Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken len, welken ten jm den prijs van rigdamme, den prijs van den he voeiöbalver- gebooin, welke P. Verhage. one ronden is 15 ringen; 2c P. sule met 10; 4e. ie. J. Reynierse it 8; 7e. J. Ce- loten met 7; 9e. Wisse met 6; iet 4 ringen. lerij alhier was 16 punten; 2e Pagter, 11 p.; 5e G. Koole, 7e A. Kluyf- |o, 9 p.; 9e W. isser, 8 p.; lie Koole 8 p.; |Jan Brasser, 7 p.; 16e Janus |elemaker, 6 p.; Ie J. de Potter, •t 5 p.; 21e P. [anse, 5 p.; 23e Verhage, 4 p.; A. Reijnierse, 28e A .Janse, 3 p.; 30e A. Kluyfhout, 2 i.; 33e G. Wio- iPotter 1 p. [en Burgemees- met 4 van de |r J. Koole Jz. baron van der |gen burgemces- rerd gewonnen door G. Koole in heer Dert to 2 ringen door [epel kwam met :er. lerde de ge- [ededeeling ge- besluit, intrek- lii 'inzake onbo- |21 woningen in te treden (kos- entraal archief- algemeen hulp- .R. zijn er niet beter op deze Laten wij doen weken tevoren dan heeft men loet men in ver bureau terecht |i, die er lid van en W. wordt stemmen, tegen |liet wordt voor verschillende Jjpen tot verrui- ie wegen; goed- pn der Raads- Idrag van f 160 |den zal worden het aantal aan- aittingen en het is niet precies te voeren kun- I. Dhr De Kroo pn een vergade- Jda is zoo zwaar (tig aan. Jjn houding van In en zegt, dat nediespel is ge- Irier (A.R.) zegt Vastgesteld voor Igaderingen zijn (eerdere te hou den wij te doen llieke kas. Dit is fet is een dienen llang. Het voor landen van B. en half voor- velijks het huis J begon weer te [te schreeuwen, op zijn sopha Inning was niet Ince wel; Lady ers zouden den jen, daarom was laalf uur naar In gezicht", riep hij uitgevoerd?" [ine ezel", ant- zakdoek weer daar het een Izaak nog erger, len zich scherp „Het is maar rpe oogen en ze van de verwon- ^ebt gevochtenI zei mijnheer Iten?" vroeg hij, le kamer door kwam staan. dat ik je ge ldt vervolgd.) De voorwaarden voor de overeenkomst met de gemeente Middelburg, tot gebruik van brandbluschmateriaal, worden vastge steld. Intrekking onbewoonbaarverklaring B 48. Dhr Vermeulen is in hooger beroep gegaan bij 'Ged. Staten. B. en W. stellen voor overeenkomstig dat advies deze onbe woonbaarverklaring in te trekken. Aldus besloten. Comptabiliteit. Dhr Lorier zegt, wij kun nen dat niet goed nagaan en zouden gaar ne meerdere gegevens hebben. De voorzit ter meent dat men bet precies kan na gaan. Dhr Lorier bestrijdt dit en spreekt over de wenschelijkheid om eene finantieele commissie in 't leven te roepen. Dhr Sanderse meent, dat de bezuini- gingsdrang oorzaak is van de verschillen de wijzigingen in de begrooting. Dhr De Kroo zegt de post werkloozen- zorg is een zaak, die wij voldoende moe ten kennen wat de uitgaven betreft. Wij krijgen te weinig inlichtingen. Spr. wijst op het werk in den Meijnesweg. Als raads- f lid wordt men gevraagd door de werk bazen en wij kunnen niets anders zeggen dan dat oo'k wij het niet weten. De voorzitter zegt, B. en W. doen in deze zaak wat zij kunnen. Hel is zeer moeilijk om werkobjecten te vinden. Ook de Raad weet ons dienaangaande heel weinig aan te wijzen en wij moeien han delen. Dhr Lorier zegt de Raad is bereid om mede verantwoordelijkheid te dragen, mits men de noodige inlichtingen 'krijgt. In ver schillende andere gemeenten krijgt men wel de nood'ige inlichtingen thuis ge stuurd. Dhr De Kroo zegt het is geen pietluttig heid, maar het gaat om een post van ruim f 7000. Na enkele toezeggingen enz. wordl de post comptabiliteit goedgekeurd. Hierna pauze. Na heropening komt punt 9 der agenda, wijziging art. 7 der bouwverordening. Voorstel B. en W. luidl (raadsbesluit 12 Deo. 1932): Het is ver boden woningen op te richten anders dan aan straten en in of met toestemming van B. en W. achter de rooilijn, welke door den gemeenteraad is