ONDER VALSCHE VERDENKING FEUILLETON. Uit de Provincie Bij Uw schoenmaker I opletten: 11 ij moet U Bulldoghakken V zetten De Crlele-Pachtwet. Men schrijft uit Groningen: Het trekt de aandacht dat allerwegen 't aantal verzoeken om pachtverlaging, ingevolge de crisis-pachtwet, dalende is. In Novem ber van het vorige jaar waren bij het Kantongerecht te Groningen 55 verzoe ken ingediend. In Mei van dit jaar waren het er 8, waarvan inmiddels een weer is ingetrokken. Bij de zeven overblijvende verzoeken zijn geen nieuwe. Vier zijn reeds voor den derden keer ingediend en de drie overige voor den tweeden. Ook bij het Kantongerecht te Appinge- dain is het aantal verzoeken om pacht verlaging sterk achteruit gegaan. In No vember 1932 werden daar ruim 200 ver zoeken ingediend, in Mei van dit jaar slechts 25, waarvan er 1 weer is inge trokken. Deze vermindering van het aantal aanvragen wordt eenerzijds geweten aan het tot standkomen in vele gevallen van schikkingen tusschen partijen, terwijl anderzijds ook de nieuwe bepaling, dat f a moet worden betaald bij de inlevering van het verzoek daarop van invloed zal zijn geweest. Schrikbarende val van de middelen. De Rijksmiddelenstaat over April van dit jaar wordt pas interessant, zegt de Tele gr. voor hem die de cijfers van vroegere jaren ernaast legt. Wij laten ze, ter overdenking door al degenen, die in de dringende noodzakelijkheid van dras tische bezuiniging nog steeds niet willen gelooven, hieronder volgen. Tevens vindt men erbij afgedrukt de opbrengsten van de Rijksmiddelen over de eerste vier maanden van elk jaar. Jaar April Eerste 4 mnd. (in millioenen guldens) 1927 42.3 166.8 1928 42.4 162.8 1929 42.4 161.2 1930 44.1 169.2 1931 39.0 154.8 1932 35.4 139.5 1933 28.6 132.2 Commentaar overbodigl Een principieele kwestie voor autobus- houders. Voor den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur is giste ren behandeld een beroep van den auto busondernemer A. Stam te Wiileskop, die een dienst exploiteert van Oudewater naar Utrecht. Voor voortzetting van dezen dienst hebben Ged. Staten van Utrecht o.iii. als voorwaarde gesteld, dat dit col lege wijziging kan voorschrijven zoowel van de tarieven als van de dienstrege ling. De vraag gaat nu hierom of Ged. Siaien het recht hebben zelf tarieven en dienstregelingen vast te stellen. Namens apeilant trad als pleiter op de heer Kraak Steemann, secretaris van den bond van Autobusdienstondernemers, die aeze vraag ontkennend neantwoordde. Pi. wees er op, dat het hier een principieele zaak betrelt, van veel belang voor auto busdienstondernemers. De wet, noch de toelichting, eischt, dat de colleges van Gedep. Staten zich zóó ver bemoeien met het autobusvervoer, dat zij een bepaalden dienst volkomen ten gronde kunnen rich ten. De voorwaarden, die Gedep. Staten van Utrecht plegen te stellen, zijn fataal. Hier heeft meer een verdeeling van ritten tusschen verschillende ondernemers plaats gehad door een politie-agent, die in verkeersaangelegenheden „doet". Over leg met dezen betrokkene is niet gepleegd. Er is groot verschil tusschen goedkeuring en vaststelling der tarieven en dienstrege lingen. Het eerste eischt de wet, het twee de niet. Bij het eerste blijft de onderne mer actief en heeft hij vasten grond onder de voeten, bij het tweede kennen Gedep. Staten zich een macht toe, die de onder nemers in den grond kan boren. De beslissing der Kroon volgt later. Tegen opruiende redevoeringen. Naar aan de „Rotterd." wordt mede gedeeld wordt er een onderzoek inge- stel of het mogelijk is te voorkomen, dat opruiende redevoeringen op kosten van het Rijk worden verspreid. Er moet hier natuurlijk o.m. gedacht worden aan de Handelingen der Staten- Generaal, waarin ook de revolutionaire Uit de cartonindustrie. De stroocartonfabriek „Ons Belang" te Stadskanaal, onlangs stopgezet, komt a.s. Maandag weer in volle werking met alle (ongeveer 100) arbeiders. Vrij naar het Engelsch. 