75 75 RSEN Stand. EERSTE BLAD. Belangrijkste Nieuws. VRIJDAG 2 JUNI 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. 200 Aanbestedingen ■inschrijving die den otto ling ;oop Buitenland Binnenland. 2—2.20; Eend- 4,50; Kalkoen stuks. rillem Adriaan iw en Sara An- |d.; Pieter Mari- irnelia van Son, Srd Blank, 20 j. k van Praassen, fes Feleus, 24 j. 'annetje Meijer, ERBERICHT. |nd van 2 Juni; tot Zuidelijke rolkt, weinig of idering in tem- |ddag 3 u.: r° ig 3 u.: 760. ietsers: Ids, dat de gun- |p het in aanleg lt plaats gehad, ldhr W. de Jon- F. Goedemondt. [reef de heer de de heer Goede- samen f 14.334 |a waren echter eeren Frenks en alzoo f 1240 verd alhier door liek verkocht een |n, groot 40 roe- Lange weeg je a. 21, aan den heer werd het laatst iris Blaupot ten |fé „de Vriend bliek verkocht: Grijpskerkschen le te Oostkapelle, P5 B. weiland te Lnen weg, kooper Iq.q. voor f 1770. te betaling I Boomgaarden ante Goes, naast |raite" teKloetlnge, Joh. Pilaar )riewegen, teaen- de van de Wed. A. Dekker Jzn den 's-Graven- Latweg, tegenover Halve", van Weele te kn Karnemelksput tdens reserve), (omen en billetten .gaard afzonderlijk Jintore van Notaris ÏGoes vóór Zater- Iv.m. 11 uur N.T. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèquc en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Tclcf. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advcrtentiön 30 cent pe* regel. Ingezonden mcdcdcclingcn 50 cent per regel. Kleine AdvertentiSn Dinsdags en Vrijdags f0."5, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 2 bladen Verstandige taal, maar Naar aanleiding van de door de Regee- ring in de Staten-Generaal afgelegde ver klaring, schreef de Soc. Dein. pers o.m. het volgende: „De regeeringsverklaring schildert don crisisnood in buitengewoon donkere kleu ren. Zij slaat bijzonder krachtige accen ten aan om volk en vertegenwoordiging van dien nood te doordringen. Er wordt gesproken van „volkomen ontwrichting" en van dreigende „ineenstorting". Laat de regeering zich al te pessimistisch uit? ff ij zanden he t niet gaar n e zeggen. Inderdaad is het bedrijfsleven, de grondslag van de volkswelvaart zoo wel als van de overheidsfinanciën, in zeer deplorabelen toestand gekomen. De werk loosheid is bij het einde van den winter gelukkigerwijze belangrijk afgenomen, doch is nog zeer uitgebreid. De daling van de belastingopbrengsten is ontstel lend, houdt aan en zal nog toenemen, nu de slechte uitkomsten van vorige bedrijfs- jaren zich eerst recht in het betalings- vermogen der belastingschulden gaan doen gelden. Het zal zeker zeer ster ke inspanning en ingrij- pende maatregelen verei- schen om de eindjes ook verder aan elkaar te knoo- pen en de staatsbegroo- ting sluitend te make n". Dat is verstandige taal. In de leidende kringen van de S. D. A. P. schijnt men van den ernst van den toe stand toch wel overtuigd te zijn. Niet graag zou men zeggen, dat de regeering zich te pessimistisch uitlaat. Maar. Het Amsterdamsche gemeentebestuur is tot de overtuiging gekomen, dat in ver band met den critieken toestand der ge meente-financien, bijzondere maatregelen noodig zijn. Ook de roode wethouders ble ken daarvan overtuigd. Aan salarisverla ging, zoo meent het gemeentebestuur, zul niet te ontkomen zijn. Natuurlijk mogen de roode raadsleden daarover niet zelfstandig beslissen. Zij moeten eerst hun orders halen. Wat zij dan ook gedaan hebben. En zoo is een vergadering gehouden met de dagelijksche leidmg van de partij te Amsterdam, een delegatie uit liet par tijbestuur, de Haagsche wethouder en een redacteur van „Het Volk". In deze bijeenkomst was ecliter van eenig pessimisme omtrent den financiee- len toestand geen sprake. Om te beginnen achtte men, naar „Het Volk" meldt den