Uit de Provincie Op flets- en wandeltochten die 35.500 stemmen had behaald. De heer Vervoorn verklaarde zich daartoe bereid, mits het Noorden hem ontsloeg van zijn belofte om, indien gekozen, de benoeming aan te nemen. Binnen drie weken zal te Utrecht een algemeene ledenvergadering worden ge houden om de houding in deze zaak te bepalen. Uit de textielindustrie. Ook door den modernen textielarbei- dersbond de Eendracht te Enschedé, is op de ledenvergadering besloten zich neer to leggen bij het besluit der directies der katoenspinnerijen om 10 pet. loonsver mindering in te toeren, zoodat alle arbei dersorganisaties tenslotte accoord gaan met het genomen besluit. De muiterij op de Zeven Provinciën. Het Tweede Kamerlid Albarda heeft tot de ministers van justitie en van defen sie de volgende schriftelijke vragen ge steld: 1. Is het juist, dat de schepelingen van de Zeven Provinciën niet eerder dan in September voor de krijgsraden zullen te rechtstaan? 2. Indien de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord, zijn de ministers dan niet van meening, dat gelet op sommige der pleidooien, bij de tot dusver in Ned. Indië getoerde processen door militaire verdedigers gehouden, alsmede op het oordeel door verschilende juristen hier te lande over de noodzakelijkheid van een onafhankelijke verdediging uitgesproken, dat het aanbeveling verdient, alsnog door wetswijziging ten spoedigste te bevorde ren, dat de beschuldigde marine-schepe lingen, die voor een krijgsraad in Ned. In dië zullen terechtstaan, rechtskundigen bijstand kunnen erlangen van rechtsge leerden, die onafhankelijk zijn van de re geering en van de marineautoriteiten? 3. Zijn de ministers bereid, een daartoe strekkende herziening van enkele wets artikelen ten spoedigste te bevorderen, zoodat deze nog in September van kracht zal kunnen zijn? De relletjes bij de werkverschaffing. Le Minister van Binnenlandsche Za ken heeft Vrijdag in audiëntie ontvangen de heeren Ds Slomp, Lis van der Veen en E. Smit Jzn., allen wonende te Heemse, ter bespreking van de mogelijkheid om wederopenstelling van de werkverschaf fing op het Staatsboschbeheer, waardoor de 2oO geschorste arbeiders weder aan het werk zouden kunnen gaan. Nader wordt uit Hardenberg gemeld: Naar wij vernemen, zullen, dank zij het werk van den Burgemeester dezer ge meente en de ondervonden medewerking van den Rijksinspecteur der Werk.er- schaffing Ir. Westhoff te Zwolle, oinsdag na 1 inksteren de werkverschaffingswerk zaamheden weder een aanvang nemen. Dien dag zullen de arbeiders, die in ver band met de relletjes op 28 April 1933. waren geschorst, bij werkverschaffings objecten worden herplaatst. Zoo zijn onze manieren! In de N. R. Gt. vonden we het volgend ingezonden stuk: „Vrijdag 19 Mei. Station Tiel. Tijd: 13.00. De heer Wijnkoop, uitgeleid door één zijner kameraden, betreedt het per ron. Trein 44 komt juist binnen. Even praten'n coupé zoeken'n hand druk. De heer Wijnkoop stapt in. 't Is de derde klassePartijgenoot is zich- baar onder den indruk; aan hem zal het niet liggen den kameraden straks te ver tellen hoe eenvoudig „David" is Trein gaat weg. 