DE Kerknieuws Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Marktberichten. Logisch en verstandig. C0LBER1 Hemelva< B. wordi noemt ze ali die ai jurk Vlisct 0.52' KLEEOINB J. D0NNER „Wel Diverse Zar G staat Bij het nazien begroating rleeschkeu- ringsdienst vond dhr Bruinooge de poet keurloon wel wat hoog. De raad ging daarmede accoord. Besloten word hoogere autoriteiten daar eens mede in kennis te stellen, teneinde die post te verminderen. De raad vond in orde, dat de aannemer van het uit te voeren werk aan den zee dijk f 60 betaalt voor gebruik van een ge deelte havenplateau. In geheime vergade ring werd besproken bouw burgemeesters- woning. Bij heropening bleek, dat de ge meenteraad in beginsel besloot tot het doen bouwen van een woning voor den burgemeester. Eene openbare aanbeste ding zal gehouden worden. Krulningen. Donderdag vergaderden de ingelanden van het Waterschap Kruinin- gen onder leiding van Dijkgraaf A. J. Lin- denhergh. Aanwezig 33 personen, uitbren gend 35 stemmen. Uit de rekening over 1932-'33 bleek, dat de inkomsten bedroe gen f 26778.25, de uitgaven f 24017.83, al- zoo een goed slot van f 2760.42. De begrooting 1933-'34 sloot met een ontvangst en uitgaaf van f 27263.70. Het dijkgeschot wordit verminderd met f3. Een voorstel van een ingelande om de pensioenstorting der ambtenaren door hen zelf te laten betalen, werd verworpen met 8 voor en 27 tegen. Terneuzen. De gemeenteraad heeft goed keuring gehecht aan het voorstel van bur gemeester en wethouders tot aankoop van een perceel grond in den Pierssenspolder onder iSluisikil, ad f 1.35 per Ma, teneinde daarop de nieuwe openbare school te stichten, ter vervanging van het oude ge bouw te Sluiskil Het voorstel van A.R.-zijde (de heeren D. Scheele en Huyssen, vrij A.H., benevens De Jager A.R.) om dezen reeds eerder aangenomen nieuwbouw der school we gens den financieelen toestand der ge meente nog een jaar uit te stellen, kon al leen de stom van dhr De Bruyn (G.H) verkrijgen Het werd met 10 stemmea te gen verworpen, zoadat ie bouwplannen thans vasteren vorm zullen aannemen. In dezelfde besloten zitting besprak de raad het benoemen van een geneesheer te Sluiskil. Dit punt werd echter alsnog aan gehouden. Golljnsplaat. De werkeloosheid is in deze gemeente in zulk een mate afge nomen, dat deze week niemand bij de werkverschaffing opgenomen behoefde te worden. Tholen. In de gemeenteraadsvergadering van gisteren deelde de voorz. mede, dat hem verlof is verleend van 27 Mei tot 6 Juni. Ingekomen is een schrijven van den heer I. Willemse te Tholen, pachter van het Noordelijk en Zuidelijk deel van den Spuiboezem alhier, deze pacht te mogen overdragen aan den heer De Clair uit Antwerpen. In een toelichting voert deze aan, dat door het toestaan van dit verzoek, dit ten zeerste ten bate zal ko men voor de werkloozen en dat, indien het mocht blijken, dat de gemeente geen toestemming geeft, hij een rechterlijke beslissing zal doen uitlokken. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, daar art. 4 der vergunning bepaalt, dat geen overdracht mag plaats hebben en dat deze vervalt, indien de put niet meer voor het gestelde en overeen gekomen doel wordt gebruikt. De heeren Moelker, Bogerd en Dekker doen zich kennen als voorstanders voor inwilliging, daar een en ander een groote werkverrui ming zal bieden, terwijl de werkloozen en ook de gemeente en tevens de heer Willemse geholpen zijn. De heer Over beeke zal het toejuichen indien er werk verruiming zal komen, doch men mag niet vergeten, dat in deze gemeente ook wel menschen te vinden zijn, die dezen put in gebruik willen nemen, en het zou onbillijk zijn, deze te passeeren. Weth. van den Berge meent, dat men niet moet veronderstellen, dat de werkloozen allen gebaat zijn met het overgeven van dezen put, door den heer Willemse. Ook anderen kunnen dit uitvoeren. Het gaat hier om het recht en nu kan de gemeente haar rechten niet maar zoo prijs geven. De voorzitter is het hiermede volkomen eeens. De