financieelen toestand van Amsterdam niet ongunstig; men heeft n.et den indruk, dat men met een geval van meer ernstigen aard te doen had, en eindelijk groeit bij velen de overtuiging, dat het einde van de crisis, die de wereld teistert, werkelijk nabij is. Eenig symptoom van het wijken der cris.s heeft nog niemand kunnen ontdek ken, maar dat doet minder ter zake. De roode conferentiegangers hebben den in druk, dat de crisis zoo ongeveer tot het verleden behoort en dus zullen de roode raadsleden ook wel geen toestemming krijgen om voor loonsverlaging te stem men. Dit is wel een droevig staaltje van wat men noemt democratisch bestuur. Men ziet wel de gevaren van dezen tijd, men maakt daarover zeer verstandige op merkingen, maarals men tot daden zou moeten komen, die een deel der kie zers zouden ontstemmen, dan knijpt men de oogen dicht en laat men zich wijs ma- ben, dat de toestand toch heusch zoo ern stig niet is. De gemeentelijke autonomie is een kos telijk bezit. Maar als het zóó moet gaan als in Am sterdam, waar de kiezersgunst als liet oogste goed wordt beschouwd, ja, dan het toe te juichen, dat van hooger- namd wordt ingegrepen. Intusschen is het duidelijk, dat op deze ijze het einde van de z.g. democratie en ox van het goede daarin eerder zal zijn bereikt dan het einde van de crisis. Het Duitsche milllarden-plan. In aansluiting op de reeds gepuhliceer- enchten over de wet tot vermindering uer werkloosheid in Duitschiand, wordt M f6! v°teende gemeld: «ma Woensdag door den minister- «act aangenomen maatregelen is de eer- 8 ppe van den strijd tegen de werk loosheid begonnen. Deze maatregelen vor men slechts een deel zij het ook een essentieel deel van het geheele plan tot vermindering van de werkloosheid. Daarnaast zijn andere groote arbeids projecten ontworpen, zooals o.a. een uit gebreid bouwprogramma voor reparaties aan huizen en het aanleggen van groote verkeexswe0en. De gelden voor deze laat ste plannen moeten echter nog gevonden worden. Dit zal geschieden door een commissie, welke zoo spoedig mogelijk haar taak beginnen zal. Ook bij deze ont werpen gaat het om bedragen, welke in de honderden millioenen en wellicht zelfs in de milliarden zullen loopen. Dat met de werkverschaffing ernst zal worden gemaakt, blijkt hieruit, dat reeds in de eerstkomende weken 400.000 werk- loozen zullen worden te werk gesteld bij ondergrondsche bouwwerken. Er zullen vooral menschelijke arbeids krachten aan het werk worden gezet. Ma chines zullen slechts gebruikt worden, voorzoover dat absoluut noodzakelijk is. Van belang is, dat de tewerk gestelde arbeiders niet in dienst of werkverband in den zin van het arbeidersrecht treden. Hun betaling, welke door de materiaal- en looncommissies van het rijk geschiedt, heeft aldus plaats. De werkloozen krij gen hun steun doorbetaald, ontvangen verder van den werkgever een warmen maaltijd, of een dienovereenkomstig be drag in baar geld en tenslotte een ver goeding van 25 Mark voor iedere vier volle arbeidsweken, echter niet in baar geld, doch in den vorm van kaarten, welke voor kleeding, linnengoed en huis raad in betab'ng kunnen worden gegeven. Aan het groote aantal belastingen zal verder een einde worden gemaakt. Er zal waarschijnl'ik nog slechts één enkele be lasting geheven worden, welke van één instantie uitgaat en op één plaats be taald wordt. De nieuwe belastingwet zal slechts één nagina beslaan. De regeering. aldus Bernhardt, denkt er niet aan, de belasting te verhoogen. Verleer zal. zoodra dat mogelijk is, be- lasMnrrverlafring plaats vipden. Evenals de auto-belasting zullen nog tal van andere belastingen tpnslofte ver dwijnen. wasrbii vooral gedacht is aan de voor de economie zoo belangrijke produc tie-belastingen. Nieuwe financieele