'n Kwartier later: station Geldermal- sen. De heer Wijnkoop wacht op aan sluiting; kijkt in het rond.verveelt zich blijkbaar. Geen partijgenooten. Geen uitgeleide. Trein naar Amsterdam komt voor. Merkwaardig: 't is thans de eerste klasse, waarin de heer Wijn koop stapt. Ja voor zulke lieden heeft Heine geschreven: Ich kenne die Weise, ich kenne den Text, Ich kenn' auch die Herren Verfasser Ich weiss: sie tranken heimlich Wein Und predigten oeffentlich Wasser." Gorpvens werkloozenzorg. In het tijdvak van 2 tot en met 29 April hebben de gemeenten uitgegeven voor werkloozensteun f 7.039.005, voor werkverschaffing f 2.406.4-36, terwijl door werkloozenkassen f 1.028.417 is uitbe taald en door het Rijk f623.716. Deze ge gevens betreffen 1034 gemeenten met in totaal 8.020.459 inwoners; van 42 ge meenten met 162.921 inwoners waren nog geen gegevens binnen. Loonsverlaging in de sigarenindustrie. Het dreigend conflict in het sigaren- en tabaksbedrijf is na een gistermiddag ge houden conferentie tusschen werkgevers- en werknemersorganisaties in Den Haag voorloopig opgeschort. Het eindresultaat is ten slotte geweest, dat de werkgeversorganisaties het voor stel in zake de senorita's met een loons verlaging van 6 en 9 pet. hebben aan vaard en ook het voorstel in zake het vaste personeel van 5 pet. loonsverlaging voor stukloon en 6 pet. voor de overi ge groepen. De werkgeversorganisaties wenschten echter geen collectief contract voor een jaar af te sluiten, doch wensch ten alleen de toezegging te doen, dat de werknemers er op konden rekenen, dat de aanvaarde voorstellen voor zes maanden zouden gelden. Als gevolg hiervan is dus de bedrijfsvrede voorloopig gehandhaafd. Loting voor den dienstplicht. De in art. 10 der dienstplichtwet be doelde loting ter bepaling van den inge schrevene, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aan merking komt om tot gewoon dienstplich tige te worden bestemd, heeft in het open baar plaats voor de lichting 1935 op Don derdag 15 Juni 1933, des namiddags 2 uur te 's Gravenhage in de „Rolzaal", Binnenhof 8. De loting geschiedt uit een getal ge nummerde biljetten, overeenkomende met het getal der personen, vermeld in het al fabetisch register der gemeente Amster dam van de lichting 1932. Twintig jaar militaire luchtvaart. Op 1 Juli a.s. zal de luchtvaartafdee- ling te Soesterberg haar twintigjarig be staan op eenvoudige wijze herdenken. Het ligt in het voornemen om op dien dag een escader-vlucht te houden over do voornaamste steden van Nederland met ongeveer vijftig vliegtuigen. Na terugkomst der vliegtuigen zal er een receptie worden gehouden. De Spoorwegen met Pinksteren. Pinksteren stelt aan de Spoorwegen hooge eischen. Wil het vervoer toch orde lijk verloopen, dan dienen dus de noodige extra-maatregelen tijdig vooraf te worden getroffen. Rond 122 extra-treinen zijn te zamen voor den Zaterdag, Maandag en Dinsdag ingelegd op de groote lijnen. Uit de S. D. A. P. Naar ,JIet Volk" meldt, is de heer Oudegeest het sinds eenigen tijd met zich zelf er over eens geworden, dat zijn leef tijd hem er langzamerhand toe moet brengen om het organisatorisch leider schap der Partij aan jongere handen over te dragen. Omtrent het tijdstip van zijn aftreden heeft hij echter nog geenerlei beslissing genomen. Ncd. Chr. Grafische Bond. Bovengenoemde bond hield zijn jaar vergadering te Zeist onder leiding van den voorzitter, den heer J. Hofman. Uit de verslagen bleek, dat het leden tal klom tot 2865, w.o. 359 adspirant-le- den. Het zuiver bondsvermogen bedraagt thans f 243.778. Het fonds voor bijzon dere doeleinden vroeg aan uitkeering f 5500,29. Het kapitaal bedroeg op 1 Jan. 1932 f 52.500, daaraan werd ingevolge de bepalingen toegevoegd f 2272,21, zoo dat het fonds nu bezit f 55.272,21. Het saldo der werkloosheidskas liep in 1932 terug van f 132.415 tot f 108.422. Als troost vermeldt de penningmeester hierbij, dat alle rechten onverkort werden