DEZEEDW ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie. 2oekHchtjesa Transpireerende Voeten, TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel HET ADRES A. W1LKING FEU I LLETON Brfeven uit Middelburg. Ik vind uitingen als deze, uitingen van een primair reageerende psyche, altijd in teressant; maar de ervaring leert, dat je er geen huizen op kunt bouwenl" LET OP DENEMARKEN. In den laatsten tijd schrijft de sociali3- tigshe arbeiderspers merkwaardig weinig ever Denemarken, waar „partijgenoot'' Btauning de leiding der regeering heeii en als Minister van Oorlog fungeert. lie iribuae verklaart dit stilzwijgen aldus; „lie eerste groote aanval was op de recuten der arbeiders op het stakings recht. In den zomer kondigden de onder nemers een loonsverlaging van 20 pet. aan. De reformistische bonzen weigerden, den strijd hiertegen te organiseeren, om dat: „de arbeiders in den tegenwoordigen voor de maatschappij zoo zwaren crisis tijd, moeten meewerken tot het behoud van den economischen vrede." „Onder den druk van de arbeidersmas sa s werden de reformisten eenter ge dwongen, althans den schijn te redden, en ze begonnen onderhandelingen met de reactionaire boerenpartij en met de fa brikanten. „Jtiet resultaat van deze onderhandelin gen was een overeenkomst, waarin de soc.-dem. regeering zich verplichtte, de valuta te deprecieeren, om een liquidi teitsfonds van üOO millioen kronen op te brengen voor steun aan de financiën, om alle collectieve contracten tot 1 Februari bindend te maken en alle stakingen tot dien tijd te verbiedenl „In geen enkel land, zelfs niet in het Eascistisch Italië en in Duitschland, heeft de bourgeoisie het gewaagd, het stakings recht van de arbeiders op deze manier eenvoudig weg te stelen! Wat was het gevolg? Door de valuta daling is een loonsverlaging van meer dan 30 pet. doorgevoerd. Door verscherp te rationalisatie, door verhoogiug dei prijzen, door verslechtering van het stuk loon, hebben de ondernemers hun aan vallen op de arbeidersklasse toch doorge voerd. Maar volgens de wet van 28 Jan. 1933 is den arbeiders het stakingsrecht ontnomen, en is de strijd der arbeiders oneindig bemoeilijkt. „Dit was de bourgeoisie echter niet ge noeg. Ze verlangde scherpere maatrege len; en de socialisten in en buiten de regeering haastten zich de kapitalis ten te verzekeren, dat het niet noodig was de hulp der fascisten in te roepen: „de socialisten met hun aanhang onder de arbeiders konden het beter"!" Wij laten, zegt „Patrimonium", de in kle e d i n g natuurlijk voor rekening van het communistische blad. De feiten, die hier vermeld worden, zijn juist. Er is een verbod van staking en uitsluiting in Denemarken. De inflatie beteekent een groote loonsverlaging. Ook een land als Denemarken ontkom! niet aan de noodzakelijkheid om zich aan te passen aan de gewijzigde economische toestanden en verhoudingen. De inflatie was, na het gebeurde met het Engelsche pond, moeilijk tegen te houden. Wij critiseeren de regeering-Stauning om deze reden dan ook niet. Wel critiseeren wij het optreden van de Nederlandsche Sociaal-Demo craten, die hier te lande alle mogelijke aanpassingsmaatregelen bestrijden en de arbeiders op een dwaalspoor brengen. Morgenland-Zending. Het Zeeuwsche Comité voor Armenië en Philadelphia zal a.s. Woensdag te Goes zijn jaarvergadering houden. In de morgenvergadering komen huishoudelijke zaken aan de orde. In de middagvergadering hoopt Dr Berron te Graffenstaden bij Straatsburg, directeur der Morgenlandzending te spre ken over: „Indrukken van mijn reis naar de Armeniërs in Syrië in Maart en April van dit jaar". De heer G. L. Baron van Boetzelaar te Bilthoven, voorzitter van het Ned. Comité zal een slotwoord spre ken. Het belooft dus een belangrijke verga dering te worden. Men zegt wel, dat wij staaa op ca