DE ZEEUW AT>y tweede blad. ou lü verdenking het adres a. wilking ZOMERTIJD eer vooruit Verkooplng iERENHUIS je Koudekerke Wat er deze week voorviel Staten-Generaal. Uit de Provincie [lijke Bovenwoning J no. 22 aan Wed. èor ƒ3.50 p. w.; no. 24 ÏHeijnsdijk voor f3.— 1 aan Wed. M. v. d. ƒ3.— p. w.; no. 2» [straate voor ƒ3.25 P- \n J. Boonman voor MIJNH ARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Brieven uit Middelburg. DAG 17 MEI 1933, uur te Hansweert, den heer CHARLES verzoeke van de Erf- vijlen de echtelieden m ST. VAN ROMPU, van den Notaris J. te Kruiningen; van: DON- EN WINKEL- answeert, groot 1 A. .KERIJ EN ERF te naast Koop 1, groot EN ERF te Hans- t 1 A. aan K. Rijkhals voot week. en II zijn in gebruik den 5 Juni 1933 en .floop der bestaande BIST te Goes is voor- 23 MEI 1933, uur (wettelijke tijd), mn Oranje" te Goes, W. in het te verkoopen: Kade te Goes, nr 28 Ier gelegen huisje, 1.81 A. lis is verhuurd voor lar tot 30 Nov. 1936; ]voor ƒ5.per week, verhuurd voor 2.50 ^n lederen Donderdag bij de betaling uiter- |.s. Ihtingen verstrekt de Ins kantore het huur- lizage ligt. IE. C. VAN DISSEL 23 MEI 1933, y2 uur, N.T., in „De ranje", aldaar |k verkoopen: Ier Goes: iFamilie VAN EENE- a/d Goote Kade no. daarachter gelegen a/d St.-Jacobsstraat fcn groot 86 c.A. Het [eigen gebruik en het erhuurd aan C. L. F. [oor ƒ2.75 p. w. EN ERF! a/d St.- no. 10 met daarach- WOONHUIS a/d 5, samen groot 1 A. eerste is verhuurd |v. Heze voor ƒ4.— p. atste aan F. H. Huij- I 1.90 p. w. EN ERF a/d St.- Jno. 32, groot 44 c.A.; laan A. Stroosnijder lp. w. EN ERF a/d Wijn- I no. 44, groot 71 c.A.; [an Wed. E. Steutel, lp. w. EN ERF a/d Roze- It no. 10, groot 2 A. l'huurd: ged. aan Fr. ged. aan A. Paauwe, f2.— p. w. Familie J. J- -NHUIZEN MET ER- Irnisseweg nos 22, 24, 1 elk groot circa 1 A. zijn allen voorzien waterleiding, ïtiging zich aan bewoners. VAN ZATERDAG 13' MEI 1933, Nr 190. te j>. LOEFF zal [G 23 MEI 1933, Koudekerke, in het al", voor dhr W. B- 4k verkoopen: [TEDE MET BOOW' UINGROND EN WEf I het Corns de Kro ■bij den Vlissingschen ^groot 2.8020 H.A. (7 perceelen en in c0 Lkt voor Tuinderij. g: Woonhuis met t Ide schuur 1 Juni 1934 I-stond na hetal"lg'Mei |gen: Vrijdag 19 If uur en 23 Mei ■bewijs van tc,egang Ibaar bij den Notan fties der veiIl"ghoeVe l k ƒ0.10 ten beh°ev is-Comité. Als wij onzen Bijbel lezen, dan zien wij, dat daarin op meer dan één plaats wordt gezegd, dat een bedriegelijke weegschaal en weégsteen den Heere een gruwel is. Dat geldt zeker niet alleen voor den han del, maar beeft ook iets te zeggen tot de Overheid. Met dankbaarheid mag er daarom op gewezen worden, dat zij, die in ons land verantwoordelijk zijn voor ons muntstel sel, onmiddellijk hebben gezegd, toen er deze week door misdadige lieden plannen werden gesmeed om de positie van on zen gulden te ondermijnen: wij zijn geen muntvervalscbers. Voor dit kloeke woord, gevolgd door de daad, zijn wij erkente lijk. Het machtige en vroeger soliede En geland moge de vastheid van zijn munt verlaten hebben, Roosevelt moge, terwijl men sprak over de economische wereld conferentie, als financieel dictator, waar toe hij gepromoveerd is, den dollar eigen machtig in waarde hebben verminderd, onze regeering nam gelukkig niet de toe vlucht tot den bedriegelijken weegsteen. Laat ons hopen, dat we straks een krachtig ministerie ontvangen, dat