Afloop Verloopingen en Aanbestedingen Staten-Generaal. Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtszaken Marktberichten. "Waar naar het oordeel der commissie in deze niet in alle opzichten gehandeld is zooals zij meent dat gehandeld had moe ten zijn, meent zij, dat de Raad deze gele genheid moet aangrijpen om te bewerk stelligen, dat deze zaak naar recht en bil lijkheid wordt afgedaan en volhardt zij daarom bij het aanvankelijk door haar uitgebrachte advies. lerseke. Oesterverzending Mei 1933. Nederland 1480 Beigië 9550 Duitschland 600 Engeland 25800 Diversen 300 Samen 37730 Mei 1932 68900 Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr M. Bom kwam de Tuinhouwvereeniging Kapelle en Omgeving in algemeene leden vergadering bijeen. De voorzitter deelt mee, dat wel eens klachten inkwamen omtrent de blocvei- li.ig van aardbeien. Deze klachten werden grondig onderzocht en het bestuur confe reerde met de besturen van de veiling, Tuinhouwvereeniging Biezelinge en de Groep van Aardbeientelers Kapelle en Omgeving. Besloten werd uit elke coöpe ratie een commissielid te benoemen welke toezicht uitoefent op de vruchten inzake kwaliteit, regelen verkoop enz. met den directeur der veiling. De voorzitter spoort vooral aan om goede waar te leveren. Dit kan de verbetering van de blocveiling ten goede komen. Ook werd gewezen op den goeden gang bij de vatveiling. Deze laat niets te wenschen over. Dhr D. Ganseman vernam met genoe gen de opwekking om goede waar te le veren. De voorzitter heeft het hier bij het rechte eind. Veelal worden de vruchten te rijp geplukt, hetwelk de kwaliteit niet be vordert. Bespreking verkoop aardbeien. Dhr H. Eversdijk wees op het karretjes veilen (voor de klok brengen). Wanneer de toe stand zoo blijft zullen wij wel aangewezen rün op den verkoop in het binnenland. Mogelijk konden vooral bij goede kwaliteit ook wel goede prijzen gemaakt worden. Dhr D. Ganseman maant aan tot voor zichtigheid. Spr. geeft in overweging dit nog eens grondig te onderzoeken. Ook werd besproken het veilen bij het vat. Besloten werd de opgave voor vatvei ling open te stellen tot 8 Juni. Alsnu werd opgegeven een oppervlakte van 13 gemet. Voor het stellen van limiet werden de heeren J. Ganseman, G. v. d. Vliet en L. Gijzel aangewezen. Door de afdeeling Kapelle van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging werd als bode benoemd in de plaats van dhr J. van Oosten, welke bedankte, dhr M. Gelok. Oostkapelie. Donderdagavond werd al hier het nieuwe voetbalveld door O. V. V. in gebruik genomen, waaraan een wed strijd was verbonden met Noormannen I en II van Westkapelle. Dhr J. Roose sprak namens O. V. V. een welkomst woord. Daarna sprak dhr K. Melis na mens donateurs en bood de club een vlag aan, welke dankbaar werd aanvaard. De vlag is wit-zwart met het wapen van Oost kapelie en de letters 0. V. V. Daarna nam de wedstrijd een aanvang tusschen 0. V. V. I en Noormannen I en II gecombi neerd onder leiding van den scheidsrech ter Vijgeboom uit Middelburg. De ruststand was 33 en de eindstand 56. Bij monde van dhr J. Roose werd de beker, eveneens door de donateurs be schikbaar gesteld, aan den voorman van de Noormannen overhandigd. De Noor mannen boden O. V. V. een mand bloe men aan. Koudekerks. Ten aanzien van een ver- zosk van de Vereeniging „Rijwielpad ■Walcheren" merken Burg. en Weth. op, dat bij den voorzitter in vorige zomers herhaaldelijk klachten inkwamen over hinder, veroorzaakt door rijwielen die ge plaatst werden tegen de draadafrastering bij „de Vijgeter". Rijwielen worden daar dikwijls tegen elkaar geplaatst, waardoor de passage wordt bemoeilijkt, soms zelf onmogelijk gemaakt. Daarom stellen Burg, en Weth. voor aan genoemd verzoek te voldoen, doch de redactie van het artikel eenigszins te wij