DEZEEÜW tweede blad. ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie Zoeklichtjes. feuilleton VAN DINSDAG 0 JUNI 1933, Nr 208. MINISTER TERPSTRA. Over den afgetreden Minister van On derwijs schrijft J. hens in „De School ©et hen Bijhei „Bij den aanvang van zijn Minister schap meende hij, door een partiëele her ziening der Onderwijswet, mede te kun nen werken tot den bloei van het onder wijs. Doch de ongunst der tijden beletto hem, ook maar iets in groote stijl te doen. Op zijn naam komt de verzwaring der leerlingenschaal. Hij werd er toe ge dwongen door de omstandigheden. Zijn groote kracht heeft gelegen in het vestigen en bevestigen eener jurispruden tie. Zoo langzamerhand zijn alle moge lijke „kwesties" beslist. En bij die beslis singen bleek telkens zijn juist inzicht, zijn juridisch zuiver geweten. In dat dikwijls zoo „kleine" werk is hij getrouw geweest. Als bekwaam Minister, de pacificatie eerlijk heeft uitgevoerd, zal hij met eere genoemd blijven, niet alleen in de kringen, waaruit hij is voortgekomen! „Het Katholieke Schoolblad" schrijft: „De bekwaamheid van dezen bewinds man, die zijn mmisterieele loopbaan niet over rozen is gegaan, wordt door nie mand van die met hem in aanraking is gekomen, betwijfeld. De Kamer, die met hem in den aanvang gemakkelijk spel meende te hebben, was al spoedig van meening veranderd. De Minister had door gedegen wetskennis een eigen oordeel, wat hem een niet onbeteekenende mate van onafhankelijkheid schonk. Waarbij kwam, dat Excellentie Terpstra aan be zonkenheid van oordeel een groote mate van welwillendheid paarde. De vertegen woordigers onzer Federatie hebben dat bij audiënties herhaaldelijk mogen onder vinden. Dankbaar gedenken wij, hoe de algemeen gevoelde grief der uniforme schaal van art. 28 hem tenslotte deed zwichten: de invoering der gedifferen tieerde schaal was een daad, die overal ongeveer welwillend is beaccentueerd. Als er één instantie is, die den Minister met leede oogen ziet verdwijnen, zal het onze O.I.Z.-commissie zijn. Bij de toepassing van de verlofsbepalingen voor zieke on derwijzers heeft de heer Terpstra zijn hart doen sprei;en; wij memoreeren dit dankbaar. De toepassing der golijkslel- lingsgedachte was bij Minister Terpstra veilig. Aan den drang der Lingbee- kianen heeft hij nooit voet gegeven. Be tere tijdsomstandigheden hadden meer vruchtbaar wetgevend werk mogelijk ge maakt. De taak van een Onderwi.is-minis- ter is bij een dalende comunctuur een weinig benijdenswaardige. Hiermede re kening houdend gelooven wij, dat on danks pijnlijk genomen maatregelen, mi nister Terpstra het oordeel der geschiede nis veilig kan afwachten. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N. S. F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Tramdirecteur aange houden. Door de Justitie te Middel burg werd Vrijdag j.l. te Breskens een onderzoek ingesteld ten huize van de T., directeur van de stoomtramweg-Mij Bres- kens-Maldeghem aldaar, die er van ver dacht werd zich te hebben schuldig ge maakt aan valschheid in geschrifte, en toeëigening van een belangrijk geldsbe drag. Blijkbaar heeft de uitslag van dat onderzoek aanleiding gegeven om de T. aan te houden. Hij is dan ook des avonds naar Middelburg overgebracht en in het huis van bewaring ingesloten. rij naar het Engelsch. 