Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. Briefwisseling. Burgerlijke Stand Marktberichten. WEEK-ABONNEMENTEN Rechtzaken Met het college van B. en W. ie de meer derheid van den Raad van oordeel, dat in deze maanden een iedere wtrklooze moet trachten in het vrije bedrijf te werk gesteld te worden. in goud, zilver en Juweelen cadeau ge- daaraan niet werd voldaan, zag zij zich genoodzaakt met de sabel de menschen MIDDELBURG, 26 Mei. Op de veiling deden: Zeeuwsche Blauwe Aardappelen et ger&ppor- on wel eena oed. De too rn D. Ganse- or f 15.40 en neens 30 ge- e afname be- brengst was n f 20.488.80. ngst 7.40 tg. f 1.13, cirka r nog niet te Deter dan de n de prijzen ,ter minderde rekening en n beheer. Het rslid D. Mal- ature G. van heer Jan de stuurslid be- ,'hore. In deze vergadering ig bespreking e tretken gaf ieren waarop 3rd besproken it oot op an- itte dit nader ■agen waarom ste en mooiste een hoogere verkoop van ten kan hier- ge'h ouden, e vergadering een opbrengst verkoop vat. aan het be.- Issielid om de irdigen bij de n enz., de heer ributie te ver per lid. Oot erd. De tas Hierna slui- 'ngekomen: E. iar Biezelinge ïgen naar Bie- van Hoede- 34; J. van rke naar Ka arde naar Ka- man, van Ka- J. Hoekman, npolder A 18; naar 's Heer van Zaterdag afgebrand de )ens. Zes stuks oorzaak van id van Mossel- de gelegenheid selzaad in de n Donderdag 8 5 Juli. de algemeene sreeniging „De voorzitter, de Ie vergadering het vorige jaar 3en toeslag van ingen en raadt >ze hun belang voor deze toe- >n komen. ,g blijkt, dat in 17187.86. Aan 79.15. De bezit- s vermeld voor f57.487.96 en .lzoo een saldo en verlies gele- ling wordt met larna de voorz. strateur dank reer vastgesteld itage op 5 en 3. i herkozen de en J. G. Stout- ïre Snijders, de Ie heer J. Tim van f100 door en wil men een wel wat hoog >p, dat vroeger gesteld, dit op is verworpen, agt, wat gedaan St. Annaland hine, nu deze opgericht. De door hen za.1 mede, dat Dins- ■orden gehouden a en uien wen- luiting. jdag gehouden sen verzoek van ring van de P°~ mr het mogelijk ziek in de cafe 3 ran de hand g®" modernen land" verkverschaffing 1 plaats hebben, f 2 en om een week plus f 0.7 n, werd afgow®- de steunuit- Voetbal. Kloetinge. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereeniging „Unitas" wederom een wedstrijd tegen Goes 6. Ruststand 3O. Eindstand 52, beide in het voordeel van UnStas. Wemeldinge JunioresWit Zwart Juniores 50 in het voordeel van Wit Zwart. Competitie Z. V. B.: Kruindngen 2 Wemeldinge I 71 in het voordeel van Wemeldinge. lerseke. Wit Zwart IAjax II op ter rein van eerstgenoemde, eind 41 in 't voordeel van Ajax. (Onder protest van Wit Zwart.) DR H. COLIJN EN „DE STANDAARD". Dr Colijn heeft in verband met zijn benoeming tot Minister de hoofdredactie van „De Standaard" neergelegd. Voor de politieke leiding van „De Standaard" zal nu een commissie optre den. „Met vol vertrouwen aldus Dr Colijn draag ik de politieke leiding van onzen „Standaard" aan deze commissie over. Niet voor altijd, naar ik hoop. Want als God mijn weg weer zóó leidt, dat ik van het ambt, dat ik nu aanvaardde, weer vrij zal zijn, keer ik weer terug naar het blad, dat den dagelijkschen band legt tusschen mij en een zoo groot deel van ons Anti revolutionaire volk. Indien althans ge zondheid en werkkracht mij daartoe nog in staat stellen. Dat is alles in 't Heeren hand. W ij kunnen niet verder zien dan één dag, ja nog niet eens zoo ver. Voor het oogenblik voel ik mij echter gelukkig, dat ik mijn taak in zoo voor treffelijke handen mag