ONDER VALSCflE VERDENKING Uit de Provincie FEUILLET ON. de laagste inschrijving te bestaan uit een bedrag van fduOj, dat de Westerscheldo- dienst zal hebben bij te betalen. Lie ondernemer verplicht zich den dienst uit te oefenen met 2 bussen, resp. voor 08 en 25 personen, terwijl als reserve 110^ een bus van 25 personen beschikbaar zaï zijn. Ueze uitrusting is ruimschoots voldoende om in de behoefte van het reizend publiek te voorzien. Voor hel vrachtvervoer zal beschikbaar zijn eon vrachtauto met een draagvermogen van 4 ton, waarin een afgesloten en brand vrije ruimte van 5.40 M3 voor het post vervoer, waarmede blijkens voorloopig ingewonnen inlichtingen de p.t.t. waar- scnijnlijk genoegen zal nemen. Le besparing zou bedragen ongeveer f 81OO, ongerekend evenwel de te betalen wachtgelden. Gedep. Staten stellen ten slotte voor hen te machti gen met ingang van 1 Jan 1934 den tramdienst op to heffen en met een autobus ondernemer een overeen komst aan te gaan. Zij willen niet vastleggen met welken, omdat indien nog moeilijkheden zouden rijzen, wellicht een buitengewone zitting zou noodig zijn om met een ander te kunnen contractee ren. Provinciale rekening 1931. Gedep. Staten stellen voor de rekening over 1931 vast te stellen in ontvang op f 5823.474.92 en in uitgaaf op f 6974.852.81 alzoo met 'n kwaad slot van f 1.151.377.89. Stichting Zeeweringenfonds. De Raad van Beheer der N.V. Water leidingmaatschappij 'i holen heeft zich tot de Staten gewend met verzoek haar financieelen steun te verleenen, wat naar l et oordeel van adressant zou kunnon plaats hebben door het toekennen van een jvarlijksche subsidie. In 1919 is aan deze maatschappij reeds financieele steun toe gekend in den vorm van een renlegaran- tie. 'lot dusver zijn voor de provincie hieruit nog geen uitgaven voortgevloeid, daar de geleden verliezen konden worden bestreden uit de kapitaalreserve. Zoodra dit niet meer het geval is zien Gedep. Staten juist, dan kan het vermoedelijk verlies over 19o2 niet meer geheel uit de kapitaalreserve worden gedekt treedt de rentegarantie in werking. Intus- schen is door het rijk steun verleend in den vorm van een reductie op de rente van het aan de gemeenten-aandeelhoud sters verstrekte kapitaal. Tot deze mede werking was de regeering slechts bereid, wanneer de N.V. de tarieven verhoogde. Aan deze eisch heeft de N.V. voldaan Beide maatregelen te zamen sluiten de kans op verlies voor 1933, 1934 en 1935 uit. Volgens de statuten moet voor het eerst in 1936 met afschrijving worden begonnen. De regeering heeft toegezegd, dat zij dan den toestand nader onder de oogen zal zien. Uit het vorenstaande volgt, dat er thans allerminst reden is om de N.V. steun te verleenen. Nog afgezien daarvan echter zijn Ged. Staten van oor deel, dat de provincie, door tot een vrij aanzienlijk bedrag een rentegarantie te verleenen ruimschoots heeft voldaan aan hetgeen te dezer zake redelijkerwijze als haar taak is te beschouwen. Bovendien laat de toestand der provinciale financiën niet toe mede om de daaraan verbon den consequenties op het terrein van de drinkwatervoorziening uit te gaan bo ven de steeds gevolgde gedragslijn. Ged. Staten stellen dan ook voor het verzoek af te wij- z e n. Stiching Zeeweringenfonds. De uitgaven ter zake van het aandeel der Provincie in de te verstrekken tege moetkoming aan calamiteuze polders zijn aan groote schommelingen onderhe vig. Over de jaren 1921 tot en met 1931 is deswege in de Provinciale rekeningen verantwoord onderscheidenlijk f 171.489; f 100.108; f86.924; f 