DE ZEEUW E Vftiinfiuidt'* 3UDEKERKE PAN TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel HET ADRES A. WILKING Brieven uit Middelburg. Gemeenteraad van Goes. ,OEFF zal O MEI 1933, hr W. B. BRIELS- ofstede a. d, Vlis- ;eg te Koudekerk» verkoopen, diens /osmerriepaard, 6 Veerewagen, Zwa- ijz. assen, Melk- orschmachine, als ltivator, Deering, nieuw, Ploegen, nrtmolen, Mangel- Kort- en Lang Assen, Victoria. Melkbussen, Paar- hap en meer. BLAUPOT TEN jurg, zal op 31 MEI 1933, ;e half twee uur, en heer Iz. Wattel het verkoopen: WOONHUIS EN [N te Oosikapelle, erkschen Weg, B 70 c.A.; te aan- 1933 of eerder 92 A. 90 C.A. of ILAND, in de ge- ke, aan den Groe- jk te aanvaarden, in het huis Maan- rg 30 Mei a.s. van uur, van het werkdag. ngen verkrijgbaar genoemden Nota- e Delft I 21. BLAUPOT TEN burg, zal op 1 JUNI 1933, :ht uur (na afloop van Notaris v. d. ilingsgebouw „Mer- Koepoortstraat te iet verkoopen: HUIZEN S 231 en VERDEREN OP- >raak, staande op ierceelen 14. 69 C.A. BOUW- den Noordweg te J WOONHUIS EN EENEN SCHUUR- IN ACHTERTUIN- Lelburg, aan den V no. 29c, groot verhuurd. laags vóór en op erkoop van 1012 r. ingen verkrijgbaar genoemden Nota- e Delft I 21. JONKERS te Goes 7 JUNI 1933, te 's-Heer Arends- rberg van D. VAN verkoopen: SUIS EN ERF, te 's-Heer Arends- Dorp, groot 3 A. nd door Anthonie bij de betaling. Ingen te bekomen iRAM te Kapelle is JUNI 1933, ,.T.) in de herberg tNSON te Kapelle, ISSEWAARDE, al- verkoopen: IS MET SCHUUR- NREN, TUIN EN Biezelingschestraat 3, groot 2 A. 50 c.A., ilectrisch licht, gas- g. door zijn gunstige alle doeleinden Se" terlijk 1 Sept. 1933. li 1933, van welken n de aanvaarding, der koopsom 5 rgoed. 5, 26 en 31 Mei en 3 uur. JONKERS te Goes, 9 JUNI 1933, T.) te 's-Heer Abts- verkoopen: HOEFJE, Joonhuis met Sobu- tenshok en Erf rke, aan het D,° c.A., bewoond do bij de betaling, tingen te bekorn VAN ZATERDAG 27 MEI 1933, Nr 201. Het meest belangrijke feit van de af- geloopen week althans voor ons land is de Kabinetswisseling. Het pogen van Dr Colijn om een Crisis- Kabinet ad hoe een Kabinet dus, dat zich in hoofdzaak met de crisisaange legenheden zal bemoeien te vormen, is na niet al te veel moeite gelukt. Niet minder dan vijf partijen zijn in het nieuwe Kabinet vertegenwoordigd. En al is het nu geen parlementair Kabi net, zoodat de diverse fracties hun steun hebben toegezegd, de nieuwe ministers zijn toch zonder uitzondering mannen, die het vertrouwen van hunne fractie ge nieten, zoodat ook wat dit betreft, met eenig recht van een sterk Kabinet ge sproken kan worden. Dat is intusschen ook wel noodig. Want dit nieuwe ministerie wacht een moei lijke taak. Het moet bezuinigen en zeer krachtig bezuinigen en tegelijkertijd zal het de noodige middelen moeten vinden om het bedrijfsleven voor algeheele inzinking te bewaren. Op economisch, sociaal en fi nancieel gebied, staat het voor een uiterst ingewikkelde taak, een taak, die te moei lijker is uit te voeren, omdat het in het parlement, zooals vanzelf spreekt, aan afbrekende critiek niet zal ontbreken. Wel mag dan ook het gebed opgaan tot God, of Hij deze mannen wil bekwa men voor het zware werk, dat hen in 's lands belang wacht. Dat we in een moeilijken tijd leven, blijkt mede uit de berichten omtrent de textiel-industrie in het Oosten van ons land, die de grootste moeite heeft het hoofd boven water te houden en die, als er niet spoedig ingrijpende verandering komt, ten doode schijnt opgeschreven. Nationaal kan hier weinig worden gedaan. Vandaar, dat met zoo groot verlangen wordt uitgezien naar