VERKADE'S «schuit Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Marktberichten. Likkepot? Lange Jan? Ringeling? Afloop Verkoopinpen en Aanbestedingen Ds A. Merkelijn, miss. pred. te Magelang voor de Geref. Kerken in Zee- land, N.-Brabant en Limburg, hoopt op 31 Mei a.s. zijn 25-jarige ambtsbediening te herdenken. Zondag 27 Mei 1933. Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. Ds de Vries, av. Ds Homburg. Ritthem, 9.30 uur: Ds De Ru, 2 uur: Ds Spijkerboer. Koudekerke, 9.30 uur: Ds Ten Kate, 2 u.: Geen dienst. 'tZand, 10 uur: Ds Van der Giesen, Vloot- predikant te Vlissingen. Wemeldinge, 9.30 uur: dhr Overgauw van Goes, 1.30 uur: Ds Van Selms van Hansweert. Schore, 9.30 uur: Ds Engelsma, 2 uur: dhr Pasma, cand. te Bunnik. Geref. Kerken. Geersdijk, v.m. n.m. en av. dr Lonkhui zen te Zierikzee. Goes. In het Gasthuis Oostwal alhier zijn geslaagd voor het diploma ziekenver pleging A op 26 Mei, de zusters J. Dage vos, H. C. v. Langevelde, E. J. Merison, en R. Siebenga. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in ons blad betreffende exa mens en aanmelding van nieuwe leerlin gen voor het Zeeuwsch Technisch Insti tuut te Goes, en vestigen de aandacht op de nieuwe opleidingen voor Nijverheids- acten en electriciteitsleer. Twee aanspraken op een belooning. Zooals is gemeld, werd te Rotterdam in de Koningshaven drijvende gevonden het lijk van den heer M. Sche pers uit Dordrecht, den automobilist, die vorige week Maandagavond met zijn auto van de brug in de haven was gereden, waarbij ook zijn echtgenoote om het leven kwam. Door de familie was, zooals men zich zal herinneren, een belooning van f 250 uitgeloofd voor het vinden van het stoffe lijk overschot van den heer Schepers. Een bewoner uit Spijkenisse, die met een roei boot in de Koningshaven voer, heeft het lijk drijvende gevonden, vlak bij de brug. Deze vinder wist van 'n uitgeloofde be looning niets af en heeft dan ook een paar visschers, die netten bij zich hadden en dié juist in een roeiboot langs kwamen, verzocht het lijk over ite nemen. De vis schers deden het en meldden zich bij' de rivierpolitie, waarbij zij ook hun aanspra ken op de belooning deden gelden. Intus- sehen was de oorspronkelijke vinder door omstanders op de hoogte gebracht van deze belooning, waarna deze ook zijn rech ten deed gelden. Er zal nu dus moeten worden uitgemaakt aan wie de uitgeloofde som toekomt. Eieren onverkoopbaar. Rij de gisteren gehouden Geldersche Eier- veiling bleken de aangevoerde eieren on verkoopbaar te zijn. Er werden op deze eierveiling circa 3.300.0C0 eieren aangevoerd. De prijzen gingen van f 1,70f 1.75 en voor een dergelijk bedrag gaat het niet aan de eieren te verkoopen. Een kleine portie werd voor f 2 van de hand gedaan, doch dit was wel het maximum. Daarom be sloot de directeur de eieren verder in de pót te houden. Ook de eendeneieren wa ren onverkoopbaar. Er werd slechts een een prijs van f 1.30 voor geboden. A er dronken. Donderdag is de heer R. uit Aalsmeer met zijn driejarig zoontje en een buurjongen, den 22-jarigen de Boer gaan roeien. In de Ringvaart zijn zij aangevaren door een motorboot van schipper Kamp te Briek op Langendijk. De drie personen kwamen in het water terecht. De beer R. wist zich zwemmend te redden, het kind kon door een pas- seerende motorboot worden opgepikt doch de 22-jarige de Boer, die niet kon zwem men, verdween in de diepte. Zijn lijk is later opgehaald. Vliegongeval te Eelde. Gis termiddag trachtten twee vliegtuigen van de Nederlandsche Luchtvaart School de PH.A.I.L. en de P.H.L.G.K., te landen op het vliegveld Eelde. Eerstgenoemd vliegtuig, bemand met de leerlingen-vlie gers C. P. R. Steensma en J. H. Eilders, beiden van Amsterdam, maakte vlak bij den grond zijnde, weder een opwaartsche beweging, waarbij vermoedelijk het vlieg tuig in een windvlaag is gekomen. Het vliegtuig stortte neer. De heer Steensma bleef bewusteloos liggen met een kleine wonde boven