gemeente dient haar rechten te handhaven, daar men anders niet weet waar men in de toekomst aan toe zal zijn. Intusschen is door hem advies in gewonnen bij den heer Van Hasselt te Bergen op Zoom, welke verklaart, dat de gemeente het recht aan haar zijde heeft. Met den heer Willemse kan dan nader overleg worden gepleegd i.z. een billijke schadevergoeding. Spr. acht het tegen het gemeentebelang indien men dit toestaat. Het verzoek wordt verworpen met de stemmen van de heeren Dekker Moelker en Bogerd voor. In verband met een vorige week ge houden bespreking met een commissie van Ged. Staten, waarbij door hen was aangedrongen op verlaging van enkele posten op de begrooting en verhooging opcenten, daar voor werkverschaffing een post op kapitaaldienst was geplaatst in plaats van op gewonen dienst, stellen B. en W. voor, omdat het noodzakelijk is, de klassificatie voor de gemeentefonds belasting te brengen van 2 op 3. De heer Overbeeke vindt het treurig, dat nu men schen met een inkomen van f600 ook belasting zullen moeten betalen. De voor zitter betoogt: dat wel grootere gemeen ten als Tholen hiertoe zijn gekomen, ter wijl voor hen, die f600 inkomen hebben, dit bedrag slechts op fl per jaar zal komen. De heer Overbeeke meent, dat die andere gemeenten dan op de hoogste sport van opcenten staan, terwijl Tholen slechts 10 opcenten heft. De heer Overbeeke verklaart tegen deze wijziging te zullen stemmen. B. en W. stellen hierna voor de opcenten op de gemeentefondsbelasting te brengen van 10 op 25. De heer Overbeeke vraagt: of B. en W. nu het eerste jaar met geen verhooging zullen komen. De voorzitter merkt op, dat men met deze verhooging voor dit jaar toekan, doch voor het vol gende jaar weet hij het niet. De heer Overbeeke acht het met het oog op de toenemende werkloosheid, beter de op centen te brengen op 30. De voorzitter is er niet voor te vinden de belasting hooger op te voeren dan beslist nood zakelijk is. De heer Overbeeke meent.dat men het geheele jaar niet van de werk loozen af zal wezen en dat er nu reeds weer menschen op werk zitten te wach ten. De voorz. acht den post van f8000 op de begrooting wel voldoende. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Eveneens om de opcenten der vermo gensbelasting te brengen van 10 op 20. B. en W. stellen verder voor, gehoord georganiseerd overleg, de salarissen van het gemeentepersoneel met 3 pet. te ver lagen. Voor verlaging subsidiën vereeni- gingen over 1933 wordt niet veel ge voeld, evenwel meenen B. en W., dat deze in 1934 ernstig zullen moeten worden herzien. De heer Dekker voert aan, dat, indien Ged. Staten goed op de hoogte waren hoe laag hier de salarissen zijn, zij niet zou den aandringen op verlaging. Het salaris van den gemeente-arts dateert reeds van 1895 en nu wil men hierop ook nog kor ten. De voorz. merkt op, dat B. en W. het er mede eens zijn, dat hier de salaris sen niet op peil staan. Intusschen is de levensstandaard wel iets goedkooper en is het niet onbillijk, dat men den amb tenaar ook een kleine korting geeft. De heer Overbeeke acht het verkeerd, dat men maar alles slikt, dat van Ged. Sta ten komt. Men moet ook maar eens een keer in beroep gaan. De heer Wagenaar voegt hierop de heer Overbeeke toe, dat, indien het gaat om eigen zak te spekken, hij wel anders zal spreken en baalt hierbij aan een voorval met een kind van N., dat 25 cent moest betalen om op het ijs te mogen komen venten. De voorzitter gaat geweldig aan het hameren, daar de heer Overbeeke te gen deze voorstelling van den heer W. op komt, en zegt, dat dit kwartje niet in eigen zak gaat, maar in de kas der IJs club. Spr. noemt dit schoftenstreken. De heeren gaan voort met elkander af te kammen. Intusschen gaat de voorzitter voort met hameren en zegt: Indien de heeren willen vechten, moeten zij dit bui ten doen, dan zullen de raadsleden wel een carré vormen. Nadat dit incident gesloten was, wordt met de stemmen van de heeren Dekker en Overbeeke tegen, deze salarisverlaging ingaande 