63.) „Jenkins was dien dag thuis; moest net bed houden; en was hij wel op het kantoor geweest, dan zou ik zelf voor zijn eerlijkheid instaan. Ik vertrouw hem als mezelf. Ziet u een mogelijke oplossing van deze geheimzinnige zaak?" „Een zeer waarschijnlijke," luidde het aroge antwoord. „Wat mij- aangaat, ik twijfel geen oogenblik of de diefstal werd ö0°r Arthur Channing bedreven." „Mijnheer Galloway uitte een kreet van ■verbazing, vermengd met verontwaardi ging. In de kamer stond zijn neef Mark alloway. Het liep tegen negenen. Toen ark met de andere jongens het huis van zw oom voorbij kwam, was hij plicht matig even binnengeloopen. Mark en zijn 'roers deden dat graag, want hun oom was niet gierig met zijn stuiverstukken zij waren er altijd op uit er een te eraveren. Maar ditmaal kreeg mijnheer T.:ri op den neus. „Hoe durf je zoo stiekem bij me binnen e komen, hè? Zie je niet, dat ik bezet en. In 't vervolg kun je kloppen, voor je mnnenkomt. Verdwijn ais je blieft." De inbraak in de R. K. Kerk te Sluis. 2ooals we reeds mededeelden, is dezer dagen in België (Knocke) een man aangehouden, die er o.m. van verdacht werd inbraak te heb ben gepleegd in een kerk te Sluis. De man bleef ontkennen zich daaraan scbuldig te hebben gemaakt. De marechaussee met het onderzoek belast, had evenwel onder het raam, waardoor verdachte de kerk moest zijn binnengekomen, een knoop ge vonden. Toen de marechaussee de man te Brugge verhoorde, bleek dat deze een knoop van zijn vest miste en dat de ge vonden knoop een gelijksoortige was als de overige knoopen die zich aan het vest bevonden. Ontkennen baatte nu niet lan ger en de man heeft een volledige beken tenis afgelegd, tevens bekennende zich nog aan een 7-tal kerkdiefstallen te heb ben schuldig gemaakt. Middelburg. Zondagmorgen is een be gin van brand ontdekt in een schuurtje achter in den tuin van een leegstaand pand aan de Singelstraat, vermoedelijk tengevolge van het wegwerpen van iets dat brandde. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar behoefde geen dienst meer te doen, omdat de politie het vuur reeds met een minimax meester was. Vlissingen. Door den Chr. Besturen bond alhier is in een adres aan den Ge meenteraad van Koudekerke verzocht, in verband met de door B. en W. voorge stelde heffing voor het plaatsen van ten ten op het strand, de werkloozen, welke in grooten getale in het seizoen van het strand onder de gemeente Koudekerke gebruik maken, hiervan vrij te stellen of voor hen, tegen een gering bedrag, week kaarten, geldend van Maandag tot Za terdag, beschikbaar te stellen, zulks op vertoon van hun stempelkaart. Koudekerke. Loop der bevolking van 16 tot en met 31 Mei 1933. Ingekomen; W. H. Drijver, B 295, uit Naaldwijk; M. Poman, D 142, uit Zwol lerkerspel; J. K. de Jonge met gezin, D 97, uit Waddinxveen; L. Bosselaar met gezin, B 245a, uit Vlissingen; Mej. M. Steutel, geb. Paauwe, E 206, uit Schore; F. Adriaanse, D 40, uit Ritthem; J. Klaas- se met gezin, D 145, uit Biggekerke; A. Besuijen, B 133, uit Vrouwepolder; G. Si- monse, B 25e, uit Biggekerke; P. Ver maas met gezin, D 97, uit Middelburg. Vertrokken; A. Bommeljé, G 27, naar Vrouwepolder; J. Verplanke en gezin, van B 205 naar Vlissingen; Mej. G. J. Keste- loo, van G 51 naar Biervliet; Mej. J. Dekker, van G 61 naar Ritt'hem; P. Til- roe met gezin, van D 52 naar Bergen op Zoom; Mej. Fleurbaaij, van E 162 naar Rotterdam; F. J. Willems met gezin, van E 175 naar Moerkerke (België); Mej. T. Dekker, van E 64 naar Middelburg; D. Verstraate met gezin, van B 198, naar Westkapelle. Verbetering Koudeker- k e-V 1 i s s. straatweg. B. en