Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. mend en vooruitstrevendheid bezitten om zoo sen naar de eiichen des tijd» en gun stig gelegen terrein voor de sport le gaan exploiteeren. Daarmede feliciteer ik de sportliefhebbers. Wemeldinge is nu een sportterrein rijk, waarop het trotsch mag zijn. Wij spreken den wensch uit, dat hiervan opvoedende kracht mag uitgaan en dat straks de sportmenschen, die hier geregeld oefenen, gevreesde spelers voor de omgeving mogen worden. Moge de goe de verhouding, die er momenteel tus- schen de sportvereenigingen, het ge meentebestuur en de politie bestaat, be stendigd blijven. Ik wensch den deelne mers voor de uit te voeren spelen, voor den dag van heden en volgende veel suc ces toe. Werken allen mede dat alles rus tig en kalm verloopt. Hiermede verklaar ik het sportterrein voor geopend. Het ge bruikelijke lint, dat het terrein nog af gesloten hield, werd door zijne edelacht bare doorgeknipt, waarna de deelnemers en het publiek 't terrein konden betreden en werden de navolgende spelen uitge voerd, waarvan da uitslag is als volgt: Voetbal: Ierseke I, lauwerkrans met 51 gewonnen; voetbal: Wit-Zwart Ju niores, medaille met 42 gewonnen. Estafette le pr. (med.) Zeelandia, Hansweert, 2e pr. (med.) U.D.I., Wol- faartsdijk. Hindemisbaan: P. v. Dalen le pr. (med.), Wemeldinge, L. Schrier, 2e pr. (med.), Hansweert, G. Schot 3e pr. (kunstvoorwerp), Hansweert. Hoogspringen le pr. (med.), J. Har- denberg, Wemeldinge; 2e pr. (med.), J. Griep, Hansweert, 3e pr. (kunstvoorwerp) Kwakkelaar, Hbnsweert. Hardloopen 1500 M.: le pr. L. Schrier, Hansweert, 2e pr. H. W. v. d. Linde, Wolfaartsdijk. Ringrijden per fiets, alle kunstvoor werpen, le pr. F. Adriaanse, 2e pr. mej M. Minnaar, 3e pr. Jac. v. Stel, 4e pr. Joh. Minnaar, 5e Joh. Hamelink, troost prijs A. v. Oosten. Medaille voor de beste prestatie athle- tiek, L. Schrier te Hansweert. Med. of kunstvoorwerp naar keuze voor den speler van Wemeldinge I die het le doelpunt scoorde: A. Paauwe. Als afschrikwekkend voorbeeld. Een handelaar en ma kelaar uit Moers, die iemand voor drie maanden 100 mark had geleend en daar voor 20 mark rente had berekend, is gis termiddag als afschrikwekkend voorbeeld door 4 S.S.-lieden 'door Moers geleid. Daarbij moest hij een bord dragen met het opschrift: „Ik ben een woekeraar; ik ben een bloedzuiger". De vertooning oogstte veel bekijks. F r i s c hl De directeur van de watervoorziening te Altona, Lichheiin, is op staanden voet, zonder toekenning van pensioen, ontslagen, omdat hij eergisteren in een reservoir, dat voor drinkwater be stemd was, is gaan zwemmen. Benzinelamp uiteen gesprongen. Zaterdagmorgen is den 17-jarigen schippersknecht li. M., in dienst bij den schipper H. de B., een ern stig ongeluk overkomen. Op de Noord on der de gemeente Alblasserdam zou de knecht een benzinelamp aansteken om met deze lamp de motorkap van het schip te verwarmen. Hierbij is de lamp plotse ling uit elkaar gesprongen. De knecht ge raakte in brand. Hij had nog de tegen woordigheid van geest in de rivier le springen. Spoedig toegeschoten hulp slaagde er in den jongeman op het droge te brengen. Hij bleek zeer ernstige brand wonden aan hoofd en armen te hebben bekomen. Handelaar in blanke slavinnen gearresteerd? De gemeentepolitie van Kerkrade arres teerde in den nacht van Donderdag op Vrijdag nabij zijn kosthuis te Spekholzer- beide, met assistentie van een rechercheur uit Amsterdam, een reiziger in stofzui gers, die verdacht wordt van handel in blanke slavinnen. Zijn aanhouding werd door den