I t I DE ZEEUW tweede blad. ONDER VALSCHE VERDENKING I I I JRG sss e n veil i n g »g ;o Uit de Provincie isvereeniging ■Biezelinge en igeving KAPELLË nvang a n g ster. !0 feuilleton. f lag 24 Mel, 1 uur [N.T.). HET BESTUUR. lezocht voor een bekomen bij den leester van Zoutelande .99 VAN MAANDAG 22 MEI 1933, Nr 197. DE KABINETSCRISIS. Zooals gewoonlijk bij den voorbereiden den aiueiü van een iorinateur om zijn ministerie samen te stellen, bebnen de laatste dagen allerlei geruchten de ronde gedaan van ministraiielen, die voor de een of andere portefeuille in aanmerking komen. Naar de „N. R. Ct." vernam, schijnt de stand van zaken op dit oogenhlik te zijn, dat dr Colijn de portefeuille van binnen- landsche zaken zal kiezen. Voor waterstaat komt ir J. A. Kalff (lib.), de voormalige directeur der Ned. Spoorwegen, in aanmerking. („Het Volk" noemt ir Ringers, dir.-gen. van den Rijkswaterstaat.) Verder zouden er twee vrijzinnig-demo craten in het ministerie worden opgeno men en wel mr P. J. Oud en mr H. P. Marchant, aan wie resp. de portefeuilles van financiën en onderwijs zouden zijn toegedacht. Vrij zeker schijnt het ook te zijn, dat koloniën aan dr A. A. L. Rutgers (A.-R.), gouverneur van Suriname, wordt toege wezen. Voor een nieuw ministerie van sociale zaken wordt prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine (C.H.) genoemd. Voor de volgende departementen wor den genoemd: buitenlandsche zaken: jhr mr A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer (politieke kleur onbekend); landbouw, handel en nijverheid (het voormalige, weder in te stellen departe ment van dien naam): mr T. J. Verschuur (R.K.), de tegenwoordige minister van oeconomische zaken en arbeid; defensie: mr L. N. Deckers (R.K.), de tegenwoordige minister van defensie; en justitie: mr J. R. H. van Schaik (R.K.), voorzitter van de Tweede Kamer. De „Maasbode" weet nog te melden: Naar wij vernemen schijnt het thans met de kabinetsformatie niet bijzonder te vlotten. Ons werd althans verzekerd, dat het nog wel een dag of wat zal duren, voordat men den uitslag zal kunnen tege moet zien. OMZETBELASTING NEDERLANDSCH FABRIKAAT. De Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas heeft zich met een adres gericht tot de Tweede Kamer inzake de Omzetbelasting. De Kamer wijst er op, dat de voorgestelde belasting dusdanig accumuleerend zal werken, dat ze bij het eindproduct verschillende malen het be drag ad 1 pet., hetwelk over de grond stof 'betaald is, zal overtreffen. Dit prin cipe, heffing van iederen omzet, gesteld tegenover het bijzonder invoerrecht van 1 pet., waarmede de import wordt belast, beteekent bovendien een achterstelling van het Nederlandsch Fabrikaat, bij het bui tenlandsche product. Gemeld principe heeft daarenboven de tendenz, den tus- schenhandel uit te schakelen. Beide ge volgen behooren voorkomen te worden, indien de Tweede Kamer onverhoopt de zen vorm van belasting mocht aanvaar den. In dit geval zou de Kamer niet alleen moeten aandringen op het wegnemen van den voorsprong, dien de voorgestelde re geling buitenlandsche goederen geeft, doch daarnaast op de heffing van een com pensatoir invoerrecht ter goedmaking van de kosten, welke de naleving der wette lijke voorschriften het Nederlandsc'he be- drijfs- en handelsleven zal veroorzaken. Wat den tusschenhandel betreft, zou een onderzoek naar de ondervinding, welke België ten deze heeft opgedaan, vein groot nut kunnen zijn en mogelijk tot de con clusie leiden, dat een eenmalige heffing bij de bron desnoods tegen een hooger percentage dan 1, het geschetste bezwaar kan verhelpen. In het bijzonder vraagt de Vrij naar het Engelsch. 