Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Vóór hei zonnebad „70"CRÈME of^rOUE practlsch 12 pet. korting op de goederen, die met bons worden betaald. Het is gewenscht deze korting niet uit sluitend op den winkelier of leverancier te doen drukken, doch een deel daarvan te doen verhalen op den fabrikant. Daar voor is noodig, dat degene, die de bons inwisselt, een bewijs van inwisseling ont vangt, dat kan dienen om bij den tus- schenhandel of fabrikant korting te er langen. Deze korting ware in maximum te stellen op 4 pet. van de te betalen re kening. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. Het jaarverslag over 1932. Aan het jaarverslag van bovengenoemde Kamer, gevestigd te Middelburg, ontlee- nen wij het volgende: In 1932 zijn 247 certificaten van oor sprong en andere verklaringen afgegeven of handteekeningen gelegaliseerd. In het handelsregister stonden op 31 December 1931 2450 zaken ingeschre ven, in 1932 zijn ingeschreven 85 en op geheven 69 zaken, zoodat het aantal inge schrevenen op 31 Dec. 1932 in totaal 2466 bedroeg. Van de gelegenheid om inzage of af schrift te verkrijgen van het in het han delsregister ingeschrevene is ook in 1932 weder geregeld gebruik gemaakt. Het aantal inlichtingen in 1932 be droeg 3549 mondelinge en 216 schrifte lijke. Verder bevat het verslag een uitgebrei de opsomming van de werkzaamheden van het bureau en van de kamer en een bijna geheel in mineur gesteld overzicht, van hetgeen op het gebied van industrie, handel, land- en tuinbouw, veeteelt, ver keer enz. in het gebied der Kamer voor kwam. Het aantal faillissementen van perso nen binnen het gebied der Kamer be- droeg in 1932 39, tegen 28 in 1931, 37 in 1930, 19 in 1929, 24 in 1928 en 40 in 1927. Van de personen in 1932 woonden 10 in Goes, 5 in Middelburg, 4 in Ierseke, 3 in Kapelle, 2 in elk der gemeenten Co- lijnsplaat, Nieuwerkerk en Souburg, en i in elk der gemeenten Arnemuiden Brui- nisse, Haamstede, Heinkenszand, Kerk- werve, Koudekerke, N. en St. Joosland, Nisse, Oosterland, Renesse en Vlissingen. Voetbal. Oostkapelle. Donderdagavond speeldo O. V. V. I een wedstrijd tegen Koudeker ke. Ruststand 10. Eindstand 51. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips), vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Protestvergadering van Polderbesturen. Gister werd te Axel een protestvergadering gehouden van polderbesturen tegen het voorstel van Ged. Staten om over te gaan tot de op richting van een uitwateringswaterschap Hulster en Axeler Ambacht. De vergadering besloot in een schrijven aan de leden van Prov. Staten o.a. ken baar te maken, dat er inderdaad reden tot klachten zijn over het slechte onder houd der uitwatering in de verschillende polders, maar dat het rijk daarvoor de verantwoording draagt, omdat dit de su- atie-penningen ervoor ontvangt en dus niet de polders. Deze vergadering was van oordeel, dat, indien de oprichting wordt doorgedreven tegen de wenschen van de betrokken pol ders, de zelfstandigheid van de polders in gevaar komt. Met alg. stemmen werd besloten Prov. Staten te verzoeken het voorstel niet aan te nemen. Middelburg. Zaterdag 17 Juni te drie uur zal op de algemeene begraafplaats alhier het grafmonument, dat op het graf van wijlen Dr J. de Visser wordt ge plaatst, aan de familie worden overge dragen. De Ghr. Muziekvereeniging „Oefe ning na den Arbeid" is voornemens van avond te half negen te vertrekken van den Buitentuin en met muziek de vol gende route te volgen: Sleperssingel, Ach tersingel, Wagenplein, Vlissingsche straat naar de Varkensmarkt om den directeur, dhr J. C. F. van Kamer, een serenade te brengen. Na afloop daarvan gaat het langs Gortstraat, Markt, Burg, Boogard- straat, Blindenhoek, Lange Noordstraat, Markt, Pottenmarkt, Langeviele, Dom- burgsch Schuitvlot, terug naar den Bui tentuin. Dhr J. C. Geervliet, kampioen van Zeeland in schoolslag zwemmen, is