commissaris van politie te Am sterdam verzocht. Op zijn kamer nam de politie een revolver met 12 scherpe pa tronen in beslag. De arrestant werd Vrij dag op transport gesteld naar Amster dam. De man had twee Limburgsche meis jes onder valsche voorspiegelingen naar Amsterdam doen komen en ze daarna overgebracht naar een verdacht huis al daar. De politie was blijkbaar gewaar schuwd en kon daardoor nog juist bijtijds ingrijpen en de twee meisjes uit de ge vaarlijke omgeving verwijderen. De houd ster van het verdachte huis is in arresl gesteld. Een voorbeeldige ver pleegster! In een kliniek in de na bijheid van Namen zijn, zooals wij reeds meldden, verscheidene zieken onder ver dachte omstandigheden overleden. In verband daarmee is thans een 19- jarige verpleegster gearresteerd. Zij heeft bekend, den zieken, in zwarte koffie, een dosis morfine te hebben toegediend, om dat de verpleegden haar des nachts in haar slaap stoorden. Een brandweer zonder water. Door onbekende oorzaak ont stond Zaterdagmorgen ongeveer vijf uur brand in de woning van H. v. G. te Her pen. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat in korten tijd het perceel in lichte laaie stond. De brandweer stond door gebrek aan water machteloos tegen over het vuur. Huis en inboedel gingen geheel in de vlammen op. Alleen het geld, d&t zich nog in de woning bevond ion worden gered. De schade woiüt door ver zekering gedekt. Fransche visschers gered. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de Nederlandsche sleep boot „Humber", die gestationneerd is in de haven van Douarnenez het Fransche visschersvaartuig „Fauvette", waarvan men sedert 52 dagen niets gehoord had, veilig binnengebracht. Het Fransche vaar tuig was door het Nederlandsche schip op sleeptouw genomen. De bemanning had sedert verscheidene dagen geen voedsel gebruikt. Het drama bij Gennep. De smokkelaar Van de Crommert, die on langs bij Gennep met zijn auto een kom mies der douane heeft overreden en dezer dagen te Amsterdam werd gearresteerd, heeft voor den subsituut-officier van jus titie te Den Bosch een bekentenis afge legd. Hij verklaarde, dat hij den kommies heeft aangereden omdat hij met zijn auto niet meer kon stoppen. Ook gaf hij toe, dat zijn auto met smokkelwaar geladen ivas. Brand aan boord van een Neder 1. motorschip. Een doode, twee gewonden. Aan boord van het Nederlandsche motorschip III,'metende 199 ton, van Rotterdam naar Alexandria en Boedapest, dat 21 Mei voor het repa- reeren van machineschade te Bizerta was binnengeloopen, is Vrijdagnacht iu laatstgenoemde haven brand uitgebroken. De brand, welke inmiddels is gebluscht, heeft in bet achterschip, machinekamer en salon gewoed. De schade is belang rijk. Aan boord van het schip, dat een ge- regelden dienst gaat onderhouden van Boedapest op Alexandrië, bevonden zich twee kapiteins, de Nederlander Johannes en de Hongaar Leer. De heer Leer is bij den brand om het leven gekomen. De heer Johannes en een Hongaarsche passagier zijn met brandwonden in het ziekenhuis te Bizerta opgenomen. De heer Johannes is later ook overleden. Gevluchte procuratiehou der gearresteerd. Naar Reuter uit Brussel meldt heeft de politie aldaar ge arresteerd den procuratiehouder van het bijkantoor Veendam der Geldersche Cre- dietvereeniging, die sinds Dec. j.l. voort vluchtig was met een bedrag van f30.000. Te Schaerbeek (Brussel) kwam de z.g.n. H. M. uit Veendam op het politie bureau een klacht indienen tegen een on bekende vrouw, die volgens zijn zeggen met hem in een café was en hem van 70.000 frc. had beroofd, nadat