1 Juli a.s., goedgekeurd. Het voorstel-Bogerd tot verlaging subsidiën wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen voor, voorsteller en de heeren Overbeeke en Dekker. Met 5 tegen 2 St., die van de heeren Dekker en Overbeeke, wordt hier na deze nieuwe wijzigingen benevens de verordening voor invordering goedge keurd. Na rondvraag volgt sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Paesens, M. Niemeijer te Werkhoven. Te Groot-Ammers, H. H. v. Ameide te Ouddorp. Te Maartensdijk, A. G. Oosterhuis te Eemnes. Te Kampen, G. B. Holland te Putten. Bedankt voor Waddinxveen, J. E. Klomp te Ede. Hetpredikantentekortin I n d i In verband met het tekort aan predikanten poogt het Indische kerkbe stuur thans in Holland jeugdige pre dikanten voor Nederlandsch-Indië te interesseeren op een dienstverband van niet langer dan 6 jaar. De Regeering ver klaarde zich met deze pogingen in prin cipe accoord. Zondag 21 Mei 1933. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds Homburg, av. ds Steinz. Donderdag vm. ds de Vries, av. dr Schmidt te Kapelle. Wemeldinge vm. ds Engelsma, nm. ds v. d. Heil. Kruinigen vm, geen dienst, nm. ds ter Haar Romeny (afscheid). Geref. Kerken. Rilland Donderdag 10 u. cand. Mulder te Goes. Colijnsplaat vm. en av. cand. v. d. Boom te Overschie. Kamperland 9 u. ds v. d. Ende (Voorber. H.A. en Op. Bel.), 2 en 6 u. leesdienst. Wissekerke 9.30 u. leesdienst, 2 u. ds v. d. Ende. Geersdijk vm. en nm. leesdienst, 5.30 u. ds v. d. Ende (Openb. Bel.) Geref. Gemeenten, 's Gravenpolder Donderdag half 2 O.T. ds Barth (Openb. Bel.) Nachtvorst. Woensdagnacht beeft het in Hteerenveen en omstreken zoo gevroren, dat des morgens in de sloo- ten 'n laagje ij's lag en ook op ramen van sommige koude kassen van tuindersbe- drijven. Te zes uur was het gras in de weilanden nog bard en werd door het vee stukgetrapt. Dit is voor den veehouder des te lastiger, omdat de voorraad gras niet groot is. Door de koude weersgesteldheid van de laatste dagen is het gras zoo goed als niet gegroeid. Brandje in een trein. In den trein uit Rotterdam, die gisteravond om 9.41 uur aan het Centraal Station te Amsterdam moest arriveeren, is tuschen Leiden en Haarlem onder de zitbanken van een der derde-klaese-rijtuigen, ver moedelijk ten gevolge van warmloopen, een brandje ontstaan. Reizigers trokken aan de noodrem, waarna treinpersoneel met behulp van bluschapparaten het branje, dat weinig te bateekenen had, heeft gebluscht. De trein bad ongeveer een kwartier vertraging. Beweging om Musserts beweging. Gisteravond is te Deventer een besloten vergadering gehouden van de Nat. Socialistische Beweging (van or. Mussert). Reeds lang voor den aanvang der bijeenkomst, welke door ongeveer 50 personen werd bezocht, verzamelden zach velen voor de vergaderzaal, zoodat de po litie tenslotte genoodzaakt was maatrege len te nemen. Het bleef echter druk in het centrum der stad en toen eenige bezoe kers der vergadering zich op straat ver toonden, kwam het tot handtastelijk heden, zoodat de politie tusschenbeide moest komen. Later werd bij den Brink met een beitel geworpen, waarna de po litie een charge uitvoerde, waarbij één der omstanders een diepe vleeschwonde opliep. Den heelen avond bleef het ver der rumoerig. RENTEN INGEVOLGE DE INVALIDITEITSWET. Ons werd plaatsing gevraagd voor het volgende: Blijkbaar is het van weinig bekend heid, dat Invaliditeits-, Ouder doms-, We duwen- en Weezenrenten, genoten vol gens de bepalingen van de Invaliditeits wet, in vele gevallen aanmerkelijk hooger zouden zijn geweest, indien slechts enkele zegels meer geplakt waren geworden. Het is daarom van belang hierop eens de aan dacht van de houders van rentekaarten te vestigen. Deze renten worden berekend volgens bepaalde regelen. En hierbij nu wordt re kening gehouden met de omstandigheden, dat iemand, die op ouderdoms- of invali- diteitsrente rechten doet gelden, de laat ste jaren niet meer regelmatig kon wer ken, omdat zijn gezondheid dat niet meer