104.160; f98.184. f125.025; f99.160; 125.629; 178.803: f 199.133 en f 168.872. De groote verschil len tusschen deze bedragen maakten het reeds in normale omstandigheden vrij wel onmogelijk om bij het ontwerpen van de begrooting den post voor deze uitgaven met juistheid te ramen. In het verleden heeft dit echter nimmer tot onoverkome lijke moeilijkheden aanleiding gegeven, omdat het budget ingeval van overschrij ding der raming steeds voldoende ruimte bezat. In deze tijden echter zijn de moei lijkheden verdubbeld. Eenerzijds is een juiste raming nog moeilijker dan voor heen te maken, daar rekening moet wor den gehouden met de motie-Joziasse van 1931 en met die van de normale herschat tingen, anderzijds vertoont het budget niet meer die elasticiteit, welke noodig is om op dit punt ontstane schokken op te van gen. Met het oog op een en ander zijn Ged. Staten te rade gegaan op welke wijze de opgesomde bezwaren zouden kunnen worden ondervangen. Het resultaat van de overwegingen is geweest, dat zij mee- nen te moeten voorstellen een fonds te vormen, dat zij den naam van „Zeewerin genfonds" wenschen te geven, en waar van het doel is om de ten laste van do gewone Provinciale begrooting komende uitgaven wegens tegemoetkoming aan de calamiteuze polders zooveel mogelijk te stabiliseeren. In het fonds dienen le wor den gestort de overschotten op den betrok ken begrootingspost, m. a. w. indien de raming hooger is geweest dan de uitga ven, komt het verschil aan het fonds ten goede. In het tegenovergestelde geval, waarin dus de uitgaven de raming over schrijden, wordt het bedrag der over schrijding uit het fonds geput. Het fonds doet dus dienst als buffer. Als maximum bedrag van het fonds zouden Ged. Sta ten f200.000 willen bepalen. Juist thans is het gewenscht tot het stichten van een dergelijk fonds over te gaan, omdat, naar het zich laat aanzien, op den betrokken begrootingspost voor 1932 een overschot zal ontstaan. Z. L. M. De jaarlijksche zomer- hoofdbestuurs- en algemeene vergadering van de Z.L.M. zullen dit jaar worden gehouden op 5 en 6 Juli te Oostburg. Na afloop zal een rijtoer plaats hebben. De dalende lijn. De elec- trische tram Vlissingen-Middelburg ver voerde eersten Piksterdag 4479, tweeden 8721 en derden 5831 passagiers, totaal dus 19.031, tegen 23.965 in 1932, 27.893 in 1931, in 1930 31.888 en in 1929 32.303. 15 CENT PER DAG voor het huren van een nieuwen stofzuiger. J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Bevorderd bij het Rijksarchief in Zeeland tot commies M. D. Lammerts, thans adj.-commies. De Zeeuwsche luchtlijn. Ge durende de maand Mei werden op de Zeeuwsche Luchtlijn 207 personen ver voerd, terwijl 680 K.G. aan vrachtgoed door de lucht werd overgebracht. Met de Pinksterdagen werden 112 pas sagiers vervoerd. Zaterdag moesten extra vliegtuigen worden ingelegd. Landdag der Chr. Vakbe weging. In een j.l. Vrijdag te Terneu- zen gehouden vergadering van besturen van Chr. Fabrieks- en Landarbeidershon den in Zeeuwsch-Vlaanderen is besloten op nader te bepalen datum en terrein in de eerste helft der maand Juli een Landdag te houden te Axel, alwaar een 4-tal sprekers het woord zullen voeren. Het geheel zal opgeluisterd worden door muziek en zang der daartoe aan te zoeken plaatselijke vereenigingen. Middelburg. Morgen, Vrijdagavond, te 8 uur geeft het Middelburgsch Muziek korps weder een uitvoering op het Mo lenwater. Vlissingen. Chr. Metaal b.e wer kersbon d. Gisteravond hield de afdee- ling Vlissingen van den Chr. Metaalbe- werkersbond haar 32e jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer H. C. V. Sorel. De voorzitter wees er op, dat de economische omstandigheden sedert de vorige jaarvergadering nog niet verbeterd zijn; hij bad de werkloozen kracht van God toe om hun leed te dragen en heette meerdere afgevaardigden welkom. Het programma werd geopend met een nummer van de pasopgerichte jeugdeluh leider dhr Th. Gunter, „het Wassenbeel denspel", dat zeer in den smaak viel. De heer J. B. H. Grotenhuis, hoofd bestuurder, sprak over het onderwerp: „De beteekenia van de vakbeweging in dezen tijd". Na herinnerd te hebben aan de zorgvolle tijdsomstandigheden, wees spreker op de gebeurtenissen in Duitsch- land, waar het Marxisme den greep op den arbeider heeft verloren. In korten tijd heeft alles in Duitschland zich an ders ontwikkeld en spreker ging de oor zaken daarvan na. Ook in ons land staan wij voor dezelfde gevaren en het is de taak der Chr. vakbeweging om leiding en steun te geven aan de verschillende vraagstukken, die om oplossing vragen. Na de pauze sprak de heer H. Wets- laar over het onderwerp: „Niet versa gen". Deze tijden vergen van ons een ongekende krachtsinspanning tot be houd van een gezonde samenleving en ter verdediging van de Chr. grondslagen onzer maatschappij. Spreker sprak een woord van moed tot de werklooze leden. Er komt gelukkig eenige verruiming en iets meer orders worden uitgevoerd. Laten wij hopen, dat als straks de ver snelde bruggenbouw zal worden uitge voerd, ook een stuk hiervan ten goede zal komen aan de Zeeuwsche arbeiders. Na gezamenlijk zingen sloot de heer Wetselaar met dankzegging. Zangconcours. Het jaarlijksche concours van den Zeeuwschen Zangers- bond „Zang Veredelt" heeft Zaterdag a.s. alhier plaats. De deelnemende vereeni gingen vertrekken des middags te half één in optocht van het stadhuis, voor afgegaan door het muziekgezelschap „Ons Genoegen". Er zal een wandeling plaats hebben door een groot deel der stad naar het Grand-hotel „Britannia", alwaar het concours aanvangt, nadat voor het hotel het Bondslied is gezongen. Des avonds van 8 tot 10 zal het Harmoniegezelschap „St.-Caecillia" in de tent op don boule vard een concert geven. Goes. Op verzoek vestigen we de aan dacht van belanghebbende besturen op de in dit nummer per advertentie aan gekondigde vergadering ter bespreking vaststelling kolenprijs. Deze vergadering wordt gehouden a.s. Zaterdagmiddag om 2 uur, in café „Nationaal", Goes. De Goesche wijkverpleging ontving in de maanden Februari, Maart, April en Mei 1933 de volgende giften: 3 van f 10, 3 van f 5, 1 van f 3.50, 4 van f 2.50, 6 van f2 en 4 van fl. Schore. Door den burgemeester is be noemd tot plaatselijk controleur voor de registratie-bloembollenteelt 1933 de heer J. Overbeeke, alhier. Ovczand. Door onvoorzichtigheid van den zoon van J. N. is Dinsdagavond een strooklamp, staande op het plaatsje van zijn vader, bij den mestput, geheel ver brand. Door hulpvaardigheid van buren is de brand daartoe beperkt gebleven en heeft deze zich niet uitgebreid tot schuur en huis. Nisse. In de Dinsdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering was afwezig wethouder van Liere. In de vorige verga dering was aangehouden het adres van de gemeente Hardenberg, hetwelk thans voor kennisgeving wordt aangenomen. Aan het adres van Poortvliet werd ad- haesie betuigd met de aanvulling: „spe ciaal voor groote bedrijven van toepas sing". Aan M. Eckhardt en A. Witkam zal voor 1933, in verband met art. 13 I,. 0.