ONDER VALSCHE VERDENKING raad van Burgh, ingesteld tegen het be sluit van Ged. Staten van Zeeland, waar bij goedkeuring is onthouden aan het besluit van genoemden gemeenteraad tot het verleenen van ongevraagd eervol ont slag aan den heer G. A. van Zuijen als ontvanger dier gemeente. De betreffende Koninklijke beslissing is een contrair besluit, d. w. z. de Kroon legde het advies van den Raad van State 1 ter zijde en besliste overeenkomstig het advies van den minister van binnenland- sche zaken. De gemeenteraad van Burgh besloot op 13 Juli 1932 aan den ontvanger dier ge- meente, den heer G. A. van Zuijen, onge- vraagd eervol ontslag te verleenen, mei ingang vein 1 Jan. 1933, wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leeftijd (op 12 Juli 1932 bereikte de ont vanger den 65-jarigen leeftijd) en met het oog op de bezuiniging (een nieuwe func tionaris zou belangrijk minder verdie nen). Ged. Staten van Zeeland onthielden aan dit raadsbesluit hun goedkeuring, o.m. uit overweging, dat in het ambte- i narenreglement der gemeente Burgh, vastgesteld door den gemeenteraad op 18 April 1931, geen enkele bepaling voor komt, dat den raad het recht geeft om een ambtenaar, die den leeftijd van 65 j jaar heeft bereikt, ongevraagd eervol ont- slag te verleenen. De gemeenteraad legde zich niet bij de beslissing van Ged. Staten neer en ging in beroep bij de Kroon. De Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, adviseerde tot ver nietiging van het bestreden besluit van Ged. Staten van Zeeland en handhaving van het besluit van den gemeenteraad van Burgh, zulks in hoofdzaak uit over weging, dat art. 113 der Gemeentewet het ontslag van den gemeente-ontvanger vol ledig regelt en er derhalve voor een aan vullende regeling van gemeentewege in het ambtenarenreglement omtrent dit punt geen plaats is. Genoemde afdeeling overwoog verder, dat het verleenen van ontslag bij het bereiken van den pen- Ij sioengerechtigden leeftijid in het alge- meen geacht kan worden in overeenstem ming te zijn met de beginselen, welke aan de regeling van den rechtstoestand der ambtenaren op dit punt tot richtsnoer be- hooren te strekken. De minister van binnenlandsche zaken kon zich echter, na gepleegd overleg met zijn ambtgenoot van justitie, niet vereeni gen met dit advies. De minister was na melijk van opvatting, dat art. 113 der Ge meentewet het ontslag van den gemeente ontvanger niet uitputtend regelt, zoodat daarnaast een aanvullende regeling be treffende de gevallen, waarin en de voor waarden waaronder ontslag kan worden verleend (behoudens goedkeuring van Ged. Staten) zeer wel bestaanbaar is. De minister stelde zich hierop nader in ver binding met de afdeeling van den Raad van State, doch deze kon het door den Minister gehuldigde standpunt niet aan vaarden en gaf de Kroon in overweging het reeds voorgedragen ontwerp-besluit alsnog te bekrachtigen. Tenslotte heeft de Kroon, zulks over eenkomstig het advies van den Minister van Binnenlandsche Zaken, het beroep van den gemeenteraad ongegrond ver klaard, o.m. uit overweging, dat het, in gevolge art. 125 der Ambtenarenwet 1929, door den raad der gemeente Burgh vast gestelde ambtenarenreglement voor die gemeente het verleenen van ongevraagd eervol ontslag op grond van het berei ken van den pensioengerechtigden (vijf en zestig-jarigen) leeftijd en op grond van bezuiniging op den datum, waarop is besloten aan den gemeente-ontvanger on gevraagd eervol ontslag te verleenen, niet kende, en dat voor zoover andere wet telijke bepalingen zich