AKKER.CACHETS I ONDER VALSCHE VERDENKING F E U I L L ET ON Uit de Provincie "AKKERTJES" Wat is i vrc K( thans bestaande boogbrug is die over den Dnjepr: zij meet 224 Meter. Het karakter van de nieuwe bruggen over Waal en Rijn zal geheel verschillend worden. De situatie te Nijmegen leent zich er meer toe om de brug een groot- scher en monumentaal karakter te geven dan aan die te Arnhem waar men met een vlakkere omgeving te maken heeft. Hier zijn de eischen, welke de scheep vaart stelt, ook veel minder dan te Nij megen. Nederlandsch Werkliedenverbond „Patrimonium". Na de openingsrede kwamen aan de orde de verslagen van secretaris en pen ningmeester, die werden goedgekeurd. Hierna kwamen de voorstellen der af- deelingen aan de orde. Die van Bedum, Sneek en Kampen kwamen tegelijk in behandeling. Ze strek ten tot verlaging van de contributie en van den prijs van het orgaan. Na een opmerking van Haarlem, ver dedigde de secretaris de afwijzende prae- adviezen van het bondsbestuur. Ze wer den alle aangenomen, waarmede deze voorstellen meteen van de baan waren. Een voorstel-Friesland om te blijven waken voor instandhouding der sociale verzekering en te ageeren tegen de ge dachte van het staatspensioen werd door Friesland nader toegelicht. De voorzitter merkt op, dat over het eerste geen meeningsverschil in dezetn kring bestaat. Patrimonium zal in het na jaar een brochure over het staatspensi oen het licht doen zien. Het voorstel-Friesland om te bevoeg- der plaatse te wijzen op de gevaren die dreigen voor kleine eigenaren van gron den enz. bij eenigszins verbeterden eco- nomischen toestand, v. d. zijde der hypo theekhouders, door opzegging van de ge leende gelden, werd aangenomen. In de avondzitting was aan de orde de behandeling van het concept-sociaal pro gram, de artt. 418, waarop de heer Smeenk een breede toelichting in het or gaan heeft gegeven. De artt. 13 zijn op de vorige bondsvergadering in 1932 te Zwolle behandeld. De artt. 47 werden na korte bespre king goedgekeurd. Art. 8, dat handelt over de eenzijdige ontwapening en de goede verslandhou ding der volkeren, was geamendeerd door Hengelo en Koog-Zaandijk. Aan de dis cussie namen deel Enschedé, Twenthe en Koog-Zaandijk. Gewezen werd op het po litiek element, dat in dit artikel wordt gezien en op de positie van menschen in Patrimonium die lid zijn van de Ghr. Dem. Unie. De voorzitter wees er op, dat het hier metterdaad gaat om een hoofdzaak. Verdwijnt ons zelfstandig nationaal volksbestaan, dan is ook het Chr. sociaal werk van de baan. Wie dit art. niet kan onderschrijven, hoort naar Spr.'s innige overtuiging niet in Patrimonium thuis, (applaus). De artt. 915 werden eveneens goed gekeurd, waarna de vergadering door den heer J. Schouten met dankzegging werd gesloten. Bestrijding van de gevolgen van jeugd werkloosheid. Maandag heeft de landelijke commissie ter bestrijding van de gevolgen der jeugd werkloosheid een vergadering gehouden van gemeentebesturen en plaatselijke co- mité's ter ontwikkeling van jeugdige werkloozen in de provincies Noord-Bra-' bant en Limburg. De heer J. Schipper te Utrecht hield een inleiding over de principes van den arbeid voor jeugdige werkloozen, rector G. Bannenberg sprak over de organisatie van den arbeid voor jeugdige werkloozen in groote steden, middelgroote plaatsen en plattelandsgemeenten. De hoofdinspecteur der werkverschaf fing, de heer Meijer de Vries, rapporteer de over zijn ervaringen. Door den heer Van Dijk, bezoldigd hoofdbestuurder dei- Arbeiders Jeugdcentrale, zijn het jeugd werk te Rotterdam en de ondervindingen, opgedaan in de werkkampen, besproken en door kapelaan van Putten uit Ossen- drecht het werk onder de jeugdige werk loozen te plattelande. De conclusies der vergadering waren, Vrij naar het Engelsch. 