DE ZEEUW OW VALSCHE VERDENKING tweede blad. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw I en ziet ïenten. Uitkomst [ebruikt, lebben ;eren is. th als 't iet wiel leen be- 'EDO" tot op soop: ïuikte dames- ielen. iestant partij 1ren, [oop: js, waakhond 10rten kool- inten. [oop: iruine boonbn 3rsleerlin0i rijwiel- en srsteller. ïrs vóór /**E^OTrea ladiohandel VER- 100 stoka. THUIJSEN, naasl elburg. goedkoop! ïwe Dames* en jwielen, p.prem, nu voor 28 L. Kerkstr 20 Goes jburg. SKA. tuiJDWEG, Slager, |iijke. pr. Electr. Wasch- pl., afkomstig uit hoeten weg, spot- ZUIDIJK, Lange bes. ije, 20-80 i. h; houdsch. e.a., zoekt >laatsing in kl. gez- Lsh. Loon geen ver- rij e middag. Br. o. it blad te Goes. t voor later. VAN WEL, Wol- gd: ladiohandel ver* VAN VRIJDAG 19 MEI 1933, Nr 195. Diefstal? Dezer dagen werd door een vrachtrijder te Hulst bij de politie aangifte gedaan dat een bem toebehoo- rende vrachtauto die bij op het terrein Van een garagehouder te St. Jansteen bad neergezet na afloop van een reis, was ontvreemd. De vrachtrijder kon geen na dere aanwijzingen geven of bad geen vermoeden waar de auto gebleven kou zijn. Een paar dagen later kreeg de politie een mededeeling uit Kemseke van de dou ane dat in de gemeente Kieldrecbt een auto was in beslag genomen waarmede in een der voorgaande nachten vee vanuit Nederland, België was binnengesmok keld, en bij welke gelegenheid de smok kelaars waren ontsnapt. De auto had men langs den kant van den weg gevonden en de beide voorwielen en een achterwiel wa ren stuk, benevens de banden. Bij 'n land bouwer in de omgeving van de auto had men een dertiental stuks vee aangetrof fen, waarvan de landbouwer de herkomst niet kon zeggen. Alles werd door de dou anen in beslag genomen. De vrachtrijder werd met een en ander in kennis gesteld en bij onderzoek te Kieldrecbt, herkende de vrachtrijder de inbeslaggenomen auto als zijn eigendom. Thans wordt een onderzoek ingesteld naar dengene die met de auto van den vrachtrijder heeft gereden naar België en die het vee in dat land heeft binnenge smokkeld. De vrachtrijder, daarover ge hoord, verklaarde nergens van af te we ten. Verplaatst met ingang van 10 Juni a.s. de adjunct-inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie J. Chr. Smid van het inspectiebureel te Middelburg naar het inspectiebureel te 's Gravenhage. 15 CENT PER DAG voor het huren van een nieuwen stofzuiger. J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Auto besturen on der den invloed van sterken drank. Gistermiddag kreeg de politie bericht, dat een autobestuurder, die blijk baar in staat van dronkenschap verkeer de, op de Markt eerst een kinderwagen aanreed op het klinkerpad en toen een rij wiel. Beide waren beschadigd. De politie trof den betrokkene met zijn auto aan in de Stationstraat. Het bleek werkelijk, dat hij in staat van dronkenschap verkeerde. De politie maakte tegen den man, afkom stig uit Etten-Leur, proces-verbaal op en verbood hem zelf zijn auto verder te besturen, doch droeg dit op aan den zoon, die ook een rijbewijs heeft en die in betere conditie was om achter het stuur te zitten. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 64,53 op. Driewegen. Door den heer E. A. van der Bent te Ellewoutsdijk, die de nage- noemde betrekkingen sedert Augustus 1880 bekleedde zal met ingang van 1 Juli a.s. ontslag worden gevraagd als gemeente-ontvanger van Driewegen en secretaris-penningmeester van het Bur gerlijk Armbestuur aldaar. In 1930 toen de heer van der Bent zijn 50-jarig jubileum in die functies vierde, werd hij op passende wijze gehul digd. Krabbendijke. Door burgemeester en wethouders zijn op de aanbeveling ge plaatst voor de benoeming van een ge meente-secretaris: no. 1 de heer J. J. van, den Dries, ambten, ter secretarie te Kapalle; no. 2 de heer J. Vader, gem.