p AKKER.CACHET5 Uit de Provincie "AKKERTJES" Predik Kerknieuws. Ond Gemeng I Minister van Binnenlandsche Zaken, in de Klopperssingelkerk het Tweede Ka merlid J. Schouten, beiden raadslieden van den bond en in de Wilhelminakerk het Tweede Kamerlid C. Smeenk van Arnhem. Op deze referaten volgden geanimeer de besprekingen. Verder werd in de verschillende ver gaderingen nog het woord gevoerd door Z.Exc. Dr H. Colijn, eere-lid van den bond, wien, waar hij zich vertoonde, geestdriftige ovaties ten deel vielen. Wanneer wij thans, aldus spr., na 20 jaren nog eens een blik werpen op het jaar 1913, dan treft het ons, dat dit het einde van de periode is, waarin o.m. door Dr Kuyper met groote kracht gestreden is voor het calvinistische beginsel. Er is in menig opzicht verandering. Na een tijd van zaaien is er thans bij onze jeugd verdieping te bespeuren. De jongste ver kiezingscampagne heeft spr. veel geleerd waarvoor hij God dankbaar is. De ouderen naderen den drempel dei- verdwijning en de jongeren moeten de banier verder dragen. Beginne de jeugd met het begin en het hoogste van alle wijsheid. Want dit is het voornaamste, dat God moet worden gediend en geëerd. Laat zoo uw bond mogen staan in het midden van ons volk: als een onaantast bare rots voor het heden, als een belofte voor de toekomst van het land en volk, besloot spr. Hierna overhandigde de bondspenning- meester, de heer A. van Rijn, van Rot terdam, aan Dr Colijn als gevolg van diens radio-oproep om steun aan de Vrije Universiteit een bedrag van f 4000, zijnde het beginresultaat van de actie van 385 van de 1100 vereenigingen, n.l. f2700 aan giften en f1300 aan jaarlijksche contri buties. Dr Colijn betuigde hiervoor zijn harte- lijken dank. De dag werd besloten met een orgel bespeling voor de bondsdagbezoekers door den heer George Robert op het orgel van de Groote- of St.-Bavokerk. DE ENGELSCHE TARIEVEN NOOD LOTTIG VOOR ONZEN EXPORT VAN GROENTEN EN FRUIT. Op een door het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland belegde pers conferentie, waarbij ook de exportliandel vertegenwoordigd was, zijn de Engelsche invoerrechten en hun invloed op den Ne- derlandschen export van groenten en fruit besproken. Om aan te toonen, welk een noodlotti- gen invloed de in Januari 1932 ingevoer de Engelsche tarieven op den tuinbouw- export van ons land hebben gehad, gaf mr Niemöller het volgend overzicht van onzen tuinbouwexport op Engeland. De totale export van versch fruit, vruchtenpulp, versche groenten en vroe ge aardappelen naar Engeland bedroeg in 1931 236.914.000 k.g. in '32 182.639.000 k.g., een vermindering derhalve van 54.275.000 k.g. of bijna 23 pet. Als men echter deze cijfers aan een nader onderzoek onderwerpt, en bij de af zonderlijke artikelen de verschuivingen in den export nagaat in verband met do hoogte der invoerrechten, dan blijkt de werking van de Engelsche invoerrechten nog veel funester te zijn geweest dan uit de globale vermindering is af te leiden. Het meest sprekende voorbeeld is onge twijfeld tomaten. Onze tomaten-export naar Enge land bedroeg in 1931: 49.000.000 k.g., in 1932: 28.000.000 k.g., een vermindering van 44 pet. Onze export van versche aardbei- e n voor de jamfabricage was altijd zeer belangrijk. In 1931 voerden wij naar En geland uit 1.820.000 k.g.; in 1932 slechts 1.249.000 k.g., ofwel 45 pet. minder. Bij. de druiven was de teruggang eveneens zeer ontstellend; onze uitvoer naar Engeland daalde van 4.559.000 in 1931 tot 1.769.000 k.g. in 1932, een terug gang van 61 pet. Voor tomaten zullen in 1933 dezelfde zware invoerrechten gelden als in 1932. voor druiven en aardbeien zullen in 1933 uitsluitend de hooge tarieven van kracht zijn. De