54.) Maar dat was iets, wat Roland Yorke ten eenenmale onmogelijk was. „Onlangs stuurde Lady Augusta een doosje pillen naar een vriendin in Ier land, mijnheer, maar we hebben er nooit meer iets van gehoord, nadat we het aan het postkantoor hadden afgegeven," ver telde hij smalend. „De kerel die het zich heeft toegeëigend, meende ongetwijfeld ®®n&o®de_ vangst aan juweelen te doen. ik had zijn teleurstelling wel eens willen zien, toen hij het open maakte en zag, dat er slechts pillen in zatenl Mijn moeder zei, dat ze hoopte dat hij een leverkwaal zou hebben, dan had hij' er tenminste nog iets aan." Mijnheer Galloway gaf geen antwoord. ri hhd een huuroontract opgenomen, dat op de lessenaar van Jenkins lag en stond er met een ontstemd gezicht naar te kij ken. Maar onverstoorbaar ging Roland voort: „Kort daarna moest moeder een gou den broche met. een camee per post ver sturen. We hebben 't ding in een karton- Kamer verder de aandacht voor de wer king van het wetsontwerp ten opzichte van de aan accijns onderworpen artike len, waarbij zij meer speciaal het gedis tilleerd op het oog heeft. Vereeniging Ziekenhuisverpleging op Walcheren. Zaterdagmiddag vergaderde in de socië teit „St.-Joris" te Middelburg bovenstaan de vereeniging. De voorzitter, Jhr H. A. van Doorn, was ongesteld en daarom leidde de heer H. J. van G e u n s de vergadering. Deze opende de vergadering en uitte den wensch, dat de voorzitter spoedig hersteld moge zijn. Hierna heet te spr. de afgevaardigden van de afdee- lingen welkom, slechts een drietal was niet vertegenwoordigd. Naar aanleiding van het jaarverslag wees de voorzitter er op, dat er een overschot is van f 10.000, waarvan onge veer f 8000 op de exploitatierekening, het overige op stijging van de koersen van effecten. De vergadering keurde het jaar verslag goed en ook de rekening over 1932. De vergadering herkoos met algemeene, 55 stemmen, de heeren H. J. van Geuns te Middelburg en M. Reijnhoudt Jr te Domburg tot bestuursleden en koos in de vacature, ontstaan door het vertrek van Dr W. F. Th. van der Bijl naar Vlissingen, den heer Dr P. de Haas te Arnemuiden met 50 stemmen, tegen 5 op den heer A. Langebeeke, aldaar. Geruimen tijd discusseerde men over de al of niet wenschelijkheid van het be houd van een financiëele commissie, om dat de rekening toch steeds aan een uit gebreid accountantsonderzoek is onder worpen. De commissie bleef gehandhaafd. De vergadering koos daarin inplaats van den heer F. J. Castel te Veere, die niet herkiesbaar was, den heer J. Geldof Lz. te Oostkapelle, tot nu toe plaatsvervan gend lid. Als zoodanig wees de vergade ring aan den heer P. Wisse te Sint- Laurens. Aan de orde kwamen nu het voorstel van de afdeeling Westkapelle om in art. 1, behandelende de uitkeering, de woor den „per ziektegeval" te laten vervallen, en te lezen: „tot ten hoogste f 112.50 per vereenigingsjaar" en het voorstel van het bestuur om te lezen: „als een lid één jaar, gerekend van den aanvang van de opname, onafgebroken in een ziekenhuis is opgenomen geweest, wordt hem nog éénmaal een halve uitkeeringsduur ver goed bij het intreden van het tweede jaar". De afgevaardigde van Westkapelle lichtte het eerste voorstel toe en zeide, dat men het onbillijk achtte, dat iemand, die bijv. in December opgenomen wordt, in