de oogen. Toen Dr Tilma van Paterswolde arriveerde, kwam hij weer tot bewustzijn. Hij is niet ernstig gewond, maar toch op advies van den dokter naar het ziekenhuis te Gronin gen overgebracht. De heer Eilders bleef ongedeerd. Het vliegtuig is licht bescha digd. Het andere vliegtuig kwam gewoon °P den grond neer. Brutale inbrekers te Hil- ^orsum. Woensdagavond is op twee Plaatsen te Hilversum op brutale wijze ingebroken. Om kwart voor elf kwam in een perceel aan de Sterrelaan de dader door de geopende tuindeuren de achter- Kamer binnen en ontvreemdde uit de al- aar staande kast een geldkistje, inhou- ende ongeveer f 150 en een spaarbank- O0kje. Toen de inbreker 'het huis verliet, werd hij door de bewoners, die met geslo ten tusschendeuren in het aangrenzende vertrek zaten te kaarten, gehoord. Hij wist echter spoedig in de duisternis te verdwij nen evenals de dader, die een uur later met behulp van een lader door een open staand raam in de slaapkamer klom van een perceel aan de Eikenlaan. De bewo ners, die in een vertrek beneden zaten, hoorden hem loopen. Zich ontdekt ziende verdween de man langs denzelfden weg als hij gekomen was. Hij heeft niets mede kunnen nemen. Vliegtuig tegen seinpaal gevlogen. Gisterenavond te ongeveer half negen is te Almelo een vliegmachine tegen een telegraafpaal gevlogen. He* toe stel, dat eigendom was van en bestuurd werd door den ongeveer 30-jarigen heer ten B. uit Almelo, kwam van hel vliegveld Twenthe. Toen de piloot nabij de woning van zijn moeder was gekomeu, daalde hij tot zeer laag bij den grond en is daarbij vermoedelijk lager gegaan dan hij had bedoeld. Het gevolg was, dat hij een sein paal langs de spoorlijn AlmeloHengelo niet heeft opgemerkt, of niet meer kon ontwijken en er tegen op vloog. De ma chine stortte omlaag en 'kwam gedeeltelijk op de rails terecht, op het moment, dat de sneltrein naar Amsterdam naderde. De machinist -kon den trein evenwel nog voor de plaats van het ongeluk tot stilstand brengen. Inmiddels waren verschillende perso nen, die het ongeluk zagen gebeuren, toe gesneld en bevrijdden den bestuurder uit het toestel. De man was bij volle kennis en kon door ■twee personen ondersteund, naar een nabije garage loopen, vanwaar hij later naar het ziekenhuis werd overgebracht. Hier bleek, dat de wonden, die hij 'had opgeloopen niet van ernstigen aard waren, zoodat hij naar zijn eigen woning kon worden vervoerd. De Amsterdamsche trein kon, met eenige vertraging, nadat de rails waren vrijge maakt, de reis voortzetten. Rechtbank te Middelburg- Zitting van 26 Mei 1933. J. R., 45 jaar, bakker te Zaamslag, was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Arbeidswet, gepleegd bij herhaling, werd veroordeeld tot 2 geldboeten elk van f25 of 2 maal 10 d. h. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was eveneens in appèl gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. De verdediger van verdachte, Mr Diele- man, is van meening, dat het door ver dachte gepleegde niet strafbaar is en ver zoekt de Rechtbank den verdachte vrij te spreken. A. Z., 24 jaar, koopman te Axel, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Ter- neuzen, waarbij hij wegens het opgeven van een valschen naam, tweemaal ge pleegd, werd veroordeeld tot 2 maal f25 boete of 2 maal 25 dagen hechtenis. De Officier van Justitie eischte bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Dezelfde verdachte was ook in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van denzelfden Kantonrechter, waarbij hij wegens het fietsen zonder licht, werd veroordeeld tot een geldboete van f10 of 10 d. h. Eisch: Bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep. De Ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Hulst was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter, waarbij M. L. B., 51 jaar, wonende te St.