W. van Koudekerke stellen aan den Raad voor te besluiten aan Ged. Staten te be richten; a. dat de Raad in beginsel zijn mede werking toezegt voor de verwezenlijking van de overgelegde plannen tot verbete ring van den KoudekerkeVlissingschen straatweg; b. dat hij de ontworpen oplossing bij „Der Boede" en „Moesbosch" verre ver kiest boven de oplossing, die de hoofdin genieur van den Prov. Waterstaat daar nevens nog aan de hand doet en derhalve gaarna alle moeite zou zien besteed om tot een compromis te komen met den eige naar van „Der Boede"; c. dat hij Ged. Staten verzoekt de ont worpen wegvakken tramkruising Mid- delburgsche straat en tramkruising Vlissingsche straat beide te doen uitvoeren B. en W. rekenen, dat, bijkens de ge meente-rekeningen, het onderhoud van den bestaanden Vlissingschen weg aan de gemeente heeft gekost in de jaren 1921 tot en met 1930, een bedrag van totaal f 20.886,50, of gemiddeld per jaar rond f 2100, welk bedrag natuurlijkerwijs steeds zal stijgen door meerder en zwaarder ver keer; we mogen dus zeggen dat wij voor ongeveer dezelfde kosten den ouden weg Mark ging teleurgesteld heen, maar in zijn ooren weerklonken nog de woorden, die hij' van den detective had opgevangen Arthur Channing de dief. Mijnheer Galloway wendde zich weer tot den politiebeambte. „De Channinga zijn boven alle verdenking verheven,' protesteerde hij;. „Had Arthur Channing oneerlijke neigingen, dan zou hij al vaak een veel gunstiger gelegenheid hébben ge had om me te bestelen." „Lieden van onbesproken gedrag, eer lek van natuur en door gewoonte, zijn wel vaker voor een plotselinge verleiding bezweken, als ze in moeilijkheden wa ren." „Arthur Channing is niet in moeilijkhe den. Hij zit niet om geld verlegen." Een oogenblik vertoonde zich werkelijk een glimlach op het gelaat van den de tective. „Er zitten heel wat jonge men- schen in geldverlegenheid, die het niet la ten blijken. De Channing's zijn in moei lijkheden geraakt, door het verlies van dat proces en de jongen, die waarschijn lijk schulden had, moet voor de verleiding zijn bezweken." Maar de heer Galloway wilde het niet zoo zien. „Men zou evengoed Hamish kunnen verdenken," merkte hij spijtig op. „Hij is evengoed alleen geweest met den brief." „Neen," antwoordde de scherpzinnige detective. „Hamish Channing heeft een verantwoordelijke positie; het is heel on- kunnen behouden of een zooveel beteren nieuwen weg kunnen verkrijgen. Serooskerke (W.). In de vergadering der Chr. Jongeren Boeren en Tuinders- bond alhier sprak dhr J. Wagenaar over „Fruitverzorging". Inleider behandelde de volgende punten; voor den bloei spuiten met Bordeauxe pap; na den bloei spuiten met Calif ornische pap; na de vruchtzet ting overtollig en misgewas verwijderen. De afdeelingsvergadering zal op 11 Juli woeden gehouden met excursie. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand Mei 1933. Ingekomen: Adriana Maria Mesie, Joost van den Broeke en gezin van Grijpskerke, Jan Wisse, Jakobus Jobse, Pieter Fran- cke en gezin, van Biggekerke; Paulina Riemens van Oostkapelle; Maatje Koets van Koudekerke (Z.); Bastiaan Abraham- se van Wissenkerke; Katharina Maljaars van Domburg. Vertrokken; Eliza Koppejan en gezin naar Zoutelande; Krijn Huijsman en ge zin, Jans Jasperse naar Oostkapelle; Pie ter Dingemans en gezin naar Grijpskerke, Geert Koppejan en gezin naar Zoutelan de; Elizabeth Vlieger naar Koudekerke (Z.); Adriana Johanna Dekker naar Kou dekerke (Z.); Joost Boogaard, Jan Louws naar Biggekerke; Magdalena Louws naar Domburg: Elizabeth Pieteimella Geschie- re naar Biggekerke; Leuntje de Witte n. Aagtekerke; Jans Marijs naar Grijps kerke. Domburg, Vrijdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad. In de eerste plaats was aan de orde het bekende adres van het gemeentebestuur van Poortvliet inzake steunverieening aan den' landbouw en be strijding van de werkloosheid. De voorzit ter zeide, dat B. en W. wel sympathiek tegenover dit adres staan maar dat zij meenen, dat dergelijke adressen beier kunnen worden gezonden door de Ver- eeniging van JSTederlandsche Gemeenten. Het adres wordt voor kennisgeving aan genomen. Na een toelichting van den voorzitter wordt, eveneens met algemeene stemmen, naar aanleiding van een adres van do Vereeniging Domburgsch Handelsbelang besloten om, met toepassing van art. 9 der Winkelsluitingswet, de winkels op de Zaterdagen van de maand Juli en Aug. eerst te doen sluiten om 11 uur des avonds. Besloten werd daarna om het Water leidingbedrijf aan te wijzen als tak van dienst ingevolge de bepalingen der Ge meenten et. Vervolgens kwam in behandeling een beheersvorordening voor het waterleiding bedrijf. In dit ontwerp kwam o.a. voor dat het personeel door den Raad op voor dracht van B. en W. benoemd zou wor den. De heer Brand zou er de voorkeur aan geven wanneer deze benoeming uit een aanbeveling van B. en W. zou plaats hebben. Aldus besloten. De borg stelling voor den administrateur werd daarna bepaald op f 1000. Bij de daarop plaats hebbende stem ming ter benoeming van een administra teur werd als zoodanig benoemd dhr M. Reijnhoudt, wethouder. De voorzitter wenschte dhr Reijnhoudt geluk met zijn benoeming maar gaf zijn groote spijt te kennen, dat dhr Reijnhoudt die als wethouder getoond heeft zeer op zijn plaats te zijn, nu als zoodanig zal aftreden. Dhr Elout sloot zich bij de woorden van den voorzitter aan. Dhr Reijnhoudt dankte voor het genoten ver trouwen en voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Dhr De Visser vraagt inlichtingen om trent aansluiting aan de Waterleiding, waarop de voorzitter antwoordt, dat on der soepele toepassing van de verplichte aansluiting zeker niet moet worden ver staan, dat bij gebleken onwil om aan te sluiten ook maar eenige consideratie door B. en W. zal worden gebruikt. De heer Geldof vroeg inlichtingen over het herstel van de opgebroken gedeelten weg. De heer Elout antwoordde daarop, dat er in de laatste weken alles op gezet wordt om speciaal hen die het water voor hun bedrijf dadelijk noodig hebben zoo spoedig mogelijk te helpen, waarbij door den aannemer alle mogelijke medewerking wordt verleend. Daardoor is inderdaad waarschijnlijk, dat hij die voor zoo'n lut tel bedrag in gevaar zou brengen; en hij kon ook niet weten, dat de brief geld bevatte." Zooals men ziet was de detective toch niet geheel op de hoogte van de fei ten. „Het is dwaasheid Arthur Channing te verdenken." „Wat is dwazer hem te verdenken, of aan te nemen, dat het biljet zoo maar verdwenen is? zelf uit de enveloppe is gekropen en door den schoorsteen,de wij de wereld is ingetrokken?" vroeg de de tective, tot sarcasme zijd. toevlucht ne mend. „Als de feiten zijn, zooals u ze mij hebt meegedeeld, dat de twee Channings alleen bij' den brief zijn geweest, moet een van hen de schuldige zijn. Feiten zijn feiten, mijnheer Galloway." Mijnheer Galloway gaf toe, dat feiten feiten waren, maar