Januari weer niet in de rechten valt van een volledige uitkeering. De heer L. O n d e r d ij k zette uitvoe rig uiteen, dat dit onbillijk zou werken. Als iemand tusschen 1 Januari en 1 De cember opgenomen wordt, zou hij met f 112.50 aan het einde der uitkeering zijn, maar iemand, die in December wordt opgenomen, zou zoodoende aan een veel grooter bedrag voor één opname kun nen komen. Daar er een goed slot was van een f 4000, kwam het bestuur met zijn voorstel, dat voor alle leden gelijk telt en waarmede men nu wel aan het einde van het kunnen der vereeniging zal zijn, gezien ook het groot aantal op namen in de eerste vier maanden van 1933, waardoor hij in dien tijd meer uit gaf dan hij ontving. Westkapelle n^emt daarop haar voorstel terug. Thans kwam het voorstel van het be stuur nader in bespreking en stelde Middelburg voor daarvoor te lezen: „Indien de opname van een lid in een ziekenhuis langer dan een jaar onaf gebroken voortduurt, wordt aan dat lid nog éénmaal ten hoogste een halve uit keeringsduur vergoed". Het bestuur had tegen deze redactie geen enkel bezwaar, omdat zij nog veel beter de bedoeling aangeeft. Arnemuiden stelde voor in zoo'n geval niet een halve, doch een tweede geheele uitkeering te doen en toen daar- nen doosje gedaan en ingepakt, dat hei net een apothekerspakje leek. Met groote, ronde letters heb ik er „Pillen" op ge schreven. En dat pakje heeft veilig zijn bestemming bereikt." „Veiliger dan jij, als het er om gaat je zaakjes flink aan te pakken," ant woordde de heer Galloway. „Hïer, vul dit in." Toen Roland met een onderdrukten geeuw op zijn gewone langzame manier aan het werk ging, werd .er aan de deur geklopt en een telegrambesteller trad bin nen. Mijnheer Galloway was al naar zijn eigen kamer teruggekeerd en Roland, al tijd klaar voor alles, behalve voor zijn eigen werk, sprong op en nam het tele gram van den man aan. „Waar komt het vandaan?" vroeg hij nieuwsgierig. „Uit Southampton," antwoordde de be steller. „Een telegram uit Southampton, mijn heer", zei Roland tegen den heer Gallo way. Deze nam het aan, scheurde het open en las de weinige woorden die het bevatte. Zijn wenkbrauwen fronsten zich onder het lezen. „Jongens, nu moeten jullie eens eoed luisteren," zei hij, op Arthur en Rri^„u toetredend. „Ik verneem, dat het postkan toor niets met dit verlies uitstaande heeft; het moet in deze kamer hebben tegen geen groote financiëele bezwaren bleken te bestaan, vereenigde de verga dering zich z.h.s. met het voorstel van het bestuur en het amendement van Arnemuiden. Het volgende voorstel van het bestuur om goedkeuring te verlee- nen aan de voorloopig voor één jaar getroffen regeling, waardoor verkregen is, dat al de leden, gedurende den tijd, dat zij voor rekening der vereeniging zijn opgenomen, geen 3e klasse-kosten hebben voor verband- en geneesmiddelen, lokte eenige discussie uit. Ten eerste gaf dit aanleiding tot ver duidelijking, dat ook bij opname in 2e of le klasse de verband- en geneesmidde len voor rekening der vereeniging zijn, met dien verstande, dat bij verschil in berekening voor de verschillende klassen, ook hier maar de kosten voor 3e klasse voor haar rekening zijn, evenals die van opname en die voor gebruik van operatie kamer, enz. Voorgesteld was voor het gasthuis te Middelburg deze nieuwe regeling te doen ingaan met 15 Maart j.l., wat trouwens het bestuur reeds gedaan had, maar Grijpskerke bepleitte terugwerkende kracht tot 1 Januari j.l. Het kreeg