met ingang van 12 Juni benoemd tot chef badmeester en instructeur aan het nieuw te openen natuurbad „de Duinen" te Soest. Voor de Middelburgsche zwem- sport is het vertrek van dhr Geervliet een groot verlies. Het suppletiefonds „Draagt elkan ders lasten", welk fonds geheel Zeeland omvat, hield Vrijdagmiddag in het mili tair tehuis alhier zijn alegemeene verga dering. Het doel van dit fonds is om de leden, wier gezin getroffen wordt door de groote kosten van verpleging in het krankzinnigengesticht Vrederust financi eel te steunen. Volgens het verslag van den penning meerster over het afgeloopen boekjaar, bedroegen de ontvangsten f 2027,74 en de uitgaven f 1825,40, alzoo een goed slot van f 202,34, welk bedrag bij het uitstaan de kasgeld werd gevoegd, dat daardoor steeg tot f 1700,02 H. Aan een 12-tal per sonen werd financieels hulp verleend. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 1725 le den telt. Jammer, dat nog zooveel per sonen ve& Christelijke levensopvatting zich niet hebben aangesloten. Vooral in Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland zijn nog te weinig leden. Getracht zal worden om in alle gemeenten een per soon te vinden, die de belangen der veree niging voorstaat. De begrooting voor het volgende boek jaar werd in ontvang en uitgaaf vast gesteld op f 2130. De aftredende bestuursleden L. Melse, Serooskerke; J. Coumou, Zierikzee en I. Cappon, Breskens, werden herkozen. Goes. Onder leiding van den heer J. Schipper, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond vergaderden gisteravond al hier een aantal afgevaardigden van ker ken, jeugdorganisaties, Ghr. vak- en so ciale organisaties, teneinde op te rich ten een Prov. commissie van de cen trale voor werkloozenzorg door de ker ken. In zijn inleidend woord zette de heer Schipper uiteen het doel, dat deze cen trale zich gesteld heeft. Zij wil werkzaam zijn in het geestelijk en stoffelijk belang van alle werkloozen, dus niet alleen van de jeugdigen onder hen. Zij wil advies en leiding geven aan gemeentebesturen, ker keraden, jeugdorganisaties, sociale en vakbonden bij het werk onder de werkloo zen. Waar dat noodig is en in een groot aantal gemeenten wordt er nog wei nig of niets in bovenbedoelden zin voor de werkloozen gedaan wil zij den stoot geven tot dit werk. Deze arbeid moet dan als regel plaatselijk geschieden onder lei ding van vereenigingen of personen ter plaatse. Het is niet de bedoeling te werken te genover de landelijke organisatie (de neutrale), maar waar dat mogelijk is met haar samenwerking te zoeken. Dat kan b.v. waar het betreft vakonderwijs. Maar bij de algemeene ontwikkeling en ont spanning is het vaak noodig naar eigen, Christelijk beginsel te werk te gaan voor de Chr. werkloozen. Om dit werk der centrale waarvan de heer Schipper nog tal van mededeelin- gen deed te doen slagen is noodig, dat er provinciale commissies worden ge vormd. Tot de oprichting van zulk een provinciale commissie voor Zeeland werd gisteravond dan ook besloten. Tot voorzitter werd gekozen ds L. Nieuwpoort, Geref. predikant (H.V.) te Middelburg, tot secretaris de heer J. Lo- rier te Middelburg, terwijl mede deel van de commissie uitmaken: ds S. J. M. Huls bergen te Hoedekenskerke, ds M. Bons te Colijnsplaat, ds J. Hetebrii te Rilland ds A. Scheele te Kapelle, P. Janse te Biggekerke, A. de Lange te Goes en zoodra deze te Goes woonachtig zal zijn A. Vingerling, thans nog te Rotter dam. Voor Schouwen-Duiveland en Zeeuwsch- Vlaanderen zullen ook enkele vertegen woordigers worden gezocht. Besloten werd Goes als vergaderplaats aan te wijzen en zoodra het Bestuur een werkplan heeft opgemaakt weder te vergaderen. Krabbendljke. Met ingang van 16 Juni 1933 is de heer L. de Jonge, Rijksveld wachter Brig.