DE ZEEUW Jflfahacdt'Hoeder TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel HET ADRES A. WILKING Uit de Provincie JDocrzltt ■pUSIOjL Gemengd Nieuws. Uoo$d^ifa9 Meepikt, FEUILLETON. Brieven uli Middelburg. Binnenland. Stukloopen, Zonnebrand/^ VAN ZATERDAG 3 JUNI 1933, Nr 207. Het kost ons ook deze keer weer niet veel moeite om een weekoverzicht te schrijven over de crisis en de daarmee in verband staande financieele en economi sche problemen. De week was daar weer vol van. We zouden kunnen beginnen met de regeeringsverkl'aring W oensdagmiddag door Minister Colijn in de beide Kamers afgelegd en die geheel beheerscht werd door de vraag: hoe kunnen we gezamen lijk de dreigende tekorten uit de wereld helpen en het economisch leven van ons volk weer op gang brengen? We zouden ook kunnen wijzen op het feit, dat Dr Colijn aan het hoofd zal staan van de delegatie, die Nederland op de economische wereldconferentie te Londen zal vertegenwoordigen. Ook dat is niet zonder beteekenis. Ook de deze week in grooten getale ge houden algemeene vergaderingen van de Chr. vakorganisaties en die van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond, waren voor een belangrijk deel gewijd aan de crisisvraag stukken, zooals de moeilijkheden voor den land- en tuinbouw, de werkloosheid enz. In Duitschland heeft de regeering een grootsch milliardenplan gemaakt, dat de werkloosheid in dat land moet doen ver dwijnen. Men is er in regeeringskringen bepaald enthousiast over, maar de tijd zal leeren of het uit te voeren en te financie ren is. De tijd, dat op de opgeschroefde nationaal-socialistische redevoeringen da den moeten volgen, begint zoo langzamer hand aan te breken I In België heeft de regeering ingrijpen de bezuinigingsmaatregelen moeten ne men, die ook een salaris- en pensioenver mindering inhouden. Waar het maar mo gelijk werd geacht, werd 't mes er in ge zet. Van groot belang in de wereld der in ternationale politiek is wel de betaling der oorlogsschulden. De Europeesche ex-ge allieerden hebben verplichtingen tegen over Amerika. Op 15 Juni a.s. is er weer een vervaltermijn en het gaat er nu maar om, wat er op dien datum zal gebeuren. Men zal zich herinneren, dat Amerika onder zijn vroegeren president, op 15 Dec. 1932 onverbiddelijk vasthield aan de be taling van den vervallen termijn. Enge land en Italië betaalden toen, de anderen weigerden. Wat zal Roosevelt straks doen? Hiervan hangt zeer veel af. Immers alle landen hebben de grootste moeite om hun be grootingen sluitend te maken, en daarom zou een aderlating van een 80 millioen dollars alleen reeds voor Engeland b.v. een nieuwe bijna ondragelijke belasting beteekenen, terwijl anderzijds de schat kist der Vereenigde Staten een aanmerke lijke verlichting bij een onvoorwaardelij ke betaling zou ervaren. Ze zijn allemaal even arm. Intusschen schijnt de kans groot, dat alleen Engeland den Juni-termijn zal be talen. Dan zal een scherpe crisis intreden, waarvan de gevolgen momenteel niet te overzien zijn, maar welke de staatslieden toch voor de hoogste beslissingen zal stel len. De Juni-maand belooft dus belangrijk te worden: de' oorlogsschulden, de econo mische wereldconferentie, de ontwape ningsbesprekingen te Genève, die in de hoofdzaken nog maar bitter slecht vor deren, zoodat uitstel wordt overwogen en het pact van vier, dat ook nog niet getee- kend is, maar dat naar alle waarschijn lijkheid toch wel de vereischte handtee- keningen zal krijgen. Vrij naar het Engelsch. 