!U Ui wng 7 1—2& en 4b, wederom onder lei- T ding van dhr J. G. F. v. Kamer. Nadat Ds v. d. Wiel nog een slotwoord 1 had gesproken, zongen alle aanwezigen den Avondzang 1, waarna het Zangers feest door genoemden predikant met dankgebed gesloten werd. Het Ghr. muziekkorps van Zoutelande verleende zijn medewerking, door zoo nu en dan eenige muzikale afwisseling te geven. De Zaterdag te Terneuzen gehouden gewone jaarlijksche algemeene vergade- ring van aandeelhouders der Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Maatschappij heeft de verantwoordingsstukken over 1932 vastgesteld. Het verliessaldo is gedekt door overboeking van de reserverekening. Besloten werd over 1932 geen dividend u.t te keeren. Reeds voor f8.50 per maand kunt U zich thans een Philips radio-installatie aanschaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Verbetering rijksweg door Zuid-Beveland. Aan den rijksweg, die dwars door Zuid-Beveland ligt is de laatste jaren al heel wat ver- beterd in het belang van het moderne verkeer, maar toch zijn er nog steeds verbeteringen aan te brengen. Dit is o.a. het geval bij den overweg ten Westen van het station 's-Heer Arendskerke, waar de weg smal en bochtig is. Reeds verleden jaar is nog iets meer wetstwaarts een viaduct over den spoor weg gebouwd, doch deze is tot nu toe niet met den weg in verbinding gebracht. Thans zal op 21 Juni de hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat te Middelburg dit werk aanbesteden, waarvan de raming f 154.000 bedraagt. De aankoop van land in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op 23 Mei j.l. werd in Hulst geveild ten overstaan van notaris Mr Lijdsman een kavel land, gelegen in den Klein Kiel- drechtpolder, ter grootte van 13.35.20 H. A. (29 gem. 289 roe). Er werd van verschillende zijden vlot geboden en men kreeg den indruk, dat be leggers langzamerhand weer de voorkeur gaan geven aan den aankoop van land, als zijnde de veiligste belegging. Jacht op Bruinisser vis- s c h e r s. Tegen de strandhoofden van Delftland plegen zich ieder jaar mossel broedsels vast te zetten tusschen de rots blokken dat door de warmte stevig groeit. Lij' de Zeeuwsche mosselkweekers is dit broedsel zeer gewild, omdat men door die jonge aanwinsten een goede mosselteelt voorbereidt. Vroeger kwam het dan ook veelvuldig voor, dat de Zeeuwsche vis- schers het broedsel van de Delftlandsche hoofden staken en daarmee naar Zeeland trokken. De technische dienst van „Delftland" bleek op die belangstelling voor de mos sels echter weinig gesteld te zijn, omdat de hoofden door het mosselbroedsel, dal zich muurvast werkt, versterkt worden en iedere verwijdering dus verzwakking van de kustverdediging beteekent. Spoe dig was er dan ook een verbod om mos selen te steken tusschen Hoek van Hol land en Scheveningen. Ondanks die ver bodsbepaling constateerde de rijkspolitie herhaaldelijk overtredingen door vis- schers uit Bruinisse, zoodat met groote accuratesse naar de daders gezocht werd. Thans is men er, naar het Maandag ochtendblad meldt, in geslaagd de betrok ken visschers aan te houden. Gemakkelijk bleek die taak niet, want bij sommatie aan het strand sprongen de visschers in hun booten en koersten naar zee, de po litie met hun rijwielen op het strand ach ter latend. De politie gaf het echter niet op, fietste zoo snel mogelijk naar Hoek van Holland en slaagde er in met de sleepboot „Rozenburg" naar zee te ko men. In volle zee kouden de visschers uit Bruinisse worden aangehouden. De voor raden werden in beslag genomen, terwijl tegen de visschers proces-verbaal werd opgemaakt. Autobusdienst GoesMid delburg v.v. De heer J. van Fraassen, ondernemer van den autobusdienst Goes Middelburg