gehandhaafd. De begrooting voor 1933 werd vastge steld met een eindcijfer van f 77.100. De heeren J. Smit, M. J. Wattel (Am sterdam), K. Holwerda (Groningen; en J. M. v. Nierop (Utrecht) werden als hoofdbestuurslid herkozen. In de plaats van de heeren H. J. Tijssen (Amsterdam) en J. R. Jordaan (Den Haag) werden gekomen de heeren G. Knerf (Amsterdam) en L. Jansen ('s-Gravenhage). De heer J. Hofman werd als redacteur van het orgaan herkozen. In de commissie van redactie werden herbenoemd de heeren J. M. van Nierop en J. L. Poorter en benoemd de heer M. J. Wattel. Bezuinigingen bij onderwijs. Bezuiniging op de onderwijs-uitgaven wordt aangekondigd door den nieuwen minister van Onderwijs, mr. H. P. Mar- chant, in een interview met de „Haag- sche Courant". De minister is van meening, dat het on derwijs in de dertig jaren, die tusschen zijn wethouderschap te Deventer en dat in Den Haag liggen, met reuzenschreden is vooruitgegaan en „dat wij zorgvuldig dienen te bewaren wat sindsdien gegroeid is". Hij1 voegt er evenwel aan toe, dat de bezuinigingsmaatregelen zoo gekozen moeten worden, „dat de beperking der uitgaven geen aantasting van liet eigen lijke onderwijs tot gevolg mag hebben". Hoe de minister zich deze bezuinigings maatregelen denkt, daarover liet bij zieli slechts vaag uit. „Verandering van bouw en constructie van het onderwijssysteem en al betgeen daar organisatorisch en administratief toe behoort" is een van de maatregelen, doch verder gaat hij, wan neer hij1 zegt, dat er „minder mooie din gen gedaan dienen te worden". Leze me- dedeeling wordt dan verzacht door de verklaring, dat het streven van den mi nister er op gericht zal zijn „hel onver mijdelijk nadeel zoo gering mogelijk te doen zijn". Ook eenige zuiver administratieve maatregelen staan op het programma, waaronder een ambtelijke reorganisatie aan het departement van Onderwijs. Er heerscht daar, volgens den nieuwen mi nister, een niet te miskennen chaotische toestand in de onderlinge verhouding der verschillende takken van onderwijs. „Ieder handelt daar in zijn eigen af- deeling naar eigen inzicht en zonder con tact met de rest. Hoe goed het werk, stuk voor stuk beschouwd, ook moge wezen ik wil daaraan niets te kort doen toch is het mijn bedoeling om een con structief beter geheel te bewerken, dat daardoor doelmatiger functionneert en dus goedkooper is." Chr. Boeren- en Tuindersbond. De Chr. Boeren- en Tuindersbond kwam te Groningen in jaarvergadering bijeen onder leiding van den Bondsvoorzitter Prof. Dr P. A. Diepenhorst. Aan het jaarverslag ontleenen wij: Het jaar 1932, het derde crisisjaar van den Ned. land- en tuinbouw, bracht geen verandering, doch wel toeneming van crisisleed, zorg en moeilijkheid. Niettegenstaande de zeer belangrijke 'hulp, die van Overheidswege werd ge boden en waarvoor in het verslag aan de Regeering erkentelijkheid wordt betuigd, blijft de toekomst donker. Ondanks de moeilijke tijden, of mis schien juister, mede dank zij die omstan digheden, heeft de uitbreiding van het ledental zich in 1932 voortgezet. Op 1 Januari 1932 bedroeg het ledental 8740; er traden gedurende 1932 een aan tal van 2579 leden toe, er traden uit door overlijden, bedanken en anderszins 449 leden, zoodat er een toeneming was van 2130 leden; het ledental op 1 Januari 1933 bedroeg 10.870. In 1931 steeg het ledental met 3101, in 1932 met 2130, in totaal derhalve in twee jaren met 5231, of rond 5000; bet 'komt er dus op neer, dat in die periode het ledental met pl.m. 100 pet. vooruitging. In dit verband wordt hulde