overdragen. Van de gelegenheid, dat ik dit af scheidswoord plaatsen kan, maak ik nu óok gebruik om iets anders te zeggen. Het aantal gelukwenschen, de laatste weken uit buiten- en binnenland ontvan gen, is zoo overstelpend groot, dat het tot de volstrekte onmogelijkheden behoort, daarvoor aan ieder persoonlijk mijn dank te doen toekomen. Tot zelfs uit Japan en Amerkia ontving ik bewijzen van harte lijke belangstelling. Ook daarvoor ben ik erkentelijk. In hooge mate zelfs. Ik zal in het midden laten, of ik al de goede woorden verdien, die tot mij gericht werden. Hoogstwaar schijnlijk niet. Maar de goede bedoelingen die er achter liggen waardeer ik zeer. En ik breng daarvoor, door middel van ons blad, oprechten dank". Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Kubaard, A. A. van Ruler, cand. te Apeldoorn; naar Borger, G. H. Moll van Charante te Heenvliet. Geref. Kerken. Beroepen te Malang (Java), F. J. Jonk- hoff, cand. te Groningen. Aangenomen naar Malang, F. J. Jonk- hoff, cand. te Groningen. Bedankt voor Oppenhuizen, F. J. Jonk- hoff, cand. te Groningen. Ghr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Gorincbem, P. de Groot, te Amersfoort. Bedankt voor Baarn, P. de Groot te Amersfoort. D s G. Timmer f. Te Bodegraven is na een korte ongesteldheid, Woensdag j.l. overleden Ds G. Timmer, emeritus-pre dikant der Ned. Herv. Kerk. Op 3 Aug. 1890 werd Ds Timmer pre dikant te Nieuwpoort. In 1894 vertrok hij naar Giessen-Nieuwkerk, in 1897 naar De Lier en op 19 Dec. 1909 bad de bevesti ging plaats te Hellevoetsluis. In deze ge meente heeft Z.Eerw. 21 jaar gearbeid en werd hem 1 Dec. 1930 op verzoek eme ritaat verleend. t, T* 3 Th. E. Isaachsenf. Te ergen (N.H.) is, op 71-jarigen leeftijd overleden ds Th. E. Isaachsen, die vele jaren predikant-directeur van de Luther- schen Diakonessen-Inrichting te Am sterdam is geweest. ~PS J- J- Knap Cz. Ds J. J. Knap Lz-> de oudste Ned. Herv. pred. te Gro ningen, heeft aan den kerkeraad mede gedeeld, op zijn voornemen om emeri taat te vragen, terug te komen, tenge volge van den grooten aandrang, welke uit de gemeente op hem uitgeoefend is, om nog niet heen te gaan. ~Makelaarsexamen. Voor e dezer dagen door de Nederlandsche roederschap van gediplomeerde Make- ars te Utreeht afgenomen examens ter erkrijging van het diploma der Make- aardu slaagde o.a. de heer G. J. Vercou- teren te lerseke. dat UU.I UC o-- - in vandaag stop dat slechts bu Dbjecten voor de zullen worden rioT p,rï*ditioneel geschenk. Een vin -nj a Indische bankiers in de pro- fln0Cle ,dhra heeft ter viering van zijn n verjaardag den armen zijn gewicht geven. Het is n.l. een algemeen verspreid bij geloof in Indië, dat indien men langer dan 60 jaar wil blijven leven, men aal moezen moet uitdeelen aan de armen in een gelijk gewicht als men zelf heeft, Rumoerige raadsvergade ring. In de Zaterdag gehouden raads vergadering van de gemeente Heesch kwam het weer tot onaangenaamheden tusschen den burgemeester en de raads leden. Op de vraag van den voorzitter, of een van de raadsleden nog aanmerkingen had op de notulen, verzocht het raadslid v. d. Ven den burgemeester om een nadere verklaring over diens insinuatie aan het adres van het lid Van der Ven. De voorzitter zou namelijk in de vorige ver gadering gezegd hebben, dat het lid Van der Ven wel meer zou weten over de inbraak bij hem in de buurt gepleegd. Toen de voorzitter hierin niet wilde treden, verweet het raadslid Van der Ven den burgemeester, dat het hem te doen was, om de raadsleden van Heesch in den lande in een ongunstig