51.) o— „Ik heb van die stortbaden gehoord,'' zei mijnheer Channing. „Die moeten niet meevallen, is het wel?" De dokter glimlachte. „De eerste maal meende ik, dat ik er niet levend onder van daan zou komen. Het water werd uit een tobbe over me heen gestort met, waf me in het begin een verschrikkelijke kracut leek. Later raakte ik er aan gewend. Ter wijl het water over je heen gegoten wordt, wrijft en knijpt en masseert een helper je ledematen, of het slechts strootjes zijn in zijn krachtige handen." „Een krachtdadige behandeling!" merk- te mijnheer Channing op. „Krachtdadig, maar wel effectvol, ten minste, waar het mijn geval betrof. En ik twijfel geen oogenblik of ook u zoudt er baat vinden." „En de kosten?" vroeg de heer Chan ning met een zucht, die hij niet geheel i taal van communisten e.d. wordt opgeno men. Loonsverlaging in de textiel-lndustrle. Te Enschede is een gecombineerde hoofdbesturen-vergadering gehouden van de textielarbeidersbonden „Sint Lamber- tus", „Unitas" en „De Eendracht", ter bespreking van de 10 pct.'s loonsverla ging aangekondigd bij de vijf Enschede- sche katoenspinnerijen. De hoofdbesturen besloten zich over deze aangelegenheid met een schrijven tot de werkgevers en het bestuur der Enschede- sche Fabrikantenvereeniging te wenden, met verzoek een zoo spoedig mogelijk on derhoud toe te staan. Een radio-uitzending verboden. Gisteravond zou de heer Jan Oudegeest voor de V.A.R.A. een S.D.A.P.-kwartiertje geven, dat een overzicht van de afgeloo- pen week zou inhouden. De omroepster deelde evenwel mee, dat van de Radio controle-commissie bericht was ingeko men, dat er zooveel bezwaren tegen den tekst van deze rede bestonden, dat men maar besloten had, het kwartiertje te doen vervallen. In plaats daarvan werd gramofoon-muziek gegeven. Het landbouwconflict in West-Brabant. Naar men aan de „Volkskrant" mee deelt is door alle werkgevers, betrokken in het landbouwconflict in West-Brabant arbitrage aanvaard. Hiermee is dit con flict van de baan. DE „STANDAARD" OVER DE KABINETSCRISIS. De „Standaard" bevat een artikel van de Wuióej over de Kabinetscrisis waar aan wij het volgende ontleenen; „De poging van Dr Uolun tot vorming van een parlementair Kabinet is, naar mans bericht werd, niet geslaagd. Men weet, aat de formateur aanving met een poging om bij de vorming van het Kabinet aile fracties te betrexken, die getoond hadden gegrepen te zijn door aen ernsügen toestand waarin bet land verxeert. Economisch is de toestand allerzor- gelijkst. Het bedrijfsleven zinkt met den dag verder in en financieel zijn de vooruitzichten meer dan somber. Vol gens de door Minister De Geer dezer dagen gepubliceerde cijfers moet voor 1934 voorzien worden in de dekking van een tekort op het Rijksbudget ter grootte van 250 a 270 millioen gulden. Daarnaast groeit de spanning tusschen de extremistische elementen in 't land met den dag en roept om krachtig in grijpen. Terwijl ten slotte de eerste verschijn selen van een paniekstemming met be- trekxing tot ons geldwezen zich al duch tig hebben vertoond. Met het oog op dien critieken toestand riep Dr Colijn de hulp in van velen die tot helpen bereid geacht konden worden. Hier viel nationaal werk te verrich ten, waarvan niemand mocht worden buitengesloten, dan wie zichzelf uitsloot. Elke andere gedragslijn bracht mee, dat naar de oppositie verwezen zou wor den wie gereed stond mee de hand aan den ploeg te slaan. De noodtoestand van het land in wezen niets minder ernstig dan in Augustus 1914 de beteekenis van het doel, dat in het oog moest worden gevat, en van de maatregelen die noodig zouden blijken om dat doel te bereiken, gedoogden o.i. niet een anderen weg in te slaan dan Dr Colijn gevolgd heeft. Men mocht hopen, dat dit lukken zou; dat de verantwoordelijkheid algemeen zoo diep zou worden gevoeld, dat het parlemen tair Kabinet ad hoe het Kabinet met een bepaalde aangewezen ■taak, zou