aangewezen. Voor het bouwen van boerenhofsteden en villa's is deze verbodsbepaling niet van toepas sing. B. en W. kunnen in verband mei de ligging van deze in de tweede alinea genoemde gebouwen nadere eischen stel len. Aldus besloten. Rijwielpad duinen. Ten aanzien van hel verzoek van de vereeniging Rijwielpad Walcheren merken B. en W. op, dat hij den voorzitter in vorige zomers herhaal delijk klachten inkwamen over hinder ver oorzaakt door rijwielen, die geplaatst wer den tegen de draadafrastering 'bij de Vijg eter. Rijwielen worden daar dikwijls in rijen tegen elkaar geplaatst, waardoor de passage wordt bemoeilijkt, soms zelfs on mogelijk gemaakt. Daarom stellen B. en W. voor aan ge noemd adres te voldoen en te besluiten tot een nieuw art. 14a van de algemeene politieverordening voor deze gemeente. Aldus aangenomen. Steunregeling voor werkloozen. De heer Sanderse mist tot zijn spijt het advies van de contact-commissie. D'it was toegezegd. Het is zeer bevreemdend daar weth. Stoppels voorzitter dier commissie is. De voorzitter zegt, tot mijn spijt blijkt het niet bij de stukken ter inzage gelegen te hebben, het behoort er bij. Het stuk wordt gehaald en voorgelezen en lokt zeer ■breede bespreking uit. Er wordt door de Contact-Commissie aan B. en W. voor gesteld om tweeërlei steunnormen te heb ben. Mede wordt geadviseerd om de eerste f2 bijverdienste niet voor aftrek in aan merking te brengen. Dhr De Kroo zegt, de Contact-Commis sie is begin Maart bijeen geweest en heeft dadelijk aan B. en W. geschreven en ver zocht om advies, doch tot heden is geen antwoord ontvangen. Als lid der Contact- Commissie spreek ik daarover mijn spijt mit. Ik heb over dit stuk met den secre taris gesproken en deze heeft mij toege zegd om er met u over te spreken en hel hij de stukken ter inzage te leggen, doch het is niet gebeurd. De Contact-Commissie meent, dat iemand, die zich van groen to en melk enz. kan voorzien, door eigen in spanning er ietwat anders voorstaat dan een industrie-arbeider, die ook deze groente en melk moet koopen. Daarom meenen wij, dat er verschil moet zijn. De voorzitter zegt, B. en W. gaan ac- coord om van die f 2 geen aftrek te doen plaats 'hebben, doch B. en W. gaan niet accoord met de tweeërlei loonnormen. Dat u geen antwoord hebt ontvangen, ligt in de lijn, omdat ze als contact-commissie wel adviseert aan B. en W., doch B. en W. blijven vrij om al of niet van het advies gebruik te maken. Dhr Sanderse zegt, het is onbegrijpelijk dat er geen minderheid in B. en W. voor de tweeërlei loonnormen is. De voorzitter dier co^issie, weth. Stoppels, heeft zich blijkbaar niet doen gelden. De industrie- arbeider heeft voor zijn verschillende ver zekeringen betaald, wat ook de gemeente ten goede 'komt. Ook hiermede kan liet goed recht der tweeërlei steunnormen be wezen worden. Het is door de Contact commissie met algemeene stemmen aan genomen. Hij wil het loon voor landarbei ders op f 8 en voor de industrie-arbeiders OP f 12 bepalen. De voorzitter zegt: wij hebben reeds een verschil in steunregeling tusschen onge organiseerden en georganiseerden. De georganiseerden krijgen reeds f 1 per week ®eer. Als gemeente hebben wij een gun- stige steunregeling. Wij kunnen geen steunregeling geven, die een weelderig leven toelaat. Aan het Ministerie wil men ons geen regeling toekennen als in Sou burg. De loonen in werkverschaffing moe ten hooger zijn dan de steunregeling. Dhr De Rijke is voor de tweeërlei steun regeling. Spr. wil beginnen met f 7 en f 9 per week inplaats van f9 en f 11 per week. Dhr De Kroo zegt, dat deze zienswijze ook leeft bij de Contact-commissie. De voorz. zegt: wij krijgen dus vier groepen en dan krijgen wij een loonrege ling van f 7, f 8, f 8 en f 9. Dhr Moes begrijpt niet, dat onze land