daglicht te stellen. Het lid Van der Ven laakte in scherpe bewoordingen het optreden van den burgemeester, daar het volgens zijn zeggen, een algemeen bekend feit is, dat deze zelf oneervol ontslagen is uit politie dienst te 's-Hertogenbosch. Een hevig tumult ontstond. Scheldwoorden als oplichter, leugenaar enz. waren niet van de lucht. Hierop schorste de voorzitter voor een half uur de vergadering. Na heropening was de toestand niet minder gespannen. Eenigen tijd geleden is over de burge meesterskwestie een brief gezonden aan de Kroon. Deze brief is door de Kroon geretourneerd met de opmerking, dat het verzenden van dit epistel niet door den raad was goedgekeurd. Toen deze brief wederom ter sprake kwam en de voorzit ter weigerde dezen in behandeling te nemen, verlieten de wethouders met de raadsleden als protest en bloc de raads zaal. De voorzitter was toen gedwongen de felbewogen vergadering, die ongeveer drie uur had geduurd, wegens onvoltal ligheid te sluiten. Noodlottig ongeval op Ce- Ie b e s. De Controleur ter beschikking van den Gouverneur van Celebes en On- derhoorigheden, Dr J. W. van Royen, die met den luitenant-kolonel der infanterie B. Stom op weg was van Makassar naar Paloppo, is nabij Kalossi bij een auto ongeluk om het leven gekomen, doordat zijn borstkas werd ingedrukt. De inland- sche chauffeur vond eveneens den dood. Overste Stom liep een beenbreuk en een sleutelbeenbreuk op. Hij is echter buiten onmiddellijk levensgevaar. Onrust te Alkmaar. Vrijdag avond heeft te Alkmaar een groep Haar- lemsche fascisten een bijeenkomst gehou den met Alkmaarsche geestverwanten, waar ir. Mussert een rede zou houden. De afd. Alkmaar van de O.S.P. had een pamflet verspreid, waarin de arbei ders werden opgewekt door gehoon en gejoel „de moordbende" uit Alkmaar te verjagen. Een aantal fascisten in uniform maakte een korte wandeling door de stad, gevolgd door een groote menigte en daar op een oogenblik ernstige ongeregeld heden dreigden, werden de fascisten en hun gevolg door de politie gescheiden. Het bleef den heelen avond onrustig te Alkmaar. De fascisten vertrokken met autobus sen en auto's in de richting Haarlem. Op den Kennemerstraatweg had zich een weinig goeds voorspellende menigte ver zameld. Dank zij het optreden van de politie en rijksveldwacht konden de auto's ongehinderd hun weg vervolgen. De knoeier ij en met steun- 1 ij sten te Haarlem. De Haarlemsche politie heeft vier leden en bestuursleden van de Steenzettersorganisatie, aangeslo ten bij het N.A.S., in bewaring gesteld, omdat zij lijsten ingevuld zouden heb ben, waaruit moest blijken, dat zij werk loos waren, terwijl zulks niet het geval was. De fraude geschiedde met medeweten van de bestuursleden. De gearresteerden hebben een volledige bekentenis afge legd. Naar aanleiding daarvan zijn drie nieuwe arrestaties geschied. Het is niet onmogelijk, dat er nog meer arrestaties zullen volgen. Groote brand te Naald- wijk. Vrijdagnacht is brand uitgebroken in de groote loods van de veilingvereeni ging „Westland" te 's Gravezande; het vuur vond in de enorme houtvoorraden, er waren circa 50 a 60.000 kisten opge stapeld, gretig voedsel, zoodat de groote loods, welke op het veilinggebouw aan sluit in een minimum van tijd in lichte laaie stond. De brandweer van 's Grave zande moest zich beperken tot het nat houden van de belendende perceelen. Het veilinggebouw had aan één zijde reeds vlam gevat. Gelukkig kon dit ge bouw worden behouden; de enorme loods lag echter binnen enkele uren geheel in asch. De schade wordt op f35 