zijn tot stand gekomen. Dit is intusschen anders geloopen. Een der ge raadpleegde fracties had bezwaar om een andere fractie te erkennen als constitu tief element in de meerderheidsvorming. Wel was deze fractie bereid tot steun aan een Rechtsch Kabinet. Daartegen schijnen echter bij den for mateur bezwaren te hebben bestaan, met het oog op den omvang van de te verrich ten taak en de onzekerheid van de levens vatbaarheid van zulk een Kabinet. Is reeds, onder de sterke spanningen die in het land en in de Kamer zich zul len doen gelden, een meerderheid, be staande uit 52 leden, te zwak te achten, daarbij komt nog, dat de homogeniteit der 3 rechtsche fracties in de latere ja- kon onderdrukken. „Dat is het mooiste van alles, de huur is binnen het bereix van ons arme men- schen met een schrale beurs, die nog maar half gevuld is", lachte dokter Lamb. „Was het kostbaar geweest, dan had ik het me niet kunnen veroorlooven. De badgelegen heid is in het hotel, een groot gemak voor invaliden; de warme baden kosten een mark, een stortbad twee mark, het wa ter dat je drinkt, niets. Een bezoek bij den dokter kost een rijksdaalder, maar men heeft hem niét vaak noodig, slechts een paar keer om te zien, of de kuur de gewenschte uitwerking heeft". „Maar de hotelkosten?" „Over bet algemeen lager dan hier, een mark of acht per dag alles inbegre pen, behalve een kleinigheid voor het personeel. Ook het licht moet extra be taald worden, maar die rekening is voor mij niet hoog geworden, daar ik blij was vroeg naar bed te kunnen gaan. Wijn drink ik niet, anders had ik die ook bui ten mijn hotelrekening moeten betalen. Thuis kan men niet veel goedkooper leven". „Wat zou ik graag gaan!" ontsnapte den heer Channing. Hamish kwam naar voren. „U moet ren steeds geringer geworden Is. Niet op het stuk der diepere levensvragen, doch wèl op het practise!.e terrein waar op straks gewerkt zal moeten worden." Herinnerd wordt aan de ervaringen van 1923 en 1925, waaruit de gevolg trekking wordt gemaakt, dat zulk een Ka binet ook thans kans had ts mislukken. „Die mislukking moet echter niet wor den geriskeerd. Om de reeds genoemde reden niet, maar ook niet om twee an dere redenen. De val van een parlemen tair Kabinet van Rechts zou den weg voor een normale werking van ons constitutio- neel-parlementaire stelsel waarschijnlijk voor langen tijd onmogelijk maken, en ten andere zou de redding van het land uit den tegenwoordigen droeven toestand dan mislukt zijn, zonder uitzicht op be tere kansen om te slagen. Dat alles woog zóó zwaar, dat we van oordeel zijn, dat de formateur terecht met een onzeewaar dig vaartuig niet het ruime sop heeft wil len kiezen. De dag van de schipbreuk kon wel bijna vooruit berekend worden." CENTRALE VERWARMING reeds voor f 450. Installateur; J. M. Polderman, Goes, Tel. 129. (Adv.) Een oplichter. Door de politie is, zooals wij reeds meldden, te Aagte- kerke aangehouden een zekere G. M., mu ziekonderwijzer, zonder vaste woonplaats, die zich op verschillende plaatsen onder allerlei voorwendsels, heeft schuldig ge maakt aan oplichting, door bij verschil lende personen door een smoesje in den kost te komen om dan na eenigen tijd zonder te betalen met de noorderzon te vertrekken. De laatste keer heeft hij dat gedaan bij een zekeren P. van den D. te Aagtekerke alwaar hij 14 dagen kost en inwoning had gehad, terwijl hij te Zou- telande dezer dagen zekeren P. beeft be wogen onder verschillende bedriegelijke voorgevens o.a. dat bij vroeger verbonden was geweest aan een Folkloristisch Ge nootschap te Amsterdam en daar wegens bezuiniging te zijn ontslagen en hij mu ziekinstrumenten in Middelburg had ge kocht die hij moest betalen, doch daar voor dezer dagen geld van zijn broer zou ontvangen, hem geld af te geven. De aangehoudene was eerst kort gele den uit de gevangenis ontslagen waar hij geruimen tijd eveneens voor dergelijke feiten had doorgebracht. De