daartegen niet ver zetten, zooals in casu, en onverminderd het bepaalde in art. 113 der Gemeente wet de bepalingen van bedoeld ambte narenreglement, handelde over het ver leenen van ongevraagd eervol ontslag, geacht moeten worden op den gemeente ontvanger van toepassing te zijn en de opsomming der gronden van ongevraagd eervol ontslag in het ambtenarenregle ment ook voor den gemeente-ontvanger limitatief is. FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. „Heeft hij dat gedaan?" riep Constan ce uit. „Hij1 zei, dat er een biljet van tweehon derd gulden in dien brief naar neef Gallo- 1 way gestuurd werd en Hamish merkte op dat hij wenschte, dat het in zijn zak ging. 1 „Hhd ik den brief maar weggesloten!" wenschte Arthur uit den grond van zijn hart. Constance verborg een oogenblik het gelaat in de handen van innerlijke ont roering. „Ik heb het al een poos aan zien i komen, dat het verkeerd met hem gaan moest. Door Judith weet ik, dat hij des nachts uren en uren opzit, en dan heeft hij zijn registers bij zich. Arthur" en ze keek angstig om zich heen, als vreesde ze, dat iemand hen zou beluisteren, „ik mag toch hopen, dat die boeken in orde zijn?" De twijfel, waaraan zij thans uiting gaf, deed zelfs Arthur verbleeken. „Zit hij 's nachts aan de boeken te werkenl" riep hij in verbazing. „Hij zit op dat ie zeker, en hij moet Zangcancourt van „Zang Veredelt" te Vllsslngen. Zaterdag heeft de Zeeuwsche Zangers- bond „Zang Veredelt" zijn jaarlijksch concours te Vlissingen gehouden, waar aan 18 vereenigingen en twee kinderko ren deelnamen. Te 12 uur zijn de besturen van den Bond en van de Vereenigingen en de jury-leden, de heeren H. van Nieuwen- hoven uit Breda en P. Kallenbach uit den Bosch, in de raadzaal op het stadhuis ontvangen door den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen, en de drie wethouders, de heeren W. P. Edelman, P. G. Laernoes en J. de Meij. De burgemeester heette allen har telijk welkom. Het komt den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat men het genoegen heeft vereenigingen te ontvangen. Des te aangenamer is het nu het betreft een aantal goede Zeeuwen uit alle deelen van de Provincie. Spr. herinnert er aan, dat ook het eer ste concours in 1912 te Vlissingen plaats had, toen onder leiding van dhr Winkel man. Spr. hoopte, dat ook nu het con cours ten volle zal slagen en dat men een prettigen middag in Britannia zal heb ben. Spr. wenschte allen toe, dat zij' opge wekt en dankbaar huiswaarts zullen kee- ren en wees er op, dat het aantal vereeni gingen indertijd van 4 tot 22 is gestegen, maar nu weer tot 18 gedaald, en wensch te den voorzitter de kracht toe het aantal weer tot 22 en zoo mogelijk daarboven op te voeren. De heer Flipse, de voorzit ter, heeft te Kapelle met zij,n korps Apollo uit Wissenkerke groot succes gehad door voor de derde maal den zilveren wisselbeker te behalen, en daarmede aan allen een prachtig voor beeld gegeven. Spr. hoopte, dat de heer Flipse nog lang de leiding moge hebben. De voorzitter van den bond, de heer C. Flipse, verzekerde dat men deze officieele ontvangst op hoogen prijs stel de. Het doel van den bond, „Zang ver edelt" vindt niet altijd waardeering. Op dezen dag stelt men daarom deze waar deering des te meer op hoogen prijs. Spr. hoopte ook zijnerzijds op een groeiend aantal aangesloten vereenigingen. Tot de leden bracht spr. dank voor hun groote opkomst. Het is bijna nog niet voorgekomen, dat alle leden aan een con cours deelnamen. Dank bracht spr. ook aan de beide juryleden, die