toeliet. Allerlei kwaaltjes maken, dat de verzekerde de laatste laren veel zal ver zuimen en dus geen 52 zegels per jaar op zijn kaart zal hebben; meestal belangrijk minder. De wet houdt rekening met deze jaren van ziekte en kwaaltjes. Daarom worden bij de renteberekening aan de zegels van de laatste 5 jaren veel minder invloed toegekend ten voordeele van rente-aan vrager. Maar daarvoor is het dan ook noodig, dat over die 5 jaar minstens 100 zegels zijn geplakt. Al zijn er maar 99 zegels geplakt, dan wordt deze gunstige bepaling niet toegepast, met als gevolg wellicht een rentebedrag, dat zelfs f 50 lager kan zijn. Uit het bovenstaande blijkt dus wel van hoeveel belang het is, dat in de laatste 5 jaren voor het aanvragen van een ren te gemiddeld 20 weekpremiën per jaar zijn geplakt, vooral voor hen, die door ziekte of gebreken niet meer kunnen wer ken en wellicht het tijdstip nabij weten, waarop te hunnen behoeve of dat hunner weduwen of weezen een rente moet wor den aangevraagd. Door een klein geldelijk offer kan in vele gevallen een beduidend hooger rentebedrag worden verkregen. Rechtbank te Middelburg. W. D., 31 jaar, bode te Vrouwenpolder, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens: 1. een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten; 2. de voorgeschreven kennisgeving niet doen, tweemaal gepleegd; 3. vleesch, dat aan keuring is onder worpen, doch niet van het voorgeschre ven merk is voorzien, vervoeren, twee maal gepleegd; 4. vleesch, dat aan keuring is onder worpen afleveren zonder het vereischte merk, werd veroordeeld tot f25 of 5 d. h.; 2 geldboeten van f10 of 2 maal 5 dagen hechtenis; f25 of 5 d. h.; f5 of 5 d. h. en f25 of 5 d. h. Eisch: bevesti ging van het vonnis waarvan hooger beroep. A. S., 25 jaar, werkman te Middelburg was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg, waarbij hij als bestuurder van een rijwiel, buiten noodzaak de linker zijde van den weg houden, werd veroor deeld tot een geldboete van f 10 of 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep met uitzondering van de straf f5 of 2 d. h. C. v. S., 55 jaar, garagehouder te Goes was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens le. een rijwielpad an ders berijden dan met een rijwiel; 2e. als bestuurder van een motorrijtuig daar mede rijden over een weg op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht, werd veroor deeld tot een geldboete van f 50 of 25 d. h. Nadat een tweetal getuigen waren ge hoord werd de verdere behandeling dezer zaak uitgesteld tot 9 Juni a.s. aangezien een tweetal getuigen waa weggebleven. G. G., 23 j., koopman te Serooskerke (W.) was in verzet gekomen tegen een vonnis van de Arrondissements-Recht- bank waarbij hij wegens oplichting meer malen gepleegd en verduistering, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden. Eisch: Bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet, Uitspraak 29 Mei a.s. Zitting van 19 Mei. G. M., 27 j., tuinier, verblijvende te Terneuzen, thans in voorarrest had zich te verantwoorden wegens oplichting. Ver dachte was in Maart 1933 bij zekere Jan- se te Terneuzen gekomen, dezen mededee lende dat hij inspecteur van de Banque Mercure te Antwerpen was en thans de gecontracteerde obligaties kwam contro leeren; dat de maand Maart reeds was ingegaan en J. f4 verschuldigd was aan den agent, wat verdachte wel aan de zen zou afdragen. J. overhandigde daar op verdachte voornoemd geldsbedrag, ter wijl later bleek dat de gedane mededee- lingen in strijd met de waarheid waren en het geld door hem niet aan den agent was afgedragen. Vervolgens had verdachte zich in het tijdvak 1 Dec. 1932 tot 15 Jan. 1933 te Terneuzen uitgegeven voor Inspecteur van meergenoemde Bank en was hij bij zekeren Hengstdijk te Terneuzen geko men en had laatstgenoemde medegedeeld, dat hij hoofdagent bij de Bank kon wor den, doch dan aan verdachte een gelds bedrag van f 250 moest ter hand stellen. H. zou dan een maandsalaris krijgen van 1500 francs mits hij 30 