- secretaris te Ritthem. Nieuwerkerk. Een legaat. In de spoedeischende vergadering van den Ge meenteraad waren alle leden aanwezig, ue voorz., burgemeester Bouman, opent de vergadering en deelt mede, dat door üem een bericht is ontvangen uit N.- Amenka, dat de overleden heer Maximi- F E U I L LET ON 52). Vrij naar het Engelsch. 0 zou de heeren van schrik op de ucht doen slaan", antwoordde juffrouw enkins, water in de theepot schenkend. „Uaarom", voegde hij er aan toe, toen H0„Uj ?pr°ken k&d, „leek het me beter, mi doek om te doen. Zooiets dragen de ]ri!?ü" u meer> a*s ze hoofdpijn of kiespijn hebben". ho'w'Hi? he^p' doe hem om, als je lust 7 a',,60n drukte maak je om nietsl kon i1!1! met j® hoofd in een de- kon 8?,r. *°°P0n> dan zou je er niet gek- ker uitzien dan anders". wwpw Waar"' kuchte Jenkins onder- f';3atTVO0r ie nu weer uit?" vroeg juf dat k"8 driftig, toen ze bemerkte, on 7;,^ yan.^e twe® Plakken spek, die ze weer kad gelegd, er een stilletjes Tk u u ^haaltje had geschoven. ki'n g60u honger vanmorgen. Ik *wi niet eten "J* «t«a. Wat sullen w* nu heb baan Braam, geboren te Nleuwerkerk, een legaat heeft vermaakt van 000 dol lar ten behoeve van de Openbare Lagere schooi alhier. De voorzitter zegt, dat deze heer hier zijn eerBte lessen heeft ontvangen, als werkman Nieuwerkerk heeft verlaten, na het vervullen van zijn militairen dienst plicht (mobilisatie 1870) in Amerika bij het onderwijs kwam, en daarin zeer hoog is opgeklommen. Hij heeft nu bijna zijn geheeie vermogen aan instellingen van onderwijs in Amerika vermaakt, en aan Nieuwerkerk dit bedrag gelegateerd. Het testament, uit het Engelsch ver taald, werd voorgelezen, waaruit blijkt, dat de rente van dit kapitaal telken jare moet dienen om op den geboortedag van den schenker en zijn echtgenoote, de kin deren der O. L. S. te tracteeren. Dhr Steendijk: Kan deze rente ook be steed worden voor schoolreisjes? Hoe moet dat kleine aantal kinderen het ver werken! De voorzitter antwoordt, dat dit niet kan, omdat het testament dit niet toelaat. De bewaarschool kan er echter ook bij be trokken worden; alleen spijt het hem ook, dat de bijzondere school, waar de meeste kinderen worden onderwezen, er buiten valt. Weth. van Klinken zegt, dat er in deze uiterste wilsbeschikking veel is, dat hem tegen de borst stuit. Allereerst krijgen de wettige erfgenamen, die hier wonen, niets hoewel ze allen tot den werkenden stand behooren, in de tweede plaats vallen nu ook kinderen, die op de bijzondere school worden onderwezen, er nog buiten. Deze heer was toen hij nog hier woonde, een belijder van den Gereformeerden godsdienst, maar in Amerika is hij ver anderd. De voorzitter werpt allen schijn verre van zich, als zou hij op de gedragingen van genoemden heer ook maar den min sten invloed hebben geoefend. Intusscheu zal het geld goed besteed worden en wat er over blijft, is voor arme menschen. Het voorstel om dit legaat te aanvaar den, wordt daarna aangenomen. Tarneuzen. Donderdagmiddag kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Bericht was ingekomen van dhr G. v. d. Bulck, dat hij ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad. De