voor den bond geen onbekenden zijn en die bekend staan als goede muziekkenners. Zich tot het bestuur der ontvangende vereeniging wendende, bracht spr. dank voor de goede voorbereiding van het Con cours. De band met Vlissingen was door het niet meer lid zijn van het Mannen koor was verslapt, maar hij zal nu weer sterker worden. De heer A. Overweel, voorzitter van D. 0. V., heette namens die vereeniging allen welkom, en bracht dank aan het gemeentebestuur voor de officieele ont vangst, aan Vreemdelingenverkeer, aan de Maatschappij Zeeland en ook aan den burgemeester voor de geschonken me dailles. Hierna had de aanbieding van de eere- wijn plaats en stelde de burgemeester een driewerf hoera in voor den Bond en voor het welslagen van het Congres en de heer Flipse een op den bloei van Vlis singen en op den burgemeester. Thans schaarden bestuursleden en vaandeldragers zich bij1 de ongeveer 700 zangeressen en zangers, die buiten ston den te wachten en voorafgegaan door het muziekgezelschap „Ons Genoegen" ging het door een deel der stad naar den Bou levard. Op het terras van Britannia zongen eerst allen onder leiding van den heer C. Flipse het Bondslied, gecomponeerd door diens zoon, den heer Ed. Flipse uit Rot terdam. Hierna ving in de groote zaal het con cours aan. Van 1 tot over 6 hebben achtereenvol gens de verschillende zangvereenigingen zich doen hooren. Tegen half zeven was het concours ten einde en kon de heer Flipse den uitslag mededeelen, maar eerst bracht hij dank aan het bestuur van D. 0. V. voor de wijze, waarop het zijn groote zorgen aan de voorbereiding heeft besteed, waardoor het concours een goed verloop daar wel mee bezig zijn, hij; neemt ze al tijd mee naar zijn kamer en wat zou hij anders uitvoeren? Het kan natuurlijk zijn, dat hij1 ze op zijn bureau niet klaar krijgt, of althans er den noodigen tijd niet voor afneemt. Die mogelijkheid bestaat." „Laten we het daar op houden zusje. In ieder geval, we moeten hem niet ver raden," het koste wat kost, terwille van vader en moeder." „Dat zeg jij, maar zelf ben je er de dupe van. Wat beteekenen alle andere zorgen, hierbij vergeleken?" kreet zij wanhopig. „Arthur, zullen ze je openlijk in staat van beschuldiging stellen?" „Die mogelijkheid is niet uitgesloten. Ik spreek mezelf al moed in, om het te kunnen dragen, als het zoover is." Hij' keek zijn zuster in het gelaat. Ze zag hoe hij leed en hoe hij trachtte, zich goed te houden. Op dat oogenblik ging de gong voor den maaltijd en Arthur wendde zich om, in de richting van de deur. Con stance greep zijn hand, de tranen stroom den haar over de wangen. „Arthur," fluisterde ze „zelfs in het diepste leed kan God uitkomst geven. Ver geet niet, dat Hij de groote Trooster is." Hamish kwam niet aan tafel, wat niets vreemds was, daar hij1 meermalen door zijn zaken werd opgehouden. Men begon dus maar zonder hem. Plotseling, men was reeds halfweg met het maal, sprong Annabel op en impulsief als ze was, vloog had, en aan de heeren juryleden, die hun taak serieus opvatten en niet gul zijn met het toekennen van eerste prijzen. De uitslag is: In de derde afdeeling gemengde koren; „Vooruitgang zij ons streven" te St Maar tensdijk 3e prijs met 120 punten; „Ons genoegen" te Kats tweede prijs met 161 p. Tweede afdeeling gemengde koren: „Oefening baart kunst" te Goes tweede pr. met 175 p.; „Nu met Hope" te Burgh tweede met 160 punten; „Crescendo" te Hoek tweede met 152 p.; „Haamsteedsch Zangkoor" te Haamstede tweede met 172 p.; „Gemengd Koor" te 's Heer Abtsker- ke, een eerste