AKKER.CACHET5 Kerknieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken Gem Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. artikelen zijn er geëxposeerd. Laag zijn de prijzen! Ook de bescheiden stand van het G r i- siscomité al valt die buiten het kader der tentoonstelling willen we niet vergeten, al netreuren we het, dat men lieiaaa.gheid aeor middel van een loterij wil laten oewijzen. In de grooie zaal exposeeren tal van groote, beaenUe firma's. Wij noemen o.a. de firma Ostermann met haar, zelfs door de Iuchtreclame, bij tal van huisvrouwen bekende waschmid- del P e r s i 1; de fa. Van R ij n met haar vermaard hoofdproduct mosterd, ook Arsol uit Apeldoorn met het N e- derlandsche zelfwerkend waschmid- del 1-2-3, dat ook reeds zijn goede kwa liteiten in vele gezinnen lieeft bewezen, en met te vergeten de ruime stand van de Maggi's proaucten, waar geproefd kan woraen. Verder vinden de op de Hanijto ook de Goesche stoomwassc'herij de Zon, die we niet meer bij onze lezeressen behoeven te introduceeren. Een reclame, die wel op prijs gesteld zal worden, is de korting op stoomen en verven ad 3Ü pet. geduren de de tentoonstellingsdagen. Ook wordt er op gewezen, dat door de z.g. droog- en perswasch een voordeelig tarief samen gesteld kan worden. Volgens dit tarief worden de goederen niet gestreken, maar geperst toegeslagen. i\og een andere Goesche zaak is er present, n.l. de drogisterij Den H e r- aer. Zij komt uit met bandages, eau-de- colognes, vossekopverf, en demonstreert met het mooie en vooral praktischeAtmos- toestel, dat den asthmalijder verlichting brengt. We zullen nog maar even voortgaan met het noemen van wat Goesche firma's. De boek- en kunsthandel Sturm uit de L. Kerkstraat brengt een uitgebreide collectie vulpenhouders en vulpotlooden Parker. Maar niet minder zullen de aan dacht trekken de mooie etsen, houtsne den en schilderstukken, in keurige om lijsting. De nieuwste vinding op het gebied van electrische koel-installaties is te bewon deren bij de firma Polderman. Wij noemen o.a. een gekoelde vitrine, speci aal voor fijne vleeschwaren en een bier- koeler, merk D. K. W., die gedurende de Hanijto voortdurend in bedrijf is. Verder verzorgt bovengenoemde firma de radio- muziek en legde ze de electrische verlich ting aan. In de groote hal exposeert de stoffeer- derij Jacobs met tapijten, smaakvol van dessin en kleur. Een zeer modern ge politoerde zitkamer vindt men van de zelfde firma in de afdeeling meubelen in de andere zaal. De heer F. de Soomer exposeert een groot aantal foto-toestellen in aller lei prijs en uitvoering, maar ook teeke- ningen en olieverfschilderijen. Natuurlijk ontbreekt op deze tentoon stelling niet de bekende firma H. Meri- s o n Z o n e n. Zij demonstreert in haar stand een electrische waschmachine in werking. De kuip is vervaardigd van Java-teakhout, een houtsoort die van zeer langen duur is. Het fornuis in den handel gebracht evenals de waschmachine onder den naar „Hamezo" is in overeenstem ming met de kleuren van de moderne keukens. Beide producten zijn van Nederlandsch fabrikaat. Daarnaast toont dezelfde een wasch machine, Amerikaansch systeem met in gebouwde centrifugie, die de wasch droog aflevert De firma Merison is dus weer „bij". De heer Jacob Snoodijk heeft vooral willen zorgen voor de sport- en kampeerliefhebbers. Deze moeten er maar eens gaan kijken. Ook ontbreken niet de bekende rijwielen tegenwoordig zoo goedkoop als Burgers, Fongersen Transvalia. In de Schouwburgzaal vonden we een artistieken stand van de fa Brand Dekker, Lange