schouders van het voorgeslacht. Maar i s het ook zoo? i Zooeven las ik het bericht betreffende het overlijden "2™ den heer R. Huizinga, oud-directeur van de Kweekschool met den Bijbel te Groningen. Evenals de hes;' Wjrtz behoorde bij tot- hsó. Hoere slacbt van de voortrekkers op het. gebied van het Christelijk onderwijs. Ën 'daar niet alleen. Mannen waren dat! Ondanks een pri mitieve opleiding als jongens van 14 jaar stonden ze al voor een klas, zoo groot als men ze thans niet meer kent wisten ze toch een positie te bereiken, waardoor hun naam in heel de onder wijswereld met eere wordt genoemd. Wat een inspanning moet dat gekost hebben! Temeer omdat ze zich niet tot het on derwijs beperkten! In het kerkelijke en politieke leven namen ze mee een voor aanstaande plaats in. De uitdrukking: „geen tijd" kwam in hun woordenboek niet voor. Op de schouders van dit kloek en vroom geslacht te klimmen is niet ge makkelijk. Het behoeft ook niet. Als er bij ons maar is dezelfde liefde, hetzelfde geloof, dezelfde trouw, waar door deze mannen tot zoo groote dingen in staat werden gesteld. OPMERKER. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Fort Rammekens. De Minister van O., K. en W. brengt ter algemeene kennis, dat 't voormalige fort Ramme kens, onder Ritthem, van 1 April tot 30 Juni gesloten zal zijn voor het publiek, met uitzondering van hen, die een kaart kunnen toonen, afgegeven door of na mens den directeur van het Rijksbureau voor de monumentenzorg te 's-Graven- hage of den burgemeester van Ritthem. Zoodanige kaart is uitsluitend geldig voor den oorspronkelijken houder en alleen tusschen negen uur des voormid dags en één uur vóór zonsondergang. Wegenverbetering op het eiland Tholen. Het schijnt thans op het eiland Tholen ernst te worden om in den desolaten toestand waarin de wegen, uitgezonderd de rijksstraatweg, verkeeren, verbetering te brengen. Het wegdek van den weg van Tholen naar Oud-Vossemeer zal afdoende her steld en verbreed worden. De geraamde kosten zijn f112.000. Ook het slechtste gedeelte van den weg van Sint Annaland naar Oud-Vossemeer zal over een lengte van 2% K.M. be straat worden, terwijl een zeer gevaar lijke bocht verwijderd zal worden. De geraamde kosten hiervoor bedragen even eens 112.000. Daar de betrokken gemeenten, n.l. Tho len, Oud-Vossemeer en Sint-Annaland in deze verbeteringen objecten van werk verschaffing zien, hebben zij besloten om aan de betrokken Waterschappen een jaarlijksche subsidie toe te kennen. Uit het Provinciale wegenfonds wordt 75 pet. vergoed. De plannen voor een nieuwen weg van Scherpenisse naar Stavenisse liggen reeds geruimen tijd gereed. De afdoende verbetering van dezen, op verscheiden plaatsen veel te smallen weg, is ge raamd op ongeveer f 300.000. Voor deze verbetering hadden de be trokken gemeenten ook hun financiëele medewerking toegezegd. Het waterschap van St.-Maartensdijk, dat het allergroot ste gedeelte van genoemden weg in on derhoud heeft, wenschte echter nog niet tot uitvoering over te gaan. VAN ZATERDAG 10 JUNI 1933, Nr 212 De besprekingen in de vergadering van de afd. Zeeland van Nederlandsche ge meenten, gisteren te Goes gehouden, wa ren wel een duidelijke illustratie van de moeilijkheden, waarvoor de gemeentebe sturen zich den laatsten tijd gesteld zien. Het bleek wel, dat de bestrijding der werk loosheid een der lastigste vraagstukken is, waarmee ook de plattelandsgemeenten hebben te worstelen. Maar ook is duidelijk geworden, dat aan een vlotte en billijke behandeling dezer zaak door het betrok ken departement veel ontbreekt. Het heeft er alles van, dat de grootste schreeuwers het eerst worden geholpen. En dit is een systeem, dat de Overheid zeker niet mag toepassen. De Pinksterdagen hebben, velen eens voor een oogenblik de zorgen doen verge ten. Dank zij het