hij bleet alle schuld van Arthur loochenen. De detective stond op. „U heeft deze zaak in mijn handen toevertrouwd," merkte hij1 op, „en ik twij fel niet, of ik zal ze tot een gunstig einde brengen. Nog één vraag. Is het uw kler- "ken bekend, dat u het nummer van het bankbiljet niet kent?" De heer Galloway knikte bevestigend. „Dan vrees ik, dat er heel weinig kans bestaat, dat u het ooit zult terugzien. Als dat feit bevend is, heeft de dief zich na tuurlijk gehaast het uit te geven." Geen oogenblik aarzelde Butterby, na dat hij' den heer Galloway verlaten had. hier en daar het herstellen van het opge broken gedeelte wel eens minder goed ge schied, dit zal echter worden verbeterd. Hierna sluiting. Arnemuiden. Zaterdagavond werd door den omroeper namens de crisis-zuivcl- commissie bekend gemaakt, dat met in gang van Woensdag 7 Juni de melkprijs verhoogd is van 7 op 9 cent per Liter. Loop der bevolking. Ingekomen uit; N.- en St Joosland, P. Dourlein D 13; Middelburg, T. van Sluijs C 123. Vertrokken naar: 's-Heer Arendskerke, H 173,'A. Wisse; Middelburg, Noordvveg S 209a, A. Boone; Dinteloord, Panshoeve, F. Rittelmeijer; Middelburg, Langedelft, B 151, J. Duine; N.- en St Joosland, P. Bliek. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Mei 1933. Ingekomen; Pieter Dingemanse en ge zin; Jans Marijs, van Meliskerke; Mari- nus Jobse van Biggekerke; Jakobus Ge- schiere en gezin van Vlissingen; Johan na Marinusse van St Laurens; Pieternella Jacoba Geertse van Middelburg; David de Bree van Vrouwepolder. Vertrokken: Adriana Maria Mesie naar Middelburg; Jacobus Marijs, Jans Ma- rinussen naar Oostkapelle; Theodorus Coppoolse naar Biggekerke; Leintje Jo hanna Geertse naar 0.- en W.-Souburg: Willem Dekker naar Middelburg; Leuntje Neeltje Blok naar St Laurens; Joost van den Broeke en gezin naar Meliskerke. Vrouwepolder. Loop der bevolking over de maand Mei 1933. Ingekomen: P. Luitwieler, landb. kn., Gapinge B 127, uit O.- en W.-Souburg; A. Bommeljé landb. kn., Gapinge B 118, uit Koudekerke; H. Huige, landb. kn., Gapinge B 86, uit Serooskerke (W.); M, Joziasse, dienstbode, A 85, uit St Lau rens; R. Geertse, dienstbode, A a c, uit Oostkapelle; S. Maljaars, land. kn., Ga pinge B 82, uit Oostkapelle; A. Bierens, echtg. van A. de Nood, Gapinge B 93, uit St Laurens; A. Goedegebure, echtg. van P. Mesu, Gapinge B 113, uit 's-Heer Arendskerke. Vertrokken: A. Mesu, veldarb., Gapinge B 113, naar Middelburg, Veerscheweg T 268; A. Tissink, landb. kn., A 90, naar Serooskerke (W.) B 3; L. Wisse, dienst bode, Gapinge B 173, naar Middelburg, Noordweg R 2; W. Kuzee, dienstb., Ga pinge B 127, naar Veere, Weverijstr. 59; Adr. Besuijen, landb. kn., Gapinge B 106, naar Koudekerke C 102; D. de Bree, landb. kn., Gapinge B 118, naar Grijps kerke B 100; J. A. Gideonse, dienstbode, A 85, naar Oostkapelle, Grijpskerksche weg B 121; Jac. Janse, landb. kn. A 101, naar Serooskerke (W.) B 97; J. van Keu len en gezin, landb. kn., Gapinge B 119, naar Serooskerke (W.) B 10; J. Lange- beeke en gezin, rustend landbouwer, Ga pinge B 85, naar Serooskerke (W.) Noord- weg A 45; C. de Visser, dienstbode, A 91, naar Serooskerke (W.) B 130; F. Besuij en, landb. kn., Gapinge B 106, naar 0.- en W.