- wet 1920, f 9 per kind worden uitgekeerd De rekening van het Burg. Armbestuur over 1932 werd goedgekeurd op f 704-1,54 in ontvang en f 3282,54 in uitgaaf. Inza ke subsidie spoorweg-Mij Zuid-Tleveland besloot men accoord te gaan met wat door de commissie is voorgesteld. Woifaartsdijk. Woensdag vergaderde de Raad. Met kennisgeving afwezig dhr Overbeeke. Onder de ingekomen stukken was o.m. een bericht van Ged. Staten, dat de goed keuring van het raadsbesluit, genomen in de vergadering van 3 April betreffende keuring van vee en vleesch is verdaagd. Aan het verzoek om een bijdrage van f 5 voor een huldeblijk aan de A. N. W. B. werd gunstig beschikt (tegen dhrn Snoo- dijk en van Wel). Op een verzoek om gebruik te mogen maken van een der lokalen van de Open- Vrij naar het Engelsch. 65) o— „Als je bewijzen wilt, ga dan naar Butterby op het politiebureau en vraag ze hem", antwoordde Pierce gemelijk, die niet alleen een vechtlustig maar ook een knorrig karakter had. „Luister eens even", viel Mark Gallo way. hen in de rede; „Pierce was een dwaas er op zoo'n manier mee voor den dag te komen, maar nu het zoover ge komen is zal ik wel vertellen, hoe de zaak in elkaar zit. Vanmorgen om negen uur ging ik naar mijn oom, die in de eetkamer zat met Butterby; Butterby zei juist, dat er geen twijfel bestond of Ar thur Channing had den diefstal begaan. Denk er om, Channing", voegde Mark er aan toe, „ik beweer niet, dat ik die be schuldiging onderschrijf, maar Butterby heeft het gezegd, daar gaat niets van af." „Het is al heel onwaarschijnlijk, dat Butterby zoo iets in jou bijzijn zou zeg gen, Galloway", merkte Gaunt op. „O, maar hij wist ook niet, dat ik in de kamer was, evenmin als mijn oom", zei Mark. „Als hij 's morgens zijn krant leest, kan hij geen geluid verdragen en ik sluip daarom altijd als een muisje de kamer binnen. Ik stond trouwens gauw genoeg weer op straat, dat kan ik je wel vertellen, maar niet voor ik But terby dat had hooren zeggen." „Je moet hem verkeerd begrepen heb ben", antwoordde Gaunt onverschillig: „en je had 't recht niet, zooiets in de school rond te bazuinen. Arthur Chan ning staat beter bekend, verdient meer vertrouwen dan jij, mijnheer Mark." „Ik heb Arthur Channing niet voor de school beschuldigd. Ik herhaalde al- leen aan mijn lessenaar wat Butterby gezegd heeft." „Juist dat misselijke nawauwelen van anderen brengt het meeste kwaad in de wereld", zei Gaunt, den jongens tot hun groote stichting, gratis een zedekundig 1 lesje gevend. „Wat jou betreft, Pierce j senior, je zult een dezer dagen nog eens j meer krijgen dan je lief is, als je voort- j gaat je lange neus zoo vaak in een ander- I mans zaken te steken." Tom Channing was naar huis gegaan, het hoofd omhoog, zijn besliste schreden weerklinkend door de kruisgangen. Char ley liep naast hem. Maar Charley's ge zicht was bleek en Tom merkte het op. „Waarom ben je zoo wit om je neus?" „Tom, je denkt toch niet, dat het waar is, is 'twel?" Nu keerde Tom's hoosheid zich tot den jongen. „Jij kleine idioot! Wat? Een Channing een dief! Jij zou er misschien een kunnen zijn dat weet je zelf het best maar Arthur nooit!" „Dat bedoel ik niet. Ik bedoel ,is het waar, dat de politie hem verdenkt." „O, is daarom je gezicht zoo lijkach- tig. Je had een meisje moeten zijn, Char ley. En als de politie hem verdenkt, wat dan nog? ze zullen alleen maar de pin op de neus krijgen. Butterby kan wel komen en zeggen, dat hij mij van moord verdenkt. Wat zou mij dat kun nen schelen? Ik zou mijn onschuld be wijzen en hem zijn eigen woorden laten inslikken." Ze naderden hun woning. Charley keek op naar zijn broer. „Je moet