iCHETS Wat Is het geheim van een vroolijk gezicht? Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten. dndeellng. Ingezonden Mededeelfng. in staat nog iets an't vele werk, .chien ligt? Dan of twee van die 1KERTJES" snel en nare hoofdpijn .enUwgeestweer kenl Onschadelijkl iale pijn-slillers pijn. Kiespijn, enz. ks slechts 50 cent. voortaan u/fs/ultandi dofheker Dumont |ff. Naar wij ver- de N. V. Grand lusschenkomst van B. en W. plan- herbouw van het lisschen den tegen- het z.g. parkeer- igrijke verbouwing worden tegemoet ilte Thieme is dat pand, waarin sigarenwinkel van zal haar bekende de roode Pilaren beiden en aan den |zien geven als van binnenbrand, een vrij ernstige |ceel aan de Groote raren het eerst ter It vuur voor de ge- aanwezig was. De srzekering dekt de Het aantal werk- L129 tot 1080, van irschaffing werken. Itentoonstel- van de tentoon- mocht zich in verheugen. Zeer j door het ruime len de tentoonge- ji groote belangstel- [s, bij een groot ge- igen wij reeds het .ngebracht, wat er xposeerde in den 311 er dan ook niet jjde zal in de nog der tentoonstelling arage met vlagge- de mooie verlich- [ïillende electrische de zaal een pret- Irond is door de Jwachter alhier als |g gearresteerd een lig uit Doornspijk. van de justitie te esteld. gecombineerde ver- fen Weth. der ge- i Oudelande en het tterschap Baarland ptrijding der werk- slooten van par- -Ibehoorende tot de prhoud bij het wa in. zullen op de Schel- irie schelpenzuigers ■ènschelpen voor de [.Friesland" en de Harlingen en de van God. Het laasheid van mijn _ver me kwam en :;jan de oogen vielen, hakte zich van mij dat hoofdstuk ge- .gerwijzing, en van heer een schaduw bomen, of de baden irengen." ijk afgereisd?" jn een week was ik aldoor wist, dat ik dng was. Dat zult pen ii nmen," antwoordde ,Ik geloof, dat een id ons een 1'oogst recte aanwijzingen te vragen, of u e' k heb gehoord, dat het nu voor mijn ae ook iets van de dein plaatsje in de pelle gestuurd; een je, waar men iieete avelhoudend water laai zal ik n eens vertellen. Ik moest inken, geregeld ba- In dag een stortbad (Wordt vervolgd.) De origineele KING Pepermunt. KING kweekt eiken dag nieuwe optimisten, dank zij de opwekkende en verkwikkende eigenschappen, die het bezit tengevolge van de be reiding ui't een edel natuurproduct. Ook U zult KING waardeeren, eenerzijds als een goedkoope lek kernij met een heerlijken smaak en geur, anderzijds om de verfrisschen- de werking, die er van uitgaat. KING Pepermunt „Marie" van Den Briel. Andere jaren is er gewoonlijk slechts de laatste. Gisteravond heeft het fanfaregezel schap „Mozart" een serenade gebracht aan het echtpaar Westrate in de Oester straat, dat hun 55-jarige echtvereeniging mocht herdenken. De kolenvereeniging „D. E. S." heeft in haar laatste ledenvergadering een ernstig verlies te betreuren gehad in het aftreden van haren voorzitter de heer J. Huibrechtse, die sinds 1915 de ziel der vereeniging was. Evenals de heer J. Huijsse moest bij om gezondheidsrede nen als bestuurslid bedanken. Het be stuur werd uitgebreid van 5 tot 7 perso nen. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren Jacob Kosten, M. Mie ras, G. Zweedijk en Ph. Bom. Tholen. Tegen Vrijdag a.s. is een openbare vergadering van den gemeen teraad uitgeschreven. Op de agenda ko men slechts twee punten n.l. ingekomen stukken en wijziging belasting 1933'34 en begrooting 1933. Onder groote belangstelling vierde zuster Viergever Maandag j.l. haar 12 A - jarig jubileum als wijkverpleegster. Een stroom van gelukwenschen en bloemen werden dien dag ten hare huize bezorgd. Des avonds werd zij door het geheele bestuur der Groene Kruisvereeniging ge complimenteerd. Als waardeering werd haar een mooie staande klok aangeboden. Tot op heden is het met de botvangst treurig gesteld. Voor vele botvisschers is de besomming zoo gering, dat men soms aan een loon komt van f 4 per week. In dien het niet spoedig beter wordt, staat het te bezien, dat men het botvisschen zal moeten opgeven. Voetbal. Wedstrijdprogramma Zaterdagcompe titie voor Zaterdag 20 Mei: Afd. 1. Goesche Boys 2Goes 4; Kats Wissenkerke. Afd. 2. Kapelle 2Nieuwdorp; Wol- phaartsdijk's H. Arendskerke 2. Afd. 3. Ierseke 2Kapelle 1; Kruinin- gen 2Rilland 2 WaardeWemeldinge. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Driesum, M. Verwey te Reeuwijk. Te Ter Aar Th. G. Vollebregt, cand. te Delft. Te Dordrecht D. Tromp, te Zandvoort. Te Drachten (Evangelisa tie), L. M. J, F. Herfkens te Assen (Evan gelisatie). Te Kubaard (toez.) A. A. van Ruler, cand. te Apeldoorn. Te Halle (G.), R. G. G. Troelstra te Varik. Bedankt voor Heteren, A. G. Ooster huis te Eemnes-Buiten. Geref. Kerk. Tweetal te Hoofddorp, R. Oosterhoff te Wanswerd en B. Visser te Noordwijk- Binnen. Drietal te Zoutkamp, G. Brinkman, cand. te Winschoten, S. D. Lankhuizen, cand. te Kampen en W. Wiersma, cand. te Sneek. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dordrecht, J. Fraanje te Barneveld. de Ned. Herv. Evangelisatie te rachten is als hulpprediker (tijdelijk) benoemd de heer R. Bijlsma, cand. t. d. R. D te Koudum. A f s c h e id en intrede. Ds ?_er Waa is voornemens op 2 Juli scüeid te nemen van de Ned. Herv ®eent? te Biggekerke. Op 9 Juli hoopt '*Tr a aa intrede te doen T>o t6u 4£enc*skerke, na bevestiging Bs Joh. Kijne van Rhenen. Geref. ouderlingen-conferentie. eden werd te Middelburg de veertien- l eeuwsche ouderlingenconferentie ge- w' eS voorzitterschap van dei vrirn-n-i Prins te Vlissingen, dit gedeeltegiS Schrift' openingswoord herdacht hij met waardeermg het vele door den heer M. oudSfc teGoes. het belang der heer n ^^onferenties gedaan. Aan den lid v™ welaar: die zich niet meer als tan «r j comBé beschikbaar kon stel- deert'nt1" 6en j^egram van dank en waar- eertng gezonden. moeilHta56^ wees de voorzitter op de noodzakali ?ta^digheden en °P de slaan rm 5 'f 111 ^et geloof het oog te vV? den Koning der Kerk. Boon rla (°ri den secretaris, den heer woord rra5° waren gelezen, werd het m a f! rg en aan den heer R. Z u i d e- enderling en OTer: "De G. af- Ge- Ds te door Spr. begon met er aan te herinneren, dat tot het ambt der ouderlingen ook be hoort toezicht te houden op de leer von den Dienaar des Woords en te waken le gen het insluipen van vreemde leeringen. Over het algemeen wordt aan dit deel van het ambt niet in de eerste plaats de aandacht geschonken, wat uit de omstan digheden wel eenigermate te verklaren is. Dit neemt echter niet weg, dat er voor een opzettelijke bespreking van dit on derwerp alleszins reden is. Het acht hebben op de leer is voor de ouderlingen geen gemakkelijke taak. Het wil toch niet alleen zeggen, dat moet wor den toegezien, dat geen ergerlijke dwa lingen worden verkondigd, maar vooral, dat de prediking waarlijk is wat zij behoort te zijn: bediening des Woords. Een preek is niet een stich telijke toespraak of een geleerde verhan deling, maar zoo behoort het althans te zijn bediening van het Woord Gods. Het gaat in de prediking niet om wat de predikant denkt en wat hij van den Bij bel vermag te maken, maar het komt er