Vorststraat. Groot is hier de verzameling bekleedingsmate- riaal, te veel om alles op te noemen. We zagen o.a. het buitenlandsche Donna Cona, waarmee voor plafonds, lambrisee ring, enz. iets heel moois te bereiken is, maar ook tal van Triplexsoorten (Neder landsch fabrikaat) en Gyproc, het on brandbare materiaal voor plafonds. Groot is ook de sorteering lijstwerk, teakhou ten gedroogde binnen- en buitendeuren, het nieuwste op het gebied van sluitwerk voor deuren en ramen, (zelfs vensters kunnen nu van binnen uit gesloten en geopend worden). In deze zaal is ook de PZEM geëx poseerd. Deze wil vooral propaganda maken voor electrisch koken. Vandaar het tentoongestelde electrische fornuis, een dubbele kookplaat op tafeltje voor klein gezin (4 5 personen) en tal van pannen, enz. In de tent in den tuin waar van middag een tropische temperatuur heerschte zagen we, behalve de reeds genoemde, nog den stand van Li do; de bekende chocolateriezaak uit de Lange Kerkstraat. Bijzonder wordt de aandacht gevestigd op pinda-chocolade, limonades en luxe doozen bonbons. In deze tent en hiermede besluiten wij onzen rondgang exposeert de fa W. Schipper Zn te Goes o.a. een Melotte-tuimelkarn en een Melotte-melk- ontroomer, beide met electromotor bene vens melkbussen, enz. Voor onze land bouwers wel de moeite waard er een kijkje te nemen. Naar ons wordt medegedeeld was er Zaterdagmiddag en Zaterdagavond (toen Euphonia concerteerde) een druk be zoek, wat vanavond en morgen nog wel drukker worden zal, als een Indisch ge zelschap Indische dansen zal uitvoeren en wajang-voorstellingen zal geven. Jaarvergadering Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De vergadering van de Algexneene Ned Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, wordt op 12, 13, 14 en 15 Juni gehouden in hotel Britannia te Vlissingen. De congressisten worden Maandag 12 Juni, des avonds half negen ten raadhuize officieel ontvangen door het gemeentebe stuur. Na de receptie wordt een wandeling ge maakt langs de boulevards naar Grand Hotel Britannia, alwaar te 10 uur een filmvoorstelling wordt gegeven van Zeeuw- sche fragmenten uit de folkloristische film van D. J. van der Ven te Oosterbeek. Dinsdag 13 Juni vangt om 9 uur de al gemeene vergadering aan, welke 'tot 4 uur duurt, met een tusschenpauze van 2 uur voor de lunch. Om 5 uur: zeildemonstratie van vis- schersvloot op de Schelde. De vaartuigen zullen op bovengenoemden tijd door het Oostgat langs de Zeeboulevards, dus langs het hotel Britannia, voorbij varen, hetgeen van het terras een schilderachtig en origi neel panorama is. 5.30 uur: vertrek van hotel Britannia met gereedstaande 'tram of auto's naar de buitenhaven Ier inscheping op de mailboot „Prinses Juliana" der Kon. stoomvaart maatschappij „Zeeland" voor een tocht op de Noordzee langs diverse badplaatsen aan de Belgische kust. Bij ongunstig weer zal de tocht de rivier de Schelde op wor den ondernomen in de richting Antwer pen. Na 'het uitvaren van de haven van Vlissingen zal de visschersvloot opnieuw in oogenschouw 'kunnen worden genomen 6.158 uur gelegenheid tot dineeren aan boord. Circa 10 uur ontscheping, waarna on middellijk in gereedstaande auto's wordt plaats genomen, teneinde naar Middel burg te rijden, waar zal worden getoond het verlichte stadhuis. Woensdag 14 Juni: Tocht door Zuid- Beveland. Te 8.30 uur des morgens wordt gereden naar Ierseke, waar de congres sisten circa 9.30 uur zich zullen insche pen op sleepbooten of korders, teneinde een bezoek te brengen aan de oesterban- ken op de