je gezicht eens afvegen, Tom." Tom haalde zijn zakdoek voor den dag en boende er mee over zijn I gelaat. In zijn verontwaardiging en zorge loosheid zou hij aan zooiets niet gedacht hebben, had zijn broer er hem niet aan i herinnerd. „Is het er af?" 1 „Ja, zoowat. Maar ik weet niet, of het niet opnieuw zal gaan bloeden. Je moet I voorzichtig zijn." „Ach, kan mij wat schelen! Hè, ik wou, dat ik dien Pierce eens had kunnen af- j ranselen, zooals hij verdiende. En een beetje van die zelfde koek zou Galloway I ook geen kwaad doen. Was ik senior l van de school en Arthur niet mijn broer, bare school te Oostkerke tot het geven van Zondagsschoolonderwijs, werd met alge meene stemmen gunstig beschikt. Op een verzoek van J. Rentmeester om uitkeering volgens art. 13 L. O.-wet werd gunstig beschikt en f 2 per maand vastgesteld. Het bekende adres van Poortvliet be treffende werkverschaffing werd voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld werd het uit te keeren bedrag aan de bij zondere scholen over 1931. Wat betreft de subsidievermindcring aan de spoorweg-Mij Zuid-Beveland werd besloten op voorstel van B. en W. zich met het advies van de Commissie le ver eenigen. Wat betreft aankoop bouwter rein aan den Achterweg, werd besloten na breedvoerige besprekingen dat punt aan te houden tot de volgende vergade ring. N.- en St. Joos!and. De volgende pol ders hielden vergadering: Molenpolder: aanwezig of verte genwoordigd 6 Ingelanden. De rekening 1932/33 werd goedgekeurd aan ontvang op f 136.40, aan uitgaven op f 114.02. Ba tig saldo f22.38. De begrooting 1933/34 werd vastgesteld op f 135.48 met een dijk- geschot van f4.50 per H.A., zijnde fl.— minder dan het vorige jaar. Mortierpolder: aanwezig of ver tegenwoordigd 7 Ingelanden. De rekening over 1932/33 wordt vastgesteld in ont vangst op f 379.76, en in uitgaaf op f 316.26 met een batig saldo van f 63.50. De be grooting voor het dienstjaar 1933/34 werd vastgesteld op f385.18 in ontvang en in uitgaaf. Het dijkgeschot wordt bepaald op f 5.50 per H.A. (50 ct. minder dan het vorige jaar). Als dijkgraaf cn plaatsver vangend dijkgraaf worden resp. herkozen de heeren J. Durink en Ch. Jansc. Beslo ten wordt een volgend jaar het vervoer van de maccadam voor de wegen aan t,e besteden aan vrachtautohouders. Johan na polder: van de 5 Inge landen waren er 4 tegenwoordig of ver tegenwoordigd. De rekening over 1932/33 wordt goedgekeurd op f354.62 in ontvang en f 347.12 in uitgaaf. Saldo f 7.50. De begrooting voor 1933/34 wordt vastgesteld op f312.17 in ontvangst en in uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op f 11. Middelburgschepolder: aan wezig of vertegenwoordigd 12 Ingelan den. De rekening van 1932/33 wordt goed gekeurd met f2523.62 als ontvang en f 2369.71 als uitgaaf en f 153.86 saldo. De begrooting voor 1933/34 wordt vastgesteld op f2537.19 in ontvangst en in uitgaaf met een dijkgeschot van f8 per H.A. Bespre king heeft plaats over het aanslaan van de gebouwde eigendommen. Het bestuur deelt het resultaat mede van een inge steld onderzoek daaromtrent en stelt voot dit nog een jaar aan te houden met het oog op de eventueel door de Prov. Staten aan te brengen wijziging op dat punt in het algemeen Polderreglement. Suzanna: de beide Ingelanden zijn vertegenwoordigd. De rekening over 1932/ 33 wordt vastgesteld op f 1671.96 in ont vangst en op f 1384.48 in uitgaaf, met een saldo van f287.48. De begrooting voor 1933/34 wordt vastgesteld op f 1648.63 en het Dijkgeschot op f 17 per H.A. Nieuwerkerke: aanwezig 4 van de 5 Ingelanden. De