begrijpt beter dan de Ned. Spoorwegen, dat er behoefte is aan een dagelijkschen laten dienst uit Middelburg naar Goes en tusschenliggende plaatsen. Men zie de advertentie in dit nr. Tijdens de zomermaanden kan men nog om 9.15 uur uit Goes en om 10.15 uit Middelburg vertrekken. Motorclub „Scheldegou- w e n". Donderdag heeft de motorclub „Scheldegouwen" wederom haar jaarlijk- schen knobbelrit 'gehouden. Het regen achtige weer heeft de motor- en auto rijders niet laten afschrikken. Na afloop van den rit om ongeveer 7 uur had de prijsuitreiking plaats en wa ren de gelukkige winnaars: le pr. J. Re- mijnse te Goes, 2e pr. J. Maasdam, Sou burg, 3e pr. J. J. Hofstede te Middelburg 4e pr. A. Elenbaas te Borsselen, 5e pr. G Eijkelenboom te Middelburg, 6e pr. mej. Koole te Middelburg, 7e pr. C. Huybregtse te Middelburg, 8e pr. C. van de Bulck te 's-Heerenhoek, 9e pr. T. van Hooven te Goes, 10e pr. A. Verbeek te Brigdamme, 11e pr. G. J. van de Bosch te Vlissingen, 12e pr. J. Weststrate te 's-Heer Arends- ,i kerke. Extraprijzen zijn uitgereikt aan de i eenige dame-deelneemster mej. J. Koole en aan den grootsten pechvogel, den heer A. de Rijke. De staking in Retranche - ij ment en Zuidzan de. De staking van landarbeiders in Zuidzande en Re- j tranchement was op Zaterdagmiddag nog niet geëindigd, hoewel het aantal stakers wel verminderd is doordat verschillende boeren het collectieve arbeidscontract ge- teekend hebben. In Retranchement heeft o.m. ook de burgemeester, die landbouwer is, bet contract geteekend en thans zouden aldaar nog slechts zeventien stakers zijn, In Zuidzande zijn nog 40 50 stakers en duurt de staking tegen de patroons van de ontbonden neutrale werkgeversvereeni- ging, die niet bereid was 'het contract te teekenen, onverminderd voort. Zooals men weet hebben de patroons van den Chris- telijken Boeren- en Tuindersbond het con tract geteekend en dit geeft de stakers hoop, dat tenslotte ook de overige patroons zullen teekenen. In het stakingsgebied verloopt alles rustig. Tot nu toe heeft zich geen enkele onregelmatigheid voorgedaan. In Hotel „■De Roode Leeuw" in Zuidzande heeft een zevental marechaussee zijn intrek geno men voor de handhaving van de orde. In een afzonderlijk gebouwtje van dit hotel „De Roode Leeuw" vergaderen ook 'de sta kers. Werkwilligen worden begeleid door de marechaussee en gevolgd door de sta kers naar hun werk gebracht en afge haald. 'Overigens valt er van de staking niets te bespeuren. In de afgeloopen week zijn in Zuid zande nog één dag vijftien Belgische ar beiders bij de hoeren werkzaam geweest. Den volgenden dag zijn zij niet terugge keerd. (Dagbl. v. N.-Br.) B r a n d. In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in de landbouwschuur van zekere H. te IJzendijke. Een groote hoeveelheid hooi werd een prooi dor vlam men, de landbouwwerktuigen konden wor den gered. De oorzaak van de brand is onbekend, terwijl verzekering de schade dekt. Middelburg. Oplichters. Te Arn hem is aangehouden een persoon, die zich alhier bezig heeft gehouden met den ver koop van z.g.n. Sweepstake loten voor f 4, welke loten geen waarde bleken te heb ben. De man is heden naar hier overge bracht en ter beschikking van de justitie gesteld, als verdacht van oplichting. Een Pool, die zich in het huis van be waring bevond en tegen wien ook ver moedens van oplichting bestaan, is heden over de grenzen des rijks gezet. Een jubileum. Zaterdag her dacht de heer D. A. S'teketee den dag, waarop hij gedurende 40 jaar werkzaam was in de apotheek van de firma de Blaecke de Ligny in de Kortedelft, thans eigendom van mevrouw wed. J. (1. v d. Harst. Zoowel van de eigenares als van het personeel, als ook van andere zijde, ontving