Gemengd Nieuws Rechtszaken C. E. J. Mol, diftaiibede, tan De Bilt, Sohengestraat 02; M. M. Klein, apoth.- asse., van Websp, Gr. Markt 4; I. van de Kree'ke en gezin, reiziger, van Xloetinge, Zaagmolenstraat la; A. Verburg, huis houdster, v. Den Haag, Vogelzangsweg 2; L. W. Steensma, contr. plantenziekten, van Hillegom, Wilhelminastraat 10; M. P. E .Monde, religieuse, van Ginneken, Kloetingscheweg 5a. Vertrokken: M. Roest, dienstbode, naar 's-Heer Arendskerke E 144; W. B. en B. W. Schoolmeester, naar Hoorn; G. van Noord, beambte N. S. en gezin, n. Hoorn, Drie Boomenlaan 54; G. Steutel, reiziger, naar Koudekerke, N. Vlissingscheweg 206; T. de Jonge, dienstbode, naar Re- nesse; S. de Visser, dienstbode, n. Hein- kenszand G 18; J. J. J. de Goninck, chauf feur, naar Assebrouck; A. F. Goedemondt, opzichter, naar Biervliet; J. Nagelkerke, dienstbode, naar Wemeldinge B 6; K. B. de Dreu en gezin, reiziger, naar Terneu- zen, L. Kerkstraat 41; P. J. Peeters, reli gieuse, naar Terheijden; M. P. Kwekke- boom, klerk N. S., naar Valkenswaard, Luikerweg 28; W. Verhoeven en geziu, zonder beroep, naar Den Haag, Nieboer- weg 238; J. M. van Leeuwen, geb. Ver- beem, zonder beroep, naar Haarlem; Ti- morstraat 43; E. S. J. van Eijkeren, geb. Verbeemen, zonder beroep, naar Hans- weert, Broerweg 436; M. G. de Dreu en gezin, koopman, naar Kloetinge; P. Pan- nekoek, leerl. mach., n. Vlissingen, Bree- straat 7; M, G. Stevens, dienstbode, naar St Jansteen A 148; H. van de Velde, win kelbediende, naar Amsterdam, Pretorium straat 24II; A. J. Goedbloed, politieagent, naar Den Haag; Malakkastraat 150; A. Verdaasdonk, vertegenw., naar Middel burg E 137; G. Lindenberg, assuradeur, naar Vlissingen, Badhuisstraat 5; T. Metz, dienstbode, naar Sneek, Boeierstraat 6; G. van de Velde, dienstbode, naar Hans- weert A 89; P. J. Buijze, koopman, naar Gent; Th. M. Grobben, religieuse, naar Den Haag, Princessegracht; G. M. Klerks, religieuse, naar Maastricht; W. H. J. Scholten, religieuse, naar Maastricht. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Mei 1933. Ingekomen: M. Oudeman en gezin, van Baarland naar Bonzyweg G 38a; F. Do- minicus en gezin, van Groede naar Oran jeboomstraat B 81; J. de Vos, van Kat- tendijke, naar Hoogeweg A 17b; A. G. Schipper, van Soerabaja (N. Oost-Indiö) naar Bonzyweg G 25; J. Moelker en gezin van Schore naar Hovyhoek G 52; J. Na gelkerke, van Goes naar Dorpsstraat B 6; M. van Koeveringe, van Vlissingen (Hr Ms Wachtschip), naar Oranjeboomstraat B 71; J. Hoogesteger, van Kloetinge naar Ghezeeweg A 62. Vetrokken: S. Oudeman, van Hooge- straat A 46 naar Kapelle, Biezelingsche straat A 93; A. Meloen, van Ghezee A 75; naar Kruiningen; J. Kooman en P. Koo- man, van Kerkweg A 75, naar Amster dam, Bosboom Toussaintstraat 17; W. Jobse en gezin, van Oranjeboomstraat B 81 naar Ierseke, Postbrug; P. W. Jobse, van Oranjeboomstraat B 81, naar Veere B 68; G. Bruinooge, van Zuidelijken Ach terweg A 87, naar Tholen, Dalemschestr. 27; M. A. Hoogesteger, van Dorpsstraat B 219 n. Neede, Moeshof B 493; A. van Aalst, van Westelijke Kanaaldijk G 15, naar Rijswijk, Tulpstraat 119; F. Wabeke en gezin, van Dorpsstraat B 27, naar Ove- zande A 27; G. Bouterse en gezin, van Sluisplateau G 75 naar Schore, Schore- brug; G. J. A. de Smidt, van Bierweg A 91, naar Egmond aan Zee; G. Lokerse, v, Dorpsstraat B 187 naar Goes, Kreukel- markt. Kruiningen. Pas op de veters Doordat een loshangende schoenveter aan het rijwiel vasthaakte, kwam de werkman G. K. zoodanig van de fiets te vallen, dat