arbeiders, die altijd minder in positie zijn geweest dan de industriearbeiders, nu ook maar minder moeten gehouden worden. Men moet de emolumenten van een veld- arbeider niet te hoog schatten. Dhr de Rijke wil het zoo brengen, dat de industriearbeider f 1 per week racer ontvangt en dan wordt het f 6, f 7, f 8 en f9 per week. Dhr Contant zegt: de gemeente bestaat uit meer menschen dan arbeiders. Er wordt ook door anderen dan arbeiders in onze gemeente geleden. De kosten van de steun zijn groot, en ik moet waarschuwen voor de moeilijkhe den die ons dienaangaande wachten. Het voorstel van B. en W. is juist ten behoe ve van de landarbeiders. De voorz. meent ook, dat de landarbei der meer erkenning verdient. Dhr Jasperse meent dat door de ver schillende voorstellen der contactcommis sie geen meerdere uitgaaf wordt gevraagd. Dhr Sanderse pleit voor f 11 en f 10. Dhr Contant geeft cijfers over werk verschaffing en zegt: nu kost het f 1500 per maand en met de verhooging die do A.R. willen zal het f2000 kosten. Het voorstel de Rijke om het te brengen op f6, f7, f8 en f9 wordt met 6 tegen 5 stemmenaangenomen en mitsdien de tweeërlei loonnormen, overeenkomstig ad vies contact-commissie vastgesteld. De voorz. zegt: dit besluit zal den Mi nister worden toegezonden ter goedkeu ring. De kwestie van het strand komt nu aan de orde. Hierover is een verzoek ingekomen van B. en W. van Vlissingen, n.l. om voor ingezetenen dier gemeente verlaging van tarieven toe te kennen of een terrein tot de „Vijgeneter", gelegen tegen liet Vlis- singsche strand, een nadere regeling ten gunste van Vlissingen te treffen en voor de werkloozen een verminderd tarief toe te staan.. Alsnu wordt hierover eerst in een ge heime zitting gehandeld. (Slot volgt.) Arnemuiden. Met ingang van 13 Juni a.s. is benoemd tot tijdelijk onderwijzr aan de O. L. school alhier dhr Melisse, thans onderwijzer op wachtgeld te Klun- dert. Deze benoeming staat in verband met de ziekte van den onderwijzer, dhr Iz. Krijger te Zierikzee. Het met 4 tegen 2 st. genomen raads besluit om het sluitingsuur der café's ge durende den zomertijd te wijzigen en waarover de A. R. en S. G. kiesvereni gingen een schrijven gericht hebben aan Ged. Staten om aan dit besluit hun goed keuring niet te verleenen, blijkt thans reeds van kracht te zijn, gezien liet slui tingsuur der café's op de Pinksterdagen. Thcilen. Naar wij vernemen zullen de zen zomer de oesterputten van „Bona Fides" niet meer worden opengesteld voor het publiek om te zwemmen. Door de be volking wordt dit algemeen betreurd, daar het voor kinderen een prachtige gelegen heid was om de zwemsport te beoefenen en er absoluut geen gevaar bestond. Kortgcne. Woensdagavond vergaderde de Gemeenteraad. De waarn. burgemees ter, dhr L. J. Dorst, is wegens ziekte ver hinderd de vergadering bij te wonen. Voorzitter de tweede wethouder lx. Boot (Stk. Geref.). Verder zijn alle leden ann- wezig. Ingekomen is een schrijven van Mevr. de wed. Schuilwerve, waarin ze den Raad dank zegt voor de vele blijken van mede leven en medewerking vóór en tijdens do ziekte en het overlijden van baar man ondervonden. Het bekende schrijven van Poortvliet wordt voor kennisge/ing aangenomen. Het dagelijksch besiuur der Z. L. M. vraagt om subsidie van f 371,79 voor land- bouwhuishoudonderwijs, waarvan aan do gemeente een bedrag van f 240 terug komt, zoodat er plm. f 130 subsidie voor gemeenterekening komt, waarvan dan weer tegemoet komende bijdragen komen van andere gemeenten, zoodat de gemeen te hier geen strop aan kan hebben. Dhr Salomé oppert bezwaren om een gemeentelokaliteit te geven. Dhr Holle- stelle zegt, dat er in een vorige vergade ring overwogen is om de gymnastiekzaal niet meer af te geven. Spr. stelt voor eerst de lesuren van de te openen