Ooster-Schelde. Na bezichti ging wordt terug gevaren naar de haven van Wemeldinge, waar gereedstaande auto's terug zullen rijden naar Ierseke, alwaar een kreeftenlunch zal kunnen ge noten worden. Na de lunch worden nog even de oesterputten bezichtigd en wordt teruggekeerd langs lommerrijke wegen en welige landouwen via Goes naar Vlissin gen. Te 2.45 worden de V. V. V.'ers op het stadhuis in Goes verwacht, waar de bur gemeester hen officieel zal ontvangen. Na terugkeer te Vlissingen heeft om 7 uur de officeele maaltijd in Grand Hotel Britannia plaats. Donderdag 15 Juni wordt een autotoer gemaakt door Walcheren. Er wordt ge reden via den Westkapelschen dijk naar Domburg, dan via Vrouwepolder naar Veere. Oponthoud te Veere in den Kamp- veerschen toren. Tegen 1 uur aankomst te Middelburg, waar het marktdag is. In de so-citeit „De Vergenoeging" op de Markt wordt de koffietafel gehouden. Om 2.30 uur officieels receptie ten stadhuize. De V. V. V. te Middelburg biedt te 3.30 uur een thee aan in de aloude sociëteit „St Joris". Per autocars weer terug naar Vlissingen. Er is gelegenheid per vliegtuig om 4.30 uur van Vlissingen in groepen naar Haamstede te reizen. Vrijdag 16 Juni wordt door de V. V. V. op Schouwen een autorondtocht aange boden en zullen worden bezocht: Drei- sc'hor, Brouwershaven, Renesse (bezoek aan het kasteel Moermond), Haamstede, Burgh, Wester-Schouwen, beklimming der duinen en dan terug naar den „Schouwschen Boer" op Haamstede. Te circa 1 uur lunch en daarna vertrek, te circa 3 uur per vliegtuig naar Rotterdam of Vlissingen. Zangersfeest. Zooals Zaterdag werd geadverteerd zal op Hemelvaarts dag op „Westhove" bij' Domburg een zan gersfeest worden gehouden, waaraan ver schillende zangvereenigingen zullen deel nemen. Het muziekkorps „Luctor et Emergo" te Zoutelande verleent mede werking. Ds J. van der Wiel te Oostka- pelle hoopt een openingswoord te spre ken. Wij vestigen hierop gaarne de aan dacht. Aangehouden. Op last van de Justitie is Zaterdagmiddag j.l. te Middel burg aangehouden zekere A. H., landbou wer te Krabbendijke, thans te Rot terdam, als verdacht van oplichting, ge pleegd te Krabbendijke in October 1932. Vlissingen. Alhier is op 79-jarigen leef tijd overleden de heer J. F. op den Zieke, die van 1883 tot 1921 hoofd eener open bare lagere school alhier was. Thans was de heer Op den Zieke nog ambtenaar van den burgerlijken stand en in verschillende vereenigingen is hij als bestuurslid werk zaam geweest in het belang der stad en hare inwoners. Amemulden. Zaterdag werd hier een bedrag van f 20 gevonden, welk bedrag ter gemeentesecretarie werd gedeponeerd. Domburg. De opbrengst van de gehou den bazaar iten bate van jeugdige werk loozen bedroeg f 604.6414. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Bommel, A. J. Westra Hoekzema te Mijnsheerenland. Te Wilp, R. G. W. J. Hoek, pred. evang. te Den Helder. Te Arnemuiden, Th. G. Vollebregt cand. te Delft. Aangenomen naar Hengelo (O.), I. P. van der Waal te Grijpskerke (Z.). Bedankt voor Dirksland, E. Schimmel te Ameide. Geref. Kerken. Beroepen te Ede, G. Stam te Pernis. Te Haamstede, J. M. Mulder, cand. te Goes. Bedankt voor Groningen, A. Dondorp te Heemstede. Predikantstraktement. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak ge daan in de zaak van een predikant der Ned. Herv. Gemeente tegen het college van kerkvoogden dier kerkelijke gemeente te Eist bij Rhenen, waar hij destijds predi kant was. Hij was beroepen op een sala ris van f2500, waarvan hem door de ge meente f 1700 jaarl. zou worden uitbetaald. De uitbetaling geschiedde echter niet ten volle, waardoor de predikant in totaal bijna f 2500 ite weinig zou hebben ontvan gen. Dit bedrag vermeerderd met gelden welke hij aan kerkvoogden zou hebben voorgeschoten, vorderde de predikant in rechten op Het gerechtshof 'te Arnhem heeft nu be vestigd het vonnis van de rechtbank 'te Arnhem, waarbij de vordering van den predikant werd toegewezen. De tuinders In West-Friesland. In verband met den nijpenden nood en de teleurstelling wat de steunverleening voor den tuinbouw betreft, had Vrijdag middag een massale vergadering van tuinders plaats te Lutjebroek onder prae- sidium van Jn. Lakeman, voorzitter Kring L. T. B. West-Friesland. De heer P. J. de Jong, secretaris der veiling „De Tuinbouw" hield een rede waarin spr. de teleurstelling uitte over de steunregeling 1932. Slechts pl.m. 40 pet. van den garantieprijs is uitbetaald. De tuinders zijn daardoor bitter teleurge steld. Een vage hoop blijft nog over, dat de minister, volgens zijn toezegging, den weg naar de Kamer zal vinden wanneer f 5 milloen te weinig zou blijken te zijn. De heer C. Schoenmaker, voorzitter van de veiling St. Jozef te Medemblik, drong er op aan de limiet van f 5 te laten vervallen en dat de regeering zich aan do garantieprijzen zal houden. Vervolgens hield de heer B. Machielse een rede over de Machtigingswet welke volgens hem een ramp dreigt te worden voor West-Friesland. Ten slotte werd een motie verzonden aan den Minister van Economische Zaken waarin bovengenoemde punten werden vervat. VERBETERING VAN DEN LANDBOUW. Evenals alle andere bedrijven, zegt de Nederl., zucht ook de landbouw onder den nood der tijden. Het gevaar is onder zulke omstandig heden niet denkbeeldig, dat onder den druk der moedeloosheid het streven naar bedrijfsverbetering wordit verwaarloosd. Toch kan ook in Nederland op dit ge bied nog allerlei worden gedaan om het bedrijf beter rendeerend te maken. Dr de Graaff geeft daarvan in het tweede deel van zijn geschrift Autarkie, uitgegeven door de Vereeniging voor den Vrijhandel, belangrijke voorbeelden. Zoo is de eierenproductie lang niet overal op peil. Het jaarverslag van de Vereeniging van Pluimveehouders over 1930 zegt daaromtrent zelfs: „Op tal van plaatsen zijn echter de in richting van het bedrijf, de huisvesting, de verzorging e.a. van dien aard, dat het geen verwondering behoeft te wekken, wanneer daar met verlies wordt gewerkt. Het valt niet te ontkennen, dat op vele pluimveebedrijven productiecijfers worden verkregen, die, moge dan uit al dan nieit kortzichtige overwegingen op de voeder- kosten zijn bespaard, kans op eenige winst vrijwel uitsluiten." Ook over de veeteelt zijn klachten. Volgens dr de Graaff kwam een deskun dige tot de conclusie: „Dat vrij algemeen te veel gevoederd wordt en schatte dit op 10 pet. Dit be- teekent, dat alleen reeds door het te veel voederen jaarlijks vijftig millioen gulden te veel wordt betaald. Bovendien wordt er nog te duur en in minder nuttige samenstelling gevoederd door de onjuiste keuze van de voedermiddelen, waardoor eveneens millioenen zouden kunnen wor den bespaard. Alleen door juiste voede ring (wat betreft hoeveelheid en samen stelling) zou de Nederlandsche veeteelt zestig millioen gulden kunnen besparen." In Denemarken zouden de boeren op dit punt veel economischer wenken. Als derde voorbeeld noemen wij hetgeen dr de Graaff aanvoert over het onvoldoen de streven naar nieuwe afzetge bieden. Nederland is veel te veel uit sluitend georiënteerd op Duitschland, En geland, Frankrijk en België. Hierin moet verandering komen: „Hoe weinig b.v. Ned.