alleen op aan, dat Gods stem wordt be luisterd, dat vertolkt wordt wat de Heere ons in Zijn Woord wil zeggen. Naar Spr. meent, wordt dit wel eens teveel uit het oog verloren. Er wordt ge woonlijk wel acht gegeven op groote af wijkingen over Schrift en belijdenis, maar er wordt minder op gelet, of waarlijk het Woord wordt bediend. Er is soms meer belangstelling voor de prediking van den Christen, dan van den Christus. Het een voudige Woord Gods wordt dan niet vol doende geacht; men gevoelt zich meer gesticht door allerlei termen en klanken, dan door de ontsluiting van het Woord. Hier bestaat het gevaar, dat men vervalt in het kwaad waarvan de Apostel spreekt, dat men zichzelf leeraars zal verga deren, naar eigen begeerlijkheden. Het is een zware taak, die aan de ouder lingen is opgedragen, vooral in verhand met de uitlegging van de Heilige Schrift. De vraag, of de keur ook moet gaan over het uiterlijke van de preek, werd ontkennend beantwoord. Wel mag aan dacht geschonken worden aan de vraag, of een bepaalde prediking in een bepaalde gemeente gewenscht is. Tot het acht heb ben op de leer behoort ook het toezicht op de catechisatiën, waarbij echter, om de vertrouwelijke omgang tusschen lee- raar en catechisant niet te schaden, be perking gewenscht is. Zullen de ouderlingen hun taak naar behooren vervullen, dan is in de eerste plaats noodig gezette studie van Schrift en belijdenis, en voorts dat zij zich oefe nen in de moeilijke kunst van het luis teren. Bij vermeende bezwaren is het noodig, dat met de noodige voorzichtigheid wordt opgetreden. Het verdient aanbeveling, dat men begint met persoonlijk den predikant zijn bezwaren kenbaar te maken. Hieruit volgt, dat de handdruk voor en na de preek in dit verband moet worden uit geschakeld. De handdruk voor de preek als bewijs van erkenning is overbodig en na de preek als bewijs van instemming of als er bezwaren zijn door weigering als bewijs van niet-instemming niet zonder bezwaar. De handdruk voor en na de preek kan gezien worden als een misschien goede gewoonte, maar vloeit niet voort uit de taak van den ouderling Tenslotte werd er nog op gewezen, dat de ouderlingen hebben mee te werken, dat de predikant ook financieel in staat ge steld wordt om te studeeren, teneinde zijn taak naar behooren te vervullen. De taak van den ouderling is ver van gemakkelijk. Daarom is het noodig, dat hij zich een geroepene weet, die zijn af hankelijkheid erkent, maar die aan het bidden ook het werken paart. Dit referaat werd gevolgd door een 'breede bespreking, waaraan deelnamen de heeren Tange (Rilland), Ds Wiersinga (Vlissingen), -de voorzitter, de Rijcke (Koudekerke), Gatsman (Aardenburg), Ds Scheele Middelburg), Ds Le Cointre (Bergen op Zoom), A. Janse (Biggeker ke) en Jonker (Grijpskerke). - De heer P. G. Loof, vroeger te Mid delburg, onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O. school te Amsterdam, slaagde aan de Ge meentelijke Universiteit aldaar voor het doktoraal examen in de Germaansche taal (Duitsch). De ontploffing en brand te Rotterdam. Het pakhuis van de Kon. Pharmaceu- tische Fabrieken te Rotterdam, waar gis teren de ernstige ontploffing is voorge vallen, bevolgd door den zwaren brand, bevatte beneden een opslagplaats voor chemicaliën. Op de eerste verdieping wa ren het kantoor en een magazijn bene vens een apotheek. Op de tweede en der de verdieping waren de opslagplaatsen van de verpakte, speciale geneesmidde len, welke de firma in den handel brengt. Het geheele pand is totaal uitgebrand. Op nummer 15 aan