schitterende weer is er door ontelbaar velen genoten van zon en water, bosch en strand. Maar helaas kwamen al weer spoedig de nationale en internationale problemen be slag op ons leggen. Laten we, wat de buitenlandsche ge beurtenissen betreft, maar beginnen met de mooiste, n.l. de totstandkoming van het verdrag van vier. Eindelijk is het dan toch zoover gekomen en Woensdagavond konden de vertegenwoordigers van Italië, Duitschland, Frankrijk en Engeland hun paraaf onder het document zetten, waar over den laatsten tijd zoo veel te doen is geweest. Het pact, indien het wordt goedgekeurd door de verschillende parlementen, brengt geen onmiddellijke verlichting in den toe stand van onbehagelijkheid, waarin de wereld, en inzonderheid Europa zich be vindt. Alle moeilijkheden, waarmede men sinds den oorlog heeft te worstelen, blij ven onverminderd bestaan. Maar er wordt een weg door geopend, om de pogingen, welke tot dusver, zonder nochtans veel succes, in het werk zijn gesteld tot op heffing dier moeilijkheden, grooter kans op welslagen te geven. En daarover kunnen wij ons verblijden. Helaas is het met het ontwapenings- werk te Genève minder goed afgeloopen. Feitelijk is daar bitter weinig bereikt in de vele weken, die er met vergaderingen zijn zoek gemaakt. Men is dan ook Don derdag maar naar huis gegaan. Alleen Henderson, de voorzitter, heeft nog hoop, dat hij dezer dagen in Londen bij de kop stukken uit de hooge politiek wat meer zal kunnen bereiken. Maar of ze in Lon den tijd zullen hebben om naar hem te luisteren, is de vraag. Ér zijn weer andere problemen, die de aandacht vragen. Denk aan de betalingen aan Amerika. Hoe zal het daarmee gaan? België heeft alvast bericht niet te kunnen betalen. Maar zóó gemakkelijk zal het er wel niet afkomen. Duitschland heeft deze week weer ge toond, dat het er bijzonder gemakkelijke opvattingen op na houdt. Nadat de on derhandelingen met de andere landen over een transfer-moratorium waren mis lukt, heeft het eenvoudig-weg gezegd, dat het niet in staat is aan zijn verplichtin gen te voldoen. En daarom heeft het zelf maar de maatregelen genomen, die het noodig achtte. De andere landen, die van deze onmacht nog niet zoo overtuigd zijn, moeten dat maar voor lief nemen. Of ze dit zullen doen, zal nu blijken. Intusschen is nn weer de aandacht ge concentreerd op de Londensche conferen tie, die inderdaad van beteekenis kan zijn, als de goed wil bij de gedelegeerden aanwezig is. Laat ons God hadden, dat Hij Zijn zegen, van wien toch ook alle inter nationale arbeid afhankelijk is, schenke op dit werk. Vrij naar het Engelsch. 66) __o_ „Het kan eigenlijk geen vechten ge noemd worden, vader", zei Tom, zijn ge zicht zoo wendend, dat het volle licht er op viel. „Een van de jongens beleedig- de me; ik gaf hem een klap, toen gaf hij me dit, waarna ik hem neergeslagen heb en daarmee was het uit. Het is maar een krabbeltje." „Thomas, was dat Christelijk gedrag?" „Dat weet ik niet, vader. Het was school j ongensgedrag." De heer Channing kon een glimlach niet weerhouden. „Ik weet, dat het school jongensgedrag is, wat erg genoeg is en dat mijn zoon zich daartoe verlaagt, vind ik nog erger". „Als ik hem had gegeven, wat hij ver diende, had hij nog tien maal zooveel gekregen; en misschien zou ik het wel gedaan hebben ook, want ik was erg driftig, maar Gaunt kwam tusschen bei de. Als ik senior ben, zal ik een heel an der regime voeren dan Gaunt". t,0 Tom, Tom, was je weer driftig? Die drift van jou zal je nog eena in moei- GLXIV. Amice, Vele gemeenten in ons land en Mid delburg niet het minst worden in den laatsten tijd overstelpt met bloempjes- en speldjesdagen. Nog niet lang geleden werd in Middelburg zulk een dag gehou den door de Vereeniging „Volksonderwijs" ten behoeve van de propaganda voor de Openbare School. De