zigen en uit te breiden, en vast te stellen als volgt: „Het is verboden, zonder noodzaak, fietsen, strand- en/of kinderwagens, kort om alle soorten rij- of voertuigen te par keeren of ook voorwerpen, van welken aard ook, te leggen of te plaatsen, gelegd of geplaatst te hebben op het rijwielpad, gelegen aan den voet der duinen. Gelijk verbod geldt voor den grond, lig gende aan en ter weerszijden van ge noemd rijwielpad, tot een breedte van twee meters van elke zijde." Van den minister is bericht ontvan gen, dat hij niet kan goedvinden dat aan de tewerkgestelden bij de werkverschaf fing een Kerstgave wordt verstrekt. Het komt Burg. en Weth. voor dat, nu aan deze arbeiders geen Kerstgave mag worden verstrekt, het onbillijk zou zijn deze wèl te verleenen aan die personen die uit hun werkloozenkas trekken, waar om zij voorstellen het dienaangaande ge nomen besluit in te trekken. Domburg. De Gemeenteraad benoemde Vrijdagmiddag tot administrateur bij het waterleidingbedrijf de heer M. Reijnhoudt Jr, wethouder. Hierdoor zal binnen af- zienbaren tijd in de Raad een vacature ontstaan, daar de heer Reijnhoudt als raadslid za! moeten bedanken. TWEEDE KAMER. Het debat over de Regeeringsverklaring. Een belangrijke rede van Dr Colljn, Nadat gisteren nog verschillende leden het woord hadden gevoerd (Mr de Geer, Schouten, Arts en Kersten) was 't woord aan de Regeering. Dr H. G o 1 ij n, voorzitter van den Raad van Ministers, dankt voor de over het algemeen welwillende ontvangst van het Kabinet. Een groot deel van het de bat geeft aan het Kabinet geen aanlei ding, erop in te gaan, bv. wat betreft de verkiezings-campagne, de Kamerontbin ding en het afgetreden Kabinet. Ook moet de Regeering afzien van een debat over de formatie van een Kabinet, die niet gelukt is. Het Kabinet is alleen verantwoordelijk voor het feit van zijn bestaan. Inzake het vraagstuk der c u m u 1 a- t i e is het onderzoek nog in gang. De Regeering zal de s o c i a 1 e ver zekering niet afschaffen en ze zoo lang het maar eenigszins mogelijk is handhaven. Dit in antwoord op een vraag van den heer Kersten. Men verklaart, dat de inhoud der re- geeringsverklaring zoo vaag was. Maar ook als het Kabinet veel uitvoeriger was geweest zouden nog veel vragen zijn ge steld. Wat zou men zeggen, als de Minister van Fin. reeds den vijfden dag in de Ka mer was gekomen met een uitgewerkt program van bezuiniging en nieuwe be lasting? Zou dit wel vertrouwen in de Kamer hebben ontmoet? De financieele toestand zal nog ongunstiger blijken dan Minister De Geer in zijn bekende interview in de „N. R. Grt" heeft geschilderd. Aan het eind van dit jaar zal de vlot tende schuld opgeloopen zijn tot f 700 millioen en aan het eind van 1934 tot een milliard, als niet wordt geconverteerd. De leeningscapaciteit moet voor die con versie worden aangewend. Aan een crisisheffing denkt de regeering geen oogenblik. Voor gewone uitgaven kan de regeering niet ook nog leenen. Het evenwicht moet worden ver kregen door beperking van uit gaven en verme-erdering van belastingen. Het eerste sta voorop. Bij de inperking der uitgaven mogen geen heilige huisjes bestaan. Geen onderdeel van den staatsdienst mag buiten de bezuiniging worden gesteld. In menig onderdeel zal ernstige bezuiniging moe ten worden doorgevoerd. Nieuwe heffingen zijn onvermijdelijk, maar het streven moet zijn het herstel van een juiste verhouding tusschen het volksinkomen en het deel, dat de over heid zich daarvan toeëigent. Spr. kan op dit oogenblik niet zeggen, wat de verhou ding zal zijn tusschen directe en indirecte heffingen. Het is de bedoeling der regee ring, deweeldeverteringsbe- lastinginde omzetbelas ting te verwerken. Met betrekking tot de e c o n o m i - sche maatregelen is het Ka binet in een toestand van afwachten, om