren werd daarop terstond een vervolging ingesteld. De re volverschoten, gelost op den Wehrder weg troffen geen doel, terwijl men in het bebouwde gedeelte niet van vuurwa pens gebruik kon maken, gezien vroe gere ervaringen. De jacht werd echter niettegenstaande dat, voortgezet, totdat men eindelijk te Hoensbroek de auto tot stilstand kon dwingen. De bestuurder, ze kere L., werd gearresteerd, terwijl de groote lading boter in beslag werd geno men. Een merkwaardige ont snapping. Twaalf gestraften uit de gevangenis van Valencia hebben kans ge zien op opzienbarende wijze te vluchten. Vrienden van de gevangenen hadden een meer dan 100 meter lange onderaardsche gang gegraven, die onder de gevangenis uitkwam. Hoe de gevangenen uit hun cel in de tunnel zijn gekomen staat nog niet vast. HJun vlucht werd pas na verschei dene uren door een toeval ontdekt, n.l. toen een bewaarder in de nabijheid van Valencia twee der gevluchten ontmoette De gevangenen waren anarchisten, die grootendeels tot lange straffen veroor deeld waren. Brandstichting? In verband met eenige branden, welke te Apeldoorn den laatsten tijd in de omliggende bos- schen voorkwamen, heeft de gemeentepo litie aldaar den 50-jarige zwerver J. v. d. B. aangehouden, die ervan verdacht wordt deze branden te hebben aangesto ken. De verdenking viel op hem, omdat hij zich steeds bij de verschillende bran den bevond. Het was hem blijkbaar om het verkrijgen van premies te doen. Rechtbank te Middelburg. De volgende personen stonden terecht: M. M. v. d. B., 46 j., handelaar in bouwmaterialen, wonende te Zierikzee, verdacht dat hij op 9 November 1932 te Nieuwerkerk als bestuurder van een auto, grovelijk roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden op den openbaren rijweg den Steenendijk tusschen Zierikzee en Nieu werkerk, daar hij bij het inhalen en links passeeren van een met twee paarden be spannen boerenwagen bestuurd door ze kere W. H. de Valk, niet tijdig genoeg signalen heeft gegeven en door te willen passeeren op een gedeelte van den weg waar zich een telegraafpaal bevond en alzoo de weg smal was. Door te veel naar rechts uit te wijken is verdachte in aan raking gekomen met den boerenwagen waardoor de paarden schrokken en op hol zijn geslagen. De op den wagen geze ten bestuurder is vervolgens van den wa gen gevallen en heeft bij die gelegenheid een tweetal breuken bekomen, tengevolge waarvan hij eenigen tijd verhinderd is ge weest zijn beroepsbezigheden uit te oefe nen. Eisch f 40 of 10 d. h. C. J. B., 28 j., kantoorbediende, vroe ger te Hansweerd, thans wonende te Zandvoort, verdacht dat hij: le, om streeks 13 September 1932 te Hansweerd opzettelijk een geldsbedrag van f 40 toe- behoorende aan zekere D'erex en de Groof, voor welk geld hij statistiekzegels moest koopen, wederrechtelijk zich heeft toege ëigend; 2e. in 1932 te Hansweerd met het oogmerk tot wederrechtelijke toeëigening heeft weggenomen een statistiekzegel van f 10 en een van f 1. Verdachte was niet verschenen. Do Officier van Justitie eisehte 1 maand ge vangenisstraf. D. P. V., 29 j., arbeider te Zierikzee, verdacht van oplichting, gepleegd to Brouwershaven op 27 April 1.1., door ze kere J. H. Bastiaanse te bewegen aan verdachte een geldsbedrag van f20 af te ogeven, na vooraf verschillende leugens te vertellen. Eisch: 1 maand gevangenis straf. Melkcursus. De eindles van den Melkcursus op Walcheren had plaats op de hofsteden van de. heeren L. Davidse, Nieuw iand- schenweg te Middelburg en H. J. Volkers te Veere, die hun koeien voor dit werk belangloos beschikbaar stelden. De leiding van den cursus berustte bij den heer W. W. Sietema, assistent-Zui- velconsulent, voormelkster was mej. J. Dekker. De volgende personen ontvingen op het kantoor der coöperatieve zuivelfabriek „Walcheren" een diploma: Pieter Va der met 193 p.; Martina Simonse met 188, Catharina Willemse met 187, Tannetje Vader met 187, Jannetje Simonse met 186, Frits Brittelmeyer met 171 en Cor nells Schoe met 163 punten. VENLO. Gisteren heeft een douanebe ambte den 21-jarigen smokkelaar B. doodgeschoten. BATAVIA. 17 officieren van de Zevsn Provinciën zijn naar den zeekrijgsraad verwezen terzake van art. 143 wetboek van militair strafrecht, waarin opzette-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 9