de Boompjes staat het pand van den ijzerhandel van de fir ma Doorman, die in haar kantoor water schade heeft gekregen. Aan de andere zijde wordt pand no. 17 begrensd door het Maashotel. Hier heeft de ontploffing een heele verwoesting aan gericht. De directeur van het Maashotel vertel de, omstreeks 11 uur in de hal van het hotel te hebben gestaan. Hij hoorde op eens een zwaren slag. Het geheele ge bouw dreunde op zijn grondvesten en stukken kalk stortten omlaag. Hij is naar buiten gerend in de veronderstelling, dat het gebouw instortte. Buiten gekomen zag hij de eerste gewonde uit het belen dende perceel naar huiion komen. Ter stond heeft hij maatregelen genomen om de bagage van de in hel hotel vertoeven de vreemdelingen Franschen, Belgen en Amerikanen in veiligheid te dom brengen. Het bleek, dat een groot aantal leden van het personeel aan de achterzijde van het pand een goed heenkomen had ge vonden. Onder het personeel van de pharma- ceutische fabrieken bevinden zich vele vrouwen en meisjes. Vooral onder dezen was de consternatie uiteraard zeer groot. De chefs deden al het mogelijke om de gemoederen wat te kalmeeren. Auto's werden beschikbaar gehouden om de ge wonden en de zenuwachtigsten naar huis te brengen. Om 2.12 uur zijn gistermiddag twee nieuwe ontploffingen aan de achterzijde van het pand van Brocades en Stheeman voorgekomen, eveneens op de benedenver dieping. Twee brandweermannen, die op 'n platje stonden, kregen schasscherven te gen zich aan, doch werden niet gewond. Zij moesten echter de vlucht nemen en de omgeving moest eenigen tijd worden afgezet. De vlammen sloegen weer fel naar 'buiten en ook op de derde verdie ping begon het opnieuw te branden. Na twintig minuten had men dezen brand echter weer bedwongen. Om kwart over drie gistermiddag werd nog volop water gegeven. Den brand had men toen echter wel onder de knie. In het ziekenhuis aan den Coolsingel zijn in totaal 30 gewonden gebracht, het zij per auto of te voet. Hiervan zijn 12 patiënten ter verpleging opgenomen. Over de oorzaak van de ontploffing vernemen wij het volgende: In den kelder van het pand was de expeditieknecht Tuinman bezig met het overgieten van twee liter ether uit een 50-literflesch in een kleinere. In de groo te flesch bleef daarna een hoeveelheid van circa 20 liter over. Toen hij deze flesch weer neerzette, sprong zij stuk. Vermoe delijk heeft er al een barst in gezeten. De ether vloeide over den grond eu vervluch tigde snel. In den kelder staat achterin een kachel, welke waarschijnlijk des mor gens nog heeft gebrand voor het vernie tigen van afval. Vermoedelijk heeft in deze kachel nog wat vuur nagesmould en dit heeft den vervluchtigden ether tot ontploffing gebracht. De kleeien van T. vatten vlam en hij en een kameraad, die met hem in den kelder was, vluch'ten naar boven. Op het moment van de ontploffing reed juist een bakfiets langs het pand. De fiets werd omgeworpen en de jongen, die er op zat, is tegen den muur van de Wil lemsbrug gesmeten. De toestand van de gewonden was gis teravond over het algemeen bevredigend. Brand in de Kipstraat te Rotterdam. Gistermiddag tijdens den zwaren brand in het pand van de Kon. Pharmaceutische fabrieken aan de Boompjes te Rotterdam, kwam er bericht dat er ook brand was uitgebroken in het manufacturenmagazijn van de firma M. aan de Kipstraat. Daar bleek inderdaad een tweede brand te woeden, maar niet bij de firma M., maar een paar meter verder, n.l. in pand nummer 105, waar tot Maan dag de .juwelier F. Wessel zijn bedrijf had