-Indië op het oogenblik als uitvoergebied voor boter beteekent blijkt wel hieruit, dat naar Su riname evenveel wordt geëxporteerd als naar Ned.-Indië. In 1932 naar Ned.-Indië 180 ton ter waarde van f 170.000; naar Suriname 179 ton ter waarde van f 183.000. Het abnormale van deze cijfers springt dadelijk in het oog. Uiteraard zou het zooveel grootere en meer welvarende Ned.-Indië andere cijfers kunnen ver- toonen. Bijna de geheele boterinvoer van Ned.Indië ter grootte van 5000 ton komt uit Australië. Bepaald aanwijsbare rede nen zijn daarvoor niet op te geven. Wel heeft Australië de grootste winst ge maakt tijdens den wereldoorlog, toen Ne derland bijna niet kon leveren, maar ook daarna is de Nederlandsche verdrijving voortgegaan, mede als gevolg van onvol doende aanpassing wat betreft verpak king en prijs. Toch vormen de prijzen geenszins een belemmering voor het Ne derlandsche product, dat wat betreft smaak nog de voorkeur geniet, maar het is veeleer de onvoldoende introductie bij den importhandel, die aan de Australi sche boter meer verdient en deze ook ten allen tijde kan krijgen, die het Neder landsche product belemmert." Een Duitsche deskundige moge den Ne- derlandschen landbouw een „model van moderne rationaliseering" hebben ge noemd, dit mag niet leiden tot geringere activiteit. De Nederlandsche landbouw moet vooraan blijven. Op dit oogenblik kunnen steun maatregelen van de Regeering niet worden gemist. Maar daarnaast moeten in de eerste plaats de particuliere ondernemers weer nieuwe banen zoeken. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 22 Mei. Overtreding van de Grisis-Zuivelwet: A. K., 47 j., veerman en melkslijter te Arnemuiden. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf f 0.50 of 1 d. L. P. V., 39 j., landbouwer en melkslijter te Koudekerke. Bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep met uitzonde ring van de straf f 0.50 of 1 d. h. Verder werden veroordeeld wegens overtreding van de Grisis-Zuivelwet: P. J. P., 39 j., landbouwer te Ossenisse; G H. H. v. d. V., 49 j., landbouwer te Clin- ge; H. B., 56 j., landbouwer te Honte- nisse; B. F. v. H., 60 j., landbouwer te St. Jansteen; A. I. 63 j., landbouwer te Koewacht; H. D., 31 j., melkveehouder te St. Jansteen; A. R., 30 j., landbouwer te St. Jansteen; G. H. wed. E. de P., 63 j. wonende te Clinge: K. L. de G., 37 j., landbouwer te St. Jansteen; A. S., 61 j., landbouwer te St. Jansteen. In al deze zaken werden de vonnissen van den Kantonrechter te Hulst vernie tigd en de verdachten veroordeeld, en wel ieder tot 2 geldboeten van f 10 of 2 maal 5 d. h. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard. A. L. Klompe, paardenhandelaar te Zie- rikzee. Rech ter-commissaris Mr Th. Portheine, Rechter. Curator: Mr. G. J. B. du Croo, advocaat te Zierikzee. Bankier verdacht van verduistering. De Officier van Ju- stitie bij de Haagsche rechtbank eischto een gevangenisstraf van IV2 jaar tegen den 41-jarigen bankier I. L., die terecht stond als verdacht van verduistering, meermalen gepleegd, met betrekking tot kerkelijke leeningen. A.a. Vrijdagmiddag vergadert de Ge meenteraad. Gaslevering aan „Oost- eind e". De gevoerde onderhandelingen inzake gaslevering aan de gemeenten, be boerende tot de combinatie „Oosteinde", n.l. de gemeenten Krabbendijke, Kruinin- gen, Schore, Waarde en Rilland-Bath, zijn thans zoover gevorderd, dat overeen stemming is verkregen met betrekking tot een concept-overeenikomst, die Vrijdag vóór de openbare vergadering in