echter geen steun, toen dit voorstel op practi- sche en financiëele gronden van de be stuurstafel was- bestreden. Daarna nam de vergadering het be stuursvoorstel z.h.s. aan. Het laatste voorstel der agenda om het bestuur op te dragen een rechtspositie regeling voor den secretaris-penning meester te ontwerpen, nam het bestuur terug op verzoek van den betrokkene zelf. Hierna sluiting. Ongeoorloofde dwang door de gemeente. G. Hen- drikse, die vorig jaar met zijn gezin van Tholen naar Goirle verhuisde, verzocht op aandrang van het gemeentebestuur van Goirle 25 November 1932 schriftelijk een getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats naar de gemeente Goirle voor zich en zijn gezin aan het ge meentebestuur van Tholen. Ondanks herhaalden aandrang werd aan dit verzoek geen gevolg gegeven, om dat Tholen hem wilde dwingen persoon lijk het verhuisbiljet te komen afhalen, waarmede het gemeentebestuur op het oog had hem te dwingen tot het nakomen van financieele verplichtingen. De man heeft toen eindelijk 3 Jan. zich persoonlijk ter secretarie der gemeente Tholen vervoegd en heeft er een op dezen datum gedagteekend verhuisbiljet in ont vangst genomen. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft nu beslist, dat aan de bewoor dingen van art. 5 van het K. B. van 27 Juli 1887 niet het recht kan worden ont leend een schriftelijke verklaring van ver andering van werkelijke woonplaats niet als zoodanig te aanvaarden en den be langhebbende te noodzaken persoonlijk een biljet te komen afhalen en daarom bepaald, dat door het gemeentebestuur van Tholen voor G. Hfendrikse en gezin een nieuw getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats naar Goirle moet worden afgegeven, gedagteekend 25 November 1932. HOTELIERS EN SLAGERS, ver zuimt niet de stands van Polderman te zien op de „Hanijto". (Adv.) Bondsdag Ned. Jonge ling s-V e r b o n d. Zooals reeds is me degedeeld houdt het Ned. Jongelings verbond zijn Bondsdagen dit jaar op 24 en 25 Mei te VlissingenMiddelburg. Op Woensdag 24 Mei zal van 121.30 u. in hotel „Britannia" te Vlissingen de ont vangst der afgevaardigden en leden plaats hebben, waarna van 1.304 n een huis houdelijke bondsvergadering wordt ge houden. Daarna van 45.30 u. sectie vergaderingen, terwijl «om 5.30 u. de boottocht aanvangt langs de Walchersche kust met een der mailbooten van de Stoomvaart-Mij'. Zeeland. Van 8.309.30 u. wordt de avondver gadering gehouden in de groote zaal van „Britannia" of in de Groote Kerk; van 9.3010 u. wordt de eerste dag besloten met een bidstond. De tweede dag (Hemelvaartsdag) vangt van 8.309.30 u. aan met een godsdienst oefening te Vlissingen in de Groote Kerk, waarin voorgaat ds D. J. Vossers te Vlis- plaats gehad, voor de brief het kantoor verliet." Ze keken beiden op, kregen beiden een kleur; Arthur sprak het eerst. „Doelt u op het verdwijnen van het bankbiljet, mijnheer?" „Waar zou ik anders op doelen?" luid de het scherpe antwoord. „Ze zijn toch wel brutaal aan het post kantoor om van te voren alle schuld te loochenen!" flapte Roland uit. „Hoe kun nen ze daar nu met mogelijkheid instaan voor de eerlijkheid van iederen beambte, die dien brief in handen heeft gehad?" „Wie zegt je, dat ze alle schuld loo chenen, mijnheer Roland Yorke?" vroeg zijn chef. Roland stond even verlegen. „Ik trok die oonclusie uit wat u zei, mijnheer." „Zoo. Laat ik je dan vertellen, dat ze niets geloochend hebben. En een zeer ge gronde reden, waarom ze dat