herstel van het nor male internationale verkeer, naar het wegnemen of althans verminderen van de belemmeringen, die thans niet alleen onze industrie, maar ook onzen land- en tuinbouw bedreigen, Telkens weer schijnt het, dat er eenige verbetering te wachten is, maar ook wordt telkens opnieuw aan alle hoop den bodem ingeslagen. Aan pogingen in de goede richting ontbreekt het niet, maar helaas, de eene conferentie na de andere brengt een negatief resultaat. Dat geldt ook van de ontwapenings conferentie. Het schijnt, dat de vertegenwoordigers van de voornaamste landen alleen dan bereid zijn mooie woorden te spreken en goede voorstellen te steunen, als van te voren vast staat, dat zulke voorstel len zullen worden verworpen. Frankrijk b.v. heeft zich herhaaldelijk in gunstigen zin uitgesproken. Maar nauwelijks blijkt, dat Duitschland bereid is werkelijk concessies van beteekenis te doen of Frankrijk trekt zich terug en stelt nieuwe eischen, die een overeen komst onmogelijk maken. Het is als we om ons heen zien, nog steeds nacht. Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen Is GOES HULST FEUILLETON. 57) Vrij naar het Engelsch. o „Het is absoluut onmogelijk, dat Yorke bet geld zou hebben weggenomen, zelfs al was hij er itoe in staat," zei Arthur edel moedig. „Vanaf het oogenblik, dat u het kantoor verliet tot voorhij het tijdstip, dat de brieven naar de post waren gebracht, 13 bij afwezig geweest." „Echt iets voor hem!" riep mijnheer Lalloway uit. „Het moet dus .gebeurd zijn, -.Ü6 ^roer Hamis'h op het kantoor Paste. We moeten hem vragen, wie er in dien tijd geweest is." „Hij heeft me gezegd, dat er niemand geweest is", herhaalde Arthur. „Onzin'\ hield mijnheer Galloway kop- Pig vol. „Er moet iemand binnen zijn ge est mi nog wel iemand met lange vin gers. Het geld kan toch niet vanzelf ver- Ghanning^ gaat nu zeker naar lterk' „Ja, mijnheer." dienst gedaan is, loop dan even «gs het kantoor van je broer en vraag er hem nog eens naar." Amice, CLXII. We moeten het ditmaal eens hebben over onze collega's of liever onzen col lega uit de „Midd. Gt.", die, op ons voetspoor wellicht, des Zaterdagsmiddags Zeeuwsche brieven in die courant doet verschijnen. In zooverre verschilt deze briefschrijver van ons, dat bij het Zeeuw sche taaleigen benut, wat hem door zijn Zeeuwsche afkomst goed afgaat. Ons wordt wel eens verweten, dat wij wat forsch op treden, doch ook onze confrater zaagt wel eens planken van dikke houte(n), vooral wanneer hij het over de „Geriffer- meerden" heeft. Dit soort menschen zijn voor hem zooveel als een nachmerrie. En in zijne verbeelding groeien zij uit tot zulk eene groote massa, dat al de 21794 a.-r. stemmen, die onlangs in Zeeland op de antirev. lijst zijn uitgebracht van „ge- riffermeerden" afkomstig zijn. Wanneer men nu weet, dat al de leden der Zeeuw sche Geref. Kerken, kinderen en zuige lingen inbegrepen, een getal van 27404 personen vormen, waarvan pl.m. de klein ste helft kiezers zijn, zoo schijnt het, dat de begrippen „antirevolutionairen" en „Gereformeerden" elkaar geenszins dek ken en er onder de a.r. kiezers nog wel 8 a 9000 zijn, die van dezelfde kerk lid zijn, als de Zeeuwsche briefschrijver in de „Midd. Gt." Doch het is een oude truc om op de kerkelijke hartstochten te werken, een witte das om te strikken en de tale Ka- naans te spreken. Het lijkt ons zoo toe, dat onze briefschrijver een gewezen hoofd is eener openbare school, die jaren lang als voorlezer in de kerk heeft gefungeerd en zich alzoo den inhoud van een groot deel der H. Schrift heeft eigen