50). o— Half elf, en nog waren Gerald en Tod niet beneden. Ze ontwaakten in hevigen schrik door het eerste gelui der Kathe- draalklokken en vlogen wild het bed uit. In groote verwarring, want niets scheen op zijn plaats, en onder de noodige ver- wenschingen aan het adres van Martha, trachtten ze zoo spoedig mogelijk in de kleeren te komen, stormden de trap af en renden naar buiten, op hun weg naar de schoolkamer een stuk brood behap- pend, dat zij haastig in hun zak had den gestopt. Na den dienst zocht de heer Galloway tusschen de zich verspreidende schare Arthur Channing op en wenkte hem, wat terzijde te komen. „Herinner je je, dat je Vrij'dag de post hebt weggebracht?" vroeg hij. „Vrijdag?" overpeinsde Arthur, die zich van dien dag niets bijzonders te bin nen kon brengen. „0 ja, nu herinner ik het me, mijnheer," zei hij plotseling, toen hem de omstandigheden te binnen scho ten. dat er streeksgewijs moet worden gewerkt en dat dit streekplan zich over het heele Zuiden moet uitstrekken. De regeering moet de noodige financiën verstrekken. De subsidieregeling moet verhoogd wor den en de gemeenten moeten helpen. Het kampwerk moet bevorderd worden. Een Duitscher bij de K. L. M. In het conflict tusschen de K. L. M. en haar piloten is een nieuw element geko men. De directie heeft een nieuwen pi loot aangenomen, den Duitscher Silber- stein, oud-vlieger van de Deutsche Luft hansa, en een ervaren verkeersvlieger. Deze is gisteren in dienst getreden. De Commissaris der Koningin be zoekt Dinsdag 23 Mei a.s. de gemeenten Axel en Westdorpe. Boschkapelle verkeert in fiancieelen nood. In de gemeente Boschkapelle in Oosteli.k Zeeuwsch- Vlaanderen is de financieele toestand hoogst precair geworden. De steunrege ling voor de werkloozen is stopgezet, daar de betreffende begTOOtingspost reeds aan zienlijk werd overschreden. Ged. Staten van Zeeland, die bij het gemeentebestuur inlichtingen hebben in gewonnen of Burg. en Weth. dan wel de raad hiervoor aansprakelijk moeten wor den gesteld, hebben bericht ontvangen, dat Burg. en Weth. tengevolge van een onjuiste berekening de steunuitkeeringen hebben voortgezet, niettegenstaande de verrichte uitkeeringen beduidend hooger waren dan volgens den begrootingspost mocht geschieden. Thans is tot Den Haag een verzoek gericht om uit den noodtoestand te gera ken. Hiertoe wordt een rijksbijdrage van 100 pet. in de steunregeling gevraagd. De gemeente Boschkapelle is een land- bouwgemeente met een talrijke bevol kingsgroep landarbeiders. De Thoolsche brugtarie- v e n. Het gemeentebestuur van St. Maar tensdijk heeft, evenals de andere dorpen op het eiland Tholen, afwijzend beschikt op het verzoek van Gedep. Staten om f 0.25 per inwoner te willen betalen, ten einde tot verlaging te komen van de hooge tarieven van de brug te Tholen. Hiermede zal de belangrijke verlaging wel van de baan zijn en zal per 1 October alleen een kleine verlaging plaats vinden, welke geheel door de gemeente Tholen ge dragen wordt. 