in aansluiting aan het woord van EL. M. de Koningin, dat deze week tot ons uitging, ons volk in goede, vertrouwde banen mag blijven leiden. Hoe het met de vorming van dit ka binet gesteld is, is, terwijl wij dit schrij ven, nog niet bekend. Pessimistische en optimistische geruchten wisselen elkan der af. Dr Colijn heeft na met vijf Kamerfracties overleg gepleegd te heb ben aan H. M. de Koningin rapport over zijn bevindingen uitgebracht. We leven dus in afwachting. Inmiddels is de Tweede Kamer in haar nieuwe samenstelling bijeen gekomen. De demissionaire Minister Ruys de Bee- renbrouck, thans ook Kamerlid, hield in de openingszitting een korte toespraak. In België verlangt de regeering van het parlement, dat het zichzelf gedurende eenige maanden op non-activiteit zet en dus het kabinet dictatoriale volmacht geeft. Zeer waarschijnlijk zal daarvoor in de Kamer een meerderheid gevonden worden! Woensdag is in Duitschland de kroon gezet op de „gelijkschakeling" der Duit sche vakbonden. Aan het Duitsche volk en aan de we reld werd kond gedaan, dat „de gelijk schakeling van den arbeid" voltooid was, dat het Marxisme was neergeslagen en daarmee de overwinning van het Natio- naal-socialisme in Duitschland ten volle bevochten. Het is een grootsch festijn geweest vol enthousiasme. Het wordt nu tijd, dat Hitler eens tot daden komt, die practisch effect sortee- ren. Hij moet den weg naar welvaart en herstel nog afleggen. En die weg is heel lang. Jammer is het, dat wij in zijn vele redevoeringen missen de erkenning van de diepe afhankelijkheid van God van Wiens zegen alleen de saneering van het Duitsche financieele, politieke, economi sche leven afhankelijk is. Die erkenning missen we helaas ook in benève. Daar zit men met de ontwape- nmgskwesties in het moeras, naar be weerd wordt door de onverzettelijkheid van Duitschland. Het schijnt, dat er nog geen uitweg gevonden is. Intusschen gaat het sluwe Japan rus tig zijn gang, belaagt China en trekt zich van den heelen Volkenbond geen zier aan. Bij Apoth. en Drogisten feuilleton. Vrij naar het Engelsch. -o_ P0P?ns'ance nauwelijks waar ze bet i mee moest beginnen. Er was zoo- witri -p zooveel onkruid moest ge- a °m met haastige band alles in- •7mLU\ir(;e trekken, scheen niet raad- upc„ V ®oede wortels moesten gespaard blijven. hnn?ar°^nf' wee' dat je weer onge hoorzaam bent geweest?" juffrouw, hoe dan?" .eb ik je niet gezegd, dat je die the ma klaar moest hebben?" van a'l We8t ^et' en was toch zoo voor v' °m ^et vanmorgen te doen, ik mU) m» maar hoe het komt, weet gen "6maar ben in bed blijven lig- móra!!r,a'S nu voortaan eens iederen zou in a °m zeven uur hier zou komen, Constance1 Z°Tgei1 present te z«n?" vroeS ga^aJooine tr°k een gezicht. En ze geen antwoord. efje, je bent al vijftien." GLX. Amice, Men zal zich herinneren, hoe op een vergadering van Socialistische „bonzen", op 1 Nov. 1932 te Amsterdam gehouden, werd vastgesteld, dat men zich tegen elke salariskorting zou verzetten. Later, toen dit front afbrokkelde, besloot de Partij raad met 1 stem meerderheid (33 tegen 32) het verzet tegen de korting te hand haven. Plezier heeft de S, D, A. P. van dit besluit niet beleefd, Aan alle kanten (Amsterdam, Leeuwarderadeel, prov. Groningen) kwam verzet. Deze oppositie werd hier en daar met den sterken arm onderdrukt. In Amsterdam raakte de S. D. A. P. hierdoor