de jubilaris blijken van belang stelling en waardeering op dezen dag. Er heerschte Zaterdagavond een bijzondere drukte op straat. Op de Markt gaf het muziekgezelschap „Crescendo" onder leiding van den heer de Graaf een uitvoering, het laatste gedeelte tijdens de belichting van het Stadhuis. Het concert is onderbroken door een muzikale wande ling door de stad, waaraan ook deelnamen de leden en adspiranten van de gymna- stiekvereeniging Achilles. In het 27e verslag van de Vereeni- ging tot 'het bezoeken der armen, het 89e jaar van het bestaan, wijst het bestuur op het groot verlies, dat de vereeniging leed door het overlijden van den heer J. Dron- kers, die met groote toewijding en nauw gezetheid een zeer groot aantal jaren de functie van penningmeester vervulde. Het verheugde het bestuur zeer, dat de heer J. Dronkers Jr. zich bereid verklaarde de funotie van penningmeester op zich 'te nemen. In de vacature ontstaan door het vertrek naar elders van mevr. Sprenger- Kolff, koos men in het bestuur mevr. V. Schlüter-de Nijs. Acht gezinnen of alleen loopende personen zijn in het afgeloopen jaar ingeschreven, het getal aanvragers bedroeg 66, dat der aanvragen 684, beide 3 minder dan het vorige jaar. De uitgaven voor onderstand liepen te rug van f 3864.50 in 1931 tot f 3820.50 in 1932, het nadeelig saldo bedraagt f 927.60^. Ook de regen van Donderdag heeft het diep ingewortelde vuur op de vuilnis belt aan den Nieuwlandschen weg niet tot staan kunnen brengen en daarom is Zater dagmiddag de brandweer met de burgerij spuit er op uitgetrokken om na een moei lijke afdaling naar 'het terrein den strijd tegen het vuur aan 'te binden. Gedurende twee uur heeft men de brandende massa bespoten en met de kracht van bet water diepe putten in den grond gemaakt. Men hoopt nu al'le 'kiemeu van vuur te hebben gesmoord, en daardoor 'n eind te hebben gemaakt aan stank en rook, die veel hin derlijks en onaangenaams ten gevolge had. Na afloop van het werk, kostte het heel wat chauffeursbekwaamheid om weder zonder ongelukken op den goeden weg te geraken. Vlissingen. Een jubileum. De heer F. E. van der Reepe herdenkt heden den i dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de kassiersfirma Wibaut en Zo nen, 'thans Rotterdamsche Bankvereeni- j ging. De jubilaris mocht zoowel van de zijde der directie als van het personeel en van particulieren veel blijken van waar deering in ontvangst nemen. Zijn ver diensten zijn officieel erkend door de toe kenning van de gouden medaille, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. De 'tentoonstelling van teekeningen van werkloozen heeft zich in een druk be- zoek mogen verheugen. Te Goes is aangehouden een man, die een fiets wilde verkoopen, welke hij I bij het kantoor der maatschappij Zeeland had weggenomen. De man is aan de jus- j titie te Middelburg voorgeleid, Goes. De Hanijto. Zaterdag waa het de laatste dag van de Hanijto. Waa des middags het bezoek maar matig, in de avonduren werd het weer drukker. In totaal is de Hanijto door plm. 9000 per sonen beizocht, welk aantal zeker voor een deel te danken is aan de vele attracties, die men er aan heeft verbonden. Zaterdagavond te tien uur !had de offi- cieele sluiting, waarbij ook de burgemees ter tegenwoordig was, plaats. In den rui men stand van de fa. Douwe Egberts ver- eeni'gden de exposanten zich met den leider der tentoonstelling. De laatste, de beer Tosi Facino, sprak de hoop uit, al zullen organisator en exposanten wel niet in alle opzichten vol daan zijn (o.a. de Donderdagmiddag stelde door het ongunstige weer teleur), dat toch allen aan deze tentoonstelling en aan Goes een aangename herinnering zullen bewa ren. Spr. dankte met name den