niet gedaan hebben, is, dat ze nog geheel onwetend zijn van het verlies. Ik ben niet zoo gauw met mijn conclusies klaar als jij, Roland Yorke en ik vond het wenschelijk eerst eenige informaties te nemen, voor ik de postbeambten beschuldigde." „Ongetwijfeld heel verstandig mijn heer," zei Roland op beleedigden toon, wa^l üiijnLeur Galloway had sarcastisch gesproken en dat was iets, waar Roland absoluut niet tegen kon. „Uit dit telegram," vervolgde de heer singen. Van 1012 uur en van 1.303 u. wordt de algemeene vergadering gehou den. Te Middelburg worden van 1012 en van 23.30 u. in de Nieuwe Kerk bijeen komsten gehouden, terwijl de gemeen schappelijke sluitingssamenkomst om 4 u. plaats heeft op de Abdij te Middelburg. De deelnemers te Vlissingen vertrek ken daartoe per ertra-trein naar Middel burg. Relletje te VI is singen. Te Vlissingen ontstond Vrijdagavond een relletje, toen een adelborst van de „Gel derland" een soldaat van de kustartille- rie aanhield, omdat deze het militair sa luut niet bracht. De soldaat werd naar de kazerne overgebracht en dit veroorzaakte een volksoploop, die de politie aanleiding gaf tot optreden, waarbij een onwillige is aangehouden en eveneens naar het poli tiebureau werd overgebracht. Hierbij liep een agent een klap in zijn gezicht op. Vlissingen. De nieuwe park- aanleg. Zooals men weet, heeft voor eenige jaren de gemeenteraad besloten over te gaan tot den aanleg van een nieuw wandelpark, op het terrein van het gesloopt fort De Nolle. In de laatste jaren heeft zich echter den aanleg niet alleen beperkt tot dit terrein, doch is de gemeen te door den aankoop van omliggende gronden in staat geweest de parkaan- leg belangrijk uit te breiden. Intensieve arbeid is hier verricht, hoofdzakelijk in werkverschaffing. Zater dagmiddag waren de gemeenteraadsleden in de gelegenheid gesteld den parkaanleg te bezichtigen. Onder leiding van den burgemeester, den heer C. A. van Woel- deren, de wethouders de Meij en Edelman, en den gemeentesecretaris hebben alle raadsleden aan de uitnoodiging gehoor gegeven (de heeren P. G. Laernoes, Wes- seling en Van Oorschot waren verhinderd tegenwoordig te zijn) en het uitgestrekte terrein bezichtigd. Allereerst werd gewandeld door den jongsten aanleg, waar de jonge boom pjes in het eerste begin van hun groei zijn, waarna de oudste aanleg werd be zichtigd, waar het gewas al enkele meters hoog is. liet geheele park is doorsneden met verschillende wandelpaden, terwijl mede is aangelegd een vijver, waarin een 1000- tal karpers zijn uitgezet. Midden in hel park ligt de voormalige fortvest, waarin de jonge eentjes lustig rondzwemmen. De raadsleden bezichtigden een en an der met groote belangstelling en konden zich overtuigen, dat hier een grootsch werk in wording is, wat in de toekomst aan Vlissingen een prachtig wandelpark zal schenken. Ter bescherming van den jongen aan plant is het nog niet mogelijk het park voor het publiek open te stellen, doch la ten wij hopen, dat dit binnen niet al te langen tijd zal kunnen geschieden. Na de bezichtiging werd door den bur gemeester op „Wooldhuis"de thé aange boden, waarbij' door den heer Callenfels als oudste raadslid den burgemeester dank werd gebracht voor het genomen initia tief het park te doen bezichtigen en spr. hem geluk wenschte met dit mooie werk, dat voor Vlissingen van zoo groote betee- kenis is. Hansweert. De kommiezen D. Klut te Nispen en H. Peters te Rucphen zijn met ingang van 20 Mei overgeplaatst naar Hansweert. Wemeldinge. Vrijdagavond hield de Arja-club „Pro Rege" haar eerste studie vergadering onder leiding van Jac. v. d. Berge. Nadat de huishoudelijke zaken af gehandeld waren sprak de voorzitter over: „Wat zijn A.