Engelsche invoerrechten, die in één jaar een zoodanigen uitvoer-teruggang bewerken, zullen op den duur allen uitvoer naar Engeland verhinderen. Als men zich de hoogte van de Engel sche invoerrechten even realiseert, blijkt dit ook zonneklaar. Een invoerrecht van 10 pet. van de waarde kan de Nederlandsche tuinbouw in den regel wel dragen; de specifieke Engelsche rechten reiken echter veel en veel hooger, vaak tot ver over de 100 pet. der veilingswaarde en brengen daardoor, bij de ook in Engeland sterk gedaalde koopkracht, de prijzen op de Engelsche markten op zoo'n hoog niveau, dat de consumptie daar snel terugloopt. We hebben nagegaan, aldus de heer Niemöller, welke bedragen in 1932 be taald zijn geworden bij den invoer van onze producten in Engeland. De aan Engeland betaalde invoerrech ten zijn volgens onze berekening geweest: voor versch fruit f 557.000 vruchtenpulp - 823.000 versche groenten-4.357.000 vroege aardappelen - 140.000 Totaal f 5.897.000 Op zichzelf genomen reeds een respec tabel bedrag: bijna zes millioen gulden. Méér dan de regeering beschikbaar stelde voor steun aan den tuinbouw. Als deze invoerrechten niet betaald hadden behoe ven te worden, zou onder overigens ge lijke omstandigheden den Nederlandschen tuinbouw een grooter bedrag zijn toege vloeid dan nu uit de steunverleening! Vergeleken echter bij de waarde der uitgevoerde producten, krijgen de betaal de invoerrechten reusachtige afmetingen; de waarde van het uitgevoerde versche fruit bedroeg f 1.540.000, de daarop be taalde rechten f 577.000, dus meer dan een derde. Bij versche groenten bedroegen de be taalde invoerrechten: f 4.357.000, terwijl de uitvoerwaarde f 11.172.000 beliep; do Engelsche invoerrechten bedroegen der halve hier bijna 40 pet. van de ex portwaarde. De werkelijke groentenuitvoer is echter nog zwaarder getroffen. Engeland is een der grootste importlanden van uien. Deze zijn slechts met een recht van 10 pet. van de waarde belast. Schakelen we dit pro duct uit, dan blijken de invoerrechten nog heel wat zwaarder te drukken. Het blijkt dan, dat niet minder dan 54 pet. van de uitvoer-waarde moet worden voldaan bij invoer in Engeland. Een verlichting van de Engelsche in voerrechten moet dan ook voor den Ne derlandschen tuinbouw als een eerste le vensvoorwaarde worden beschouwd. Na een jaar onder de Engelsche tarie ven te hebben geëxporteerd, is het dui delijk gebleken, dat zij' binnen korten tijd tot vernietiging van onzen tuinbouwex port moeten leiden. HET NIEUWE MINISTERIE. Het oordeel der Indische pers. Het „Soer. Handelsb 1." wenscht Ned. Indië geluk met de benoeming van den heer Colijn tot Minister van Kolo niën, doch meent ten aanzien van het Ka binet dat dit een samenraapsel is van I divergeerende opinies. Om deze reden I verwacht het blad van dit Kabinet wei- nig. De „Java Bod e" meent, dat er alle reden tot voldoening is. I De portefeuille van koloniën had niet in i betere handen kunnen komen dan die van den heer Colijn. De benoeming van den heer De Graeff is vooral belangrijk met het oog op de ontwikkeling van de Pacific waarbij Ja pan zoo bijzonder naar voren springt. Het „Bat. Nieuwsbl." hoopt, dat de bezuinigingspolitiek op zulk een wijze zal worden gevoerd, dat Ned. Indië een bewoonbaar land blijft. In afwachting van daden heeft het blad een zwaar hoofd in een langdurig bestaan van het Kabinet. Het „Nieuws van den Dag v. N. I." meent, dat de economische crisis wel langer zal duren dan dit crisis-ka binet. De benoeming van den heer De Graeff bewijst, dat de Belgische kwestie op den achtergrond wordt geschoven en daaren tegen de Pacific-problemen up den voor grond worden gebracht. Het „A. I. D. de Preangerbode" schrijft, dat het land den heer Colijn dank verschuldigd is voor de samenstelling van dit heterogeen, krachtig, nationaal Crisis- Kabinet. Het blad meent, dat de resultaten van dit Kabinet met vertrouwen kunnen wor den tegemoet gezien. De „Locomotief" noemt de benoe ming van den heer De Graeff tot Minister van Buitenlandsche Zaken als een aan wijzing van het inzicht dat de Pacific- problemen en de positie van Ned.