onthullingen in Amerika. Bij het onderzoek door de Senaatscom missie voor het bankwezen naar de finan- tieele operaties van de bankiersfirm J. P. Morgan en Co. zijn nieuwe feiten aan het licht gekomen, die groote beroering in de Vereenigde Staten wekken. Men heeft namelijk kennis gekregen van een „voorkeurslijst" van vooraanstaande per sonen, die in de gelegenheid werden ge stold bij Morgan en Go. effecten en aan- deelen te koopen voor 75 dollar, die la ter verkocht werden voor 99 dollar. Zal Engeland betalen? In het lagerhuis werden aan Neville Chamberlain eenige vragen gesteld, den a.s. 15 Juni-termijn betreffende. Neville Chamberlain weigerde ieder antwoord op de vraag, of Engeland al dan niet dezen termijn der oorlogsschul den aan Amerika zal betalen. Nop meer bezuinigingen in België. De Belgische regeering heeft een com missie benoemd, die voorstellen zal moe ten doen tot afschaffing van alle onnoo- dige regeeringsdrukwerken; men hoopt aldus ca. vijf millioen francs te bezuini gen. Het presidium van de Kamer heeft besloten de salarissen van het personeel van het parlement met vijf procent te ver lagen. De meerderheidspartijen zullen bij de hervatting der Kamerzitting voorstellen de bezoldig'ng der parlementsleden even eens met vijf procent te verlagen. Nieuwe waterleiding in Athene. Na 1800 jaar heeft Athene thans een nieuwe watervoorziening. Tot nu toe heeft de stad steeds water gekregen uit het oude reservoir, dat werd aangelegd door keizer Hadrianus en voltooid door Antonius Pius. De aquaduct van Hadrianus was ech ter blootgesteld aan alle soorten van on reinheid; het was zelfs geen zeldzaam heid, dat de omwonende bevolking haar linnengoed er in waschte. Aan de nieuwe waterleiding is vijf jaar gebouwd. Duitschiand wil een principiee'e beslis sing inzake ontwapening vóór 12 Juni. In politieke kringen te Berlijn wordt er in verband met de ontwikkel'ng te Ge- nève op gewezen, dat hetgeen voor Duitschiand in de ontwapeningskwesties op den voorgrond staat, is, dat er voort gang gemaakt wordt met de principieele beslissingen. Hoe dit gebeurt, is een on dergeschikte kwestie. De voornaamste eisch is nog steeds, dat deze onderhande lingen tegen 12 Juni, den datum der eco nomische wereldconferentie, ten minste de groote lijnen der definitieve conventie aan het licht hebben gebracht. De regeling van de schulden in den Duitschen landbouw. Het Duitsche kabinet heeft Woensdag zijn goedkeuring gehecht aan de wet in zake de regeling der op den landbouw drukkende schulden. De wet beoogt den schuldenlast geleidelijk te verminderen totdat hij zal zijn gedaald tot ten hoogste twee derde gedeelte van de waarde van den grond. Crediteuren der niet minimaal-hypo thecair verzekerde vorderingen, voor zoo ver deze op 13 Juni 1931 reeds beston den, moeten zich het volgende laten wel gevallen, zonder de mogelijkheid hier tegen op te komen: le. verlaging van de rente tot 4H pet., waarbij de crediteur in de eerste drie jaar nog een percent van het Rijk ontvangt; 2e. omzetting van de vordering in een niet-rente dragende an nuïteit, als welke jaarlijksche rente tus- schen en 5 pet. kan worden overeen gekomen; 3e. betaling der annuïteiten aan de „Entschuldigungsstelle", die den cre diteuren het kapitaal, excl. de opgeloo- pen rente uitbetaalt, zoodra de aflossing beëindigd is. Een gedwongen accoord'is slechts met machtiging van het rijksgerecht door voerbaar en voor den duur daarvan treedt een algemeene bescherming tegen executie in voor den bezitter van het landbouwbedrijf. Bij een gedwongen ac- coord kunnen, afgezien van zekere uit zonderingen, alle vorderingen, die niet door een minimum-hypotheek zijn verze kerd, tot de helft worden verminderd. Kroonstadt in brand? De Stockholmsche „Social-Democraten" meldt, dat in de vestingwerken van Kroonstadt ,het hoofdkwartier van de Russische admiraliteit, een groote brand is uitgebroken. Gisteravond omstreeks 9 uur zag men te Helsingfors in de rich ting van Kroonstadt een geweldige rook zuil, die ongeveer een uur later werd gevolgd door een schijnsel van hel op laaiende vlammen. Het schijnt, alsof het vuur woedt aan de Noordzijde van het eiland Kotlin, waar zich de voornaamste vestingwerken bevinden. Kroonstadt is voor niemand toeganke lijk. De brand is, zoo meldt „Het Volk", uit gebroken op een klein eiland voor de haven van Kroonstadt, waar munitiede pots en kazernes gevestigd zijn. Natuur lijk had de brand ontploffingen van op gestapelde munitie tengevolge. Het is zeer waarschijnlijk, dat er men- schenlevens te betreuren zijn. Korte Berichten. De Duitsche gezant te Weenen heeft in verband met de huiszoeking bij den persattaché der Duitsche legatie, Habicht, bij de Oosterijksche regeering geprotes teerd tegen de aldus begane schending der exterritorialiteit. De regeering van Tirol heeft be paald, dat elke vorm van demonstraties met alle ten dienste staande middelen moet worden tegengegaan. Buitenlanders, die deelnemen aan betoogingen worden onverwijld over de grens gezet. De straat deuren der woningcomplexen moeten van af acht uur 's avonds gesloten zijn. Jeug dige personen van minder dan achttien jaar mogen zich na dit uur niet meer buitenshuis vertoonen en café's en hotels moeten om elf uur worden gesloten. Het Rijksgerechtshof te Leipzig heeft het verzoek om revisie der tegen de beklaagden in het Lubecker Calmette- proces gewezen vonnissen geweigerd. Prof Deycke blijft dus veroordeeld tot 2 jaar en dr Altstadt tot 15 maanden ge vangenisstraf. De gezondheidstoestand van Gandhi gaat nog steeds tot tevredenheid der doc toren vooruit. Hij bevindt zich momen teel in een opgeruimd humeur, terwijl zijn gewicht, dat tengevolge van het vas ten sterk was afgenomen, thans weer toe neemt. Centraal Comité A. R. Kiesvereenlgingen. Het Centraal Comité van Antirevolutio naire Kiesvereenigingen is tegen Dinsdag a.s. (6 Juni) in vergadering bijeengeroe pen, teneinde den toestand onder de oogen te zien, die is ontstaan door het optre den als Ministers van voorzitter en twee de voorzitter, resp. Dr H. Colijn en Mr J. A. de Wilde. Art. 27 der Statuten bepaalt o.m., dat Ministers, die in het Kabinet zitting ver kregen, niet tegelijk lid van het Centraal Comité kunnen zijn. Algemeene Rekenkamer. Bij de Tweede Kamer is een .brief van de Algemeene Rekenkamer ingekomen in verhand met de vervulling van de vaca ture in de Kamer, ontstaan door het overlijden van het lid ir Joh. Krap. Voor de vervulling van deze vacature beveelt de Algemeene Rekenkamer aan: D. O. Norel, inspecteur der directe belas tingen te Haarlem; J. v. d. Molen, burge meester van Renkum, wonend te Ooster beek; jhr G. L. Schorer, vice-admiraal, wonende te 's Gravenhage; Th. Sanders, directeur der Staatsloterij, te 's Graven hage; W. de Vries Gzn., gep. chef van den accoutantsdienst in Ned.-Indië, op reis naar Nederland; L. C. Prey, oud-admini strateur van financiën in Suriname, wo nende te 's Gravehage. De V.-D. Kamerfractie. In de plaats resp. van de heeren Mar- chant en Oud zijn aangewezen als voor zitter en secretaris van de vrijz.