62.) Haastig schreef hij eenige woorden op een kaartje, sloot het in een enve loppe, riep zijn knecht binnen en stuur de er hem mee naar het politiebureau. Het bureau was vlak bij het huis van den heer Galloway aan de andere zijde van de kathedraal, halfweg dat gebouw en het gemeentehuis. Tien minuten, na dat de knecht het huis had verlaten, was mijnheer Butterby op weg er naar toe. Mijnheer Butterby bracht heel Hel- stonleigh in verbazing. Hij was geen in specteur, geen sergeant, niet eens een gewoon agent en men zag hem nooit in uniform. Wie was mijnheer Butterby, vroeg Helstonleigh zich verbaasd af. Dat hij een heele boel met de politie uit te staan had, tot haar staf behoorde, door haar betaald werd, was zeker; maar welken post hij nu eigenlijk bekleedde, wat percies zijn plicht was, wist nie mand. Soms was hij maanden achtereen uit Holstonleigh weg, bracht mogelijk andere steden in verbazing. Mijnheer CLXII. Amice, In onderzoek bij B. en W. van Middel burg is thans de vraag of er aanleiding bestaat, met opheffing van het Burger lijk Armbestuur, te komen tot een ge meentelijke instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. Een verzoek daartoe is voor eenigen tijd geleden aan den Raad gedaan door het s.d. raadslid, den heer Mondeel. Tol dit onderzoek is besloten, zonder dat de Raad zich ook maar eenigszins uitsprak over al of niet wenschelijke er van. Wellicht is het gewenscht, dat, naast deze officieele enquête, ook in de pers deze zaak eens, zij het vluchtig, worde be sproken, mede naar aanleiding van een besluit van Gedep. Staten van Friesland, waarbij1 goedkeuring is onthouden aan een raadsbesluit der gemeente Leeuwar- deradeel, tot regeling van de samenstel ling van het bestuur der instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon dier gemeen te. De motieven door Ged. Staten aan hun beslissing ten grondslag gelegd, houden o.i. nauw verband met het wenschelijke en mogelijke der instelling zelve. De zaak is n.l. deze. De Raad van Leeuwarderadeel heeft op 23 Maart 1.1. bepaald, dat in het bestuur van Maat schappelijk Hulpbetoon o.a. zouden zit ting hebben twee personen, die lid moe ten zijn van de in de gemeente bestaande afdeelingen van landelijke vakvereenigin- gen van werknemers, en twee raadsleden, plus nog zeven anderen, 't Friesch Gede puteerd college overweegt nu dat door de verplichte opneming van raadsleden in het bestuur de invloed van den raad bui ten de Armenwet om wordt uitgebreid en dat de leden der vakvereenigingen niet allereerst worden gekozen omdat zij door hun persoonlijke eigenschappen geschikt zijn te achten voor hun functie, doch om dat zij behooren tot een zekere groep en hierdoor het gevaar ontstaat, dat zij bij de uitoefening hunner bestuursfunctie in de eerste plaats zullen letten op de bizon- dere belangen en wenschen hunner groep. Dit klemt nog te meer, wijl de beide le den uit de vakvereenigingen volgens het reglement deel moeten uitmaken van de uit het bestuur te vormen commissies van advies voor steunverleening aan ge organiseerde werkloozen en voor werk verschaffing. Al deze overwegingen ko men op het volgende neer: Men kent het, vooral vroeger, geldende spreekwoord: Wiens brood men eet, diens woord men spreekt. De soc.-democr. en roode vak bondbestuurders kennen dit woord ook zeer wèl. Zij willen de minder-gesitueer- den, die hulp van de Overheid behoeven, aan zich verplichten. Toen de crisis- steuncomité's werden opgericht toonden de S. D. A. P.-mannen zich eerst afwij zend. Zij hielden niet van steun: hulp aan de crisis-slachtoffers was voor dezen een recht. Zoodra echter bleek, dat de ver leende steun doeltreffend was en dank baar werd aanvaard, boden ook de S. D. A. P.ers zich voor de distributie, bizon der van kleeding aan. Zij' mochten de ge- steunden eens van zich vervreemden! Zoo is het ook bij Maatschappelijk Hulp betoon. Ged. Staten van Friesland ken nen hun Pappenheimers. Zij willen alleen bestuursleden, die door hun persoonlijke eigenschappen voor „armvoogd" (de Friesche uitdrukking) geschikt zijn en geen personen die nauwe relaties met be deelden bezitten en zich daardoor bij on derzoek