gemaakt. Wanneer hij immers den Bijbel aanhaalt, zijn er dominees die het hem niet zou den verbeteren. Een iedere ketter heeft zijn letter en zoo is het ook met onzen Jewannes, als hij bezig is zijn politieke en kerkelijke? tegenstanders te be stoken. Nu moeten wij onzen vriend niet al te hard vallen. Immers het zou mogelijk kunnen zijn, dat hij in vroeger jaren op een klein Walchersch dorp het onbetwist baar hoofd was van de eene en ondeel bare openbare school. Nu is wellicht op zekeren dag in een of meer breinen van dorpsgenooten de gedachte opgekomen naar een werkelijke Chr. school, waar openlijk en niet op clandestiene wijze de Bijbel aan de kinderen wordt gebracht, Bijbelsche Geschiedenis wordt verteld, aan het begin en het einde der schooltijden Gods zegen over het onder wijs wordt afgevraagd. Dat idee is in vruchtbare aarde gevallen; „Geriffer- meerden" en ook niet-gereformeerden hebben hieraan samengewerkt en de Chr. school is verrezen. Eigenlijk was in den meest volstrekten zin des briefschrijvers school geen „secteschool der modernen", althans de schijn daartegen bleef be waard. De kans dat er na vertrek van den ouden functionaris, weder een hoofd zou komen, die ook dien schijn bleef bewaren, was niet al te groot en van het personeel van bijstand is men nooit geheel zeker; er zijn er immers te veel, die ronduit voor de bewering uitkomen, dat men het schoolkind niet lastig moet vallen met dingen, waarvan het weinig begrijpt. En dan die ruim 8000 rood-georganiseerde onderwijzers! Hoe het zij, toen de oude hoofdonder wijzer zijn dorpje verliet, waren er twee scholen en was het monopolie der open bare school prijsgegeven. In rustiger omgeving neergestreken, denkt de oude schoolman nog wel eens na over wat hij de laatste jaren beleefde. De „Geriffermeerden" komen daarbij in de eerste plaats hem voor den geest. Im mers dat zijn bij gelegenheden, als de oprichting eener Chr. school, gewoonlijk de „belhamels": de vliegen, die des apo thekers zalf doen stinken. Zulke men schen, die vooral vroeger, de minderheid vormden, moest men kunnen „onderdruk ken". En dat gaat helaas niet meer. En fin, de oude, beproefde liberale pers, de pers der Meezen en Moensen zaliger, be staat gelukkig nog. Wat was dat een tijd, toen meestal in Middelburg een liberaal man uit de bus kwam! Een enkel maal werd eens een jonge, „Geriffermeerde" advocaat uit den Bosch gekozen (later „Hij is zoo koppig als een oude ezel!" riep Roland Yorke uit, toen ze den heer Galloway alleen hadden gelaten. „De eenige manier, waarop het geld verdwe nen kan zijn, is op het postkantoor, of in den posttrein. De postbeambten hebben het natuurlijk in hun zak gestoken." „Hij zegt, dat het niet in het postkan toor gebeurd kan zijn", overpeinsde Ar thur hard op. „Hij zei als ik het wel heb begrepen dat dat telegram be wees, dat het geld uit den brief verdwe nen was, voor hij die had verzonden." „Wat een idioot ben je", riep Roland uit. „Hoe kan een telegTam hem nu ver tellen, wie het nam of niet nam, tenzij 't van een clairvoyante kwam, die beweert je te kunnen vertellen, wie je grootmoe der was, als je het zelf niet weet." Roland lachte, terwijl hij sprak. Maar Arthur was niet tot grapjes geneigd, daarvoor achtte hij de zaak te ernstig. „Ik wilde, dat mijnheer Galloway ons de gronden genoemd had van zijn bewering, dat het biljet uit den brief verdwenen was, voor hij het kantoor verlaten had." „Die had hij behooren te noemen", riep Roland heftig uit. „Hij zegt, dat een te legram hem bewijst, dat de brief niet ge opend is, nadat hij het