uitgeoefend. Gistermiddag was hij met zijn zoon en een dienstbode in het oude huis nog bezig met het opruimen van een en ander. De zoon was even 'n boodschap gaan doen; op dat oogenblik bevonden de vader en de dienstbode zich op de eerste verdieping. Toen de zoon terug kwam, bleek de winkel in brand te staan. Er ontwikkelde zich veel rook en vurige ton gen lekten her en der. De vader en de dienstbode hadden inmiddels den brand ook ontdekt. Zij zagen zich den weg naar beneden afgesneden. Zoo snel mogelijk zijn ze naar boven, naar het dak gevlucht. Via de goot en een brandladder konden zij op het dak van een belendend perceel ko men en langs dien weg hebben zij zich in veiligheid gesteld. De brandweer was spoedig ter plaatse en slaagde er al heel spoedig in, het ge vaar te keeren. De winkel en de daarach ter gelegen woonkamer zijn geheel uitge brand. -Duitsch meisje door de tram gedood. Gisteravond is, tegen 10 uur, op den Ouden Scheveningschen weg te Den Haag, een doodelijk ongeluk gebeurd, dat helaas toe te schrijven valt aan de onvoorzichtigheid van het slacht offer. Op het genoemde tijdstip is een dienst bode van Duitsche nationaliteit uit het Riouwlaantje gekomen met de bedoeling, den Ouden Scheveningschen weg over te steken. Voor het passeeren van de tram baan heeft zij: zich niet voldoende verge wist, of de weg vrij was, met het droevig gevolg, dat het meisje pardoes voor een uit de richting van de stad komenden wa - gen van lijn 8 is geloopen en door deze tram werd meegesleurd. Ze was vrijwel op slag dood. Drie kinderen verdron ken. Gistermiddag zijn te Workum drie kinderen verdronken. Zij waren aan het strand in een geul tusschen schooltijd aan het pootjebaden, toen één van hen, het ze venjarige zoontje van den veehouder P. Dijkstra, plotseling in de diepte ver dween. De twee andere kinderen, de zes jarige G. en de zevenjarige G. de Jong, deden pogingen om het knaapje te red den, doch geraakten daarbij ook in het diepe gedeelte. Alle drie kwamen om het leven. De lijkjes zijn opgehaald. Teleurgestelde liefde. Reeds iy2 jaar had de 20-jarige G. H. te Bergen op Zoom kennis aan den 24-jari- gen M. Eenige dagen geleden heeft mej. H. haar moeder gezegd, dat zij haar ver keering met den jongen man wilde ver breken. Toen deze haar Dinsdagavond halfzes aan de fabriek kwam halen, deel de zij hem haar besluit mede. Haar ver loofde wandelde met haar op en toen hij: haar had gevraagd of zij bij haar besluit bleef, waarop zij bevestigend ant woordde, trok hij een mes en bracht haar verschillende verwondingen toe. Het meisje kreeg een steek in het onderlijf, alsmede snijwonden aan armen en gelaat. Zij werd bij: omwonenden binnengedra gen, terwijl de dader op de vlucht sloeg. Later is het slachtoffer in ernstigen toe stand naar het algemeen burgergasthuis vervoerd. De dader heeft zich bij de poli tie gemeld. Lijk van mevr. Schepers gevonden? Door de Vlaardingsche po litie is uit de Nieuwe Maas het lijk van een dame opgehaald. Aan allerlei kentee- kenen heeft men met vrij groote zeker heid kunnen vaststellen, dat het hier be treft het lijk van mevrouw Schepers uit Dordrecht, die op zulk een noodlottige wijze om het leven is gekomen bij het auto-ongeval op de Koninginnebrug te Rotterdam. De familie is onmiddellijk gewaar schuwd, ten einde de identiteit met ze kerheid vast te stellen. Jongen door een schot gedood. Gisteravond schoot de arbei der O. te Nieuw Windeweerd zijn jacht geweer af op een kistje, dat door een an der in de lucht werd geworpen. Op het oogenblik, dat het negenjarig