rekening over 1932/ 33 wordt vastgesteld op f 410 in ontvangst en f 386.59 in uitgaaf, alzoo een batig sal do van f23.41. De begrooting voor 1933/ 34 wordt vastgesteld op f444.15 in ont vangst en in uitgaaf. Het Dijkgeschot wordt bepaald op f3.25, zijnde 75 ct. per H.A. meer dan het vorige jaar. Na afloop van het gewone jaarlijksche diner werd een extra dessert verstrekt door den caféhouder de Vos, aangezien hij 25 jaar de polders heeft bediend bij de vergaderingen. De familie De Vos werd met dit jubilé gelukgewenscht door den tafelvoorzitter, dhr F. P. Polderdijk. St Laurens. Dinsdag werd alhier de jaarlijksche ringrijderij gehouden in den boomgaard y.n dhr J. den Boeft, die deze daartoe welwillend had afgestaan. Een 11-tal rijders namen aan den wed strijd deel. Om 8 uur werd aangevangen en mede dank zij het mooie weer, heersch- te er onder het lommer der boomen den geheelen dag een gezellige drukte. Toen des middags de burgemeester op het terrein verscheen en door den voor zitter, dhr A. Dingemanse, was toege sproken, werd om den door hem beschik- dan zou ik dien mijnheer Mark de waar heid wel eens vertellen. En dat zal ik toch nog wel doen onder vier oogen; maar ik kan hem niet voor straf op geven en handelen zooals Gaunt kan doen." „Arthur is onze broer, daarom voelen wij het dieper dan Gaunt", merkte Char ley heel verstandig op. „Ik zou je raden niet zulke sentimen- teele nonsens te verkoopen, al ben je voor jongejuffrouw in de wieg gelegd", zei Tom. „Als een senior zijn plicht doet, moet hij de zaak van eiken jongen als zijn eigen beschouwen en met hem mee „voelen". „Tom", hervatte Charley weer, „laten I we thuis niets zeggen." „Waarom niet?" vroeg Tom heethoof- dig. Hij zou met de deur in huis zijn I gevallen. „Het zou moeder verdriet doen het te i hooren." „Jongen, denk je, dat zij zich zorg zou maken om Arthur?" „Je schijnt vandaag al mijn woorden verkeerd uit te moeten leggen, Tom. Na tuurlijk zou ze niet bang om hem zijn dat was jij ook niet, maar toch deed het je pijn, wat je bewees, door Pierce neer te slaan." „Nu ik zal er tegen haar niet over spreken", gaf Tom toe, „en ook niet tegen vader; maar de rest moet het weten." baar gestelden prijs gereden, welken ten deel viel aan P. Maljers. Daarna werd gereden om den prijs van den Ambachtsheer van Brigdamme, don heer A. de Vries en den prijs van den keeper der Middelburgsche voeübalver- eeniging, den heer C. Vijgeboom, welke beide ten doel vielen aan P. Verliage. De uitslag van de gewone ronden is als volgt: le prijs P. Vader met 15 ringen; 2e P. Maljers met 10; 3e. A. Heule met 10; 4e. A. Dingemanse met 10; 5e. J. Iteynierse met 9; 6e. P. Verhage met 8; 7e. J. Ce- vaal met 7; 8e. C. van Slooten met 7; 9e. G. Cevaal met 6; 10e. F. Wisse met 6; en 11e prijs D. de Visser met 4 ringen. Koudckerke. De ringrijderij alhier was Dinsdag druk bezocht. De uitslag is als volgt: le prijs: J. Reijnierse, 16 punten; 2e J. Koole, 12 p.; 8e J. de Pagter, 11 p.; 4e J. S. Reijnierse, 10 p.; 5e C. Koole, 9 p.; 6e A. de Lange, 9 p.; 7e A. Kluyf- hout, 9 p.; 8e Joh. Stroo, 9 p.; 9e W. Roelse ,8 p.; 10e M. Brasser, 8 p.; lie W. de Potter, 8 p.; 12e W, Koole 8 p.; 13e A. Melis, 7 p.; 14e Jan Brasser, 7 p.; 15e A. Provoost, 7 p.; 16e Janus Brasser 6 p.; 17e P. Wielemaker, 6 p.; 18e J. Harthoorn, 6 p.; 19e J. de Potter, 5 p.; 20e C. Bosschaart 5 p.; 2te P. Brasser, 5 p.; 22e J. Franse, 5 p.; 23o A. Brasser, 4 p.; 24e A. Verhage, 4 p.; 25e F. Brasser, 4 p.; 26e A. Reijnierse, 4 p.; 27e J. Cijvat 4 p.; 28e A .Janso, 3 p.; 29e