man is ter beschikking van de jus titie gesteld. In een sloot gestikt. Gister morgen is in de sloot langs den weg Drie- kwart-Philippine bij de Zandstraat voor over liggende gevonden het lijk van ze kere F. R., van Philippine. Zijn rijwiel lag bij hem. Een onbewaakte over weg. De Minister van Waterstaat heeft krachtens art. 3 van het Koninklijk be sluit van 9 Aug. 1922 (Staatsbl. nr 491) ontheffing verleend van de verplichting tot het afsluiten van openbare overwegen, o.a. in de gemeente Westdorpe voor den overweg nr 58 bij K.M. 23.290 van den Spoorweg SluiskilSas van Gent. De overweg zal kenbaar gemaakt wor den door waarschuwingsborden. In de gisteravond in de sociëteit St. J oris te Middelburg gehouden vergadering uitgaande van het voorloopig comité der afdeeling Walcheren der Vereen, „de Ne- derlandsche Padvinders", welke vergade ring stond onder voorzitterschap van den heer G. A. van Woelderen, besloot men tot vorming van een definitief bestuur, dat zich als volgt constitueerde: C. Rühl, voorzitter, A. H. Munnink, penningmees ter, mr R. M. van Dusseldorp, H. Hor- ninge, J. J. Meijboom, en C. S. Luitwie- ler. Men zal trachten nog een drietal hee- ren uit Middelburg en Vlissingen bereid te vinden in bet bestuur zitting te nemen, o.a. om ook de functie van secretaris be zet te krijgen. Na afloop heeft de districtssecretaris voor Zeeland ir. H. te Bokkel Huinink, den heer Van Woelderen hartelijk dank gezegd voor zijn organiseerend werk voor de instandhouding van de afdeeling Wal cheren. Middelburg. Vereeniging Vreem delingenverkeer. Woensdagavond hield de Vereen, tot bevordering van hel Vreemdelingenverkeer in Walcheren haar jaarvergadering onder vourzitterschap gaan, lieve vader! We zullen het wel klaar spelen". „Je spreekt hoopvol, Hamish". Hamish glimlachte. „Zoo voel ik het ook vader". „En zoo moet u ook voelen, mijn vriend", zei dokter Lamb hartelijk. „On derwerp u vertrouwend aan de behande ling in het volle geloof, dat God u Zijn zegen kan en wil zenden". HOOFSTUK XVIII. Jenkins weer op de been. De rustige Zondag was voorbij en Hel- stonleigh ontwaakte Maandagmorgen, ge reed om de drukke werkdagen weer aan te vangen. Jenkins ontwaakte met de an deren en stond op niet Jenkins, de oude groefbidder, maar zijn zoon Jeseph, die zoo onder den pantoffel zat. Het was Jenkins' bedoeling, zijn taak dien dag weer te hervatten met toestemming van dokter Hurst en juffrouw Jenkins; den eerste had hij mogelijk durven weerstre ven, de laatste nooit. Echter, bij was vei lig, want beiden hadden hun toestemming verleend. Juffrouw Jenkins maakte het ontbijt van den heer mr J. Moolenburgh, die er op wees, dat het bestuur verleden Jaar geregeld heeft doorgewerkt, o.a. was er weer een ringrijderij, die een zeer druk bezoek had. Ook de stadhuisbelichting was weer een groot succes en zoowel in de buitenlandsche als de binnenlandsche pers is dit hoog geroemd. Het bestuur heeft thans nog meer attracties in over weging, die zullen kunnen dienen om het vreemdelingenbezoek te doen toenemen. De hoop, dat het jaar 1932 verbetering in de economische toestanden zou bren gen is ijdel gebleken. Het spreekt vanzelf, dat ook het „toe risme" onder deze omstandigheden in het nauw is gebracht. Toch mag de vereeni ging over het resultaat van haar streven, gezien de sombere tijden, ook over 1932 tevreden zijn. Al is het bezoek aan stad en eiland minder dan andere jaren, het is toch steeds nog van dien aard, dat bet perspectieven opent voor de toekomst en voor het heden belangrijk genoeg is om de volle aandacht van het bestuur te heb ben. Middelburg is nu eenmaal het cen trum van toerisme en dat moet en zal het bestuur zien te bestendigen. Hel is dan ook voor de vereeniging, die zooveel doet in het belang van het vreemdelingenbe zoek een aangename gewaarwording en het prikkelt tot nog grooter.e activiteit te weten, dat, ondanks de malaise, zooveel leden het bestuur