collecte bracht niet al te veel op en men zal zeker zoo iets niet uit weelde doen, doch dit gaat toch wel wat ver. Bloempjes of speldjes ver- koopen ten behoeve van een school, „waaraan de natie gehecht is", en die nog zoo vaak door sommige gemeente besturen wordt voorgetrokken boven de bijzondere school getuige de driejaar- lijKsche rekeningen wier gelijkstelling met de openbare men nog wel eens poogt aan te vechten en die velen liefst morgen aan den dag zoo gaarne zagen verdwij nen, het is wel wat vreemd, ja zelfs wat vernederend. Dat de Bijzondere school vroeger en nog inzamelingen houdt voor haar voortbestaan, dit hoort zoo; docli dat de „Staatsschool" haar op dien weg volgt, het is niet te begrijpen, tenzij de voorstanders der Openbare school gaan inzien, dat particulier initiatief ook voor de Openbare school nog zoo slecht niet zou zijn en het een aanwijzing moet zijn, dat de Openbare schoolmannen er nog eens toe zullen overgaan bijzondere scho len in hun geest op te richten, vrij van Soc.aiistische, anti-nationale en republi- keinsche onderwijzers en invloeden. Intusschen is bij Kon. Besluit over wogen, dat in het algemeen een ruime toelating van het aantal bloempjes- en speldjesdagen bedenkelijke gevolgen kan hebben voor het belang der armenzorg, wanneer vereenigingen met beperkte taak en van betrekkelijk bescheiden opzet daar al te veel gebruik van maken. Alleen wan neer zulke collecten geen nadeel van be teekenis aan andere instellingen toebren gen of bijzondere omstandigheden de col lecte voor toelating in aanmerking doen komen, zouden ze kunnen worden toege laten. Doch, zooals vaak gebeurt, het houden, week op week, van dergelijke da gen brengt van het goede te veel. Hel wordt een nieuwe belasting. De belastingen gaan intusschen in op brengst sterk achteruit. In de vier eerste maanden van 1933 is ruim f 16 millioen minder ontvangen, dar, m de vier zelfde maanden van 1932. Waar moet dit heen? Gevolg hiervan is, dat ook de gemeenten minder ontvangen, dat de Rijksbelastingen nog meer zullen moeien worden verhoogd en de gemeentelijke evenzeer en dat de belastingdruk in hei algemeen ondragelijk wordt. Beperking van uitgaven, bezuiniging op allerlei ge bied wordt hoe langer hoe meer onaf wendbaar. Wanneer voor 1934 alleen door het Rijk een tekort wordt verwacht van minstens 120 a 140 miljoen en de op brengst der belastingen nog bovendien zóó terugloopt Eds thans het geval blijkt te zijn, zullen andere maatregelen moeten worden genomen door Rijk, Provincie èn Gemeente. Als men doortast kan werkelijk nog veel worden bezuiigd. Waarom moet b.v. Middelburg een Vervolgonderwijs hand haven voor een klein getal leerlingen, dat met kunst- en vliegwerk op het bestaande peil moet worden gehouden en dat der ge meente een kleine vijftienhonderd gulden kost, waarvan door het Rijk niets Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST üjkheden brengen. Waar ging de twist om?" „Dat vertel ik u liever niet, vader. Niet voor mezelf", voegde hij er aan toe, zijn -erlijke oogen onbevreesd naar zijn vader Achtend, „maar ik kan liet niet vertellen :onder meteen iets van een ander te ver- •aden, wat ik liever niet doe". „Na die duidelijke explicatie moest je naar eens wat warm water gaan halen oor je wang", zei mijnheer Channing. ,Ik zal later nog wel eens met je spre- .en". Constance volgde hem uit de kamer, vrijwillig op zich nemend voor het warme vater te zorgen. Even later stonden ze 'n Tom's kamer, waar deze zijn gezicht .viesch, terwijl Constance toekeek, toen Vrthur, die net van zijn kantoor thuis :wam, voorbijging, op weg naar zijn ngen kamer. „Hallo!" riep hij uit, „wat scheelt er lan, Tom?" „Er is herrie geweest!" antwoord)d|e Tom. „Ik wou, dat ik Pierce eens had 'tunnen afrossen, zooals ik wilde. Wat lenk je wel, Arthur? In de 