kantoor verlaten heeft. Nu maar het is onmogelijk, dat eenig telegram hem dat zou kunnen be wijzen. Ik tenminste vind het al een heel tot Eerste Kamerlid, lid van den Raai van Defensie en voorzitter van een Ge rechtshof opgeklommen); een Keuchenius werd eens afgevaardigd, terwijl de libe rale candidaat een prachtig kerkorgel had geschonken, doch over het algemeen wist de liberale slagorde zich tot 1895, toen de Zeeuwsche Staten omgingen, te handhaven. Maar, nu gaat alles mis. Stuurde mes het vroeger ver in zijn pogingen om allea wat „niet-Geriffermeerd" was links te laten stemmen, sinds de Chr.-Historischen zich organiseerden en vele kiezers van Hervormden huize grootendeels om zich vereenigden, is de zaak bedorven. Op sommige dorpen kan men geen dozijn „liberale" kiezers meer om zich heen krijgen. En wat voor een 30 of 40 jaar vrijzinnig of onkerksch heette, stemt thans voorwaar rood en richt zich naar de meening van vele openbare onderwij zers, die zich via Multatuli, onder de va nen van Troelstra, zoo niet van David Wijnkoop stelden, terwijl zij vroeger al thans, hun ooren openzetten voor de mannen van 'tNut of van de Loge met een Franschen naam en Fransche gevoe lens. Gelukkig is er nog een Vereeniging voor Volksonderwijs, die op den dag van Hemelvaart de verstrooide onderwijs-die- hards op Veldzicht bijeenroept, nadat men eerst een „bloempjesdag" heeft gehou den. Daar is alles pais en vree. Daar spreekt men niet over al die „buiten beentjes" onder de openbare onderwij zers, die de zaak in opspraak brengen, evenmin als „Volksontwikkeling", tijd schrift, uitgegeven door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, over zoo iets wil geschreven hebben. Op dit laatste komen wij nog eens te rug. Doch onzen collega-briefschrijver vallen wij niet al te hard zelfs, als hij „Geriffermeerde" dominees, die zich z.i. te buiten gaan, aan de kaak tracht te stellen. Tout savoir: e'est tout pardonner. Alles te weten, is alles (althans veel) te vergeven. Vriendschappelijk t.t., METELLUS. Bij Apoth. en Drogisten (Vervolg.) Te vier uur wordt de vergadering hero pend. Op de tribune zitten o.a. de heeren Mr Stieger en Van Bommel van Vloten, leden van Gedep. Staten. De voorzitter stelt aan de orde de gemeenschappelijke regeling met het Oosteinde inzake de gaslevering. Dhr V i s s c h e r heeft met genoegen dit voorstel gezien. Reeds jaren geleden heeft Spr. in den Raad van Kruiningen gepleit voor sluiting der gasfabriek al daar en betrekken van gas uit Goes, maar tevergeefs. Het is moeilijk om partijen tot elkaar te brengen en daarom brengt Spr. hulde aan de commissie, die dat gedaan heeft. Spr. is niet bepaald enthousiast voor deze regeling. Hij betreurt het, dat in de gemeenten van het Oosteinde niet meer wordt afgeschreven en dat daardoor ook niet wat goedkooper gas geleverd kan worden. Dhr de Roo handhaaft zijn bezwaar, dat de tijd voor bestudeering voor den Raad te kort was. Maar Spr. zal niet tegenstemmen, omdat hij gehoord heeft, dat er bezwaren waren te overwinnen. Spr. heeft vertrouwen in de deskundigen. Het voorstel wordt hierna met alg. st. aangenomen. Bij de ingekomen stukken (reeds giste ren door ons vermeld), vestigt de heer G r u c q de aandacht op het groote batig saldo van de commissie voor kinder-her- stellings- en vacantiekolonies. Daartegen over zijn de uitgezonden kinderen gering in getal. Worden de eischen te zwaar ge steld? De voorzitter zal hiernaar infor- meeren. De stukken worden voor kennisgeving boute verzekering. Wat stond er in dat telegram? Wie heeft het hem