en steun laten leiden en zullen Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST Galloway zou u verteld hebben, dat hij een detective was, maar bewijsgrond voor deze bewering zou ook hij niet heb ben kunnen aanvoeren. Mijnheer Butterby trad de kamer van den heer Galloway binnen. Hij was een mager, bleek man met diep liggende oogen en uitstaande neusvleugels. Uit gewoonte was hij weinig spraakzaam, misschien ook van nature. De heer Galloway vertelde de omstan digheden, waaronder het verlies plaats had gevonden. De detective, zooals we hem voor het gemak ook maar zullen noemen, zat dicht bij hem, de handen op de knieën, het hoofd gebogen, de oogen op den grond gericht. Hij onder brak het relaas met geen enkel woord. Toen het geëindigd was, nam hij de en veloppe op en bestudeerde ze stilzwij gend met belachelijke nauwlettend heid, vond de heer Galloway, want hij staarde en tuurde en betastte ze overal. Hij hield ze tegen het licht, bestudeer de de postzegels, beschouwde de lakken door een vreemd uitziend glaasje, dat hij uit zijn vestzak had gehaald, be keek extra de vouwen, streek er met de de vingertoppen over, rook er zelfs aan alles onder volmaakt stilzwijgen en met een onbewogen gezicht. „Heeft u het nummer van het biljet?" was zijn eerste vraag. „Neen," antwoordde de heer Galloway. letten „op de bizondere belangen en wen- scben hunner groep". Wat zou van dit laatste bet gevolg zijn? Natuurlijk een buitengewone opdrijving van den verleenden steun. In 20 jaar tijd is te Middelburg de steun door het B. A. verleend, reeds met 'n tonne gouds per jaar vermeerderd. Hij breidt zich nog steeds uit, Vergeleken met 't vorig jaar is alleen de steun aan ouden van dagen, boven de 60 jaar, weer met 50 pet. gesta gen. De roode vakbonden geven aan leden of liever aan vrouwen van leden, die door hun schuld broodeloos werden, en om steun vragen, zelfs geen antwoord (leden van matrozen- en andere marinebonden, die tot muiten werden aangezet). Hun millioenen gaan naar de arbeiderspers, volksgebouwen en andere middelen van propaganda en reclame! Het Burg. Armbestuur te Middelburg, welks leden hunne werkzaamheden gra tis verrichten, kost voor de ambtenaren aan salarissen etc f 52 a f 5300. Wat zal 'n nieuw bestuur kosten aan ambtenaren en c o n t r o 1 e u r s? De leden van armbe sturen verrichten thans heel wat arbeid g r a t is. Het is niet anders dan een poging, in strijd met de Armenwet, die zelfstandig heid voor de armbesturen opeischt, voor de gemeentebesturen meerdere zegging schap te bekomen en de door het Armbe stuur bij' den steun gevolgde normen en regelen te wijzigen. Vooral voor kleinere gemeenten zou zulks noodlottig zijn. Voor grootere gemeenten is er nog iets voor te zeggen, hoewel ook hier de bureaucratie groote offers eischt. Wellicht zouden de leden van Maatsch. Hulpbetoon ook nog presentiegeld krijgen. In die kringen doet men voor de zoozeer verafgoodde „ge meenschap" gewoonlijk niets voor niets. Alles resumeerende spreken wij den wensch uit dat de Raad van Middelburg, wanneer de zaak aan de orde komt, zich wel zal wachten den voet op dit gevaar lijk terrein te zetten. De weg naar den financieelen afgrond zou nog korter wor den. Vriendschappelijk groetend, t.t. METELLUS. De opvolging van de nieuwe ministers in de Tweede Kamer. De ministers Oud en Marchant, die thans ontslag hebben genomen als lid van de Tweede Kamer, waren resp. gekozen op de stellen gelijkluidende lijsten no 2 en no. 3. Beiden hebben op deze lijsren echter denzelfden opvolger, n.l. den heer J. Schilthuis. Waren nu de medcdeeling- gen van de ontslagneming door de l.eeren Oud en Marchant op dezelfden dag ter kennis van den voorzitter van het Cen traal Stemburead gekomen, dan had in een zitting van dit stembureu moeten worden geloot, op welk stel gelijkluidende