MT VAN MELLE'S KOEK, GEZOND EN LEKKER! SPRUTOL DONDERDAG 1 JUNI 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No, 103 Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Zomer sproeten verdwijnen spoedig door een pot van an wel iar ,n de r lie lijken "Wolfaartidijk ,.,1 eens zeggen' gehad, Dit komt bladen, waar- n dan ze zijn, prijzen, ook van opgegeven werden. 5e brengt maar den gemiddelde is zoo- regeering maakt dit le regeering worden pgegeven. En in de steeds van zooveel ig ïid liever in de Ma rijs genoemd, sche gevoelt hel er echter op, dat teeds op dit punt de stelt steeds den toe- in werkelijkheid artrouwen, dan dal den toestand willens tellen, dan hij is. woord van hulde ■commissie, die zeer hij hoopt, dat ze en opvattingen ken. P1 a s s c h e vestigt van den heer Voge- op, dat hij inder- .ering der elite-prij- omhoog te voeren, sche markten meer moet Zeeland aan leveren, en daartoe rg aan kwaliteit en worden. We moeten lit steeds goedkooper moeten leeren, dat jkheid go/lkooper is zegt, dat de veiling ch fruit en groenten chter machtiging, in de gevallen, na de egen hooger percen, :oed te mogen veilen, n de leden. Nu gaat H. Arendskerke, is niet te weren. I ol 1 a n d e r vraagt ebroken is, om een en, die bepaalt, wan product aangeboden aar werden de kruis gebeden en kwamon op de plaats van be- dat de kern is, ver- dit niet geregeld is, ce maatregel niet met worden. merkt op, dat do e richting werkt. Hij zijn voorstel, het korte oogenblik zulks een feit wordt genomen worden, wil voor het elite- eenmalige verpakking zegt, dat het bestuur vijdt. ander zegt, dat hij lasting gedacht heeft, sven van coöperatieve m niet gewenscht de etten in een coöpera- zegt, dat de regoe- toodig heeft, ook de vinden. .ader merkt op, dal iet land niet gedeeld dat dit punt in studio Bureau, Dit doet alios ten de Omzetbelasting en is de wet nog geen .g zooveel wijziging01' jft voorts vertrouwen .nister wat land- en ot zegt, dat het ont- is. Het schijnt zelfe maal zou moeten he men wel coöperatiet r wil dat punt verder niet in politiek ver- vragen beantwoord te ruim twaalf uur de ,t ook het Hollandsche oldoende zorg geniet, ard kan worden, toon- Have nog een groote, door hem gekweekte roducten in Engelano. er van landbouw, heeft irhuis meegedeeld, ctai voerde met de 6r°0 l van zuivelproducten, beperking tot 80 pe jr de drie overeenkom 1932 in Juni, Joh 0 Jtan, teneinde de Eng helpen. De invoer W melk, melkpoeder e lik in bussen. Ook n d onderhandeld oin irantum toe te si0®"} lomst in Ottawa is ce net Argentinië onder- nindering van den vleesch met 1° H j van zes maanden, 6 dat hij nadere inliep zoodra alle onderhal waren. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11, Postchèquo en Girorekening 44455, Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telof. 250. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en VUssingen f 0.20. Losse nummers 5 cent. Advertsntiën 30 c?nt per regel. ïngezf-nrkn rnededeolingcn 30 cent per regel. Kleine Advsrtantiën Dingdag en Vrijdag? <0.75. hij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0,35, Bij contract belangrijke korting. Een goed begin. Een van de eerste daden van de nieuwe Kamer is geweest dat zij een interpella tie-aanvraag van een der communistische heeren geweigerd heeft. De heer Wijnkoop wenschte te inter pelleren over de wijze waarop een zijner oproerige vrienden in Paramaribo is be handeld en over de ongeregeldheden te Paramaribo waaraan dit revolutionaire heerschap niet vreemd schijnt te zijn. De bedoeling was natuurlijk gelegen heid te hebben vanuit de Tweede Kamer weer eens revolutionaire propaganda te maken. De Kamer heeft er echter een stokje voor gestoken. Zij beseft terdege dat er thans ander en beter werk te doen is, en dat ook de Minister van Koloniën zijn tijd beter kan