-Indië in de komende periode zeer groote aan dacht zullen vragen. De „B i n t a n g T i m o e r" is niet en thousiast over de aanvaarding van de portefeuille van Koloniën door den heer Colijn. Vooral voor de Inheemsche beweging zal deze verandering direct te voelen zijn. Het blad is verder van oordeel dat de heer De Graeff de juiste man op de juiste plaats zal zijn in verband met de Pacific- problemen. Neder). Jongelingsverbond. Ter aanvulling van het gisteren ge plaatste verslag melden wij nog, dat in de samenkomst in de Nieuwe Kerk te Middelburg, ook het woord werd gevoerd door den burgemeester, den heer M. Fernhout. Spr. gaf uiting aan zijn erkentelijk heid, dat het N.J.V. zijn léde lustrum in Middelburg wilde herdenken. Als burge meester gaf spr. de verzekering, dat men in breede kringen met deze Bondsdagen meeleefde. Persoonlijk wilde spr. tevens zijn waardeering uitspreken voor den arbeid van het Verbond. Hij noemde het een bemoedigende gedachte, dat er nog een heel leger van jongemannen zich wil toeleggen op alles wat lieflijk is en wel- luidt, die in deze bewogen tijden de He- melsche plechtankers willen zoeken. Slechts zij, die hun geloof stellen in God, en den band aan Zijn Woord erkennen, hebben de toekomst. Dat is zeker de er varing van den nood dezer tijden. Wat i we thans meer dan ooit noodig hebben is het elkaar zoeken, althans het waar- deeren van eikaars streven. Met de beste wenschen voor den bouwenden en be- warenden arbeid van het Verbond, be sloot de burgemeester zijn toespraak. Het station Vlake. Naar de Ierseksche Crt. verneemt, ver valt met 1 October het station Vlake voor personenvervoer. Vanaf dien datum zullen alle treinen in Kruiningen stoppen. Pas sagiers voor Zeeuwsch Vlaanderen zullen vandaar per autobus naar de boot in Hansweert gebracht worden. Ook het trammetje HansweertVlake zal worden stopgezet. De sluis bij Terneuzen. Op verzoek van den burgemeester van Gent zal, naar de „N. R. Ct." meldt, de burge meester van Terneuzen dezer dagen op nieuw een onderhoud met hem hebben in verband met den huidigen stand van de kwestie der te Terneuzen aan den mond van het Gentsche zeekanaal te bouwen nieuwe schutsluis. De beide burgemees ters zullen met elkaar de middelen over wegen om de kwestie over het doode punt, waarop zij zich thans bevindt, heen te brengen. HOTELIERS EN SLAGERS, ver zuimt niet de stands van Polderman te zien op de „Hanijto". (Adv.) Noord- en Zui d-N e d e r- landsche Begroetingsdag. De Noord- en Zuid-Nederlandsche Be groetingsdag, die ten vorigen jare te Cad- zand plaats had, zal dit jaar te Sluis ge houden worden. Geen kermis. In verband met de werkstaking in het landbouwbedrijf in de gemeente Zuidzande zal de kermis op den tweeden en derden Pinksterdag niet doorgaan. Benoemd tot opzichter bij de Ned. Heidemaatschappij met standplaats Rot terdam dhr P. J. Israël te Groede, oud- leerling van het Zeeuwsch Technisch In stituut te Goes. Middelburg. De commissie voor ontwik keling en ontspanning van werkloozen, heeft van B. en W. toestemming gekre gen tot gebruik van de gemeentelijke zweminrichting aan den Havendijk op Maandag, Woensdag en Vrijdag, telkens des morgens van half 11 tot 12 uur. Zij, die onder deskundige leiding wil len leeren zwemmen en zich nog niet