'Rijbewijzen. Men schrijft ons: Het komt nog herhaaldelijk voor, dat bestuurders van motorrijtuigen bekeurd worden, wijl zij bij de aanhouding niet in het bezit van een geldig rijbewijs blijken te zijn. De oorzaak daarvan moet voor namelijk gezocht worden in de omstan digheid, dat nog te weinig aandacht aan den vervaldatum van het rij bewijs wordt besteed. Men zij er zich goed van bewust, dat afgegeven rijbewijzen slechts gedurende twee achtereenvolgende jaren geldig zijn en het dus zaak is tegen het einde van dien termijn een nieuw rij bewijs aan te vragen. Aangeraden wordt daarmede niet tot het laatste oogenblik te wachten. Het is volstrekt noodzakelijk, dat tusschen de in diening van de aanvraag en het tijdstip, waarop het rijbewijs vervalt, eenige tijd ruimte b.v. 3, of beter nog 4 weken wordt gelaten. Mocht het vroeger al eens voorgekomen zijn, dat Jer ProVindia/le Griffie bij persoonlijke aanmelding op de afgifte van een rijbewijs kon worden ge wacht, met nadruk zij thans vermeld, dat dit tot de onmogelijkheden is gaan be- hooren. Het verdient overigens waarschijnlijk aanbeveling, hier dan nog eens in herin nering te brengen, dat aanvragen om vernieuwing van een rijbewijs ongeveer één maand voor den vervaldatum van het oude rijbewijs behooren te worden inge diend. Dit is de eenige zekere manier om steeds van een geldig rijbewijs voorzien te zijn. Degenen, die nalaten dit te doen, loopen altijd kans in moeilijkheden te ge raken, wijl hun misschien niet meer op tijd een nieuw rijbewijs kan worden uit gereikt. Voor personen, die met het indienen De heer Galloway keek hem scherp aan, alsof hij er niet zeker van was, of zijn klerk zich werkelijk de gebeurtenissen van dien dag bewust was. „Hoeveel brie ven waren er 's middags om weg te bren gen?" vroeg hij. „Drie," luidde het prompte antwoord. „Twee voor Londen en één voor Ventnor." „Dat klopt. Zeg me eens, wie heb je de bezorging van de brieven overgedra gen?" „Dat heb ik niemand overgedragen, me neer," antwoordde Arthur. „Ik ben er zelf heen geweest. „Ben je daar zeker van?" „Absoluut zeker, meneer," antwoordde de jongeman, terwijl er 'n lichte verba zing in zijn stem sprak. Doch zijn patroon ging er niet verder op door en gaf ook geen nadere verklaring. Met een hoofd knik nam hij afscheid en zocht zijn wo ning op, die vlak aan het kerkplein lag. 's Middags, na kerktijd, kwam dr Lamb. En niet lang duurde het, of het gesprek kwam op diens ziekte, waarover hij uit voerig in bijzonderheden trad. „Maar was u even hulpeloos als ik nu ben?" vroeg de heer Channing ten laatste. „Even hulpeloos. Men heeft mij aan boord gedragen, en van het schip, toen het in Engeland kwam, naar een hotel. Van hetgeen ik van uw geval vernomen heb, zou ik bijna met zekerheid kunnen der aanvragen plegen te wachten tot het allerlaatste oogenblik, daar zij vreezen, einders reeds in het bezit van een nieuw rijbewijs te worden gesteld geruimen tijd voor dat het oude bewijs is verloopen, zij hier vermeld, dat ter Provinciale Griffie met de aangifte wordt gewacht tot hoog stens een week vóór den vervaldatum van het oude rijbewijs, zoodat de geldigheids termijnen der beide bewijzen zich zoo nauw mogelijk aan elkander aansluiten en geen inkorting van beteekenis geschiedt. Met betrekking tot de bij de aanvraag over te leggen bescheiden kan worden volstaan met de mededeeling, dat inlich tingen dienaangaande verstrekt worden op de gemeente-secretarie, alwaar de aan vragen als regel behooren te worden in geleverd. 6 NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N. S. F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Oudheidkundige vondst. Bij de restauratiewerkzaamheden aan het stadhuis te Veere heeft men weet een aardige vondst gedaan. Bij het gra ven in een ouden beerput heeft men op ongeveer 2kS meter diepte, juist waar de aardlaag in het zand overgaat, naasl een hondengeraamte, twee mooie, be trekkelijk gave, aarden kannetjes gevon den, beiden ongeveer 30 c.M. hoog, waar van de een langwerpig, de ander meer den vorm van een buikkannetje heeft. Dat de vondsten oud zijn getuigt het feit, dat ze met de hand gemaakt zijn, hetgeen duidelijk aan het voetje te zien is. D'e kannetjes