gebruiken dan naar Moskovistische rede voeringen te luisteren. Het voorstel van den tijdelijken voor zitter om de interpellatie toe te staan, werd dan ook verworpen. „Een nieuwe koers?" zet „Het Volk" boven het Kameroverzicht. En het voegt er aan toe, dat de discussie over dit voor stel een voorproefje was van den nieuwen koers, welken een deel der Kamer blijk baar van plan is in te slaan. Wij hopen, dat dit juist gezien is. Het begin was in elk geval goed. Desnoods met de wapens. In de Socialistische pers kon men de zer dagen het volgende lezen: „De Oostenrijksche sociaal-democrati sche partij heeft een verklaring gepubli ceerd, waarin er aan wordt herinnerd, dat zij in 1918 de aansluiting van Duitsch- Oostenrijk bij de Duitsche republiek heeft bepleit. Aansluiting bij een fascis tische tuchthuis wijst de sociaal-democra tie echter van de hand. De Oostenrijksche arbeidersklasse zal de zelfstandigheid van een democratisch Oostenrijk desnoods met de wapens verdedigen, de zelfstan digheid van een fascistisch Oostenrijk niet." Dat de Oostenrijksche sociaal-democra ten weinig gevoelen voor aansluiting bij Duitschland, wekt geen verwondering. Wel echter, dat zij bereid zijn een de mocratisch Oostenrijk desnoods met de wapens te verdedigen. Voor principieele ontwapenaars is dat een wonderlijke uitspraak. Hier heet het altijd, dat alles beter is, dan wapengeweld; en men kant zich scherp tegen den die de vrijheid en de zelfstandigheid van ons land niet zonder meer wenschen prijs te geven. De Oostenrijksche socialisten echter achten de zelfstandigheid van een demo cratisch land van zooveel belang, dat zo die desnoods met de wapens willen ver dedigen. Is de vrijheid en de zelfstandigheid van „een democratisch Nederland" dan van minder belang? Zouden de democratische Nederlanders niet verstandig doen, hun dwaze actie voor de eenzijdige nationale ontwapening te staken? Pauze te Genève. Het bureau der ontwapeningsconferen tie is gisteren bijeengekomen ter bespre king van den verderen gang van zaken. Men was het er algemeen over eens, dat niet meer te verwachten is dat men reeds voor de opening der economische en f i- nancieele Londensche conferentie over eenstemming over de voornaamste strijd vragen kan verkrijgen. De algemeene commissie zal er zich dus mede moeten tevreden stellen de eerste lezing van het ontwerp-conventie van Mac Donald op dat tijdstip te hebben afgedaan. ^en hoopt, dat deze eerste lezing nog m deze week, of anders in het begin der volgende week zal beëindigd worden. ■Hierna zal de algemeene commissie dan voor eenigen tijd naar huis gaan. Het bu reau der ontwapeningsconferentie zal hierop de tweede lezing gaan voorbereiden. Men hoopt, dat het bureau met dezen voorbereidenden arbeid eind Juni of be gin Juli gereed zal zijn, zoodat de alge- eene commissie toch in de maand Juli e tweede lezing zal kunnen houden, en daarop in September of October de twee- s lezing en de ohderteekening der ont wapeningsconferentie zal kunnen plaats vinden. De tjamalenvisschers te Oostende. h 0 Samalenvisschers te Oostende heb- l Woensdagavond besloten tot het op- en van een coöperatieve vereeniging, elke zich met den verkoop van de Bel- gmche garnalenvangst zal belasten. De cners verwachten, dat zij hun garna al Semidd0ld 3.25 francs per kilo vsn!nt unPen verkoopen en ook zal de vangat worden beperkt tot 50 kilo per dag per boot. Van de regeering zouden de visschers de verzekering hebben verkre gen, dat de invoer van Nederlandsche garnalen, die op chemische wijze worden versch gehouden, niet meer in België zal worden toegestaan. Ingrijpende financieele maatregelen in België. Gisteravond zijn in de Fransche en Ne derlandsche taal per radio aan de Belgi sche bevolking de hesluiten medegedeeld die de regeering ingevolge de jongste fi nancieele volmachten heeft