voorzitter doet mededeeling van het feit, dat een van de zijde der Soc. Dem. partij ingekomen verzoek om op Paasch- maandag een auto met muziek enz. in de stad te doen rondgaan, door het college van B. en W. werd geweigerd. Echter had de voorzitter wel toestemming gegeven voor den daarop volgenden Dinsdag; de voorzitter merkt op, dat 'hij hiermede niet bedoeld heeft de wethouders onaange naam te zijn. Hierover voert ook nog dhr D. Scheele (wethouder) het woord, daarbij een juis te belichting van dezen toestand willende gewen. Dhr L. J. van Driel (S. D. A. P.) spreekt in dit verband over de handha ving der politieverordening, en vraagt of deze nu wel geheel in orde moet genoemd worden. Dat de Paaschmaandag onder de Zondagsheiliging valt, kan Spr. billij ken, doch tegenover hetgeen dhr Scheele in het midden brengt, vraagt hij toch om gelijke rechten voor allen. In het optre den van den burgemeester ziet hij dan ook geen verkeerde handelwijze. Dhr Söheele zegt nog, dat het uitbren gen van radio-redevoeringen op zoo open bare wijze voor eike partij door nem zou worden bestroden; hij acht voor dat doel niet de straat, maar de vergaderzaal aangewezen. Hij is inderdaad voor gelijke rechten voor allen, maar voor een derge lijke verkiezingspropaganda van wel ke partij dan ook voelt hij niets. De voorzitter wijst er op, dat de poli tieverordening geen enkel verbod inhoudt voor dergelijke gevallen (auto's met gra- mofoon-muziek en korte redevoeringen, opgenomen op gramofoon-platen). Op Zondag en in de week kunnen dergelijke gevallen zonder verbod en zonder per missie van overheidswege doorgaan; ook de Zondagswet legt naar de meening van den voorz. voor dergelijke gevallen geen bezwaren in den weg. Dhr de Jager (A. R.) acht het noodza kelijk, losbandigheid tegen te gaan. Als 'het dan moet, dient de politieverordening ten spoedigste gewijzigd te worden. Dhr D. Scheele (weth.) ziet in de hou- ben? Denk je, dat ik je zal laten verhon geren?" „Mijn eetlust zal met een paar dagen wel terugkomen", zei hij bedeesd. „En ondertusschen tracht je me te be driegen; maar je eet vandaag dat spek op", was het antwoord. „Vooruit, geen ge zeur". Ze regeerde hem in alles en of de ar me Jenkins wilde of niet, hij moest ge hoorzamen. Toen maakte hij zich klaar om te vertrekken. De zwarte lap werd om zijn hoofd geknoopt om de pleisters te verbergen; de hoed diep in zijn oogen getrokken en Jenkins vertrok. Toen de heer Galloway dien morgen het kantoor binnentrad, vroeger dan gewoonlijk, zot daar Jenkins op zijn gewone plaats een contract af te schrijven. Hij scheen blij zijn ouden klerk weer te zien. Het is altijd prettig een bekend gezicht na, zij het dan ook korte afwezig heid, weer te verwelkomen. „Kun "je je werk weer doen, Jenkins?" „Ja, best mijnheer, dank u. Ik heb eerst wat koorts gehad en dai maakte den dokter ongerust; maar nu is a'les in orde. Mijn hoofd is nog een beetje pijnlijk en mijn ellebogen en een heup zijn wat stijf, maar verder ben ik weer geheel de oude". ding ran den voorzitter niet een hand haven van het gezag; als de meerderheid van het college van B. en W. een besluit neemt, dient de minderheid zich daarbij neer te leggen; alleen op die wijze ia er handhaving van het gezag. Ook dhr L. J. Geelhoed (weth.) wil de publieke straat niet geven voor dergelijke verkiezingspropaganda, niet alleen des Zondags, maar ook op weekdagen. En nu te moeten on dervinden, dat de burgemeester tóch ver gunning