drie harer beste raadsleden kwijt (o.a. mr v. d. Bergh, die nu evenmin ais Kamerlid werd herko zen). In de plaats van een dezer drie raadsleden, kwam zekere heer de Dood, die onlangs communist werd en, hoewel door den socialistischen wethouder Boek man met de benaming „zeteldief" ver eerd, rustig als communistisch raadslid blijft zitten. Een der plaatsen, waar men zich trouw hield aan het besluit der s.d. „bonzen" is Zaandam, totdat de Regeering en Ged. Staten van Noord-Holland ingrepen. De Regeering weigerde de loopende kasgeld- leening te verlengen, tenzij' de in meer derheid roode Raad zorgde voor dekking van een bedrag van f 171.000, door Ged. Staten later tot f 140.000 verminderd. Dit heeft geholpen. De sociaal-demo craten in den Raad hebben zich overgege ven en zijn het met de burgerlijke min derheid eens geworden. Zonder verzet van socialistische zijdo is dit niet geschied. De heer G. G. Bakker, voorzitter van de afd. Zaandam der S. D. A. P. heeft voor deze betrekking bedankt op grond van zijn meening dat de Regee ring door haar financieelen druk de S. D. A. P. „dwingt tot het vervullen van een dienstboderol, bestaande in het opknap pen van de vuile wasch der kapitalisti sche klasse". Doch: rood heeft gecapi tuleerd. Rood Middelburg was niet zoo fel in haar verzet als Rood Zaandam. Toen B. en W. op 15 Juni 1932, naar aanleiding van een van Ged. Staten ontvangen waar schuwing, kwamen met voorstellen tot herziening van de begrooting, w.o. het plaatsen van de gemeente Middelburg voor de heffing van de gemeentefondsbe- lasting in de 2de klasse, werden deze voorstellen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hieraan was vooraf gegaan op 27 April d.a.v. een besluit tot verhaal der pensioenbijdragen op het gemeente- personeel voorzoover dit nog niet voor allen geschiedde. Dit besluit was, nadat de toenmalige wethouder van Financiën met de portefeuille had gerammeld, aan genomen met 12 tegen 5 stemmen (die der sociaal-democraten). De weth. Onderdijk (minderheid van B. en W.) was bereid geweest tot verhaal van pensioenbijdrage, met ingang van 1 Mei 1932 tot een zoo danig percentage dat de daardoor te ver krijgen inkomsten voldoende waren, om 3 pet. uit te maken der wedden en loonen (zie pag. 141 Handelingen, 1ste Afd.) Dit was vrij1 toeschietelijk. Te verwonderen was het dan ook niet dat het g e h e e 1 e college van B. en W. bij: de toelichting op de begrooting voor 1933 meedeelde dat zonder twijfel een voorstel tot verhoogde korting op de loonen door B. en "W. zou worden ontwor pen, wanneer in den loop van 1933 mocht blijken, dat een vermindering van uitga ven noodzakelijk is, alleen reeds op dien grond, dat het evenwicht in de begrooting alsdan niet meer op andere wijze zou ver kregen kunnen worden. Voor deze mededeeling is ook wethou der Onderdijk verantwoordelijk. Uit niets blijkt, dat hij destijds van een an dere meening was. Hij bleef trouwens in zijn oude lijm. Doch, eenige maanden la ter, (25 Jan. 1933) toen twee van de drie leden van het Dag. Bestuur waren weg gevallen, waait de wind uit een anderen hoek. Het eenig overgebleven lid van B. en W., weth. Onderdijk, het oude consig ne zijner partij" indachtig, ziet het hek van den dam, en neemt de kans waar om te vertellen, dat hij' persoonlijk zich in het college heeft verzet tegen de tirade over een mogelijke verlaging