zijn van licht grijs, ge bakken klei en niet geglazuurd. Bij het graven, echter, heeft men niet kunnen verhelpen, dat een ervan beschadigd werd. (M. G.) Bewijsstukken inzake jachtrecht. Nu de liquidatie van het jachtrecht in Zeeland haar einde nadert, zal menig voormalig bezitter van dat recht zich afvragen wat nu verder met zijn bewijsstukken te doen. Voor hemzelf hebben zij als zoodanig geen waarde meer zoodra de wettelijke schadeloosstel ling definitief is vastgesteld. Men zal dus licht geneigd zijn de bescheiden te vernie tigen. Toch zou het jammer zijn indien dit geschiedde. Want er schuilen talrijke documenten onder, die uit een historisch oogpunt beschouwd wel degelijk nog nut kunnen stichten. Daarom zal het bijzon der op prijs worden gesteld als de eige naars hun bewijsstukken, na die gebruikt te hebben om de schadeloosstelling toege kend te krijgen, als schenking willen zen den aan het Rijksarchief in Zeeland te Middelburg. Middelburg. Gevonden voorwer pen. Damesmantel, C. Tevel, KL Vlaan deren M 177; belastingmerk, A. v. d. Hooft, L. Delft H 21 b; huissleutel, J. Tis sink, N. Oosterschestr. N 101; port. met inhoud, Wolf, Bagijnhof 171; postduif, v. d. Putte, Rozenstr. W 210; belastingmerk, Izendoorn, Zuidsingel E 34; paar dames handschoenen, de Kam, Dam Z.Z. G 78; riem, B. Harseman, Gortstr. K 23; riem, Le Clerco, Noordstr. L 106; port., L. v. d. Broeke, Veerscheweg S 255; kinder- port. met inh„ A. Leduc, Beenh.singel K 71; boodschapzak, Klaasen, K. Geere K 359; haarstrik, Willeboordse, Noordweg R 4; witkwast, Sanders, Varkensmarkt K 38; belastingmerk, C. van Sluijs, bu reau van politie; zakje zaad, Diermanse, Seisweg R 136; twee borstrokken, C. Job- se, Nieuwe Haven; broche (verm. zilver), Paul, Meidoornlaan S 156; broche, G. Sanderse, Karelsgang F 47; 2 potlooden, bureau van politie; kinderport., F. v. d. Burg, Vliss.str. K 60; houten pijp en zak mes, bureau van polilie; belastingmerk, Zeeveld, K. Geere K 342; zakboekje t. n. L. Schout, bureau van politie; dames handschoen, L. v. d. Berge, Spanjaard- str. P. 66; gouden bril in etui, Vroom en Dreesman, L. Delft; bruine handschoen, Snoep, Verwerijstr. N 135; sleuteltje, P Jongepier, Nederstr. Q 202; melksleutel, Franse, Oostkerkplein O 4; zilv. halsket ting, F. du Bois, Rozenstr. W 232; kin derport., K. v. d. Werf, Eigenhaardstr., P 238; glazen schaaltje, P. J. Gort, Teer- pakhuizenstraat P 35 a; rijwielplaatje, J. Liplijn, Abdij1 A 50. Gistermiddag omstreeks 3 uur is de zeggen, dat het dezelfde kwaal is." „Zeg me nu nog, hoe het met uw ge nezing ging." Dr Lamb zweeg een oogenblik. „U moet me dan eerst beloven, dat u geloof zuil hebben in mijn beschrijving." De heer Channing keek verbaasd op. „Waarom zou ik dat niet?" „Omdat het zoo verbazend eenvoudig in zijn werk is gegaan. Ik was eerst in Londen naar een specialist in rheumati- sche aandoeningen geweest, die me den raad gaf, naar een Duitsche badplaats te gaan. Ik lachte hem uit." „Had u er geen vertrouwen in?" „Neen. Om u de waarheid te zeggen: ik was knapjes ontstemd. Daar lag ik, een ongelukkige, hulpelooze stumper, en daar werd me verteld, dat een kort verblijf aan een Duitsche bron me waar schijnlijk geheel op de been zou helpen. Het leek veel op spotternij'. Nu moet ik er bij' zeggen, dat ik lange jaren niet in Europa was geweest, en dat de medische wetenschap in dien tusschentijd heel wat vooruit is gegaan. Daaruit is ook te ver klaren, dat ik mijn eigen kwaal in het ge heel niet onderkende, totaal niet wist, waar ik baat bij mocht vinden. Om kort te zijn, ik geloofde niets van hetgeen die geleerde heer me vertelde en ik was niet voornemens op een onderneming