obligaties per maand zou omzetten. H. gaf daarop het gevraagde geld aan verdachte, doch zit thans nog te wachten op de aanstelling als hoofdagent bij voornoemde Bank, ter wijl biji onderzoek is gebleken dat ver- dachtes verhalen alle leugens waren. Verdachte door den President onder vraagd, erkende de hem ten laste gelegde feiten. De Officier van Justitie requisitoir ne mende, zeide dat verdachte een bijzonder sluwe oplichter is en leeft van deugniete rij. Verleden jaar heeft hij 5 maanden gezeten voor een soortgelijk feit en thans licht hij weer verschillende menschen op. Spr. had hier wel 20 dagvaardingen kun nen maken. Hüj eischte 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte mr A. M. J. van Deinse, advocaat te Middelburg, bepleitte clementie. Aan J. F. T. T. 29 j., bakkersknecht te Oostburg, thans in voorarrest, was ten laste gelegd dat hij in het tijdvak Oct. 1932 tot Febr. 1933 in Zeeuwsch-Vlaan- deren opzettelijk een geldsbedrag van f 250 a f 500 dat hij als agent van het Kantoor „Dorman Gist Venlo" onder zich had, wegens verkochte gist aan diverse klanten in Zeeuwsch-Vlaanderen en welk geld hij moest afdragen aan voornoemde forma, wederrechtelijk zich heeft toege- eigend. Verdachte door den President onder vraagd, gaf een verduistering van een geldsbedrag groot f 230 toe, doch niet van f500. Eisch 4 maanden gevangenisstraf waar van 2 maanden voorwaardelijk, een en an der met aftrek van voorarrest. De verdediger van verdachte mr A. M J. van Deinse, bepleitte clementie. F. P., 38 j., monteur te Sluiskil, thans in voorarrest, bad zich te verantwoorden wegens oplichting. Verdachte was in Maart 1933 te Sluiskil bij' den logement houder A. Fermont gekomen en had de zen bij' die gelegenheid medegedeeld, dat hij, verdachte, werk zou krijgen op de cokesfabriek; dat hij geld wachtende was van zijh broer en bovendien van een ken nis te Sas van Gent. Vervolgens vroeg hij den logementhouder in de kost te mogen komen, doch thans nog geen geld te be zitten. Door voormelde verhalen, die alle in strijd met de waarheid bleken te zijn. is de logementhouder bewogen aan ver dachte eenige dagen maaltijden, logies en bewassching te verschaffen. Verdachte door den President onder vraagd gaf een en ander toe. De gehoorde getuige deed verhalen op welke wijze hij door verdachte bewogen was. Deze had thans een schuld van f 45.28 bij hem. De officier eischt 2 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger van verdachte mr A. M. J. Deinse is van meening dat de oplich ting niet vast staat. De Ambtenaar van het Openbaar Minis terie bij het Kantongerecht te Hulst was in 'hooger beroep gekomen tegen een von nis van den Kantonrechter, waarbij E. J. S., 32 j., bakker te Hulst, werd ontslagen van rechtsvervolging van de hem ten laste gelegde overtreding van de Tarwewet, n.l. het niet bijhouden der registers betreffen de aankoop, verkoop en verwerking. Eveneens was de Ambtenaar O.M. bij gemeld Kantongerecht in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van denzelfden Kantonrechter, waarbij L. V., 58 j., bak ker te St. Jansteen werd ontslagen van rechtsvervolging terzake van de hem ten laste gelegde overtreding van de Tarwewet (voorhanden hebben van 150 kg. tarwe bloem B. zonder vergunning). Vervolgens was door den Ambtenaar 0. M. hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij F. L. v. R., 37 j., bakker te Hulst, weTd ontslagen van rechtsver volging van de hem ten laste gelegde over treding van de Tarwewet (niet bijhouden van registers betreffende aankoop en ver werking). De eerste verdachte verklaarde door de instelling van de Tarwewet te zijn ge ruïneerd en verklaarde zich niet aan de wetten te kunnen houden. Verder geeft hij een uitvoerig verhaal van het invoeren van Belgisch brood. Verdachte ziet er groote ongelukken van komen als men zoo blijft voortgaan met te controleeren. De getuige Verhage, controleur van de Tarwewet zegt inzage gevorderd te heb ben van de registers. Get. kwam tot de ontdekking