der loonen „Nu wat wilt u daarmee zeggen?" „Je moet er niet boos om zijn, Caro line, maar in die paar dagen heb ik al gemerkt, dat er stellig geen meisje van jou leeftijd bestaat, dat nog zoo dom en achterlijk is; achterlijk op allerlei gebied, Caroline; in bedachtzaamheid, in kennis, kortom in alles, wat een welopgevoede jonge dame past. Onze Annabel, die nog een jaar jonger is dan jij, is je in alles ver vooruit." „Annabel zegt, dat u haar altijd met leerboeken plaagt." „Annabel flapt er wel graag eens wat uit, doch in den grond is ze een braaf, liefhebbend zusje. Je zou er verbaasd van staan, hoe weinig moeite ze me gaf, of schoon ze den schijn op zich laadt, dat er niets met haar is aan te vangen. Je moet nog zoo verbazend veel leeren, Caro line, op allerlei gebied, dat ik geen kans zie in die korte uren gereed te komen. Liefje, als je straks groot bent, ik weet het zeker, dan zal je graag hebben, dat de menschen van je houden.'" Caroline barstte in tranen uit. „Het zou zooveel beter gaan, als mama niet altijd zoo boos was. Als William Yorke me wat zegt, doe ik het altijd, juffrouw Chan- ning. En voor u doe ik natuurlijk alle s." Constance kuste haar. „Zullen we dan beginnen, met 's morgens wat vroeger op te staan, zoodat we om zeven uur kunnen in den loop van 1933. Hij meende dit eerst te moeten zeggen, omdat er in B. en W. geen verdediger van deze beide zaken meer aanwezig is". (Er was n.l. ook spra ke geweest van een soortgelijke houding van B. en W. tegenover het vervolgonder wijs.) Een vreemde houding, niet waar? Men laat de bewuste tirade uitgaan en druk ken, zonder eenige bedenking, en, nu twee leden wegvallen, is het derde lid er plotseling tegen en komt de oude bedenking der S, D. A. P., waarvan men lid is, plotseling weer boven, Een vaste lijn kan men zulks niet noemen, vooral als men in April '32 een korting van 3 a 3% pet. heeft verdedigd (pag. 47, Handel. 1933). Is het wonder, dat, nu weth. Onderdijk in B. en W. twee nieuwe leden naast zich heeft gekregen, een der raadsleden eens informeerde, hoe het nu, na al die wijzigingen in de houding van het derde lid van B. en W., met deze zaak wel staat? Voorbarig is zulk een vraag, op 10 Mei, zeker niet, als men er op let, hoe de brief van Ged. Staten, die tot zulke ingrijpende wijzigingen in de reeds vastgestelde, doch nog niet goedgekeurde begroeting voor 1932 aanleiding gaf, van 6/12 Mei 1932 dateerde. De vrager is van het op zijn vragen ont vangen antwoord niet veel wijzer gewor den. Wellicht heeft het feit dat de be grooting voor 1933 juist in deze dagen door Ged. Staten is goedgekeurd, op een en ander invloed gehad. Doch de zaak zelve is, ook naar het antwoord van B. en W. geeszins van de baan. Immers het laat zich duidelijk aanzien dat de stand der Middelburgsche gemeentefinanciën geenszins verbetert, al ware het alleen tengevolge van de gedurende langen tijd eer toe dan afnemende werkloosheid (1ste kwartaal 1933); de naar alle waarschijn lijkheid (ook volgens B. en W.) te verwachten overschrijding van het over 1932 geraamd tekort der Godshuizen, de evenzeer in 1933 te verwachten hoogere steunuitkeeringen door het Burg. Arm bestuur en ten slotte door bij dit college ingekomen hoogere declaratie van spe cialistenhulp in het gasthuis over 1932. Trouwens ook weth. Onderdijk herinner de nog in deze zelfde raadsvergadering er aan