uit te gaan, die me niet veel meer leek dan een geldverspilling. Dat duurde zoo een brandweer wederom gealarmeerd, doch het is niet tot uitrukken gekomen. In de koffiebranderij van de firma K. Meertens Jr. in de poort in de Korte Delft, tusschen het magazijn de Drie Spuiten en de apotheek van mevrouw de weduwe van der Harst, draaide de elec- trische koffiemolen. Van den ketel, waar in de koffieboonen zich bevonden, is het deksel afgesprongen en is een deel der boonen in het vuur gevallen, waardoor zij in brand geraakten en een hevige rookmassa zich ontwikkelde. Een in de omgeving zijnde brandmees ter, die van den heer Meertens vernam, dat de toestand dreigend was, belde de kazerne op en hier werd onmiddellijk alarm gemaakt. Reeds was een spuit be mand en gereed om uit te rukken, toen bericht kwam, dat men het vuur met eigen krachten meester was geworden. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer, waarin de burgemeester en Mevrouw Fernhoutdu Marchie van Voorthuysen bericht doen van de uren, waarop zij bezoek wenschen te ontvangen. Gisteravond vergaderde de afd. Middelburg van de vereen, voor Zieken - huisverpleging op Walcheren. Wegens verhindering van den voorzitter, den heer H. J. van Geuns, leidde de ewretaris, dhr L. Onderdijk, de vergadering, die hoofd zakelijk belegd was, om de agenda voor de algemeene vergadering op Zaterdag a.s. te bespreken. Alvorens daartoe over te gaan, be noemde de vergadering tot afgevaardig den de heeren J. J. v. Aartsen, G. W. Graafhuis, J. G. Peeman, J. G. van Poel jen en J. P. Ph. Doorenbas. Het reeds gepubliceerde jaarverslag der vereeniging gaf geen aanleiding tot opmerkingen. De vergadering besloot voor de drie bestuursplaatsen de candidaturen te steunen van de eerste candidaten der aanbeveling, de heeren H. J. van Geuns te Middelburg, M. Reijnhoudt Jr. te Dom burg en dr P. de Haas te Arnemuiden. Dhr Onderdijk lichtte de verschillende voorstellen uitvoerig toe. De vergadering kon zich vereenigen met het voorstel om te bepalen, dat als een lid één jaar, gere kend van den aanvang der opneming, on afgebroken in een ziekenhuis is opgeno men geweest, aan dit lid nog éénmaal een halve uitkeeringsduur vergoed wordt bij het intreden van het tweede jaar. Alleen zal de afdeeling voorstellen dit zoo te verduidelijken, dat ook in het twee de jaar de patiënt opgenomen moet blij ven en dat hoogstens een halve uit keeringsduur wordt betaald. Met het voorstel van het bestuur om sanctie te verleenen aan zijn besluit om voorloopig voor een jaar in alle zieken huizen de kosten voor verband- en ge neesmiddelen voor rekening der vereeni ging te nemen, voor de hoogere klassen ook gerekend volgens het tarief der der de klasse, vereenigde de vergadering zich. Het derde voorstel, n.l. om een rechts positie te doen ontwerpen voor den secre taris-penningmeester, besprak men niet, in afwachting van de toelichting op de algemeene vergadering. Sc h a k e n. De heer J. J. v. d. Ende heeft Maandagavond in de zaal van het café „de Eendracht" voor de Zeeuwsche liefhebbers een Simultaan Séance gege ven. Deze Zeeuwsche Simultaanspeler, die thans medewerker is van het tijd schrift van den Nederlandschen Schaak bond, waarvan dr Euwe redacteur is, stond voor een zwaren strijd. Er waren 36 spelers aanwezig, onder wie ook een Letlandsche speler, die gast vrij onder zijn Zeeuwsche collega's was opgenomen. Te kwart over acht ving de strijd aan en eindigde te kwart voor twee met 20 minuten pauze. De heer v. d. Ende won 24 partijen, dus juist 75 pet. De heeren de Bokkel, Lüth, v. d. Poll, Roth, Mondeel en Breel wonnen hun par tij. De heeren