geeft voor den werkdag, tégen de uitgesproken overtuiging van de meer derheid van B. en "W., is de grief van de beide wethouders. De voorzitter brengt nog naar voren, dat het hem beter voorkomt de bevoegd heid te dezer zake thans in juiste han den te leggen, om in het vervolg derge lijke voorvallen goed geregeld te zien. Vervolgens wordt opnieuw gestemd over art. 2 der verordening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet 1930, houdende het al dan niet bepalen van de winkelsluiting op negen uur zomertijd (hetgeen is acht uur zonnetijd). Over dit punt staakten vorige maal de stemmen. Het amendement-Hamelink, waarover de stemmen stankten, luidt: 9 uur sluiting buiten de kom, en 8 uur in, de kom. Dit amendement wordt verworpen; de stem men staken. Vervolgens wordt aangenomen met 86 stemmen om de winkels gedurende den geheelen zomer om 9 uur sluiting toe te staan, ingaande zoodra de verordening door den Minister is vastgesteld. Hierna is het punt aan de orde: aan wijzing van de plaats, waar de nieuwe openbare lagere school te Sluiskil zal ge sticht worden, en in verband daarmede aankoop van een perceel grond van gra vin de Hemptine-de Kerckhove de Denter- ghem, ten behoeve van den bouw dezer school. Dit punt wordt aangehouden voor een geheime zitting aan het slot. Ditzelfde geschiedt met het voorstel tot benoeming van een gemeente-geneesheer te Sluiskil. De geloofsbrieven van- het benoemde raadslid, de heer A. J. Harte (S. D.) worden door de commissie in orde be vonden, en wordt geadviseerd tot toela ting Vrouw in brand geraakt. Doordat de vlam van een gascomfoor in een pan met vet sloeg, geraakten Woens dagmiddag de kleeren van Mej. C. de G. te Ouderkerk in brand. Luid gillend hol de zij de straat op, waar voorbijgangers de vlammen doofden. Met zware brand wonden over het geheeie lichaam werd de arme vrouw naar het ziekenhuis te Am sterdam overgebracht. De Barmats uitgewe zen. Gisteren hebben wij bericht, dat de minister van Justitie beslist heeft, dat Julius Barnat binnen drie dagen het land moet verlaten. Nader wordt gemeld, dat ook zijn broer, Henri Barmat, als „ongewenschte vreemdeling" wordt ber söhouwd èn op last van den Minister eveneens binnen drie dagen moet ver trekken. Daar gisteren de Barmats in kennis zijn gesteld van het bovenvermel de besluit, zullen zij op 22 dezer ons grondgebied verlaten moeten hebben. Brandkast opengescheurd. Door den koster der Ned. Herv. Kerk te De Lier werd des morgens ontdekt, dat de brandkast der kerk, welke staat in 'n lokaal bij het gebouw, aan de achterzijde was opengescheurd. Ér was in den bui tenwand een snede gemaakt van plm. 10 c.M. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de heeren inbrekers in hun werk zijn ge stoord, omdat de binnenwand niet was opengemaakt. Het werk bleef dus nu zonder resul taat. Het staat niet vast, wanneer de inbraak gepleegd is, omdat slechts bij toeval het gebeurde met de brandkast werd ont dekt. Een onderzoek, door de politie inge steld, heeft nog geen resultaat opgeleverd. De listen dersmokke- laars. Het was den douanebeambten van Staerlen opgevallen, dat eenige boe ren aan de Hollandsch-Duitsche grens meerdere malen per dag met 'hun karren „Het speet me van je ongeluk te hoo- ren, Jenkins", hervatte Galloway. „Ik was er zelf zeer ontdaan over, mijn heer. Toen ik tot mezelf kwam, wist ik nauwelijks, wat er met me gebeurd was. Het onaangenaamst vond ik de gedachte, dat ik misschien in weken mijn gewone werk niet