zij een ver- doovingsmiddel in zijn drank had ge daan. De politie, die van oordeel was, dat M. er niet uitzag als iemand, die op eer lijke wijze aan een zoo hoog bedrag kon zijn gekomen heeft hem in verzekerde bewaring gesteld en heeft zich met de Nederlandsche politie over hem in ver binding gesteld. Daar vernam zij, dat M. op 24 Dec. 1932 ten nadeele van liet bijkantoor der Geldersche Credietvereeniging te Veen dam, waarvan hij procuratiehouder was, een bedrag van f30.000 had gestolen en daar mede op de vlucht was gegaan. Door de Schaerbeeksche politie onder vraagd, bekende M. dit en voegde eraan toe, dat de hem ontstolen 70.000 frs. van het ontvreemde bedrag nog over waren. Hij zal aan Nederland worden uitge leverd. Wij laten hier nog eenige bijzonder heden volgen over het verdwijnen van den procuratiehouder in Dec. 1.1. Hij verdween op 24 Dec. 1932 spoorloos uit Veendam. De man, die vaak op reis ging, had den avond te voren aan zijn vrouw meegedeeld, dat hij naar Utrecht ging. Hij keerde echter op den afgespro ken tijd niet weer terug. Op 27 Dec. ontving de hoofddirectie der Geldersche Credietvereeniging te Arnhem een brief van den procuratie houder, waarin deze meedeelde, dat er in de kas van het bijkantoor te Veendam een tekort was van f 30.000. Het bleek, dat de man per auto naar Assen was gereden en verder per trein was doorgereisd ver moedelijk naar het buitenland. Door de politie radio-omroep werd indertijd di rect opsporing van den voortvluchtige verzocht. Echter zonder resultaat. Eerst heden kon de arrestatie volgen. Vuurgevecht tusschen smokkelaars en douane. Don derdagmiddag reed een auto over de grens bij Haanrade-Kerkrade. Toen de Duitsche beambten den wagen trachtten te doen stoppen, werden ze door de smok keiaars beschoten. De beambten maakten eveneens van hun vuurwapens gebruik. Een der smokkelaars werd zwaar ge wond, een beambte geraakte onder de auto en bekwam eveneens zware verwon dingen. De auto ontkwam. Verdronken. Vrijdagavond is in het kanaal Almelo-Nordhorn in Noord- Deurningen (gem. Denekamp) bij het ba den de 22-jarige G. K. verdronken. Tegen vliegen, muggen enz. De studente Germaine Gourdon te Parijs, die 25 jaar oud is, heeft een toe stel geconstrueerd, waarmede, naar zij verzekert, alle vliegen, muggen enz. ge dood kunnen worden. Zij heeft een idee van haar vader, die reeds in 1908 een kwartslamp construeer de, verder uitgewerkt, waarvoor zij 6 jaar noodig heeft gehad. Het toestel wenkt met ultraviolette stralen. In den tijd van 126 uur heeft mej. Gourdon niet minder dan 37 pond, dat is ongeveer 140 millioen in secten gevangen en gedood. Zij verklaarde dat reeds voor Rhodesia, Guinea, Brazilië, Venezuela en Columbia van dergelijke in- sectendooders zijn besteld. Kantongerecht ta Middelburg. Terechtzitting van Woensdag 81 Mei 1933. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een motorrijtuig in een kocht bui ten de bebouwde kom waar het uitzicht niet vrij is, niet de rechterzijde van den weg houden: J. J. v. d. H. te Koudekerke: f 10 of 10 d. h., met toewijzing van de ci viele vordering van getuige L. v. d. H. 