getroffen. In de eerste plaats wordt de crisisbe lasting met een half procent verhoogd, zoodat van alle inkomsten 1,5 tot 4,5 pet. zal worden geheven. Alle tractementen en salarissen van het staatspersoneel, met inbegrip van dat der nationale maatschappij van spoorwegen, worden met ingang van mor gen met vijf procent verlaagd; hierdoor worden 200.000 personen getroffen, ter wijl de verkregen bezuiniging 125 mil- lioen francs bedraagt. Eveneens met vijf procent worden de tractementen verminderd van de rechter lijke macht, de geestelijkheid, officieren en het onderwijzend personeel. Alle begrootingsuitgaven worden met tien procent verlaagd. Verder: vermindering van de ouder domspensioenen met 5 percent herzie ning op een nog nader vast te stellen da tum van de invaliditeitspensioenen der arbeiders: het op non-activiteit stellen van de overtollige ambtenaren der openbare diensten; wijziging der oud-strijders-pen sioenen, met uitzondering van die der zwaarst getroffen oorlogsvernrnkten en straffen tot beteugeling van fraude op alle gebied. Verder zullen, om de werkverschaffing te helpen uitbreiden, de Belgische spoor wegen voor 1 milliard, honderd millioen francs aan werken laten uitvoeren. Er wordt een beroep gedaan op hel land om er, in het belang van de geheele natie, medewerking aan te verlernen. Het Verdrag van Vier. Duitschland heeft zijn goedkeuring me degedeeld van de redactie van het Ver drag van Vier, waarover Frankrijk en Engeland en vervolgens Italië het eens waren geworden. De goedkeuring betreft in het bijzonder de vermelding van art. 16 van liet Vol kenbondsstatuut en den geldigheidsduur van het Verdrag, die op tien jaren is be paald. De economische wereldconferentie. Gisteren hebben drie van de Amerikaan- sche gedelegeerden voor de economische conferentie zich naar Engeland inge scheept. De drie andere zullen later vol gen. Generaal Smuts, die een der Zuid-Afri- kaansche gedelegeerden is ter economi sche wereldconferentie, is gisteren te Kaapstad aan boord gegaan van het vliegtuig Artemis van den geregelden dienst KaapstadLonden, zoodat hij Donderdag reeds te Croydon hoopt te ar- riveeren. Zijn collega's zijn ook gisteren uit Kaapstad vertrokken, maar aan boord van een stoomschip. Het Duitsche werkverschaffingsprogram. Het Duitsche kabinet heeft zich gister middag bezig gehouden met de kwestie der werkverschaffing en heeft den minis ter van financiën gemachtigd een crediet van een milliard mark te openen voor verbetering en verbouwing van openbare gebouwen en particuliere woningen, tot bevordering van binnenlandsche koloni satie, tot reguleering van waterwegen, tot verbetering van de electriciteitsvoorzie- ning enz. De rijkskanselier heeft voorts in over weging gegeven, enkele groote arbeids projecten te bespoedigen, o.a. den aanleg van groote verkeerswegen, voornamelijk voor autoverkeer. Verder heeft hij een plan ontvouwd tot een organische verbin ding tusschen het spoorweg- en het auto- busverkeer. om van de komst der nieuwe ministers getuige te zijn. Bij het begin der zitting werd eerst de nieuwe voorzitter Jhr Mr Ruys de Bee- renbrouck geïnstalleerd. Deze kent het klappen van de zweep. Hij heeft reeds eerder gedurende een *vier-jarige periode de Kamer gepresideerd. Het moment van den dag was de voor lezing van de Regeeringsverklaring door den voorzitter van den Ministerraad Dr H. Colijn. De Regeeringsverklaring werd in diepe stilte aangehoord. Er waren geen inter rupties en ook geen applaus aan het slot. Het gewicht van het oogenblik werd blijk baar gevoeld. Vandaag zal het debat over de afge legde verklaring beginnen. Eerste Kamer. Van de Tweede Kamer begaven zich de Ministers naar de overzijde van het Bin nenhof waar door Dr Colijn eveneens de Regeeringsverklaring werd voorgelezen. Hier volgt geen debat, zoodat de voor zitter reeds dadelijk den minister-presi dent voor de afgelegde verklaring kon danken. Daarna werd de vergadering ge sloten. De A.