hoeveel moeite het B. en W. en den Raad gekost heeft de begrooting voor 1933 sluitend te krijgen en hoe in de eer ste maanden van 1933 de steun voor werkloozenzorg steeds toenam. Streng toezien op den gang van zaken zal ook in 1933 steeds noodzakelijk zijn. Vriendschappelijk groetend t.t. METELLUS Tweede Kamer. In de vergadering van gisteren hield de voorzitter Mr van Schaik een rede waarin hij de niet teruggekeerde le den herdacht om dan te vervolgen: Intusschen is het niet louter een per soonsverwisseling' die heeft plaats ge grepen. Er hebben ook niet onbelang rijke verschuivingen plaats gegrepen in de overtuigingen en gevoelens van ons volk zelf. Indien wij dit verschijnsel niet enkel in oppervlakkige cijfers zien, doch ook beproeven het in zijn diepere en we zenlijke beteekenis te peilen zal dit de staatkundige wijsheid en wijze staatkunde in ons bevorderen. Het aantal in de Kamer vertegenwoor digde partijen is van 11 tot 14 geste gen. Moet dit noodzakelijkerwijze leiden tot stroefheid in den loop onzer werk zaamheden? Die vraag behoeft niet be vestigend te worden beantwoord. Mits men een juiste opvatting hebbe van den aard van ons parlementair werk zelf. Laten wij, hetzij voor onze beginselen getuigend, hetzij meer practischen arbeid verrichtend, in onze instemming en in onze critiek, in onze verlangens en in onze aanbevelingen, een eigen klank laten hooren, beslist maar sober. Spaarzaam heid in woorden behoeft geen armoede van gedachten te beteekenen. Een goed amendement kan zijn verwerping te wij ten hebben aan eene te uitvoerige toelich ting. aanvangen met de lessen?" „Ja, dat zal ik- doen," antwoordde het kind. „Maar dan moet ik er ook op kun nen rekenen, dat Martha me op tijd roept. Gaat u vanmiddag ook naar de meeting?" „Natuurlijk niet. Nu ik hier ben, heb ik geen vrijheid meer over mijn tijd te be schikken." „Maar ik meen, dat mama graag heeft, dat u mee gaat. Ik hoorde haar zooiets zeggen." „Zou je denken? Ik ga natuurlijk graag." Inderdaad kwam mevrouw Yorke even later binnen en noodigde haar uit. Ze deelde tevens mede, dat een van de meis jes moest thuis blijven. „Maar ik hoop toch niet," vroeg Con stance, „dat zulks geschiedt om plaats te maken voor mij?" „O, wel neeen lieve. Maar ik ga nooit met twee kinderen naar een drukke bij eenkomst. Men zou al gauw zeggen, dat mij» meisjes de plaats van een volwas sene innemen." Constance besloot, dat de oudste der meisjes zou mede gaan, doch helaas, eer een paar uur waren verstreken, noopte Caroline's gedrag haar, een anderen re gel te treffen. Hoe spoedig waren de beloften van dien morgen vergeten! Caroline verbrod delde niet alleen al haar lessen, doch ze Ingezonden fósdadeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST Geachte medeleden, veler oogen zajn op ons gericht. Door een juiste opvatting omtrent de plaats der Kamer in ons staatsbestel, door inhoud en vorm van ons parlementaire werk hebben wij het in de hand dat de volksvertegenwoordiging zal blijven wortelen in het volksvertrou wen. In dit licht onze verantwoordelijkheid ziende hoop ik, zij het niet alleen op eigen krachten steunend, wederom uwe beraadslagingen te mogen leiden. Vervolgens herdacht de voorzitter het oud-lid der Kamer, Prof. van Gijn. Door den heer de Visser (Comm.) werden een drietal moties ingediend be treffende de toelating van de Indische Communisten en de vrijlating van den heer Sneevliet. Deze moties zullen later worden behandeld. Nadat vervolgens de heeren v. Voorts tot Voorts, Bakker, Krijger en Kupers waren geïnstalleerd, werden door den voorzitter verschillende commissies be noemd. 