's avonds rijden met een motorrijtuig zonder lichten en zonder dat nummer en letter aan de achterzijde behoorlijk ver licht waren: M. K., te Biggekerke f3 en f2 of 3 en 2 d. h.; fietsen met zoodanige snelheid/op zoo danige wijze, dat de veiligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht: L. V., te Middelburg: f 5 of 1 w. t.sch.; G. H. J. van O., te Middelburg f 15 of 3 d. h.; J. H. v. d. H., te West-Souburg f 15 of 3 d. h.; G. A. de B., te Middelburg f 20 of 5 d. h.; A. O. te Middelburg f 10 of 10 d. h. als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der daartoe be voegde ambtenaren zijn rijbewijs vertoo- nen: Gh. de B., te Middelburg f 3 of 3 d. h. dronkenschap op den openbaren weg; A. K v. T., te Amsterdam f 10 of 10 d. li.; A. v. d. H., te Vlissingen f 10 of 5 d. li.; A. J. v. F., te Vlissingen f 10 of 10 d. h.; J. M., te Arnemuiden f 10 of 5 d. h. te Middelburg op verboden plaatsen voetballen: P. A. Ph. te Middelburg: be risping; te Vlissingen zonder vergunning van 13. en W, voorwerpen, andere dan gedrukte stukken op den openbaren weg te koop aanbieden: J. v. M., te Vlissingenf 3 of 3 d. h. te Vlissingen fietsen terwijl hij zich aan een motorrijuig vasthoudt: P. P. le Vlis singen f 5 of 1 w. t.sch. Landbouwschool te Schoondijke. Ten overstaan van den heer Rijksland- bouwconsulent en in tegenwoordigheid van verschillende vertegenwoordigers van gemeentebesturen en landbouworganisa ties, ouders van leerlingen en verdere be langstellenden, hadden Vrijdag 2 dezer de jaarlijksclie overgangs- en eindlessen der landbouwschool alhier plaats. Bevorderd van de le naar de 2e klasse werden: C, Baecke te Hoofdplaat; A. J. Bliek en A. Haverbeke Ochzn. te Biervliet; P. v. Cruyningen, G. Knibbe en W. Quaak Czn. te Zuidzande; J. F. Dees, J. Dhont en A. Salomé te Groede; A. de Feijter te Water landkerkje; J. Haak, E. de Smet en M. E. Bonte te St. Kruis; I. Haartsen en A. ïërmate te IJzendijke; J. Moggré te Schoondijke; J. Scheele te Eede. Niet bevorderd drie leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Z. Cornelis Pz., Nieuwvliet, J. de Hullu te Retranchement; J. Provoost en J. Ha verbeke Ez. te IJzendijke, P. Quaak Cz. en A. D. Risseeuw te Zuidzande; J. P. Risseeuw en J. van Dijke, Groede en R. J. Scheele, Sluis. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse' G. Aernaudts Azn., en R. Aernooudts H.Jz. te Sluis; Aug. E. Dellaert Gz., Ger. Dellaert Azn. en W. Quaak te IJzendijke, J. J. de Feijter en H. J. Verniue, Schoon dijke. Het diploma werd uitgereikt aan: P. Beun, te St. Kruis, H. J. Cysouw en A. P. de Putter, Gadzand; P. Dekker te Retranchement; S. van Hoeve en \V. Dieleman te Biervliet; J. de Milliano ie Waterlandkerkje; J. Risseeuw J.Iz., F. J. van Rosevelt en J. F. van Rosevelt te Schoondijke, G. Lannoye, Aardenburg. Toegelaten tot de le klasse; A. J. van Hoeve, A. O. J. Haverbeke en J. A. den Hamer te Biervliet; A. I. Becu te Groede; G. L. Pladdet te Zuidzande; A. Luteijn en P. Verhage te Nieuwvliet; P. de Hullu en J. Vercouteren te Retranchement; B. A v. d. Slikke, A. J. Leenhouts en C. Quaak, IJzendijke; P. J. de Milliano, Oostburg, R. de Bruickere, Aardenburg, P. de Backere, St. Kruis, A. Rammondt en J. Vermue, Schoondijke; J. Kools, Cadzand en J. Baecke, Hoofdplaat. Stand van kersen en bessen op 30 Mei. Het onderstaand overzicht betreffende den stand van kersen en bessen op 30 Mei '33 is, onder medewerking der lïijks tuinbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corresponden ten der Directie van den Landbouw. Door de strenge nachtvorsten in April heeft het fruit op verschillende plaatsen vrij veel geleden. De voldoende regenval en perioden van warmte en zonneschijn bevorderden echter een sterken groei, zoodat het gewas veelal verbetert. Ten ge volge van een en ander loopt de stand al naar de ligging van de fruitaanplan- tingen vrij1 sterk uiteen. In zuidelijk Gelderland is de stand van de vroege kersen matig. In Utrecht en Zeeland goed, in Limburg vrij