trouw zijn gebleven. Het ledenaantal daalde in 1932 van 421 op 382. Het bezoek aan het Informatiebureau was minder dan in 1931, hetgeen niet te verwonderen is. Toch was een bezoek van 1115 personen zeker nog niet gering; 755 teekenden het register. In 1932 is geen nieuw reclamemate riaal uitgegeven; de plannen voor een nieuwen folder zijn ontworpen. Deze fol ders, in verschillende talen, zullen eerst daags 't licht zien en ongetwijfeld groote belangstelling wekken. Van de jaarlijksche opgaven noemen wij, dat in de registers op het bureau 755 namen voorkwamen met 1115 bezoekers, van wie uit Nederland 876, Engeland 46. Duitschland 25, België 56, Frankrijk 34. Zwitserland 9, Oostenrijk 1, Italië 9, De nemarken 2, Hongarije 2, Polen 1, Snan- je 2, Noord-Amerika 37, Oost-Indië 6. Australië 2 en Afrika 7. Inlichtingen zijn aan 556 personen verstrekt. Het verslag lokte een applaus uit. waaruit de voorzitter concludeerde, dat de leden er mede instemden. Het verslag werd dan ook goedgekeurd met dank aan den secretaris. Hetzelfde geschiedde met de rekening van den penningmeester, dhr mr H. Doorenbas, aanwijzende in ontvangst f 3514.57 en in uitgaaf f 3230.03, al zoo een goed slot van f284.54, tegen een na- deelig van f 141.62 over 1931. De voorzitter wees er op, dat het dit jaar weer voor kwam, dat leden bij aan bieding der kwitantie bedankten of de contributie verlaagden. Dit komt z i niet te nas: men dient de opzeggingstermijn in acht te nemen. He vergadering herkoog tot bestuurs leden de heeren mr M. C. van der Minne, Ir H. C. Ghiisen en H. J. Vroom. He voorzitter vroeg en verkreeg de sanc tie voor het bestuur tot het weer in orde brengen van de belichtinesirstallatie en de vergadering vereenigde zich ook mei weder houden van de jaarlijksche ringrij deni in Augustus. De heer S. S. Smeding, dir. van de „M. Crt." is benoemd in de orde van de Eikenkroon van Luxemburg. Vlissingen. Chr. Sociale Studie club. Gisteravond hield de Chr. Sociale Studieclub haar laatste vergadering in dit seizoen. Na de gebruikelijke opening door den leider, den heer J. Marijs, hield de heer P. W. Suurmond een inleiding over: „De Bedrijfsradenwet in verband met de ont wikkeling der bedrijfsorganisatie". Na in bet kort gewezen te hebben op de organi sche eenheid van het menschelijk ge slacht, zooals dit in den Bijbel tot uiting komt, en door de geheele geschiedenis der menschheid blijkt, behandelde spre ker achtereenvolgens zeer breedvoerig; 1. Bedrijfsorganisatie is principieel nood zakelijk; 2. Bedrijfsorganisatie sta voor op. Ondernemingen hebben secundaire be teekenis; 3. Hoe bedrijfsorganisatie te verwezenlijken? 4. De Bedrijfsradenwet van Minister Verschuur een bescheiden stap in de goede richting en 5. de samen- klaar in het kleine kamertje achter haar kousenwinkel, toen haar man binnen kwam. Men kon hem zijn ongeluk wel aanzien. De arme Joseph was iemand, wien de minste ongesteldheid erg aan greep. Toch al mager en bleek, als hij gezond was men gaf hem vaak den bijnaam van vogelverschrikker was hij nu zoo uitgeteerd als een geraamte. Zijn lange, spichtige gestalte scheen gebogen van zwakte, het gevolg van een paar da gen te bed liggen; terwijl zijn haar op drie plekken boven op zijn hoofd was af geknipt om plaats te maken voor even zooveel witte pleisters. „Je zult er wel aardig uitzien vandaag op kantoor met die versieringen Gp je kruin!" was juffrouw Jenkins' begroe ting. „Ik dacht er over dit om mijn hoofd te slaan en onder mijn kin vast te knoo- pen", antwoordde hij nederig, een zwart zijden doek toonend, dien hij had mee gebracht. „Die verbergt den pleister op je voor hoofd toch zeker niet, ezel?" gaf juffrouw Jenkins ten antwoord. „Ik geloof, dat je hoofd geen enkele trede heeft overgesla gen, anders had je nooit zooveel kwetsu ren kunnen oploopen!" vervolgde deze stelling en taak der bedrijfsraden in het ontwerp-Versohuur. Op deze inleiding volgde nog