landbouw- huishoudkundige cursus aan te vragen. Wegverbetering en wijziging in de be grooting 1933. Zoolang de weg Kortgene- Geersdijk niet provinciaal is, komen de lusten en lasten op rekening van de ge meente Kortgene. De begrooting wordt door een post van f 847,05 aan werkloon gewijzigd. Benoeming van een secretaris. De voor zitter stelt voor de deuren te sluiten. Dhr Salomé vraagt, waarom dit gedaan moet worden. Daarna geheime zitting. In de daarna weer openbare vergade ring stelt dhr Salomé voor, om een secre taris te benoemen, nadat er een burge meester benoemd zal zijn. Dit wordt aan genomen. Benoeming van een wethouder. Op voor stel van B. en W. wordt een tijdelijke wethouder benoemd. Bij de eindstemming krijgt dhr De Looff 4, en dhr Salomé 2 stemmen. Dhr De Looff neemt zijn benoe ming aan. Bij de rondvraag vraagt dhr Salomé, waarom de muziekvereeniging eerst wel en daarna weer geen toestemming kreeg om een concert te geven op Hemelvaarts dag. De voorzitter zegt, dat het concert ook op een anderen dag gegeven kon wor den. Dhr Salomé vraagt, of er hier sprake is van macht of van machtsmisbruik. Dhr Wolse noemt het „een unicum". De schietvereeniging „Willem 111" vraagt om subsidie voor het in orde bren gen van haar afgekeurde baan. Dhr Wol- se wil eerst prae-advies van B. en W. Tcrneuzen. Te Wassenaar is in den ouderdom van 66 jaren overleden dhr A. M. M. Nolet, gep. luit. ter zee. le klasse en oud-rijkshavenmeester alhier. Voetbal. Afd. I. Goesche Boys 2Kats 14. Afd. II. Kapelle 2Wolfaartsdijk 12. Hansw. Boys 2Nieuwdorp 45. Afd. III. Kruiningen 2Kapelle 1 07. Ierseke 2Rilland 2 21. Wedstrijd programma 10 Juni. Afd. I. WissenkerkeGoesche Boys 2. Afd. II. 's-Heer Arendskerke 2Ka pelle 2; WolfaartsdijkHansw. Boys 2. Afd. III. Wemeldinge-Ierseke 2; Wit- ZwartKruiningen 2; Kapelle 1Waar de. Alle wedstrijden vangen aan te 7 uur. Kortgene. De voetbalvereen. D. V. O. organiseert dit jaar wederom internatio nale wedstrijden. Ditmaal zullen ontmoe tingen plaats vinden tusschen twee D. V. O.-elftallen versterkt met eenige spelers uit naburige vereenigingen, en twee elf tallen van de voetbalclub P. C., B. W. B. uit Antwerpen. De juiste datum voor deze wedstrijden is nog niet bepaald, doch zal zeer waarschijnlijk einde Juni of begin Juli zijn. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van D. V. 0. tevoren met bei de versterkte D. V. O.-elftallen oefenwed strijden te spelen tegen twee sterke Z. V. B.-elftallen. Scircioskerke (W.). Een combinatie van U. D. I's 2de en 3de elftal speelde derde Pinksterdag een wedstrijd tegen Middel- burgsche Boys. Ruststand 40; eindstand 61 in het voordeel van U. D. I. Te Wissenkerke speelde een U. D. I. -elftal een uitwedstrijd. Het team was samengesteld uit 5 spelers van U. D. I. 1 en 6 van het tweede elftal. Bij de rust was de stand 11 en de eindstand 15. IJ. D'. I. keerde dus huiswaarts met een mooie medaille. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Veenendaal I. Kievit te Baarn. Te Leerbroek, Jhr E. L. W. M. Hoeuft van Velzen. Te Hoevelaken, J. E. Klomp te Ede. Goes. Op Vrijdag 7 Juli 1933 a.s. zal in de Geref. Kerk te Goes de 13de Zeeuw- sche Diaconale Conferentie worden ge houden. Als adviseurs zullen optreden Ds J. S. Post van Axel en Ds Kok van Zaamslag. In de morgenvergadering zul len de vacatures van het comité vervuld worden wegens aftreden van dhr L. Smit van Goes en A. W. Potappel van Ber gen op Zoom. Des middags hoopt op to treden Dr J. Hoek van Den Haag niet het onderwerp: „Ambt en roeping van den diaken". Hoek. Dinsdagnamiddag werd alhier in de Geref. Kerk de Classicale Diaconale Conferentie gehouden van de classis Axel, onder presidium van den heer W. A. don Boggende van Axel. Na afhandeling van verscheidene huis houdelijke en practicale zaken en vingen, waarbij de predikanten Ds S. Groeneveld en Ds C. B. Bavinclc als adviseurs op traden, hield laatstgenoemde predikant een referaat over het Diaconale werk in ons Ned. Oost-Indië. Na breede bespre king van dit referaat sloot Ds Bavinck de vergadering met dankgebed. De V.U.