f40.000 ge taxeerd. Alles wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Onder zand bedolven. Bij het leggen van een rioleering voor het kindersanatorium Hoog Blaricum te Hui zen is de arbeider J. Boog uit Laren bij het aansluiten van buizen bedolven door ongeveer 60 M3 grind en zand, en tus schen de buizen bekneld geraakt. Het ge lukte den aannemer van het werk, die het ongeluk zag gebeuren, het hoofd van den m&n gedeeltelijk vrij te krijgen. Het mocht hem echter niet gelukken den man, die onder den druk van het zand moeilijk kon ademhalen en zich niet kon bewegen te bevrijden. Doktoren van het sanatorium dienden B. met behulp van natte doeken zuurstof toe. Toen bleek dat de buizen, waartusschen hij: bekneld was, niet stuk konden worden geslagen zijn 20 man aan het uitgraven gegaan. Binnen een half uur hadden zij B. vrij. Hij had het bewustzijn nog niet verloren, doch werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis in Laren vervoerd, waar men den 50-jarigen man, die meer dan een half uur in een netelige positie heeft verkeerd, in het leven hoopt te be houden. Door een tram overre den en gedood. Zaterdagmorgen is op het station Haagpoort te Breda het 9-jarig zoontje van den chef-veldwachter van Etten, v. d. Koedijk, van de nog rij dende tram gesprongen. Het kind viel en kwam onder een der wielen terecht. Het kind was onmiddellijk dood. Door den bliksem ge dood. Bij een hevig onweer in Wur- themberg zijn een boer en een boerin, die zich op het veld bevonden, door den blik sem getroffen en op slag gedood. De blik semstraal sloeg een ongeveer anderhalven meter diep gat in den bodem. Liefdesdrama. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich in de Kromme Mijdrechtstraat te Amsterdam een liefdesdrama afgespeeld. Een 39-ja- rige pianist D. genaamd, had daar tot voor kort geleden samengewoond met een 36-jarige vrouw. Oneenigheid had hen van elkaar gebracht. Gisternacht ging de pianist toch weer naar de woning waar de vrouw was blijven wonen. Toen hij bij' de woning kwam, arriveerde net een taxi, waaruit zij stapte met een heer. Toen zij D. zag, zette zij het op een loopen achtervolgd door D. Hij bracht haar een 4-tal steken toe in borst en armen waarna zij in elkaar zakte. In het O.L. Vrouwe gasthuis waar zij heen vervoerd werd, bleek echter, dat geen edele deelen ge raakt waren. De dader is door de politie achter slot en grendel gezet. Kommies doodgereden. Zaterdagavond kreeg de assistent-kom - mies-dienstgeleider de Man te Gennep op dracht een vrachtauto aan te houden die met groote snelheid de grens was gepas seerd en aan het bevel tot stoppen niet had voldaan. De kommies vatte post op het middeu van den weg en gaf toen de bewuste auto naderde het bekende sein tot stoppen. Toen de autobestuurder den kommies be merkte gaf hij vol gas, waardoor de kom mies door de auto werd aangereden en circa 50 M. werd medegesleurd. Zonder zich om het slachtoffer te bekommeren reed de auto verder. Het slachtoffer werd in hoogst zorgwekkenden toestand opge nomen en met een auto naar het zieken huis te Gennep overgebracht. Hij is des nachts overleden. Het slachtoffer was 41 jaar, gehuwd en vader van 2 kinderen. De politie heeft onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat tot resultaat heeft geleid. Het is n.l. gebleken, dat de auto toebehoorde aan zekeren v. d. K. te Nijmegen. Het is nog niet gelukt dezen man te arresteeren. daar hij voortvluch tig is. Groote brand in Uden. Gis teravond omstreeks 11 uur is een felle brand uitgebroken in het gebouwencom plex van de hulzenfabriek der firma Coe- nen en Go. te Uden (N.