gebracht aan de onvermoeide propaganda van den vice-voorzitter, den heer v. d. Heuvel en van den propagandist, den heer Kolijn. Al stemt de groei van het ledental tot verheuging, toch is ook nu nog niet de wanverhouding tusschen de getalssterkte van het -belijdend Prot. deel der Ned. land en tuinbouwbevolking en bet ledental van den Bond weggenomen, waarom dan ook alle krachten op verdere versterking van het ledental moeten zijn gericht. Het aantal plaatselijke en gemeentelijke afdeelingen van den Bond steeg in 1932 van 190 tot 238. Uit de Rekening en Verantwoording blijkt, dat over 1932 de ontvangsten heb ben bedragen f 9422, de uitgaven eveneens f 9422, waarvan ecliter f 834 in beheer voor rente en aflossing Steun- en Stich tingsfonds. In de middagvergadering hield Mr Dr A. A. -van Rhijn van 's-Gravenhage een rede over „Planwirtscliaft en Landbouw" Vergadering Algem. Ned. Christ. Ambte narenbond te Middelburg. Na de openingsrede van den voorzitter verwelkomt de voorzitter der Middelburg- sche afdeeling, ook namens de afd. Goes en Vlissingen, de talrijk opgekomen afge vaardigden en het Bondsbestuur hartelijk in de Zeeuwsche hoofdstad. Bij de 'bespreking van bet jaarverslag en het beleid van het hoofdbestuur, wor den verschillende opmerkingen gemaakt en wenschen naar voren gebracht. Ge vraagd worden stappen te doen bij de re geering om te komen tot onvoorwaarde lijk ontslag van de gehuwde vrouwelijke ambtenaren in overheidsdienst, die niet kostwinster zijn. Afkeurende woorden worden gesproken over de terroristische maatregelen der revolutionaire vakbeweging. Alle afgevaardigden hebben woorden van waardeering over het beleid tan het Hoofdbestuur. De secretaris, dhr Vermeulen, doet mededeeling dat 60 afdeelingen aanwezig zijn met 103 afgevaardigden. Hij beant woordt de verschillende vragers en spre kers en prijst de regeering voor de jong ste wijziging in bet ambtenarenreglement, waar ernst wordt gemaakt met de gezags- handhaving. De Bondsvoorzitter, d'hr A. v. Driel, schorst de vergadering te ruim 4 uur, waarna allen zich verzamelen in de raadszaal van het Stadhuis, waar het college van B. en W. en eenige raads leden aanwezig zijn. 'De burgemeester spreekt de gasten hartelijk toe. Nadat dhr A. v. Driel de rede van den •burgemeester heeft beantwoord, wordt het Stadhuis bezichtigd en gaat men per extra tram naar Vlissingen, waar de gemeen schappelijke maaltijd in Britannia wordt gehouden. De tafelpresident wijdt hartelijke en humoristische woorden aan de ontvangst door de Zeeuwen bereid. Verder spreken aan tafel de burgemeester -van Middelburg en de loco-burgemeester van Vlissingen, dhr Laernoes, de secretaris van Middel burg, Mr. van der Veur en anderen, die allen op zeer gevatte wijze door den tafel- voonzit'ter worden beantwoord. Na den maaltijd wordt weer per extra tram naar Middelburg gereden, waar de gastheeren en gastvrouwen reeds in groote getale aanwezig waren, zoodat het in St. Joris propvol is. Dit heeft evenwel aan de stemming geen schade gedaan. Het voltallig college van B. en W. te Middel burg en dhr Laernoes te Vlissingen, waren onder de bezoekers. Het Ohr. Muziekkorps bracht een serenade in den tuin van St. Joris. De begroetingssamenkomsl wordl geopend door een voorzitter der Middel- burgsche afdeeling, dhr D. H. Loodevvijk. Hij herinnert aan het 10-jarig bestaan der afdeeling te Middelburg en het enthou siasme, waarmee deze afdeeling met Goes en Vlissingen heeft samengewerkt den Bond op zoo waardige wijze te ontvangen en wenscht allen een