-bus j es. Naar de com missie voor de V.U.-busjes meldt, zal in de week van 12—17 Juni de inhoud van deze busjes worden opgehaald door da mes, voorzien van een biljet, waarop het bedrag moet worden ingevuld. Eindexamen Gymna sium. Aan het stedelijk gymnasium te Middelburg slaagden vandaag voor het eindexamen: Afdeeling A: Mej. E. M. T. Zanddijk en de heeren: E. G. Bisschop, L. de Groot Jhr W. F. Quarles van Ufford, D. van Swigchem en A. J. Vroon. Afdeeling B: Mej. J. B. Beelaerts van Blokland en de heeren: H. ten Kale en C. Th. Walland. TM——————— Gesmokkelde boter. Belgi sche douanen hebben aan de Limburgsche grens nabij Ittervoort, een Nederlandsche vrachtauto met 1000 k.g. natuurboter in beslag genomen, nadat de grenswacht een band van de auto had stukgeschoten. De chauffeur wist over de Nederlandsche grens te ontkomen. Het zooveelste smok- keidrama. Reeds 14 dagen lang la gen Duitsche beambten in een sterke pos tenketen in hinderlaag in de buurt van het kantoor Pannerheide, bij Kerkrade, om beslag te leggen op een Hollandse!) e vrachtauto, die herhaaldelijk groote hoe veelheden koffie frauduleus over de grens had gebracht. Pinksterdag werd de auto gesignaleerd en beschoten. In razende vaart reed de auto verder, ondanks de lekke banden. Bij' den z.g. Beckers-molen stond een aantal beambten op den weg met de karabijn in de hand. Toen de chauffeur weer geen acht gaf op de stop signalen, openden de beambten het vuur. Plotseling stond de auto stil. De door verschillende kogels getroffen Holland- sche chauffeur zakte in ekaar. Op een draagbaar werd hij naar 't kantoor Pan nerheide gebracht en later vervoerd naar een hospitaal. Zijn toestand is ernstig. In beslag genomen werden 600 pond kof fie en een groote hoeveelheid andere smokkelwaar. De Hollander, die naast den chauffeur was gezeten, werd licht gewond. Het vreemde lied ge weerd. De Commissaris van Politie to Heerlen heeft in verband met een relle tje in een café restaurant aldaar het zin gen van het Deutschlandlied, het Hoch- Wessellied en de Internationale verboden. Gebeurt dit echter toch, dan zal den café houder, in wiens lokaliteit dit geschiedt, alle verleende faciliteiten betreffende de muziekvergunning ontnomen worden. Een slang uit Zui d-A m e- r i k a. In een krat met bananen werd op de vruchtenmarkt Spitalfield te Londen tusschen de vruchten een flinke slang ontdekt, een beest van bijna een meter. Onmiddellijk werd de diergaarde gewaar schuwd, en er was spoedig een beambte van die inrichting ter plaatse, die de slang herkende als een van de gevaarlijk ste Zuid-Amerikaansche kruipers (trigo- nocephalus lanceolatus, géén ratelslang, maar daaraan verwant). Het heest werd met groote voorzorgen gevangen genomen en naar de Diergaarde overgebracht. De Italiaansche vrouwen handelaar had de beste bedoe lingenHet op vrije voeten stellen van den Italiaanschen vrouwenhandelaar Blancato moet niet geweten worden aan gebrek aan overtuigend, maar wel aan wettelijk bewij9. Er waren overtuigende bewijzen in voldoende mate aanwezig, maar het wettelijk bewijs bleek moeilijk te leveren, aangezien de getuigen, die in deze zaak zijn gehoord, allen verklaar den, dat Blancato niets kwaads in den zin had. Deze getuigen verklaarden, dat zij Blancato gevraagd hadden hen naar Den Haag te brengen om hier in het huwelijk te kunnen treden. Men stelde het dus voor alsof Blancato alleen zijn bemiddeling verleende bij het sluiten van huwelijken. Het minderjarige Fransche meisje, dat zich