-Br.). Ook het magazijn, dat geheel gevuld was met stroo, stond spoedig in lichter laaie. De brand omvat een zestal groote lood sen, welke staan op een terrein ter grootte van c.a. 1 H.A. Deze loodsen zijn opge trokken in hout en worden gedekt door platen van gegolfd ijzer. Er is een voor raad van 400.000 kg. stroo opgeslagen, be nevens '2% a 3 millioen strooihuizen. De schade wordt op meer dan een ton geschat. Zij wordt echter door verzekering op beurspolis gedekt. Er zullen door dezen brand 50 a 60 arbeiders werkloos worden. Door een auto overre den en gedood. Gisteravond reed in de gemeente Halsteren de ongeveer 30-jarige koopman in oude metalen, van Gent, wonende te Bergen op Zoom, op zijn rijwiel langzaam naast een groenten- kar in de richting van Bergen op Zoom. Hij hield daarbij de kar met de rechter hand vast. Juist op het oogenblik dat hij den voerman goeden dag had gezegd en weg wilde rijden, passeerde daar ter plaat se een Fransche auto, afkomstig uit Pa rijs. De wielrijder die bij het wegrijden op het rechter gedeelte van den weg kwam werd door den auto aangereden. Hij liep een ernstige schedelfractuur op en werd in bewusteloozen toestand bij omwonen den binnen gedragen. Daar is hij even later overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Een rumoerige avond te Overschie. De Zaterdagavond heeft te Overschie een rumoerig verloop gehad. De aanleiding hiervan zijn de na- tionaal-socialisten, welke in fascisten uniform door de straten loopen en daar mee agitatie verwekken van de bewoners, voornamelijk van de communisten onder hen. De communisten maken hatelijke op merkingen tegen hen en trachten botsin gen met de nationaal-socialisten uit te lokken. In de Dorpstraat is een oploopje ont staan, waarbij eenige communisten poog den slaags te raken met de nationaal-so cialisten. Om dit te voorkomen beval de politie de menigte door te loopen. Toen uiteen te jagen, waarbij eenige gevoelige klappen zijn uitgedeeld. HILVERSUM. Zaterdagavond zijn uit een woning alhier een ijzeren geldkistje inhoudende f 800 en vier spaarbankboekjes ontvreemd. HILVERSUM. In een woning alhier heeft een brand gewoed. Bij verhoor door de politie verklaarde de vrouw, dat twee gemaskerde mannen de woning zijn bin nengedrongen en om geld vroegen. Toen ze dit niet kregen, hebben ze brand gesticht. De politie onderzoekt de zaak. GENNEP. In verband met het smok- keldrama alhier verzoekt de marechaus see aanhouding van den 22-jarigen smok kelaar J. A. v. K. te Nijmegen. BOMBAY. Hedenmorgen te 8 u 20 (M. E. T.) heeft Ghandi na 21 dagen vasten, zijn hongerstaking beëindigd en eenig sinaasappelsap genomen. UDEN. Gemeld wordt, dat de brand (men zie onder gemengde berichten) den geheelen nacht heeft voortgeduurd en nog wel eenige dagen zal duren. De schade wordt door verzekering gedekt. LONDEN. Uit Aleppo wordt gemeld, dat de Duitsche aviatrice Ada van Erz- berg bij een landing op het vliegveld aldaar is verongelukt. Zij overleed aan haar verwondingen. ROME. Vanmorgen te half negen is de Duitsche minister Göhring alhier gearri veerd. Door plaatsgebrek moest het verslag van den Zeeuwschen Brandweerbond, afd. Walcheren, wachten tot morgen. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. T. Goverse 20 j. en W. v. d. Griend 18 j.; S. P. Willems 55 j. en J. Butz 46 j.; P. v. d. Weel, 26 j. en P. Kerkhove 26 j.. J. M. Jellema 27 j. en J. Koole 28 j. Gehuwd: M. A. Kloeg, 28 j. en T. Vroegop 26 j. Bevallen: H. L. A. Baijeuvan Boven, z.; G. van MoolenbroekVermeulen z. Overleden: A. P. Poerstamper 67 j. geh. met J. J. Moorman; J. J. Bal 62 j., ongeh. d.; M. van Roon 2 j. zoon. GOES. Geboren: Johannes z.v. Johan nes Schrijver en Maatje Scherp; Hendri- kus z.v. Jakob Harm Heringa en Trijntje Koning; Gornelis z.v. Petrus Vermeulen en Susanna Maria Westdorp te 's Heer Arendskerke. Overleden: Wilhelmina Frederica Boone 46 j., echtgenoote van Adriaan Abraham de Vos. Van 1219 Mei. KAPELLE. Ondertrouwd: C. Toore- naar 26 j. en A. Walrave 22 j.; J. J. Wil- lemstein, 26 j. te Schore en D. Korstanje 23 j.; Getrouwd: J. Hoekman, 22 j. en N. Goud 24 j.F. de Munck 23 j. en M. T. Landman 23 j.; D. M. Sonke 24 j. en T. Hengstdijk 23 j.; A. Spruit 31 j. en J. Vermaire 28 j. Bevallen: J. Eversdijk geb. van der Plasse d.; C. Vermue geb. Remijn d. Van 19—27 Mei. IERSEKE. Gehuwd: Pieter Westdorp, 22 j. jm. te Goes en Jacomina Jacoba Murre, 22 j. jd. Geboren: Josina Dingena, d. v. Jan Jo- zias de Koeijer en Jacoba Marina Wave rijn; Joos Frans, z. v. Frans Dingenis Sinke en Jacoba Johanna Rottier; Maar ten, z. v. Adriaan van den Dorpel en Maatje Lievense. ROTTERDAM, 29 Mei 1933. Veemarkt. Aanvoer: 728 koeien en ossen; 463 vette kalveren; 286 schapen en lammeren; 810 varkens. Prijzen per K.G.: koeien 15-17, 22.5 -25, 27.5-29; ossen 16-17, 21-22.5, 24-26; vette kalveren 20-25, 30-35, 40-45; overj. lammeren f 6-10 per stuk; zuiglammeren f 7-9 per stuk; varkens p. p. 14.5, 15, 16. Aanvoer van koeien en ossen ruim, de handel redelijk. Er was iets meer vraag. De prijzen ondergingen bijna geen veran dering. Een enkel prima best beest nog tot 1 cent boven noteering. Stieren geen noteering wegens te weinig aanvoer. Vet te kalveren zeer ruim aangevoerd, han del zeer slecht, de le kwaliteit tegen hoo gere prijzen gemakkelijk te plaatsen, voor afwijkende kwaliteit de oude prijzen met moeite bedongen. Een enkel prima kalf 2.55 cent boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer gering, handel zeer slecht, de prijzen lager. Varkens redelijke aanvoer, kalme handel, de prijzen vrijwel gelijk aan die van vorige week. Granen: La plata mais f 68 p. last. Vlas: 3000 kg. blauw 0.450.50; 10.000 kg. Holl. geel 0.400.55. Aanvoer niet groot, waardoor de handel onbedui dend was. Aardappelen: per H.L., Brielsche eigenheimers 0.60—1.00; Zeeuwsche eigen heimers 0.300.60; Zeeuwsche bonte en Zeeuwsche blauwe 1.502.10; Bravo's 1.75—2.25; Red Star 1.25—1.90; Voer- aardappelen 0.200.25; Malta springs 13 14^ ct.; Wintermalta 79 ct., beide per kg. Aanvoer redelijk, handel kalm. 3648 ct. per K.G. Nieuwe Aardappelen 21—28, Idem poters le soort 15—26, 2e soort 517, Zuring 48, Spinazie 5—15, Postelein 1221, Moskrul 914, Suiker- boonen 7379, Peulen 6571, Doperwten 4144, Peeën 2—3, Uien 3 ct., alles per K.G. Peeën 9—18,5, Prei 2,56, Uien 1,5 —2, Selderie 3,5—7, Pieterselie 2, Rabar ber 1—6,5, Radijs 1,5—3, Rammenas 34, Kervel 0,5 ct., alles per bos. Bloemkool 1^4—22, Kropsla 0,11,5, Komkommers 4 16 ct., alles per stuk. Fruit: Perziken 9 ct. per stuk. Tomaten 2843, Blauwe Druiven Frankenthaler 164, Aardbeien 5096 ct., alles per K.G. Bloemen: Violen 3, Lupinen 9—15, Pioe nen 1023, Flieren 3, Anjelieren 7—9, Iris 11 ct., alles per bos. Iris 8—10 ct. per 10 bollen. Geraniums 89, Sedums 6 ct., beiden per pot Bloemkoolplanten 19—22, Asterplanten 10, Roode Koolplan- ten 11 ct., alles per 100 stuks. GOES, 27 Mei 1933. Groote veiling: Kruisbessen f6f8.10 per 100 K.G. Kleine veiling: Bloemen: Rozen f3, Irissen f3f5, beiden per 100 bos. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve- land". Groote veiling van 29 Mei 1933. Kruisbessen 5.206.00 per 100 kg. Kleine veiling: Spinazie 1315, Poste lein 2021, Asperges 2e soort 15, Aard beien 60110, idetm 2e soort 25-68, To maten 36, alles per 100 kg. Bloemkool 8 1'6, idem 2e soort 47, idem uitschot 24, witte Komkommers 511, groene idem 67, Meloenen 40, Kropsla 0.50 1.20, alles per 100 stuks. Rbabarber 3.60 5.00, Wortelen 69, Sjalotten 1.90, Pie terselie 1.80, Bloemen: Lathyrus 78, Pioenrozen 1920, alles per 100 bos. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den de navolgende vonnissen uitgespro ken: Oplichting: G. M., 27 j., tuinder, ver blijvende te Terneuzen, thans in voor arrest, 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verduistering: J. F. T. T., 29 j., bak kersknecht te Oostburg, thans in voor arrest, 4 maanden gev.straf met aftrek voorarrest, waarvan 2 maanden voor waardelijk en 2 mnd. onvoorwaardelijk en bevel tot onmiddellijke invrijheidstelling. Oplichting: F. P., 38 j., monteur te Sluiskil, thans in voorarrest. Vrijspraak met last tot onmiddellijke invrijheidstel ling. Overtr. Motor- en Rijwielwet: F. C. A., 19 j., winkelbediende te Axel. Vernieti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. Ontslag van rechtsvervolging. Overtr. Vleeschkeuringswet: W. D. 31 j., bode te Vrouwepolder. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf, f 20 of 5 d., 2 maal f 5 of 2 maal 5 d. en f 10 of 5 d. h. Overtr. Tarwewet: F. L. v. R., 37 j., bakker te Hulst. Gedeeltelijke bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, ontslag van rechtsvervolging en veroor deeling tot f 10 of 5 d. h. Overtr. Tarwewet: E. J. S., 32 j., bak ker te Hulst, Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Ontslag van rechtsvervolging. Overtr. Tarwewet: L. V., 58 j., bakker te St. Jansteen. Bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep. Ontslag van rechtsvervolging. Overtr. Motor- en Rijwielwet: A. S., 25 j., werkman te Middelburg. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf f 5 of 2 d. Oplichting: G. G. 23 j., koopman te Se- rooskerke. Bekrachtiging van het von nis waartegen verzet. 6 mnd. gev.straf, met aftr. voorarrest. Vrijdag behandelde de Rechtbank nog de volgende zaak: Zekere J. J. A., 29 jaar, machinist te Hulst had zich te verantwoorden wegens oplichting. Verdachte was op 24 April 1.1. te Hulst bij den administrateur van de werkverschaffing gekomen en had dezen medegedeeld, dat het inkomen van hem, verdachte, in de afgeloopen week slechts f 0.75 was geweest, door welke verhalen, die in strijd met de waarheid bleken te zijn, voornoemden administra teur is bewogen aan A. een geldsbedrag van f6.25 af te geven. Verdachte erkende de feiten. Uit het getuigenverhoor bleek, dat verdachte's vrouw ook werkzaamheden had verricht waarvoor zij betaald werd. Verder bleek, dat verdachte door de gepleegde hande lingen verder van steun is uitgesloten. De Officier van Justitie is van meening dat de dagvaarding niet juist gesteld is. Hij zal, hoewel de daad afkeurenswaar dig is, vrijspraak moeten vragen. De verdediger van verdachte, Mr P. C. Adriaanse, sloot zich daarbij aan. Hooger beroep. Door den Amb tenaar van het O. M. bij het Kanton gerecht te Terneuzen is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij Dr E. J. G. v. B., arts te Terneuzen, is vrij gesproken van de ten laste gelegde over treding van de Motor- en Rijwielwet. Deze zaak werd aanvankelijk door de Rechtbank behandeld ter zake van het,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3