burge meester voor zijn vlotte medewerking. De burgemeester wees dfzen dank af. Hij huldigde den leider voor zyn orga nisatievermogen. Velen, die hij op deze tentoonstelling had verwacht, had hij er niet gezien en daarom is wellicht het suc ces niet zoo groot, als men had verwacht. Maar men is toch tevreden. Met blijdschap kan spr. constateeren, dat alles ordelijk verloopen is. Namens de exposanten dankte de heer P. v. d. Roer voor de in Goes ondervon den gastvrijheid. De Hanijto was een ge zellige tentoonstelling. Speciaal dankte spr. de fa. Egberts, die de exposanten steeds vriendelijk in haar stand ontving. Namens de exposanten bood hij de „vlugge dienstertjes" een geschenk in enveloppe aan. Hierna verklaarde de heer Tosi de 'ten toonstelling voor gesloten. De familie Zwaan. Eind vorige week is het echtpaar Zwaan in de Westvest (achter het Leger des Heilsge- bouw) verblijd met de geboorte van zes baby's, welke talrijke gezinsvermeerdering naar wij vernamen maar zelden voorkomt. Helaas zijn drie der pasge borenen reeds slachtoffer van vraatzuch tige katten geworden. terseke. Zaterdagmiddag had de ope ning der Ierseksche zweminrichting Oos- ter-Schelde plaats. Voor een talrijk opge komen publiek sprak burgemeester Gun ning, de eere-voorzitter, zijn blijdschap uit dat lerseke een zwemclub rijk geworden is, die klein in aanvang nu reeds de 200 leden overschrijdt. Van andere corpora ties op sportgebied werden 'hartelijke wen- schen uitgesproken en bloemen aangebo den. Waarna de voorzitter der nieuwe vereeniging, de heer A. C. Willemsen, alle sprekers dank. zei voor hun goede wen- schen en speciaal de eere-voorzitter en 't bestuur van het Centraal Oesterbureau vriendelijk dankte voor hun volle mede werking. Hierna werd springplank en glijbaan in gebruik genomen. Het mooie zomerweer lokte talrijke liefhebbers tot een bad uit. Ovezand. In de Zaterdag gehouden ver gadering van Ingelanden van het Water schap waren 18 ingelanden present of vertegenwoordigd. Over de vermindering van de trambijdrage werd besloten, met het voorstel der Commissie accoord te gaan. Op het verzoek van B. en W. van Ovezand, tot het delven der binnensloo- ten met subsidie van Rijk en Gemeente werd afwijzend beschikt. De rekening over 1932'33 werd goedgekeurd in ontvang f 11514,64, in uitgaaf f 10.276,56M. De begrooting 193334 werd vastgesteld met f 10.959,77 Yt in ontvang en uitgaaf. De polderiasten werden bepaald op f 14 per H.A. voor schotbai e gronden en op f 12 per H.A. voor de vroonen. Driewegen. In de raadsvergadering van Vrijdag waren alle leden present. Na be spreking ging de Raad accoord met bet voorstel der commissie van onderhande ling, over bet percentage der verminde ring van de subsidie aan de Zuid-Beve- landsche Tram. Aan het verzoek van Poortvliet over bestrijding der werkloos- beid werd adhaesie betuigd voor zoover daarin werd aangedrongen om met het oog op den regeeringssteun de verplich ting op te leggen tot een in evenredigheid van de grootte van 't bedrijf aan te ne men getal arbeiders. De rekening van den Vleeschkeurings- dienst over 1932 en de begrooting voor 1934 werden goedgekeurd. De bijdrage aan een schoolleerling krachtens art. 13 der onderwijswet werd vastgesteld op f 20. Aan den gemeente-ontvanger en secreta ris-penningmeester van het Burg. Arm bestuur, dhr E. A. van der Bent, werd op zijn verzoek met 1 Juli 1933 eervol ontslag uit die betrekkingen verleend, on der dankbetuiging voor de vele en ge trouwe diensten aan de gemeente bewe zen. De borgtocht voor den nieuwen ont vanger wordt vastgesteld op f 2000. Wolfaarfsdijk. Vrijdag hield de weeg brug „De Hoop" (station lokaalspoor), haar jaarlijksche algemeene vergadering. Gewogen