-R. Kamerclub. Het bestuur der A.-R. Kamerclub heeft zich thans als volgt geconstitueerd: de heer J. Schouten, voorzitter; de heer J. J. G. van Dijk, 2e voorzitter, terwijl de heer G. v. d. Heuvel als secretaris blijft fun- geeren. „De Banier" en het drukkerijpersoneel. In het verslag van den Ned. Chr. Graf. Bond over 1931 en 1932 vinden we de volgende mededeeling. Op het eind van 1931 werd een verga dering gehouden met het personeel van „De Banier", het dagblad van de Staat kundig Geref. Partij, welke onderneming niet georganiseerd is. D'e oorzaak dezer bijeenkomst lag in het feit, dat het perso neel gegriefd was, omdat er in genoemd Ingezonden Mededeeling. De nazi's ontdekken nieuwe corruptie. Van nationaal-socialistische zijde is een nieuwe aanval op het centrum ge richt. Verklaard wordt, dat hij den me- taalarhexdersbond te Duisburg groote on regelmatigheden zijn ontdekt. Bij de con trole zou gebleken zijn, dat alle kasboe ken van 1924 tot 1931 spoorloos verdwe nen waren. De hoofdkassier werd uitvoerig ver hoord en verklaarde, dat de metaalarbei dersbond de hem toevertrouwde gelden aan de centrumspartij heeft gegeven voor verkiezings- en propagandadoeleinden, in plaats van deze gelden voor de werklooze en noodlijdende leden te gebruiken. De kassier heeft zich intusschen uit dn voeten gemaakt, nadat hij een bedrag van naar raming 500.000 Mk. dat tot het ver mogen van den bond behoorde, naar het Saargebied heeft weten over te brengen. 11 Juni biddag in Engeland. De aartsbisschop van Canterbury heeft een door den koning van Engeland goed- gekeurden oproep tot alle christelijke on derdanen gericht om zich op Zondag 11 Juni gemeenschappelijk te vereenigen in een gebed voor het slagen van de ontwa- penings- en de economische wereldconfe rentie. De aartsbisschop van Canterbury spoort de geloovigen aan, in dit gebed te vragen, dat een geest van wijsheid, moed en een heid de conferenties moge leiden en dat de eendrachtige wil moge bestaan, om niet uiteen te gaan voordat hesluilen voor den vrede en welvaart van alle naties ge nomen zijn. De Duitsche grensboycot tegen Oostenrijk. De opgewonden stemming onder de Oostenrijksche bevolking wegens den door de Duitsche rijksregeering opgelegden vi- sumdwang van 1000 Rijksmark voor Duit sche toeristen, die naar Oostenrijk willen gaan, houdt onverminderd aan. Echter is de bezorgdheid over het uitblijven van den Duitschen stroom van vacantiegan- gers eenigszins geluwd, daar ook de Wes telijke gebieden van Oostenrijk dit jaar reeds konden rekenen op een sterke ver mindering van het reizigersverkeer uit Duitschland. De Oostenrijksche regeering behandelt het geheele voorval met de noodige terug houdendheid en wijze voorzichtigheid. Zij wil niets overijld doen en wil ook niet de willekeurig getrokken kloof door over haaste radicale maatregelen nog verwij den. Vast staat echter, dat de regeering geen politieke sancties tegenover de Na- tionaal-Socialisten overweegt en dat van een verandering in den door de regoering gevolgden koers absoluut geen sprake zal aijn. Afneming van den wereldhandel. Het secretariaat van den Volkenbond deelt mede, dat in het eerste kwartaal van dit jaar de wereldhandel 5381 mil lioen gouddollar heeft bedragen, d.i. 35 pet. van den wereldhandel in begin 1929. Sedert vier jaren loopt de wereldhandel ononderbroken terug. Begin 1933 heeft hij zijn laagste punt bereikt. De achter uitgang heeft in 1930 7 pet., in 1931 10 pet. en in 1932 15 pet. bedragen, d.i. bin nen drie jaren 27 pet. Korte Berichten. - Volgens een semi-officieele mede deeling blijven alle Oostenrijksche hooge scholen tot na Pinksteren gesloten. Exa mens worden echter wel afgenomen. Met ingang van heden zal een