met 193 p.; „Zanglust" te 'sH. Arendskerke tweede met 169 p.; „Crescendo" te Kruiningen eerste met 186 p.; „Excelsior" te Ierseke eerste met 181 p.; „Tot oefening en uitspanning" te Borssele 2e met 170 p.; Zang veredelt te Schore tweede met 145 p.; en „Polyhym nia" te Sluiskil tweede met 146 p. Tweede afdeeling Mannenkoren: „Zang en vriendschap" te Wissenkerke eerste met 181 p. Eerste afdeeling gemengde koren: „Cloetings gemengd koor" te Kloetinge eerste met 203 p.; en „Zanglust" te Wil- helminadorp tweede met 145 p. Afdeeling uitmuntendheid: „Door oefe ning vereenigd" te Vlissingen tweede met 168 p. Eere-afdeeling: „Orelio" tweede met 156 p. De vereenigingen met de 5 hoogste aantallen punten kwamen bij keuze nog in het bezit van de volgende prijzen: Cloe tings gemengd koor een verguld zilveren medaille van den heer C. A. van Woel deren, burgemeester van Vlissingen; „Ge mengd koor" te 'sHeer Abtskerke een zilveren lauwerkrans van de Stoomvaart maatschappij1 Zeeland; Crescendo te Kruiningen een zilveren medaille van het Bondsbestuur; Zanglust te 's H. Arends kerke een zilveren medaille van de V. V. V. te Vlissingen en Excelsior te Ier seke een distinctieve van den heer G. M. van Ddemen te Dordrecht. Aan de beide kinderkoren bood de voorzitter een medaille aan, en wenschte daarna allen een goede reis huiswaarts. Groote brand te Waarde. Hedennacht, omstreeks 12 uur, brak er brand uit in de schuur van dhr M. Kloet, welke tevens autogarage is van dhr P. van Koeveringe, wiens twee autobussen een prooi der vlammen werden. De schuur brandde in een minimum van tijd geheel ai. De vlammen sloegen dan over op de woning van dhr P. Schrier, welke ook to taal afbrandde. De bewoners konden niets van hun meubilair redden. Vervolgens begon ook de timmermans werkplaats van Gebr. Allewijn te bran den. De bewoners waren afwezig. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Slechts enkele dingen konden worden ge red. De daarnaast gelegen huizen liepen ook gevaar, maar door de brandweer wer den de belendende perceelen nat gehou den. Men was alleen aangewezen op de waterleiding, daar de brandspuit geen dienst kon doen wegens watergebrek. Omstreeks drie uur was men den brand meester. Het nablusschen duurde echter nog geruimen tijd voort. Ingetrokken de verplaatsing van den adjunct-referendaris bij de posterijen, te legrafie en telefonie J. E. van Beesel, van Amsterdam naar het inspectiebureel te Middelburg met ingang van 1 Juli 1933. Ook belastingverhoo- ging te Terneuzen? Hedenavond zal de gemeenteraad van Terneuzen een voorstel van B. en W. behandelen om het aantal opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting te verhoogen van 80 tot 100. Dit zou een grootere op brengst der belastingen geven van onge veer f 9000. Sociale cursussen Chr. Vakbeweging. Zaterdagmiddag ver gaderden te Goes de afgevaardigden van een zestal Chr. Besturenbonden uit Zee land onder leiding van den heer J. Schip per, secretaris van het Chr. Nat. Vak- j verbond, teneinde te spreken over de in den afgeloopen winter gehouden sociale cursussen. De voorzitter wees er in zijn inleidend ze, de regels van het huis vergetend, naar het venster. „Charley, daar komen twee politieagen ten op ons huis aan! Wat ter wereld ko men die hier doen?" „Misschien komen ze jou wel halen" antwoordde mevrouw Channing plagend. „Nu, een kort verblijf in het spinhuis zou je misschien geen kwaad doen." Anna bels uitroep had echter ook de aandacht getrokken van haar broer Tom. „Agen ten!" riep hij uit, ook van tafel