-Jansteen werd vrij gesproken van de haar ten laste gelegde overtreding van de Tarwewet zonder ver gunning tarwebloem B in voorraad heb ben. De Officier van Justitie eischte ver nietiging van het vonnis van den Kan tonrechter en veroordeeling tot een geld boete van f 100 of 50 d. h. en f 50 of 5 d. h. B. H., 56 jaar, arbeider te Kwaden- damme, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Leerplichtwet, werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 5 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. J. de V., 32 jaar, landbouwer te Mid delburg, had hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens over treding van de jachtwet werd veroordeeld tot f25 of 10 d. h. met verbeurdverkla ring van het niet inbeslaggenomen ge weer, daarvoor te betalen f50 of 20 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. J. M. F., 50 jaar, koopman te Oost- en West-Souburg, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens het voor handen hebben van een partij bedorven spek, werd veroordeeld tot 2 maal f25 boete of 2 maal 10 d. h. en f10 of 10 d. h., een en ander met bevestiging van de vonnissen waarvan hooger beroep met uitzondering van de straffen. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Door G. C., 36 jaar, graan- en meel handelaar te Stekene (B.) was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij hij wegens het voorhanden hebben van tarwebloem B, zonder daartoe machtiging te hebben, werd veroordeeld tot een geldboete van f250 of 20 d. h. Verdachte verklaarde thans, dat hij niet geweten Ik ben „BROS", Verkade's Beschuit- „afgezant"! Zoo heetten die drie vingers vroeger. In het kinder rijmpje, dat Moeder ons ver telde als het bedtijd werd Bij mij - „Bros" - heeten die drie vingers: Voedzaamheid, Brosheid en Licht-verteerbaarheid. Drie heerlijke eigenschappen, die U alléén bij elkaar vereenigd vindt in Verkade's Beschuit. heeft, dat hij een register moest bijhou den en een en ander moest opgeven aan de meelcentrale. De Officier van Justitie is van mee ning, dat verdachte er vreemde praktijken op na houdt. Er is bij de controle 3400 K.G. tarwe B aangetroffen. In eerste in stantie is tegen verdachte f1000 boete gerequireerd, en de Officier eischt thans f 500 boete voor het eerste feit en voor het tweede feit requireert hij een geld boete van f 100 of 10 d. h. De verdediger van verdachte, Mr P. C. Adriaanse, beweert, dat verdachte wel voor zich zelf handelt. Hier is een firma waarvan verdachte firmant is. De man is, volgens pleiter, te goeder trouw ge weest. De verdediger meent, dat hier ont slag van rechtsvervolging zal moeten komen, subs, vrijspraak. Door den Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Hulst was hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter waarbij C. de B., 35 jaar; A. J. v. P., 20 jaar; F. S., 42 jaar; J. S., 34 jaar en H. v. P., 27 jaar, allen wonende te St.-Jansteen, werden ontsla gen van rechtsvervolging terzake van het zonder vergunning voorhanden hebben van tarwebloem B. Eisch voor ieder: ver nietiging van het vonnis van den Kan tonrechter en veroordeeling tot een geld boete van f50 of 10 d. h. en fl of 1 d. h. Smokkelen, meineed, enz. Terwijl een tweetal kommiezen in den nacht van 26 op 27 April 1.1. nabij de Nederlandsch-Belgische grens in den Rie- denpolder onder de gemeente Koewacht dienst deden, zagen zij een 6-tal personen, die een viertal koeien met zich voerden in de richting van de Belgische grens komen. Toen zij in de nabijheid van de kommiezen gekomen waren, riepen deze „Halt kommiezen visitatie". In plaats van te blijven staan, ging het geheele stel er vandoor, doch moesten een eind verder blijven staan, aangezien ze voor een weg waren gekomen, die met prikkeldraad was afgezet. Alsnu volgde inbeslagname van de koeien en tegen den eigenaar van de koeien werd proces-verbaal op gemaakt wegens het uitlokken van ver boden uitvoer naar België. Als zoodanig had zich te verantwoor den zekere L. W. v. D., 25 jaar, koop man in België. Toen de zaak in de morgenzitting werd