3chool deed iet praatje de ronde, dat jij jij het >ankbiljet van Galloway zou gestolen heb- »en. Pierce heeft het in de wereld ge bracht; dat is te zeggen, hij en Mark Talloway samen. Mark is begonnen en Pierce heeft het zijne er aan toegevoegd en toen had je het lieve leven gaande. wordt terugbetaald? Gelegenheid om des avonds nog wat lager onderwijs te ont vangen is er te over en met eenigen goe den wil is dit zóó in te richten, dat een ieder daarvan desgewenscht kan profitee red Waarom moeten voor pl.m. 170 arm lastigen twee, zegge twee gemeentege- neesheeren worden in stand gehouden? Wanneer men bedenkt, dat onder deze i70 personen, nog verscheidene ongehuwds© zijn en men de daaronder vallende gezia- nen op 4 a 5 personen schat, dan blijkt het dat het aantal armlastigen, voor wier geneeskundige behandeling de gemeente heeft te zorgen, slechts 4 a 5 pet. van de totale bevolking bedraagt, gelijk reeds in den gemeenteraad werd gezegd. Moeten al die regelingen uit vroeger jaren, toen de gemeente Middelburg heel wat krachti ger was, wat hare finantiën betreft, maar gehandhaafd blijven, omdat het altijd zoo geweest is? Moet geen rekening worden gehouden met het feit, dat uit anderen hoofde het Gasthuis door de ge meente voor gezondheidszorg meer dan een halve ton gouds per jaar méér wordt uitgegeven als vroeger? Voor 1933 is de begrooting nog klop pend gemaakt, doordat men f 25000 uil de reserve van het Electriciteitsbedrijf heeft genomen en f 10000, uit die van het Gasbedrijf. Dit kan men niet meer herha len voor volgende begrootingen, „die", zeggen B. en W. op 1 Nov. 1932, „naar alle waarschijnlijkheid nog minder ge makkelijk sluitend kunnen worden ge maakt dan die voor 1933". Het is te hopen, dat de socialistische raadsfractie in den Middelburgschen Raad even helderziende zal worden, als hare zuster in den Zaandamsohen. die op 16 Mei 1.1. in den Raad deed verklaren, bij monde van den heer Plooyer, dat het voor de soc.-democraten geen aangename taak was de gewijzigde begrooting aan te nemen, doch dat zij zulks toch zouden aanvaarden, „omdat daardoor de arbei dersbelangen het best gediend worden". En mr Duys, de vroegere Zaandam- sche wethouder, schijnt de S.D.A.P., door het dreigen met de uitgifte van een door hem geschreven brochure, eenigszins de goede richting uit te willen dringen. De door hem aangeraakte problemen i het temperen van den klassenstrijd in de S.D.A.P. zijn reeds in partijbestuur en partijraad aan de orde gesteld. Zou van Zaandam het goede voortkomen? Vriendschappelijk groetend, t.t., METELLUS. MINISTER MARCHANT. Wij lezen in „De School met den Bij bel": „Er zit iets Amerikaansch in de wijze, waarop de Minister van Onderwijs zijn eigen Directeur-Generaal meebrengt, met een bezoldiging van f 15.000, die echter op de schatkist komen te drukken en het onderwijsbudget gaan bezwaren. Ik heb de stelling wel eens hooren ver kondigen, dat iedere nieuwe ambtenaar zijn geld opbrengt. Het is te hopen, dat dit hier niet het geval zelI wezen in deze vorm, dat deze f 15.000 gevonden worden door versterkte afvloeiing of door, al was het maar een tiende procent salarisver laging. Eén uiting in het door den Minister toegestane vraaggesprek doet eigenaardig aan. Hij, die slechts 1 Yi jaar lang nader met het onderwijsbedrijf heeft kennis gemaakt, prijst zijn afgetreden ambtsvoorganger. Dat begrijp ik. Doch wat ik niet begrijp is dit, dat hij onmiddellijk daarna durft spreken van de „chaotische" toestand op het departe ment, en dat hij zulks doet de tweede of derde dag, dat hij de Ministerszetel heeft ingenomen. Het is hekend, dat Mr Marchant zich snel kan oriënteeren. Doch dat hij in dit opzicht zóó begaafd was, dat was denk ik voor ieder ook politiek meelevend mensch een openbaring! Tegenover die mededeeling, die, begrijp ik het