lijsten de heer Schilthuis benoemd zou worden verklaard. Aangezien evenwel de ze mededeelingen genoemden voorzitter niet op denzelfden dag hebben bereikt, en die betreffende den heer Oud het eerst is ingekomen, is een zitting van het Cen traal Stembureau overbodig geworden en zal Mr Schilthuis door den voorzitter van het stembureau tot lid der Kamer be noemd worden verklaard in de vacature- Oud, terwijl in de vacature-Marchant tot Kamerlid zal worden benoemd de heer D. Kooiman. Opvolger van beide nieuwe Kamerle den is de heer J. Adriaanse. Een soortgelijk geval doet zich voor ten aanzien van de opvolgers van de minis ters Colijn en De Wilde. Ook hier behoeft geen loting plaats te hebben, aangezien de mededeeling inzake het ontslagnemen door Dr Colijn een dag eerder is ingeko men dan die bettreffende het bedanken door Mr de Wilde. Opvolger van beide ministers is de heer A. A. L. Rutgers, gouverneur van Suriname, die dus thans zal worden benoemd verklaard in de va- cature-Colijn, terwijl de heer De Wilde als zijn opvolger in de Kamer zal zien aangewezen Mr T. A. van Dijken, refe rendaris bij den Raad van State. De verkiezingsuitslag vermeldt als op volger van den heer Rutgers Mr P. A. Daarna keek hij op. De gedachte mag bij' hem opgekomen zijn, dat het niet no- teeren van het nummer van een bank biljet, dat in een brief verzonden moet worden, zorgeloosheid verraadt in een zakenman. Mijnheer Galloway maakte dat tenminste uit zijn blikken op. „Natuurlijk noteer ik gewoonlijk de nummers wel; ik geloof niet, dat me zoo- iets ooit eerder is overkomen, een bank biljet weg te sturen zonder het nummer te weten. Ik had een afspraak, zooals ik u al verteld heb aan den anderen kant van de stad om kwart voor drie, een zeer be langrijke afspraak en toen ik de torenklok de drie kwartier hoorde slaan, den tijd, waarop ik er had moeten wezen, heb ik haastig het biljet tusschen de vouwen van den brief geschoven zonder het nummer te noteeren. Ik heb het niet vergeten, maar ik had er geen tijd voor." „Heeft u eenige kans het nummer te weten te komen door na te gaan van wie u het biljet ontvangen heeft?" luidde de volgende vraag. Mijnheer Galloway moest erkennen, dat zulks Maal onmogelijk was. „Ik ont vang zoo vaak bankbiljetten van verschil lende kanten," merkte hij op. „Gisteren bij' voorbeeld is een boer me de halfjaar- lij'ksche pacht komen betalen, een ander kwam me de hypotheekrente voldoen. Al lebei hebben ze met bankbiljetten betaald en die liggen nu bij elkaar in mijn brand- Schwartz en als opvolger van Mr van Dijken Mr G. van Baren, burgemeester van Delft. Het departemen tvan Sociale Zaken. Naar gemeldt wordt, is het Kon. Be sluit tot instelling van het nieuwe De partement van Sociale Zaken te ver wachten tegen Maandag 12 Juni. Het ligt in de bedoeling van de re geering om geen, nieuwe ambtenaren aan te stellen, zoodat de bezetting van dit departement gevormd zal worden door de ambtenaren van de onderschei dene afdeelingen, die naar het nieuwe ministerie zuilen worden overgeplaatst. Toezicht op notarissen. Verschenen is een Kon. besluit, waar bij wordt ingesteld een Centraal Bureau van bijstand, hetwelk de kamers van toe zicht over de notarissen en candidaat- notarissen zal bijstaan bij het toezicht op de naleving van de in art. 73 A van de wet op het Notarisambt neergelegde verplichting der notarissen tot het bij houden eener boekhouding. Het Bureau bestaat uit een voorzitter en tenminste twee deskundigen, door de Kroon te benoemen. Vóór 1 Maart van elk jaar maakt het Bureau een staat op van de kosten, wel ke het bovengemelde toezicht over het afgeloopen jaar heeft meegebracht. Het totale bedrag der kosten wordt door het Bureau omgeslagen over alle in het Rijk gevestigde notarissen. Loonsverlaging bij Van Heek. Eenigen tijd geleden is tusschen de