behandeld, twijfelde de Officier van Ju stitie aan de verklaringen van een twee tal opgeroepen Belgische getuigen en vroeg hij schorsing van de verdere be handeling der zaak om alsnog de kom miezen en den wachtmeester der Kon. Marechaussee, de Thye, te hooren, die de verdachten destijds een verhoor af genomen had. Op verzoek van den Offi cier werden de beide getuigen in arrest gesteld als verdacht van meineed. In de middagzitting werd de behande ling der zaak voortgezet en werden de kommiezen en de wachtmeester der Mare chaussee gehoord, die allen bij hun des tijds opgemaakt proces-verbaal bleven volharden. Thans werden de Belgische getuigen wederom gehoord en kwamen zij op de in de morgenzitting afgelegde verklaringen terug. De Officier van Justitie requisitoir ne mende, is van meening, dat de Belgische getuigen ontzettend liegen en hij ze heeft willen houden wegens meineed. De Officier eischt 2 maanden gevange nisstraf met verbeurdverklaring van de koeien. De verdediger van verdachte, Mr P. C. Adriaanse, is van meening, dat niet be wezen is hetgeen aan verdachte is ten laste gelegd en verzoekt de Rechtbank verdachte vrij te spreken. Hooger beroep. Door L. V., 54 j., werkman te Goes, is hooger beroep aan geteekend tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Goes, waarbij hij wegens openbare dronkenschap is veroordeeld tot 21 dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrichting voor 1 jaar. De Amb tenaar van het Openbaar Ministerie was eveneens in hooger beroep gekomen. Idem door J. Ph. C., verzekeringsagent te Oostburg, tegen een vonnis van den Kantonrechter te 'Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 10 b. of 10 dagen hechtenis, gepleegd te Krabbendijke op 3 April 1933. Door A. G. P., 23 j., landbouwer te St. Jansteen; 'Ra Ma P., 29 j., landbouwster ite St. Jansteen, is hooger beroep aange teekend tegen het vonnis der Rechtbank van 8 Mei j.l., waarbij zij wegens weder- spannigheid en belemmeren handeling ambtenaar, zijn veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf ieder. Faillissementen. C. Domini- cus, autohandelaar, vroeger te Colijns- plaat, thans te Bergen op Zoom. Het to taal passief bedraagt f4448.15, waarvan preferent f94.14. De baten zijn nog niet volledig bekend. Faillissement A. Hirdes, landbouwer, Krabbend ij ke. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in bovengenoemd faillissement. Deze lijst telt 30 crediteu ren met een totaal passief van f90.043.74, waarvan preferent f4577.27. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteuren zijn: P. Hirdes, geldleening f 8875.54, H. J. de Bie Jr. cessie f 10552.59. KAPELLE. Groote veiling van 26 Mei. Kruisbessen 8.208.40 p. 100 k.g. Kleine veiling: spinazie 15 p. 100 k.g.; roode bessen 4449 p. 100 k.g.; kropsalade 0.401.30 per 100 krop; rha barber 9, selderieplanten 18, koolplanten 1016 gld. alles er 100 bos; aardbeien 45 —46 gld. p. 100 k.g.; aardbeien 0.40 1.30 gld. p. 100 stuks; komkommers 10 11 gld. p. 100 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 26 Mei. Spinazie 68, postelein 20, moskrul 1 4, nieuwe poters 24 ct. alles per k.g.; kip eieren 2022, eendeieren 1821 ct. p. 10 stuks; bloemkool 1020, sla 0.51.5 ct. p. stuk; prei 77,5, rabarber 24, ram menas 4, peen 12—15, pioenen 1825, iris 13, papaver 17, anjers 11 ct. alles p. bos; zuring 113, peterselie 1123 ct. p. chip of kist; andijvie 4751 ct. p. kist. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 754. Licht op voor fietsers: Zondag 9. u. 27 min. Maandag 9 u. 28 min. Door Notaris Van Gruting te Ber gen op Zoom is Woensdag ten verzoeke van den heer J. Verlare Jz. te Krabben dijke geveild de hofstede „Stelhoeve" on der Kruiningen en Krabbendijke, groot 130 Gem. en 83 roeden. Hoogste bieder was dhr G. v. Nieuwenhuyze, Sloe-polder, voor f 83.400. Niet gegund. De hofstede is uit de hand verkocht aan J. Visser te 's-Gravendeel.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3