gezonden?" „Zou het je voldoening geven, dat te weten, mijnheer Roland?" en Roland wendde zich verschrikt om, want het was de stem van de heer Galloway, die tot hem sprak. Deze was zijn klerken in de andere kamer gevolgd en had het laatste deel van hun gesprek opgevangen. „Wel nu dan, jongmensch", vervolgdehij, „ik zal je eens een lesje in voorzichtigheid geven. Als ik brieven, die geld bevatten, lakte, nadat ik ze eerst dichtgeplakt had, heb ik je vaak je hoofd achterover zien gooien, mijnheer Roland, met die gelief koosde, minachtende beweging van je. „Alsof goed dichtplakken niet voldoende is", zei je dan in je hart. Maar het feit, dat ik den brief in kwestie dichtgelakt heb, stelt me in staat te zeggen, dat hij niet geopend is, nadat hij mijn handen heeft verlaten. Het telegram, waar je zoo nieuwsgierig naar bent, kwam van mijn neef en hield in, dat de zegels op de en velop ongeschonden waren." „Ik wist niet, dat de brief gelakt was", merkte Roland op. „Maar dat bewijst nog niets, mijnheer, Ze kunnen de lak heel goed gesmolten en later den brief van een nieuw lak voorzien hebben. Iedereen heeft zoo'n stempel", vervolgde hij, de hand uitstrekkend naar het stempel, ge woonlijk op het kantoor gebruikt. aangenomen. Het verzoek van „Handelsbelangen" in zake het sluitingsuur der winkels gedu rende den zomertijd zou do voorzitter een zot figuur vinden. Spr. zag het 't liefst voor kennisgeving aangenomen. Dhr Vermaire verdedigt de acht uursluiting. De winkeliers hebben geleerd en ondervonden, dat die mogelijk en pret tig is. Spr. heeft gehoord, dat een voor stel tot achtuursluiting weer aan da goed keuring van den Minister zal moeten worden onderworpen. En dat kan wel lang duren. Daarom vraagt Spr. een spoedig besluit. Dhr E c k h a r d t wil advies van B. en W. in een volgende vergadering. Dhr C r u c q vindt het een belachelijke zaak. Het blijkt wel, dat het Bestuur van Handelsbelangen een fout heeft gemaakt. Dhr Simons vindt het heelemaal niet erg, als de winkeliers tot 9 uur hun winkel mogen open houden. Vele men schen van buiten de gemeente komen des avonds na acht uur hier winkelen. Het inzamelen van de handteekeningen is ge schied buiten de besturen der organisa ties om. Laten we nu geen draaitol-poli tiek voeren. Dhr V i s s c h e r zegt ook, dat het be stuur van Handelsbelangen een organi satorische fout heeft gemaakt en de mee ning van zijn leden niet heeft gekend. Spr. zou willen besluiten tot sluiting om 8 uur. Dhr v. Poelgeest acht de heele winkelsluitingswet uit den booze, maar verheugt zich over de soepele toepassing. Dhr G o e d b 1 o e d wil de zaak voor dit jaar zoo laten. Dan kan men met de tegenwoordige regeling ook een proef nemen. De voorzitter zegt, dat de heele handteekeningsaffaire is uitgegaan van één of twee winkeliers. Dhr Simons: Ja, omdat ze 'savonds willen uitgaan. Dhr Vermaire ontkent dat. Dhr Simons: Met de 9-uursluiting hebben we vijf jaar ervaring gehad. De voorzitter vindt het geen seri eus adres en zou het een bespotting vin den als de Raad er op inging. Het voorstel om het adres voor ken nisgeving aan te nemen wordt met 8 te gen 5 st. aangenomen (tegen dhrn Ver maire, v. d. Does, de Roo, Crucq en Vis- scher). Op het verzoek van de Landbouwver- eeniging te Wolf aartsdijk om wijziging te brengen in de verordening op den keu ringsdienst van vee en vleesch, wordt af wijzend beschikt. Wijziging verordening op de heffing eener straatbelasting. Aangenomen. Al leen dhr Crucq noemt bet onbillijk te genover hen, die op den grond van het Burg. Armbestuur hebben