-tit. verplaatst van IJsel- monde (West) naar hier. Schore. Het nieuwe vaandel van de plaatselijke zangvereeniging „Zang ver edelt", is gisteren bij monde van den voorzitter van het vaandelcomité, dhr W. M. Snoep, overgedragen aan genoemde vereeniging. De voorzitter der zangveree niging, dhr J. van Nieuwenhuize, sprak een woord van dank. Colijnsplaat. Loop der bevolking: Ingekomen: Arie Boogaarts van Alphen a. d. Rijn; Wilhelmina A. Sturm van Wissenkerke; Jannis M. Contant v. Oost burg. Vertrokken: Ja Ca van der Linde naar Kortgene; F. Staal en gezin naar Wasse naar; Cornelia Serier naar Den Haag. Kats. Loop der bevolking: Vertrokken: Marina C. Perrels naar Goes. Domburg. Dhr M. Reijnhoudt Jr, die als Raadslid heeft bedankt, wegens zijn be noeming tot administrateur bij het water leidingbedrijf alhier, zal opgevolgd worden door dhr M. Janse. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Rouveen, E. E. de Looze te Renswoude. Voor Den Bommel, A. J. Westra Hoekzema te Mijnsheerenland. Voor Groot-Ammers, H. H. van Ameide te Ouddorp Voor Kampen, C. B. Holland, te Putten. Geref. Gemeenten. Tweetal te Dinteloord, R. Kok te Vee- nendaal en J4 Fraanje te Barneveld. Beroepen te Leiden, M. Heikoop, te Utrecht. Prof. Dr H. H. Kuyper. Naar de „Standaard" verneemt, is de toestand van Prof. Dr H. H. Kuyper, die in het Diaconessenhuis te Haarlem een operatie heeft ondergaan, bevredigend. Generale Synode Geref. Kerken. De Part. Synode der Geref. Kerken van Friesland-Noord, heeft ge kozen tot afgevaardigden naar de Gene rale Synode van Middelburg, als primi de predikanten Dr W. A. van Es te Leeuwarden en Ds J. P. Klaarhamer te Dokkum en de ouderlingen Y. Baumfalk te Metslawier en A. v. d. Wal te Har- lingen. De Part. Synode van Friesland- Zuid: de predikanten Ds D. P. Koopmans te Beetsterzwaag en Ds K. Minnema te Garijp en de ouderlingen A. Borkent te Heerenveen en J. Veerstra te Cornwerd. De Part. Synode van Gelderland: de predikanten Dr G. Keizer te Rheden- De Steeg en Ds J. Douma te Arnhem en de ouderlingen W. v. d. Bom te Zwartebroek en F. W. Wielenga te Apel doorn. lAlgem. Synode der Ned. Herv. Kerk. Predikantstractementen. Op de buitengewone vergadering der Algemeene Synode voor de hoogleeraars- benoeming is op 9 Mei een tweede ge volgd, gewijd aan een door de Algemeene synodale commissie ingediend voorstel tot wijziging van art. 1 c van het regle ment op de predikantstractementen. Dit voorstel is door de algemeene synodale commissie overgenomen van den raad van beheer en strekt, om in genoemd artikel het bedrag der verhoogingen ad f 160 te vervangen door f 120. De president verwelkomt drie afge vaardigden van den raad van beheer, te weten de heeren Eilerts de Haan, Mr H. E. Cost Budde en Mr H. M. J. Wagenaar. De heer Eilerts de Haan treedt in een uitvoerige beschouwing over de bedoe ling van het voorstel. Men moet wel on derscheiden tusschen vermindering van de verhoogingen, vermindering van het minimum-traktement en vermindering van de aanslagen. Het kan zijn, dat deze laatste zullen moeten worden verminderd, maar dat kan eerst later voor elke ge meente afzonderlijk worden berekend. Dan zal een gedeelte van de verlaging der verhoogingen kunnen komen ten bate van de kerkvoogdijen 'en een ander ge deelte ten bate van de centrale kas. Na uitvoerige bespreking besluit de Synode het voorstel voorloopig aan te ne men. Het zal aan de classicale vergade ringen worden gezonden ten fine van ad vies. Evenzoo aan de provinciale kerkbe sturen, die daarover in buitengewone vergadering hun consideratie moeten ge ven. Daarna komt het weer in de Synode van 1934 ter tafel. Zondag 11 Juni. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Visbeek van Vlissingen, av. ds de Vries. Wilhelminadorp vm. ds Homburg, nm. geen dienst. Wemeldinge vm dhr Overgaauw, nm. dr Schmidt. Kapelle vm dr Schmidt, nm. geen dienst. Koudekerke vm ds Visser te Okkenbroek, 2 u. ds ten Kate (Voorber. H.A. en H. Doop). !t Zand vm. ds ten Kate, 6 u. ds Visser. Geref. Kerken. Wemeldinge vm. en nm. cand. Becker. Geref. Gemeenten. Borsselen vm., nm. en av. leesdienst. Rilland vm., nm. en av. ds Barth. Kloetlnge. Geslaagd voor Wegentechni cus „P.B.N.A." te Arnhem de heer D. de Jager, alhier. De heer D. H. Q u i s t, voorheen te Goes, thans te Semarang is geslaagd voor het examen-hoofdakte. Nieuw soort slangen. In de omgeving van Sallingen (Gr.) zijn den laatsten tijd slangen aangetroffen van een soort, die, voorzoover bekend, in Neder land nog niet eerder zijn opgemerkt. Zij hadden de grootte van een adder, doch de teekening op den rug week veel af. Margarinesmokkel. Gister morgen werd door de motorbrigade der Haarlemsche politiecontrole op de mo tor- en rijwielwet gehouden. Op de Amsterdamsche Vaart te Haarlem hield de brigade o.a. een vrachtauto aan, bestuurd door den 20-jarigen koopman J. B. B., uit Aalten. By nader onderzoek bleek, dat de wagen, waarvan de remmen in minder goede conditie waren, ongeveer 2500 K.G. gesmokkelde margarine bevatte. De bestuurder verklaarde, dat de auto geladen was met fruit en niet te weten, dat de lading uit margarine bestond. Auto en lading zijn door de politie in beslag genomen en tegen den bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. De hoed en de noodrem. De zer dagen werd do trein, die om 19.20 richting 's Bosch uit Waalwijk vertrekt, 'ter hoogte van de Putstraat aldaar plot seling tot staan gebracht, doordat eraan de noodrem was getrokken. De reizigers keken met verschrikte gezichten uit de ramen, toen opeens een portier werd opengerukt en een reiziger, zoo vlug de beenen hem dragen konden uit den trein stoof, langs de spoorbaan holde, om en kele oogenblikken later met zijn hoed, die hem van het hoofd was gewaaid, terug te keeren. Het verlies van zijn hoofddek sel was voor hem aanleiding geweest om door middel van de noodrem den trein tot stilstand te brengen. Deze ongewone i gebeurtenis bracht in een minimum van tijd heel wat volk op de been, van links en rechts kwamen de menschen aange fietst en gerend, niets anders denkende, of er was een ernstig ongeluk gebeurd. Toen men echter op de plaats „des on- heils" was aangekomen, zette de trein zich weer in beweging. Hoogstwaarschijn lijk zal die ruk aan de noodrem den be- wusten reiziger duur te staan k, men, daar de treingeleider er misschien anders over denken zal dan de bezitter van den hoed. Weer een smokkelauto te Haarlem aangehouden. Donder dagmiddag heeft de Haarlemsche politie een groote vrachtauto aangehouden, welke geladen was met 7600 K.G. suiker, die frauduleus uit België was ingevoerd. De aanhouding geschiedde op aanwij zing van de douane-autoriteiten te It- tervoort, bij Roermond, waar de auto des morgens was gepasseerd. Daar het num mer opgenomen kon worden, bleek, dat de auto eigendom was van een Haarlem mer. De scherpe controle van de Haar lemsche politie had het gevolg, dat des morgens een auto met gesmokkelde Duit- sche boter werd aangehouden, 's Middags ontdekte men op de Zomerkade, de auto, waarvan de aanhouding door de douane was verzocht. Het voertuig bleek geladen met 76 balen suiker van 100 K.G., afkomstig van de Sucrerie-centrale te Wanze, in België, waar zij gekocht waren door een Haar- lemschen winkelier. Behalve deze laat ste waren ook de eigenaar van de auto, de expediteur S. en nog eenige personen uit Haarlem, Amsterdam en IJmuiden in de affaire betrokken. Reeds zijn eenige personen gearres teerd en hebben een bekentenis afge legd. In totaal is 2400 gulden aan invoer rechten ontdoken. De auto en de suiker zijn in beslag genomen. Geen halve maatregel. In de gisteren gehouden vergadering van den raad van Didam werd de gemeente- begrooting 1933 behandeld en vastgesteld. De post salaris burgemeester werd overeenkomstig een voorstel van de meer derheid van B. en W. van f4500 terug gebracht op f 615, omdat de burgemeester tegen het verlangen van den raad in toch was