waren 241566 kg. suikerbieten, 724931 kg. aardappelen, 586224 kg. uien, 139978 kg. hooi en stroo, 22835 kg. diver sen en 14 stuks vee. Besloten werd het weegloon voor het volgende jaar te bepa len op het zelfde bedrag per 1000 kg., terwijl dan reductie zal worden gegeven op het weegloon. Het dividend over 1932 werd vastgesteld op 12 pet. Als bestuurs lid werd herbenoemd de 'heer A. Weijns, als weger de heer H. van Leerdam en be noemd in plaats van D. Meeuwse als re- reserve-weger J. Zwemer. Zaterdag hield de Vereeniging T.A. V. E. N. U. haar jaarlijksche vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er in het afgeloopen jaar een druk gebruik Is gemaakt van het gebouw, voor vergaderingen, zoodat de financieele uitkomsten gunstig zijn. Als bestuursleden werden herkozen de heeren M. de Vos, H. van Waarde en M Kloosterman. Aan de aandeelhouders werd 5 pet. rente op de obligaties uitgekeerd. De melkprijs is alhier van 10 op 8 cent per liter gebracht. Wilhelminadorp. Zaterdagavond 1.1. gaf het muziekgezelschap „De Echo" alhier een openbare uitvoering in gebouw Zee land. Bij het opgaan van het scherm klon ken de tonen van een vroolijke marsch door de zaal. De voorzitter, dhr Zwaan, opende daarna. Hij merkte o.m. op dat het gezelschap een dergelijke uitvoering vroe ger altijd in samenwerking met de zang- vereeniging gaf, doch het thans alleen had gewaagd. Spr. heette de vele bezoekers hartelijk welkom. Hierop werden weer een drietal nummers ten beste gegeven. Ter afwisseling volgde een tooneelstuk. Een loterij ten bate der kas had plaats. Aan bet einde sprak dhr Zwaan nog een kort slotwoord, waarna men voldaan over den genotvollen avond huiswaarts keerde. Wemeldinge. Op Hemelvaartsdag hield de Ring Zeeland afd. van den Bond van Gbr. Zang- en Oratoriumvereenigingen in Nederland zijn 19e Zangersfeest, tevens concours in den „Brouwerij-boomgaard" welwillend afgestaan door den weled. heer L. Dominicus. Toen om elf uur de voor zitter A. te Gussinklo het feest opende met gebed, nadat gezamenlijk het Bondslied gezongen was, regende het reeds van 's morgens af. De hoop dat de zon zou door breken is niet verwezenlijkt, waardoor het aantal bezoekers slechts een duizendtal was. Van de 41 aangesloten vereenigingen met 1600 leden, waren 33 vereenigingen opgekomen met plm. 1400 leden. De jury bestond uit de heeren Leo Mens, Leiden, Joh. J. Ponse, Rotterdam en Joh. H. Garo, Middelburg, welke de volgende punten met diploma's toekende: Derde afdeeling: „Looft den Heer", Heinlkenszand, direc teur H. Lammers, 30 leden, 254 punten, diploma B; „Halleluja", Groede, A. Gij- souw, 22 leden, 265 p., dipl. 33; „'De Lof- stem", Zieri'kzee, H. Wolzak, 277 p., dipl. B; „Vooruitgang zij ons streven", Ooster- land, J. J. M. Beije, 28 leden, 246 p., G; „Ons Genoegen", Heinkenszand, H Wol zak, 28 leden, 272 p., B; „Sursum Corda", Tholen, J. I. Hollebrands, 20 leden, 264 p., B; „De Lofstem", Wemeldinge, H. Dek ker Pz., 37 leden, 233 p., C; „Soli Deo Gloria" Bruinisse, H. Wolzak, 55 leden, 259 p., B; „Looft den Heere", Oud-Vosse- meer, A. Toornstra, 30 leden, 258 p., B. Eerste afdeeling: „Hosanna", Vlissingen, J. W. Bom- meljé, 75 leden, 312 p., C; „Asaf", Axel, P. Brakman, 80 leden, 320 p., 'G. Tweede afdeeling: „De Lofstem", Goes, H. Wolzak, 46 leden, 300 p., B; „Excelsior", Rilland- Bath, Adr. Kousemaker, 63 leden, 295 p., B; „Soli Deo Gloria", Souburg, G. de Ru, 35 leden, 281 p., G; „Soli Deo Gloria", Kamperland, A. te Gussinklo, 45 leden, 252 p., G; „Soli Deo Gloria", lerseke, H. Wol zak, 55 leden, 271 p., C; „Excelsior" Ter Neuzen, A. Eeokbout, 46 leden, 330 p., B; „Zingt den Heer een nieuw lied", Zaam- slag, H. Wisse, 34 leden, 333 p., B; „De