J. Wielemaker, 3 p.; 30e A. Abrahamse, 3 p.; 31e J. Kluyfhout, 2 p.; 32e C. de Wijze, 2 p.; 33e C. Wio- lemaker, 2 p.; 34e A. de Potter 1 p. De Wisselbeker van den Burgemees ter van Koudekerke werd met 4 van de 6 ringen gewonnen door J. Koole Jz. Het wisselstuk van H. P. baron van der Borch tot Verwolde, vorigen burgemees ter van Koudekerke, werd gewonnen met 3 van de 6 ringen door C. Koole Jz. en de medaille van den heer Dert to Vlissingen met 2 van de 2 ringen door J. Reijnierse Pz. De Potlepel kwam met 2 ringen aan C. Wielemaker. Gisteren vergaderde de ge meenteraad voltallig. Mededeeling ge schiedt van een Koninklijk besluit, intrek king van een Raadsbesluit 'inzake onbe woonbaar verklaring van 21 woningen in de duinen. B. en W. adviseeren toe te treden (kos ten f 5 p. jaar) tot het Centraal archief- en inlichting bureau voor algemeen hulp betoon. Dhr de Rijke zegt, de A.R. zijn er niet voor en meenen, dat het beter op deze wijze besteed kan worden. Laten wij doen gelijk de kerk doet, n.m.l. 3 weken tevoren moet aangevraagd worden dan heeft men tijd voor onderzoek. De voorzitter zegt, dan moet men in ver schillende gevallen bij dit bureau terecht komen of bij de gemeenten, die er lid van zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen, tegen de A.R. Het adres van Poortvliet wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorstel B. en W. om verschillende stukken grond aan te koopen tot verrui ming van het verkeer op de wegen; goed gekeurd. Verlaging presentiegelden der Raads leden van f 2.50 op f 2. Dhr Sanderse wil 't bedrag van f 160 per jaar aan de Raadsleden zal worden uitgekeerd overeenkomstig het aantal aan wezige raadsleden op de zittingen en het aantal zittingen. De voorzitter zegt, dat is niet precies bezuinigen. Door f 2 door te voeren kun nen wij zeker bezuinigen. Dhr De Kroo zegt, wij kunnen misschien een vergade ring meer houden. De agenda is zoo zwaar beladen. Dit doet niet prettig aan. Dhr Moens verdedigt zijn houding van zijn destijds tegenstemmen en zegt, dat deze verlaging zuiver comediespel is ge weest van de A.R. Dhr Lorier (A.R.) zegt de post blijft op f 160 vastgesteld voor presentiegeld. Maar 6 vergaderingen zijn veel te weinig en deze meerdere te hou den vergaderingen wenschen wij te doen niet ten koste van de publieke kas. Dit is geen politieke comedie, het is een dienen van een zuiver gemeentebelang. Het voor stel Sanderse wordt in handen van B. en W. gesteld. Zooals Charley al half en half voor speld had, waren ze nauwelijks het huis binnen of Toms gezicht begon weer te bloeden. Annabel begon te schreeuwen, waardoor ze haar vader op zijn sopha verschrikte. Mevrouw Channing was niet aanwezig, maar Constance wel; Lady Augusta en haar dochters zouden den middag buiten doorbrengen, daarom was Constance reeds om twaalf uur naar huis gekomen. „Kijk eens naar Tom zijn gezicht", riep het kind uit, „wat heeft hij uitgevoerd?" „Houd je mond, kleine ezel", ant woordde Tom, haastig zijn zakdoek weer te hulp roepend, maar daar het een witte was, maakte het de zaak nog erger, daar de roode bloedvlekken zich scherp legen het wit afteekenden. „Het is maar een krabbeltje". Maar Annabel had scherpe oogen en ze had allang den omvang van de verwon ding ontdekt. „Tom, je hebt gevochten! Ik ben er zeker van!" „Kom eens hier, Tom", zei mijnheer Channing. „Heb je gevochten?" vroeg hij, toen Tom gehoorzaam de kamer door ging en dicht bij hem kwam staan. „Neem dien zakdoek weg, dat ik je ge zicht kan zien." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2