N.V. Textielmaatschappij L. van Heek Zoon te Losser en haar arbeiders een geschil ontstaan als gevolg van ingevoer de loonsverlagingen. De rijksbemiddelaar heeft na goedvinden van beide partijen een scheidsgerecht ingesteld, dat zou uit spraak doen over het geschilpunt, of, ge zien den financiëelen toestand van de N.V. en gezien de hoogte van de loonen in soortgelijke bedrijven aan den wensch der arbeidersorganisaties om de laatste twee ingevoerde loonsverlagingen van ieder vijf procent geheel of gedeeltelijk en zoo ja in hoeverre terug te nemen, kan wor den voldaan. Het scheidsgerecht heeft beslist, dat aan den wensch der arbeidersorganisa ties niet kan worden voldaan en dat deze uitspraak zal gelden tot 1 Oct. 1933 met dien verstandge, dat, indien vóór dien datum belangrijke wijzigingen- intreden in den financiëelen toestand van partij eenerzij ds of in de hoogte van de loonen in soortgelijke bedrijven, het scheidsge recht op verzoek van een der partijen of beide partijen den termijn vroeger be ëindigen kan. Faillissementen. H. J. Lijn- b a c h, coiffeur te Middelburg. Totaal pas sief f7556.67, waarvan prefèrent f 452.25. De baten zijn nog niet volledig bekend. M. Vroegop, handelaar in fruit, Ter- neuzen. Totaal passief f28.721,70 en 68.146.75 Belg fr., waarvan f 752.50 pre ferent. De baten zijn nog niet volledig bekend. A. H i r d e s, landbouwer te Krabben- dijke. Totaal passief f 90.043.74, waarvan preferent f4577.27. Baten nog niet volle dig bekend. G. A. R ij s t e n b i 1, commissionnair te Oud-Vossemeer. Totaal passief f 27462.64, plm. f 10.000 nog niet erkend, waarvan preferent f 2738.89. De baten bedragen f37.122.60. Onderscheiding. Toegekend de gouden eeremedaille in de Oranje- Nassauorde aan P. Ruster, ouderling bij de Cbr. Evang. Gemeente te Rilland-Bath. Postbe stilingen. Op den 2den Pinksterdag wordt te Krabbendij'ke Oostdijk, Rilland-Bath en Waarde één bestelling uitgevoerd; er is dien dag geen gelegenheid om stukken af te halen. Hoedekenskerke. Loop der bevolking over de maand Mei 1933. Ingekomen: Pieter Cornelis Vermeulen, klein-landhouwer, uit 's-Gravenpolder; Hubregt Driedijk en gezin, zonder beroep uit Baarland. kast, maar ik zou heusch niet kunnen vertellen, welke biljetten ik van den een en welke van den ander 'ontvangen beb, al kon ik er honderdduizend mee ver dienen." „Op die manier zoudt u, wanneer u een valsch bankbiljet ontving, nooit den eige naar kunnen opsporen." „Ik heb van mijn leven nog nooit een valsch biljet aangenomen," zei de heer Gollaway verontwaardigd. „Er is geen beter kenner van bankbiljetten in het heele koninkrijk dan ik, of het moest Jenkins zijn." Een nieuw stilzwijgen ontstond. Mijn- heerheer Butterby bleef in de zelfde hou ding zitten, het hoofd gebogen, de oogen naar den grond. „Hieeft u me alle bij1- zonderheden meegedeeld?" vroeg hij; na een poosje. „Ik geloof van wel. Ik kan me tenmin ste niets verder herinneren." „Staat u me dan toe ze nog eens hard op te herhalen," hernam de detectieve. „Mocht ik me vergissen, of iets vergeten, wees dan zoo goed me even te waarschu wen. Verleden Vrijdagnam u een biljet van twee honderd gulden uit uw brand kast zonder het nummer te noteeren. Dit biljet schoof u tusschen de vouwen van een brief en deed beide in een enveloppe in het bijzijn van uw beide klerken Ghan- ning en Yorke. Toen ging u uit en liet den brief op een van de lessenaars liggen. "T)oos 30 en 60, Tube 80 cf Bij Apoth. en Drogütm, Vertrokken: Catharine. Maijore, dienat- bode, naar Goes; Maatje Pieternella de Jonge, dienstbode, naar Cvezand; Magda- lena de Jonge, dienstbode, naar Qvezand; Cornelia Lukasse, dienstbode, naar 's-Gra venpolder; Ida van 't Veer, dienstbode, naar Goes; Marinus Franse, veldarbeider, naar Baarland; Abraham Bliek en gezin, klein-landbouwer, naar Kloetinge; Cor