-dem. Tweede Kamerfractie mr A. M. Joekes en mevrouw mr B. Bakker-Nort. Ministers-Kamerleden. Bij het Centraal Stembureau is bericht ingekomen, dat thans ook de Ministers Marchant, Deckers, Verschuur, van Schaik en de Wilde ontslag hebben ge nomen als lid van de Tweede Kamer. Zooals we reeds hebben gemeld, was (Woensdag) eenzelfde bericht ingekomen betreffende de Ministers Colijn en Oud. De toestand van den landbouw. Namens de besturen der Samenwer kende Boerenbonden hebben de voorzit ter en de secretaris, de heeren E. Z. 01- denbanning en Jac. ter Haar Ezn., een adres gezonden aan den minister-presi dent, betreffende den noodtoestand in den landbouw. Op overwegingen van moree- len, socialen, politieken en oeconomischen aard is het volgens de meening van adressant noodzakelijk, dat ten spoedigste tof het nemen van zeer krachtige maat regelen voor den landbouw wordt over gegaan. In het adres wordt voorts verwe zen naar het program der Boerenbonden met uitvoerige toelichting. Buitenlanders aan Ned. Universiteiien? Het Tweede Kamerlid mr Westerman heeft de aandacht van den minister van Onderwijs gevestigd op het i'eit, dat zich als gevolg van de in Duitschiand geno men maatregelen in den laats ten tijd aan verschillende Nederlandsche universitei ten buitenlanders hebben laten inschrij ven voor het volgen van colleges. Mr Westerman heeft aan den minister schrif telijk gevraagd of hij zich met de opvat ting kan vereenigen, dat dit niet mag leiden tot het resultaat, dat deze studen ten na het afleggen van bepaalde exa mens in staat zullen worden gesteld de reeds overvoerde arbeidsmarkt hier te lande nog verder te belasten, ten nadeele van afgestudeerde Nederlanders. Voorts vraagt mr Westerman, of de minister niet van meening is, dat onder de huidige tijdsomstandigheden zooveel mogelijk behoort te worden tegengegaan, dat deze studeerende buitenlanders door het geven van lessen in hun onderhoud trachten te voorzien, waardoor de levens omstandigheden van vele Nederlandsche intellectueelen nog meer verzwaard wor den. Ten slotte vraagt mr Westerman of de minister het niet noodig oordeelt een on derzoek naar een en ander in te stellen en maatregelen te bevorderen, waardoor de genoemde bezwaren worden onder vangen. Delegatie naar de conferentie te Londen. Als leider der delegatie naar de Eco nomische en Monetaire Conferentie, wel ke op 12 Juni a.s. te Londen zal bijeen komen is thans benoemd dr H. Colijn, den voorzitter van den Raad van miniv ters. Tot gedelegeerden zijn voorts be noemd mr L. A. J. Trip, president van de Nederl. Bank; en als diens plaatsver vanger is aangewezen mr J. W. Beyen, directeur van de Rotterdamsche Bank- vereeniging; dr J. A. Nederbragt, chef van de Economische en Consulaire direc tie van het Departement van Buitenland- sche Zaken, dr H. M. Hirschfeld, direc teur-generaal van Handel en Nijverheid van het departement van Economische Zaken en Arbeid, en de heer F. B. 's Ja cob handelsattaché bij Hr Ms. gezant te Londen. Werkstaking te Veenendaal. Gisteravond hebben alle betrokken bondsbesturen bij de staking der bouw vakarbeiders te Veenendaal vergaderd. Door de patroons is besloten dat de ar beiders Dinsdag a.s. weer aan het werk moeten gaan, daar zij anders als ontsla gen zullen worden beschouwd. Van hoo- gerhand is gelast, dat alle vakarbeiders bij de werkverschaffing met ingang van morgen als zoodanig moeten worden ont slagen. Er wordt druk gepost, doch ver der is alles rustig. DE WERKLOOSHEIDSVERZEKERING Instelling van een Crisiswerkloosheids- fonds. De heer R. A. Verwey, directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverze- Binnenland. Debat over de regeeringsverklaring in de 'Iweede Kamer. De Nederlandsche delegatie te Londen. Instelling van een crisis-werkloosheids fonds. Installatie van den economischen Raad. Buitenland. Het Duitsche milliardenplan. Nog meer bezuinigingen in België. Le regeling van de schulden in den Duit schen landbouw. kering en arbeidsbemiddeling, heeft in opdracht van den minister van binnen- landsche zaken den Hoogen Raad van Ar beid een toelichting gezonden op het voor ontwerp van wet, houdende wettelijke re gelen inzake het