een breed voerige discussie, waarna de vergadering door den heer Suurmond met dankzeg ging werd gesloten. Goes. In de Dinsdag j.l. gehouden al- gemeene vergadering der Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Zuid- en Noord-Beveland werd in de plaats van Jhr U. E. Lewe van Nijenstein periodiek aan de beurt van aftreding en die niet voor een herbenoeming in aan merking wensebte te komen als bestuurs lid gekozen Mr Dr A. J. J. M. Mes, bur gemeester van Heinkenszand. De heer Jhr U. E. Lewe van Nijenstein werd tot eerevoorzitter benoemd. Het mede periodiek aftredende be stuurslid I. P. van Breda, secretaris van Colijnsplaat, werd als zoodanig herkozen. Het bestuur koos later uit zijn midden tot voorzitter Mr P. A. Schwartz, burge meester van Rilland-Bath en bestaat nu verder uit den heer J. Ermerins, burge meester van Baarland, en J. M. Slegt, burgemeester van Hoedekenskerke, secre taris-penningmeester. Schore. De steunregeling is door den Minister van Binnenlandsche Zaken op nieuw verlengd voor werklooze arbeiders uit deze gemeente tot 28 Mei a.s. lerseke. De werkverschaffing der ge meente krijgt nu een regeeringssubsidie van 25 pet. en staat dientengevolge onder toezicht van de Nederl. Heide-Mij. De oesterverzending is zoo ongeveer afgeloopen. Engeland vraagt niets meer. Slechts België vraagt nu en dan een vat, terwijl naar Nederland een enkele kleine zending gaat. De verzending is mogelijk tot 15 Juni, maar is practisch met 1 Mei stopgezet. Wolfaarisdijk. Hedennacht is ingebro ken in het gemeentehuis alhier Toon Ie ongeveer 12 uur de gemeente-secretaris in het Gemeentehuis kwam, waar hij nog iets moest halen, vond hij daar den 18- jarigen A. v. S., die zioh door het indruk ken van een ruit toegang had verse baft en toen naar boven was gegaan. Bij de komst van den secretaris maak te hij zich langs denzelfden weg uit de voeten. Hij is later door den burgemees ter, geassisteerd door de politie, van zijn bed gelicht en ingesloten. Hij bekende de inbraak te hebben ge pleegd, waarschijnlijk uit geldnood. Hij zal vandaag op transport worden gesteld naar Middelburg. Bij onderzoek bleek, dat .iet bureau van den secretaris was opengemaakt. Er wordt echter niets vermist. 's Gravenpolder. Bij ministerieele be schikking van 16 dezer is aan dhr Janus de Dreu alhier machtiging verleend tot radio-uitzending met eigen centrale. Op verzoek van den gemeenteraad heeft de minister goedgevonden, met het oog op de vele werkloozen, de werkver schaffing weer te doen aanvangen. Terneuzen. Naar de „Tern. Crt." ver neemt heeft de commissie der alhier van wege de Winkeliersvereeniging „Klimop" te houden tentoonstelling voor handel, in dustrie, scheepvaart en landbouw van den Commissaris der Koningin in Zee land, Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford bericht ontvangen, dat hij bereid is te voldoen aan de tot hem gerichte uitnoo- Ingezonden Mededeeling. Gev/®vj ontstemd. „Als je nu nog eens zooiets uit haalt, kom je niet meer op straat zonder mij of de meid om op je te passen; dat beloof ik je". „Ik heb mijn haar over die wond op mijn voorhoofd gekamd!" antwoordde Jenkins onderworpen. „Ik geloof, dat het nu niet zoo erg te zien komt". „Och man, je ziet er uit als een uil! Ik dacht werkelijk daarnet, dat er een groo- te, opgezette uil binnenkwam. Waarom houd je je hoed niet op? Dan is alles ver borgen!" „Daar heb ik ook al over gedacht; en ik denk, dat mijnheer Galloway het voor ditmaal wel goed zou vinden en het ge brek aan respect over het hoofd zien", antwoordde Jenkins. „Maar dan ver onderstel eens, dat juist vandaag bij toe val de deken op kantoor zou komen of een van de domheeren? Dat weten we nooit vooruit. In hun tegenwoordigheid zou ik toch mijn hoed niet op kunnen houden en ik zou het niet prettig vinden hem af te nemen en de pleisters te ver- toonen". (Wordt vervolgd)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2