39 AGENTEN op Zuid- en Noord- Beveland waarborgen de beste service bij aanschaffing van een N.S.F. of Philips- radiotoestel. Hoofdagent: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Hansweert. D'e surnumerair J. L. Vee- ren is met ingang van 13 Mei belast met de waarneming van het kantoor van den Ontvanger der Directe Belastingen enz. gedurende de afwezigheid van den ont vanger. Zierikzee. Woensdagmiddag heeft on der de gemeente Zierikzee een ernstig auto-ongeval plaats gehad. De 18-jarige J. S. uit Brouwershaven was met zijn geladen bestel-auto naar Zierikzee ge gaan en had daar 3 meisjes, waarvan 2 eveneens afkomstig uit Brouwershaven, in de cabine genomen om daarmede te gaan rijden. Aan den steenen dijk, nabij Tivoli, kon de chauffeur den daar aan wezigen bocht niet nemen, waardoor de auto den dijk afreed en eenige malen overzij sloeg. De inzittenden werden bij den eersten val door 't breken van de ca bine, uit den wagen geslingerd. De chauf feur bekwam eenige diepe hoofdwonden, een der meisjes liep een diepe vleesch- wond in den arm, de ander een gekneus de rib, en de derde lichte schampwon- den op. De materieele schade is aanzien lijk. (M. Ct.) Aardenburg. Nadat Woensdag de gas fabriek officieel door de firma Desclée uit Brugge was overgenomen, is Donder dagmiddag half één voor het eerst gas uit Brugge in den gashouder toegelaten, zoodat de installatie voor gas stoken al- hied is stilgelegd. Vanaf dezen dag treedt dan ook het nieuwe tarief in werking. VIERDE LANDBOUW-ONTWIKKELINGSDAG. Heden wordt in de Prins van Oranje te Goes weer een landhou wont wikkelings dag gehouden. Een viertal sprekers leiden ieder een belangrijk onderwerp in. De spreektijd bedraagt drie kwartier, terwijl na elke redevoering gedurende een half uur ge legenheid voor bespreking wordt gegeven. Van de redevoeringen der heeren J. A. Stols en J. W. Scheele, resp. over ver betering van gereedschappen en arbeids- methoden in den landbouw en: de suiker bietencultuur, hopen wij Maandag ver slag te geven. werd brutaal ook. Fanny ging dus mee naar de meeting, haar zusje in een staat van open rebellie achterlatend met de lessen voor zich, die ze verzuimd had te leeren. „Hoe denk je dat het gaan zal, Con stance?" vroeg William Yorke haar dien avond. „Heeft het onkruid de goede loten geheel verstikt?" „Zoover is het nog niet gekomen, zul len we hopen," doch ze zuchtte diep in het gevoel, dat ze nauwelijks opgewassen zou zijn tegen de taak, die haar was opge legd. Ze spraken zacht met elkander, eenigszins afgezonderd van de overigen, bü het vensterraam zittend. De zieke lag op zijn rustbed voor het andere raam, en sprak nu zijn aanstaanden schoonzoon aan. „Ik hoor, dat jullie een prachtige mee ting hebben gehad vanmiddag?" „Inderdaad meneer, maar we hebben ook niet vaak het voorrecht een zoo emi- nenten spreker als dr Lamb in ons mid den te hebben. Ik zou hem graag eens hier brengen, ©m met u kennis te maken." „Ik zal hem gaarne ontvangen, mijn jongen." „Ik zeg dat,"" antwoordde William, „'omdat zijn ondervinding, in een ander opzicht dan zijn ambt hem schenkt, u mogelijkerwijs