op gaven, kunnen dit nog voor 1 Juni doen bij den secretaris der commissie, den heer J. Lorier Jr. Goes. Op de indernationale Honden tentoonstelling j.l. Donderdag te Dor drecht gehouden, behaalde Mevr. de Wil de alhier met haar honden 3 eerste en vier speciale prijzen. Binnenkort zijn van deze honden jongen verkrijgbaar. Dhr C. Lakké, alhier, behaalde met zijn Bouvier de 2de prijs Z. G. op de hondententoonstelling te Dordrecht in de Open klasse. lerseke. De mosselverzending is wel haast op het doode punt gekomen. De kenners van den handel beweren, dat de ze week en die voor Pinksteren de twee slechtste weken van het geheele jaar zijn. Na Pinksteren wordt het weer drukker. Nu moeten van het vorig seizoen bij weinigen groote partijen groote mosselen zijn overgebleven en zullen dus dit jaar buitengewone eischen worden gesteld, wat grootte aangaat. Vergunning om mosselzaad te halen van de Waddenzee is ook reeds verkre gen. Dit zal hoogstwaarschijnlijk veertien dagen na Pinksteren aanvangen. Dan zal het weer een drukte van belang zijn. De werkverschaffing onzer gemeen te is met ingang van heden geheel stop gezet. Oudelande. In de Vrijdag alhier gehou den jaarvergadering van Ingelanden van het Waterschap „Baarland c.a." waren aanwezig 40 personen, uitbrengende 44 stemmen. Een ingekomen schrijven van de com missie der locaalspoorweg-aangelegenhe- den werd behandeld en instemming be tuigd met het standpunt der commissie welke ruim 33 pet. reductie der subsidie wil, terwijl de spoorwegmij. 30 pet. wil toestaan. De rekening van den dienst 1932'33 werd goedgekeurd, welke sluit met een batig saldo van f 7577,33 De begrooting van den dienst 1933'34 werd vastge steld in ontvang en uitgaaf op een be drag van f 33.187,66, met een post voor onvoorziene uitgaven groot f 2932,92. De ambtenaren zullen 4 pet. pensioenbijdrage gaan betalen. Een subsidie van 25 pet. wordt toege staan voor het in werkverschaffing be delven van waterafvoerende slooten door de gemeenten Baarland en Oudelande, tot een maximum van f 500 voor beide ge meenten te zamen. Het dijkgeschot werd bepaald op f 17 per H.A. (vorig jaar f 20); dat der vroo- nen blijft op f 12 gehandhaafd. Nisse. Woensdag vergaderden de In gelanden van het waterschap „De Buiten polders van Nisse". De rekening 1932'33 werd vastgesteld in ontvang op f 4823,1015 en f 3576,3715 in uitgaaf, dus een goed slot vanf 1246,73. De begrooting 1933'34 werd goedge keurd in ontvang en uitgaaf op f 4308,76. Het dijkgeschot werd bepaald op f 9 per H.A. (vorig jaar f 10). Vrouwenpolder. Vrijdagavond werd al hier een vergadering gehouden belegd door den burgemeester met de tegenstan ders der verplichte aansluiting van een zoo mogelijk te leggen waterleiding. Door den burgemeester werden de finantieele lasten uiteengezet, doch daarentegen de voordeelen der waterleiding in het licht gesteld. Uit de besprekingen bleek, dat er groote bezwaren tegen de verplichte aan- in 't werk gesteld worden om door vrij- in 't werk gestel worden om door vrij willige aansluiting het beoogde doel te be reiken. Deze vergadering werd bijge woond door alle leden van den gemeente raad, den secretaris en de bestuursleden van V.V.V. Colijnsplaat. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van den polder Nieuw-Noord-Beveland, waren 14 van de 17 stembevoegde ingelanden tegenwoor dig of vertegenwoordigd. De rekening over 1932'33 werd vast gesteld in ontvang op f 21.758.64V^, in uitgaaf op f 13.394.73y2, alzoo met een goed slot van f 8.363.91. Aan de huurders van bouw- en weiland werd voor het dienstjaar 1933'34 45 pet. reductie op de contractueele pacht toegekend. De begrooting werd vastgesteld in ont vang en uitgaaf van f 30.628.05, met een post onvoorzien van f 6585.23. Het dijkgeschot werd teruggebracht van f 25 op f 20 per H.A. Gistermiddag vergaderde alhier de gemeenteraad. Het adres van de gemeen te .Poortvliet wordt voor kennisgeving aangenomen. B. en W. achten dit niet te liggen op den weg van den gemeenteraad. De concessie in de vorige vergadering verleend voor een radiocentrale onder den naam van Gebr. van den Berg wordt gewijzigd op verzoek en gebracht onder den naam van W. v. d. Berg. Het voorstel om tijdens de kermis en kele straatgedeelten aan den openbaren 1 dienst te onttrekken, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Hierbij wordt nog bepaald, dat bij de kerk geen publieke vermakelijkheden zullen worden ge plaatst. Thans volgt het voorstel, om enkele straatgedeelten te verbeteren, n.l. de Dorpstraat, Kruisstraat, trottoir gedeelte Voorstraat en enkele verbeteringen aan het havenplein. Raming f 2974.15. Dhr Dees vindt het bedrag wel wat hoog en zou liever nog maar eens wach ten. Ook dhr Hhrtog is deze meening toe gedaan. Hij vindt dat er verschillende ge meenten zijn, waar de straten er minder bij liggen dan in Colijnsplaat. Dhr de Regt zou liever beperken tot de Dorpstraat en de Kruisstraat. Dhr de Pree sluit zich hierbij aan. Weth. Haringman zou eerst wel eens willen weten of de Dorpstraat beslist noodzakelijk is. Weth. van Dis acht hot echter geheel noodzakelijk, en meent te moeten opmerken, dat de zuinigheid de wijsheid wel eens zou kunnen bedriegen. Hoe langer men wacht, hoe slechter de toestand zal worden. Hij bepleit daarom om alle genoemde gedeelten te verbete ren. Dit voorstel in stemming gebracht wordt verworpen met 5 tegen 2 st.. Het voorstel van dhr Dees om enkel de Dorpstraat met het havenplein te verbe teren wordt aangenomen met 5 tegen 2 st. Wissenkerke. Vrijdagmiddag vergader de de Gemeenteraad. Behandeld werd een verzoek van de afd. Wissenkerke en Kam perland van de Ned. Chr. Landarbeiders- bontj. van de Afd. Algem. Ned. Bouw- arbeidersbond, en van de Afd. Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond, om instelling van een steunregeling. B. en W. stellen voor dit verzoek aan te houden. Dhr Van Halst vraagt: Zou er voldoende werk zijn in de toekomst? De voorzitter zegt: Als 't weer worden moet als kort geleden, dat er 70 menschen naar de werkverschffing ko men, dan niet. Nu zijn er tien en daar mee kan ik nog wel een poosje verder. De heer Kramer zegt, dat de kern van het verzoek wel waarheid, maar ook leu gen bevat, want indien de boeren niet gesteund werden, zou de werkloosheid veel grooter zijn. De heer Breure zegt: Indien de suikerbieten niet gesteund wer den, zouden er geen gezaaid zijn. Dhr van Halst zegt, dat de steun de produc ten over het algemeen duurder maakt, maar als de boeren enkele arbeiders meer namen, dan was de werkloosheid bestre den. Dhr De Looff zegt, dat de arbeiders van den tarwesteun niets genieten, om dat de boeren niets laten verwerken aan de tarwe wat wieden betreft. Dhr Breure zegt, de laatste tien jaar evenveel men schen te werk gesteld te hebben en noemt nog een landbouwer, die met evenveel menschen werkt als voor tien jaar. Het voorstel van B. en W wordt z. h. st. aangenomen. De verordening op het landbouwverlof van leerplichtige kinderen werd na inge komen goedkeuring van den Inspecteur van het Lager Onderwijs vastgesteld en bepaald op vier weken, ingaande Sep tember. Ingekomen is een verzoek van den beurtschipper C. Verburg, om een terrein voor het plaatsen van een loods op de haven te Kamperland. B. en V/. stellen voor afwijzend te beschikken. Dhr Van Halst merkt op, indien zulks niet belem merend is voor de haven, het voor den be trokken persoon