besloten zitting zal worden besproken. De Landbouwvereeniging „Land bouw en Veeteelt" te Wolphaartsdijk ver zoekt om te doen vervallen artikel 2 der verordening tot wijziging der verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch (het verkoopen en afleveren van in schu ren enz. geslacht vleesch). B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. Straatbelasting. Gedep. Staten hebben enkele opmerkingen gemaakt met betrekking tot de verordening op de hef fing eener straatbelasting. B. en W. stel len voor aan deze opmerkingen te voldoen. Gebleken is verder, dat personen, wier eigendommen aan meerdere „belastbare" straten gelegen zijn, wel wat zwaar zou den worden belast. B. en W. zullen ook dit ondervangen. B. en W. stellen voor onbewoonbaar te verklaren de woning Schotje van Ar moede 2, eigenaars de heer P. J. Clement en mej. M. J. Clement. B. en W. stellen voor f 15 bij te dragen in de kosten der schietoefeningen voor de politie. Weer verhooging van belas ting. De gemeenite-begrooting voor het jaar 1033 kon worden geopend met een batig saldo der rekening van den gewonen Ingezondan Madedaallng. Rusteloos, gejaagd, angstig en neerslachtig? Verdrijf toch al die muizenissen en breng Uw gestel tot rust. Neem een "AKKERTJE" en zoo noodig nog een. Blij Product verrast zult Ge zijn U weldra als een herboren mensch te voelen, opgewekt, vol zelf vertrouwen en levenslust. "AKKERTJES" schaden nietl Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dut voorfaon uitsluitend! Volgens recepf van Apothekar Dumont "AKKERTJES" dienst over het dienstjaar 1931 ten be drage van f 18.285.73. Het laat zich even wel aanzien, dat de rekening over het dienstjaar 1932 zal sluiten met een nadee- lig saldo tot het niet geringe bedrag van ongeveer f 26.000. Dit nadeelig saldo is geheel het gevolg van de geweldige uitzetting der uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur. Teneinde den schok in de belastingdruk in 1934 niet te groot te doen zijn, meenen B. en W. dat het aanbeveling zal ver dienen om een deel van dit nadeelig saldo over 'te brengen op den dienst 1933. De eenige directe belasting, die op dit oogenblik nog kan worden verhoogd, is de opeen- tenh effing op de gemeente fond sbelaeting. Het aantal op- oenten op die belasting werd voor het jaar 1933 gebracht op 80; B. en W. stellen thans voor, het te verhoogen tot 100, waardoor een meerdere opbrengst kan worden verkregen van plm. f 11000. Verdere voorstellen tot belastingverhoo- ging o.m. van de personeele belasting stellen B. en W. zich voor, u in den loop van dit jaar te doen; de uitslag van de bemoeiingen der commissie ad hoe in zake de Gasthuisquaestie zal daarbij mede van belang zijn. De 'Gascommissie acht het noodzake lijk, dat de zuiveringsinstallatie van het Gemeente-Gasbedrijf wordt uitgebreid en vernieuwd. De kosten worden geraamd op totaal f 12.000. Sedert de overname van het gasbe drijf der gemeente Wemeldinge stond do daartoe behoorende directeurswoning leeg. B. en W. stellen voor ze te verhuren aan den nieuwen burgemeester, den heer P. J. Keijzer. Na eenig onderhandelen is accoord ver kregen omtrent het volgende: De woning is blijkbaar gedurende de laatste jaren tamelijk verwaarloosd. De directeur van gemeentewerken raamt de kosten van in orde brengen op ongeveer f 1000. De huursom wordt bepaald op f 350 per jaar. Jeugdige werkloozen. Zooals reeds gemeld hebben B. en W. overleg ge pleegd met een aantal personen, behooren de tot de vakvereenigingen of de leiders der jeugdorganisaties hier ter stede, 'ten einde