zoontje H. voor het tweede schot het kistje op ging halen, trok een vierjarig zoontje, dat achter den vader stond, den haan van het geweer over, waardoor het schot afging en het negenjarig jongetje in de borst trof. Het kind is spoedig daarop overleden. Tegen opschik van onder w ij z e r e s s e n. De minister van Onder wijs van Irak heeft, naar Reuter meldt, een circulaire gezonden aan alle onder wijzeressen in Irak, waarin zij worden aangespoord tot meer bescheidenheid en minder gebruikmaking van Westerschen opschik. Eeuwenlang hebben de vrouwen zich verscholen achter sluiers en bleven zij voor de buitenwereld verborgen, doch de grootere vrijheid heeft tot overdrijvin gen geleid. De minister verbiedt derhalve aan on derwijzeressen gebruik te maken van lip penstift of poeder, alsmede het bezoek aan cabarets. Door overdreven opschik, aldus de minister, geven de onderwijzer essen een slecht voorbeeld aan de onder hun hoede staande kinderen. De ouders hebbeu de opleiding hunner kinderen in handen gelegd van de onder wijzeressen en deze moeten derhalve zor gen den kinderen bescheidenheid te lee- ren. Meisje rijdt tegen een ka non op. Toen gistermiddag de veertien jarige H.B.S.-leerlinge A. van 'tVeer te Bussum een militairen auto passeerde, zag zij niet dat deze een aanhangwagen met een kanon er op trok. Zij reed tegen het kanon en viel bewusteloos van de fiets. Nadat dr Buma de eerste hulp had verleend, is zij naar de Majellastichting vervoerd. Zij had een hoofdwonde en een gebroken dijbeen opgeloopen. Haar toe stand is ernstig. Den militairen bestuurder moet geen schuld treffen, daar hij langzaam heeft gereden. ONBEWOONBAAR. Als in een onzer dorpen een openbare school dreigt te worden opgeheven, zegt de „Standaard", is „Volksonderwijs" in het geweer. Dan verschijnt haar apostel, de heer Klaas de Vries, uit Amsterdam, om den val van het heilige huisje te verhoeden. De vorige week is hij in Zeeland, op Walcheren geweest, om te red den wat te redden was. Die redding betrof geen kleine zaak. Heftig geroerd was hij door het drei gende feit, dat weer een nieuwe gemeen te zou worden toegevoegd aan de onder scheidene, welke reeds radicaal met het openbaar onderwijs hadden gebroken. Een somber perspectief teekende hij. De toekomst scheen hem niet verre, dat op het platteland in Walcheren geen en kele openbare school meer zou bestaan. En dan? Dan moesten de enkele kinderen, wier ouders openbaar onderwijs begeerden, op 's Rijks kosten naar Middelburg of Vlis singen trekken. Neen, de heer De Vries zag het anders, zag het vreeselijker in; „dan zou dit schoone eiland voor een deel der Neder- landsche bevolking onbewoonbaar zijn". Walcheren onbewoonbaar wanneer ouders meer dan gewone moeite moeten doen tot verkrijging van het onderwijs, dat zij voor hun kinderen begeerenl Is scherper oordeel denkbaar over de gedragslijn, die in Nederland bijna een eeuw lang, met instemming van den heer De Vries en zijn geestverwanten, tegen over de voorstanders van het Christelijk onderwijs werd gevolgd? Voor hen moest, naar dezen maatstaf, verreweg het grootste deel van Nederland onbewoonbaar, woest en ledig zijn! Gelukkig, dat het rijk van deze wo ningpolitici, die geestelijk vandalenwerk verrichtten, voor goed voorbij isl Hef conflict bij de K. L. M. AMSTERDAM. De piloot E. van Dijk, die geen lid is van de vereeniging van verkeersvliegers, heeft ook zijn ontslag bij de K. L. M. tegen 1 Juli a.s. ingediend, tenzij vóór dien tijd een bevredigende re geling is getroffen. Naar wij vernemen