-R. beginselen?" Hij behandelde: a. De Heilige Schrift richt snoer ook voor het staatkundig leven; b. Gods absolute souvereiniteit; c. De betee- kenis der Gemeene Gratie voor het staat kundig leven. Door verschillende aanwe zigen werd aan de bespreking deelgeno men. Eén nieuw lid werd gewonnen. Be sloten werd de volgende vergadering D.V. 26 Juni te houden en alsdan verder te gaan met het behandelen van voornoemd onderwerp. 's Heer Abtskerke. Zaterdag vergader de de Raad voltallig. De voorzitter deelt mede, dat Gedep. Staten de zitdagen van Galloway, „verneem ik, dat de brief niet meer geopend is, nadat hij ons kantoor verlaten heeft. Bij gevolg moet het biljet er uit zijn gehaald, terwijl hij hier lag. Wie heeft zich daar schuldig aan ge maakt?" Noch Arthur, noch Roland sprak. Het was geen prettige beschuldiging als men het een beschuldiging kon noemen en hun gezichten werden donker rood. Jenkins keek ontsteld op en begon te overpeinzen, dat het eigenlijk een groot geluk voor hem was geweest, dat hij juist op dien Donderdagavond met het hoofd op den marmeren vloer van de kerk was gevallen. HOOFDSTUK XIX. Het verlies. Als er op een kantoor geld verloren raakt, valt de verdenking uiteraard heel vaak op de employé's. Zoo'n gedachte kwam echter bij den heer Galloway niet eens op. De brief met het bankbiljet was Yrijdags verzonden aan den heer Robert Galloway, 's Zondags, 's morgens aan het ontbijlt ontving hij een kort antwoord van zijn neef: „Uw brief heb ik ontvangen, maar niet het bankbiljet, u moet vergeten hebben het in te sluiten." Mijnheer Gal loway wist zeker, dat hij het in den brief had gedaan; zijn beide klerken konden den secretaris hebben vastgesteld des "Woensdags van 111 en des Zaterdags van 2.304.30 uur. Verder dat de werk verschaffing 29 April j.l. een einde heeft genomen en de firma Eijsbouts te Asten het nieuwe torenuurwerk opgeleverd heeft; alles is perfect in orde. Aan J. de Pundert wordt op zijn ver zoek over 1932 een vergoeding ad f 25 per kind en per jaar toegekend ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920. Vastgesteld worden nieuwe verordenin gen op de heffing en invordering van schoolgeld. Besloten wordt 30 ton split aan te koo- pen voor de wegen, alsmede 3000 K.G. teer, voor het uitbreiden van de teerbe dekking van den Langenweg, het leggen van een vangput op het dorp en het weg nemen van een over het midden der straat loopende goot, alsmede tot het nemen van een proef met teerbedekking van een gedeelte van de Keistraat op het dorp. Bij de rondvraag wil de heer De Jonge de dorpsvate dempen. Meerdere leden maken daartegen bezwaar, waarom op het idee niet verder wordt ingegaan. Daarna sluiting. Rilland. In de Zaterdag gehouden ver gadering van stemhebbende ingelanden van den Reigersbergschen polder werd de rekening van het Dienstjaar 1932'33 vastgesteld in ontvang op f 22.669.03y2 en in uitgaaf op f 17.184.05%. De begrooting voor bet dienstjaar 1933 '34 werd in ontvang en uitgaaf vastge steld op f 23.325.90, terwijl het dijkge- schot evenals vorig dienstjaar bepaald werd op f 18 per H.A. Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een gezworene wegens het bereiken van den leeftijdsgrens door den heer W. F. van Gorsel, werden geplaatst de heeren J. J. van Gorsel, A. Nieuwen- huijse en J. D. Woutersen. Dhr W. F. van Gorsel werd herbe noemd tot lid van den Dijkraad der Wa- terkeering van den calamiteuzen Zimmer- manpolder. Kape Ie. Onder voorzitterschap van dhr H. A. Nijssen kwam de Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving in algemeene ledenvergadering bijeen. Was het,aldus de voorz., eerst veelbelovend op fruitgebied, een reduceering volgde. Alleen de Sterappel en enkele late bloei ers zullen naar algemeen oordeel goed zijn. Ook bij de aardbeientelers was er vrees, gezien de nachtvorsten. Het bestuur besloot tot het invoeren van een élite-veiling. Een commissie werd gevormd bestaande uit den Directeur der veiling, den Rijkstuinbouwconsulent, W. Glas en Johs. Oele, beiden Tuinbouw- onderwijzers. De voorzitter dringt aan op medewerking van de leden. Ir van der Plassche verstrekt nadere gegevens en dringt aan op een zorgvul dige verpakking, goed sortiment en gave gelijke vruchten. Omtrent de aardbeienveiling kan spr. meedeelen, dat het bestuur met de be sturen van de drie coöperatie's aardbeien telers vergaderde en besloot na onderling overleg uit iedere groep een commissaris aan te wijzen, welke met den Directeur der veiling de noodige maatregelen zal nemen. Nu volgt rekening en verantwoording over het boekjaar 1932/33 door den Ad ministrateur, den heer A. D. Snoep. De heer D. Ganseman vraagt naar den post debieuse debiteuren. Volgens spr. is deze hoog. De voorz. geeft toe, dat deze post lager moest zijn. In den vervolge zal hiermee rekening gehouden worden. De afschrij ving en toevoeging aan de reserve be- draag in totaal f 6629.41. De contributie voor 1934 voor de leden werd vastgesteld op f 1. Besloten werd tot inwilliging van het bestuursvoorstel om het veilingspercentage aldus vast te stellen. Groote veiling 2 pet. Kleine vei ling 4 pet. Boomgaarden 3 pet. Eieren 1 pet. Het bestuur behoudt zich voor nadere wijziging aan te brengen indien een mo gelijke omzetbelasting wordt ingevoerd. Ook de emballegeregeling werd goedge keurd zooals het bestuur dit voorhield. Nieuwe chips voor aardbeien kosten 5% cent en oude 4 cent per stuk. Bij voorkomende zaken vraagt de heer het getuigen, want ze waren er bij tegen woordig geweest. Hoe was het er weer uitgekomen? Was het er uit gehaald, ter wijl de brief nog in zijn kantoor was of op weg naar de post of tijdens de ver zending naar Ventnor? „Als het in het kantoor gedaan is," redeneerde de heer Galloway, „moet het gebeurd zijn voor ik hem verzegelde, is het daarna er uit ge haald, dan moeten de zegels geschonden zijn. Ik zal Robert een briefje schrijven om het hem te vragen." Hij stond op van de ontbijttafel en schreef een kattebelle tje naar Southampton, waar zijn neef, naar hij' alle reden had om aan te nemen, 's Maandags zou zijn. Het was niet mijn heer Galloway's gewoonte op Zondag brieven te schrijven, maar hij vond dat de omstandigheden ditmaal die afwijking rechtvaardigden. „Ik weet zeker, dat ik het bankbiljet ingesloten heb", schreef hij. „Laat me per omgaande weten, of de lakken ongeschonden waren, toen je den brief ontving. Ik heb ze van mijn eigen stempel voorzien." Mijnheer Robert Gal loway ontving dit schrijven op Maandag morgen. Telegrafisch antwoordde hij; „zegels ongeschonden. Stuur enveloppe met eerste post." Dat was het telegram hetwelk mijnheer Galloway op zijn kan toor ontving. (Wordt vervolgd.) I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5