ten tijde van de arrestatie in gezel schap van Blancato bevond, heeft ver klaard, dat zij op eigen verlangen met Blancato is meegegaan, alleen om haar vacantie in Den Haag en Scheveningen door te brengen. De grootste tegenwerking hebben ju stitie en politie echter ondervonden van de kamerverhuursters, die voor liet ver huren van kamers aanzienlijke sommen ontvingen, doch die thans tegenover de autoriteiten verklaarden, dat zij ken nissen uit het buitenland te logeeren hadden. Hierdoor hebben de autoriteiten geen vat kunnen krijgen op den gevaar lijken Italiaan, die dan ook over de grens wordt geleid. De politie blijft intusschen waakzaam bij het toelaten van vreemde lingen en overigens wordt een verscherpt toezicht op de onderhavige kamerver huursters geoefend. Drie boerderijen afgebrand Gistermiddag is, doordat vuur uit deu schoorsteen op het rieten dak viel, brand uitgebroken in de boerderij en bakkerij van den heer J. C. van Gruythuyzen te Greffeling, gemeente Appeltern. Het dak was kurkdroog en de vlammen werden door den wind aangewakkerd, zoodat het groote pand weldra in lichtelaaie stond. Het talrijke gezin moest overhaast de vlucht nemen en men had groote moeite om een meisje van twintig jaar, dat zwaar ziek te bed lag, nog tijdig in veiligheid te brengen. Binnen een kwartier was het vuur overgeslagen op de belendende boerderij van dhr Chr. v. Lent, een alleenwonend man van 76 j., die zonder iets te kunnen redden de vlucht moest nemen. Ook deze boerderij was weldra een vuurzee. Door dat de brandweer met gebrek aan water te kampen had, kon niet worden voor komen, dat ook de aan de andere zijde van het pand, waar de brand ontstaan was, gelegen boerderij van den heer Mol- lenberg, door het vuur werd aangetast. De heer M. was niet thuis en de vrouw des huizes, die met de zorg over ver scheidene kinderen was belast kon niets van den inboedel in veiligheid brengen. Alle drie boerderijen waren in een uur tijds afgebrand. De schade, die ongeveer f20.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Brand te Beuningen. Gister morgen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de landbouwerswoning van den heer H. Groenen te Beuningen. De bewoner, die ziek te bed lag, moest zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. Zijn vrouw was op het land aan het werk. De woning werd geheel door het vuur verwoest. De inboedel ging verloren. De brandweer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. Verkeersongevallen. On der de gemeente Leimuiden is een motor, waarin de gebrs. Tielen uit Rotterdam gezeten waren, in botsing gekomen met een vrachtauto. Het gevolg wa®, dat d» duo-passagier tegen den grond werd ge smakt en bewusteloos bleef liggen. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De bestuurder van den mo tor kwam er zonder letsel af. "Woensdagavond kwam met groote snelheid de 'heer G. uit Den Haag met zijn auto Eindhoven binnen rijden. Met de vaart, die men op 8090 K.M. schat te, kon de heer G. niet tijdig stoppen om den 11-jarigen P., die den Boschdijk over stak, te ontwijken. De jongen werd door den auto gegrepen. Een onmiddellijk toe schietend dokter kon slechts den dood constateeren. De automobilist moest door eenige politieagenten tegen de woede van bet publiek beschermd worden. De politie heeft den wagen in beslag genomen. Gistermiddag zijn het broertje en zusje H., wonende te Amersfoort, die plot seling uit het bosch „Birkhoven" achter een stilstaande vrachtauto om een laan opliepen, door een passeerende auto ge grepen. Het 7-jarig meisje bekwam een sleutelbeen-fractuur en een gebroken arm terwijl het 4-jarig jongetje jongetje een bovenarmbreuk en een hersenschudding opliep. De toestand van het jongetje is zeer ernstig. Op het station doodgeble ven. Toen