dat men geen lijnen kan uitstippelen, zoo lang de Londensche conferentie niet ach ter den rug is. Elke nationale economie moet zich aan passen bij de gewijzigde internationale structuur. Daarvoor is ordening noodig. De Overheid behoort die ordening te be vorderen. De regenereerende krachten moeten worden gesteund. Genomen moe ten worden de maatregelen, die het doel matigste worden geacht onder de gege ven omstandigheden. Daarom heeft de re geering verklaard, dat geen maatregel bij voorbaat is uitgesloten. De regeering zal niet overgaan tot s o- cialisatieen niet tot een P 1 a n- wirtschaft, waarbij zijzelve de lei ding der productie in handen zou nemen. De regeering is voornemens ernstig te onderzoeken 't ondernemen van g r o o t e werken voor werkverschaffingen. Het resultaat van het onderzoek zal blijken bij de begrooting voor 1934. Van belang hierbij is de vraag of men geld op de geldmarkt zal kunnen krijgen. Die mogelijkheid 'hangt af van het be hoorlijk sluiten der begrooting. De inpoldering van 'tIJsselmeer zal worden voortgezet. De regeering is voornemens voor te stellen een verlichting van de b e 1 a s- tingen voor groote gezin nen. Zij zal overwegen een verplichting van een steunregeling voor gemeenten en een regeling der toelating van buiten- landsche arbeidskrachten. De regeering zal zich bezighouden met een bevordering van de doorvoering va.) bedrijfsorganisatie. Voorts met een betere verdeeling van den arbeid over de be schikbare arbeidskrachten, een regeling van het pachtvraagstuk en de positie der gehuwde vrouw-niet-kostwinster in over heidsdienst. De regeering zal tegengaan het dubbele inkomen van man en vrouw in overheidsdienst. Wat betreft het hooghouden van het gezag, meent de regeering, dat, voorzoover dit practisch doenlijk is, van de organen van verdediging en orde- bewaring moeten worden geweerd de ele menten, op wie niet kan worden gebouwd in verband met hun beginselen en het op treden van de organisaties, waarbij zij zijn aangesloten. De heer Albarda en de zijnen hebben het zelf in de hand om het wantrouwen, dat ontstaan is, weg te nemen. Het voor nemen der regeering geldt niet één be paalde richting, maar alle extremis- m e. Organisaties als burgerwacht en vrij willige landstorm moeten onvoorwaarde lijk en volkomen ten dienst van de regee ring zijn en anderzijds moeten particu liere gewapende corpsen worden verbo den. De regeering overweegt de invoering van een uniformverbod. Men heeft gezien, hoe het dragen van uniform in het buitenland de hartstochten opgewekt heeft. De heer Westerman wensohte een re geering van hoogstaande mannen, van politieke smetten vrij. Hij vergeet, dat re- geeren een staatkundig werk is en dat staatkunde, als alle werk, voorbereiding eischt. (Groote vroolijkheid.) Het kabinet betwist niet, dat het geen parlementair kabinet is, gemeten met den dogmatischen maatstaf, dien men bij het twee partijen-stelsel kan toepassen. Misplaatst zijn vragen als die van den heer Albarda, of de heeren Marchant en Oud instemmen met de woorden over de christelijke volksaspiraties. Er is geen ministerspolitiek. Er is alleen kabinetspolitiek. De heeren Marchant en Oud hebben hun be ginsel van eenzijdige ontwapening niet verloochend, maar hebben erin berust, het terwille van 's lands belang tijdelijk terzijde te stellen. Zoo ook verloochent spr. niet zijn beginsel, dat hem Gods woord doet zien als kenbron en richtsnoer ook op staatkundig terrein. Het kabinet verlangt naar h a r t e 1 ij- ke samenwerking met de Kamer. Over het hoofd van den heer De Visser heen, die scherp verzet tegen het regeeringsbeleid bepleitte, wendt spr. zich tot ons volk om te verklaren, in over eenstemming met wat daaromtrent in de regeeringsverklaiïng reeds is gezegd, dat tegen elk extremisme krachtig zal worden gewaakt en dat geweld en verzet tegen de gestelde macht met beslistheid zullen worden tegengegaan. De regeering zal daartoe alle bevoegdheden aanwenden welke zij1 bezit, en, zoo noodig, niet aarze len, aan de Kamer nieuwe te vragen. (Applaus.) De beraadslaging wordt gesloten en de vergadering verdaagd tol 13 Juni, des middags om 1 uur. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Valkenburg, J. Nauta te Sexbierum. Geref. Kerken. Beroepen te Heerde, B. A. Bos te As sen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Aagtekerke, M. Hofman te Krabbendijke. Kerkelijke bezuiniging. In den Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te Amsterdam komt een voorstel aan de orde om de drie predikantsvaca- res Poot, Schweitzer en Klap niet te ver vullen en het aantal godsdienstonderwij zers te brengen van 15 op 9. Zondag 4 Juni 1933. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. Ds Steinz, av. Ds Homburg (H. Doop). Maandagv.m. Ds de Vries. Wilhelminadorp, v.m. Ds de Vries, n.m. geen dienst. Koudekerke, 9.30 uur Ds Ten Kate, 2 uur: Ds Visbeek. 'tZand, 10 uur Ds de Kluis, 6 uur: Ds Ten Kate. Hansweert, 9.30 en 2.30 uur. Ds v. Selms. Geref. Kerken. Arnemuiden, v.m. Ds Scholing, n.m. Ds Beukema. Maandagvm. Ds Scholing. Nieuwdorp, v.m. Ds Beukema, n.m. Ds Scholing. Maandagv.m. Ds Beukema. Geref. Gem. Goes, 9.30, 2 en 6 u. dhr Honkoop te Rotterdam. Examens L. O. Aan de Rijks kweekschool te Middelburg slaagden Vrij dag voor het acte examen L.O. de heeren A. P. M. Bernaert, D. Blaas, J. de Geus, A. Groenenberg, allen te Vlissingen, P. de Wolf te Souburg en J. P. Hoogesteger te Goes. Aan de Ghr. Kweekschool te Middel burg slaagden voor het acte examen L.O. de dames J. F. Contant te Souburg; J. Flipse te Middelburg; L. de Graag te Goes; N. J. W. van Hoek te Vlissingen en W. A. ten Kate te Koudekerke. Afgewezen één candidate. Kinderarbeid. De Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Goes vestigt in het belang van werkgevers en werknemers de aandacht op artikel 24 der Leerplichtwet 1920. Dit artikel luidt: Onverminderd de voorschriften der Arbeidswet 1919 is het ten strengste verboden, tijdens den vol gens de Wet bepaalden leerplichtigen tijd, diensten of arbeid te doen verrichten door een kind gedurende den tijd, waarin onderwijs wordt gegeven aan een school, waarop het is ingeschreven, of gedurende den voor het huisonderwijs van dat kind bestemden tijd. Koolmeesjes in een brie venbus. In de brievenbus van de on derwijzerswoning te Ruischerburg (nabij Groningen) hebben twee koolmeesjes een nestje gebouwd. Dezer dagen kwam het hoofd der school tot de ontdekking dat het koolmeesgezin was uitgebreid met 11 jongen, Inbraak te Amsterdam. Gis termorgen bemerkte personeel van het Wagenhuis HEMA, in de Kinkerstraat te Amsterdam, dat er 's nachts was inge broken. De brandkast, die in het kantoor, achter den winkel gelegen, staat, bevond zich thans in den winkel en bleek van achteren opengescheurd te zijn. Volgens een aan de politie verstrekte opgave zou een bedrag van ongeveer f 1500 gestolen zijn. De dieven schijnen het gebouw aan de achterzijde te hebben verlaten. Men vermoedt, dat de dieven zich hebben laten insluiten. De politie stelt een onderzoek in. Valsche munterswerk plaats ontdekt. In het dorp Kelt- shach in Polen heeft de politie een groote en uitstekend uitgeruste valsche munters werkplaats ontdekt, waar in grooten ge tale valsche zilveren munten vervaardigd werden. In het dorp zelf en in de omliggende plaatsen bleken er van deze valsche mun ten zeer veel in omloop te zijn. Ofschoon de munten van bijna hetzelfde materiaal gemaakt waren als door de Rijksmunt ge bruikt wordt, zijn er aanzienlijke winsten mee gemaakt. De machines, die voor het vervaardigen dezer munten gebruikt