nacht- vliegdienst tusschen Brussel en Keulen worden ingesteld. Voorloopig zullen nog geen passagiers en dus alleen poststukken met dezen dienst worden vervoerd. Ook op de lijn BrusselParijs zal nu weer de3 nachts met een posttoestel worden gevlo gen. Bij de bedreigde Saale-dijk is thans een vrijwillige arbeidsdienst geconcen treerd ter sterkte van ongeveer 1000 man. Deze werkt samen met de technische noodhulp, S.A. en S.S. ten einde het erg ste gevaar af te wenden. Er wordt een on geveer 3 M. breede greppel gegraven waar langs men het Saaiewater weer naar het oude stroombed wil leiden. Het water is binnen 3 uren met 1.70 M. gewassen. Naar uit Moskou wordt gemeld heeft het presidium van het centrale co mité te beginnen met 1 Juni een nieuwe groote zuiveringsactie aangekondigd on der de partijleden in Moskou, Leningrad, Gharkov, Odessa en andere groote steden. De bedoeling is duizenden communisten, die klaarblijkelijk onder „burgerlijken" invloed zijn gekomen, streng en zonder aanzien des persoons uit de partij te ver wijderen. Gisteren werden in het bruine huis te Weenen en in de partijhuizen van de N.S.D.A.P. in de andere groote steden, alsook in de particuliere woningen van talrijke partijleden der N.S.D.A.P. huis zoekingen verricht. Aanleiding daartoe was de verspreiding van een pamflet, waarin o.a. het aftreden van de regee ring Dolffuss wordt geëischt. De huiszoe kingen hadden niet het minste resultaat. Tweede Kamer. Er was voor de gisteren gehouden ver gadering veel belangstelling. Honderden hadden zich op het Binnenhof opgesteld blad een opwekking had gestaan, om bid- en dankdagen voor het gewas als Zondag te vieren, maar het personeel niet vrijaf kreeg, hoewel het blad niet verscheen. Bovendien voelden de menschen zich on zeker, zoowel wat de loonbepaling als de rechtspositie betreft. Hoewel de groote meerderheid zich be reid verklaarde, als lid van onzen bond toe te treden, waren er enkelen, die be denktijd vroegen. Ons hoofdbestuur voel de dit verzoek als een uitvlucht, maar wilde niet, dat een deel van het perso neel toetrad en een ander deel niet, om dat het dan zeker was, dat de toegetre- denen als slachtoffer zouden vallen. Het vermoeden bleek juist; de vrees voor de directie belette dezen arbeiders, om zich aan te sluiten. Toen bleek, dat er contact met de organisaties was gezocht, werd toch een aantal arbeiders ontslagen. Werkloozensteun. Uit gegevens van het departement van Binnenlandsche Zaken blijkt, dat in de eerste vier maanden aan werkloozensteun en werkverschaffingskosten door het Rijk, de gemeenten en de werkloozenkassen ruim 57 millioen is uitbetaald: aan werk loozensteun hebben de gemeenten besteed: f 30.921.0.88, aan werkverschaffing f 9.368.620. Door de werkloozenkassen is uitbetaald een kleine 15 millioen en door het rijk bijna 2 millioen. De minister van defensie en de A. J. C. Het Eerste Kamerlid mevrouw Pot huis-Smit heeft den minister van defensie de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de Ar beiders Jeugd Centrale belangrijk opvoed kundig werk verricht onder de jeugd der arbeidende klasse, de laatste jaren nog in het bijzonder ter bestrijding van de gevol gen der jeugdwerkloosheid? Weet de minister, dat meer dan veer tien jaar de Arbeiders Jeugd Centrale voor haar bijeenkomsten tenten en ander kampeermateriaal van het leger ter be schikking heeft gekregen, zonder dat dit ooit tot eenige klacht aanleiding heeft ge geven? Wil de minister mededeelen, waarom hij dit jaar plotseling weigerde dit kamp materiaal ter beschikking van de Arbei ders Jeugd Centrale te stellen, terwijl de werkwijze en de beginselen dezer organi satie niet veranderd zijn? Kan het de bedoeling van den minister zijn om de Arbeiders Jeugd Centrale uit te sluiten van rechten, die wel aan andere jeugdorganisaties worden toegekend? Vier en twintigjarige op de kiezerslijst. De Hooge Raad verwierp het cassatie- 1 beroep van den heer Koops, tegen een beslissing van den kantonrechter te Binnenland. De pers over de regeeringsverklaring. Buitenland. Pauze te Genève. Ingrijpende financiëele maatregelen in België. Duitschland en Oostenrijk. Bij alle drogisten. 