geneeskundige hulp noodig bleek. Hoe wel zijn been niet gebroken bleek, was de voet dusdanig gekneusd, dat hij rust ne men moet. Ellewoutsdijk. In de vergadering van ingelanden van het Waterschap „Elle woutsdijk" waren 35 van de 40 ingelan den tegenwoordig of vertegenwoordigd. De subsidievermindering van het Lo- caalspoor in verband met het opheffen van het personenvervoer wordt in han den van het bestuur gesteld. De rekening over het dienstjaar 1932/33 wordt vast gesteld met een totaal bedrag aan ont vangsten van f 38374.23V2, aan uitgaven van f31721.31, alzoo met een batig slot van f 6652.921/2- Op een verzoek van de gemeente Drie wegen om met terzijdestelling van een vroeger genomen besluit van ingelanden, over te gaan tot verharding van eenige wegen in Driewegen, wordt afwijzend beschikt. Een verzoek van pachters om vermin dering van pachtpenningen wordt in han den van het bestuur gegeven om naar bevinding te handelen. Een verzoek van D. Jeremiasse, los- kantonnier om eenige pensioenstoeken ning wordt niet ingewilligd. Daarna komt in bespreking de wen schelijkheid om in verband met de cri sistoestanden, voor de bestuursleden, ambtenaren en werklieden een tijdelijke crisiskorting toe te passen. Met alge- meene stemmen wordt daartoe besloten, en op voorstel vanhet bestuur wordt de crisiskorting vastgesteld op 10 pet van de salarissen. Hierdoor zal een besparing worden bereikt van f427.50 aan sala rissen. De commissie tot onderzoek van de rekening en begrooting adviseert tot vaststelling van de begrooting voor den dienst 1933/34, hetwelk geschied met als totaal in ontvang en uitgaaf f39263.85, met een post van onvoorzien van f 2518.91. 1 Door aftreden van deze com lisle wordt een nieuwe gekozen, bestaande uit de heeren C. M. Nijsse, Bomselen, J. A. Nieu- wenhuijze, Driewegen en W. Oele, Elle woutsdijk. Een aanbieding van den heer P. de Jonge te Ovezand om tegen overdrachts kosten aan het Waterschap te schenken een gedeelte waardeloozen ondergrond, wordt voor kennisgeving aangenomen, Loop der bevolking over de maand Mei 1933. Ingekomen: Pietemella de Jonge, uit Oudelande, D 5. Vertrokken: A. L. Muilwijk en gezin naar Ginneken, Ploegstraat 215; Antho- nina J. van Antwerpen naar Driewegen, Dorpstraat; D. Louisse en gezin naar Kloetinge, Heernisseweg. Hcinkenszand. Donderdag vergaderden de Ingelanden van het Waterschap ,,'s-H. Arendskerke", alhier, onder leiding van den dijkgraaf Lindenbergh. De rekening over 19321933 werd goedgekeurd in ont vang op f26902.52 en in uitgaaf op f 23981.96%. De begrooting voor 1933 1934 werd vastgesteld op een bedrag van f33134.57V2 in ontvang en uitgaaf. Be sloten wordt accoord te gaan met ver mindering der subsidie aan de Spoorweg- Mij „Zuid-Beveland" met Va. Waar dhr W. van den Dries de voorgeschreven leeftijdsgrens heeft bereikt, wordt hem door den voorzitter dank gebracht voor al hetgeen hij als gezworene voor het Waterschap heeft gedaan. In zijn plaats wordt gekozen de heer N. van Stee met 34 van de 63 stemmen. Domburg. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: Jac. Minderhoud uit Bergen op Zoom; mej. L. C. Provoost van Pamelen, uit Vlissingen; mej. A. H. Croockewit, uit Den Haag; mej. M. Louws, uit Meliskerke; Fam. A. J. Wen- telerVan Loo, uit Den Haag. Vertrokken: Fam. P. tf, Davidse—de Kam, naar Oostkapelle; P. Verhage, naar Koudekerke; Fam. M. Steijn—Minder houd, naar Serooskerke (W.); E. W. Neu- gebauer, naar Middelburg; Joh. Wisse, naar Aagtekerke; mej. Kath. Maljaars, naar Meliskerke. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: Jan Louws, B 18, uit Meliskerke; Willem Wielemaker, A 9, uit Koudekerke; Adriaan Kodde, B 36, uit Zoutelande; Jan Meijers, B 65a, uit Zoutelande; Pieter Wisse en Marinus Provoost, A 96, uit Aagtekerke; Joost Boogaard, B 15, uit Meliskerke; Aarnoud Boogaard, B 108, uit Zoutelande; Theo- dorus Coppoolse, B 98, uit Grijpskerke; Pieter Pattenier, B 110, uit Koudekerke; Elizabeth Pieternella Geschiere, B 17, uit „Meliskerke. Vertrokken: Jan Wisse van B 15 naar Meliskerke; Jannetje Verhage, van A 109 naar Medemblik; Abraham Provoost, van A 27 naar Aagtekerke; Willem Adriaan de Witte, van B 76 naar Zoutelande; Ja cobus Sturm, van B 18 naar Zoutelande; Jakobus Geschiere, van A 17 naar Koude kerke; Jakobus Jobse, van A 96 naar Meliskerke; Catharina Marij3, van A 27 naar Koudekerke; Willem de Witte, van A 9 naar Zoutelande; Jacobus Klaasse en gezin, van B 111 naar Koudekerke; Marinus van den Driest, van B 36 naar Koudekerke; Annaghien Boers, van B 93 naar Wassenaar; Johannes Louwerse, van B 26 naar Zoutelande; Pieter Francke en gezin, van A 97 naar Meliskerke; Chris- tiaan Simonse, van B 70 naar Koude kerke. Aagtekerke. Loop der bevolking. Ingekomen: uit Biggekerke, Abraham Provoost; uit Zoutelande, Jan Francke; uit Rotterdam, Jan Bakker en gezin; uit Meliskerke, Leuntje de Witte; uit Oost kapelle, Jan de Visser en gezin; uit Dom burg, Johannes Wisse; uit Zoutelande, Jac. Flipse. Vertrokken: naar Biggekerke, Pieter Wisse; naar Biggekerke, Marinus Pro voost; Oostkapelle, Francina de Witte. St. Laurens. Loop der bevolking over Mei 1933. Ingekomen: Wed. D. de Vries, geb. Keur en gezin, z. b., A 65c, uit Mid delburg; P. Riemens, dienstb., A 39, uit Westkapelle; B. Louwerse, landb.kn., B 92, uit Koudekerke; Wed. J. de Visser, geb. Coppoolse en gezin, z. b., B 54j, uit Middelburg; C. Coppoolse, z. b. B 54j, uit Middelburg; L. N. Blok, d. b., B 131, uit Grijpskerke; P. Kodde, landbkn., A 77, uit O.- en W.-Souburg. Vertrokken: C. Janse, z. b., van B 149 naar Middelburg; J. J. Houterman, z. b., van A 86 naar Oostkapelle; M. Joziasse, dienstb., van A 41 naar Vrouwenpolder; A. Verhage, landb.kn. van B 120 naar Koudekerke; J. Marinissen, dienstb., van A 39 naar Grijpskerke; C. Kole en gezin Controleur Suikerfabriek, van B 4 naar Middelburg; J. G. Waasdorp en gezin, Rijwielhersteller, van B 151b naar Mid-, delburg. Arnemuiden. De A. R. kiesvereeniging heeft in samenwerking met de kiesveree niging der S. G. P. een verzoek gericht tot Ged. Staten, aan welk verzoek door een groot aantal ingezetenen adhaesie is betuigd, om aan het besluit van den Raad dezer gemeente, d.d. 19 Mei, waarbij aan de caféhouders is toegestaan om geduren de den zomertijd hun café's één uur lan ger voor 'het publiek open te mogen stel len, hun goedkeuring te onthouden. Dhr A. Cornelisse (A. R.) heeft dit verzoek in den Raad toen bestreden, doch het werd niettegenstaande met 4 tegen 2 stemmen ingewilligd. Tholen. Naar ons is medegedeeld heeft Jhr J. van Vredenburch, vanaf de op richting voorzitter der N. V. waterleiding Tholen, als zoodanig ontslag genomen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Tholen en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd ge durende 'de maand Mei 1933 ingelegd f 23.810,77 en terugbetaald f 19724,48. DAGEN LANG HOOFDPIJN. Een middel dat verbetering bracht. Een onverwachte gewichtsafname. Uit dankbaarheid voor het succes dat zij met Kruschen Salts had, schrijft een vrouw ons den volgenden