van dienst ken zijn, „Was Vergeet vooral niet cal Zondagavond voor U naar bed gaat, al Uw klokken -sen uur vooruit te zetten, want de zomertijd begint in den nacht van Zondag 14 op Maandag 15 Mei. Wanneer het in dien nacht a uur slaat rekent men, dat het 3 uur is. Zoo laat bent U misschien niet meer op, dun zet Zondagavond Uw klokken e Thans geven wij een samenvatting van de referaten der beide andere sprekers, de heeren J. Eversdijk en C. A. Duvekot. De heer J. Evers dijk te Kortge- n e sprak over: „De landbouwenderwijzer en de praktijk". Landbouw-onderwijs en landbouwprak- tijk, aldus Spr., zijn twee, niet van elkaar te scheiden zaken. Het eene zonder het andere brengt voor beide nadeel. De laiïd- bouwonderwijzer dient daarom nauwe aansluiting te zoeken bij de praktijk, ter wijl omgekeerd de landbouwers de on derwijzers moeten steunen in hun pogen om de praktijk via de theorie op hooger peil te brengen. Dit is te bereiken door het onderwijs praktisch te geven, de leerstof concen trisch te behandelen en voortdurend ver band te leggen tusschen de verschillende onderdeelen der landbouwwetenschap. Zulk onderwijs werkt activeerend, daar het gevoed wordt door de normen der praktijk. Om dit te kunnen moet de landbouw- onderwijzer met de praktijk goed op de hoogte zijn. Dit kan, wanneer hij: le. voortdurend ?en vooraanstaand be drijf bezoekt, waar hij het geheele jaar de toestanden en gebeurtenissen mee maakt; 2e. meeleeft met wat in zijn omgeving op landbouwgebied gebeurt; 3e. met zijn cursisten excursies houdt zoowel in het veld als op de boerderij; 4e. allerlei proefnemingen verricht met energieke boeren. Omgekeerd moeten de landbouwers wel willend en vertrouwend staan tegenover den landbouwenderwijzer en hem niet al leen steunen door hun kinderen naar al- gemeene of vervolgcursussen te sturen, maar ook, door hem te betrekken in hun moeilijkheden, him waarnemingen en er varingen. Bij zoodanige samenwerking is hunne ontwikkeling wederzijdsch en wordt op de juiste manier aan de vooruitgang ge werkt. De heer G. A. Duvekot te Goes sprak over: „Het veilingwezen en zijn betee kenis voor land- en tuinbouw". Nog steeds blijkt, dat er omtrent het het u bekend, dat hij om gezondheidsre denen naar huis werd gedreven?" „Daar heb ik iets van vernamen." „Hij leed hevig aan rheumatiek, en ik heb zoo'n idee, dat zijn kwaal ongeveer hetzelfde karakter had als de uwe. Hij vertelde me, dat hij met heel weinig hoop naar Europa was vertrokken: hij vreesde dat zijn kwaal chronisch en ongeneeslijk was. Op een wonderdadige manier ech ter heeft hij' zijn gezondheid herkregen en is thans geheel genezen." „En op welke wijze werd dat bewerk stelligd?" „Een driemaandsch verblijf in een Duitsche badplaats. Niets anders. Als ik zeg niets anders, bedoel ik daarmee uiter aard niet dat hij niet onder dokters be handeling was. Maar zijn geval was mijns inziens geheel analoog met het uwe." De heer Channing zuchtte, terwijl hij overdacht hoe weinig kans er was, dat hij zich onder de gegeven omstandigheden een soortgelijke kuur zou kunnen veroor loven. „Ik vertelde hem van uw geval. Hij' is zelf dokter in de medicijnen en hij meende, dat de baden, die hij gebruikt had, bij1 u ongetwijfeld hetzelfde effect moesten sorteeren. Maar ik zal hem vra gen, of hij zelf eens hier komt." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5