prettigen avond toe. In Zeeuwsch costuum worden reien uit gevoerd, worden Zeeuwsche melodiën ge zongen, alles onder leiding van dhr J. G F. v. Kamer, lid der Middelburgscbn afd Na het middernachtelijk uur gaan allen met hun gastvrouwen en gastheeren huis waarts en vertrekken de extra-trams naar Vlissingen. Loonsverlaging voor het provinciaal personeel? Ged. Staten van Zeeland schijnen, naar „Het Volk" meldt, het voornemen te heb ben binnen niet al te langen tijd met voorstellen voor loonsverlaging voor het provinciaal personeel te komen. Deze aan gekondigde salarisverlaging zou inhouden 6 pet. vermindering voor de salarissen tot f 2500, van f 2500 tot f 4000 3 pet. en boven de f 4000 2 pet. met dien verstan de echter, dat van de salarissen boven de f 2500 van de eerste f 2500 eveneens 6 pet wordt gekort en van het meerdere boven dit bedrag resp. 3 en 2 pet. De Chevroi8tprijsvraag. Bezoekers van de Hanijto te Goes zul len weten, dat in den Chevroletstand een verzegelde met water gevulde flesch stond, waarvan de inhoud moeilijk te schatten was, doordat men er eenige stukken steen in had gedaan. Iedereen nu mocht er naar raden hoeveel kilometer een Chevrolet Standaard Coach kon af leggen op een gelijke hoeveelheid ben zine. Dinsdagmiddag is, onder toezicht van notaris Verbist en in tegenwoordigheid van de heeren Louisse en enkele genoo- digden deze zaak afgewikkeld. De flesch bleek 3.32 liter water te be vatten. Eerst werd een overeenkomstig kwantum benzine afgemeten, dat via een controle-maatglas in verbinding met den carburateur werd gebracht van de Stan daard Coach. Toen begon de proefrit. Eerst werd naar Lewedorp gereden om met een omweg door den Sloepolder weer naar Goes te tuffen. De voorraad benzine bleek daar evenwel tegen aller verwach ting nog niet uitgeput, waarom men ver der koerste. Pas halverwege Kloetinge—- 's-Gravenpolder was de laatste druppel verbruikt en bracht men den motor tot stilstand. De kilometerteller werd nagekeken waaruit viel af te leiden dat de wagen op 3.32 liter brandstof niet minder dan 39 K.M. 950 meter geloopen had. Ruim tien kilometer dus op één liter. Een ver rassend resultaat, daar de nieuwe wagens van dit model verkocht worden op een verbruik van 1 liter per 9 K.M. Van de ruim vierhonderd ingekomen „oplossingen", varieerend tusschen 5 en 100 K.M., hadden de Goesenaars N. v. Dalen en P. G. Sampon met 34 K.M. het beste geschat; hun komen de twee hoofd prijzen toe. De derde hoofdprijs kan toe gewezen worden aan dhr C. J. de Jong, eveneens te Goes, die de plank ook niet ver mis geslagen had. Er zijn nog heel wat meer gelukkigen, omdat de firma Louisse niet minder dan veertig prijzen en cadeautjes ter beschikking gesteld heeft. De winnaars zullen allen aangeschre ven worden. Een inslaande reclame voor de Che vrolet! Keert de Mij „Zeeland" geen dividend uit? De stoom vaart Mij. Zeeland heeft het voornemen de aandeelhoudersvergadering voor te stellen over het jaar 1932 geen dividend uit te keeren. De gemaakte winst, die belangrijk minder is dan vorig jaar, zal worden gebezigd voor afschrijving. Aangehouden. Door de po litie te Knocke (B.) is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Brugge gesteld, een tweetal personen, die er van verdacht worden onlangs in een kerk te Sluis te hebben ingebroken en na aldaar door een ruit te zijn binnengekomen, de offerblokken te hebben geledigd. Bij die zelfde gelegenheid werd eveneens inge broken in een kerk, die in de omgeving van Belgisch grondgebied stond In vrijheid gesteld. Door de