werden, waren van het laatste type en werden door vakkun dige arbeiders bediend. De politie is op het spoor van deze bende gekomen, doordat een der handlangers altijd met groote zil veren munten betaalde bij het koopen van kleinigheden. Ruzie in een steun bureau. Een ernstige mishandeling van twee ambtenaren van Maatschappelijken Steun heeft gisterenmorgen op het bureau in de Wijttenbachstraat te Amsterdam plaats gehad. De dader, een ondersteunde, had zich eenigen tijd geleden onhebbelijk ge dragen tegen een der ambtenaren en werd binnengeroepen ten einde daarover onder houden te worden. In plaats van zijn ver ontschuldigingen aan te bieden, zette hij opnieuw een grooten mond op. Hij trok onverhoeds een staaf ijzer uit zijn jas en sloeg daarmede beide ambtenaren op het hoofd. Een agent, die op eenigen afstand stond greep den man en brach't hem later naar het bureau over. Een der mishan delden had een hoofdwonde gekregen, de ander een lichtere kwetsuur. Zij zijn in het Burgerziekenhuis verbonden. De staaf ijzer was massief en een centi meter dik en 45 centimeter lang. Het ge beurde verwekte een oploop voor de deur. Ongeluk op vliegveld. Giste renmiddag heeft op het vliegveld Soes- terberg een ongeluk met twee vliegtui gen plaats gehad. Op het terrein stond een vliegtuig stil, bemand met den sen geant-vlieger Smit en een luitenant als waarnemer, toen een ander vliegtuig met als bestuurder luitenant van der Zijde wilde opstijgen. Laatstgenoemde piloot heeft blijkbaar't voor hem staande toestel niet gezien, waardoor zijn machine bij den start in aanraking kwam met het stilstaande vliegtuig, hetgeen tot gevolg had, dat beide toestellen beschadigd wer den. Luitenant van der Zijde werd licht gewond. Hij moest zich in het hospitaal laten verbinden. De beide andere vliegers bleven ongedeerd. Auto r ij' d t in een groep schoolkinderen. Gistermiddag heeft te Bergen-Binnen een ernstige aan rijding plaats gehad. Op dat tijdstip zwenkte in volle vaart een z.g. zand-auto, geladen met gras en bestuurd door den sleeper P. B. Jr. uit Bergen-Binnen uit de Ooldenburglaan naar de Dokter van Peltlaan. Doordat de bestuurder de smalle bocht te groot nam, schoot de wagen over den berm. Hier speelde een aantal school kinderen, die juist uit de christelijke school waren gekomen. Vier der kinderen werden door de auto geraakt. De wagen kwam echter nog niet tot stilstand en vloog dwars over den weg naar den rech terkant, waar hij terecht kwam in een voortuintje van een der huizen. In dit tuintje was een driejarig meisje aan hel spelen. Ook dit kind werd door de auto getroffen. Van de aangereden schoolkinderen was het zevenjarig dochtertje van de familie Verburg er het ergst aan toe. Het kind had een zware schedelverwonding, ern stige kneuzingen en ontvellingen en is in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis te Alkmaar vervoerd. De drie andere meisjes bekwamen slechts lichte schaafwonden. Het waren de dochtertjes van de familie van Everdingen, ds Mak en Jansen. Het dochtertje van de familie Michels werd bloedend aan het hoofd ge wond en is de ouderlijke woning binnen gedragen. De auto is door de politie in beslag ge nomen. Fietser gedood. Gistermid dag is in de Biltstraat te Utrecht een jon geman van 1820 jaar ter hoogte van de Maliebaan door een vrachtauto gegre pen en zoodanig gewond dat hij bijna oogenblikkelijk overleed. Nader meldt men, dat de naam van den verongelukten jongen Kuyper is. Hij was achttien jaar. Gevaarlijke benzineuit- strooming te Hamburg. Gister morgen tegen 5 uur bemerkten voorbij gangers in een gedeelte van de Pflanzen- strasse te Hamburg een zóó sterke ben zinelucht, dat sommige voorbijgangers er onpasselijk van werden en enkelen het be wustzijn dreigden te verliezen. Klaarblijkelijk ontwikkelden