brief: „Vóórdat ik Kruschen nam had ik veel last van rheumatiek en hoofdpijn, soms dagen achtereen, Gewoonlijk liep ik rond met een verband om mijn hoofd, omdat dit de pijn iets verlichtte, 's Ochtends wa ren mijn ledematen meestal zóó stijf, dat ik nauwelijks kon opstaan. Nu heb ik zeer zelden hoofdpijn en 's morgens voel ik me frisch en uitgerust. Tevens wil ik nog ver melden, dat mijn gewicht verminderd is van ruim 76 kilo tot 57 kilo. Zes maan den nam ik Kruschen Salts vóór ik voelde, dat ik inderdaad beter werd. Nu zou ik het nooit meer willen missen." Mevr. W. H. G. Meestal beginnen de hoofdpijnen wan neer Uw inwendige machine niet goed functionneert wanneer Uw afvoerorga- nen onvoldoende werken en Uw organis me niet meer vrij houden van afvalstof fen. Het gevolg is, dat onzuiverheden in Uw bloed komen. Laat daarom de zes zouten van Kruschen Uw afvoerorganen nieren en ingewanden aansporen tot regelmatige werking, zooals dit voor een gezond lichaam noodig is. De „kleine, dagelijksche dosis", Kruschen Salts zorgt dat alle afvalstoffen geregeld en volko men uit het lichaam verwijderd worden. Het gevolg van deze inwendige schoon heid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. U voelt zich ge zonder en energieker, vrij van hoofdpij nen, vermoeidheid, zwaarlijvigheid en dergelijke hinderlijke kwaaltjes. Kruschen Sals is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. (Adv.) Postbode gedood. Donder dagmorgen is te Hoofddorp de postbode W. Jansen door een auto, bestuurd door een ingenieur uit Amsterdam, aangere den en gedood. De postbode kwam per fiets van eon boerderij en stak den weg over naar een andere boerderij. Blijkbaar heeft hij de naderende auto niet gezien. Hij werd ge grepen en tegen het asfalt geslingerd. IJ et slachtoffer bekwam een zwaren schedel breuk en waa vrijwel onmiddellijk dood. De bestuurder had nog getracht uit te wijken, doch reed tegen een telefoonpaal op en daarna in een sloot. Een inzittende dame werd door glasscherven gewond, de bestuurder kreeg geen letsel. De auto werd zwaar beschadigd. Een kranig politieman. Een politie-sergeant heeft geheel alleen een groote bende smokkelaars overmees terd, zoo meldt Reuter uit Belgrado. Hij was op weg van zijn post naar de naast bij gelegen stad om het traktement voor zichzelf en zijn manschappen te halen, toen hij de smokkelaarsbende ontmoette, zwaar beladen met zakken tabalt. De ser geant trok zijn revolver en beval den man nen hun contrabande neer te gooien; zij deden dit haastig en vluchtten het bosch in. De politieman riep eenige hoeren, die in de nabijheid op het land werkten, re- quireerde een kar, laadde de tabak hier op en zette zijn weg naar de stad voort. Ondertusschen hadden de smokkelaars zich echter een eind verder in hinderlaag gelegd. Toen de sergeant met zijn kar er langs kwam, sommeerden zij hem zijn buit weer af te geven, onder bedreiging hem dood te schieten. De onverstoorbare politieman zocht echter dekking en open de het vuur met zijn karabijn. Een van de paarden, welke zijn kar trokken, werd in het vuurgevecht gedood, doch hij slaagde er in zijn aanvallers op een afstand te houden, tot hij versterking had ontvan gen. Twee smokkelaars werden gearres teerd; de overigen zochten een toevlucht in het bosch. De aanslag te Waterin gen. De militaire politie te Zutphen heeft een infanterist aangehouden en overge bracht naar Wateringen, om ter beschik king van den burgemeester te worden ge steld. Naar verluidt, zou deze soldaat betrok ken zijn