Rechtbank te Middelburg is in vrijheid gesteld zekere v. S., wonende te Wolfaarts- dijk, die voor eenige dagen geleden werd aangehouden als verdacht van het plegen van diefstal met braak in het gemeente huis aldaar. D'E RADIODOKTER, steeds en over al te ontbieden. Thans lage tarieven door gecombineerde bezoeken. Tel. 129. J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Middelburg. Gevonden voorwerpen: Belastingmerk, Van Gelderen, Rouaan- schekaai G 133; 2 schriften en 2 boeken, W. Bassie, Segeerssingel V 66; fantasie broche, C. de Graaf, Koudekerkscheweg D 45; kinderport., P. de Kok, Schuitvlot- straat O 283; mantelband, L. Steketee, Koestraat K 291; port. m. inh., A. Leijn- se, Oude Vliss. weg V 201; blauwe muts, Nelissen, N. Oosterschestr. N 99; daines- handschoen, Polderman, Hofplein D 76; heerenrijwiel, Fraanje, Oude Kerkstraat B 85; jongensjas, J. Joosse, Veerscheweg T 260; beitel, W. Nieuwdorp, Veersche singel S 47b; boor, Bureau van Politie; damesrijwiel, Henning, Markt; rolletje centen, Adriaanse, Penningh. singel L 40b; alpenmuts, J. Volmer, Seisstraat M 63; paar fantasie-kousen, Verton, L. Viele K 203; pompslang, C. H. Boele, Goesche Korenmarkt P 56; port. m. inh., Coppool- se, Kerkstr., 't Zand, D 126; belasting- merk, gem.-veldwachter, St Laurens; pe daal van rijwiel, Botbijl, Beenh. singel K 70; reiskoffertje (riet), Torenwachter, Verwerijstraat M 133; mantelband, F. de Jager, Rouaanschekaai G 115; potje rij- wiellak, M. Boone, Veerscheweg, St Lau rens B 128; strandschoentje, Meinsma, L. Delft B 146; boodschaptasch, J. de Visser, Winterstraat Q 108; sleutel van een melkbus, M. Moens, Arm. Schuitvlot Q 260; belast'ngmerk, C. v. Oost, Veer scheweg T 247b; port. met inh., Maljers, Vliss. straat, grossier; paar badschoen- tjes, E. Boel, Goesche Korenmarkt P 56a; p. heerenhandschoenen, Imanse, K. Delft F 24; belastingmerk, J. Bostelaar, Braam straat, 0.- en W. Souburg B 109; regen jas, De Hamer, Oude Mannenhuis alhier; armbandhorloge, Wolf, Bagijnhof E 171; zilveren broche, A. C. Rijken, Jasmijnstr. W 78; Nummerplaat K 10887, Bureau v. Politie; ring sleutels, J. de Plaa, Noord- weg D 201; port. met inh., Bierens, L. Singelstraat N 205. Vlissingen. Gisteravond hield de ver- eeniging van Beroepskeuze alhier haar algemeene vergadering. De voorzitter, de Ingeiondtn Madedeellnn. is de origineele KING Pepermunt onmisbaar. Als het in den wind op gaat, of als ge moe en loom zijt van de hitte, dan zorgt KING voor nieuwe energie en geeft U een krachtig, levenslustig gevoel. Dat komt, omdat KING meer is dan een heerlijke lekkernij; KING bezit dank zij de bereiding uit een edel natuurproduct de opwekkende en verkwikkende kracht, waaraan iedereen behoefte heeft. KING Pepermunt. heer J. Butler, heette allen hartelijk wel kom op deze zesde jaarvergadering. De tijdsomstandigheden lieten ook op 'het be zoek aan het bureau hun invloed gelden. Toch is het bezoek aan het bureau gelijk gebleven aan vorig jaar. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. Marijs, bleek, dat de ontvang sten met het batig saldo bedroegen f346.21, de uitgaven f 148.74, zoodat het batig saldo bedroeg f 197.47. De heer Vader bracht daarna het jaar verslag uit, waaraan het volgende is ont leend. Het Bureau hield op de daarvoor vast gestelde avonden, geregeld zijn zittingen. Deze werden gehouden, met een kleine onderbreking in de vacantiemaanden, liet geheele jaar door, in een der kamers van het voormalige Burgerweeshuis. Elke 2e en 4e Dinsdag van de maand zijn daar om beurten enkele