Lofstem", Nieuwdorp, J. van Westen, 43 leden, 288 p., C; „Looft den Heer", 't Zand, J. W. Bommeljé, 40 leden, 333 p., B; „Looft den Heer", Poortvliet, J. I. Holle brands, 31 leden, 275 p., C; „Advendo", Biezelinge, P. Fraanje Jz., 44 leden, 283 p., G; „Crescendo", Kruiningen, J. J. Francois, 50 leden, 292 p., C. •Derde afdeeling: „Hosanna", Krabbendijke, C. J. Cmits, 259 p., B; „Soli Deo Gloria", Kattendijke, H. Wolzak, 31 leden, 287 p., B; „Tot nut en genoegen", Nieuwdorp, J. H. Tammin- ga, 39 leden, 303 p., A; „Zang Veredelt", Anna Jacobapolder, J. H. van Dijk, 39 leden, 263 p., B; „Sweelinck", Oostburg, J. Prins, 37 leden, 258 p., B; „Sursum Corda", Geersdijk, M. de Mol, 28 leden, 218 p., C; „Hosanna", Wissenkerke, A. te Gussinklo, 48 leden, 296 p., A; „Hosanna", Colijnsplaat, A. van Gilst, 36 leden, 261 p., B; „Looft den Heer", Wolphaartsdijk, J. H. Tamminga, 35 leden, 309 p., A; „Sur sum Corda", Hoedekenskerke, J. H. Tam minga, 33 leden, 276 p., B. Ter verduidelijking der punten en diplo ma's diene dat 210252294336 pun ten in de 3e afd. gem. 567 een le, 2e en 3e prijs of diploma A, B of C betee kent en in de 2e en le afd. telkens 1 punt hooger is. Zij, die dipl. A behalen, gaan naar een hoogere afdeeling, en die 'geen G behalen gaan naar een lagere afdeeling. Een moeilijke opklimming dus. Aan het einde dankte de voorzitter den heer Dominicus voor het belangeloos af staan van zijn mooien boomgaard, de jury voor haar zware 'taak en al de vereeni gingen voor hun medewerking en sloot na gezamenlijk zingen van Gez. 1801 met dankzegging. Kapelle. Zaterdagmiddag kwam de ver eeniging van aardbeientelers „Aller Be lang" in algemeene ledenvergadering bij een. De voorzitter, de heer Johs. Schipper, heette de opgekomen leden welkom. In 1932 viel nog niet zoo te klagen, 'het ver slag van den secretaris zal dit wel aan- toonen. De aardbeien voor de vatveiling brachten een redelijken prijs op. De koo- pers D. Ganseman en A. Murre van Poort vliet waren billijk. De behandeling was tot tevredenheid van de verkoopers. De secretaris, D. Mallekote, bracht jaar- j verslag uit. Het ledental vermeerderde met 20 en klom tot 140. Voor de vatvei ling waren 104 leden en 30 voor de bloc- reiling. Klachten werden niet gerappor teerd. Alleen de keuring kon wel eens beter. Overigens ging alles goed. De koo- pers voor de vatveiling waren D. Ganse man, 30 gemet opbrengst, voor f 15.40 en A. Murre van Poortvliet eveneens 30 ge- met opbrengst voor f 15.30. De afname be gon 27 Juni, de totale opbrengst was 133870 kg. voor 'n bedrag van f 20.488.80. Door elkander was de opbrengst 7.40 kg. per roede tot een bedrag van f 1.13, cirka f 340 per gemet. Dus viel er nog niet te klagen. 'De vatveiling was beter dan de bloc- en dagveiling. Waren de prijzen eerst beter van de laatste, later minderde dit. De penningmeester deed rekening en verantwoording over gehouden beheer. Het kassaldo bedroeg f 133.43. Herkozen werd het bestuurslid D. Mal lekote, aftredend. In de vacature G. van de Vliet werd gekozen de heer Jan de Jager uit Schore. Als bestuurslid be dankte dhr J. Karelse uit Schore. In deze vacature zal de volgende vergadering voorzien worden. Alsnu kwam in behandeling bespreking en opgaaf aardbeien. In korte trekken gaf de voorzitter aan, de manieren waarop kon geveild worden. Ook werd besproken het karretjes veilen, gelijk dit ook op an dere plaatsen plaats heeft. De heer M. Schipper lichtte dit nader toe. Verschillende koopers vragen waarom kan dit ook hier niet? De eerste en mooiste aardbeien zouden dan wel een hoogere prijs opbrengen. 