een groot gemak zou zijn aldaar een loods te hebben. De voorzitter leest de voorwaarden voor, waaronder de haven te Kamperland is tot stand geko men. Het verzoek kan niet ingewilligd worden, wil men niet met de ambachts- heeren in botsing komen. Voorstel van B. en W. z. h. st. aangenomen. Tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van het wegvak in den Thoornpolder, worden B. en W. gemach tigd, onderhandelingen aante knoopen. De voorzitter zegt aan den heer Breure op zijn in de vorige vergadering gedaan verzoek, om den weg in den Willempol der 'te verbeteren, een onderzoek met den wegopzichter te hebben ingesteld, en het rapport is, dat het afkappen van den weg te groote verzwakking van het wegdek te weeg brengt en teeren te groote offers vraagt. Hij zal trachten de putten te laten dicht. Hierna sluiting. Voetbal. Oostkapelle. Donderdag speelde 0. V. V. een vriendschappelijken wedstrijd tegen Zanddijksche Boys. Ruststand 12; eind stand 38, Ingezonden Kededeellng. .WW Ds A. Mer] Magelang voor de J land, N.-Brabant 31 Mei a.s. zijn 25j te herdenken. Willen Uw oedachten maar niet tot rust komen? Wordt Uw geest steeds helderder, zoodatU niet kunt inslapen? Neem dan een "AKKERTJE". Een weldoende rust, een verkwikkende slaap zal dan over U komen. Ze verdoo ven niet; ze kalmeeren slechts Uw zenuwen en brengen Uw gestel in evenwicht. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gtbruikf dus voortaan uitsluitendt Volgens recept van Apotheker Dumont „DE STANDAARD" OVER HET NIEUWE KABINET. „De Standaard" meent van een gunstig vooruitzicht te mogen spreken. Wij hebben nu een gelegenheidskabinet, dat in zijn personen, die in hunne respectieve fracties het volle vertrouwen genieten, herinnert aan wat een parle mentair Kabinet zou zijn geweest. Men zou kunnen zeggen: als dit Kabi net het vertrouwen der Kamer niet ver werft en haar niet meekrijgt voor de nood zakelijke maatregelen, welk Kabinet kan daarin dan wèl slagen? De R.K. zijn er in vertegenwoordigd door 3 leden, de A.R. door twee, de C.H. eveneens, de Vrijzinnig-Democraten door twee en de liberalen door een lid van hun hoofdbestuur. Wanneer deze groepee ring in het Kabinet een homogeen karak ter bezit, voor zooveel de te ver vullen crisis'taak betreft en dat zal wel vaststaan dan schijnt het ons, dat het werk. voor zoover dat in 's menschen macht ligt, slagen zal Natuurlijk zijn er ook wel hc.i waren te duchten bij saamwerking van vogels van diverse pluimage, maar die bezwaren tel len heel wat minder zwaar wanneer, zoo als hier het geval is, de principieels tegen stellingen tijdelijk uitgeschakeld worden terwille van de vervulling eener natio nale taak. De toestand van ons land is, als men wat dieper dan de oppervlakte blikt, thans niet minder ernstig dan in 1914. Het ge vaar springt niet zoo in het oog als toen, het is voor den man-in-de-straat veelszins nog verborgen, maar in werkelijkheid is de toestand, financieele en economisch, zeer ernstig. Daarom is het toe te juichen, dat zoo- velen van verschillende richting zich be reid hebben verklaard de hand aan den ploeg te slaan en, met tijdelijke ter-zijde stelling van wat verdeelt, s a a m te trach ten de moeilijkheden te overwinnen. Of men hierin slagen zal, moet worden afgewacht. De tijden kunnen nóg moei lijker worden 'dan ze reeds zijn. Echter zal het aan den wil om te slagen niet ont breken. En vertrouwd mag worden dat het, onder 's Heeren zegen, ook lukken z a I. De aangekondigde oprichting van een Departement van Sociale Zaken juichen we toe. Om de zoo hoog noodige ontlas ting van den Minister van Economische Zaken '(Landbouw, Handel en Nijverheid), maar ook van wege de concentratie van