rijzend en zich den hals rekkend, om een glimp van hen te zien te krijgen. „Wel dat is toch bijna onbestaanbaar die oude Butter- by.Arthur, wat mankeert jou?" Een gevoelige en verfijnde natuur, als Arthur Channing bezat, zal meestal haar aandoeningen uiterlijk verraden. Nu dat gene, waarvoor hij gevreesd had, werke lijk over hem zou komen, kon hij zich niet beheerschen en werd doodelijk bleek. Zelfs zijn lippen werden wit en hoe hij zich ook inspande, het gelukte hem niet, j zich te vermannen. Allen keken hem aan, zijn vader, moe der, Tom en Charley, alleen Constnce keek strak op haar bord als wilde ze de ontzetting, die haar had aangegrepen, voor de overigen verbergen. „Ben je niet wel, Arthur?" vroeg zijn vader, na een stilte, die eindeloos scheen. Hij mompelde wat, nauwelijks ver staanbaar. woord op, dat in den loop der jaren door de Chr. vakorganisaties wel veel is ge daan aan de sociale ontwikkeling der le den, maar opzettelijk en planmatig is de sociale scholing door het Chr. Nat. vak verbond pas dezen winter ter hand geno men. Er waren zeker bezwaren, maar ze zijn in tal van plaatsen overwonnen. Meer dan 100 studieclubs zijn over het geheele land opgericht en ongeveer 2500 perso nen hebben aan dit werk deelgenomen. Door het C. N. V. werden vijf onder werpen ter behandeling opgegeven en uit voerige leidraden beschikbaar gesteld. Hierna brachten de aanwezige afge vaardigden rapport uit over de vanwege hun Besturenbond gehouden cursusavon den. Het bleek, dat de leidraden zeer werden geroemd, dat het bezoek bevre digend en de bespreking leerzaam was. Dit begin mag zeker goed worden ge noemd. Het plan de campagne voor den a.s. winter zal door het G. N. V. in dezen zomer worden opgemaakt. De afgevaardigden hadden gelegenheid onderwerpen ter behandeling op te geven, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Zoowel aan principieele als practische vraagstukken zal aandacht worden ge schonken. De heer A.de Lange uit Goes eindigde deze geanimeerde vergadering met dank gebed. DE RADIODOKTER, steeds en over al te ontbieden. Thans lage tarieven door gecombineerde bezoeken. Tel. 129. J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Rijkswegenlijst. In een af zonderlijk bijvoegsel van Staatscrt no. Ill is opgenomen de Rijkswegenlijst, bedoeld in art. 35, eerste lid, der Wegenbelasting- wet. Uit Zeeland komen daarop voor de volgende wegen: Gedeelte weg Goes-Nieuwland, weg Nieuwland-Middelburg, weg Draaibrug- Aardenburg grens, gedeelte weg Hulst- Belgische grens, gedeelte weg Terneuzen- Belgische grens en de weg Goes-Noord- Brabantsche grens. Twee Zeeuwen te Rot terdam in gevaar geweest. Donderdag was W. de M. uit Hansweert in het gedeelte van de Waalhaven tus- schen Waalhavendijk en Waalhaven O.Z te Rotterdam aan het zwemmen. De man kreeg echter plotseling kramp en geraakte bewusteloos. De 24-jarige B. J. v. d. Gaag en de 26- jarige L. J. A. Rijmer waren vlakbij aan het zwemmen en zagen de M. zinken. De heer v. d. Gaag dook, wist den dren keling bij de haren boven te halen en sa men met Rijmer naar den wal te halen. Aanvankelijk leek het, of de reddings pogingen tevergeefs waren geweest, doch na ongeveer 20 minuten gelukte bet met behulp van een zuurstofapparaat de le vensgeesten weer op te wekken. Per auto van den geneeskundigen dienst is de M. naar het ziekenhuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Eveneens in de Waalhaven bij pier VII is de 18-jarige J. F. uit Goes in doods gevaar geweest. Deze was ter plaatse aan het baden, maar