zich onder den grond benzinedampen, die door de kelders ook in de huizen drong. Vermoedelijk is een ondergrondsche ben zinetank gesprongen en ia de benzine weg gevloeid. In 50 huizen in dit gedeelte van de Pflanzenstrasse mag geen licht of vuur worden gemaakt, en de politie heeft de straat afgezet om te voorkomen, dat men- schen met brandende sigaren of sigaret ten er door loopen. Faillissementen. Het fail lissement van M. Leendertse, land bouwer, wonende te Duivendijke, cura tor mr G. J. du Groo te Zierikzee, is ge ëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van 4,1927 pet. aan de concurrente credi teuren. De Tarwewet. Door den Of ficier van Justitie te Middelburg is cas satie aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 27 Mei 1933, waarbij F. L. van R., 37 j., bakker te Hulst, bij verstek wegens overtr. van de Tarwewet is ver oordeeld tot een geldboete van f 10 of 5 d. h., met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij hij' van alle rechtsvervolging was ontsla gen. Door Th. F., 38 jaar, filiaalhouder te Stoppeldijk is hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis van den Kanton rechter te Hulst, waarbij hij terzake van overtr. van de Tarwewet is veroordeeld tot f 15 of 5 d. h. De Ambtenaar van het O. M. teekende eveneens hooger beroep aan. Idem P. A. van W., 28 jaar, bedrijfslei der te Hontenisse, tegen het vonnis van den Kantonrechter te Hulst waarbij hij wegens overtr. van de Tarwewet is ver oordeeld tot f 25 of 5 d. h. De Ambtenaar van het O. M. kwam eveneens in hooger beroep. MIDDELBURG. Op de veiling van 2 Juni deden: Zeeuwsche blauwe aardappe len 2547 ct. per 25 kg.; Mitlothians 7 12; poters eerste soort 611; tweede soort 19; derde soort 14; spinazie 0.1 12; postelein 0.113; moskrul 0.15; zuring, 211; wagenaarsboonen 7181; snijboonen 6275; princesseboonen 81— 99; peulen 3071; doperwten 4555, al les per kg.; peeën 1.514; kroten 810.5: sjalotten 1.54; selderie 0.55; peterse lie 12; rabarber 1.56; radijs 1.53.5; rammenas 13.5, alles per bos; kervel 0.1 9 per chip; savoye kool 4; bloemkool 215; ijskrop 2; kropsla 0.11.5; kom kommers 312, alles per stuk; Fruit: tomatenl748, blauwe druiven Franken- thaler 1.631.65; aardbeien 3595; roode bessen 40, alles per kg. Bloemen: pioenen 1434; lelies 720; Lathyrus 2; anjers 27; lupinen 78; iris 19; prunus 13; rozen 17; meidoorn 9; viooltjes 4, alles per bos; geranium 59, belle boompjes 810; hortensia's 3440; petunia's 16; sedums 6, alles per pot; savoye koolplan- ten 14; witte koolplanten 12, beide per 100 st.; knolselderieplanten 14; irisplan- ten 56, struisvederplanten 7, alles per 25 stuks. KRABBENDIJKE. Veiling van 2 Juni. Kruisbessen f 4.50 per 100 kilo. KAPELLE. Groote veiling van 2 Juni Kruisbessen f 4.10 p. 100 k.g. Kleine veiling, aardbeien 4059, roo de bessen 5067, spinazie 613, poste lein 1016, uien 1 gld. alles per 100 k.g. aardbeien 0.301.50 p. 100 stuks; krop sla 0.500.70 p. 100 krop; radijs 2.40, wortelen 15, rammenas 13, rabarber 3 gld. alles per 100 bos. Bloemen: bol-bego- nia's 13 gld. p. 100 pot; zaai-begonia's 2.70—2.90 p. 100 stuks, anjelieren 10— 13, lathyres 5 gld, beide per 100 bos. Vrijdagavond had in het café West dorp te Serooskerke (W.) de aanbeste ding plaats van den bouw van een land- huisje te Vrouwenpolder voor rekening van den heer G. v. d. Mooren te Middel burg. Ingeleverd werden 4 biljetten. Inge schreven was door G. Vlieger te Vrou wenpolder voor f 1499; P. de Visser te Vrouwenpolder voor f 1460; Gebr. Maas te Domburg voor f 1399; L. Dingemanse te Gapinge voor f 1244. De gunning werd aangehouden tot Dinsdag 6 Juni a.s. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsers: Zondag 9 u. 37 min. Maandag 9 u. 38 min. Dinsdag 9 u. 39 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2