de heer B. uit Turnhout zich gisterenmiddag te Breda naar het slation begaf, gevoelde hij zich plotseling onwel, waarom een jongeman hem tot op liet perron ondersteunde. B. nam op een bank daar plaats. Toen de trein van 18.20 uur naar Roosendaal voor reed, werd B. in den trein geholpen, waarna men hem een glas water aanreikte. Terwijl de man dit aannam, viel hij voorover van do bank. Hij werd de wachtkamer binnengedragen, een geneesheer constateerde den dood. Verdronken. Woensdagmiddag is te Tilburg een achtjarig jongetje bij het spelen te water geraakt en verdron ken. De adjudant- onderofficier der in fanterie N. uit Nijmegen, is gistermid dag op de zwemplaats in het Wijlermeer bij Beek van een springplank gesprongen. Getuigen, die bij zijn springen meenden te zien, dat hem iets mankeerde, spron gen hem terstond na. Hij werd dood op gehaald. De geneeskudige vermoedde, dat de doodsoorzaak liartkramp is ge weest. De 25-jarige landbouwer M. Schenk uit de Wieringerwaard, is gistermiddag te Bergen aan Zee bij het baden verdron ken. De man was nog door den badmees ter tegen den sterken Noord-oostenwind, waarbij de zee zeer gevaarlijk is, gewaar schuwd, terwijl de badman ook nog, toen hij zag dat de man in nood verkeerde, reddingspogingen heeft aangewend. Het gelukte hem zelfs eenmaal den drenke ling te pakken te krijgen, doch li ij zag zich door den sterken stroom genoodzaakt hem weer los te laten. Door den Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Hulst is hooger beroep aangeleekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij A. G. de B., 53 j., molenaar te Koewacht, is ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van ten laste gelegde overtreding van de Tarwewet. Arts, die hulp weigerde. De Hooge Raad heeft verworpen het cassa tieberoep van den arts te Apeldoorn, die een aanrijding veroorzaakte en, hoewel hulpgeroep hoorende, met zijn auto door reed en ter zake wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld door het hof te Leeuwarden is veroor deeld tot een week hechtenis met ontzeg ging gedurende een jaar, motorrijtuigen te besturen. Kostbare groeten. Eeu oud varensgezel heeft een tijd lang de vriendelijke gewoonte gehad te Amster dam verschillende families op te zoeken en daar de groeten over te brengen van familieleden uit verre werelddeelen. De man stelde zich eerst terdege van familie relaties op de hoogte, en daardoor kwam het de menschen niet vreemd voor van een neef uit achter-Indië of Zuid-Amerika plotseling de vriendelijke groeten thuis bezorgd te krijgen. Doch de grootste attractie was, dat de verre verwant den boodschapper een kist geschenken voor de familie had meege geven; de kist stond echter nog aan boord, want er was deze moeilijkheid, dat da boodschapper uitsluitend buitenlandsch geld te zijner beschikking had. Hij zou met wat Nederlandsche guldens wel ge diend zijn en kon deze, als hij gewisseld had, natuurlijk teruggeven. De bezochte families waren gewoonlijk door de ver rassing in zoo'n gelukkige stemming, dat zij den varensgezel graag even f 20 of meer leenden, die daarna, evenals de kist geschenken, nooit meer kwamen opdagen. De edele gerichtgever heeft gisteren te recht gestaan voor de Vierde Karrier der Amsterdamsche Rechbank, waar hij be kende en wegens oplichting acht maanden gevangenisstraf met aftrek van vier maanden voorarrest tegen zich hoorde eischen. De Rechtbank zal 21 dezer uit spraak doen. Een beleedigende plaat. De Haagsche politierechter behandelde gistermorgen de zaak tegen 20 verdach ten, tegen wie proces-verbaal was opge maakt ter zake dat zij in April een ver kiezingsplaat van de 0. S.P. achter de ramen van hun woningen hadden, die voor den toenmaligen minister van Bin-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3