zou kunnen hervatten. Natuur lijk heb ik ook wel wat pijn gehad. Maar o, mijnheer, ik betreur heusch niet, dat het gebeurd is; het was heusch de moeite waard alleen al' om de vriendelijkheid, die me van alle kanten betoond is. Ik ge loof, dat de halve stad me is komen op zoeken of naar me heeft laten vragen". „Ja, ik hoorde, dat je heel wat bezoek hebt gehad". „De bisschop zelf is gekomen", zei de arme Jenkins, terwijl tranen van nauw bedwongen ontroering hem in de oogen kwamen. „In eigen persoon, mijnheer. Hij kwam op Vrijdag en zocht zich op den' tast den weg op onze donkere trap (want die is donker, als de deur van mijnheer Harpers kamer niet openstaat) en ging naast mijn bed zitten en praatte met me, pve i gewvu en gezellig, of hij een van mijn eigen vrienden was geweest. Mijn heer Arthur Ghanning heeft hem nog ont- moet, toen hij met uw vriendelijke bood schap kwam, mijnheer". het grenskantoor passeerden. Maandag morgen stelden zij een nader onderzoek op een van die karren in. Hierbij kwamen zij tot de ontdekking, dat de wagen dub bele wanden had. Men vond echter niets in deze bergruimte. Aangedreven door deze ontdekking zocht men verder en vond toen, dat ook de bodem van de kar dubbel was. Er waren 200 K.G. meel in geborgen. Paard en wagen werden in be slag genomen. Tegen den boer werd pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het ont duiken van de invoerbelasting. Een on derzoek zal ingesteld worden, hoeveel ma len de boer de grens met zooveel smok kelwaar gepasseerd is. Denzelfden avond hielden de douane beambten aan de grens een auto aan, die eveneens smokkelwaar met zich mede- voerde. Eenige mannen meenden met den luxe wagen de grens te kunnen passee- ren, zonder dat deze aan een nauwkeu rig onderzoek onderworpen werd. De ambtenaren, die de personen kenden, stel den een grondig onderzoek in. Na eeni- gen tijd vergeefs gezocht te hebben, ont dekten ze, dat het benzinereservoir aan den eenen kant hol was en smokkelwaar bevatte. In de tank waren ongeveer 8000 cigaretten geborgen. De luxe-wagen werd in beslag genomen en de inzittenden in arrest gesteld. Het waren alle drie Duit- schers. Felle brand te Haar- 1 e m. Eergisteravond heeft een felle brand gewoed in een pakhuis van den heer L. te Haarlem. Gelijkvloers is een vetsmelterij en een paardenstal gevestigd en op de bovenverdieping een opslagplaats van papier. De brand werd om ongeveer half tien ontdekt door voorbijgangers, die de brand weer waarschuwden. Toen deze verscheen had het vuur zich reeds door het geheeie pakhuis verspreid. In den stal stond een paard, dat reeds bijna geheel door het vuur was ingesloten. Een der omstanders de heer V., wist met eigen levensgevaar den stal te bereiken en het dier naar bui ten te brengen. Met zeven stralen tastte de brandweer het vuur aan, dat gretig voedsel vond in de voorraden vet en pa pier. Het duurde ruim een uur, eer men het vuur meester was. Het geheeie pakhuis brandde uit. De vetsmelt-installatie en eenige worstma chines gingen verloren. Omtrent de oorzaak is niets met zeker heid bekend. Des middags had men nog vet gesmolten. Vermoed wordt, dat het vuur onder den smeltketel niet geheel is gedoofd en dat een wegspringende vonk den brand veroorzaakt heeft. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Thee als narcotisch middel. De autoriteiten in Tunis hebben het artikel thee zwaar belast en belooningen uitgeloofd voor de ontdek king van thee-smokkelaars. Thee wordt n.l. gerangschikt onder de narcotische middelen en men wil de ge woonte van theedrinken volledig uitroei en. De inlanders koken de theebladen, soms met andere kruiden vermengd, uit, tot zich een stroopachtige vloeistof ge vormd heeft. Deze wordt met suiker in groote hoe veelheden gedronken, en wie zich hieraan overgeeft wordt licht bedwelmd, bleek, lusteloos en is niet meer in staat te wer- Vooral de boeren geven zich hieraan over en sommigen besteden het grootste deel van hun loon aan thee. Vandaar dat krachtige maatregelen getroffen worden om aan deze gewoonte een eind te maken. Opgepast. In het „Algemeen Politieblad" waarschuwt de Officier van Justitie te Breda tegen handelingen van Jean Francois Mertens, fotograaf, wo nende in België, ook wel gehandeld heb bende onder den naam zijner echtgenoote Hortense van Haaren, ook wel onder de firma Frans Mertens, Baarle Nassau, Molenstraat 129, doch in de laatste jaren veelal onder den naam Superbe. Hij, noch zijn zoogenaamde firma is te Baarle-Nas- sau gevestigd, doch van daar uit doet hij schoonschijnende aanbiedingen tot het maken van fotografische portretvergroo- tingen tegen geringe vergoeding van por ti en het gratis leveren van loten in een loterij, en biedt, nadat men op het aan bod is ingegaan, vrij kostbare lijsten aan voor de vergrootingen. Vele klachten ko- „Dat heb ik gehoord", zei de heer Gal loway. „Jij en de bisschop zaten in het zelfde schuitje. Wat mij betreft, ik be grijp niets van dat heele geheim van die O'psluiterij". „Dat zei de bisschop ook al, dat we in hetzelfde schuitje zaten. Ik trachtte Zijn Eminentie mijn dankbaarheid te betuigen voor zijn goedheid, verontschuldigingen te vinden voor mijn eenvoudige slaapka mer en de donkere trappen en te zeggen, zoo goed als ik kon, dat iemand als ik een bezoek van hem niet waard was, maar hij lachte op zijn vriendelijke manier en zei: „We zijn beiden in denzelfden strik gevangen, Jenkins. Had ik er kwetsuren bij opgeloopen, dan twijfel ik geen oogen- blik, of jij was naar mij komen vragen". Wat een heerlijk iets is het, gezegend te zijn met een beminnelijk hart, als de bis schop van Helstonleigh". Arthur kwam binnen en onderbrak het gesprek. Hdj wilde aan zijn werk gaan, toen de heer Galloway zijn aandacht vroeg en nog wel op kort aangebonden, booze manier, naar het Arthur voor kwam. „Ghanning, je hebt me gisteren ver teld, dat je dien brief voor Ventnor Vrij dag gepost hebt." „Dat heb ik ook gedaan, mijnheer." men in van gegadigden, dat na inzending van een voorschot op den prijs der lijst de vergrootingen niet worden geleverd, of overigens ook aan de aanbiedingen ge heel of gedeeltelijk niet wordt voldaan. VERSTIJFD DOOR RHEUMATIEK, Liet de tanden trekken. Maar de verbetering kwam door iets anders. We hebben juist mededeeling gekregen van een zeer merkwaardig herstel van ernstige rheumatiek, De ernstige toe stand van dezen man en den stap, die ten slotte leidde tot zijn herstel, heeft hij in den volgenden brief beschreven: „Jaren lang leed ik aan rheumatiek. Ik had al mijn tanden laten trekken, maar ik merkte geen verbetering. Een jaar ge leden werd ik voor 14 weken opgenomen, zoo goed als verstijfd. Toen ik thuis kwam, ging ik door met medicijnen ne men, maar ik begon toch weer achteruit te gaan. Een vriend van me liet mij Kru- schen Salts probeeren en met vreugde kan ik nu constateeren, dat ik sinds dien tijd steeds vooruit ben gegaan." H. P. Geen middel kan blijvende verbetering brengen van