bij den moordaanslag op een grijsaard van 83 jaar, onlangs te Wate ringen gepleegd. Boerderij afgebrand. Gistermiddag ontstond brand in de groo te boerenbehuizing te Hoog Soeren bij Apeldoorn, toebehoorende aan de Konin gin, waarin tevens gevestigd was een bak kerij van den heer K. De brandweer van Apeldoorn, geassisteerd door de* Hoog- Soerensche brandweer, tastte het vuur aan, doch kon wegens gebrek aan water weinig uitrichten. De boerderij, annex den winkel, benevens een nabijstaande hout mijt, gingen geheel in vlammen op. Verze kering dekt de schade. Wie in Portugal stout is k r ij g t boete. De Portugeesche regeering heeft een decreet uitgevaardigd waarbij het aan onderwijzers wordt toe gestaan om kinderen, die zich in de klas niet goed gedragen, een boete op te leg gen, aangezien gebleken is, dat verwijde ring uit de klas of van de school door de kinderen als een aangename verpoo- zing wordt opgevat en lijfstraffen niet ge oorloofd zijn. De betaalde boeten worden besteed voor schoolprijzen en uitstapjes. Van loopjongen tot mil lion n a i r, In een der deftigste buurten van Londen woont een Joodsch koopman, Myer Levy genaamd, die op 10-jarigen leeftijd loopjongen was in Parijs, met z'n 16de jaar melkknecht op een boerderij in Australië, doch sedert 1927 in Londen reusachtige zaken onderneemt. Hij begon met 503.030 schoenen op te koopen, die oorspronkelijk voor het En- gelsche leger bestemd waren, doch, tenge volge van een bureaucratisch misverstand veel te groot waren en zonder uitzonde ring uitsluitend voor den linkschen voet bestemd waren. De prijs voor heel dezen voorraad bedroeg 60Ü0 pond, waarvan Meyer Levy op eersten termijn 600 pond betaalde. Vervolgens liet hij van de helft der schoenen de zolen afhalen en omgekeerd weer er aan naaien. Op die manier kreeg hij 250.000 paar wel groote, maar toch altijd nog bruikbare schoenen. Deze schoenen werden verkocht in Afghanistan en den Kaukasus: de winst bedroeg 800 procent. Het volgend jaar kocht Levy heel den voorraad van een militair schoenen-ma gazijn, dat door de overstrooming van de Theems zeer veel waterschade had gele den, zoodat de legerleiding alle schoenen afkeurde: in werkelijkheid waren alleen de onderste lagen onbruikbaar, terwijl de bovenste rijen alleen wat vochtig waren. Myer kocht heel den voorraad voor een belachelijk lagen prijs en vond ook voor deze schoenen, die zeer goedkoop ver kocht werden, een goed afzetgebied. Zelfs liet hij 8C00 paar schoenen, die erg veel waterschade hadden bekomen, volgen3 een bepaald systeem drogen en behande len zoodat ze weer gretig koopers vonden. Hij kocht steeds uitsluitend afgekeurd materiaal. Van mislukte oliojassen, die oorspronkelijk voor de Engelsche muni tie fabrieken bestemd waren, liet hij cos- tuums voor aviateurs en piloten vervaar digen. Zoodoende wist Myer soms winsten te maken van 1000 procent en hooger, zoo dat hij thans multi-millionair is. „Al wie den moed heef t!" In een der bladen stond de volgende ad vertentie: Huwelijk, 2 Meisjes, die lang genoeg bij Moeders pappot gezeten hebben, zoeken kennismaking met advocaat, dokter of za kenman tusschen 30 en 40 jaar, lib. Isr. van beslist goeden huize. Als be looning brengen zij mede algemeene en huishoudelijke ontwikkeling, (om van kapitaal, intelligentie on uiterlijk schoon niet eens te spreken). Al wie den moed heeft schrijve onder letter en nummer. Smokkelen per trein. Te Talkenswaard is bij1 inspectie van een goe derentrein uit België 10.000 k.g. poeder- kalk en 5000 