-Souburg, Ritth. weg B 414a; J. Dingemanse Azn, landb. kn., Gapinge B 73, naar Wassenaar, Wassenaarsche- slag 12. Hoedekenskerke. De Raad vergaderde Vrijdagnamiddag. Na opening deelt de voorzitter mede, dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de gemeentebegrooting 1933, waarop ter zijner tijd zal worden terug gekomen; dat een perceel grond, afkom stig van het door de gemeente in liet voor jaar gekochte terrein voor verbreeding van het Kerkepad onder Kwadendamme ingevolge 's Raads machtiging is ver kocht aan den hoogsten inschrijver, G. Ghamuleau alhier, voor f 405; dat de zit dagen van den burgemeester overeenkom stig 's Raads advier door Ged. Staten be paald zijn des Maandags van 111 en des Vrijdags van 24 uur; dat in de ge combineerde vergadering der colleges van B. en W. van Baarland, 's-Gravenpolder en Hoedëkenskerke is besloten het met 1 Juli a.s. eindigende contract tot het ge meenschappelijk aanstellen van een ge meentegeneesheer onder dezelfde voor waarden weer voor 6 jaar te verlengen. Ook is de werkverschaffing, gezamenlijk door de gemeente met het Waterschap Met besliste schreden, of hij: reeds lang te voren had vastgesteld, welke gedrags lijn te volgen, ging hij naar het huis van den heer Joe Jenkins. Deze wilde juist naar kantoor gaan en mijnheer Butterby kwam hem in den winkel tegen. „Goeden morgen, Jenkins. Ik zou je graag even alleen spreken." Jenkins boog op zijn gewone, nederige manier; maar de wensch hem „alleen" te spreken, was gemakkelijker gedaan dan vervuld, daar juffrouw Jenkins den scep ter zwaaide en ze gloeiend nieuwsgierig was. De politiedienaar moest zijn auto riteit aanwenden, voor ze heen ging en hem alleen met Jenkins liet. „Wat voor uitgaven heeft Arthur Chan ning?" vroeg hij1 zoo plotseling, dat Jen kins heelemaal van streek raakte. „Uitgaven, mijnheer?" herhaalde hij-. „Wat zijn zijn gewoonten? Is hij ven kwistend. Verkeert hij 's avonds in gezel schap, waar hij veel kan uitgeven?" „Dat kan ik heusch niet vertellen," be gon Jenkins. Maar gebiedend werd hij door den detective in de rede gevallen. „Ik moet het weten. Je weet, dat ik de macht bezit je tot spreken te dwingen, ant woord me dus zonder omwegen; dat spaart tijd en moeite." „Maar werkelijk mijnheer, ik weet het niet," hield Jenkins vol. „Ik zou zeggen, dat mijnheer Arthur Channing een flinke jonge man is van goed gedrag, die geen verkwistende gewoonten heeft. Wat zijn Met eenige verbazing nam ik kennis van de vragen door Mevr. Pothuis—Smit tot den Minister van Defensie gericht, over het gebruik van legertenten enz. door de A.J.C. In die kringen heeft men althans men doet alsof een hevigen afkeer van alles wat op de weermacht betrek king heeft. De kinderen mogen zelfs niet met loo- den soldaatjes spelen en de jongelui zin gen als maar van de „wapenen der bar baren", waarmee niet gedoeld wordt op boycot-acties e.d., maar op onze lands verdediging, die bedoelt de vrijheid van ons volk te beschermen. Maar men had er, naar nu blijkt, geen bezwaar tegen, dat de A.J.C.-ers in leger tenten kampeerden en onder legerdekens sliepen. Inplaats van deze artikelen zooals toch voor de hand lag besmet te verklaren, neemt men ze gaarne in gebruik en leert zoo de jongelui deleger- zaken waardeeren. En inplaats, dat men dankbaar is, dat de Minister daar een eind aan maakt en de roode jongelui tegen het gevaar van dreigende infectie beschermt, gaat Mevr. Pothuis zich over dit optreden beklagen. 