slecht en in Noord-Brabant matig tot vrij slecht. Uit laatstgenoemde provincie wordt ge meld, dat de bijen de naar het Noorden gekeerde zijde van de boomen niet be zocht hebben in verband met den heer- schenden scherpen noordenwind. Op be schutte plaatsen worden boomen aange troffen, waarvan de stand beter is; in het open veld is deze evenwel des te ongun stiger. Vroege kersen uit oude boomgaar den beloven in het algemeen beter dan die van het jonge hout. De stand van de late kersen blijft bij dien van de vroege over het algemeen nog ten achter. In Limburg en Zuidelijk Gel derland i» de etand vrij elecht; in Noord- Brabant beloven de late kersen iets be ter dan de vroege, het gewas is hier ma tig tot vrij goed. In Zeeland en Utrecht is de stand vrij goed. De kruisbessen staan goed tot vrij goed, hetzelfde kan worden gezegd van de roo- de en witte bessen. Uit verschillende streken zijn mededee- lingen ontvangen betreffende het in vrij sterke mate ruien van de zwarte bessen. Het gewas kan hoogstens matig tot vrij goed genoemd worden. In Limburg ls de stand vrij slecht. Landbouwconflict in West-Brabant. Prof. Dr W. Koenraadt, voorzitter van het scheidsgerecht, ingesteld tot beslech ting van het loongeschil gerezen in de landbouwbedrijven in den kring Steen bergen van den Noord-Brabantschen Chr. Boerenbond, heeft in dit conflict de vol gende beslissing genomen. Voor opperknecht en daarmee gelijkge- stelden zal het loon, dat zich gedurende de contractperiode van 1932 tot 1933 be woog op een gemiddelde hoogte van f 17.1214 per week, worden verlaagd tot een gemiddelde hoogte van f 17 per week. Voor de arbeiders zal het minimum loon gelijk zijn aan dat van de contract periode 1932—1933 met uitzondering van den tijdsduur 16 Augustus tot 13 Novem ber, gedurende welken tijd het loon van 27 ets per uur zal worden verlaagd tot 26 ets. per uur. De groote tentoonstelling der Duitsche Landbouw-Maatschappij. Berlijn staat thans voor de tweede keer dit jaar in het teeken van den landbouw. In Januari hadden we hier de jaarlijk- sche tentoonstelling der Groene Week, thans is een tentoonstelling, georganiseerd van een omvang, zooals dat nog niet vaak plaats gevonden heeft. Deze tentoonstel ling op landbouwgebied is een z.g. reis- tentoonstelling, elk jaar vindt zij in een andere stad des rijks plaats. Thans is zij voor het eerst na den oorlog in Berlijn ondergebracht en komen nu twee groot heden te samen die beiden een reusachtig bezoek veroorzaken. Ten eerste dan de grootste organisatie op landbouwgebied in Duitschland en ten tweede de grootste verbruikster van landbouwproducten in Duitschland. Berlijn met niet minder dan vier millioen inwoners, d. w. z. de helft van onze bevolking, in één stad bijeen. De grootste producent en grootste consu ment te samen. Het bezookers-aantal'ia thans nog niet te schatten, maar is zonder twijfel veel grooter dan tijdens de z.g. Groene Week. De geheele stad is vol met bezoekers van het geheele land en de tentoonstelling is ondanks haar oppervlakte van 45 H.A. eveneens vervuld. Dat een dergelijke tentoonstelling men- schen trekt ook uit andere steden, blijkt uit het feit, dat zij o.a. in Hamburg 500.000 bezoekers trok, in Hannover in 1931 375.000 en in Mannheim in 1932 296.000. Wie de beteekenis en ontwikkeling vein den Duitschen landbouw en zijn aanver wante industrie wil leeren kennen, kan daartoe geen betere gelegenheid vinden dan op deze jaarlijksche reistentoonstel ling. Alles wat in het afgeloopen jaar in de studeerkamers der deskundigen op land bouwgebied uitgevonden