's-Gravenhage, waarbij het verzoek om den kiezer, die 1 Jan. j.I. nog geen 25 jaar was, van de kiezerslijst af te voeren, werd afgewezen. De Hooge Raad verklaart het met den Kantonrechter eens te zijn, dat de be treffende artikelen van de Kieswet aldus gelezen moeten worden, dat, behalve de genen, die op 1 Januari 25 jaar zijn, ook zij op de kiezerslijst geplaatst behooren te worden, die voor 15 Mei dien leeftijd bereiken. Daar bedoelde kiezer op 9 Mei den 25-jarigen leeftijd had bereikt, stond hij volgens den Hoogen Raad terecht op de kiezerslijst, al was hij ten gevolge van de vervroeging van den dag der stem ming (n.l. 26 April jl.) nog geen 25 jaar. Inspecteur van het nijverheidsonderwijs. Bij Kon. besluit is benoemd tot inspec teur van het nijverheidsonderwijs de heer W. Polderman, leeraar aan de gemeente lijke zeevaartschool te Groningen. De nieuwe inspecteur is bestemd om te worden belast met het toezicht op het scheepvaartkundig onderwijs in het ge heele land en op de ambachts-, vak- en avondteekenscholen en de leerlingstelsels voor jongens in enkele provincies. De heer Polderman, die 39 jaar oud is, ontving zijn eerste opleiding aan de voor malige marine-machinistenschool te Hel- levoetsluis. Van 1913 tot 1922 Heeft liij dienst gedaan als officier bij den marine stoomvaartdienst, laatstelijk als officier der tweede klasse. Hij is in deze kwali teit gedetacheerd geweest bij verschillen de machinefabrieken voor controle bij den bouw en beproeving van Dieselmotoren, enz. De heer Polderman is thans nog lee raar aan de zeevaartsschool te Groningen. Sinds 1931 heeft hij telkens deel uitge maakt van de commissie voor de eind examens aan de gesubsidieerde zeevaart scholen. Tevens is hij opgetreden als re- geeringsgedelegeerde bij de examens voor motor drijver. De werkloosheid. De directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloos heid onder de 608.000 leden van ingevol ge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesub sidieerde werkloozenkassen in de week van 8 tot en met 13 Mei 26 pet. heeft be dragen; zij was dus even groot als in de week van 2429 April. Het percentage was 2 pet. hooger dan in de overeenkom stige week van het jaar 1932. Bij 1060 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 13 Mei in totaal 331.777 werkzoekenden ingeschreven, on der wie 317.941 mannen. In totaal waren werkloos 300.747 personen, onder wie 291.551 mannen. Op 29 April bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij 1056 or ganen der openbare arbeidsbemiddeling 338.626. Van dezen waren werkloos 311.291 personen, onder wie 301.413 man nen. Het aantal ingeschreven werkzoe kenden is derhalve van 29 April tot 13 Mei verminderd met 6849, het aantal werkloozen met 10.544. Moeilijkheden bij de werkverschaffingen. Bij de rijkswerkverschaffing te Marke- lo zijn in het kamp aldaar 70 arbeiders uit Velsen en 26 uit Zandvoort gehuis vest. Maandagavond deelden de arbeiders aan den kok mede, dat zij wandluizen ge vonden hadden. Aangezien de zuiveraar, die elke 14 dagen de kampen onderzoekt, juist te Markelo was, stelde de kok voor hem aanstonds te laten komen. De arbei ders maakten daartegen bezwaar, daar de nachtrust zou worden verstoord. De zuiveraar is toen den volgenden ochtend aan het werk gegaan. Hij vond 2 of 3 wandluizen en eenige torretjes. De arbei ders waren zonder het resultaat van het onderzoek des middags kwam ook de inspectie in het kamp af te wachten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1