dat de registers niet waren bijgehouden en ziet hierin onwil van ver dachte. De Officier van Justitie zegt, dat de Kantonrechter te Hulst, evenals meerdere, ook thans weer een z.i. onbegrijpelijk von nis heeft gewezen. Spr. acht van het grootste belang, dat het vonnis van den Kantonrechter wordt vernietigd en vraagt vernietiging van het vonnis en veroordee ling tot een geldboete van f 50 of 10 d. h. Verdachte V. verklaarde de registers niet te hebben bijgehouden, omdat hij vaD particulieren bloem 'krijgt, waarvan hij brood moet bakken. Men heeft hem ge zegd, dat hij daarvan geen aanteekening behoeft te houden. De Officier van Justitie ziet hier weer een merkwaardig vonnis. Het doet er niets toe of het tarwe A of B is. De Hooge Raad heeft zich daar ook niets aan gestoord. Het vonnis zal volgens spr. niet in stand kunnen blijven, terwijl doodeenvoudig is wat de menschen doen moeten. De Officier eischt vernietiging van het vonnis en ver oordeeling van verdachte tot een geldboete van f20 of 10 i b., er aan toevoegende, dat in volgende zaken duizenden guldens boete zullen worden geëischt, naar ge lang er aan de tarwe verdiend wordit. De derde verdachte was niet versche nen. Hier eischte de Officier vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter en veroordeeling tot een geldboete van f 10 of 5 d. h. Door F. A. C., 19 j., winkelbediende te Axel, was hooger beroep aangeteekend te gen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens (bij een tramweg welke op den openbaren weg is aangelegd, met een voertuig op den tram weg verblijven, wanneer een,tram in aan tocht is en dezen daardoor in zijn loop belemmeren) werd veroordeeld tot een 'geldboete wan f 10 of 10 d. h. De Ambtenaar van het O. M. had even eens hooger beroep aangeteekend. Eisch: bevestiging vonnis waarvan hooger beroep. MIDDELBURG. Veiling van 19 Mei. Mitlothiams 1430, poters I 1023, id II 317, spinazie 213, postelein 15— 26, moskrul 1216, doperwten 3842, peulen 89, zuring 57, uien 25 ct. alles per k.g. Planten: savoye kool 1016, bloemkool 19, spruitkool 16 ct. p. 100 stuks; kervel ped chip je 6 ct.; Peen 7,3 17,5, prei 3,56, selderie 25,5, peter selie 1,5, rhabarber 26,5, radijs 23,5, rammenas 1,54, sjalotten 12 ct. alles p. bos; bloemkool 335, kropsla 0.13, komkommers 515 ct. p. stuk. Frankenthaler 1.72, tomaten 2249, aardbeien 631.21 p. k.g.; Zeeuwsche blauwe 2555, id. poters 10, bonte 21— 31 ct. p. 25 k.g. Lupinen per bos 8, lelietjes van Dalen 7, narcissen 3, korenbloemen 7, viooltjes 3, Meidoorn 4, seringen 7, pioenen 15— 31, balroos 68, primula's per kistje 36 ct.; Begonia's per pot 56, geraniums 7 15, spirea's 2125, belle-boompjes 8, Colea's 15 ct. VLISSINGEN. Veiling van 19 Mei. Spinazie 212, Postelein 2426, Mos- krul 7,5 ct., alles per Kg.; Kipeieren 20— 23, Eendeieren 21 ct. p. 10 stuks; Bloem kool 824, sla 23 ct. per stuk; Selderie 3, Radijs 3, Prei 68, Rabarber 2,53, Rammanas 3, Peeën 13,516, Pioenen 1730, Lathyrus 5, Lelietjes van Dalen 17 ct., alles per bos; Zuring 821, Peter selie 1922 ct. per chip; Hortensia 25, Geranium 15 ct. per pot. KAPELLE, 19 Mei. Kleine veiling: Spi nazie 19 per 100 Kg.; Bloemkool 12— 25, Aardbeien 0.400.90 per 100 stuks; Kropsalade 1.per 100 krop; Rabarber 3.Anjelieren 8.per 100 bos. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 768. Licht op voor fietsers: Zondag 9 u. 20 min. Maandag 9 u. 21 min. Wie Iets wil verkoopen adverteert. Dat ts logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 7b oent bi) vooruitbetaling. Voor de veli stelling, ond( ziekte en na onze geliefde moeder GEERT betuigen wij dank. Veere, 20 Mei Voor de bew: ons betoond n onze geliefde Grootmoeder CATHARINE (Wed. M zeggen wij hi Groningen, M( Voor de vel van deelneming onze geliefde Behuwdzuster PIETERNEL betuigen wij oi Serooskerke (V In pi f45, f 41 le klas afwe Bezoekt het Z< bij D Muziekcorps van Openingswoord WIEL, Aanvang 2 uur VLI Moeder altijd het| op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2