nelia van Bremen, zonder beroep, naar 's-Heer Arendskerke; Aaltje Thomson, zonder beroep naar 's-Gravenpolder; Ma ria Ver donk, zonder beroep, naar Kapelle; Janna vein Zanten, zonder beroep, naar Kapelle; Jacob Fierloos, commissionair, naar 's-Heer Arendskerke. Baarland. Voor de vacante betrekking van gemeenteveldwachter alhier hebben zich 188 sollicitanten aangemeld. Koudekerke. In de Raadsvergadering van a.s. Woensdag zal ook het strandbe- heer aan de orde komen. Het strand is thans door B. en W. ge pacht van den Staat der Nederlanden. B. en W. stellen den raad voor dezen zomer bij wijze van proef, het beheer in handen der gemeente te houden en rege len te stellen voor vergunningen tot het plaatsen en geplaatst hebben van tenten op bet strand. Het Rijk vorderde voor een seizoens tent f 10 per seizoen. Hetzelfde tarief komt ook B. en W. geschikt voor. B. en W. stellen voor de tarieven te stellen als volgt: voor een linnen dag- tent f 0.50, voor een houten dagtent f 1, voor een linnen tent voor een maand f 4, voor een bouten tent voor een maand f 6, voor een seizoentent f 10. De controle en de afgifte van bons voor dagtenten zal te veel tijd vorderen, om, dit werk aan de politie op te dragen. Daarvoor zal een speciale man moeten worden aangesteld. B. en W. stellen derhalve voor een losse kracht aan te stellen, alleen voor dezen zomer, tegen een vergoeding van f 60 per maand. Het schijnt B. en W. niet doenlijk te vorderen dat tenten, voor welker plaat sing voor een geheel seizoen toestem ming is verleend, op Zondag gesloten moeten blijven. Hetzelfde geldt voor maand tenten. Voor de dagtenten zou zulks minder moeilijk zijn. Toch stellen B. en W. voor ook voor die tenten op Zondag vergun ningen af te geven. Tot heden hebben zulke tenten in groote massa's steeds op Zondag standplaats gehad. Een verbod die tenten voortaan op Zondag te plaatsen zou zeer bezwaarlijk zijn te handhaven en vermoedelijk meer personeel en meer arbeid van dat personeel vragen, dan het toestaan. Controleur en politie zullen toch, in elk geval, 's Zondags moeten werken. Fabrieksgebouw door den bliksem getroffen. In een glasmagazijn van de chemische fa briek E. Mirch te Darmstadt is een brand uitgebroken, die het geheele groote ge bouw in de asch heeft gelegd. De stede lijke en de fabrieksbrandweer zijn uren lang bezig geweest om het vuur te blus- schen. De schade is aanzienlijk, maar de fabriek zelf is ongedeerd gebleven en kan doorwerken. De brand is ontstaan door het inslaan van den bliksem. bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist Toen u wegging, kwam Hamish Chan- ning het kantoor binnen. Onmiddellijk daarop- vertrok Yorke, de beide broers al leen achterlatend. Arthur vertrok naar de kerk, en Hamish bleef op bet kantoor passen. Arthur keerde spoedig terug, daar de organist zelf het orgel waarnam, waarop Hamish vertrok.,, Arthur Chan- J ning bleef toen een uur alleen, zonder dat er iemand het kantoor binnentrad. Toen keerde u zelf terug, vond den brief schijn baar in denzelfden staat, waarin u hem had achtergelaten, verzegelde hem en stuurde er Arthur mee weg om hem te posten. Dit zijn de nuchtere feiten, voor zoover u ze zelf gezien hebt, of ze u zijn meegedeeld." „Ja," antwoordde de heer Galloway. „Ik had er nog aan toe te voegen, dat Arthur Channing den brief na.ar mijn privé-kantoor heeft gebracht, voor hij naar de kerk ging." „En heeft hij! de deur afgesloten?" „O lieve tijd, neen. Waarschijnlijk wel achter zich dicht gedaan, maar niet af gesloten. Dat gebeurt nooit." „Jenkins was weg," zeide detectieve op afwezigen toon, die verried, dat hij' meer hardop dacht dan iemand toesprak. Mijn heer Galloway vatte onmiddellijk vlam, bij die opmerking, die hij1 heel anders op vatte dan ze bedoeld was. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5