Voorhans, Waage, Pieter- se, Heeren, Groenenberg en Bar Jr. brachten het tot remise. Aan het einde van den zwaren strijd dankte de heer Graafhuis den heer v. d. Ende en bracht hem hulde voor zijn prachtige overwinning. maand." Dr Lamb zweeg een oogenblik, doch de heer Channing onderbrak hem niet en bleef in aandachtig luisterende houding zitten. „Nu dan, het was op een zekeren Zon dagavond, ik lag in pijn op mijn eenzame sponde uitgestrekt en hoorde de klokken van den avonddienst luiden. Met wan hoop in het hart dacht ik aan mijn toe stand. Na eenigen tijd, toen de geloovigen zich onder gehoor van den voorganger moesten hebben verzameld, nam ik mijn bijbel op. Hij viel open bij het vijfde hoofdstuk van het tweede boek der Ko ningen. Ik begon te lezen, tamelijk lus teloos, naar ik vrees lusteloos althans vergeleken bij de wonderlijke geestdrift die in mij voer, toen ik gekomen was aan het woord van Elisa, luidend: „Ga heen en wasch u zevenmaal in de Jordaan, en uw vleesch zal u wederkeeren, en ge zult rein zijn. En Naaman was zeer toor nigToen traden zijn dienstknechten toe, en spraken tot hem, en zeiden: Mijn vader, zoo die profeet tot u een groote zaak gesproken had, zoudt ge ze niet ge daan hebben? hoeveel te meer, naardien hij tot gezegd heeft: Wasch u, en ge zult rein zijn?" „Meneer Channing" dr Lambs stem had een diepe, ontroerde klank aangeno men, „de woorden klonken in mijn oor en drongen mij in het hart ale een rocht- Ingezonden Mededeeling. Ingez IM Product Niet meer in slaat nog iets te doen aan 't vele werk, dat te wachten ligt? Dan m. 11. rfnn fi.rh zullen één of twee van die Ntd.rland.ch "AkkERTJES" snel en zeker Uw nare hoofdpijn verdrij ven en U w geest weer helder makenl Onsohadelijkl 't Zijn ideale pijn-stillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dus voortaan uitsluitend t Volgens recept van Apotheker Dumont De Langedelft. Naar wij ver nemen zijn thans door de N. V. Grand Hotel Verseput, door tusschenkomst van architect Rothuizen, bij B. en W. plan nen ingediend voor den herbouw van het hotel op een gedeelte tusschen den tegen- woordigen ingang en het z.g. parkeer terrein. Ook een andere belangrijke verbouwing in de Langedelft kan worden tegemoet gezien. De firma Schulte Thieme is eigenares geworden van dat pand, waarin nu nog gevestigd is de sigarenwinkel van den heer A. Looten. Ze zal haar bekende magazijn Het Huis met de roode Pilaren met dezen winkel uitbreiden en aan den voorgevel hetzelfde aanzien geven als van den bestaanden winkel. Vlissingen. Een binnenbrand. Dinsdagavond ontstond een vrij ernstige binnenbrand in een perceel aan de Groote Markt. De militairen waren het eerst ter plaatse en bluschten het vuur voor de ge meentelijke brandweer aanwezig was. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Werkloozen. Het aantal werk loozen is gedaald van 1129 tot 1080, van wie 120 in de werkverschaffing werken. De huisvlijttentoonstel- 1 i n g. De eerste avond van de tentoon stelling van huisvlijt mocht zich in een zeer druk bezoek verheugen. Zeer velen bewogen zich door het ruime gebouw, en bezichtigden de tentoonge stelde voorwerpen met groote belangstel- ting, en wat nog beter is, bij een groot ge deelte dier artikelen zagen wij reeds hel strookje „verkocht" aangebracht, wat er op wees, dat het geëxposeerde in den smaak viel. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of het vervaardigde zal in de nog twee volgende dagen der tentoonstelling zijn weg wel vinden. Door de keurige entourage met vlagge- doek, de vele palmen en de mooie verlich ting, door de verschillende electrische lampen verspreid, bood de zaal een pret- tigen aanblik. Aagtekerke. Gisteravond is door de rijks- en gemeenteveldwachter alhier als verdacht van oplichting gearresteerd een zekere G. M., afkomstig uit Doornspijk. Hij zal ter beschikking van de justitie te Middelburg worden gesteld. Oudelande. In een gecombineerde ver gadering van Burg. en Weth. der ge meenten Baarland en Oudelande en het bestuur van het waterschap Baarland c.a. is besloten, ter bestrijding der werk loosheid, verschillende slooten van par ticulieren, dus niet behoorende tot de waterleidingen in onderhoud bij het wa terschap te laten delven. lerseke. Dit seizoen zullen op de Schel de niet minder dan drie schelpenzuigers visschen naar kokhanenschelpen voor de oestercultuur, n.l. de „Friesland" en de „Minister Colijn" van Harlingen en de streeksche boodschap van God. liet scheen, of al de dwaasheid van mijn hardnekkig ongeloof over me kwam en de schellen mij thans van de oogen violen En een vast geloof maakte zich van mij meester, dat God mij dat hoofdstuk ge wezen had als een vingerwijzing, en van dat uur is nimmer meer een schaduw van twijfel in me opgekomen, of de baden zouden mij genezing brengen." „En is u toen dadelijk afgereisd?" „Onmiddellijk. Binnen een week was ik er. En het was, of ik aldoor wist, dat ik op den weg der genezing was. Dat zult u misschien niet begrijpen." „Ik begrijp het volkomen," antwoordde mijnheer Channing. „Ik geloof, dat een genadige Voorzienigheid ons een hoogst enkele maal zulke directe aanwijzingen geeft. Ik behoef niet te vragen, of u er baat heeft gevonden. Ik heb gehoord, dat u genezen is. Ik zie het nu voor mijn eigen oogen. Kunt u me ook iets van (ie geneeswijze vertellen?" „Ik werd naar een klein plaatsje in de buurt van Aix-la-Chapelle gestuurd; een heel stil, rustig plaatsje, waar men neete springbronnen van zwavelhoudend water vindt. Een volgend maal zal ik n eens precies de behandeling vertellen. Ik incest een heeleboel water drinken, geregeld ba- den en om den anderen dag een stortbad nemen." (Wordt vervolgd.) De origin* KING kw optimisten, en die het reiding Ook U eenerzij ds kernij met geur, an dei de werkinf KI verkw be2 uit „Marie" van er gewoonlijk Gisterav schap „Moza aan het ech straat, dat 1 mocht herden! De kolen in haar laa ernstig verlies aftreden van Huibrechtse, vereeniging v Huijsse moest nen als besti stuur werd ui nen. Tot nie gekozen de he ras, G. Zweedi Tholen. Te openbare verg teraad uitgesc men slechts stukken en wi en begrooting Onder zuster Viergev jarig jubileum stroom van werden dien d Des avonds bestuur der G complimenteer haar een mooi Tot op he treurig gesteld de besomming aan een loon dien het niet het te bezien, zal moeten opj Wedstrijdprt titie voor Zate: Afd. 1. Goes Wissenkerke Afd. 2. Kaj phaartsdijk— Afd. 3. Ierse gen 2Rillanc Nee Beroepen te Reeuwijk. Te 1 cand. te Delft, te Zandvoort. tie), L. M. J. gelisatie). Te Ruler, cand. B.. G. G. TroeL Bedankt voo huis te Eemne F. te Tweetal te H Wanswerd en Binnen. Drietal te cand. te Winsc cand. te Kamp te Sneek, Ger Bedankt vooi Barneveld. Bij, de Nt Drachten is als. benoemd de he H. D te Koudu c h e is neme A o JL Waa A f s van der scheid te meente te yan der ,vaa, s Heer Arendsl Ds Joh. Kijne Bigge Waa Geref, Heden wera de Zeeuwsche houden heer F. voorging gedeelte In zijn out werd t onder D. G. in geb ^aardeering Quakkelaar An fOMI ouderlinj heer Qj Üd van lén, "ag openii he te 'genconf Quakkelaa werd deertng gezoi vervolgens moeilijke tijdsoJ noodzak el ijk heit slaan op A het con een te gezondt ens w tijdsoi den K door de notulei gegeven - - va Goes, on onderling en de VjJJ Nadat Boon, woord ma te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2