allerlei crisisregelingen voor de arbeiders onder één leiding, die het noodzakelijke verband sc'hept, dat nu ontbreekt. De daaraan verbonden uitgaven vallen geheel in het niet bij de te verwachten be sparingen. Het Kabinet zal waarschijnlijk reeds spoedig met een Regeeringsverklaring voor de Kamer verschijnen. Dan zullen we iets vernemen van het werkplan der Regeering en ook hoe de Kamer daar tegenover staat. Vóór dien is men niet in staat om een op deugdelijke gegevens rus tend oordeel uit te spreken. Thans kan men slechts zeggen, dat de samenstelling van het Kabinet vertrouwen wek't, dat het te verrichten werk tot een goed einde kan worden gebracht, dat de vooruitzichten zelfs gunstig zijn." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dorkwerd, A. Blink Kramer te Saaxum. Te Schoonebeek, H. J. V'es- seldijk, cand. te Willemsoord. Te Hem men, P. Blaauw te Eerbeek. Te Rijsoord, P. den Duijn te Enschede. Aangenomen naar Tienhoven, D. J- L&- zonder te Werkendam. Naar Hoornaar, Th. G. Vollebregt, cand. te Delft. Bedankt voor Nijkerk, J. A. v. Nie te Hoogeveen (verb. ber.). Voor Benschop, L. Vroegindewey te Wilnis. Voor Goude rak, Arnemuiden, Oud-Vossemeer, Sprang, Willige-Langerak, Leerbroek en Benthui zen,, Th. G. Vollebregt, cand. te Delft. Geref. Kerken. Beroepen te Hoofddorp, R. Oosterhoff te Wanswerd. Zondag Ned. Goes, v.m. Ds de Ritthem, 9.30 uur:| Ds Spijkerboer. Koudekerke, 9.30 u] Geen dienst. 't Zand, 10 uur: Ds I predikant te Vlil IVemeldinge, 9.30 u| Goes, 1.30 uur: Hansweert. Schore, 9.30 uur: dhr Pasma, canc GerefJ Geersdijk, v.m. n.ri zen te Zierikzee. Ds A. Borsjes. f Op 28-jarigen leeftijd is Dinsdag overleden, Ds A. Bors jes, predikant te Lemelerveld. Goes. In het Gj zijn geslaagd voor pleging A op 26 M| vos, H. C. v. Lang en R. Siebenga. Wij verwijzeh advertentie in ons mens en aanmeldir gen voor het Zeeu| tuut te Goes, en ve de nieuwe opleidir acten en electricitel Twee a a b e 1 o on i n g. Zoo| Rotterdam in de 1 gevonden het lijk pers uit Dordrecht! vorige week Maan J van de brug in dj waarbij ook zijn ecl kwam. Door de familie zal herinneren, ees uitgeloofd voor het] lijk overschot van a bewoner uit Spijker, boot in de Koning] lijk drijvende gevor Deze vinder wist i looning niets af en vissc'hers, die nettd die juist in een rq verzocht het lijk oi achers deden het el rivierpolitie, waarbf ken op de beloonin] schen was de oorsp omstanders op de deze belooning, was ten deed gelden. E worden uitgemaakt] som toekomt. Eieren o Bij de gisteren gehc» veiling bleken de al verkoopbaar te zijr Er werden op 3.300.000 eieren a gingen van f 1.7G-| dergelijk bedrag gl eieren te verkoopel werd voor f 2 van dit was wel het m, sloot de directeur dl pot te houden. Ookl ren onverkoopbaar. I een prijs van f 1.30| Verdronk# beer R. uit Aalsmi zoontje en een buur! de Boer gaan roeieil zij aangevaren doo| schipper Kamp te De drie personen terecht. De heer R.l te redden, het kin] seerende motorboot de 22-jarige de Bo men, verdween in later opgehaald. Vliegongei termiddag trachtte^ van de Nederlands] de PH.A.I.L. en de] °P het vliegveld vliegtuig, bemand r. Prs C. P. R. steen] beiden van Amsterl den grond zijnde, w| beweging, waarbij vl tuig in een windvlf vliegtuig stortte nel bleef bewusteloos li wonde boven de oef van Paterswolde a weer tot bewustzijr gewond, maar toet dokter naar het zi gen overgebracht, n ongedeerd. Het vliel digd. Het andere vil °P den grond neer.l Brutale i v e r s u m. Woensl Plaatsen te HilverJ mgebroken. Om kwl ®en perceel aan de| door de geopende t| kamer binnen en oi da-ar staande kast dende ongeveer f 13 boekje. Toen de inb; li

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2