is, alles wat daarna in de fabrieken geconstrueerd is en in verschillende proeven geprobeerd is, dat alles wordt hier vertoond in een over zichtelijk geheel. Eveneens het beste fok- vee, paarden, koeien, schapen, varkens, pluimvee en bijen wordt vertoond, dit jaar ongeveer 4000 stuks. Natuurlijk trok ons allereerst de afdee- lig pluimvee, maar daarnaast zijn er zoo veel andere zaken die een bezoeknan deze tentoonstelling en aan de wercraftad Ber lijn belangrijk en interessant maken. Do nieuwe richting in Duitschland is immers thans: Een gezonde boerenstand is de ba sis waarop de geheele natie moet steunen, de stad verbruikt menschen, de boeren stand levert voor stad en industrie den aanvoer van gezonde, sterke menschen. Een gezonde boerenstand moet in staat zijn de Duitsche bevolking zelf te voeden. De industrie welke voor den export op de wereldmarkt werkte zal zich moeten gaan toeleggvn op de productie van wat de weer opbloeiende boerenstand zal noodig hebben. Voor eens en vooral moet afge daan worden met den droom dat de vroegere exportmogelijkheden van de in dustrie weer terug zullen keeren, Duitsch land moet tot zichzelf, tot zijn eigen bo dem als de voornaamste steun voor zijn maatschappij terugkeeren. Onder deze nieuwe leuze heeft de boe renstand zich in groote massa's opge maakt de tentoonstelling in Berlijn te be zoeken en ik zou haast zeggen, alles werkt mede tot één groote propaganda- veldtocht voor deze nieuwe gedachte. Wie als buitenlander al het vertoon van vlaggen en uniformen ziet, 'zal op het eerste oogenblik er eenigszins voor terug deinzen, maar heel spoedig leert men de bedoeling kennen. Ook op de tentoonstelling zelve wordt propaganda gevoerd voor de nieuwe ge dachte. Als nieuwtje op deze tentoonstel ling is in het centrum op de reusachtige weide, waar de landbouwwerktuigen ge demonstreerd worden en waar 6000 men schen plaats vinden een soort kermis- theater opgericht, waar 's middags ver toond wordt: „Gundula en hare zeven vrijers". Reusachtige luidsprekers zorgen er voor dat uien overal het gesprokene goed verstaan kan. Als kern van het too- neelspel geldt de schoone prinses Hilde- gonda, naar welks hand door zeven vrijers gedongen wordt (n.l. Mar Ham en Eieren uit Engeland, Mr Kuitbroek uit Amerika, Mijnheer van het Land uit Holland, door Tango-Spanje, R&daukowiz de Fooi en Sambo de Neger). Onze landgenoot biedt een Edammer kaas aan doch deze wordt al evenmin als de geschenken der andere aanbidders aanvaard. Tenslotte wordt echter de ze vende vrijer, de Duitsche Michel, die met zijn verschillende producten komt, onder groot gejuich aangenomen. De pluimveetentoonstelling, welke niet groot is, levert toch eenige belangwekken de bijzonderheden op waarop ik in een volgend artikel terugkom. Tot mijn spijt bemerk ik aan brieven, welke men mij naar hier doorgezonden heeft (Berlijn), dat er ondanks mijn her haalde waarschuwingen, toch weer doode kuikens naar mijn huisadres gezonden zijn. De inzenders daarvan worden dus door eigen schuld gedupeerd. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Over de maand Mei. NISSE. Gehuwd: 31, Johannes Pieter Lookman, 29 j. jm. te Kattend ijke en Christina Bosman, 25 j. jd. te Nisse. Geboren: 31, Jobina, d. v. Pieter de Baar en Maria Dreidijk. WAARDE. Gehuwd: Andries Water man, 24 j. jm. en Elisabeth Jannetje van den Boer, 20 j. jd.; 11, Benjamin van Noorden, 28 j. jm. te Kruiningen en Ja- comina Kopmels, 23 j. jd. Geboren: 8, Christiaan Frederik, z. v. Aarnout van den Boer en Anna Geertrui- da Bramsen; 9, Nellij Levina Jozina, d. v. Willem Gerard van Nieuwenhuijzen en Martina Geertruida Does; 12, Maatje, d. v. Jan Nieuwijhuijzen en Cornelia Adriana Meeuwsen. HEINKENSZAND. Gehuwd: 4, Daniël Musse, 45 j. en Pieternelia Welleman, 34 j.31, Jacobus Traas, 27 j. en Catharina van der Made, 28 j.; Jacobus Dingenis do Jonge, 26 j. te Vught en Anna van der Made, 26 j. WOLPH AARTSDIJK. Gehuwd: 4, Jan Korstanje, 43 j. jm. en Jacomina van Bo ven, 32 j. jd.; 4, Johannis Kardux, 28 j. jm. en Aaltje Maria Overbeeke, 30 j. jd. Geboren: 10, Maatje Jozina Jacoba, d. v. Adriaan Jan Wagenaar en Maria Catharina Meijaard; 15, Wilhelmina, d.v. Willem Braam en Tannetje Saarnan, 22, Jannetje Francina, d. v. Jan Tavenier en Johanna Hannewijk; 23, Pieter Jacobus z. v. Jacob Kole en Cornelia Nieuwen- huize. Overleden: 2, Cornelia Bliek, 58 j, echtg. van Francois den Engelsman, 4, Pieternelia Wagenaar, 48 j., echtgen. van Jacobus v. d. Schraaf; 31, Jozina Ver burg, 81 j., wed. v. David Remijnse. BORSSELE. Ondertrouwd: 3, Pieter Walhout, 28 j. jm. en Cornelia Busier, 25 j. jd.; 10, Pieter de Jonge, 33 j. jm. te 's Heerenhoek en Johanna v. d. Waard, 33 j. jd.; 10, Jacobus de Bue, 23 j. jm. en Maatje Krijger, 22 j. jd.; 18, Antonius Hendrikus Tromp, 21 j. jm. te Eindhoven en Anna Kakebeeke, 24 j. jd.; 24, Willem Murre, 21 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Catharina Walhout Fd., 19 j. jd. Gehuwd: 5, Jan Ruster, 23 j. jm. en Maria Tod, 20 j. jd.; 10, Jan Paardekoo- per, 24 j. jm. en Maatje Bras, 24 j. jd Geboren: 9, Johannes, z. v. Johannes Pieter Dortmond en Geertruida Corstanje: 18, Albrecht Cornelis, z. v. Adriaan Bal en Cornelia Ars; 19, Adriaan, z. v. Jaco bus de Bue en Blazina Janse; 30, Maat e, d. v. Cornelis Corstanje en Pieternelia Boei. Overleden: 6, Jan v. Weele, 65 j., echt genoot van Catharina v. d. Pei; 16, Pie ternelia Jozina Valkier, 43 j., echtgenoot van Jacob van Schaik; 31, Cornelia Nieuwkamer, wed. v.n Cornelis de Win ter. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 4, Cornelis Johannes Moreauw, 30 j. jm en Apollonia de Jonge, 25 j. jd. 18, Hendrik Steenepoorte, 32 j. jm. te Kapelle en Jan na van Zanten, 28 j. jd.: 18, Lambertus Menheere, 25 j. jm. te 's Heer Arendsker ke en Cornelia van Bremen, 21 j. jd.; 18, Aalbrecht van Boven, 26 j. jm. te Kapelle en Maria Verdonk, 27 j. jd.; 18, Janus de Visser, 25 j. jm. te 's Gravenpolder en Aaltje Thomson, 24 j. jd.; 26, Laurentius Geus, 41 j.jm. en Apolonia Remijn, 39 i jd- Geboren: 7, Karei Lodewijk, z. v. Sibolt Jan Miehaël Hulsbergen en Sara Helena Henrica Blommaert; 11, Pieternelia Jan na, d. v. Marinis Meertens en Sara Cor nelia de Putter; 26, Gilles, z. v. Marinus van den Bertre en Forra Schouwenaar; 26, Petrus Johannes Filippus, z. v. Leo- nardus Verbeem en Barkara Drijdijk. SEROOSKERKE (W.). Getrouwd: 3, A. Tissink, 21 j. jm. en L. v. d. Broeke, 24 j. jd.; 24, P. J. Abrahamse, 24 j. jm. en N. de Nood, 25 j. jd. Geboren: 10, Pieter, z. v. D. Tavenier en A. Goedbloed; 16, Neeltje, d. v. M- Poppe en C. de Buck. Overleden: 10, P. Goedbloed, 61 j-, S8'1 met J. Baaijens; 20, G. Verhoeff, 74 j., ongeh. z. GRIJPSKERKE. Getrouwd: 17, Joosl van den Broeke, 23 j. jm. en Cornelia Ca tharina Tissink, 20 j. jd.; 81, Jasper Jo- ziasse, 22 j .jm. en Catharina de Voogd. 20 j. jd. te Middelburg; Janus Vlieger, 20 j. jm. en Pieternelia Maria Louwersn, 26 j. jd. Geboren: 16, David, z. v. Cornelis Chris tiaan Komejan en Johanna Louws: 24, Laurina, d. v. Cornelis Tissink en Lei»'!0 van den Broeke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6