wist niet, dat de bodem zeer onge lijk is. Hij verdween plotseling in de diep te, nadat hij in een kuil was gestapt. Gelukkig werd ook zijn verdwijnen di rect opgemerkt. De 40-jarige los-werkman P. Wickaart sprong zonder zich te be denken gekleed te water en slaagde er in den reeds bewusteloozen jongeman boven water te brengen. Inmiddels waren de 31-jarige los werk man H. de Jong en de 40-jarige koffie- brander A. S. eveneens te water gespron gen en gedrieën wist men den drenkeling naar den wal te krijgen. Daar werd di rect kunstmatige ademhaling toegepast en na eenigen tijd gelukte het F., die veel water had 'binnengekregen, weer bij te brengen. Middelburg. Een serenade. Za terdagavond bracht het muziekgezelschap „Oefening na den Arbeid" een serenade bij zijn voorzitter, dhr J. C. F. van Kamer, wonende aan de Varkensmarkt. Onder leiding van den onder-directeur, dhr Ingelse, zijn een paar flinke marschen ten beste gegeven en de voorzitter, dhr J. Opvliegende Tom, alle voorzichtigheid uit het oog verliezend, in den schrik van het oogenblik, liet zich ontvallen: „Ar thur, je bent toch geen oogenblik bang voor wat die akelige schooljongens be weerden? Die politie is er niet voor joul Zoo'n dwaas zal Butterby toch niet zijn!" Doch de politiedienaar was reeds in de vestibule en Judith klopte aan de deur. „Meneer Arthur, er wordt naar u ge vraagd." „Wat heeft dit alles te beteekenen?" riep de heer Channing verbaasd en ont steld tegelijk, terwijl hij van Tom naar Arthur keek en van deze naar Tom. Laatstgenoemde nam het op zich, te ant woorden. f „Het is niets vader. Een mop, die ze met Arthur willen uithalen, daar weet ik van. Het is buitengesloten, dat ze Arthur ook maar kunnen verdenken, een bank noot gestolen te hebben. Ze zullen het niet wagen, hem op te pakken, of hij een gewoon misdadiger was. Charley sloeg hartstochtelijk zijn ar men om zijn broers schouders, alsof hij hem op deze wijze beschutten kon voor het kwaad, dat dreigde. Arthur maakte zioh zachtjes los en gaf een liefkozend tikje op het gelaat, dat in groote ontstel- 1 tenis tot hem was opgeheven „Charley, bedaar jongen, ik ben on- schuldig," fluisterde hij in zijn oor. „Ik weet dat je daar niet aan twijfelen zult. M. Huijbregtsen, heeft den heer Van Ka mer gecomplimenteerd met het behalen door het korps bij het concours te Kapelle van den eersten prijs in de tweede afdee ling en nog twee extra medailles. Spreker hoopte, dat de heer Van Kamer voort zal gaan met het leiden van de vereeniging op deze wijze. Dhr van Kamer dankte voor de hulde en voor de woorden, verzekerde zijn beste krachten aan het korps te zullen blijven geven en overhandigde een der medailles de andere is nog niet toegezonden aan den voorzitter, die baar aan het vaan del bevestigde. Volgens de reeds vermelde route keer de het gezelschap spelende naar den Bui tentuin terug. Gisteravond stond de puinplaats aan den Nieuwlandschen weg weer in brand en maakte de rook het passeerende auto mobilisten vrij lastig. Vlissingen. Op 68-jarigen leeftijd is al hier overleden dhr A. P. Varel, sedert tal van jaren organist der Groote Kerk. Motorveerbooten te wa ter gelaten. Hedenmorgen vroeg zijn van de werf der Kon. Mij. „de Schel de" te water gelaten de stalen motorveer booten „Koningin Emma" en „Ooster- Schelde", in aanbouw voor de Provincie Zeeland, naar het ontwerp van het bu reau M. A. Cornelissen te Amsterdam en onder persoonlijke leiding van den heer D. Schouten, ouder-directeur van dit bu reau. Het eerste schip is bestemd voor den dienst TerneuzenHoedekenskerke en het tweede voor den dienst Zierikzee W olphaartsdijk. Het geheel vrije achterdek biedt ruimte voor het overzetten van een 10-tal auto's, terwijl de schepen bovendien ingericht zijn voor het vervoer van een groot aan tal passagiers. De derde en laatste van deze serie mo torveerbooten, de „Prins Willem I", be stemd om als reserveschip dienst te doen, zal binnenkort te water worden gelaten. Gobs. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering der R. K. Kiesvereeniging werd van verschillende zijden geprotesteerd te gen de roekelooze verzwaring van den be lastingdruk, waardoor Goes, ondanks zijn bevoorrechte positie tot de beruchte ge meenten in Nederland gaat behooren. Een der aanwezigen verklaarde, dat er momenteel plannen bestaan tot oprich ting van een comité van verweer. Dhr Simons zei, dat verschillende leden van den raad inzien dat men niet verder mag gaan met de .belastingverhooging. Eerst moet eens gedacht worden aan be perking der uitgaven. De voorzitter sprak nog als zijn mee ning uit, dat de verkeerde gang van zaken in Goes voor een deel te wijten is aan het te veel bedisselen van gemeentezaken in geheime zittingen. Zaterdagmorgen 7 uur vertrok de Oudheidkundige Vereen. „De Bevelanden" met 2 volle autobussen naar Antwerpen voor een historische excursie. Te 9 uur arriveerde men bij het standbeeld Brabu op de Groote Markt, waar de deelnemers verwelkomd werden door het bestuur van den Oudheidkundigen kring „Antwerpen", Onmiddellijk werd begonnen het pro gramma af te werken. Onder deskundigs leiding werd le de hoofdkerk (O. L. V kerk) bezocht; 2e. bracht men een bezoek aan de St Pauluskerk, welke beroemd is door het prachtig beeldhouwwerk van Quelinius; 3e. werd het meesterwerk van Jezuitenstijl, de St Garoluskerk, met een bezoek vereerd; 4e. werd bewonderd het „Steen en Vleeschhuis", waarin is onder gebracht een rijke verzameling decoratie ve kunsten en oudheden der middeleeuwen en herinneringen aan het verleden der stad Antwerpen. Het volgende program mapunt: „Het Steen" deed den Sp aan- schen tijd weer opleven. Hierna werd ge luncht. Des middags werd naar het Museum Moretus-Plantin gereden. Onder het ge leide vein Dr Maurits Sabbe den be kenden Vlaamschen schrijver werd dit Museum bezichtigd. Ter inleiding hield Dr Sabbe een kleine historische causerie. Ter afwisseling reed men nu naar het torengebouw, den Antwerpschen Skycrar per. Een lift bracht het gezelschap naar het 26 verdiepingen hooge gebouw, van- Houd me niet tegen. Ze zijn gekomen om me te halen, en ik zal gaan." HOOFDSTUK XXIII. Als misdadiger aange houden. Het was een tafreel, het palet eens schilders waardig. De verstoorde disch; de ontsteltenis en verwarring van hen, die aangezeten waren; de heer Channing op zijn ruststoel, die aan de tafel, te genover zijn vrouw was gerold van den een naar den ander ziende met een uitdrukking van wrevel en verbazing; Ar thurs moeder, op het punt om in tranen uit te barsten. Het bleeke, bewuste ge laat van Arthur en Constance; Tom, die in verontwaardiging zich hoog had opge richt, als wilde hij den smaad, zijn fa milie aangedaan, hooghartig afwijzen, Charley's smartelijke pogingen, om zijn broer vast te houden, en het kind, Anna bel, dat als aan den grond genageld, in uiterste verbazing de gansche groep ga desloeg. Daarachter door de kier van de deur, de gebogen gestalte van de oude dienstmaagd, waarboven de glinsterende helmen der politiemannen zichtbaar wa ren. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 8