't Lijkt me even wonderlijk, als dat de legerautoriteiten de ook tegen de weer macht gerichte actie van de A.J.C. steun den door legertenten en ander materiëel ter beschikking aan deze roode organi satie te stellen. OPMERKER. Hoedekenskerke en bestaande uit delf- werk, Maandag 15 Mei weer aangevangen en is hiervoor een nader te bepalen per centage tot 17 Juni verkregen. Aan het bestuur der R. K. scholen te Kwadendamme wordt op zijn verzoek een crediet toegestaan, tot het aanbregen van houten banken rondom de boomen op het schoolplein. Inzake het schrijven van de commissie voor de regeling van de aanhangige kwes tie over het eventueel stopzetten van het personenverkeer op de tramlijnen in Z.- Beveland, wordt na eenige discussie zon der hoofdelijke stemming aangenomen het voorstel van B. en W. om mee te deelen, dat de Raad, vooropstellende, dat de lijn HoedekenskerkeGoes vice-versa, hier buiten valt, van meening is, d a t d e bestaande toestand op al de lijnen dient te blijven gehandhaafd, en zulks uit over weging, dat deze gemeente door goede renvervoer een beduidend verlies heeft geleden op de inkomsten der haven, en een compensatie in den vorm van goede gelegenheid tot personenvervoer zeer ze ker wel op zijn plaats is. Mocht dit toch worden opgeheven, dan meent de Raad, dat de reductie wel 100 pet. zou mogen zijn, dus algeheele kwijtschelding der nog te betalen bijdragen gedurende de restee- rende 38 jaren. Aan het request der gemeente Poort vliet inzake het in dienst nemen van land arbeiders door de landbouwers en verbod van machinaal dorschen, wordt op voor stel van B. en W. met 6 tegen 1 stem ud- haesie verleend. Wcmeldinge. Zaterdag had onder be gunstiging van prachtig zomerweer de opening plaats van het nieuwe sportter rein. Voorafgegaan door een muzikale wandeling door de gemeente ging 't naar 't sportterrein, 't welk geëxploiteerd wordt door de heeren Clement en Lindenbergh en ge'egen is aan het nieuwe bouwplan den Westelijken Kanaaldijk. De heer P. Smit sprak de genoodigden toe. Spr. zei dat hij geen sportman is, maar toch gaar ne ieder die maar iets voor sport voelt, aanspoorde om mede te werken. De burgemeester van Wemeldinge het woord verkrijgende, zeide gaarne aan de uitnoodiging om dit keurige sportterrein officieel te openen, gevolg te geven. Het is voor allen, al dan niet sportliefhebbers, een verblijdend teeken, dat hier in We meldinge, ondanks de crisis nog men- schen gevonden worden die zooveel durf, avonden betreft, ik geloof dat hij: ze groo- tendeels thuis doorbrengt." „Weet je ook, of hij drukkende schul den heeft?" „Ik heb hem op zekeren dag tegen mijnheer Yorke hoor en zeggen, dat hij ze met een bankje van tweehonderd gul den allemaal zou kunnen betalen." „Aha!" zei Butterby, maai zijn. gezicht bleef steeds even onbewogen. „Wanneer heeft hij dat gezegd?" „Niet zoolang geleden, mijnheer. Onge veer een week denk ik, voor ik dat onge luk had hetwelk me, zooals ik nu begin in te zien, mijnheer, door de Voorzie nigheid gezonden is, want daardoor was ik niet op kantoor, toen het geld verdwe nen is." „Een zeer onaangenaam verlies," merkte de detective schijnbaar terloops op; „en de jonge heeren moesten het zich wel aantrekken, vooral Arthur Channing. Yorke was uit, is het niet?" „Hij trekt het zich heel erg aan, mijn heer. Gisteren was hij zoo zenuwachtig als iets, toen mijnheer Galloway er over sprak, de zaak in handen van de politie te geven. Het is ook heel onaangenaam als zooiets op een kantoor gebeurt, mijn heer." Er hee-rschte een kort stilzwijgen, voor de detective hernam: „Zenuwachtig was hij, zeg je? En mijnheer Roland Yorke ze ker ook?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5