goed, de benoeming van Prof. Mr van Poelje moest rechtvaardigen, zullen allen, besturen en onderwijzers, die al vele jaren met het departement hebben samengewerkt, een heel andere ervaring stellen! Maar ik zou hét Pierce wel eens afge leerd hebben, als Gaunt er niet tusschen was gekomen". Een stilte, waarin men slechts het plas sen van het water hoorde, terwijl Tom zijn gezicht baadde. Na een poosje nam Arthur het woord op zoo kalmen toon, dat het bijna onnatuurlijk was. „Hoe is dat praatje ontstaan?" ..Mark Galloway zegt, dat hij Butterby met zijn oom erover heeft hooren spre ken. Butterby zou gezegd hebben, dat de diefstal alleen door Arthur Channing kon begaan zijn. Marks ooren moeten hem bedrogen hebben, maar het was een lage streek om zoo iets in de school rond te bazuinen. Zeg, Gonstance, is mijn gezicht nu schoon?" Constance ontwaakte uit haar over peinzingen om naar zijn gezicht te kijken. „Heelemaal schoon", antwoordde ze. „Hij droogde het, veegde zijn hemden Eif, keek eens even in den spiegel, hoe zijn overhemd er uit zag, dat gelukkig geen schade had opgeloopen, haalde een kam door zijn haar en ging naar beneden. Arthur sloot de deur en wendde zich tot Constance. Haar oogen zochten de zijne en haar lippen waren even geopend. Het vreeselijk vermoeden, dat in beiden den vorigen dag verrezen was, was nog niet uitgesproken, maar dat moest er nu wel van komen. „Gonstance, er staan ons moeilijkheden te wachten," fluisterde hij. „We moeten er ons op voorbereiden ze te dragen, hoo moeilijk de taak ook zal blijken. Wat ons of anderen ook boven het hoofd hangt, I van hem moet alle verdenking verre blij ven." „Wat voor moeilijkheden bedoel je?" vroeg ze. „De zaak is in handen van de politie gegeven; en ik geloof ik geloof," zei Arthur, die zijn stem nauwelijks in be dwang kon houden, „dat ze openlijk be handeld zal worden. Gonstance, ze ver denken m ij. De school heeft gelijk en Tom niet." Gonstance leunde tegen een ladekast om zich wat steun te geven en drukte de hand tegen het gloeiend gezicht. „Hoe weet je het?" „O, ik heb het uit verschillende kleinig heden opgemerkt. Jenkins bijvoorbeeld vertelde, dat Butterby vanmorgen bij hem is geweest en verschillende vragen over me gedaan heeft. Beter, dat ik verdacht word dan Hamish. God helpe me om het te dragen." „Maar het is zoo onrechtvaardig, dat jij voor hem zou moeten lijden." „Zou hij; schuldig worden bevonden, dan zou het de ondergang van ons allen zijn, want vader zou vast zijn betrekking verliezen. Die zou hij. zelfs wel kunnen verliezen, viel er ook maar de minste ver denking op Hamish. We hebben geea keus. We moeten hem dekken. Zul je flink zijn, Gonstance, als je hoort, dat ik beschuldigd word?" Gonstance verborg het gelaat in de handen, zich afvragend, of ze flink zou kunnen zijn. Had ze niet geweten, waar ze hulp kon vinden, dan zou ze er aan getwijfeld hebben; want haar liefde voor recht, haar gevoel voor rechtvaardigheid, waren sterk ontwikkeld. „O, hoe kon hij?" mompelde ze, „hoe kon hij het doen? Ar thur, is er geen enkele mogelijkheid, dat hij onschuldig is?" „Niet, dat ik weet. Niemand dan Ha mish en ik zijn alleen met den brief ge weest. Hij moet voor de verleiding bezwe ken zijn in een oogenblik van waanzin, wetend, dat het geld hem van eenige van zijn meest drukkende schulden zou af helpen, zooals het trouwens ook gedaan heeft." „Hoe durfde hij de kans op ontdekking loopen?" „Dat weet ik niet. Mijn hoofd bonst van het piekeren erover. Ik veronderstel, dat hij' er op gerekend heeft, dat de schuld wel aan de postbeambten geweten zou worden. Dat zou ook gebeurd zijn, had Galloway den brief niet achteraf nog gelakt. Wat jammer, dat Roland Yorke er met Hamish over gesproken heeft, dat er geld in den brief zat!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5