'Ook met de verkoop van Mad. Matot en vroege soorten kan hier mede eens rekening worden gehouden. Bereids werden staande de vergadering opgegeven door 31 personen een opbrengst van 15 gemet aardbeien voor verkoop vat. Verdere opgaven kunnen aan het be stuur worden opgegeven. Benoemd werd als commissielid om de vereeniging te vertegenwoordigen bij de voorbespreking, regelen veilen enz., de heer Jobs. Schipper. Besloten werd om de contributie te ver lagen en te brengen op f 0.25 per lid. Ook werden alle leden getracteerd. De kas moet niet zoo groot worden. Hierna slui ting. Loop der bevolking. Ingekomen: E. Walrave van Kloetinge naar Biezelinge D 2; L. Koster, van Kruiningen naar Bie zelinge D21e; M. Verdonk, van Hoede kenskerke naar Kapelle A 34; J. van Zanten, van Hoedekenskerke naar Ka pelle; D. Westveer, van Waarde naar Ka pelle A 235. Vertrokken: M. T. Landman, van Ka pelle naar Kloetinge A 158; J. Hoekman, van Kapelle naar 's-Gravenpolder A 18; J. Vermaire, van Kapelle naar 's Heer Arendskerke H 236. Zoutelande. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Zoutelande afgebrand de schuur van den heer J. Moens. Zes stuks rundvee zijn verbrand. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Bruinisse. Door den Bond van Mossel- kweekers in Zeeland is de gelegenheid tot het visschen van mosselzaad in de Waddenzee opengesteld van Donderdag 8 Juni tot en met Woensdag 5 Juli. Tholen. Vrijdag werd de algemeene vergadering der veilingsvereeniging „De Eendracht" gehouden. De voorzitter, de heer Stoutjesdijk, opent de vergadering en deelt mede, dat zij, die het vorige jaar voldoende hebben geveild, een toeslag van de regeering hebben ontvangen en raadt alle leden aan, toch in deze hun belang te verstaan, opdat zij ook voor deze toe slag in aanmerking zullen komen. Uit het financieel verslag blijkt, dat in 1932 is geveild voor f 47187.86. Aan provisie is ontvangen f 1079.15. De bezit tingen staan op de balans vermeld voor f 19.223.43. Ontvangen is f 57.487.96 en uitgegeven f 57.352.61. Alzoo een saldo van f 135.61. Dit jaar is een verlies gele den van f 166.20. De rekening wordt met algem. st. goedgekeurd, waarna de voorz de commissie en administrateur dank brengt voor hun arbeid. De contributie wordt weer vastgesteld op f 1 en het veilingpercentage op 5 en 3. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren J. M. Wagemaker en J. G. Stout jesdijk en in de vacature Snijders, de heer J. C. van Gorsel. Bij' de rondvraag zegt de heer J. Tim- mers, dat hij het bedrag van f 100 door de leden verplicht te veilen wil men een stem kunnen uitbrengen, wel wat hoog acht. De voorz. merkt op, dat vroeger door het bestuur is voorgesteld, dit op f 50 te brengen, doch dit is verworpen. De heer Roggeband vraagt, wat gedaan zal worden met de voor St. Annaland aangeschafte sorteermachine, nu deze zelf een veiling hebben opgericht. De voorzitter zegt, dat deze door hen zal worden overgenomen. De voorz. deelt hierna mede, dat Dins dag een vergadering zal worden gehouden voor hen die aardappelen en uien wen- schen te veilen. Hierna sluiting. Stavenisse. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering werd een verzoek van de caféhouders tot wijziging van de po litieverordening, waardoor het mogelijk zou worden om radio-muziek in de café s ten gehoore te brengen, van de hand ge wezen. Het verzoek van den modernen land- arbeidersbond om de werkverschaffing een geheele week te doen plaats hebben, tegen een dagloon van f 2 en om een steunregeling van f 8 per week plus f 0 <5 kindertoeslag in te voeren, werd afgewe zen. Medegedeeld werd, dat de steunuu- keeringen met ingang van vandaag stop gezet zouden worden en dat slechts bu hooge noodzakelijkheid objecten voor werkverschaffing gezocht zullen worden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2