is de heer Plesman, directeur der K. L. M., naar Parijs vertrokken om Fransche piloten te arrangeeren. De in dienst gestelde Duitscher is iemend, die wegens de Jodenvervolging in Duitschland uit dat land de wijk heeft genomen. De vereeniging van verkeersvliegers heeft gisteravond vergaderd, naar aanlei ding van de aanstelling van een Duit- soher. Eerst overwoog men om unaniem dienst te weigeren, maar tenslotte is hier van, vanwege de schade aan het algemeen belang, en gezien de mogelijkheid van overeenstemming met de directie, afge zien. AMSTERDAM. Alhier is een politie agent gearresteerd, die er van verdacht wordt, gestolen goederen uit het kasteel Nijenrode eenigen tijd in zijn bezit gelhad te hebben. ALPHEN A. D. RIJN. De heer Dr H. J. Lovink heeft in verband met zijn ver kiezing tot lid der Tweede Kamer, tegen 31 Aug. a.s. ontslag genomen als burge meester van Alphen a. d. Rijn Hij zal zich te Den Haag vestigen. ALPHEN A. D. RIJN. Gisteren is hier een vijfjarig meisje uit Boskoop, dat bij familie logeerde, door een auto aangere- ren. Gisteravond is het aan de gevolgen overleden. ASSEN. Hedenmorgen is de landbou wer L. H. uit Vries door een auto over reden en gedood. FRIEDRICHSHAVEN. Het luchtschip „Graf Zeppelin", dat op de terugreis is van zijn eerste vlucht naar Zuid-Ameri- ka, deed een vlotte tussclhenlanding te Seviila (Spanje). PEKING. Van Japansche zijde is me degedeeld, dat bij eventueele bezetting van Peking het Japansche commando zal zorg dragen, dat de diplomatieke wijk gespaard blijft. NEW YORK. De stakingsbeweging der boeren in Visconsin krijgt meer en meer het karakter van een boerenopstand. Troepen van de nationale garde en van de politie zijn geconcentreerd. Erkend wordt echter, dat de toestand ernstig is en dat de politiemacht machteloos staat, indien blijkt, dat de geuite dreigementen ernst zijn. Verschillende botsingen tus schen „werkwillige" boeren en stakers hebben reeds plaats gehad. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes Ned. Handel Mij. Philips Gloeilampen G.B. Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Corp. Koninkl. Petroleum Shell Union Amsterdam Rubber Ned. Scheepvaart Unie Deli Maatschappij Handelsverg. Amsterdam 5 pet. Nederland 1932 4 A pet. Ned.-Indië 1926 4 pet. Nederland 1933 vorige koers 62 143 A 94 10% 22 41 158% 5% heden 64 145 70 56 125 204 100% 86% 96% 11 22% 41A 1571 578 71 67 A 127% 205/6 100V1S 86% 96 A Ook heden was de stemming gunstig ofschoon de omzetten in de lokale afdee- ling beperkt bleven, daar men in afwach ting bleef van Hitler's verklaring. De Amerikaansche markt was bewegelijk. Nation. Cashregisters op berichten van goede ontvangsten in bet eerste kwartaal en American Enka op de overweging dat na de laatste prijsverhooging voor kunst zijde in Amerika, dit bedrijf dat een goede kaspositie heeft weer in het winststadium komt. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Mei, 2.30 u. Berlijn 57.68—57.72 Brussel 34.6434.66 Parijs 9.77—9.80 Londen 8.388.42 New-York 2.16—2.16y2 MIDDELBURG. Bevallen: W. Petiet de Rijke, d.; J. BliekPolderdijk, d.; P. v. d. ZwanMidavaine, d. Overleden: D. Steketee, 58 j., wedn. v. J. Hulstaert; J. P. A. Nuijten, 81 j., geh. met P. Laureissen; P. A. van Dijk, 28 j., geh. met M. van Oorschot; A. Kleinjan, 11 j., ongeh. d. GOES. Geboren: Petronelle Gusta Rine, d. v. Marinus Huige en Wilhelmina Cor nelia Johanna van Schagen. GOES, 17 Mei 1933. Groentenveiling: Postelein 27—28, Spinazie 810, Uien

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3