erkennen en subsidiee ren van vereenigingen met werkloozenkas en de instelling van een crisiswerkloos- heidsfonds. Hij schrijft o.m.: Reeds jaren lang is er op aangedron gen, dat de werkloosheidsverzekering ten onzent niet langer rusten zou op een Ko ninklijk besluit, doch zou geregeld wor den bij' wet. Laatstelijk werd dit ontwerp in de Tweede Kamer behandeld op 7 Dec. 1932, bij welke gelegenheid de minister van binnenlandsche zaken zich bereid heeft verklaard, aan den wensch naar een re geling bij de wet tegemoet te zullen komen door een voorontwerp bij den Hoogen Raad aanhangig te maken. De werkloosheidsverzekering kan zijn: eenerzijds verplichte verzekering, waarbij allen, die arbeider zijn in den zin der wet, ook onder de verzekering vallen; ander zijds vrijwillige verzekering, waarbij al leen die arbeiders verzekerd zijn, die door eigen stappen daartoe geraken, n.l. door dat zij toetreden tot ,een vereeniging van arbeiders dan wel van werkgevers en ar beiders, die een werkloozenkas inricht. Waar van de arbeiders een eigen daad verlangd wordt, gelijk dit het geval is in het tweede systeem, wordt daarmee een kostbare selectie verkregen. De ervaring heeft geleerd, dat de bestu ren van werkloozenkassen doeltreffend kunnen zorgen, dat „beroepswerkloozen" blijven buiten die kassen; hetgeen bij ver plichte verzekering ondoenlijk zou blijken. Categorieën arbeiders met zeer geringe werkloosheidsrisico blijven bij vrijwillige verzekering er buiten; onnoodige admini stratiekosten warden daardoor bespaard. Dat bij de uitvoering van de verzeke ring door de belanghebbenden zelf die uitvoering (administratie en controle) niet alleen doeltreffender maar ook goed- kooper kan geschieden dan op andere wijze, behoeft welhaast geen betoog. Bij een systeem, waarbij de vrijwillig heid wordt gehandhaafd voor de toetre ding van de arbeiders tot werkloozenkas sen, is de verplichting voor werkgevers om bijdragen te betalen voor die kassen, niet billijk. Dit beteekent allerminst, dat niet ook op het terrein van de werkloosheidsver zekering plaats is voor bijdragen van werkgevers en dat daaraan geen plaats zou kunnen worden ingeruimd in een wet, die op het systeem van vrijwilligheid ge bouwd is. Van hoe groot belang een goed werken de werkloosheidsverzekering ook voor het bedrijfsleven is, heeft de heerschende cri sis zoo overtuigend bewezen, dat een mo tiveering van een verplichting, om zich van de zijde van de bedrijven eenige fi nancieele offers te getroosten, overbodig mag worden geacht. Om die offers niet te groot te doen zijn, is er reden ook liet Rijk en de gemeenten naast de werkgevers aan de reservevorming voor crisistijden te doen medewerken. Hun belang is trou wens bij een goede voorziening in niet mindere mate betrokken dan dat van de werkgevers. Gedacht is daarom aan de oprich ting van een Crisiswerk- loosheidsfonds, waaraan het Rijk, de gezamenlijke gemeenten en de geza menlijke werkgevers per jaar te zamen (ieder voor een derde deel)-evenveel op brengen als aan bijdragen voor de werk loozenkassen in totaal per jaar ontvangen wordt. Neemt men aan dat per jaar f 6.000.000 aan bijdragen wordt ontvangen, dan zal iedere groep f 2.000.000 moeten opbren gen. Bij een jaarlijks verloond bedrag van f 1.300.000.000 komt dit neer op een premie van f 1.50 per f 1000 loon per jaar. Het doel van het Crisiswerkloosheids- fonds is in de eerste plaats de werkloo zenkassen in tijd van crisis te helpen. Voor zoover de beschikbare middelen het toelaten, zullen de gelden van het fonds ook aan andere doeleinden, met voorko ming of bestrijding van werkloosheid ver band houdende, dienstbaar kunnen wor den gemaakt. Gedacht is b.v, aan cursus-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1