herbenoemd. Van den datum der herbenoeming af wenscht de raad geen salaris meer uit te betalen. Moordaanslag. Naar aanleiding van een geschil over turfgraven werd de landbouwer F. Blauw te Eursinge, ter wijl hij in de schuur van zijn woning werkzaam was, onverwachts met een mes in den rug gestoken door den landbou werszoon H. D., aldaar. B. liep een ernstige wonde op in den linkerschouder. Hevig bloedend wist hij zijn aanvaller te ontvluchten. Het slachtoffer werd, na voorloopig te zijn verbonden, per ziekenauto vervoerd naar het ziekenhuis te Hoogeveen. D., die na zijn daad nog een mislukte poging deed om zich van het leven te berooven, werd door de politie in arrest gesteld. Kinderlijkje gevonden. In den avond van 8 Juni is in het Merwede- kanaaJ, nabij de Diemer, onder de ge meente Diemen, drijvende gevonden het lijkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht, de hals dichtgesnoerd met dun bindtouw. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 9 Juni 1933. Oplichting. F. G. L., 23 jaar, koop- man te Kamperland, gemeente Wissen kerke, thans in voorarrest, had zich te verantwoorden wegens oplichting. Verd. was op 7 Februari 1.1. te Middelburg gekomen by zekeren K. Meertens Jr en had dezen gevraagd of hij met hem in relaties wilde treden, daaraan toevoegen de dat hij (verdachte) een agentuurzaak wilde stichten met reizigers die hij ieder f250 als borgstelling zou laten storten, dat hy als borg voor een geldsbedrag van f 1000 zou stellen een zekeren Mar- cusse uit Kamperland. Door deze mede- deelingen welke in strijd met de waarheid waren is genoemde Meertens bewogen aan verdachte af te geven: eenige doozen havermout, maizena, custard powder, kin dermeel, tezamen voor een geldsbedrag van f 54 70. Vervolgens was verdachte by een ban kier te Middelburg gekomen en had dezen medegedeeld, dat hy een bankrekening wilde openen, dat een zekere Gilissen en Felius ten zijnen behoeve f2000 zouden storten en dat dit zeer spoedig zou ge schieden, dat hij daarom een cheque boekje van f200 wilde hebben Door voornoemde verhalen welke onwaar ble ken te zyn werd de bankier bewogen aan verdachte een cheque-boekje af te geven ten bedrage van f200. Verdachte, door den President onder vraagd, erkende de hem ten laste gelegde feiten. De Officier van Justitie is van meening, dat het eerste ten laste gelegde feit niet kan worden gehandhaafd, doch vindt dat het 2e feit vast staat. Verdachte is geen onbekende by de Justitie en de Officier vordert 4 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. De verdediger van verd., Mr Zaaijer, is van meening, dat niets bewezen is en vraagt vrijspraak met verdachte's onmid dellijke invrijheidstelling. Aan dit laatste verzoek voldeed de Rechtbank. Verduistering C. P. H., 59 jaar, handelsreiziger te Middelburg, thans in voorarrest, stond terecht wegens verduis- tering van verschillende kunstvoorwer pen en wel een Zeeuwsche huifwagen en eerst de huid inwrijven met Va* „Zij"-crême of „Zij"-olie. Dot voorkomt zonnebrand en V Uw huid wordt tevens ïsl'Of prachtig gebruind. C |n prijzen van 20-/5 cf. een vyftal wapens van verschillende ste den, -welke voorwerpen hij ten verkoop had ontvangen van W A. Abeleven te Sou burg, en waarvan hy de opbrengst na verkoop moest afdragen aan genoemde A. Een en ander is niet geschied, want verdachte heeft de opbrengst der voor werpen ten eigen bate aangewend. De fei ten waren gepleegd in 1932 en 1933. De getuige Abeleven verklaarde, dat verdachte bij hem was gekomen teneinde genoemde voorwerpen voor hem te ver- koopen. Getuige heeft aan verd. nog 15 gld voorschot gegeven. Verdachte door den President onder- vraagd, zegt, destijds zijn hotelrekening in Amsterdam niet te hebben kunnen be talen, waarom de hotelhouder de voor werpen in onderpand had gehouden. De Officier van Justitie aan het woord kamende is van meening, dat de verduis tering vast