k.g. suiker in beslag geno men, welke men op deze wflze had ge tracht ons land binnen te smokkelen. H iji vond branden zoo aardig. Het was aan de Haarlemsche politie opgevallen, dat bij de laatste bran den in Haarlom steeds eenzelfde jongen zich dicht bij den vuurhaard bevond. Zij stelde een nauwkeurig onderzoek in en bij een verhoor bekende de jongen sinds 21 April 1.1. vijf branden te hebben ge sticht. Hij had dit gedaan omdat hij dit wel aardig vond en omdat hij graag de brandweer zag uitrukken. De jongen, die leerling is van een school voor achterlij ke kinderen, is nadat procesverbaal tegen hem was opgemaakt, aan zijn ouders te ruggegeven. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leer plichtwet: A. H. L., Krabbendijke, f3 b. s. 3 d. h. Eieren van wild rapen en vervoeren: P. J. B., J. P. B., Wilhelminadorp, een berisping. Auto op openbaren weg des avonds on verlicht laten staan: J. F. d. C., Goes, f3 b. s. 3 d. h. Te Goes zich op het gras van het plant soen bevinden: M. S., Kloetinge, terug aan ouders. Onreinheden in rioolput laten loopen: F. d. V., Goes f 10 b. s. 10 d. h. Overtreding Keuringsverordening Goes: G. M. T., Goes 3 maal f5 b. s. 3 maal 5 d. h. Te Borssele een openbare vermakelijk heid houden: G. v. d. V., Goes f2 b. s. 2 d. h. Zonder vergunning woning doen bou wen: D. v. M., Kapelle, vrijgesproken. Zonder verlof in lokaliteit bier schen ken: J. H., Heinkenszand fl b. s. 1 d. h. Op Schelde visschen zonder vergun ning van «den rechthebbende van het per ceel: P. d. N., Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. Overtreding Vleeschkeuringswet: B. J. N., Heinkenszand f 10 b. s. 10 d. h. Op een dijk van een polder zonder ver gunning een hoop plaatsen: M. d. J., Oud- Sabbinge, geen straf toegepast. Kreukels rapen aan den voet van een zeedijk: C. v. B., J. d. R., Arnemuiden f6 b. s. 6 d. h., C. R., Tholen fl b. s. 1 d. h. Arbeidswet: H. A. J., Colijnsplaat 3 maal f 0.50 b. s. 3 maal 1 d. h. Venten zonder vergunning: H. J. J. D,, Luyk fl en f2 b, s. 1 en 2 d. h., F. A., Goes ffi b. i. 5 d. h., A. L., nldasr fl b. s. 1 d. h. In een bocht in een gemeente met een rijwiel niet rechts houden: P. v. d. M., Goes, een berisping. Met rijwiel geen teeken geven als men van richting wil veranderen: C. d. N., Waterlandkerkje 13 b. s. 3 d. h. Met een auto in verboden richting in een straat rijden: F. P., Elbersfeld f3 b. s. 3 d. h., J. L. J. v. d. B., Tholen f3 b. s. 3 d. h. Met auto rijden zonder nummerbewijs: P. v. S., Oud-Sabbinge f2 b. s. 2 d. h. Met auto geen signaal met den hoorn geven op een hoek van een straat: P. B., Goes f5 b. s. 5 d. h., M. J. v. d. K., Hillegersberg f30 b. s. 10 d. h. Met een auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: J. v. Z., Roosen daal f5 b. s. 5 d. h. Als voren met een rijwiel: G d. F., Kats, f10 b. s. 10 d. h., M. v. O., Yerseke f 10 b. s. 1 w. t. s. Met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken naar rechts als men wordt inge haald: C. R., Goes f 1 b. s. 1 d. h. Met auto rijden zonder spiegel: J. R N. M„ Goes f3 b. s. 3 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. M. d. M, Kruiningen f 10 b. s. 