gebouwd. Voor een schietcursus ten behoeve van het politiepersoneel wordt f 25 beschik baar gesteld. Voorstel tot verhooging van het aantal opcenten op de Gemeentefondsbe lasting (van 80 op 100). Dhr Eckhardtis geschrokken van dit voor stel. Nog maar kort geleden is deze be lasting verhoogd en is een straatbelas ting ingevoerd. Spr. zou de verbetering van de Lange Vorststraat willen uitstellen en leges voor ventvergunningen witlen heffen. De torenrestauratie zal ook wel tegenvallen. Spr. zou het aantal opcenten van 80 op 90 willen brengen De voorzitter zegt, dat Ged. Sta ten een onderhoud met B. en W. willen hebben over de begrooting. Daarbij zal ook wel de belasting ter sprake komen. Weth. Goedbloed meent, dat we in ieder geval de belastingverhooging noo dig hebben. Het andere is ook welkom. Dhr Eckhardt keurt bet af, dat het Burg. Armbestuur personen, die aan den drank verslaafd zijn, ondersteunt. Dhr d e R o o vraagt daarvan opgaaf te doen aan het B. A. Dhr Crucq wil hoogere subsidie voor de werkverschaffing aanvragen. De voorzitter zegt, dat B. en W. hierin diligent zijn. Dhr de Roo merkt nog op, dat het B. A. in 1932 f 8000 aan de gemeentelijke steunregeling heeft moeten uitgeven. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. „Je bent heel slim, jongeheer Roland", zei de heer Galloway. „Maar ik heb dien brief toevallig met mijn eigen privé stem pel verzegeld." „Dat verandert natuurlijk", zei Roland na een pauze. „Mijnheer, ik wilde, dat u mij opdracht gaf om het uit te zoeken", vervolgde hij impulsief. „Ik zal naar het postkanoor gaan en „En daar lawaai maken en je eigen glazen ingooien", viel mijnheer Galloway hem in de rede. „Ghanning, je zult te laat zijn. Vergeet niet nog even bij Hamish langs te gaan. „Ja, ik moet weg", zei Arthur met schrik uit zijn overpeinzingen ontwakend. Hij had gewacht om te hooren, hoe het met dat telegram in elkaar zat en nu haastte hij zich naar de kerk. „Ik wilde, dat het niet gebeurd was", riep hij uit. „Ik weet, dat Galloway Yorke of mij niet verdenkt; maar toch wilde ik, dat het niet gebeurd was!" HOOFDSTUK XX. Een vreeselijk vermoeden. Hamish zat in zijn privékantoor; het zijne nu, want gedurende de afwezigheid van zijn vader was hij heer en meester. Het verzekeringskantoor was aan de Guildstreet gelegen, een hoofdstraat, dicht Uitbreiding en vernieuwing ruiverings* installatie gasfabriek. Toegestaan. Onderhandseho verhuring voormalige directeurswoning bij Let overgenomen gasbedrijf te Wemeldinge. Aangenomen. De verbetering der woning is aanbesteed en zal f 692 kosten. Beschikbaarstelling van gelden ten be hoeve van cursussen voor jeugdige werk- Joozen. Aangenomen. Dhr Vissoher brengt hulde aan B. en W. voor hun voorstel. Dhr v. d. W a r t wil controle op d» tijdschriften enz., die de werkloozen zul len lezen in het ontspanningslokaal. De voorzitter: Ja, geen Badnum- mer van „Het Leven" b.v. Alleen „Kieke- rekie" en „Ons Zeeland" e. d. Het verzoek van de N. V. Zeeuwsche confectiefabriek om huurontslag voor do villa „Ma Retraite" met 1 Aug. inplaats van 15 Sept. wordt afgewezen met alg. stemmen, behalve de twee wethouders. Garantie voor leening Gas t- huisbestuur. Groot f 24000. Dhr Visscher staat nog op het zelfde standpunt van vroeger, gezien de consekwenties van Ged. Staten bij de vo rige kasgeldleening. Dhr v. d. Does zegt, dat de R. K. fractie geen verantwoordelijkheid wil dra gen, zoolang de zaak niet in haar geheel aan de orde is. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 9 tegen 4 st. (tegen dhrn v. d. Does, Simons, Crucq en Visscher). De voorzitter wil nog opmerken, dat hij in de vergadering van 17 Febr. heeft gezegd, dat hij zijn meening over •het Gasthuisbestuur wel eens wilde zeg gen. Daaruit is een correspondentie ont staan tusschen den voorzitter van het Gasthuis en den voorzitter van den Raad. Spr. heeft echter geen blaam op dit her stuur willen werpen en sluit zich aan bij' de woorden van de wethouders in de ver gadering van 12 Dec. 1932. Aan den heer G. Kloosterman wordt tegen 1 Jan. 1934 eervol ontslag verleend als hoofd der O. L. School A. Over het voorstel tot aanschaffing van een kantoormachine voor de secretarie wordt eenigen tijd gediscussieerd. Dhr Visscher is er tegen. Voor de machine is niet voldoende werk, mis schien 14 dagen per jaar. Ze zal het grootste deel van het jaar ongebruikt staan. Dhr Hollestelleen andere hee ren zijn voor het voorstel; sommigen na de demonstratie, die er met de machine gegeven is. Het voorstel wordt aangenomen met 2 stemmen tegen (dhrn Crucq en Vis scher). Verzoek van den heer J. van Belzen om schadeloosstelling voor gekocht bouw terrein. De voorzitter meent, dat hier van een verborgen gebrek sprake was. Met de getroffen oplossing ging de heer Van Belzen accoord, maar later heeft hij ge dacht: er is wel wat meer uit te slaan. Dhr Goedbloed wil niet spreken van een verborgen gebrek, want dat zou verplichten tot schadevergoeding. De ge meente verkoopt den grond zooals hij daar ligt. Alleen de billijkheid heeft geleid tot de transactie. Dhr de Roo vindt in deze zaak toch iets onbevredigends. Dhr Visscher heeft een brief van den heer Van Belzen ontvangen, waarin deze ontkent accoord te zijn gegaan met een overeenkomst. Dhr R o t h u i z en (ter vergadering ontboden) zegt, dat twee conferenties zijn gehouden, waarbij ook tegenwoordig wa ren de aannemer, de heer Schrijver en een opzichter uit Arnemuiden. Wel kan Spr. niet absoluut zeker zeggen, dat dhr v. Belzen zich nadrukkelijk accoord ver klaarde met de overeenkomst. Hij zei heel weinig. Maar de indruk daarvan gaf hij wel. Hij heeft zelfs later Spr. bedankt en het geld in ontvangst genomen. Enkele leden merken op, dat de ge meente juridisch niet tot vergoeding ver plicht was; daar het hier een put betreft, die jaren geleden door de toenmalige eige naars is gedempt. De gemeente aldus weth. Goedbloed verkoopt den grond, zooals hij daar ligt. Dhr Vermaire meent, dat de heer Van Belzen, indien hij een zak met geld bij het Gemeentehuis. Het bestond uit een hall, twee kamers en een kabinet, waar men zijn goed kon ophangen, handen wasschen, enz. De kamer aan de linker kant van de hall was het groote kantoor, die aan den rechterkant was het privé bureau van den heer Ghanning, nu door Hamish gebruikt. Hoe vroolijk, zorgeloos en luchthartig de jongeman zich ook voordeed, hij re geerde het kantoor met ijzeren hand. De klerken mochten hem gTaag, misschien juist, omdat hij de baas was en strikte gehoorzaamheid van hen eischte. Hij was aan zijn lessenaar gezeten, in eenige be rekeningen verdiept, toen een van de klerken binnentrad en zei, dat zijn broer hem wenschte te spreken. Arthur kwam binnen. Hamish duwde de boeken terug en rekte zich uit. „Zoo oude jongen, je schijnt buiten adem." „Ik heb ook nog al hard geloopen hier heen, antwoordde Arthur. „De dienst is juist ten einde. Er is toch zoo iets on aangenaams bij Galloway gebeurd, Ha mish. Ik heb hem nog nooit zoo uit zijn humeur gezien." „Is zijn haar weer verkleurd en nu van een lieflijk roze geworden?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5