staat. Verd. is reeds 6 maal yeroordeeld. Hij gaat maar steeds door met oplichten en verduisteren. De Offi cier eischt 6 maanden gev. straf. De verdediger van verd., Mr Zaaijer, zegt, dal verd. de feiten heeft gepleegd doordat de omstandigheden dat meebrach ten. De man moest toch leven en het gaat om een klein bedrag. Verd. staat op het punt om te trouwen en zou een betrekking kunnen krijgen. Wanneer hij ©en voorwaardelijke veroordeeling krijgt heeft hy nog een kans zijn leven te be teren. De Officier repliceerende, zegt, dat ver- dediger verdachte niet zoo goed kent als hy. Verschillende firma's in Middel- burg hebben alles met hem geprobeerd, maar er komt niets van terecht. Spr. blijft by zijn requisitoir Wegens het gewoonte maken van koopen en niet betalen, had zich te ver. antwoorden A. B., 30 jaar, koopman te Goes. Verdachte had in Maart 1933 bij een 14-tal landbouwers groote partyen (aardappelen gekocht en had thans nog geen cent van het door hem gekochte betaald. Verdachte door den President onder, vraagd, erkent de hem ten laste gelegde feiten. Hij heeft de aardappelen verzonden naar Amsterdam en na aftrek van de kos ten was er niets overgebleven. Verd. geeft toe, dat hij de verkoopers beloofd had, spoedig te zullen betalen. Verd. ver- klaart niet in staat te zijn geweest om aan zijn verplichtingen te voldoen. De Officier van Justitie meent, dat de feiten vast staan. Verdachte koopt maar scheepsladingen aardappelen, gaat naai Amsterdam en betaalt niets en niemand. Was het nu maar by één schip gebleven, doch hij gaat maar steeds door. Verd. maakt er een gewoonte van om niet te betalen. Hij is reeds meermalen veroor deeld geweest en heeft volgens den Of ficier, geen gunstige reputatie. De Officier eischt 3 maanden gev. straf. De verdediger van verd.^Mr Zaaijer, zegt, dat verd. de aardappelen kocht voor 1 cent per kilogram en verkocht voor 2 ct. Verd. heeft een pakhuis moeten hu ren en veel onkosten moeten maken. Het oogmerk om niet te betalen heeft volgens pleiter, niet bij verd. voorgezeten. Hij verzoekt de Rechtbank verdachte vrij te spreken. J. H. D., 24 jaar, bode te Koudekerke, verdacht dat hij in 1932 in het Arron dissement Middelburg, geldswaarden van f 30, f 74,55, f 16,38 en f 16,62, welke bedragen hij moest afdragen aan het Nieuwe Bodehuis te Rotterdam, weder rechtelijk zich heeft toegeëigend. Eisch 3 mnd. gev. straf. S. P., 21 jaar, slager te Souburg, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens oplchting werd veroordeeld tot 1 mnd gev. straf. Eisch: bekrachtiging van het verzet. G. v. S., 55 j., garagehouder te Goes, was in hooger beroep gekomen tegen ten vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens een rijwielpad anders berijden dan per rijwiel en als bestuurder van een motorrijtuig daarmede rijden over een weg op zoodanige wijze dat de veilig heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht, werd veroordeeld tot een geld boete van f50 of 25 d. h. Eisch: bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. De Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Hulst was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter inz. R. F. v. H., 60 j-, landbouwer te St. Jansteen, die terecht had gestaan wegens het als erkend be langhebbende niet bijhouden van registers en rapporten inz. de Crisis Zuivelwet. In deze zaak was de Ambtenaar O.M. niet ontvankelijk verklaard in zijn vordering. Eisch: vernietiging van het vonnis waar van hooger beroep en veroordeeling van verdachte tot f 10 of 10 d. h. Hooger beroep. Door den Amb tenaar van het O. M. bij het Kantonge recht te Hulst is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den kanton rechter inzake E. G. van C., directeur N. C. B., te Hulst, verdacht van over treding van de Tarwewet, waarbij de Ambtenaar van het O. M. niet ontvanke lijk i« vefklaard.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2