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder reflector: F. J. v. H., Goes f2 b. s. 2 d. h. Fietsen terwijl men verkeert onder den invloed van het gebruik van alcohol houdenden drank: D. K., Kloetinge f 10 b. s. 5 d. h. In staat van dronkenschap de openbare orde verstoren: G. P., Wemeldinge 5 d. h„ M. v. S„ Goes f 15 b. s. 5 d. h. Hooger beroep is aangeteekend door A. B. te Alphen aan den Rijn, veroordeeld tot f 10 b. s. 10 d. h., wegens het doen besturen van een auto door een persoon, die daarvoor den vereischten leeftijd nog niet heeft bereikt. De accountant Heine ver o o r d e e 1 d. De Haagsche Rechtbank ver oordeelde den accountant R. Heine te Hillegersberg, die terecht stond wegens beleediging van oud-Minister Dunner, overeenkomstig den eisch tot 14 dagoi gevangenisstraf. Gewezen bankdirecteur veroordeeld. De Haagsche recht- I bank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den gewezen bankdirecteur I L, tegen wien door het O. M., ter zake van verduistering van drie obligatiën, ander half jaar gevangenisstraf was geüisrbt. I De rechtbank wees vonnis overeenkom stig dezen eisch, doch bracht daarbij drie maanden voorarrest in mindering van de opgelegde straf. Prikplanken. Voor het Kanton gerecht te Haarlem zijn onlangs eenige zaken behandeld tegen prikplankexpki tanten, die ervan werden verdacht de Loterijwet te hebben overtreden. Na ver oordeeling gingen de prikplankhoudors in hooger beroep, zoodat de Haarlemse!:'' rechtbank te beslissen kreeg of het systeem van de prikplanken zoodanig was, dat al of niet van overtreding van de Loterijwet sprake was. In verband daarmede heeft de recht bank gisteren tot deskundige benoemt den heer K. D. K., „puzzeldokter bi' ;'et „Algemeen Handelsblad", die in stoa wordt geacht het „puzzelbevattingsvern: gen" van het publiek te beoordeelcti b vendien zal deze „puzzeldokter" nagaan of het systeem der prikplanken zoodanig is, dat men na eenige studie ervan dim de hoofdprijzen kan prikken. De behan deling zal op 5 October worden vooi- gezet. Verduistering van 24-W gulden. De Haarlemsche Rechtaan veroordeelde den 67-jarigen ex-aamm. strateur van de Haarlemsche Cooper" wegens verduistering van f24.000, ge rende 20 jaar gepleegd, tot 2 maand'1 gevangenisstraf. De rechtbank overwoog, dat een lijke lichte straf kon worden opgelegd verband met den leeftijd van verdachte. Het stroopersdrama te Eg- mond. In den nacht van 23 November van het vorige jaar was een bekend stroo- per uit Egmond aan Zee in de duinen onder Egmond-Binnen met zijn broer op de konijnenjacht, toen zij betrapt werden door een jachtopziener en een rijksveld wachter. De jachtopziener achtervolgde den strooper K. D. Plotseling weerklon ken kort achter elkaar drie schoten en de strooper viel kermend op den grond. Het bleek, dat de man in de bil was getroffen, tijdens het vervoer naar een nabijgelegen woning stierf hij door verbloeding. De jachtopziener J. J. v. d. B. had zich voor de Alkmaarsche recht bank te verantwoorden verdacht van zware mishandeling den dood tcngevi lp hebbend. Het O. M. requireerde ontslag van rechtsvervolging daar de jachtopziener volgens zijn verklaringen uit zelfverdedi ging had gehandeld. De stroopor viel hem met een stok aan en na twee waarschu wingsschoten had hij een derde schot op de beenen van D. gelost, met het genoem de tragische gevolg. De rechtbank sprak verd. van een deel van de ten laste legging vrij en ontsloeg hem voor een ander gedeelte van rechts vervolging. Van verschillende kanten werd er op den officier aandrang uitge oefend om hooger beroep aan te teeke nen. Ook bij de behandeling voor liet Hof te Amsterdam beriep verd. zich p noodweer. De procureur-generaal Mr A baron van Harinxma thoe Slooten, vroeg bevestiging van het Alkmaarsche von nis. Gisteren wees het Hof arrest en be vestigde dat.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6