het vraagstuk der zorg voor de jeug dige werkloozen onder de oogen te zien. Uit dit overleg is geboren een commis sie, die met bekwamen spoed een onder zoek heeft ingesteld en naar aanleiding daarvan een rapport samengesteld heeft. Het zal mogelijk zijn om te beginnen met een drietal cursussen, n.l. in alge meens ontwikkeling, handenarbeid (z.g. huisvlijt) en vakonderwijs, terwijl zij te vens voorstelt om eenige gelegenheid te geven itot ontspanning, aangenomen, dat het lokaal, hetwelk de commissie op het oog heeft, daarvoor beschikbaar zal zijn. De kosten raamt zij op to'taal f 1380, waarin het Rijk een subsidie zal betalen van f 278, blijft alzoo ten laste der ge meente f 1102. B. en W. stellen voor, dit bedrag ter beschikking te stellen. Krachtens besluit van den Raad van 27 Augustus 1931 werd aan de N.V. Zeeuwsche Gonfectie-Fabriek 'te Middel burg voor den tijd van twee achtereen volgende jaren, ingaande 15 September 1931, onderhands verhuurd voor de som van f 1000 per jaar de villa „Ma Retraite". Het filiaal wordt echter opgeheven, aangezien het niet voldoende levensvat baarheid bezit. B. en W. stellen voor de huur per 1 Augustus a.s. te doen eindigen. Garantie kasgeldleening ad f 24000. Door het Gasthuisbestuur wordt verzocht om de Gemeente garant te doen zijn voor een tweede kasgeldleening ten behoeve dier instelling, thans ten bedrage van f 24000, zijnde het 'kwaad slot der rekening over 1930. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen. De 'heer C. Kloosterman verzoekt eervol ontslag als hoofd der O.L. school A, ingaande 1 Jan. 1934. B. en W. stellen voor dit te verleenen, zulks onder dank betuiging voor de door hem in twee func ties als schoolhoofd aan de gemeente be wezen diensten. De 'heer J. van Belzen verzoekt om alsnog aan hem uit te keeren een bedrag van f280, zijnde voor zijne rekening ge bleven kosten hem van grond, aan W. stellen De bij den grond aan B. de 1 de af den 1 wa W en B. en W. s aanschaffen voor de sec f 1844. V e r g 0 e O. w e t 1920 terekening ov dep. Staten is Staat ter School Chr. school voor U. L. Chr. school voor G. L. Hervormde a. d. Nieuws R. K. Meis school voo R. K. Meisj school voo R. K. Jonge Bereken per leerling onderwijs pe Dood In den nacht is te Rotterda gereden door M. In zorgwel naar het zieke Zondagmorgei Zondagn op de Ceintui een motorrijde zeer ernstig g oogenblikken. Zaterdag tje van den I aan Zee door auto overrede nacht op Zon wondingen ov De 44-j Veendam, ger Nieuwe Pekel: dagmorgen is Gisterav Roermond het Roermond, de overstak, door auto 0verreder men. Tijdens ziekenhuis is gen overleden. In de Be: is gistermidda; gebeurd. Eer zusje en zijn en gedrieën z: gen aan de o: bleek echter, De jongeman één der buren op deze wijze men. Toen hij ongerust gewo Het bleek, da plaats van eer del ijk is hij t dak gestruikel: Meis stikt. Vanr onbekende oor, den manufaetii Enschedé. Het zich heen en tallen meters wonenden kor veiligheid steil men echter dienstmeisje, afkomstig uit mertje achterg Men kon to d: ha: doch het was zijden fel bra Toen dit eindel meisje op zijn. ha Hevig: park. Vermoe defect aan uitgebroken molenaar E. gebouw van het vuur heen. Blusschei In allerijl tr redden. Het alle dieren te bevrijden, een Het brand. Het eigenaar hippen eer in v. ho met scher tracl g uit 1. Or jammerliji hoenderpa: geb een g ve: niet I e rij woning Boerd gen omstreeks in de te De omdat wezig del, die °ok niet De Viti. Doesburg. n" brand br op d Vai beide v veel 0 i» er was brand

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2