rheumatiek, tenzij het drie verschillende werkingen verricht. Deze zijn: a. neutraliseering van het kwaad aardig urinezuur, dat de pijn veroor zaakt; b. verdrijving van het urinezuur uit het lichaam; c. voorkoming van ver dere ophooping van urinezuur. De zes verschillende zouten in Kru- schen nu verrichten alle drie genoemde functies. Twee der ingrediënten in Kru- schen vormen het meest werkzame oplos singsmiddel van urinezuur, dat de medi sche wetenschap kent. Andere zouten in Kruschen hebben een aansporenden in vloed op de afvoerorganen en helpen zoo doende om het opgeloste urinezuur langs den natuurlijken weg te verwijderen. Weer andere zouten voorkomen, dat voedselresten in de ingewanden zouden gisten en maken daardoor onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ontstaan. Dat is de oor zaak van de blijvende verbetering door „de kleine, dagelijksche dosis". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) Misère In den tuinbouw. In het tuinbouwdistrict van Nederhorst den Berg, Ankeveen, Weesperkarspel en omstreken zijn de tuinders van den Hor stermeerpolder sinds lang in gebreke het hectarengeld 'tb betalen. De polderonjt- vanger gaat thans over tot de uitreiking van dwangbevelen, waarom de polderlast- plichtigen zich tot Ged. Staten van Noord- Holland hebben gewend om tusscben- komst in dezen. Dag. Bestuur Z. L. M. Maandag vergaderde het Dagel. Be stuur der Z.L.M. Blauwmaanzaad. Naar aanlei ding van een ingekomen schrijven van 't K. N. L. G. over de wenschelijkheid van het nemen van maatregelen om te komen tot een prijsverhooging voor blauwmaan zaad was het Dagel. Bestuur van oordeel, dat gezien de ervaringen opgedaan met de gezamenlijke verkoop van karwij, het uiterst moeilijk zal zijn een vrijwillige re geling tot stand te brengen. Het Dagel. Bestuur meent dat Overheidsbemoeiingen in de eerste plaats dienen gericht te zijn op de hoofdproducten van het akker bouwbedrijf. Daar de teelt van blauwmaanzaad voor vele bedrijven van belang kan worden ge acht, uit een oogpunt van rationeele vruchtwisseling zal het alleszins ge- wenscht zijn dat deze cultuur niet ver dwijnt. Urgentieprogramma. Inge komen was een verzoek van het K. N. L. G. om opgave te doen van eventueel voor te stellen wijzigingen of aanvullin gen van het bestaande urgentiepro gramma. Hierover werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Het navolgende werd onder de aandacht van het Landbouw-Gomité ge bracht: „Hij is gestolen." „Gestolen!" herhaalde Arthur, nauwe lijks onmiddellijk de beteekenis van het woord beseffend. „Je weet, dat hij geld bevatte een biljet van tweehonderd gulden. Je hebt zelf gezien, dat ik het er in deed." „Ja dat weet ik", zei Arthur aarzelend. „Waarom stamel je zoo?" Arthur had het werkelijk niet kunren zeggen, misschien omdat de verrassing hem belette vlot te sproken. „De kwestie is natuurlijk, dat je hem niet zelf gepost hebt," hervatte de hoer Galloway. „Je hebt hem in een bui van boosheid aan iemand anders gegeven om te posten en het resultaat is, dat de brief is open gemaakt en ik het geld kwijt ben." „Mijnheer, ik verzeker u, dat ik hem wel zelf gepost heb," antwoordde Arthur beslist. „Van hier ben ik rechtstreeks naar het postkantoor gegaan. Op den te rugweg ben ik bij Jenkins aangeloopen zooals u me gezegd had en daarna ben ik weer hierheen gekomen. Ik heb u nog verteld mijnheer, dat de bisschop bij' Jen kins was." (Wordt vervolgd.) F

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5