bestuursleden aanwezig tot het ontvangen van de candi- daten en het ge\en van inlichtin-en. Een woord van dank dient gebracht aan Dr A. P. Smitt, die, als altijd, diende met zijn adviezen en die de door hem noodig •geachte onderzoekingen weer geheel be langeloos verrichtte. In den loop van dit jaar werd door 18 personen een advies gevraagd en wel door 3 meisjes en 15 jongens. Aan de beurt van aftreding waren de heeren J. Butler, J. Vader, W. de Wolf en Dr A. P. Smitt, die allen werden hor- kozen, terwijl in de plaats van den heer I. Luteijn, die zich niet meer beschikbaar kon stellen, gekozen werd de heer A. Plasschaart. Goes. Door den heer W. F. Aarts is tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag aange vraagd als concierge der openb. scholen A en G alhier. Kloetinge. Gistermiddag had alhier op den Patjjnweg bij wachtpost 41 een aan rijding plaats. De autobestuurder de G. uit Goes reed bij het achteruit rijden P. D. H. alhier aan, waardoor deze van zijn rijwiel kwam te vallen en een bloedende hoofdwonde opliep. Dr Polderman heeft hem verbonden, waarna hij huiswaarts kon keeren. Zijn rijwiel was ernstig be schadigd. De politie was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. lersake. De postduivenvereen. „Lucht- vermaak" hield een wedvlucht van Com- piègne, afstand 246 K.M. Los 9.30 uur. Aankomst eerste duif 1.55 uur. le prijs L. W. Schipper, Wemeldinge; 2e. M. Bom, 3e. C. Pekaar, 4e. E. Everse, 5e E. Everse, allen te Ierseke; 6e. L. W. Schipper Wemeldinge; 7e. E. Everse te Ierseke. Waarde. Maandagmiddag vergaderden de Ingelanden van het Waterschap Waar de. Aanwezig waren 19 Ingelanden, uit brengende 24 stemmen. 'De rekening over het jaar 1932'33 werd goedgekeurd tot een bedrag van f 19325,31 aan ontvangsten en een bedrag van f 13076,21 aan uitga ven. Alzoo met een batig saldo van f 6249,10. De begrooting van 1933 -'34 werd vervolgens vastgesteld op een be drag van f 18868,54 in ontvang en uit gaaf. De polderlasten worden terugge bracht van f 12 op f 10 per H A Getracht zal worden om met medewerking van Rijk en Gemeente dit jaar in werkver schaffing te doen uitvoeren het delven van eenige perceelen waterleiding. Maandagavond kwam de dorpsver- eeniging H. E. in vergadering bijeen om den verkoop der vroege aardappelen te bespreken. Besloten werd om samen te werken met Krabbendijke. Rilland-Bath. Zaterdag vergaderde de Raad. De voorzitter deelt mede, dat B en W. zich met de Zwemvereeniging „G.E.N.I.E." in verbinding hebben gesteld teneinde in onderling overleg een rege ling te treffen inzake het gebruik maken van de zwemplaats te Bath, des Zon dags. Verder, dat het besluit tot verhu ring van grond aan den openbaren weg te Bath aan de Maatschappij „De weeg brug te Bath", aldaar door Ged. Staten is goedgekeurd, zooals dit in de vorige raadsvergadering nader werd vastgesteld. Het bekende adres van de gemeente Poortvliet werd voor kennisgeving aan genomen. Op een verzoek van den heer W. M- Moree om voor het houden van een con sultatiebureau voor zuigelingen voorloo pig gebruik te mogen maken van de leegstaande lokalen der O.L. school wordt gunstig beschikt. Een adres van H. J. van Baal om con cessie voor distributie van een radio centrale wordt, aangezien B. en W. eers den financiëelen opzet onder het oog willen zien, in handen gesteld van en W. Goedgevonden wordt, dat aan M. va Pul het nieuwe gedeelte der begraafp'3® voor 1933 wordt verhuurd waarvoor f 10.50 is geboden. De voorzitter dee

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2